آخرین اخبار از وزیر امور خارجه: ظریف نامزد انتخابات نمی‌شود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آخرین اخبار از وزیر امور خارجه: ظریف نامزد انتخابات نمی‌شود

وزارت خارجه: ظریف نامزد انتخابات ۱۴۰۰ نمی‌شود

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
وزارت خارجه: ظریف نامزد انتخابات ۱۴۰۰ نمی‌شود
سخنگوی وزارت امور خارجه ،با تاکید بر این که «وزیر امور خارجه فردی فراجناحی و ملی است»، گفت: آقای ظریف گرایش حزبی و جناحی ندارد و به دنبال اهداف خاصی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده نیست.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه ،با تاکید بر این که «وزیر امور خارجه فردی فراجناحی و ملی است»، گفت: آقای ظریف گرایش حزبی و جناحی ندارد و به دنبال اهداف خاصی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده نیست.

بهرام قاسمی، در پاسخ به سووالی مبنی بر این که به دنبال حضور وزیر امور خارجه در نشست حزب «ندای ایرانیان» برخی از رسانه ها و منتقدان این اقدام وزیر امور خارجه را حزبی و جناحی قلمداد کرده‌اند و بعضا مدعی شده‌اند که ظریف به دنبال اهدافی خاصی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ است، تصریح کرد : آقای ظریف یک شخصیت برجسته در عرصه سیاست خارجی و بین الملل است و چون وزیر امور خارجه هستند با دعوت های زیادی در داخل و خارج کشور مواجه هستند که ایشان نیز براساس موقعیت و فرصتی که در اختیار دارند در برخی از این نشست‌ها شرکت می‌کنند.

وزارت خارجه: ظریف نامزد انتخابات ۱۴۰۰ نمی‌شود - 3

وی با بیان این‌که «آقای ظریف گرایش حزبی و جناحی ندارد»، ادامه داد : چندی پیش دبیرکل حزب ندای ایرانیان از ایشان دعوت کرده بودند که در جمع اعضای این حزب در مورد سیاست خارجی ایران و مهم ترین اولویت ها و چالش های پیش روی آن، سخنرانی کنند و ایشان نیز به همین دلیل در این نشست حضور پیدا کردند، چنان که در سال ۹۴ نیز در مراسم گرامیداشت یاد شهدای حزب موتلفه حضور پیدا کردند و به ایراد سخنرانی پرداختند.

وی با بیان این‌که «این حضور به معنای عضویت در یک حزب، حمایت از آن حزب و یا فعالیت حزبی نیست»، تاکید کرد : آقای ظریف به دنبال اهداف خاصی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده نبوده و نیست.

این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به این سوال که برخی از منتقدان به سخنان ظریف در این نشست نیز انتقاداتی وارد کرده و آن را حزبی و جناحی عنوان کرده‌اند، خاطر نشان کرد : نمی توان انتظار داشت وزیر امور خارجه در جایگاه عالی ترین مقام دستگاه دیپلماسی کشور، در برابر هجمه ها، انتقادات و گاه بی انصافی های سیاسی و جناحی که بعضا به کارکنان این وزارتخانه انجام می شود، به صورت کامل سکوت کند. ایشان هیچ وقت و شاید بتوان گفت به ندرت به صورت مستقیم نقدهای صنفی را پاسخ می دهند ولی آنجایی که این انتقادات که بعضا همراه با بی انصافی است، به نوع نگاه و رویکرد افراد و جریان های سیاسی به پدیده های جاری و ساری در سیاست خارجی بر می گردد، قطعا ایشان بر خود وظیفه می داند که به تبیین دیدگاه های خود و اصول فکری که در حال حاضر سیاست خارجی بر آن استوار است، بپردازد.

سخنگوی وزارت خارجه در همین راستا خاطرنشان کرد :قطعا تفاوت در نوع نگاه به پدیده های سیاست خارجی به معنی مخالفت با اصول و چارچوب مدون در سیاست خارجی نظام و کشور و یا عضویت وزیر امور خارجه در یک حزب خاص نیست. ایشان هر جا که حضور داشته است مسائل را از زاویه سیاست خارجی و روابط بین الملل دیده و تفسیر و تبیین کرده است.

وی افزود: آقای ظریف علاوه بر بیش از ۳۰ سال تجربه مستقیم و حضور بدون انقطاع در عرصه سیاست خارجی و روابط بین الملل، از اساتید برجسته دانشگاه در این رشته نیز است و در مورد تحولات منطقه ای و روندهای جهانی دارای نظریه و دیدگاه علمی و آکادمیک خود است و همواره تلاش کرده است در چارچوب اصول خدشه ناپذیر سیاست خارجی نظام، آنها را در زندگی حرفه ای خود بکار گیرد و متناسب با نیازمندی ها و ضرورت های راهبردی کشور، آنها را در سیاست خارجی کشور ترجمه و عملی کند.

قاسمی در پایان با تاکید بر این‌که «بنا به اذعان بسیاری از کارشناسان ،صاحب نظران و حتی منتقدان دلسوز ،آقای ظریف یکی از سرمایه های اجتماعی ایران است» گفت : متاسفانه گه گاه شاهد برخورد غیر منصفانه با شخصیت های موثر نظام از دیر باز و بعد انقلاب بوده ایم که قطعا این موضوع خسارات های زیادی را به کشور تحمیل می کند .

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر : ظریف، لاوروف، چاووش اوغلو و دی‌میستورا در ژنو

انتخابخبرگزاری انتخاب
تصاویر : ظریف، لاوروف، چاووش اوغلو و دی‌میستورا در ژنو
نشست سرگئی لاوروف، محمد جواد ظریف، مولود چاووش اوغلو، وزرای خارجه روسیه، ایران و ترکیه در مقر سازمان ملل در ژنو با استفان دی میستورا فرستاده سازمان ملل به سوریه برگزار شد.

ارزیابی توئیتری ظریف از مذاکرات ژنو/عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ارزیابی توئیتری ظریف از مذاکرات ژنو/عکس
وزیر امور خارجه کشورمان توئیتی را درباره مذاکرات امروز ژنو منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ظریف در توئیتی نوشت:

" در کنار همتایان روس و ترک خود به منظور پیشبرد کمیته قانون اساسی سوریه برای حل بحران این کشور در ژنو هستم. ما همیشه بر یک راه حل سیاسی که سوری باشد و توسط خود سوری ها هدایت شود تاکید کردیم. غربی ها حالا مجبور شده اند این روش را بپذیرند؛ اما لازمه آن تسهیل کردن بجای دیکته کردن است. "

ارزیابی توئیتری ظریف از مذاکرات ژنو/عکس - 3

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: غرب راهکار سیاسی تحت رهبری سوری‌ها را پذیرفته است

الفخبرگزاری الف
ظریف: غرب راهکار سیاسی تحت رهبری سوری‌ها را پذیرفته است
وزیر امور خارجه ایران در صفحه توئیترش از کشورهای غربی خواست به جای دیکته کردن راهکارها درباره سوریه راه حل‌های سیاسی را تسهیل کند.

به گزارش فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران در صفحه توئیترش از کشورهای غربی خواست به جای دیکته کردن راهکارها درباره سوریه راه حل‌های سیاسی را تسهیل کند.

ظریف با انتشار عکسی از خودش در کنار همتایانش از روسیه و ترکیه نوشت: «در ژنو برای پیش بردن مسئله [تشکیل] کمیته قانون اساسی جهت حل و فصل بحران سوریه در کنار همتایان روس و ترکیه‌ای بودم. ما همیشه روی یک راهکار سیاسی تحت رهبری و مالکیت سوری‌ها اصرار می‌ورزیدیم. غرب اکنون مجاب شده این را بپذیرد، منتهی باید به جای دیکته کردن [امور] آنها را تسهیل کند.»

توئیت ظریف اندکی بعد از آن منتشر شد که وزرای خارجه ایران،‌روسیه، ترکیه و دی‌میستورا در ژنو توافق کردند که برای تشکیل اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه اوایل سال آینده میلادی (2019) در ژنو تلاش کنند.

محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه به همراه استفان دی‌میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه امروز (سه‌شنبه) 27 آذر ماه (۱۸ دسامبر ۲۰۱۸) در پایان نشست ژنو درباره کمیته قانون اساسی سوریه بیانیه‌ای صادر کردند.

در حال تکمیل...

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف در پایتخت حاکمان منطقه آتش انداخت

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
ظریف در پایتخت حاکمان منطقه آتش انداخت

ایلنا/ وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی معنادار پیام ایران را به سراسر جهان و دشمنان کشورمان ابلاغ کرد.

روز شنبه ۱۵ دسامبر میلادی مصادف با ۲۴ آذرماه، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در اجلاس دوحه فروم راهی قطر شد.

ظریف در بدو ورود به دوحه با نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرد و مسائل مهم منطقه ای را مورد بحث و بررسی قرار داد، پس از آن نیز با همتای قطری خود دیدار کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان که سخنران این اجلاس بود، مسائل مهم منطقه و اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران را تشریح کرد و گفت که ما حاضریم به کشورها مقابله با تحریم را آموزش دهیم. ظریف در یک کشور عربی در حالی این سخن می گفت که در آمریکا غوغایی سیاسی بر پا بود، مجلس سنای این کشور به قطع حمایت آمریکا از عربستان رای مثبت داد.(اینجا) و مایک پمپئو نیز در شورای امنیت نیز علیه ایران در تکاپو بود.

این در حالی است که ظریف در این اجلاس و یک کشور عربی واقع در آب های خلیج فارس، صریحا به اقدامات ضد ایرانی آمریکا پاسخ داد و قاطعانه ابراز داشت:

«ما نسبت به دیگران در منطقه‌مان از موشک‌های کمتری استفاده می‌کنیم؛ به همین خاطر نیز از ابتدا اعلام کرده‌ایم که موشک‌های‌مان قابل مذاکره نیستند.»

وی با اشاره به نقض برجام توسط دولت ترامپ افزود: «آمریکا با خروج از برجام، به طور کامل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را نقض کرده است؛ پس حق ندارد از این قطعنامه صحبت کند. آمریکا تلاش کرده برجام را از میان ببرد اما این توافق همچنان پابرجا است.»

وی همچنین افزود:‌ این قطعنامه (۲۲۳۱) ایران را از آزمایش موشک بازنمی‌دارد. قطعنامه تنها از موشک‌هایی یاد می‌کند که توانایی حمل کلاهک‌های هسته‌ای را داشته باشند. برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ تایید می‌کنند که ایران به دنبال سلاح‌های هسته‌ای نیست؛ بنابراین ما هیچ‌گونه کلاهک هسته‌ای در اختیار نداریم که بخواهیم برایشان موشک بسازیم. این بدین معناست که موشک‌هایی که ما در حال آزمایش‌شان هستیم، هیچ دخلی به قعطنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ندارند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به این‌که «طرز تفکر آمریکایی‌ها قدیمی است»، اظهار کرد: به نظر من برجام یک توافق تاریخی دیپلماتیک است که جامعه بین ‌المللی به آن باور دارد. جامعه بین‌المللی می‌خواهد این توافق حفظ شود. آمریکا تمام تلاشش را کرده که این توافق را سست و نابود کند، اما ظاهرا باقی جهان آمادگی پذیرش این خواسته آمریکا را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در برجام آزمایش موشک برای ایران ممنوع نشده است، گفت: در قطعنامه ۲۲۳۱ هم صرفاً در مورد موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای است اما ممنوع نشده بلکه از ایران خواسته شده از این نوع موشک‌ها استفاده نشود.

ظریف یادآور شد: ایران به دنبال استفاده از سلاح هسته‌ای نیست، این موشک‌های ایرانی هم برای حمل سلاح هسته‌ای تولید نشده‌اند، در واقع موشک‌های تولیدی ما برای کلاهک متعارف طراحی شده‌اند.

وی با بیان اینکه برای طراحی موشک نقطه زن نیاز به کلاهک های متعارف است، تاکید کرد: «اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد آزمایش موشک‌های ایرانی همانند گذشته از پایه غلط است، آنها بهتر است قطعنامه ۲۲۳۱ را مطالعه کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان پیش‌تر نیز در واکنش به ادعای مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران یک موشک بالستیک میان برد آزمایش کرده که قابلیت حمل چندین کلاهک موشکی منفجره را دارد، گفت: آقای پمپئو هیچ اعتباری برای قطعنامه شورای امنیت قائل نیست و برخلاف تعهدات بین‌المللی از برجام خارج شدند اما دیگران را به خاطر اجرای برجام مجازات می‌کنند لذا از وی توقع بیشتری نیست.»

یک عکس و هزاران پیام

روز گذشته نیز وزیر امور خارجه کشورمان با انشار تصاویری تامل برانگیز، اجلاس دوحه را در توئیتی چنین شرح داد:

در مجمع دوحه چنین گفتم: تحریم‌ها هرگز موثر نبوده اند. تحریم ها به مردم عادی ایران آسیب می زنند اما سیاست ها را تغییر نمی‌دهند. این چرخش سیاست های آمریکا بود که امکان گفتگو با ایران را فراهم کرد. همان پویایی امروز هم صادق است. ایران و سه کشور اروپایی به اضافه روسیه و چین هنوز دورهم مانده اند و این آمریکا بود که تصمیم گرفت از توافق این جمع خارج شود و خشونت و هرج و مرج بکارد.

ظریف سه تصویر ضمیمه این تویئت کرده است، تصاویری که برای دشمنان ایران هزاران پیام به همراه دارد.

در این تصویر ظریف در کنار وزرای قطر و ترکیه است. تصویری که خبر از یک ائتلاف منطقه ای می دهد. لبخند این سه وزیر احتمالا نفتی بود که بر آتش درباره سعودی ریخته شد! ظریف با زیرکی استادانه این تصویر را در حالی به جهان مخابره می کند که عربستان سعودی به شدت از سوی سنای آمریکا و مجامع حقوق بشری و جنگ یمن تحت فشار مضاعف است. این در حالی است که قطر با اقدامات تازه خود تکلیف عربستان را یکسره کرد و با حضور نیافتن در شورای همکاری خلیج فارس به عربستان این پیام را داد که همه تخم مرغ های دوحه در سبد سعودی نیست! ترکیه به دلیل پرونده قتل خاشقچی در این عکس پیام واضحی به عربستان داد. لبخند این سه وزیر در این تصویر پیامی به آمریکا و متحدان منطقه ای اش است به این مفهوم که دنیای دیپلماسی متفاوت شده است! و دلارهای سعودی این بار نمی تواند سنای آمریکا را از آن خود کند. ظریف در نشست دوحه فرصت را مغتنم شمرد و در واکنشی تند به ریاض تاخت.

ظریف در حالی این پیام را به کشورهای مرتجع منطقه می رساند که امروز واشنگتن پست خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه سنای آمریکا قرار است علیه عربستان گزارش تازه ای ارائه دهد و طبق آن در مورد سعودی قطعنامه دیگری صادر کند.

تارنمای هیل گزارش داد، «نانسی پلوسی» عضو ارشد حزب دموکرات آمریکا تحت فشار است تا هنگامی که ریاست مجلس نمایندگان را برعهده می گیرد، دونالد ترامپ را در رابطه با عربستان به چالش بکشد.

ائتلاف سه گانه

در این باره سید اسدالله اطهری کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه ائتلاف ها در آینده خاورمیانه تعیین کننده خواهند بود و قطر ، ترکیه و ایران در یک ائتلاف هستند، به خبرآنلاین گفت: «ایران بایستی با محور قطر، ترکیه، دمشق و بغداد دست به ائتلاف جمعی بزند و تنها با ایجاد ائتلاف می تواند جلوی انزوای خود را بگیرد.به نظر می رسد ایالات متحده در خاورمیانه به دنبال این است که فضای زمان جنگ سرد را تداعی کند. یعنی قرار دادن اروپای توتالیتر (تمامیت خواه) - حکومت کمونیستی اروپای شرقی که تحت یک نوع سیستم بود- در مقابل اروپای غربی که مظهر دموکراسی بود، به این مفهوم که آمریکا قصد دارد ایران را رهبر کشورهای توتالیتر، مستبد و بازی به هم زن معرفی کند و در مقابل آن، اسرائیل دموکرات را قرار دهد.

ایران همچنان می تواند کمربند طلایی خود را با ایران فرهنگی و فراتر از ایران سیاسی در خاورمیانه حفظ کند. به شرط اینکه تاکتیک های خود را عوض کند، تاکتیک ها را متناسب با روز بکند، تنها در بعد نظامی و صرف اطلاعاتی و امنیتی نباشد. باید در دیگر ابعاد اقتصادی، فرهنگی و جامعه مدنی گسترش دهد. ایران باید به نقش اصلی خود در منطقه خاورمیانه در تعامل با نظام جهانی و دموکراتیزسیون در داخل و تعامل با نظام بین الملل بازگردد؛ در آن صورت امکان آن هست که به کمربندطلایی خاورمیانه دست پیدا کند.»

همچنین قاسم محبعلی مدیر کل سابق میز خاورمیانه در وزارت امور خارجه به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: شورای همکاری اساسا بعد از انقلاب اسلامی، در یک جبهه متحد علیه ایران شکل گرفت. و هدف آنها این است که به جای اینکه هر کشوری به تنهایی با ایران برخورد نکند بلکه متحد بشوند باهم علیه ایران مقابله کنند. با توجه به توانایی و قدرتی که ایران دارد و تسلط ان بر خلیج فارس احساس می کنند که به تنهایی در روابط دو جانبه توازن برقرار نیست. لذا عربستان تلاش دارد برای اینکه یک جبهه قوی مقابل ایران در خلیج فارس برقرار کند، به همکاری با سایر کشورهای کوچکتر احتیاج دارد. این شورا در کنار همکاری با کشورهای دیگر خلیج فارس تلاش دارد که با یک ائتلاف بین المللی با حمایت امریکا موازنه قوا را برقرار کند.

اما اختلافات درون شورا تا کنون اجازه نداده است که اتحاد جامع و همه گیر در شورا تشکیل شود. عمانی ها همیشه سیاست مستقل و متفاوتی داشتند. قطری ها که اخیرا مشکل پیدا کردند و سیاست متفاوتی دارند. کویتی ها هم نسبتا به قول معروف سیاست میانه روی تر را اتخاذ می کنند.

می شود گفت تنها سه کشور عربستان، بحرین و امارات هستند که به شورای همکاری خلیج فارس متعهد هستند و تلاش دارند که آرمان وسنت آن را علیه ایران حفظ کنند. شاید اگر عربستان و این سه کشور مناسباتشان با ایران نزدیک شود، عملا شورای همکاری خلیج فارس علت وجودی خود را از دست بدهد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ظریف به رجزخوانی نتانیاهو

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
واکنش ظریف به رجزخوانی نتانیاهو

فارس/ وزیر خارجه ایران در توئیتر نوشت: «نتانیاهو ابتدا ایران را به نابودی تهدید کرد و حالا علنا به رجزخوانی درباره موشک‌های تهاجمی (رژیم صهیونیستی) پرداخته که به گفته او بردش به همه جا می‌رسد».

وزیر خارجه ایران در یک پیام توئیتری به مواضع جنگ طلبانه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و بی توجهی کشورهای غربی به این مواضع انتقاد کرده است.

«محد جواد ظریف» بهد از ظهر امروز سه شنبه در شبکه شخصی خود در توئیتر نوشت: «اول، نتانیاهو درحالی که کنار کارخانه بمب اتمی ایستاده بود، ایران را به نابودی تهدید می‌کند و حالا او علنا به رجزخوانی درباره موشک‌های "تهاجمی» اش که (به گفته او) بردش به همه جا می‌رسد، می‌پردازد».

وزیر خارجه ایران افزود: « او (به رغم تهدید اتمی ایران و رجزخوانی درباره موشک‌های تهاجمی رژیم صهیونیستی) هنوز هم درباره موشک‌های دفاعی و بازدارندگی ایران ناله و شکایت می‌کند و غرب طوطی وار درباره "نگرانی‌های" او حرف می‌زند».

اظهارنظر توئیتری ظریف در ادامه انتقادهای اخیر او به مواضع آمریکا و غرب علیه برنامه دفاعی موشکی ایران مطرح شده است.

وزیر خارجه ایران در حاشیه نشست اخیر «مجمع دوحه» در قطر، ضمن رد مواضع آمریکایی‌ها علیه برنامه موشکی ایران، تاکید کرد که این برنامه برای دفاع از کشور است و واشنگتن در موضعی نیست که درباره این برنامه صحبت کند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه (دیروز) در ادامه اظهارات جنگ طلبانه مقام‌های صهیونیستی، به صحبت درباره «موشک‌های تهاجمی» این رژیم پرداخت.

او مدعی شده بود که رژیم صهیونیستی دارای «موشک‌های تهاجمی» است که امکان رسیدن به هر هدفی در منطقه (غرب آسیا) را دارد».

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سکینه الماسی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۵ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: در جهان امروز بازارچه‌های مرزی توازن اقتصادی را ایجاد می‌کنند اما این بازارچه‌ها مورد بی مهری قرار گرفته‌اند در حالی که می‌توانند نقش موثری در دور زدن تحریم‌ها ایفا کنند. نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص موضوع ته لنجی بارها تذکر دادم در واقع ته لنجی رزق حلال است نباید به بهانه مبارزه با قاچاق به معیشت صدمه رساند. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: در شرایط تحریمی برای واردات کالاهایی که مشابه داخلی ندارد و ارز آوری در کشور باید به ملوانان اجازه داد به کار خود ادامه دهند بیکاری آنان عواقبی به دنبال دارد که سال‌های بعد نمود پیدا می‌کند. /پایان پیام

به نماینده دادستان پرونده نجفی تذکر داده شد! / کیفرخواست برای جلسه غیر علنی تنظیم شده بود! +فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل
در قوه قضائیه و دوره تحول یکی از محورهای تحول، عملیاتی و اجرایی کردن و تحقق اصل کرامت انسانی است. سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: تاکید بر شنیدن سخنان مراجعین از شاخصه‌های انقلابی و مردمی است که شکل گرفته است. نمونه آن بازدید رییس قوه قضائیه از مجتمع عدالت بود که من حقیر هم از آن بی اطلاع بودم. سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: هرچند باز هم باید موازین اخلاقی را مراعات کنیم و همه مسائل را بی محابا بیان نکنیم. سخنگوی قوه قضائیه بازداشت یکی از منسوبان رئیس سابق قوه قضائیه را تکذیب کرد.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف با انتشار لینک گفتگوی خود با شبکه ان بی سی تاکید کرد: در حالی که مشغول انجام وظیفه رسمی خود در سازمان ملل متحد هستم فقط به حضور در سه مکان محدود شده‌ام! وی در ادامه آورده است: گفتگوی من با لستر هولت از برنامه اخبار شبانه شبکه ان‌بی‌سی در نیویورک. ما ۱۵ جولای در اقامتگاه سفیر ایران در سازمان ملل متحد به گفتگو نشستیم، یکی از سه ساختمانی که من اجازه پا گذاشتن در آن را دارم آن هم در حالی که مشغول انجام وظیفه رسمی خود در سازمان ملل متحد هستم. گفتگوهای بیشتر از بی‌بی‌سی و دیگر شبکه‌ها پخش خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کریستین لاگارد رئیس کنونی صندوق جهانی پول روز سه شنبه ۲۵ تیر اعلام کرد از مقام خود استعفا خواهد کرد. خانم لاگارد این تصمیم را پس از اعلام نامزدی برای تصدی ریاست بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است. لاگارد هم اکنون وظایف روزانه خود را در سمت رئیس صندوق جهانی پول رها کرده است. کریستین لاگارد ۶۳ ساله اهل فرانسه است. وی از سال ۲۰۱۱ میلادی ریاست صندوق جهانی پول را بر عهده دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران - سردار محمدجعفر اسدی، فرمانده سابق مستشاران ایرانی در سوریه، گفت‌وگویی مفصل با خبرگزاری تسنیم انجام داده است. او به نکاتی درباره جنگ در سوریه و همچنین دیدار سردار سلیمانی با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرده است. خلاصه‌شده این مصاحبه را به نقل از شرق در ادامه می‌خوانید: ‌بساطی که در سوریه به‌وجود آمد، بر سر شخص بشار اسد انقلابی فرزند حافظ اسد بود. ‌سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که «سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند». همچنین ارتشی در سوریه به‌وجود آمد که دفاع وطنی نام دارد و سردار سلیمانی و شهید حاج‌حسین همدانی برای به‌وجودآمدن آن بسیار تلاش کردند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمدکاظم کاظمی، شاعر و پژوهشگر افغانستانی، ‌ در یادداشتی با عنوان «جدا شدن افغانستان از ایران در عصر قاجار، یک غلط مشهور تاریخی» با نگاهی به تاریخ یکصد سال اخیر افغانستان، به خطای تاریخی رایج درباره جدایی افغانستان از ایران می‌پردازد. حقیقت این است که در آن زمان فقط شهر هرات از تسلط ایران خارج شد و آن هم همیشه در تصرف ایران نبود. بگذارید قضیه را با یک توصیف بسیار اجمالی از جغرافیای تاریخی افغانستان شرح دهم. ولی به نظر ما فرقی است بین آن ایران بزرگ تاریخی و مرزهای سیاسی کنونی ایران. بسیاری از ما، نام «خراسان» را برای این کشور شایسته‌تر می‌شماریم و حتی بعضی‌ها برآن‌اند که نام کشور ما هم باید ایران می‌بود، یا لااقل با نام ایران تاریخی پیوندی می‌داشت.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شد

خبری55 دقیقه قبل

دفاعیات نجفی در دومین دادگاه قتل میترا استاد + فیلم

خبری1 ساعت قبل

اظهارات اخیر ترامپ و واکنش‌های دریافتی از سمت مجلس نمایندگان

خبری2 ساعت قبل

پیش‌بینی بازارها تا پایان سال ۹۸ / موتور بورس در حال کند شدن / بازدهی ۳۰ درصدی در بازار طلا و ارز

تجارت‌نیوزچند ثانیه قبل

نرخ بلیت هواپیما بر مبنای دلار ۱۲ هزار تومانی به روز رسانی شد

اقتصادنیوز5 دقیقه قبل

آئین بازسازی واقعه غدیر در ۶ شهرستان کرمان برگزار می‌شود

تسنیم5 دقیقه قبل

واکنش تند نصیرزاده به نتیجه انتخابات کشتی: مجمع مهندسی شده بود

ایسنا6 دقیقه قبل

شورای نگهبان به نقش ضامن اسلامیت و جمهوریت ایران درآمده است/ شورای نگهبان خار چشم دشمنان است

اعتمادآنلاین6 دقیقه قبل

جزئیات محرومیت استقلال از نقل‌وانتقالات از زبان وکیل پروپئیچ

ایسنا6 دقیقه قبل

رئیس سازمان ملی استاندارد در سمنان: سهم ایران در حوزه صادرات حلال در جهان ناچیز است

تسنیم6 دقیقه قبل