1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

سومین دانش‌آموز آتش‌سوزی مدرسه زاهدان درگذشت

جزئیات جدیدی از حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
جزئیات جدیدی از حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان

مجتبی زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی درباره سفر خود به استان سیستان بلوچستان و در جریان قرار گرفتن وضعیت دانش‌آموزان حادثه‌دیده مدرسه غیردولتی اسوه حسنه زاهدان، اظهار کرد: متأسفانه امروز یکی دیگر از دانش‌آموزان‌مان از دست دادیم و دانش‌آموز چهارم نیز تحت نظر است.

وی با بیان اینکه این حادثه در زنگ تفریح مدرسه رخ داده است، گفت: تعدادی از دانش‌آموزان وارد کلاس درس شدند که از کیف‌شان وسیله بردارند که متأسفانه چراغ والور کلاس برگشته است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان حادثه دیده پیش‌دبستانی و اول ابتدایی بودند، ادامه داد: در این زمان مدیر مدرسه هم برای هماهنگی اردوی فردای دانش‌آموزان در اداره آموزش و پرورش حضور داشته است و در مدرسه نبوده است.

زینی‌وند افزود: پس از اینکه معلمان متوجه حادثه شدند، دانش‌آموزان را از مدرسه خارج کرده و آتش‌نشانی و اورژانس را مطلع کردند اما متأسفانه ۴ کودک دچار سوختگی گسترده شدند.

وی گفت: در جلسات مختلف با مسؤولان آموزش و پرورش و نوسازی مدارس، ابعاد مختلف این حادثه را پیگیر هستیم.

به گزارش فارس، مراسم تشییع و خاکسپاری دانش‌آموزان فوت شده ساعت ۱۴ امروز از مقابل مسجد جامع زاهدان برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

چهارمین دانش‌آموز زاهدانی دچار سوختگی تحت مراقبت‌های ویژه است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
چهارمین دانش‌آموز زاهدانی دچار سوختگی تحت مراقبت‌های ویژه است

- اخبار استانها -

علی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: چهارمین دانش‌آموز زاهدانی دچار سوختگی در حال حاضر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: روز گذشته وضعیت مریم نوکندی یکی از دانش‌آموزان حادثه آتش سوزی دبستان در زاهدان وخیم اعلام شد تا جایی که نفسش برای دقایقی قطع شد و حتی فوت این دانش‌آموز اعلام شده بود اما با اقدامات و تلاش های به موقع تیم پزشکی، این کودک احیا شد.

تعداد جان‌باختگان حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان به 3 نفر رسید

مراسم تشییع پیکر 2 دانش‌آموز حادثه آتش‌سوزی زاهدان امروز برگزار می‌شوددستور بازداشت خاطیان حادثه آتش‌سوزی مدرسه دخترانه زاهدان صادر شد

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این  دانش‌آموز تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد ولی هنوز شرایطش به پایداری نرسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

فضای مدرسه دچار حریق زاهدان تاییدیه نوسازی نداشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فضای مدرسه دچار حریق زاهدان تاییدیه نوسازی نداشت

- اخبار استانها -

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان، نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در امور رسیدگی به حادثه آتش سوزی مدرسه «اسوه حسنه» زاهدان جزئیاتی از وضع مدرسه و حادثه رخ‌ داده را تشریح کرد و اظهار داشت: دانش‌آموز سوم از چهار دانش‌آموز مصدوم حادثه جان خود را صبح امروز از دست داد.

مجتبی زینی‌وند گفت:‌ همه مردم از این حادثه متالم و محزون شدند و به محض اطلاع از این حادثه وزیر آموزش و پرورش به بنده ماموریت داد تا به نمایندگی ازاو از روند درمان دانش‌آموزان مصدوم بازدید به عمل بیاید تا اگر مشکل و موردی بود پیگیری شود.

وی ادامه داد: شب گذشته به محض ورود به زاهدان به همراه استاندار و سایر همکاران از بیمارستان بازدید و با خانواده‌ها و دانش‌آموزان دیدار کردیم و از نزدیک به خانواده‌های آنان پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش و سایر همکاران را ابلاغ کردیم.تعداد جان‌باختگان حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان به 3 نفر رسیدمراسم تشییع پیکر 2 دانش‌آموز حادثه آتش‌سوزی زاهدان امروز برگزار می‌شوددستور بازداشت خاطیان حادثه آتش‌سوزی مدرسه دخترانه زاهدان صادر شد

رئیس سازمان مدارس غیردولتی ادامه داد:‌ هم اکنون با همه همکاران مربوطه جلسه‌ای درحال برگزاری است تا ابعاد مختلف این اتفاق بررسی شود.

وی گفت: حدود یک ماه قبل این مدرسه به فضای جدید نقل مکان کرده است اما هنوز تائیدیه نوسازی و استحکام بنا را نگرفته بودند و برای گرفتن مجوز فقط مکاتبه کرده بودند.

زینی‌وند بیان داشت: این مدرسه از سال 92 پیش‌دبستانی بوده و امسال هم توانستند ضمیمه کلاس اول را بگیرند ولی هنوز این فضای جدید تائیدیه نوسازی نداشته است.

وی افزود: در این اتفاق متاسفانه چراغ واژگون می‌شود و حادثه رخ می‌دهد که متاسفانه چهار نفر از دانش‌آموزان در اتاق می‌مانند که تاکنون با وجود تلاش تمام کادر پزشکی بیمارستان سه نفر از آنان فوت شده است اما در مورد نفر چهارم پزشکان می‌گویند تا 72 ساعت امکان نظر دادن وجود ندارد.

نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در امور رسیدگی به حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان گفت: همه ما امیدواریم که با عنایت خداوند و تلاش پزشکان حال این دانش‌آموز بهبود یابد.

وی تصریح کرد: همه دانش‌آموزان این مدرسه در مدارس دیگر ساماندهی می‌شوند تا وقفه‌ای در فرآیند آموزش آن‌ها پیش نیاید.

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد نمایندگان از بی‌مسئولیتی دولت در آتش سوزی مدرسه زاهدان

مهرخبرگزاری مهر
انتقاد نمایندگان از بی‌مسئولیتی دولت در آتش سوزی مدرسه زاهدان

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در جلسه علنی امروز در تذکری شفاهی با اشاره به حادثه آتش سوزی در مدرسه غیرانتفاعی در زاهدان و کشته شدن دو دانش آموز دختر، اظهارداشت: با توجه به این اتفاق ناگوار که روز گذشته در زاهدان رخ داد و پیرو آن ۴ تن از دختران مظلوم و بیگناه ما در آتش سوختند، انتظار داشتیم که نایب رئیس مجلس پیش از آغاز دستور جلسه مسائلی را در این باره مطرح می کرد.

وی با استناد به اصل ۳ و ۳۰ قانون اساسی، گفت: طبق این اصول قانون اساسی، آموزش و پرورش تا سطوح متوسطه رایگان است اما متاسفانه ما وظایف حاکمیتی را واگذار کرده و نظارتی هم بر امور نمی کنیم.

نماینده مردم زاهدان تاکید کرد: درخواست بنده این است که دستور دهید تا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تیمی را برای بررسی این حادثه به زاهدان اعزام کنند تا اگر به بخش دولتی وظایفی را می‌دهیم، بر آن نظارت هم داشته باشیم تا دختران مظلوم ما در آتش بی مسئولیتی و بی کفایتی مسئولان نسوزند.

شهریاری با اشاره به حادثه شین آباد، متذکر شد: متاسفانه در آن حادثه هم تعدادی از دختران دانش آموز آسیب جدی دیدند و در این حادثه هم تاکنون دو دختر زاهدانی جانشان را از دست دادند و ۲ نفر هم در آی سی یو هستند.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تیمی را برای بررسی این حادثه به زاهدان اعزام کند.

وی تاکید کرد: مجلس باید درباره مسائل مختلف آموزش و پرورش اهتمام بیشتری داشته باشد و نظارت بیشتری کند.

همچنین در ادامه جلسه علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات با اشاره به حادثه مذکور گفت: کشته شدن چند دانش آموز به دلیل سهل انگاری برخی از مسئولان و متصدیان غم دردناکی است که متاسفانه این سریال دردناک ادامه دارد.

وی بیان کرد: بر اساس اصل ۳۰ قانون اساسی، آموزش و پرورش عمومی باید رایگان و دولتی باشد اما متاسفانه بیش از ۱۰ درصد مدارس ما غیر دولتی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس متذکر شد: از سال ۹۵ به بعد در بودجه مبالغی را برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس در نظر گرفتیم اما گزارش هایی به مجلس ارائه شد مبنی بر اینکه همه سیستم های گرمایشی مدارس کشور استاندارد است، در صورتی که این گزارش درست نبوده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: در وهله اول باید با خاطیانی که چنین گزارش اشتباهی را ارائه داده اند برخورد شود و در ادامه هم باید مشخص شود که آیا بودجه ای که برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس تخصیص داده می شود، به مدارس داده شده است یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

سومین دانش‌آموز آتش‌سوزی مدرسه زاهدان درگذشت

مهرخبرگزاری مهر
سومین دانش‌آموز آتش‌سوزی مدرسه زاهدان درگذشت

فریبرز راشدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: متاسفانه سومین دانش آموز حادثه آتش سوزی روز گذشته دبستان دخترانه «اسوه حسنه» زاهدان بامداددامروز به علت شدت سوختگی درگذشت.

 مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: صبح روز گذشته بر اثر آتش سوزی یک واحد آموزشی پیش دبستانی و دبستان دخترانه در خیابان «مصطفی خمینی» زاهدان ۴ کودک دچار سوختگی شدند.

وی با اشاره به اینکه پس از این حادثه مصدومان به بیمارستان «علی بن ابیطالب (ع)» شهرستان زاهدان منتقل شدند، ادامه داد: طبق اعلام مرکز درمانی ۲ نفر از کودکان دچارسوختگی بالای ۹۰ درصد و دو کودک دیگر نیز دچار سوختگی بالای ۷۰ درصد شده بودند.

راشدی با اشاره به اینکه ۲ نفر از آنان روز گذشته با توجه به شدت سوختگی جان خود را از دست دادند، گفت: متاسفانه بامداد امروز کودک سوم به نام «یکتا میرشکار» هم به علت سوختگی شدید جان خود را از دست داد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا این درگیری از چهارشنبه شب در جاده اندیمشک - دزفول آغاز شده و نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد درگیر وارد عمل شده‌اند. گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست صدای تیراندازی همچنان از محل درگیری به گوش می‌رسد. برخی شاهدان گفتند نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند. در پی بروز این درگیری جلسه شورای تامین در هر ۲ شهرستان برگزار شده و استاندار خوزستان نیز در منطقه حضور دارد. اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول پس از سقوط تابلو ورودی این شهر بر اثر تند باد در اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس

38+
فراروفرارو1 روز قبل
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، فریدونکنار ۳۸۰۰ سال قدمت دارد و قصر فریدون‌شاه‌فریدون‌شاه، جم نوه جمشید پیشدادی شاخص‌ترین مدرک این ادعا است. این شهر در نوار ساحلی مازندران، از شرق به بابلسر، از غرب به سرخرود و محمودآبد، از جنوب به آهنگرکلا و از شمال به دریا محدود است. این شهر تنها زیستگاه بین‌المللی «امید» درنای سیبری در ایران است. یکی از جاذبه‌های گردشگری این بندر، تالاب آن با ۵۴۰۰ هکتار مساحت در جنوب شرقی شهر و در واقع زیستگاه درنای سیبری در زمستان‌ها است. مسجد جامع بهرامی در مرکز شهر، حمام تاریخی در روستای سوته، بازار روز و بازارچه سنتی هفتگی شنبه‌بازار از دیگر اماکن گردشگری فریدونکنار است.

سیلاب در روستاهای استان گلستان (عکس)

34+
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
محمد مطیع بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در آخرین روز از سال ۹۷ دار فانی را وداع گفت. به گزارش مهر، محمد مطیع بازیگر سینما و تلویزیون ساعتی قبل در منزل شخصی خود در کشور سوئد و در سن ۷۵ سالگی درگذشت. مطیع ایفای نقش در مجموعه‌های تلویزیونی ماندگاری همچون «هزاردستان»، «سلطان و شبان»، «امیرکبیر» و «کوچک جنگلی» و نیز فیلم‌های سینمایی «کلاغ»، «دایره مینا»، «بازداشتگاه»، «آوار»، «گردباد» و «روزهای انتظار» را در کارنامه حرفه‌ای خود داشت.
الفالف12 ساعت قبل
بزرگداشت این روز اقدامی بزرگ برای آگاهی عموم مردم از اهمیت جنگل‌ها است. حالا ۴۷ سال از آن روز می‌گذرد و ما هر سال این روز جهانی را در حالی گرامی می‌داریم که به گفته محققان این عرصه، جنگل‌های ایران به دلیل خشکسالی و بی‌توجهی نسبت به مراقبت از این «ریه‌های زمین» در حال نابودی است. از درختان نیز اگر بهره‌برداری و مراقبت نشود، به قطر ۹۰ سانتی‌متری که برسند، می‌پوسند. درختان این جنگل هر چند که در کنار آب شور زیست می‌کنند، ولی این گیاهان آب دریا را برای مصرف خود، شیرین می‌کنند. کردوانی همچنین با اشاره به اثرات بی‌آبی بر شرایط کویرها، خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی گذشته از خشک شدن جنگل‌ها، تا ۲۰ سال آینده کویرهای ایران از جمله کویر بزرگ مرکزی ایران خشک خواهند شد.

اخبار بیشتر