نرخ دلار در بازار آزاد؛ ۹۹۹۰ تومان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

نرخ دلار در بازار آزاد؛ ۹۹۹۰ تومان

دستور آملی‌لاریجانی به دادستان‌ها برای برخورد با گران‌فروشی/ با دلار گران و ارزان، گران‌فروشی می‌کنند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دستور آملی‌لاریجانی به دادستان‌ها برای برخورد با گران‌فروشی/ با دلار گران و ارزان، گران‌فروشی می‌کنند
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه حل مشکلات اقتصادی با برخوردهای صرفا قضایی ممکن نیست و به تدبیر هر چه بیشتر دولت نیاز دارد، به دادستان های سراسر کشور دستور داد که در چارچوب قانون به موضوع گرانی ها ورود کنند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تبریک و تهنیت میلاد مسعود امام یازدهم شیعیان حضرت امام حسن عسکری (ع)، عالی ترین طریق اقتراب به ساحت حق تعالی را توسل به ائمه معصومین (ع) دانست و تصریح کرد: توسل به اهل بیت (ع) خصوصا امام حی امام عصر(عج)، بهترین طریق قرب به ساحت حق تعالی است. امیدواریم آن طلعت رشیده و غرّه حمیده، هر چه زودتر رخ بنماید و ذکر مدام ما این باشدکه «اللهم هب لنا رافته و رحمته و دعائه و خیره». از خداوند متعال می خواهیم که توسلات ما را بپذیرد و دعای خیر حضرت حجت (عج) در حق ما را مستجاب بفرماید.

نمی توان فقط در مقام گفتار و مدح، مدعی محبت اهل بیت (ع) بود

رئیس قوه قضاییه با اشاره به حدیثی که از حضرت امام حسن عسکری (ع) نقل شده است که می فرمایند «شیعیان ما از آثار ما پیروی می کنند و جمیع اوامر و نواهی ما را مورد اطاعت قرار می دهند»، بر ضرورت حب حقیقی اهل بیت (ع)

که همانا پیروی حقیقی از آن بزرگواران در مقام عمل است، تاکید کرد و افزود: نمی توان فقط در مقام گفتار، مدعی محبت و پیروی اهل بیت (ع) بود؛ گرچه ابراز ارادت لسانی هم درجه ای از حب اهل بیت (ع) است اما حب حقیقی آن است  که در معارف اهل بیت (ع) تامل و به آنها عمل کنیم و همانطور که فرمودهاند اوامر و نواهی ایشان را اطاعت کنیم. ظاهراً در این صورت است که می توان پذیرفت مُحبّ اهل بیت (ع) گرفتار عذاب الهی نخواهد شد و البته محبت اهل بیت درجاتی دارد و استبعاد از آتش دوزخ الهی هم درجاتی. امیدواریم خداوند توفیق تبعیّت محض از اوامر و نواهی ائمه معصومین (ع) را به همه عطا کند و وجودمان سرشار از لذت اقتراب به ساحت حق تعالی از ناحیه اهل بیت (ع) شود.

آملی لاریجانی در ادامه با گرامیداشت 27 آذر روز "وحدت حوزه و دانشگاه" و بزرگداشت یاد و خاطره دانشمند گرانقدر، شهید آیت الله دکتر مفتح، اظهار کرد: شهدا هم در زمان حیات خود منشأ آثار و برکات فراوانی بوده اند و هم نور شهادتشان در زمان ممات همواره دستگیر جامعه بوده است. بزرگانی همچون شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید مفتح، علاوه بر آنکه سند افتخار ملت بصیر و بیدار ایران اسلامی هستند و مجاهدتهایشان در حافظه تاریخی جامعه ماندگار است، شهادتشان نیز سند جنایت و رسوایی غرب فریبکار است که مدام داعیهدار مقابله با تروریسم بوده اما در طول دهههای گذشته اثبات کرده که از حامیان اصلی تروریسم و خشونت در جهان به شمار میرود.

ملت ایران 40 سال است زیر تیغ تروریسم مورد حمایت غرب قرار دارد

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه «ملت ما امروز در حالی تروریست خوانده می شود که 40 سال است زیر تیغ تروریسم مورد حمایت غرب قرار دارد»، خطاب به حامیان تروریست ها خاطرنشان کرد: امروز اذناب همانها که بزرگان انقلاب ما را درست در زمانی که جامعه ما به آنان نیاز داشت به شهادت رساندند، در دامان شما آرمیده اند و امثال منافقین که صراحتا این قبیل جنایات را برعهده گرفته اند، امروز مورد حمایت برخی افراد در هیات حاکمه کشورهای شما هستند.

آملی لاریجانی با بیان اینکه شهید مطهری، شهید مفتح و شهید بهشتی در دوران طاغوت، مجاهدت های فراوانی برای تبیین معرفت دینی در مقابل تفکر غربی داشته اند، تصریح کرد: تروریستها با حمایت کشورهای غربی، جامعه ما را که تشنه معارف ناب دینی بود از گنجینههایی مانند این شهدا محروم کردند و امروز هم در این پارادوکس حل ناشدنی دست و پا می زنند که از طرفی داد مقابله با تروریسم سر می دهند و از سوی دیگر، تروریست ها را در دامن خود جای می دهند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به پرورش و تجهیز گروههای تروریستی نظیر داعش از سوی آمریکا، تشکیل ائتلاف برای مقابله با آنها را «مضحکه» خواند و در پایان این بخش از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که خداوند، انوار وجود شهدای گرانقدر را بر نسل جوان امرز بتاباند و مسیر نورانی آن بزرگواران را موجب توفیق هر چه بیشتر جامعه ما قرار دهد.

آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به برخورد دستگاه قضایی با اخلالگران اقتصادی تصریح کرد: بحمدالله برخوردها و رسیدگی های قضایی با قاطعیت ادامه دارد. خوشبختانه همه شاهد هستند که قوه قضاییه در این مسیر، هیچ توجهی به فضاسازی‌ها ندارد و کار خود را در چارچوب قانون و شرع دنبال می کند. استجازه‌ای هم که از محضر مقام معظم رهبری برای تسریع در رسیدگی ها انجام شد، بسیار موثر بوده اما آنچه نباید فراموش کنیم این است که مشکلات اقتصادی کشور با برخوردهای صرفا قضایی حل نمی شود بلکه نیازمند تدبیر دولتمردان هستیم.

قیمت ارز پایین آمده اما برخی همچنان گرانفروشی می‌کنند

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه «ما در چارچوب وظایف خود به رسیدگی ها ادامه خواهیم داد و دست کسانی را که در امور اقتصادی کشور اخلال ایجاد کنند، قطع خواهیم کرد»، در عین حال یادآور شد: ماهیت اداره کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم، یک ماهیت کاملا اجرایی است که دولت محترم با همکاری و حمایت قوای دیگر باید این امر را به پیش ببرد. بحمدالله تلاشهای بسیار خوبی شده و مسئله ارز به تدریج در یک مسیر تعادلی قرار گرفته اما همچنان مشکل گرانی ارزاق و وسایل مورد نیاز مردم پابرجاست و این جای تأسف دارد.

آملی لاریجانی با تاکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر دستگاههای نظارتی و اتخاذ تدابیر مناسب از سوی دولت برای کنترل قیمت ها اظهار کرد: زمانی برخی بی تدبیریها موجب افزایش بی رویه نرخ ارز شد. در حال حاضر نیز نباید اجازه داد که پاره ای بی تدبیریها موجب وارد آمدن فشار بر مردم شود. برخی به بهانه اینکه قیمت ارز بالا رفت، قیمت کالاهای خود را افزایش دادند و امروز هم که نرخ ارز سیر نزولی دارد باز هم به بهانه آنکه اجناس را به قیمت بالا خریداری کرده اند، همچنان گرانفروشی می کنند.

برای کنترل قیمت ها باید فکر عاجل کرد

رئیس قوه قضاییه چنین رفتاری را «غیر قابل قبول» دانست و با ذکر برخی افزایش قیمت های خودسرانه مانند گرانی ها در صنعت لبنیات و ... خاطرنشان کرد: قدرت خرید قشر کارمند و کارگر که حقوق ثابتی دارد، محدود است و بر این اساس برای کنترل قیمت ها باید فکر عاجلی کرد. البته در جلسه هماهنگی سران قوا مطالبی طرح می شود و دولت نیز تلاش های خوبی برای حل این مشکلات داشته اما دستگاههای اجرایی و دولت موظفند طرح بیاورند و تلاش کنند تا هر چه سریع تر وضعیت معیشت مردم سامان معقول و منطقی پیدا کند.

آملی لاریجانی با اشاره به وظیفه سازمان تعزیرات حکومتی برای نظارت بر قیمت ها، به دادستانها نیز دستور داد که در چارچوب قانون و با همکاری مراجع ذی صلاح به موضوع گرانی ها ورود کنند.تاوان ناتوانی مدیران در کنترل گرانفروشی را مردم می‌دهند/چه‌کسانی برای تنظیم بازار تصمیم می‌گیرندتعزیرات: چرا اتحادیه‌ها گزارش تخلف اصناف را ارسال نمی‌کننددور زدن حکم تعزیرات، علت گستاخی شرکت‌ لبنی گرانفروشواکنش تمسخرآمیز مدیر کارخانه لبنی به جریمه 70میلیاردی تعزیرات: به گرانفروشی ادامه‌ می‌دهیم

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقوله کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی، این امر را مورد تاکید و توجه مجموعه دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت: در خصوص دیه و مهریه و به طور کلی محکومیت­های مالی، قبل از اینکه قانون خاص داشته باشیم، از آنجا که ابهامات و اجمالهایی در قانون سابق وجود داشت با بحث فقهی که در محضر مقام معظم رهبری انجام گرفت و مباحثی که در جلسات مسئولان عالی قضایی انجام پذیرفت به نتایجی رسیدیم که آن را تبدیل به بخشنامه کردیم و بعدها هم تبدیل به قانون شد. مهمترین موضوع این بود که ما گفتیم صرف ادعای عدم اعسار از ناحیه خواهان نباید موجب زندانی شدن مدعی علیه یا خوانده شود و تنها در موردی که تمکن فرد بدهکار ثابت و احراز شد که ممتنع از پرداخت است، تا زمان تادیه بدهی خود اعم از مهریه، دیه و ... باید به زندان برود.

گاهی زندان به جای تأدیب و اصلاح، اثر عکس دارد

آملی لاریجانی ادامه داد: جمعیت کیفری و تعداد زندانیان در کشور، منحصر به این موارد نیست و ما در دستورالعملی هم که در زمینه کاهش جمعیت کیفری صادر کردیم، موارد متعدد دیگری را مورد پیش بینی قرار دادیم. مقام معظم رهبری نیز در موارد متعدد این امر را متذکر شدند که باید مسئله حبس زدایی را جدی گرفت چون آسیب های زندان واقعاً زیاد است و گاهی زندان به جای آنکه موجب تأدیب و اصلاح شود، برعکس عمل می کند.

رئیس قوه قضاییه در عین حال خاطرنشان کرد: در این میان، از یک مسئله بسیار ظریف نباید غفلت کرد و آن اینکه باید مراقب باشیم حبس زدایی توأم با دقت نظر کافی باشد تا خدای ناکرده امنیت مردم از این ناحیه به خطر نیفتد. نمی توانیم بگوییم در زندانها را باز کنیم تا همه خارج شوند. در این صورت با افزایش جرایم، امنیت مردم سلب می شود که این مسأله به هیچ عنوان از سوی مردم پذیرفته نیست.

آملی لاریجانی با تاکید مجدد بر توجه مسئولان قضایی و قضات به مقوله حبس زدایی در چارچوب تأسیسات قانونی، تصریح کرد: گاه مطالبی در این زمینه بیان می شود که به نظر می رسد ناشی از عدم توجه به آمارها و تلاش هایی است که در این عرصه صورت گرفته است منتها رویکرد ما این است که مسئله حبسزدایی باید به طور قطع توأم با رعایت حال مردم و امنیت کشور باشد. ما نمی توانیم مدام دم از رأفت و ملاطفت و توجه به خانواده زندانیان بزنیم و امنیت مردم را فراموش کنیم؛ لذا معتقدیم در زمینه کاهش جمعیت کیفری باید همه جوانب را در نظر گرفت تا جامعه دچار مشکل نشود.

براساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون «دستور العمل نظارت و پیگیری احیای حقوق عامه» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش تسنیم از فردوسی| فروشنده‎ها زیاد شدند؛ بازار ترسیده/ ترفند جدید دلال‌ها برای خرید دلارهای خانگی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گزارش تسنیم از فردوسی| فروشنده‎ها زیاد شدند؛ بازار ترسیده/ ترفند جدید دلال‌ها برای خرید دلارهای خانگی
مشاهدات جدید از فردوسی نشان میدهد که فروشنده ها در بازار ارز بیشتر از خریداران هستند؛ بازاری ها می گویند: بعد از ریزش قیمت ها، بازار ترسیده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، سیر نزولی قیمت ها در بازار چند هفته ای است که آغاز شده و طبق پیش بینی فعالان بازار و کارشناسان اقتصادی احتمالاً در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

قیمت دلار در ماه های قبل رکوردهای بالایی را به ثبت رساند و این احتمال داده می شد که دلار حتی بالای 20 هزار تومان هم می شود ولی با تغییر مدیریت بانک مرکزی، سیاست های ارزی این بانک نیز تغییرات مثبتی کرد و موجب شد تا طبق اذعان قائم مقام این بانک، اسب سرکش دلار رام شود.

برهمین اساس قیمت دلار از 19 هزار تومان چند ماه قبل به 9 هزار تومان رسیده است؛ کاهش قیمت ارز هر چند برای اکثر مردم خوشایند است ولی برای دلال هایی که دلار را در قیمت های بالای 17 هزار تومان خریده اند خیلی خوشایند نیست و همین موجب شده تا این دلال ها از هر ابزاری استفاده کنند تا مانع کاهش بیشتر قیمت ها در این بازار شوند.

دلال های بازار ارز که جمع زیادی از آنها در خارج از کشور حضور دارند با جعل اخبار علیه رئیس کل بانک مرکزی و زیر سوال بردن سیاست های مثبت این بانک تلاش می کنند تا ذهنیت مردم را نسبت به فضای موجود بازار ارز گمراه کنند.

این افراد هر روز یک سوژه جدید برای تخریب سیاست های بانک مرکزی پیش می گیرند؛ اما سوژه ای که این افراد روزانه به آن می پردازند، صف های طولانی است که مقابل صرافی های دولتی برای فروش ارز تشکیل می شود.

* صف های طولانی فروشنده های ارز مقابل صرافی های دولتی

افرادی که خیلی از کاهش قیمت دلار رضایت ندارند می گویند این افراد این همه ساعت در صف ایستاده اند تا دلار را در قیمت پایین از صرافی های بانکی بخرند اما موافقان سیاست های بانک مرکزی می گویند: حاضرین در این صف های طولانی از ترس زیان بیشتر برای فروش ارزهای در اختیارشان آمده اند.

صحبت خبرنگار تسنیم با افراد حاضر در صف های مقابل صرافی های دولتی گواه آن است که اکثر این افراد برای فروش ارز حاضر شده اند در این صف ها بایستند. اما شبهه ای که مخالفان کاهش دلار مطرح می کنند این است که اگر این افراد برای فروش ارز آمده اند چرا به بازار آزاد که قیمت بالاتری دارند، نمی فروشند؟

ولی در پاسخ باید گفت: اکثر صرافی ها خرید ارز ندارند؛ یکی از فعالان بازار در همین خصوص می گوید: بازار از ریزش قیمت ها ترسیده شده است؛ تا یک حرکت بالایی می زند، سریع فروشنده ها می ریزند سر خریدار. خریدار می ترسد انقدر خرید کند.

وی با بیان اینکه الان جنگ قدرت بین خریدار و فروشنده است، تصریح کرد: بعد از چند روز متوالی کاهش قیمت ارز ، کم کم طاقت فروشنده تمام می شود.

* دلار دیگر قدرت لازم  برای صعود را ندارد/ فروشنده ها می گویند بهترین فرصت برای فرار است

این فعال در بازار ارز معتقد است، بعد از آنکه قیمت ها در بازار اندکی سیر صعودی را طی می کند، فروشنده ها ارزهای خود را می فروشند؛ او می گوید: بنابراین از قدرت صعود دلار گرفته شده و دیگر آن قدرت لازم را برای صعود ندارد.

وی با بیان اینکه نسبت فروش به خرید الان 60 به 40 درصد است، افزود: زمانی که این نسبت برابر شود، بازار راکد می شود. بعد از این جهت بازار تغییر می کند و نسبت خریدار به فروشنده 70 به 30 می شود.

این فعال در بازار ارز تأکید کرد که از نظر روانشناسی بازار از بس ریزش دیده ترسیده شده و مردم میگن تا بیش از این ضرر نکردند، باید بفروشند؛ فروشنده ها الان می گویند این یک فرصت فرار است.

* کاسبی جدید دلال های ارز/ خرید مفت از مردم و فروش به صرافی ملی

گزارش های رسیده به خبرنگار تسنیم حکایت از آن دارد که این روزها علاوه بر مردم عادی، جمعی از دلال ها نیز در صف های تشکیل شده مقابل صرافی های دولتی حضور دارند؛ این دلال ها این روزها کاسبی جدیدی پیدا کرده اند. دلال ها بعد از آنکه مشتری برای خرید ارز در بازار کمیاب شد، از مردم دلارهای خانگی را با قیمتی بسیار کمتر از صرافی ملی، می خرند و با واسطه هایی که در صف فروش گذاشته اند، دلارهای خانگی رابا قیمت بالاتری به این صرافی می فروشند.

بعد از ریزش قیمت ها در بازار، طبیعتاً فروشنده ها زیاد شدند؛ اما از آنجایی که تمام صرافی ها حاضر به خرید ارز نیستند، بانک مرکزی اعلام کرد، صرافی های بانکی، و بانک ها روزانه ارزهای مردم را می خرند.

برهمین اساس، هر روز صرافی ملی بعنوان نماینده بازارساز، نسبت به خرید و فروش ارز اقدام می کند. ولی از آنجایی که صف های مقابل این صرافی بسیار طولانی است و اگر کسی قصد خرید یا فروش ارز را داشته باشد باید ساعت ها در صف بایستد همه حاضر نیستند که این همه ساعت در صف بمانند. برهمین اساس دلال ها دلارهای این افراد را زیر قیمت و اصطلاحاً مُفت می خرند و با قیمت بالاتری در صرافی ملی می فروشند.

یکی از بازاری ها به خبرنگار ما می گوید: الان کاسبی دلال ها این شده که از مردم دلارهای خانگی را مفت می خرند بعد خودشان با قیمت بالاتری در صرافی ملی می فروشد و این طور سود می کنند.

* بازار مشتری ندارد/ دلال ها پرداخت مالیات را به بیکاری ترجیح دادند

فعالان بازار می گویند: دلال ها فعلاً دارند با این روش کار می کنند و اما نمی دانند که دلالی که به صرافی ملی می فروشد، کد ملی اش ثبت می شود و بعداً باید مالیات بدهد.

یکی دیگر از بازاری ها در پاسخ به این سوال که چرا دلال ها هم در صف صرافی ملی برای فروش ارز حضور دارند؟ گفت: این افراد زیر قیمت بازار از مردم می خرند و با فردی که در صف نوبت گرفته شراکت کرده و می فروشند.

طبق گفته بازاری ها، الان در بازار مشتری نیست، به همین خاطر دلال ها از مردم دلار را 9500 تومان می خرند و با قیمت 9950 تومان به صرافی ها می فروشند و بعد می گویند اگر مالیات هم آمد مالیاتش را می دهیم و کاسبی می کنیم. فعلاً کسی از دلال ها دلار نمی خرد بنابراین این افراد با همکاری هم دو نفری از طریق ایستادن در صف و خرید دلار با قیمت ارز ان از خانگی ها، کاسبی می کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ دلار در بازار آزاد؛ ۹۹۹۰ تومان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
قیمت دلار در صرافی‌های دولتی با کاهش قیمت ۱۰ تومانی نسبت به صبح دیروز ۹ هزار و ۹۹۰ تومان تعیین شده است.

خبرگزاری تسنیم: صرافی‌های دولتی قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش 5 تومانی نسبت به صبح دیروز 9 هزار و 990 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم بدون تغییر قیمت نسبت به صبح دیروز با قیمت 9 هزار و 970 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی با کاهش 10 تومانی نسبت به صبح دیروز 11 هزار و 890 تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو نیز بدون تغییر قیمت نسبت به صبح دیروز در صرافی‌های دولتی 11 هزار و 850 تومان اعلام شده است.

 5 صرافی دولتی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت 10 تا 15 تا 2000 دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی ملیقیمت خرید دلار آمریکا ۱۵,۱۵۰ (پانزده هزار و صد و پنجاه تومان) امروز اعلام شد که نسبت به گذشته سیر نزولی داشت. براساس نرخ‌های اعلام شده قیمت دلار امروز در صرافی ملی پایین آمد. قیمت خرید دلار آمریکا ۱۵,۱۵۰ (پانزده هزار و صد و پنجاه تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۱۵,۲۵۰ (پانزده هزار و دویست و پنجاه تومان) اعلام شد. همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۱۶,۴۵۰ (شانزده هزار و چهارصد و پنجاه تومان) و قیمت فروش یورو ۱۶,۵۵۰ (شانزده هزار و پانصد و پنجاه تومان) است. قیمت دلار در بازار امروز تهرانقیمت دلار امروز هم به مانند دو روز پیش سیر نزولی محسوسی را در پیش گرفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، چندی پیش تصاویری مربوط به مهدی طارمی و سحر قریشی در فضای مجازی پخش شد که سرو صدای زیادی بپا کرد و بعد از مدت‌ها این موضوع دوباره سر زبان‌ها افتاد و حتی پایش را به برنامه دور همی با اجرای مهران مدیری باز کرد. حال مهدی طارمی بعد از سکوتی نسبتا طولانی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد:
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
نشریه «نیوزویک» نیز در گزارشی با مضمونی مشابه اشاره می‌کند که تحریم‌های امریکا علیه ایران باعث دشواری مقابله ایران با کرونا می‌شود. این نشریه می‌نویسد: "تحریم‌های امریکا کار را برای مقابله ایران با شیوع ویروس کرونا سخت‌تر می‌کند. شبکه خبری «بلومبرگ» در گزارشی با اشاره به پیامد‌های شیوع ویروس کرونا برای اقتصاد ایران می‌نویسد: "ایران اکنون یکی از اصلی‌ترین مراکز شیوع ویروس کرونا در خارج از چین است. در سه ماه گذشته بخش غیرنفتی ایران توانست رشدی ۰٫۹ درصدی داشته باشد و قدری باعث بهبود وضعیت اقتصاد ایران شود. شیوع ویروس کرونا سبب می‌شود افراد از انجام سفر‌های غیرضروری و خرید و معاملات خودداری کرده و روند نزولی اقتصاد ایران تشدید شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
همچنین در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته ۴۴٫۴ درصد افزایش داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در طول ۱۱ ماهه سال جاری به حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۵٫۶ درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی در این مدت ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۳٫۵ درصدی داشته است. اغلب واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در بهمن‌ماه سال جاری با سهم ۱۱٫۷ درصد ارزشی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان داشته‌اند. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در بهمن‌ سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹٫۴ و ۳۱٫۵ درصد افزایش داشته است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
«محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس دهم در گفت‌وگو با فارس، ضمن تسلیت به مردم حوزه انتخابیه خود اعلام کرد که «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم به علت ابتلا به آنفولانزا درگذشت. وی افزود: مرحوم رمضانی که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود در انتخابات ۲ اسفند با کسب اکثریت آرا به عنوان منتخب مردم به بهارستان راه یافته بود اما متاسفانه شب گذشته به دلیل ابتلا به ویروس آنفولانزا درگذشت و به یاران شهیدش پیوست. به گزارش فارس، رمضانی دستک در انتخابات اخیر ۱۳ هزار و ۹۴۸ رأی کسب کرده و قرار بود در خرداد ماه سال آتی به عنوان منتخب مردم آستانه اشرفیه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس مراسم تحلیف را به جا آورد.

اخبار بیشتر