1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

استعفای نمایندگان اصفهان نتیجه داد

نمایندگان اصفهان استعفای خود را پس گرفتند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
نمایندگان اصفهان استعفای خود را پس گرفتند

برترین ها: بعد از دستور دیشب رئیس‌جمهور برای تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود نمایندگان اصفهان استعفای خود از مجلس را پس گرفتند و همین موضوع باعث شده که نمایندگان خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد به این موضوع اعتراض و در جایگاه هیات رئیسه مجلس تحصن کنند و این تحصن ادامه دارد.

مشکل نمایندگان اصفهان حل شد

نایب رئیس مجلس گفت: مشکل نمایندگان اصفهان حل شده است.

پزشکیان گفت: بر این اساس وکلای ملت، برای دعوت از نمایندگان اصفهان به صحن علنی مجلس اقدام کردند.

حضور نمایندگان اصفهان در جلسه علنی امروز مجلس

۱۹ تن از نمایندگان اصفهان که از دو هفته‌ پیش به دلیل دیده نشدن مشکل آب شرب اصفهان در ردیف‌های بودجه استعفای خود را اعلام کرده بودند و از روز یکشنبه‌ در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی شرکت نمی‌کردند  در جلسه علنی حاضر شدند.

نمایندگان اصفهان امروز (چهارشنبه) صبح جلسه‌ای برای رسیدگی به این موضوع داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

اعتراض وکلای ملت به استعفای نمایندگان اصفهان

مهرخبرگزاری مهر
اعتراض وکلای ملت به استعفای نمایندگان اصفهان

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان استان اصفهان مجلس شورای اسلامی امروز پس از یک هفته استعفا به دلیل مشکلات آب استان به جلسه علنی بازگشتند که حواشی زیادی را در خانه ملت ایجاد کرد.

به محض ورود نمایندگان اصفهان، نمایندگان استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به جایگاه هیات رئیسه رفتند و خواستار رسیدگی به مشکلات آب در استان‌های خود شدند.

جمعیت زیادی دور صندلی مسعود پزشکیان حلقه زدند و جایگاه هیات رئیسه را ترک نمی کردند و در ادامه نیز در جایگاه هیات رئیسه به نشانه اعتراض نشستند و تحصن کردند.

مسعود پزشکیان در واکنش به اقدام نمایندگان حاضر در جایگاه هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: این نمایندگان اعتراض دارند، اگر دولت به دلیل استعفای نمایندگان اصفهان به آنان امتیاز دهد، برخلاف عدالت است.

وی تاکید کرد: دولت باید بر اساس قانون به استان ها امتیاز دهد و بر اساس عدالت در این زمینه رفتار کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان اصفهان پس از مذاکرات صورت گرفته استعفای خود را پس گرفته اند، تصریح کرد: دولت باید در چارچوب عدالت تصمیم بگیرد، در غیر این صورت کل مجلس با دولت دچار تنش می شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دست خط رئیس جمهور برای حل مشکل آب استان اصفهان/ استعفاء نتیجه داد

الفخبرگزاری الف
دست خط رئیس جمهور برای حل مشکل آب استان اصفهان/ استعفاء نتیجه داد

به گزارش خبرنگار الف، نمایندگان استان اصفهان در ادامه پیگیری ماجرای استعفای خود، بعدازظهر روز سه شنبه در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور خواستار تصویب ستاد احیای زاینده رود در هیئت دولت شدند.

در این نامه آمده است: «جناب آقای دکتر روحانی؛ ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران- با سلام -پیرو وعده بهمن ماه ۱۳۹۳ جنابعالی به مردم شهید پرور استان اصفهان مبنی بر زنده کردن زاینده‌رود و ضرورت احیاء زاینده‌رود خواهشمند است دستور فرمایید با هدف اعمال رویکرد یکپارچه در مدیریت رودخانه زاینده رود و ارائه راهکارهای مناسب تشکیل ستاد احیاء زاینده رود با اختیارات اصل ۱۳۸ قانون اساسی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و ساختار سازمانی مناسب (مشابه ساختار ستاد احیاء دریاچه ارومیه) موضوع تصویب نامه هیات وزیران به شماره ۴۹۵۰۳/۱۷۰۰۹۲ مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ و مصوبه ۱۳۹۲/۵/۲۷ در هیات دولت مصوب گردد».

این نامه عصر روز گذشته از سوی علی لاریجانی به رئیس جمهور رسانده شد و روحانی هم در دستوری خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول خود اینگونه نوشت؛ « دکتر جهانگیری، با توجه به اهمیت زاینده رود برای زندگی مردم، کشاورزی، صنعت و گردشگری، پیشنهاد نمایندگان محترم استان اصفهان بررسی و در دولت مطرح گردد».

دست خط رئیس جمهور برای حل مشکل آب استان اصفهان/ استعفاء نتیجه داد - 4

خبرنگار الف در همین زمینه با حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر تماس گرفت و از وی پرسید که با توجه به دستور رئیس جمهور برای بررسی تقاضا و پیشنهاد نمایندگان مستعفی اصفهان، آیا از استعفاء منصرف می شوید و در جلسه امروز مجلس شرکت می‌کنید؟ که وی در جواب گفت: مجمع نمایندگان استان اصفهان ساعت هفت صبح امروز جلسه دارد و ما در این جلسه در خصوص شرکت در جلسه علنی تصمیم گیری می‌کنیم.

وی افزود: موضوع استعفای ما هم در این جلسه تعیین تکلیف می‌شود.۱۹ نماینده از ۲۰ نماینده استان اصفهان ۲ هفته پیش در اعتراض به تامین نشدن آب استان اصفهان استعفاء دادند.

آنها تهدید کردند که استعفایشان جدی است و تا تامین نشدن آب استان و تعیین تکلیف استعفاء، در هیچ یک از جلسات مجلس شرکت نخواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

روند بررسی استعفای نمایندگان اصفهان در مجلس چگونه است؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روند بررسی استعفای نمایندگان اصفهان در مجلس چگونه است؟

- اخبار سیاسی -

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، در تشریح روند بررسی استعفای نمایندگان اصفهان در مجلس، اظهار داشت: پس از تصمیم هیئت رئیسه پارلمان استعفای نمایندگان اصفهان در دستور کار صحن علنی قوه مقننه قرار می‌گیرد.پیشنهاد نوبخت برای حل مشکل آب شرب اصفهان

وی افزود: پس از ارجاع استعفای نمایندگان اصفهان برای بررسی در صحن علنی پارلمان، هر یک از نمایندگان مستعفی دلایل استعفای خود را مطرح می‌کنند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس ادامه داد: پس از مطرح شدن دلایل نماینگان نمایندگان موافق و مخالف نظرات خود را درباره استعفای نمایندگان استان اصفهان مطرح می‌کنند.

ابوترابی با بیان اینکه پس از آن رئیس مجلس استعفای نمایندگان را به رأی می‌گذارد، اظهار داشت: البته درباره نحوه رأی‌گیری ابهام وجود دارد، یا رئیس مجلس استعفای نمایندگان را به صورت جمعی به رأی می‌گذارد و یا اینکه استعفای هر یک از نمایندگان مستعفی را به صورت تک‌تک به رأی می‌گذارد.

حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، از احتمال قرار گرفتن استعفای نمایندگان استان اصفهان در دستور کار جلسات هفته آینده صحن علنی پارلمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، دولت در بودجه سال 98 که آن را تهیه و تنظیم کرده، پروژه‌های آب‌رسانی به استان اصفهان را حذف کرده که 18 نماینده استان اصفهان نیز در نامه‌ای به هیئت‌رئیسه مجلس و در اعتراض به این تصمیم دولت، استعفای خود را اعلام کرده‌‌اند، این نمایندگان در جلسه علنی روز (یکشنبه، 25 آذر) پارلمان نیز حضور نیافتند.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
الفالف22 ساعت قبل
در روزهای آغازین حادثه نیز گفته می‌شد که عمق آب در برخی مناطق سیل‌زده به ۲ تا ۳ متر رسیده بود. حالا در این شرایط که وضعیت مردم اصلا خوب نبوده و اوضاع در گلستان بد گزارش می‌شود، هیچ خبری از رئیس جمهور روحانی نیست و وی تنها به انتشار چند پیام اکتفا کرده است! این مسائل نشان دهنده بی‌توجهی و بحران مدیریتی برای کمک به مردم گرفتار شده در سیل را دارد و اوضاع دولت تدبیر را نشان می‌دهد. اگر دولت تا دیروز می‌توانست مقصر چنین وضعیتی را تحریم‌ها اعلام کند امروز بدلیل تعلل در مدیریت بحران سیل می‌خواهد به چه دستاویزی متوسل شود. لازم به گفتن نیست با این گونه اقدامات اندک امید مردم نسبت به دلسوزی مجموعه دولت از بین خواهد رفت.
آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
ضرغامی به روحانی: خودتان چکمه به پا کنید! باشگاه خبرنگاران/ عزت‌الله ضرغامی برای حل مشکلات سیل‌زدگان استان گلستان خطاب به رئیس جمهور در توئیتر پستی منتشر کرد. عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در صفحه شخصی شبکه اجتماعی خود پستی را خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور منتشر و به او توصیه کرد شخصا وارد میدان شود و چکمه به پا کند. رئیس جمهور محترم، تعطیلات را موقتا رها کنند و با چکمه بلند سفید وارد صحنه شوند و دستور دهند. امروز وزیر کشور خبر داد استاندار گلستان به دلیل یک مشکل خانوادگی به خارج از کشور رفته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
این درخواست خلاف قانون هم نیست زیرا اصل در اصل ۱۷۷قانون اساسی امکان اصلاح قانون اساسی پیش‌بینی شده است. این اصل مقرر می‌دارد: «بازنگری‏ در قانون‏ اساسی‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏، در موارد ضروری‏ به‏ ترتیب‏ زیر انجام‏ می‏ گیرد. ‎‎‎‎‎‎اصل‏ یکصدوهفتادوهفتم‏ به‏‌موجب‏ اصلاحاتی‏ که‏ در سال‏۱۳۶۸ نسبت‏ به‏ قانون‏ اساسی‏ صورت‏ گرفته‏، به‏ این قانون‏ الحاق‏ شده‏ است». مخالفان اصلاح قانون اساسی باور دارند قانون اساسی فعلی به‌خصوص در حوزه حقوق ملت دارای ویژگی‌های مثبتی است که تنها نیاز به اجرای واقعی دارند. در حقیقت آن‌دسته افرادی که تمایل به اصلاح قانون اساسی ندارند عدم اجرای قانون اساسی را یادآور می‌شوند و می‌گویند درشرایطی که قابلیت‌های فعلی قانون اساسی اجرا نمی‌شود ممکن است امر اصلاح همین میزان قابلیت را نیز از قانون اساسی بگیرد زیرا آن افراد که تمایلی به اجرای حقوق ملت مصرح در قانون اساسی ندارند نیز در اصلاح آن نظر خواهند داد و بعید نیست که نظرات ایشان در اصلاح قانون اساسی موثر باشد و قانون اساسی اصلاح‌شده از آنچه اکنون در اختیار داریم نیز محدودکننده‌تر باشد.

اخبار بیشتر