1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

حواشی استعفای کفاشیان

استعفای رئیس کمیته جنجالی فدراسیون فوتبال/پازل نزدیک به تکمیل است

مهرخبرگزاری مهر
استعفای رئیس کمیته جنجالی فدراسیون فوتبال/پازل نزدیک به تکمیل است

به گزارش خبرنگار مهر، با کنار رفتن علی کفاشیان از مسئولیتش در کمیته فوتسال یکی دیگر از پازل های تعیین تکلیف بازنشسته های فدراسیون فوتبال سرجایش قرار گرفت اما هنوز چند پازل دیگر تا تکمیل سناریوی از قبل طراحی شده باقی مانده است.

اولین پازل این معما مربوط به مهدی تاج بود که باید به علت بازنشستگی صندلی ریاست را ترک می کرد اما بعد از کش و قوس فراوان بالاخره توانست با فشارهایی که از داخل و خارج بوجود آمد، از یک ماده قانونی ایثارگران استفاده کند و همچنان بر صندلی ریاست تکیه بزند.

نفر بعدی که از مدتها قبل صحبت از رفتنش مطرح شده بود، محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون بود که هم به دلیل بازنشسته بودن و هم به دلیل دیگری باید مسئولیتش را ترک می کرد. او هم از این مسئولیت استعفا کرد و رفت تا یکی دیگر از پازل ها تکمیل شود.

درحالی که قرار بود فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد ماجرای پر حرف و حدیث فوتبال ایران شوند، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش در نشست ویژه ای با مهدی تاج به توافقات تازه ای دست پیدا کردند تا سناریوی حل مشکل فدراسیون وارد مرحله تازه ای شود.

با رفع خطر ارسال نامه فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، مهدی تاج با آرامش بیشتری کار را پیش برد و روز سه شنبه نیز علی کفاشیان رئیس کمیته فوتسال و نایب رئیس فدراسیون از مسئولیت خود کناره گیری کرد. 

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد تا که قبل از برگزاری مجمع یکی دیگر از اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مسئولیت خود را ترک خواهد کرد. این فرد که به احتمال زیاد فریدون اصفهانیان خواهد بود، رئیس کمیته داوران است که در نیم فصل اول لیگ برتر سیاه پوشان تحت مدیریت او جنجال زیادی به راه انداختند و با قضاوت هایی که داشتند صدای همه مربیان را درآوردند. 

بر این اساس فریدون اصفهانیان رئیس کمیته جنجالی داوران نیز بزودی استعفایش را اعلام خواهد کرد تا یکی دیگر از افراد بازنشسته هیات رئیسه تعیین تکلیف شود. 

قرار است سایر اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مجمع این فدراسیون که دیماه برگزار خواهد شد، استعفایشان را اعلام کنند تا اعضای مجمع در مورد انتخاب نفرات جایگزین اعلام نظر و تصمیم گیری کنند. محمود شیعی، محمود اسلامیان و حیدر بهاروند بازنشسته های دیگر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

استعفای کفاشیان و دو ابهام اهالی فوتسال

ایسناخبرگزاری ایسنا
استعفای کفاشیان و دو ابهام اهالی فوتسال

به گزارش ایسنا، فدراسیون فوتبال روز سه‌شنبه از استعفای علی کفاشیان خبر داد اما دو ابهام و پرسش درباره رفتن کفاشیان مطرح است:

۱- آیا کفاشیان از ریاست سازمان لیگ فوتسال نیز کناره گیری کرده است؟

کفاشیان پیش‌تر اعلام کرده بود سازمان لیگ فوتسال، یک شرکت خصوصی بوده و قانون بازنشستگی شامل آن نمی‌شود. از طرفی براساس آیین نامه سازمان لیگ فوتسال، رئیس کمیته فوتسال باید ریاست این سازمان را هم به عهده داشته باشد و حال که کفاشیان از کمیته فوتسال رفته، باید از سازمان لیگ هم کناره گیری کند.

۲- آیا داود پرهیزگار که به عنوان جانشین کفاشیان و سرپرست کمیته فوتسال انتخاب شده، موقتی است یا به زودی رئیس این کمیته خواهد شد؟

ریاست کمیته فوتسال باتوجه به اینکه از سوی رئیس فدراسیون فوتبال منصوب می‌شود، ابتدا به صورت سرپرستی اداره می شود. در سال های اخیر نیز گزینه‌هایی همچون رضا افتخاری و علی کفاشیان ابتدا به عنوان سرپرست انتخاب شده‌اند اما باوجود اینکه اهالی فوتسال گمان می‌کردند آنها موقتی هستند، سال ها بد صندلی ریاست تکیه زدند.

هم‌چنین به دنبال استعفای علی کفاشیان از ریاست کمیته فوتسال و انتخاب داود پرهیزگار به عنوان سرپرست این کمیته، برخی از اعضای هیات رئیسه فوتسال اعلام کرده‌اند به دلیل انتخاب یک فرد غیرفوتسالی، به صورت دسته جمعی استعفا خواهند کرد تا به این ترتیب روزهای پرحاشیه‌ای در انتظار رشته پرافتخار فوتسال باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

کفاشیان استعفا داده شد، نوبت بقیه بازنشسته ها هم می رسد

تابناکخبرگزاری تابناک
کفاشیان استعفا داده شد، نوبت بقیه بازنشسته ها هم می رسد

داود پرهیزکار به عنوان نیروی تازه نفس جانشین علی کفاشیان در کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال ایران شد.

به گزارش تابناک ورزشی و طبق اطلاع رسانی سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به‌دنبال استعفای علی کفاشیان از کمیته فوتسال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تقدیر از زحمات ایشان در این مسئولیت طی حکمی، داوود پرهیزکار را به‌عنوان سرپرست کمیته فوتسال منصوب کرد. پرهیزکار از سال 1376 در فدراسیون فوتبال در سمت‌های مختلف به ایفای مسئولیت پرداخته است.

در خبری که امروز عصر در سایت فدراسیون منتشر شده ضمن تشکر از زحمات کفاشیان رییس کمیته فوتسال آسیا، پرهیزگار به عنوان جانشین وی معرفی شده است؛ فردی که از سال 1376 در سمت های مختلف در فدراسیون حضور دارد.

با استعفای کفاشیان باید در انتظار استعفای فریدون اصفهانیان از ریاست کمیته داوران و حیدر بهاروند از سازمان لیگ بود. این دو مدیر بازنشسته تا زمان برگزاری مجمع در هیات رییسه حاضر خواهند بود.

کفاشیان استعفا داده شد، نوبت بقیه بازنشسته ها هم می رسد - 5

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مایکل چرچ یکی از خبرنگاران فوتبال «رویترز» و سایت «ESPN» در قاره آسیا است که با کنفدراسیون فوتبال آسیا هم همکاری می‌کند. چرچ که در طول جام ملت‌های آسیا از قدرت دفاعی تیم ملی ایران و برنامه‌های کی روش دفاع می‌کرد، بعد از برد کلمبیا مقابل ژاپن در یک دیدار دوستانه، از انتقام سرمربی پیشین تیم ملی یاد کرد. چرچ نوشت: «پنالتی فالکائو، کارلوس کی روش را با کلمبیا به پیروزی یک بر صفر مقابل ژاپن رساند و تا حدی انتقامش را از ژاپن که تیم ملی را از جام ملت‌های آسیا حذف کرده بود، گرفت.» به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن شکست خورد و از دور این مسابقات کنار رفت. کی روش بعد از جام ملت‌ها به همکاری اش با ایران خاتمه داد و به عنوان سرمربی تیم کلمبیا انتخاب شد.

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا21 ساعت قبل
تابناکتابناک9 ساعت قبل
محمدحسین میثاقی مجری جوان شبکه سه و ورزش سیما که گفته می‌شد بعداز اجرای برنامه فوتبال ۱۲۰ حالا مد نظر مدیران شبکه سه قرار گرفته و قرار است جای عادل فردوسی پور از او استفاده شود، به خارج از کشور رفته است. به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر و مجری که توسط فردوسی پور به سیمای سراسری معرفی شد، رسما شاگرد نخست سبک و شیوه عادل در اجرای برنامه‌های ورزشی محسوب می‌شود و گزینه‌ای بهتر از او برای نشاندن جای فردوسی پور پیدا نکرده‌اند. البته گفته می‌شود سفر او طولانی نیست و او در روزهای جنجالی مدیر شبکه سه علیه فردوسی پور نمی‌تواند تا مدتها خودش را کنار بکشد. میثاقی که ظاهرا بعد از یک دوره فشار کاری، در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که اگر رخ ندهد کار برای میثاقی سخت می‌شود.
ورزش۳ورزش۳16 ساعت قبل
ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی، فاصله چندانی تا انتقال به رئال مادرید ندارد. به گزارش «ورزش سه»، با بازگشت زین الدین زیدان به نیمکت رئال مادرید، دوباره شایعات حضور ادن هازارد در برنابئو تقویت شده است و علیرغم محرومیت چلسی از دو پنجره نقل و انتقالاتی متوالی، به نظر می‌رسد کار هازارد برای انتقال به رئال مادرید نهایی شده است. میرر مدعی شد سرمربی فرانسوی رئال مادرید اخیرا با هازارد تماسی برقرار کرده و وی را مجاب به انتقال به این تیم کرده است. هازارد امروز در مصاحبه‌ای از زیدان به عنوان ستاره‌ای نام برده که به خاطر او فوتبالیست شده و شواهد حاکی از رابطه فوق العاده بین طرفین است. به جز ادن هازارد، اخباری در مورد احتمال انتقال کیلیان امباپه و نیمار، دو ستاره گرانقیمت پاری سن ژرمن هم به برنابئو مطرح شده، اما به نظر می‌رسد شانس هازارد فعلا از دیگر گزینه‌ها بیشتر است.
ورزش۳ورزش۳9 ساعت قبل
‏این چکمه‌های سفید رنگ بیشتر از همه آن کفش‌های مارک‌دار به سردار آزمون می‌آید، او بزرگترین گل زندگیش را زد. سردار آزمون شروعی فوق العاده در فوتبال ایران داشت و شاید جز معدود ستاره هایی بود که پیش از درخشش در رده باشگاهی و تیم‌های محبوب، به نوعی استارت موفقیت خود را با لباس سفید تیم ملی زد و با اعتماد کارلوس کی روش، خیلی زود به مهره ثابت تیم ملی تبدیل شد. در حقیقت سردار آزمون برآیند نسل جوان ماست. سردار در جام جهانی مطابق خواسته‌های کارلوس کی روش و تاکتیک تیم ملی ایران، نمایش قابل قبولی داشت و حداقل موقعیت آنچنانی از دست نداد. گرچه مصاحبه او در مورد از دست دادن تعطیلات و جنگیدن برای تیم ملی اشتباه بود، اما درر این معادله غلط، نقش هجمه بی پایان خودمان و توهین به خانواده سردار با حضور خودش در رستوران را فراموش نکنیم.
ورزش۳ورزش۳17 ساعت قبل
امیدوارم تیم ملی امید فعلی با همه دست اندکارانی که شرایطی را مهیا کردند برای ایجاد تیم ملی جدید برنامه جدید را به اجرا بیاوریم. زمانیکه من خودم در سپاهان بودم یادم است با الهلا عربستان بازی داشتیم امید ابراهیمی، رحمان احمدی، احسان حاج صفی و مهدی شریفی به اردوی تیم ملی رفتند. کی روش در آن زمان از تصمیم فدراسیون استفاده کرد که بازیکنان موظف بودند در اردوی تیم ملی حاضر شوند. نمایش تیم ملی و بازی در جام جهانی روسیه خیلی نسبت به جام جهانی برزیل بهتر بود. کیفیت خود را به حداکثر می‌رسانند تا به باشگاه و لیگ و تیم ملی کشورشان خدمت کنند.

اخبار بیشتر