1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اخبار جدید از وضعیت کره شمالی

هشدار: جنگ با کره شمالی میلیون‌ها کشته برجای خواهد گذاشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
هشدار: جنگ با کره شمالی میلیون‌ها کشته برجای خواهد گذاشت

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه آمریکایی نشنال اینترست، کره شمالی رژیمی مارکسیستی- لنینی است که تاریخ نشان داده در برخی موارد می‌تواند بسیار سنگدل شود. نظامیان کارکشته این کشور حدود 30 هزار نفر تخمین زده می‌شوند که آماده هستند در صورت دریافت دستور از مقامات از طریق تونل‌های زیرزمینی به کره جنوبی حمله کنند.

از سوی دیگر باید به این واقعیت توجه داشت که پیونگ یانگ اکنون خود را یک کشور هسته‌ای می‌داند که دارای دستکم 20 موشک هسته‌ای است. این کشور همچنین دارای زرادخانه عظیم تسلیحات شیمیایی است که با توجه به استقرار در منطقه غیرنظامی شده، با توجه به فاصله کم 35 مایلی، به سادگی امکان شلیک آنها به پایتخت کره جنوبی وجود دارد.

این نشریه آمریکایی مدعی شده است طبق آمار ارائه شده از سوی کره جنوبی، کره شمالی از سال 1980 به بعد حدود 2500 تا 5000 تن سلاح شیمیایی تولید کرده است. سی ان ان هم در 13 آوریل گزارش داد که شینزو آبه نسبت به قابلیت کره شمالی برای شلیک موشکهای مجهز به گاز سارین هشدار داده است.

پدربزرگ رهبر فعلی کره شمالی از هیچ فرصتی برای تحریک و ضربه به آمریکایی‌ها دریغ نکرد. در سال 1968 ناو پوئبلو در آبهای بین المللی توسط نیروهای کره شمالی تصرف شد و تا به امروز در این کشور قرار دارد. لیندون جانسون که در جنگ ویتنام گرفتار شده بود اقدامات تلافی جویانه‌ای را علیه پیونگ یانگ در دستور کار قرار داد. تنها یک سال بعد و در آوریل 1969 یک هواپیمای شناسایی آمریکایی توسط هواپیمای میگ 21 کره شمالی در دریای ژاپن سرنگون شد که براثر آن تمام 31 سرنشین هواپیمای آمریکایی کشته شدند.

در اوایل 2010 نیز پیونگ یانگ با شلیک یک اژدر باعث کشته شدن 46 ملوان کره جنوبی شد و در همان سال درپی شلیک خمپاره دو عضو نیروی دریایی کره جنوبی و دو غیرنظامی را به قتل رساند. اما به ادعای آمریکایی‌ها به واسطه کمک چین به عنوان اصلی ترین متحدش از اجرای واکنش سازمان ملل رها شد.کره شمالی: تحریم و فشار آمریکا بی‌تاثیر استهفتمین سالگرد درگذشت پدر کیم جونگ اون در کره شمالیعصبانیت شدید کره شمالی از افزایش بودجه نظامی همسایه جنوبی

با تمام این سوابق نه چندان دوستانه بعید به نظر می‌رسد کره شمالی توانایی حمله به خاک آمریکا را داشته باشد اما در مقابل دستکم قادر به حمله به نیروهای آمریکایی در خاک کره جنوبی و آمریکا و پایگاه‌های واشنگتن در گوام است. آمریکا درحال حاضر 28 هزار نیرو در کره حنوبی مستقر کرده که به این تعداد هزاران نفر از اعضای خانواده نظامیان را باید اضافه کرد.

موضوع دیگری که تحت تاثیر جنگ آمریکا و کره شمالی قرار خواهد گرفت تحت تاثیر قرار گرفتن اقتصاد جهانی است. درصورت شلیک موشک بین دو طرف بر فراز اقیانوس اطلس، به نظر می‌رسد فروشگاه‌های بزرگ آمریکایی که حجم زیادی از محصولاتشان از چین وارد می‌شود، با مشکل بزرگی مواجه خواهند شد و تا مدتها قفسه‌های این فروشگاه‌ها خالی از اجناس خواهد ماند.

طبق آمار ارائه شده توسط پنتاگون، 33651 نیروی آمریکایی در جنگ کره کشته خواهند شد که در بین آنها برخی از بیماری و تصادف جان خود را از دست خواهند داد. تعداد کل تلفات نظامیان کره‌ای در جنگ کره 54246 نفر خواهد بود. کشورهای انگلیس، ترکیه، کانادا، استرالیا، فرانسه و متحدان دیگر آمریکا روی هم بین سه و چهار هزار کشته خواهند داد. دو میلیون کره‌ای ازجمله غیر نظامیان در نتیجه وقوع چنین جنگی جان خود را از دست خواهند داد. این جنگ برای آمریکا 20 میلیارد دلار و برای چین 2.5 میلیارد دلار هزینه دربرخواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

دیپلمات‌های روس و کره جنوبی فردا درباره کره شمالی دیدار می‌کنند

ایسناخبرگزاری ایسنا
دیپلمات‌های روس و کره جنوبی فردا درباره کره شمالی دیدار می‌کنند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد: لی دو-هون، نماینده ویژه امور امنیتی و صلح شبه جزیره کره قرار است با ایگور مورگولف، معاون وزیر خارجه روسیه در سئول و در تاریخ ۱۸ دسامبر  سال جاری میلادی دیدار کند و به بررسی مسائل مربوط به شبه جزیره کره و خلع سلاح اتمی کره شمالی بپردازد.

مذاکره شش جانبه مکانیسمی برای خلع سلاح اتمی کره شمالی از طریق گفتگوها به میزبانی پکن بین ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ بود که شامل هیات‌هایی از کره شمالی، روسیه، چین، آمریکا،‌ ژاپن و کره جنوبی می‌شد اما این مذاکرات در ۲۰۰۹ و در پی خروج کره شمالی از آن متوقف شد.

تلاش جدی کره شمالی برای خلع سلاح اتمی در سال ۲۰۱۸ و در پی دیدار رهبران کره شمالی و آمریکا در سنگاپور آغاز شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

سئول برچیده شدن پست‌های مرزی کره شمالی را تایید کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
سئول برچیده شدن پست‌های مرزی کره شمالی را تایید کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی برچیدن ۱۰ پست حفاظت مرزی کره شمالی مربوط به ۱۲ دسامبر را تایید کرد و گفت که کره جنوبی نیز در اقدامی مشترک پست‌های حفاظت مرزی خور را برچیده است.

سئول و پیونگ یانگ در بخشی از توافق مرزی خود برای کاهش تنش نظامی و ایجاد اعتماد، توافق کردند تا ۱۱ پست مرزی را منهدم کنند اما ۱۰ پست مرزی منهدم شده و دو طرف اعلام کردند که یکی از آنها را به عنوان یک بنای یادبود تاریخی برای خود حفظ می‌کنند.

مدیر عملیات رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی به خبرنگاران گفت:‌ وزارت دفاع ملی کره جنوبی و رئیس ستاد مشترک ارتش تایید کردند که پست‌های مرزی کره شمالی در منطقه غیرنظامی شده منهدم شده‌اند و اهداف این طرح محقق شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

کره شمالی تحریم‌های جدید آمریکا را محکوم کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
کره شمالی تحریم‌های جدید آمریکا را محکوم کرد

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، کره شمالی روز یکشنبه تصمیم اخیر دولت آمریکا در افزودن نام 3 مقام ارشد دولتی این کشور در فهرست تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده را محکوم کرد.

آمریکا به تازگی 3 مقام ارشد کره شمالی از جمله یک دستیار عالی رتبه رهبر این کشور را به اتهام نقض حقوق بشر در فهرست سیاه تحریم قرار داده است.

وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اخیرا، آمریکا توطئه حقوق بشری علیه کره شمالی را بار دیگر از سر گرفته است و با افزودن نام مقام های ارشد دولتی کره شمالی در فهرست تحریم های یکجانبه خود عملا قصد تحریک عمدی پیونگ یانگ را دارد.راهکار کره شمالی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا در انتقال نفتکره شمالی: تحریم و فشار آمریکا بی‌تاثیر استترامپ: برای مذاکره با کره شمالی عجله نداریم

این بیانیه افزود: اقدامات خصمانه و شرورانه آمریکا علیه کره شمالی و اعمال تحریم ها عملا مسیر خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره را برای همیشه مسدود خواهد کرد.

وزارت خارجه کره شمالی تاکید کرد: دیپلمات های آمریکایی باید از سابقه گذشته اقدامات واشنگتن علیه پیونگ یانگ این واقعیت را درک کنند که تحریم و فشار هیچ گونه کارایی علیه کره شمالی نخواهد داشت. این یک اشتباه محاسباتی بزرگ است.

وزارت خارجه کره شمالی هشدار داد: اقدامات خصمانه آمریکا موجب بدتر شدن اوضاع در منطقه خواهد شد و این اقدامات به نفع صلح و ثبات شبه جزیره کره نخواهد بود. آمریکا پیش از انکه خیلی دیر شود باید بفهمد که فشار حداکثری علیه ما هیچ گونه کارایی نخواهد داشت و به جای اعمال فشار، رویکرد صادقانه ای را برای اجرای توافقات نشست رهبران دو کشور در سنگاپور اتخاذ کند.

آمریکا دوشنبه گذشته 3 مقام ارشد کره شمالی از جمله وزیر امنیت این کشور را به اتهام نقض حقوق بشر و سانسور در فهرست سیاه قرار داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

محرمانه‌های کره‌شمالی

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
محرمانه‌های کره‌شمالی

«کیم‌جونگ‌نام»، برادر ناتنی کیم‌جونگ‌اون و مردی که روزگاری جانشین بالقوه کیم‌جونگ‌ایل تصور می‌شد، بیشتر عمر خود را در تبعید گذرانده و به‌عنوان یکی از چهره‌های حکومتی کره‌شمالی در خارج شناخته می‌شود که در نقل‌وانتقال کالاهای لوکسی که سخت پیدا می‌شوند و نیز صادرات تسلیحات کره‌شمالی نقش تسهیل‌کننده را داشت [کیم‌جونگ‌نام، پسر ارشد کیم‌جونگ‌ایل رهبر سابق و برادر ناتنی کیم‌جونگ‌اون رهبر کنونی کره‌شمالی. او از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۱ به‌عنوان وارث پدر و رهبر بعدی کره‌شمالی شناخته می‌شد. او زبان ژاپنی را عالی صحبت می‌کرد و در سوئیس و روسیه درس خوانده بود. زمانی به او «ژنرال کوچک» می‌گفتند. در سال ۲۰۰۱ پس از تلاش برای ورود غیرقانونی به ژاپن برای دیدار از دیزنی‌لند توکیو از چشم پدر افتاد و مقام خود را از دست داد و پس از آن در سنگاپور، چین و بیشتر از همه در ماکائو زندگی می‌کرد. او چند بار مورد سوءقصد قرار گرفت اما در نهایت در ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ (۲۵ بهمن ۱۳۹۵) در مالزی و فرودگاه کوالالامپور از سوی یک زن با دستمال آغشته به گاز اعصاب وی‌ایکس، مسموم شد و درگذشت. کیم‌جونگ‌نام فردی هوسباز و ولخرج بود و به‌خاطر قمار و صرف هزینه‌های گزاف در کانون توجه رسانه‌ها بوده‌است]. از قایق‌های لوکس تا مرسدس‌ها، اگر بتوان آنها را در کشتی‌های کانتینری جا داد، می‌توانند با گریز از ذره‌بین تیزبین تحریم‌های سازمان ملل راه خود را به کره‌شمالی بیابند. همین مساله در مورد واردات سلاح هم مصداق دارد. سازمان ملل می‌گوید کره‌شمالی با استفاده از تکنیک‌های پیچیده‌ای که سازمان‌های قاچاق‌کننده موادمخدر در آن پیشرو هستند مبادرت به پنهان کردن جابه‌جایی سلاح‌های کوچک و تسلیحات هسته‌ای یا اجزای موشکی می‌کند. این کشور همچنین روش‌های مالی پیچیده‌ای را برای پنهان کردن تراکنش‌های مالی‌اش از زیر نگاه بین‌المللی بسط داده و از یک اکوسیستم نسبتا پیچیده شرکتی متشکل از شرکت‌های مستقر در خارج و آحاد افراد استفاده می‌کند.

در یک مثال این‌چنینی، کره‌شمالی تراکنش‌های به شدت غیرمعمولی را شروع کرد که شامل قرارداد Air Koryo – هواپیمایی ملی کره- برای خرید هواپیماهای جدید در سال ۲۰۱۲ می‌شد. پرداخت پول این هواپیماها هم با استفاده از پرداخت‌های متعددی از سوی OGD انجام می‌گرفت که کیم‌جونگ‌اون به‌دلیل «کیش شخصیت خانوادگی» به میراث برده بود. اما «اون» همچنین وارث سیستمی بود که در آن تا حد زیادی ترس جانشین وفاداری راستین شده بود و «اقتصاد دلالی» court economy] و رشوه مشوق نزاع و رانت‌جویی است. مهم‌تر از همه (لااقل، برای کیم‌جونگ‌اون)، وی سیستمی را به ارث برده که در آن یک سازمان در سایه ممکن است قدرت بیشتری نسبت به خودش داشته باشد، هرچند وی رهبر کشور و رئیس حزب کارگران حکام باشد. آن سازمان همان OGD است که نمایاننده افزایش و گسترش طبیعی آن چیزی است که «کیم‌جونگ‌ایل» طی مراحل اولیه ارتقایش به قدرت به‌ویژه دوره «سه انقلاب» آموخت. از طریق نظارت و تغییر مسیر اطلاعات و گزارش‌دهی در مورد ساختارها، OGD به تنها بخش دولت تبدیل شده است که همه چیز را می‌بیند و می‌داند. اگرچه بسیاری از چهره‌های معروف به‌‌دنبال مرگ کیم‌جونگ‌ایل سرنگون شده یا کنار گذاشته شدند – از جمله ژنرال «ری‌یونگ‌هو» و «جانگ‌سونگ‌تائک»- اما رهبری OGD اساسا بدون تغییر باقی ماند [Ri Yong Ho: دیپلمات و سیاستمداری که از سال ۲۰۱۶ وزیرخارجه کره‌شمالی شد. وی مذاکره‌کننده‌ای حرفه‌ای و با تجربه در زمینه پرونده هسته‌ای کره‌شمالی با آمریکا بود. او تجربه‌ای ۳۰ ساله در امور دیپلماتیک دارد و پست‌های سفارتی هم داشته و در فاصله ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ سفیر کشورش در بریتانیا بوده است]. OGD از سال ۱۹۶۴ وجود داشته اما نقش آن به‌‌دنبال دستیابی کیم‌جونگ‌ایل به رهبری این سازمان در سال ۱۹۷۳ به شدت دگرگون شد. سفارتخانه‌های کره‌شمالی در خارج هم نقشی کلیدی در کمک به شرکت‌های در سایه ایفا می‌کردند؛ شرکت‌هایی که با نام‌های مختلف در هنگ‌کنگ فعالیت می‌کردند. این شرکت‌ها کالاهای لوکس را تامین یا معاملات پنهان تسلیحاتی را تسهیل می‌کردند.وزارتخانه هدایت و سازماندهی از آن زمان به قطب مرکزی قدرت در کره‌شمالی تبدیل شد. این سازمان از هر کسی که تصور شود پرونده یا «آتو»یی در دست دارد؛ این سازمان مجرایی است که از طریق آن شاخه‌های مختلف حکومت با «رهبر عالی» یا قائد اعظم [Supreme Leader] ارتباط می‌یابند، دستورات را به پایین منتقل و اطلاعات را به بالا می‌رسانند؛ این سازمان مسوول انجام و اجرای سیاست‌هاست؛ این سازمان شبکه‌ای از جاسوسان را اداره می‌کند که از بالاترین ژنرال ارتش تا پایین‌ترین مدیر یک کارخانه استانی را شامل می‌شود؛ این سازمان بر هرگونه انتصاب دولتی یا نظامی «اشراف» دارد و اساسا مسوول امنیت فردی و رفاه خاندان حاکم است. بنابراین، درحالی‌که ممکن است کسی فلان ژنرال یا وزیر عالی‌رتبه دولتی را قدرتمند تلقی کند – و در واقع، شاید در سازمان یا شبکه خاص خودش واقعا دارای قدرت هم باشد- اما قدرت غایی از OGD سرچشمه می‌گیرد. از این رو، اگرچه جهان خارج نهادهای ناظری مانند پولیتبورو را می‌بیند اما این سازمان «سنتی» که در عصر کیم‌ایل‌سونگ شکل گرفت قدرت خود را به OGD باخته و در برابر آن عملا رقمی به‌حساب نمی‌آید. این شاید هوشمندانه‌ترین حقه کیم‌جونگ‌ایل بوده است: تغییر و تحول در پایگاه قدرت بدون اینکه خارجی‌ها به آن پی ببرند. گزارش شده که او دوست داشت بگوید «ما باید محیط خود را تحت نظر داشته باشیم تا مانع کسب اطلاع دشمنان‌مان درباره خودمان شویم.» بی‌تردید او می‌دانست که چگونه به این هدف دست یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محسن رضایی در نشست خبری با اشاره به پایان دادن امریکا به مهلت خرید نفت کشورمان از جانب برخی کشورها گفت: این فشارها موجب خواهد شد که دولت، مجلس و ملت پرافتخار ایران روی پای خود تکیه کنند و به جای صدور نفت از آن برای صنعت خودمان استفاده شود. وی افزود: اگر کشورمان به تولید صنعتی روی بیاورد نه فقط حتی یک قطره نفت صادر نمی‌کنیم بلکه روزانه یک میلیون بشکه نفت باید وارد کنیم پس صادرات نفت بیانگر این است که تولید و صنایع ما هنوز راه نیفتاده است اما برای تحقق این هدف به فرصت نیاز داریم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با هشدار به دولت امریکا درباره ادامه این جنگ اقتصادی - تروریستی تاکید کرد: بهتر است امریکایی‌ها دست از این شیطنت بردارند و گرنه ملت ایران اقدام خواهند کرد، البته اقدام خود را بیان نمی‌کنیم اما به هنگام اقدام خواهیم کرد. رضایی خطاب به دولتمردان امریکایی هشدار داد: آنان باید بدانند این اقدامات ناجوانمردانه شان که فشارها را بر مردم ما افزایش می‌دهد تا به تعبیر و رویای آنان دولت نتواند حتی حقوق کارمندانش را بپردازد تحقق نخواهد یافت و ما دست روی دست نخواهیم گذاشت و عکس العمل نشان خواهیم داد. وی ابراز امیدواری کرد که عقلا و روشنفکران امریکا آقای ترامپ را از این اقدام جنایت کارانه دور کنند.
الفالف17 ساعت قبل
همچنان که پیش بینی می‌شد ترامپ، معافیت ۶ کشور در خرید نفت از ایران را لغو کرد. نکته دوم؛ معافیت‌های ۶ کشور، در صورت وجود (مانند الان) هم تنها بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه به فروش نفت کمک می‌نمود که با توجه به تحریم‌های مالی بازگشت ثمن آن، به راحتی ممکن نبود و لذا لغو معافیت‌ها در تامین ارز مورد نیاز کشور نیز، سهم قابل توجهی نبود. نکته چهارم؛ در چنین فضایی، هر عمل و اقدام و نوشته و مطلبی که به نحوی به بزرگنمایی این اقدام ترامپ کمک کند، بازی در مسیر خواست امریکاست. نکته پنجم؛ مجلس و دولت و نخبگان در این دو سال خیلی کارها می‌توانستند بکنند که نکردند و بعدها باید بر این نکرده‌ها افسوس خورد اما الان زمان ادای قضای آن واجبات نیست. امروز فریاد زدن و مصاحبه کردن نه تنها اثر دیروز را ندارد که در حقیقت تایید نقشه انها و بازی در زمین امریکاست.
تابناکتابناک10 ساعت قبل
وی افزود: به هر حال، امریکا با ما دشمن است و می‌خواهد هر طور شده به ما ضربه بزند و تلاش خود را می‌کند که فروش نفت ایران را به صفر برساند. همچنین کشور‌هایی مانند عربستان و برخی کشور‌های عربی منطقه را که با ما خصومت دارند، با خود همراه کرده است. اگر عربستان بخواهد در این میان سوءاستفاده و جایگاه ایران را تصاحب کند، به معنای اعلام جنگ با ایران است. اگر عربستان بخواهد وارد بازی نفتی ایران شود، قطعا ما هم امنیت تولید عربستان را به هم خواهیم زد. درباره عربستان اگر ما یک درصد از توان خود را به کار گیریم، آن‌ها را به زانو درمی آوریم و کاری می‌کنیم که التماسمان کنند.
فارسفارس21 ساعت قبل
سخنگوی جبهه پایداری گفت: با توجه به اینکه جامعه برای گفت‌وگو و مذاکرده با غرب، شرطی شد و رویکرد انقلاب را ناکارآمد نشان دادند، نتیجه‌ای که حاصل شد این است که رویکرد انقلابی پیش برنده است. وی در پاسخ به سؤالی درباره پایگاه اجتماعی جبهه پایداری گفت: برآورد از پایگاه اجتماعی بستگی به فضای زمان انتخابات دارد. متقی فر با بیان اینکه اخبار چهره‌های سازشکار در قضیه برجام بیشتر از چهره‌های انقلابی در رسانه‌ها انعکاس پیدا می‌کند، تصریح کرد: انتظار این است که چهره‌های انقلابی تقویت شوند. وی ادامه داد: برخی‌ها نگران هستند که جبهه پایداری تقویت بشود؛ خب اگر پایداری تقویت شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ هیچ اتفاقی نمی‌افتد، بلکه منویات نظام و آرمان‌های مردم پیش می‌رود. سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه ما به جای اینکه مخاطب ناپایدار جمع کنیم به دنبال مخاطب پایدار هستیم، گفت: مخاطبانی که جبهه پایداری جذب می‌کند در همه صحنه‌ها حضور دارند و ظرفیت‌های تمام نشدنی هستند.

اخبار بیشتر