1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آماده باش ارتش لبنان به دنبال جدیدترین تحرکات اسرائیلی‌ها

رسانه اسرائیلی: نیم میلیون نفر در مراسم سالگرد تأسیس حماس شرکت کردند ‎

تسنیمخبرگزاری تسنیم
رسانه اسرائیلی: نیم میلیون نفر در مراسم سالگرد تأسیس حماس شرکت کردند ‎

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، کانال 20 تلویزیون رژیم صهیونیستی تعداد شرکت کنندگان در جشن سی و یکمین سالگرد تأسیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که در شهر غزه برگزار شد،نیم میلیون نفر تخمین زد.‎

این کانال تلویزیونی صهیونیستی اعلام کرد: نیم میلیون نفر از مردم غزه در جشن سالگرد تأسیس حماس در میدان الکتیبه در غرب شهر غزه شرکت کردند.

صدها هزار نفر از قشرهای مختلف مردم غزه در این مراسم شرکت کردند.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در مراسم سالگرد تاسیس این جنبش بر ادامه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی تاکید کرد و به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای هرگونه تجاوز نظامی جدید به غزه هشدار داد.

هنیه گفت : رویارویی‌های نظامی با اشغالگران، نقطه عطفی در اداره صحنه نبرد با دشمن صهیونیستی از طریق اتاق عملیات مشترک مقاومت و در هم کوبیدن یک اتوبوس رژیم صهیونیستی با موشک کورنت به شمار می‌رود که شماری از نظامیان رژیم اشغالگر کشته و زخمی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

آماده باش ارتش لبنان به دنبال جدیدترین تحرکات اسرائیلی‌ها

مهرخبرگزاری مهر
آماده باش ارتش لبنان به دنبال جدیدترین تحرکات اسرائیلی‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار النشره گزارش داد: ارتش اسرائیل در خط آبی در کروم الشراقی در نزدیکی مرز با لبنان اقدام به نصب سیم های خاردار کرد و تدابیر امنیتی ویژه در منطقه به دنبال آن به اجرا درآورد.

بر اساس این گزارش؛ در طرف مقابل ارتش لبنان به حال آماده باش درآمد.

همچنین نیروهای یونیفل نیز تدابیر لازم را به اجرا درآوردند.

شایان ذکر است که اخیرا ارتش رژیم صهیونیستی برای کشف تونلهای ادعایی دست به تحرکاتی در نزدیکی مرز با لبنان زده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازسازی پهپادهای اسرائیلی به غنیمت گرفته شده توسط گردان‌های القسام

فارسخبرگزاری فارس
بازسازی پهپادهای اسرائیلی به غنیمت گرفته شده توسط گردان‌های القسام

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گردان‌های «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس در مراسم سی و یکمین سالروز تأسیس این جنبش در میدان «الکتیبه» غزه، پهپاد‌هایی که از رژیم صهیونیستی به غنیمت گرفته و بازسازی کرده بود، به نمایش گذاشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری «الشهاب»، القسام در این مراسم (که یکشنبه دیروز برگزار شد) اعلام کرد گردان‌ها موفق به بازسازی و به پرواز درآوردن تعدادی از پهپادهای صهیونیستی شدند و پهپادها از جمعیت بسیار زیادی که دیروز در مراسم تأسیس حماس شکرت داشتند، عکس‌برداری کردند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی تخمین زدند حدود نیم میلیون نفر از اهالی نوار غزه در مراسم دیروز شرکت کردند.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در سالروز تأسیس این جنبش گفت حمایت از مقاومت با تمام وجود ادامه پیدا خواهد کرد و کرانه باختری مهم‌ترین میدان برای نهایی شدن تکلیف نبرد با دشمن صهیونیستی است.

جنبش حماس در 14 دسامبر 1987 (29/3/1366) و همزمان با اولین انتفاضه فلسطین معروف به انتفاضه سنگ تأسیس شد و مأموریت دفاع از ملت فلسطین و بازپس‌گیری حقوق سلب شده آن را با مقاومت در انواع مختلف آن بویژه مقاومت مسلحانه بر عهده گرفت.

این جنبش فلسطینی و شاخه نظامی آن گردان‌های «عزالدین القسام» روز به روز بر توانایی‌های نظامی، امنیتی و اطلاعاتی خود افزود تا اینکه امروز قادر تحقق معادله بازدارندگی در مقابله با رژیم اشغالگر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اتحادیه عرب فردا درباره اقدامات اسرائیل در کرانه باختری تشکیل جلسه می‌دهد

ایسناخبرگزاری ایسنا
اتحادیه عرب فردا درباره اقدامات اسرائیل در کرانه باختری تشکیل جلسه می‌دهد

به گزارش ایسنا، وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، اتحادیه عرب فردا (سه شنبه) به درخواست فلسطین نشستی برای بررسی تشدید تنش اسرائیل در کرانه باختری در سطح نمایندگان دائمی برگزار می‌کند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین در بیانیه مطبوعاتی گفت، اتحادیه عرب با این درخواست برای بررسی اقدامات اسرائیل در حق ملت فلسطین و رهبری آن موافقت کرده است.

وی تصریح کرد، فلسطین پیش‌نویس قطعنامه‌ای متشکل از تعدادی توصیه‌ها و پیشنهادات درباره اقدامات اسرائیل، موضع احتمالی رئیس جمهور برزیل درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و به رسمیت شناختن قدس غربی به عنوان پایتخت این رژیم توسط استرالیا ارائه خواهد کرد.

طی چند روز اخیر تنش شدیدی در کرانه باختری به وجود آمده و ارتش اسرائیل چهار فلسطینی را با ادعای اجرای حملاتی به شهادت رسانده است.

همچنین در تیراندازی‌ها در شرق رام‌الله، پنج تن از سربازان اسرائیلی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. ارتش رژیم اشغال‌گر تصمیم گرفته این شهر را محاصره و درباره عاملان حملات تحقیق کند.

شهرک‌نشینان از چند روز پیش شهرک‌های فلسطین را مورد حمله قرار داده و راه‌های حیاتی را بسته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سید «عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد پنج‌شنبه پیشنهاد «محمد جواد ظریف» برای مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا را «جدی» و «مسبوق به سابقه» خواند و گفت واکنش آمریکایی‌ها به این پیشنهاد که بر آزادی یکجانبه زندانیان آمریکایی تأکید دارد، نشانگر عدم درک صحیح واشنگتن از مذاکره و توافق خواند. من آمادگی دارم تا این کار را انجام دهم و اختیار انجام این کار را نیز دارم. ما شش ماه پیش به دولت آمریکا اطلاع دادیم که آمادگی این کار را داریم و هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم. اگر آنها هر چیزی به جز این به شما بگویند، دروغ گفته‌اند.» در واکنش به این اظهارات، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر به شرط‌گذاری روی آورد و اعلام کرد که ایران ابتدا باید به صورت یکجانبه تمام زندانیان آمریکایی را آزاد کند. یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این مورد به پایگاه «المانیتور» گفته است: «رژیم ایران می‌تواند جدیت خود در خصوص مسائل کنسولی را با آزاد کردن فوری اشخاص بی‌گناه آمریکایی نشان دهد.
تابناکتابناک11 ساعت قبل
وی افزود: به هر حال، امریکا با ما دشمن است و می‌خواهد هر طور شده به ما ضربه بزند و تلاش خود را می‌کند که فروش نفت ایران را به صفر برساند. همچنین کشور‌هایی مانند عربستان و برخی کشور‌های عربی منطقه را که با ما خصومت دارند، با خود همراه کرده است. اگر عربستان بخواهد در این میان سوءاستفاده و جایگاه ایران را تصاحب کند، به معنای اعلام جنگ با ایران است. اگر عربستان بخواهد وارد بازی نفتی ایران شود، قطعا ما هم امنیت تولید عربستان را به هم خواهیم زد. درباره عربستان اگر ما یک درصد از توان خود را به کار گیریم، آن‌ها را به زانو درمی آوریم و کاری می‌کنیم که التماسمان کنند.
الفالف18 ساعت قبل
همچنان که پیش بینی می‌شد ترامپ، معافیت ۶ کشور در خرید نفت از ایران را لغو کرد. نکته دوم؛ معافیت‌های ۶ کشور، در صورت وجود (مانند الان) هم تنها بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه به فروش نفت کمک می‌نمود که با توجه به تحریم‌های مالی بازگشت ثمن آن، به راحتی ممکن نبود و لذا لغو معافیت‌ها در تامین ارز مورد نیاز کشور نیز، سهم قابل توجهی نبود. نکته چهارم؛ در چنین فضایی، هر عمل و اقدام و نوشته و مطلبی که به نحوی به بزرگنمایی این اقدام ترامپ کمک کند، بازی در مسیر خواست امریکاست. نکته پنجم؛ مجلس و دولت و نخبگان در این دو سال خیلی کارها می‌توانستند بکنند که نکردند و بعدها باید بر این نکرده‌ها افسوس خورد اما الان زمان ادای قضای آن واجبات نیست. امروز فریاد زدن و مصاحبه کردن نه تنها اثر دیروز را ندارد که در حقیقت تایید نقشه انها و بازی در زمین امریکاست.
الفالف10 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.

اخبار بیشتر