سومین دانش‌آموز آتش‌سوزی مدرسه زاهدان درگذشت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

سومین دانش‌آموز آتش‌سوزی مدرسه زاهدان درگذشت

جزئیات جدیدی از حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
جزئیات جدیدی از حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان
فارس نوشت: معاون وزیر آموزش و پرورش جزئیات حادثه آتش‌سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان را تشریح کرد و گفت: این حادثه در زنگ تفریح مدرسه رخ داده است.

مجتبی زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی درباره سفر خود به استان سیستان بلوچستان و در جریان قرار گرفتن وضعیت دانش‌آموزان حادثه‌دیده مدرسه غیردولتی اسوه حسنه زاهدان، اظهار کرد: متأسفانه امروز یکی دیگر از دانش‌آموزان‌مان از دست دادیم و دانش‌آموز چهارم نیز تحت نظر است.

وی با بیان اینکه این حادثه در زنگ تفریح مدرسه رخ داده است، گفت: تعدادی از دانش‌آموزان وارد کلاس درس شدند که از کیف‌شان وسیله بردارند که متأسفانه چراغ والور کلاس برگشته است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان حادثه دیده پیش‌دبستانی و اول ابتدایی بودند، ادامه داد: در این زمان مدیر مدرسه هم برای هماهنگی اردوی فردای دانش‌آموزان در اداره آموزش و پرورش حضور داشته است و در مدرسه نبوده است.

زینی‌وند افزود: پس از اینکه معلمان متوجه حادثه شدند، دانش‌آموزان را از مدرسه خارج کرده و آتش‌نشانی و اورژانس را مطلع کردند اما متأسفانه ۴ کودک دچار سوختگی گسترده شدند.

وی گفت: در جلسات مختلف با مسؤولان آموزش و پرورش و نوسازی مدارس، ابعاد مختلف این حادثه را پیگیر هستیم.

به گزارش فارس، مراسم تشییع و خاکسپاری دانش‌آموزان فوت شده ساعت ۱۴ امروز از مقابل مسجد جامع زاهدان برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

چهارمین دانش‌آموز زاهدانی دچار سوختگی تحت مراقبت‌های ویژه است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
چهارمین دانش‌آموز زاهدانی دچار سوختگی تحت مراقبت‌های ویژه است
رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: چهارمین دانش‌آموز زاهدانی دچار سوختگی در حال حاضر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

- اخبار استانها -

علی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: چهارمین دانش‌آموز زاهدانی دچار سوختگی در حال حاضر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: روز گذشته وضعیت مریم نوکندی یکی از دانش‌آموزان حادثه آتش سوزی دبستان در زاهدان وخیم اعلام شد تا جایی که نفسش برای دقایقی قطع شد و حتی فوت این دانش‌آموز اعلام شده بود اما با اقدامات و تلاش های به موقع تیم پزشکی، این کودک احیا شد.

تعداد جان‌باختگان حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان به 3 نفر رسید

مراسم تشییع پیکر 2 دانش‌آموز حادثه آتش‌سوزی زاهدان امروز برگزار می‌شوددستور بازداشت خاطیان حادثه آتش‌سوزی مدرسه دخترانه زاهدان صادر شد

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این  دانش‌آموز تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد ولی هنوز شرایطش به پایداری نرسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

فضای مدرسه دچار حریق زاهدان تاییدیه نوسازی نداشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فضای مدرسه دچار حریق زاهدان تاییدیه نوسازی نداشت
رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: مدرسه اسوه حسنه زاهدان حدود یک ماه قبل به فضای جدید نقل مکان کرده بود اما هنوز تاییدیه نوسازی و استحکام بنا را نگرفته بود.

- اخبار استانها -

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان، نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در امور رسیدگی به حادثه آتش سوزی مدرسه «اسوه حسنه» زاهدان جزئیاتی از وضع مدرسه و حادثه رخ‌ داده را تشریح کرد و اظهار داشت: دانش‌آموز سوم از چهار دانش‌آموز مصدوم حادثه جان خود را صبح امروز از دست داد.

مجتبی زینی‌وند گفت:‌ همه مردم از این حادثه متالم و محزون شدند و به محض اطلاع از این حادثه وزیر آموزش و پرورش به بنده ماموریت داد تا به نمایندگی ازاو از روند درمان دانش‌آموزان مصدوم بازدید به عمل بیاید تا اگر مشکل و موردی بود پیگیری شود.

وی ادامه داد: شب گذشته به محض ورود به زاهدان به همراه استاندار و سایر همکاران از بیمارستان بازدید و با خانواده‌ها و دانش‌آموزان دیدار کردیم و از نزدیک به خانواده‌های آنان پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش و سایر همکاران را ابلاغ کردیم.تعداد جان‌باختگان حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان به 3 نفر رسیدمراسم تشییع پیکر 2 دانش‌آموز حادثه آتش‌سوزی زاهدان امروز برگزار می‌شوددستور بازداشت خاطیان حادثه آتش‌سوزی مدرسه دخترانه زاهدان صادر شد

رئیس سازمان مدارس غیردولتی ادامه داد:‌ هم اکنون با همه همکاران مربوطه جلسه‌ای درحال برگزاری است تا ابعاد مختلف این اتفاق بررسی شود.

وی گفت: حدود یک ماه قبل این مدرسه به فضای جدید نقل مکان کرده است اما هنوز تائیدیه نوسازی و استحکام بنا را نگرفته بودند و برای گرفتن مجوز فقط مکاتبه کرده بودند.

زینی‌وند بیان داشت: این مدرسه از سال 92 پیش‌دبستانی بوده و امسال هم توانستند ضمیمه کلاس اول را بگیرند ولی هنوز این فضای جدید تائیدیه نوسازی نداشته است.

وی افزود: در این اتفاق متاسفانه چراغ واژگون می‌شود و حادثه رخ می‌دهد که متاسفانه چهار نفر از دانش‌آموزان در اتاق می‌مانند که تاکنون با وجود تلاش تمام کادر پزشکی بیمارستان سه نفر از آنان فوت شده است اما در مورد نفر چهارم پزشکان می‌گویند تا 72 ساعت امکان نظر دادن وجود ندارد.

نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در امور رسیدگی به حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان گفت: همه ما امیدواریم که با عنایت خداوند و تلاش پزشکان حال این دانش‌آموز بهبود یابد.

وی تصریح کرد: همه دانش‌آموزان این مدرسه در مدارس دیگر ساماندهی می‌شوند تا وقفه‌ای در فرآیند آموزش آن‌ها پیش نیاید.

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد نمایندگان از بی‌مسئولیتی دولت در آتش سوزی مدرسه زاهدان

مهرخبرگزاری مهر
انتقاد نمایندگان از بی‌مسئولیتی دولت در آتش سوزی مدرسه زاهدان
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را مامور کرد تا تیمی را برای بررسی حادثه آتش سوزی به زاهدان اعزام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در جلسه علنی امروز در تذکری شفاهی با اشاره به حادثه آتش سوزی در مدرسه غیرانتفاعی در زاهدان و کشته شدن دو دانش آموز دختر، اظهارداشت: با توجه به این اتفاق ناگوار که روز گذشته در زاهدان رخ داد و پیرو آن ۴ تن از دختران مظلوم و بیگناه ما در آتش سوختند، انتظار داشتیم که نایب رئیس مجلس پیش از آغاز دستور جلسه مسائلی را در این باره مطرح می کرد.

وی با استناد به اصل ۳ و ۳۰ قانون اساسی، گفت: طبق این اصول قانون اساسی، آموزش و پرورش تا سطوح متوسطه رایگان است اما متاسفانه ما وظایف حاکمیتی را واگذار کرده و نظارتی هم بر امور نمی کنیم.

نماینده مردم زاهدان تاکید کرد: درخواست بنده این است که دستور دهید تا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تیمی را برای بررسی این حادثه به زاهدان اعزام کنند تا اگر به بخش دولتی وظایفی را می‌دهیم، بر آن نظارت هم داشته باشیم تا دختران مظلوم ما در آتش بی مسئولیتی و بی کفایتی مسئولان نسوزند.

شهریاری با اشاره به حادثه شین آباد، متذکر شد: متاسفانه در آن حادثه هم تعدادی از دختران دانش آموز آسیب جدی دیدند و در این حادثه هم تاکنون دو دختر زاهدانی جانشان را از دست دادند و ۲ نفر هم در آی سی یو هستند.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تیمی را برای بررسی این حادثه به زاهدان اعزام کند.

وی تاکید کرد: مجلس باید درباره مسائل مختلف آموزش و پرورش اهتمام بیشتری داشته باشد و نظارت بیشتری کند.

همچنین در ادامه جلسه علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات با اشاره به حادثه مذکور گفت: کشته شدن چند دانش آموز به دلیل سهل انگاری برخی از مسئولان و متصدیان غم دردناکی است که متاسفانه این سریال دردناک ادامه دارد.

وی بیان کرد: بر اساس اصل ۳۰ قانون اساسی، آموزش و پرورش عمومی باید رایگان و دولتی باشد اما متاسفانه بیش از ۱۰ درصد مدارس ما غیر دولتی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس متذکر شد: از سال ۹۵ به بعد در بودجه مبالغی را برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس در نظر گرفتیم اما گزارش هایی به مجلس ارائه شد مبنی بر اینکه همه سیستم های گرمایشی مدارس کشور استاندارد است، در صورتی که این گزارش درست نبوده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: در وهله اول باید با خاطیانی که چنین گزارش اشتباهی را ارائه داده اند برخورد شود و در ادامه هم باید مشخص شود که آیا بودجه ای که برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس تخصیص داده می شود، به مدارس داده شده است یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

سومین دانش‌آموز آتش‌سوزی مدرسه زاهدان درگذشت

مهرخبرگزاری مهر
سومین دانش‌آموز آتش‌سوزی مدرسه زاهدان درگذشت
زاهدان - مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سومین دانش آموز حادثه آتش سوزی روز گذشته دبستان دخترانه «اسوه حسنه» زاهدان درگذشت.

فریبرز راشدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: متاسفانه سومین دانش آموز حادثه آتش سوزی روز گذشته دبستان دخترانه «اسوه حسنه» زاهدان بامداددامروز به علت شدت سوختگی درگذشت.

 مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: صبح روز گذشته بر اثر آتش سوزی یک واحد آموزشی پیش دبستانی و دبستان دخترانه در خیابان «مصطفی خمینی» زاهدان ۴ کودک دچار سوختگی شدند.

وی با اشاره به اینکه پس از این حادثه مصدومان به بیمارستان «علی بن ابیطالب (ع)» شهرستان زاهدان منتقل شدند، ادامه داد: طبق اعلام مرکز درمانی ۲ نفر از کودکان دچارسوختگی بالای ۹۰ درصد و دو کودک دیگر نیز دچار سوختگی بالای ۷۰ درصد شده بودند.

راشدی با اشاره به اینکه ۲ نفر از آنان روز گذشته با توجه به شدت سوختگی جان خود را از دست دادند، گفت: متاسفانه بامداد امروز کودک سوم به نام «یکتا میرشکار» هم به علت سوختگی شدید جان خود را از دست داد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اولین مصاحبه تصویری با طلبه ناهی منکر مشکین دشتی / صندلی را روی سرم خرد کردند! +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دهقان حسن‌زاده طلبه جوان مشکین دشتی (استان البرز) پنجشنبه شب در میدان خوشنام مشکین دشت در مقابل یک بستی فروشی به ۶ پسر و سه دختر که در حالت طبیعی نبودند و پوشش و رفتارهای نامناسبی داشتند، با توجه به حضور خانواده‌ها در آن منطقه تذکر زبانی داد تا کمی رعایت کنند اما با حمله آنان مواجه شد و مورد ضرب و شتم شدید و مجروحیت از ناحیه سر قرار گرفت. مشروح ماجرا را میتوانید از زبان این طلبه ناهی منکر در ویدئو زیر مشاهده کنید. انتهای پیام/وضعیت طلبه ناهی منکر کرجی

وزش باد شدید و وقوع روان‌آب در شرق کشور

مهرمهر17 ساعت قبل
طبق گزارش هواشناسی در سرخس هوا از ۵۰ درجه کاهش یافته و در شمال کشور بارش باران خواهیم داشت و بارش‌های جنوب شرق کشور در حالت هشدار است و احتمال وقوع روان‌آب و برخورد صاعقه وجود دارد.

تبدیل شدن طلاق در عراق به یک پدیده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش شبکه تلویزیونی الاتجاه عراق، با توجه به مشکلات زیادی که جامعه عراق از آنها رنج می‌برد در این میان طلاق نیز مانند آتش به جان جامعه عراق افتاده است. نتایج تحقیق شورای عالی قضایی نشان می‌دهد در هر ساعت ۱۰ مورد طلاق در عراق ثبت می‌شود. یک عراقی گفت: "علل افزایش طلاق، بسیار زیاد است اما بیکاری در صدر این علل قرار دارد. اجاره بها نیز بسیار بالاست. «یک عراقی دیگر گفت:» علل طلاق، زیاد است که شرایط اقتصادی و اجتماعی از جمله آنهاست. دادگاه شورای عالی قضایی نیز چند روز پیش اعلام کرد در هر ساعت در عراق ۱۰ طلاق ثبت می‌شود.

صحبت‌های قاضی بعد از جلسه دادگاه محمدعلی نجفی

مهرمهر13 ساعت قبل

انحراف پراید و برخورد با مغازه در خیابان لاله‌زار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک دستگاه خودروی پراید در خیابان لاله‌زار شهر تبریز به علت سرعت زیاد و ناتوانی راننده در کنترل خودرو از مسیر خود منحرف و با یک مغازه برخورد کرد. بیشتر بخوانید: وقوع تصادف‌ وحشتناک در اتوبان به دلیل سرعت دیوانه‌وار یک خودرو + فیلمانتهای پیام/بی‌احتیاطی راننده پراید در تبریز حادثه‌آفرین شد + فیلم
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
برادر میترا استاد امروز قبل از شروع جلسه سوم دادرسی پرونده جنایی مقتول در خصوص بزرگترین آرزوی خواهرش و میزان دارایی او توضیحاتی ارائه داد. به گزارش نامه نیوز، میترا استاد همسر محمد علی نجفی شهردار سابق تهران و وزیر آموزش و پرورش اسبق کشور هفتم خردادماه در حمام خانه خود در منطقه سعادت آباد تهران با شلیک گلوله کشته شد. محمد علی نجفی ساعاتی پس از این جنایت با معرفی خود به پلیس آگاهی تهران به قتل همسرش اعتراف کرد. نجفی حتی تاکید داشت که پیش از این درگیری خونین چندین مرتبه به میترا استاد پیشنهاد جدایی و طلاق با پرداخت تمام حق و حقوق را داده است، ولی مقتوله عنوان کرده که حاضر به جدایی نیست. مسعود استاد در مورد میزان دارایی‌هایی شخصی میترا استاد گفت: خواهرم هیچ سرمایه‌ای نداشت و هیچ سرمایه‌ای از او باقی نمانده است.

اخبار بیشتر