1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

تمسخر مورینیو توسط کاسیاس

پل اینس: وودوارد هم به اندازه مورینیو به خاطر وضعیت کنونی منچستریونایتد مقصر است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
پل اینس: وودوارد هم به اندازه مورینیو به خاطر وضعیت کنونی منچستریونایتد مقصر است

طرفداری- به گفته پل اینس، اد وودوارد (نایب رییس باشگاه منچستریونایتد) هم به اندازه ژوزه مورینیو در ناکامی‌های این باشگاه دخیل بوده است.

به گزارش سایت گل، با وجود این که هنوز به نیم فصل نرسیده‌ایم، اختلاف منچستریونایتد با رده چهارم جدول به ۱۱ امتیاز رسیده و کار را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان تقریبا بعید کرده است. مورینیو پس از شکست ۳-۱ تیمش در آنفیلد هدف انتقادات قرار گرفت ولی به گفته اینس، وودوارد حمایت لازم را از مورینیو به عمل نیاورده است. 

کسی که در کانون توجهات قرار دارد مورینیو است چون او سرمربی تیم به شمار می‌رود اما اد وودوارد کسی است که روی سکو‌ها می‌نشیند. او مردی فوتبالی نیست و یک انسان تاجر است. این باشگاه از نظر تجاری، ثروتمندترین باشگاه دنیا است و ما این را می‌دانیم. اما زمانی که مورینیو در ابتدای فصل از این می‌گوید که ما به دو مدافع میانی نیاز داریم و به خواسته خود نمی‌رسد، بعد یک نفر باید مسئولیت را بپذیرد. نمی‌توان همیشه مورینیو را متهم کرد. فرض من بر این است که مورینیو فهرستی متشکل از ۶ یا ۷ بازیکن داشته است و گفته این‌ها بازیکنانی هستند که می‌خواهم با سایر بازیکنان رقابت کنند. 

آن‌ها این بازیکنان را جذب نکردند؛ پس زمانی که اوضاع خوب پیش نمی‌رود، به همان اندازه که مورینیو را متهم می‌کنید، باید اد وودوارد را هم متهم کنید چون او بازیکنان مورد نظر مورینیو را نگرفت. (یورگن) کلوپ به بازیکنان مد نظر خود دست پیدا کرد. چرا (ویرجیل) فن دایک به لیورپول می‌رود، نه منچستریونایتد؟ اگر حالا از من بپرسید کدام بازیکن منچستریونایتد می‌تواند برای لیورپول مفید باشد، به نظر من تنها دروازه‌بان تیم. در حال حاضر او تنها کسی است که می‌تواند به لیورپول راه پیدا کند. 

با نگاهی به بازیکنان سایر باشگاه‌ها، با خود می‌گویید چرا یونایتد سراغ آن بازیکنان نرفت؟ فرد حتی بازی نمی کند. سانچز نمی‌خواهد اینجا باشد و در ابتدا قصد داشت راهی سیتی شود. پوگبا بازی نمی‌کند. بازیکنانی که برای آن‌ها ۵۰ تا ۸۰ میلیون پوند هزینه شد، حتی بازی نمی‌کنند. شما در زیر سوال بردن سیستم استخدام بازیکنان باشگاه درست عمل می‌کنید زیرا یارگیری، مهم‌ترین جنبه در فوتبال است. 

زمانی که سوال شد چرا خریدهای یونایتد در این تیم جواب نمی‌دهند، اینس احتمال دخیل بودن ضعف قوای ذهنی را مطرح کرد.

به نظرم بازیکنانی که در حال جذب آن‌ها است، نمی‌توانند با فشار بر تن کردن پیراهن منچستریونایتد کنار بیایند و شما می‌توانید این را از عملکرد آن‌ها ببینید. (آنتونی) مارسیال یک مثال بارز است. از دید من او مستعدترین بازیکن منچستریونایتد است ولی نمی‌تواند هر هفته با فشارها کنار بیاید. کسی که برای منچستریونایتد بازی می‌کند، هر هفته باید با این فشارها سازگار شود. حق ندارید چهار از ده باشید. هر هفته باید هفت یا هشت از ده باشید. این مسئله در مورد مسابقات و تمرینات صدق می‌کند. 

اوضاع تغییر کرده است و تصور این است که بازیکنان جدید می‌توانند با این مسئله و پیروز شدن رقبا در تمامی هفته‌ها کنار بیایند. باید دید آیا از اشتیاق و سرسختی لازم برای کنار آمدن با این فشار برخودار هستند؟ همه نه ولی بسیاری از آن‌ها این ویژگی را نداشته‌اند. به کوین دی بروین نگاه کنید؛ او تمامی ویژگی‌های مد نظر شما برای یک بازیکن را دارد. تلاشی که به خرج می‌دهد، استعدادش، قدرت تصمیم گیری او. دی بروین از هر ده بار، نه بار تصمیم درست را می‌گیرد و شما چنین چیزی را در بین هیچ یک از بازیکنان یونایتد نمی‌بینید. حتی یک نفر. من که چنین چیزی نمی‌بینم. من کسی را در این حد نمی‌بینم و گواه من هم، وضعیت تیم است.  

شیاطین سرخ، شنبه آینده با دیدار مقابل کاردیف در ولز، مسابقات لیگ برتر را پیگیری می‌کنند. 

خواندن خبر در سایت منبع

اوون: یونایتد با مورینیو پیشرفتی نخواهد کرد

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
اوون: یونایتد با مورینیو پیشرفتی نخواهد کرد

به گزارش "ورزش سه"، شیاطین سرخ شب گذشته به مصاف لیورپول رفتند و با نتیجه 3-1 مقابل شاگردان کلوپ متحمل شکست شدند. این در حالیست که یونایتد فصل خوبی را پشت سر نمی‌گذارد و نتایج ضعیفی که این تیم تا به اینجا کسب کرده، انتقادات بسیاری از سوی هواداران به همراه داشته است. حال مایکل اوون که از نزدیک شاهد بازی شب گذشته دو تیم بود، مدعی شد که یونایتد با مورینیو از این بهتر بازی نخواهد نکرد.

اوون: یونایتد با مورینیو پیشرفتی نخواهد کرد - 2

او گفت:" من واقعا تغییری در یونایتد نمی‌بینم. فقط این به نظرم می‌آید که بازیکنان از آنچه به نمایش می‌گذارند خیلی بهتر هستند ولی مورینیو، دو و نیم فصل؟ اگر 6 ماه بود که در یونایتد بود، فکر می‌کنم باید منتظر می‌ماندیم تا بازیکنان مورد علاقه اش را در نقل و انتقالات بگیرد. دو سال و نیم از حضور او گذشته، آیا چیزی عوض خواهد شد؟ 

اگر بخواهید کلی نگاه کنید، آنها پول زیادی را صرف تقویت تیمشان کرده اند که بدین ترتیب باید به قهرمانی در لیگ نزدیک باشند ولی در مجموع اصلا تهدیدی برای قهرمانی نیستند. اگر به این، حضور بهترین بازیکنان جهان و بهترین گلر و چند ستاره بزرگ را اضافه کنیم، به جای اینکه اوضاع بهتر شود، بدتر می‌شود. به نظرم پیشرفتی در کار نخواهد بود."

خواندن خبر در سایت منبع

شیرر: مورینیو تنها مقصر وضعیت منچستریونایتد نیست؛ لوکاکو به خوبی توسط بازیکنان تغذیه نمی‌شود

طرفداریخبرگزاری طرفداری
شیرر: مورینیو تنها مقصر وضعیت منچستریونایتد نیست؛ لوکاکو به خوبی توسط بازیکنان تغذیه نمی‌شود

طرفداری- آلن شیرر، مهاجم سابق تیم ملی انگلستان و کارشناس تلویزیونی اذعان کرد که روملو لوکاکو در فرم خوبی نیست و البته بازیکنان منچستریونایتد نیز به خوبی او را تغذیه نمی کنند.

به نقل از دیلی میل، مهاجم سابق باشگاه نیوکاسل پس از شکست منچستریونایتد مقابل لیورپول در این خصوص بیان کرد:

به جز داوید دخیا، فکر نمی کنم بازیکنی از منچستریونایتد حتی نزدیک به فرم اصلی خود بازی کند. من در بازی مقابل لیورپول به عملکرد لوکاکو نگاه کردم و دیدم اصلا خوب نبود. او مرتبا تلاش می کرد به دروازه نزدیک شود ولی لوورن و فن دایک او را مهار کرده بودند. البته این را باید گفت که دیگر بازیکنان نیز در حد متوسط او را تغذیه می کنند. او نمی داند دقیقا باید چه کاری انجام دهد و سعی می کند پنهان شود و از درگیر بودن در جریان بازی پرهیز می کند زیرا چیزی که می خواهد را دریافت نمی کند.

وی در خصوص تقویت منچستریونایتد در نقل و انتقالات ژانویه اضافه کرد:

اتفاقی باید بیفتد. آنها (مالکان منچستریونایتد) یا باید از خرید بازیکنان مربی صرف نظر کنند یا از او حمایت کنند و بگویند تو مرد اصلی نیمکت هستی. اگر این گونه نیست، پس چیزی باید تغییر کند. آنها به خوبی از مورینیو در تابستان حمایت نکردند. پس شما نمی توانید بگویید همه مشکلات منچستریونایتد تقصیر مورینیو است. شما باید به بازیکنان نیز توجه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

تمسخر مورینیو توسط کاسیاس پس از باخت یونایتد برابر لیورپول

ایسناخبرگزاری ایسنا
تمسخر مورینیو توسط کاسیاس پس از باخت یونایتد برابر لیورپول

به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، در ادامه دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر انگلیس یک دیدار برگزار شد که در آن لیورپول در خانه با نتیجه ۳ بر یک برابر منچستریونایتد به برتری رسید تا نتایج ضعیف مورینیو با تیمش ادامه داشته باشد.

کاسیاس بلافاصله بعد از این دیدار ضمن پاسخ به اظهارات اخیر مورینیو مبنی بر این که "کاسیاس به پایان دوران فوتبالش نزدیک شده است،" گفت: اخیرا در یک روزنامه پرتغالی، فردی عنوان کرده بود که من (با ۳۷ سال سن) به پایان دوران فوتبالم رسیده‌ام. با او کاملا موافقم. سوال من از این روزنامه این است درباره مربیان کی و چه زمانی می‌توانیم ببینیم که آنها دیگر کارایی ندارند و به پایان خودشان رسیده‌اند؟

این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شود که یونایتد در بدترین شرایط خود با مورینیو قرار دارد و زمزمه‌های برکناری این مربی بار دیگر به گوش رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، کاروان تیم سایپا امروز در شرایطی عازم قطر شد که در فرودگاه با مشکلاتی مواجه شد اما در نهایت با پیگیری‌های علی دایی ۱۵۰۰ دلار هزینه سفر به قطر فراهم شد و مشکل محمدحسین اکبرمنادی، پیمان میری و رضا علیاری حل شد تا این ۳ بازیکن هم با سایر هم تیمی‌هایشان برای برگزاری بازی حساس با الریان راهی دوحه شوند. شاگردان دایی فردا در استادیوم محل برگزاری مسابقه به میزبانی الریان تمرین خواهند داشت. سایپا در این بازی سه مصدوم دارد و به احتمال فراوان کامیاب و کفشگری را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت. همچنین اعضای ذوب آهن اصفهان نیز امروز برای جدال سرنوشت ساز با الغرافه در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا عازم قطر شدند.
ورزش۳ورزش۳2 ساعت قبل
مدافع پرسپولیس به انتشار مصاحبه‌ای از او که در آن به تیم و شهر نفت مسجد سلیمان اشاره کرده بود، واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد. به گزارش «ورزش سه»، امروز مصاحبه‌ای منتسب به شجاع خلیل زاده انتشار یافته بود که در آن در پاسخ به سوالی درباره جدال با نفت مسجد سلیمان و عدم پیروزی برابر این تیم جمله عجیبی را به کار برده بود و ادعا کرده بود که تاکنون نام این شهر را هم نشنیده است! شجاع خلیل زاده با تکذیب این مصاحبه اعلام کرد که این صحبت‌ها حتی در این روزنامه نیز منتشر نشده و برخی کانال‌ها در فضای مجازی با سواستفاده از این فضا اقدام به ایجاد حاشیه کرده‌اند و همواره برای تمامی مردم ایران و فوتبالدوستان احترام قائل بوده است.
ورزش۳ورزش۳5 ساعت قبل
رئال در دیداری عجیب امروز با نتیجه ۱-۲ مغلوب خیرونا شد و امیدهایش به قهرمانی تا حد زیادی کاهش یافت. به گزارش «ورزش سه»، رئال ابتدا در نیمه اول با گل کاسیمیرو پیش افتاد اما نیمه دوم دو گل دریافت کرد و بازی را در هانه باخت. سانتی سولاری، سرمربی رئال در نشست خبری پس از بازی حضور یافت و به سوالات پاسخ گفت. خیرونا نیمه دوم بسیار عالی کار کرد و دو گل به ثمر رساند تا بازی برده را از دست بدهیم. مارسلو امروز خوب بود.» نقش غیبت مودریچ در شکست: «مودریچ از جمله بازیکنانی است که غیبت او همیشه به چشم می‌آید.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
ستاره سابق بارسلونا و آرسنال معتقد است فرانک دی یانگ می‌تواند ژاوی و یا اینیستا جدید دنیای فوتبال باشد. یکی از مهمترین و بزرگترین نقل و انتقالات امسال قطعا حضور دی یانگ با ۷۵ میلیون یورو در بارسلونا بوده است. آکادمی آژاکس همیشه بزرگان بسیاری را به دنیای فوتبال معرفی کرده است و اکنون نیز دی یانگ یکی از محصولات این باشگاه است. اورمارس که سال‌های در آرسنال و بارسلونا مشغول بازی بوده است در خصوص دی یانگ گفت: برای بارسلونا داشتن بازیکنانی همچون دی یانگ بسیار مهم است. دی یانگ مسی نیست چراکه تنها یک مسی در دنیا داریم.
خبر ورزشیخبر ورزشی5 ساعت قبل
به گزارش خبرورزشی، آدرین رابیو به طور قطعی در پایان فصل به‌عنوان بازیکن آزاد پاری‌سن‌ژرمن را ترک خواهد کرد. عدم تمدید قرارداد این هافبک ۲۳ ساله به این دلیل بود که خودش آزادانه باشگاه آینده‌اش را انتخاب کند. روزنامه فرانسوی «لوپاریزین» خبر داد، آدرین رابیو ۴ پیشنهاد دارد که مقصدش را از بین آن‌ها انتخاب خواهد کرد. بارسلونا نخستین مشتری او بود و ۳ باشگاه دیگر هم آرسنال، لیورپول و تاتنهام همگی در انگلیس هستند. با این حال انتخاب اول رابیو بارسلونا خواهد بود و در صورتی که با کاتالان‌ها به توافق برسد قید حضور در لیگ برتر را خواهد زد.

اخبار بیشتر