حواشی استعفای کفاشیان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

حواشی استعفای کفاشیان

استعفای رئیس کمیته جنجالی فدراسیون فوتبال/پازل نزدیک به تکمیل است

مهرخبرگزاری مهر
استعفای رئیس کمیته جنجالی فدراسیون فوتبال/پازل نزدیک به تکمیل است
رئیس یکی از جنجالی‌ترین کمیته‌های فدراسیون فوتبال که در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر مورد انتقادات زیادی قرار گرفت در راستای تکمیل پازل بازنشسته‌ها بزودی از مسئولیتش کنار خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، با کنار رفتن علی کفاشیان از مسئولیتش در کمیته فوتسال یکی دیگر از پازل های تعیین تکلیف بازنشسته های فدراسیون فوتبال سرجایش قرار گرفت اما هنوز چند پازل دیگر تا تکمیل سناریوی از قبل طراحی شده باقی مانده است.

اولین پازل این معما مربوط به مهدی تاج بود که باید به علت بازنشستگی صندلی ریاست را ترک می کرد اما بعد از کش و قوس فراوان بالاخره توانست با فشارهایی که از داخل و خارج بوجود آمد، از یک ماده قانونی ایثارگران استفاده کند و همچنان بر صندلی ریاست تکیه بزند.

نفر بعدی که از مدتها قبل صحبت از رفتنش مطرح شده بود، محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون بود که هم به دلیل بازنشسته بودن و هم به دلیل دیگری باید مسئولیتش را ترک می کرد. او هم از این مسئولیت استعفا کرد و رفت تا یکی دیگر از پازل ها تکمیل شود.

درحالی که قرار بود فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد ماجرای پر حرف و حدیث فوتبال ایران شوند، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش در نشست ویژه ای با مهدی تاج به توافقات تازه ای دست پیدا کردند تا سناریوی حل مشکل فدراسیون وارد مرحله تازه ای شود.

با رفع خطر ارسال نامه فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، مهدی تاج با آرامش بیشتری کار را پیش برد و روز سه شنبه نیز علی کفاشیان رئیس کمیته فوتسال و نایب رئیس فدراسیون از مسئولیت خود کناره گیری کرد. 

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد تا که قبل از برگزاری مجمع یکی دیگر از اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مسئولیت خود را ترک خواهد کرد. این فرد که به احتمال زیاد فریدون اصفهانیان خواهد بود، رئیس کمیته داوران است که در نیم فصل اول لیگ برتر سیاه پوشان تحت مدیریت او جنجال زیادی به راه انداختند و با قضاوت هایی که داشتند صدای همه مربیان را درآوردند. 

بر این اساس فریدون اصفهانیان رئیس کمیته جنجالی داوران نیز بزودی استعفایش را اعلام خواهد کرد تا یکی دیگر از افراد بازنشسته هیات رئیسه تعیین تکلیف شود. 

قرار است سایر اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مجمع این فدراسیون که دیماه برگزار خواهد شد، استعفایشان را اعلام کنند تا اعضای مجمع در مورد انتخاب نفرات جایگزین اعلام نظر و تصمیم گیری کنند. محمود شیعی، محمود اسلامیان و حیدر بهاروند بازنشسته های دیگر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

استعفای کفاشیان و دو ابهام اهالی فوتسال

ایسناخبرگزاری ایسنا
استعفای کفاشیان و دو ابهام اهالی فوتسال
هرچند علی کفاشیان از ریاست کمیته فوتسال استعفا کرده اما دو پرسش اساسی درباره آینده کمیته فوتسال مطرح است.

به گزارش ایسنا، فدراسیون فوتبال روز سه‌شنبه از استعفای علی کفاشیان خبر داد اما دو ابهام و پرسش درباره رفتن کفاشیان مطرح است:

۱- آیا کفاشیان از ریاست سازمان لیگ فوتسال نیز کناره گیری کرده است؟

کفاشیان پیش‌تر اعلام کرده بود سازمان لیگ فوتسال، یک شرکت خصوصی بوده و قانون بازنشستگی شامل آن نمی‌شود. از طرفی براساس آیین نامه سازمان لیگ فوتسال، رئیس کمیته فوتسال باید ریاست این سازمان را هم به عهده داشته باشد و حال که کفاشیان از کمیته فوتسال رفته، باید از سازمان لیگ هم کناره گیری کند.

۲- آیا داود پرهیزگار که به عنوان جانشین کفاشیان و سرپرست کمیته فوتسال انتخاب شده، موقتی است یا به زودی رئیس این کمیته خواهد شد؟

ریاست کمیته فوتسال باتوجه به اینکه از سوی رئیس فدراسیون فوتبال منصوب می‌شود، ابتدا به صورت سرپرستی اداره می شود. در سال های اخیر نیز گزینه‌هایی همچون رضا افتخاری و علی کفاشیان ابتدا به عنوان سرپرست انتخاب شده‌اند اما باوجود اینکه اهالی فوتسال گمان می‌کردند آنها موقتی هستند، سال ها بد صندلی ریاست تکیه زدند.

هم‌چنین به دنبال استعفای علی کفاشیان از ریاست کمیته فوتسال و انتخاب داود پرهیزگار به عنوان سرپرست این کمیته، برخی از اعضای هیات رئیسه فوتسال اعلام کرده‌اند به دلیل انتخاب یک فرد غیرفوتسالی، به صورت دسته جمعی استعفا خواهند کرد تا به این ترتیب روزهای پرحاشیه‌ای در انتظار رشته پرافتخار فوتسال باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

کفاشیان استعفا داده شد، نوبت بقیه بازنشسته ها هم می رسد

تابناکخبرگزاری تابناک
کفاشیان استعفا داده شد، نوبت بقیه بازنشسته ها هم می رسد

داود پرهیزکار به عنوان نیروی تازه نفس جانشین علی کفاشیان در کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال ایران شد.

به گزارش تابناک ورزشی و طبق اطلاع رسانی سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به‌دنبال استعفای علی کفاشیان از کمیته فوتسال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تقدیر از زحمات ایشان در این مسئولیت طی حکمی، داوود پرهیزکار را به‌عنوان سرپرست کمیته فوتسال منصوب کرد. پرهیزکار از سال 1376 در فدراسیون فوتبال در سمت‌های مختلف به ایفای مسئولیت پرداخته است.

در خبری که امروز عصر در سایت فدراسیون منتشر شده ضمن تشکر از زحمات کفاشیان رییس کمیته فوتسال آسیا، پرهیزگار به عنوان جانشین وی معرفی شده است؛ فردی که از سال 1376 در سمت های مختلف در فدراسیون حضور دارد.

با استعفای کفاشیان باید در انتظار استعفای فریدون اصفهانیان از ریاست کمیته داوران و حیدر بهاروند از سازمان لیگ بود. این دو مدیر بازنشسته تا زمان برگزاری مجمع در هیات رییسه حاضر خواهند بود.

کفاشیان استعفا داده شد، نوبت بقیه بازنشسته ها هم می رسد - 5

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهان

الفالف1 روز قبل
حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهانگروه ویدئو الف، ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۳:۲۷ ۳۹۸۰۴۲۸۰۰۹حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهان + فیلمبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ویدئویی که در این مطلب مشاهده می‌کنید، حرکات تماشایی ۱۰ مدافع برتر فوتبال جهان در سال ۲۰۱۹ را به تصویر می‌کشد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، شایان مصلح مدافع محبوب برانکو ایوانکوویچ که به شکلی عجیب از سوی گابریل کالدرون و باشگاهپرسپولیس در لیست مازاد قرار داده شد، حسابی از رفتار پرسپولیسی‌ها ناراحت است و در همین راستا به دنبال انتقان‌گیری سختی از سرخپوشان است! شایان مصلح در لایو اینستاگرامی که برای هواداران خود برقرار کرده بود و به سوالات آنها پاسخ می‌داد، در پاسخ به سوال یکی از هواداران مبنی بر تصمیم جدیدش، اظهار داشت: به احتمال زیاد به تیمی که رقیب سنتی شماست، خواهم رفت! رفتار باشگاه برای من غیرقابل پذیرش است، اینکه چندبار زنگ بزنند برای تمدید و بعد به راحتی ما را کنار بگذارند اوج بی معرفتی و غیر حرفه‌ای بودن است آنها با من رفتاری بسیار بد را داشتند! جالب اینجاست که باشگاه استقلال نیز به دنبال جذب مدافع است و موقعیت برای انتقال مصلح به استقلال بسیار ایده‌آل است تا پس از گادوین منشا به سرنوشت تاریکی که این بازیکن به آن دچار شد، نزدیک شود، چرا که اغلب پرسپولیسی‌ها روزهای تلخی را در استقلال و بالعکس، تجربه کردند!

ویدیو؛ سوپر گل عادل فردوسی پور در یک دیدار دوستانه فوتسال

طرفداریطرفداری2 روز قبل

زیباترین تکنیک‌های سال ۲۰۱۹؛ چگونه یک مدافع را نابود کنیم!؟

الفالف1 روز قبل
زیباترین تکنیک‌های سال ۲۰۱۹؛ چگونه یک مدافع را نابود کنیم!؟ گروه ویدئو الف، ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۶:۳۷ ۳۹۸۰۴۲۸۰۱۷کلیپی از زیباترین و تماشایی‌ترین دریبل‌ها مقابل یک مدافع را مشاهده کنید.

فرار جالب رونالدو از شوت بازیکنان در تمرین

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

اخبار بیشتر