1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حواشی مربوط به نماینده سراوان به صورت جامع

4 دانش آموز در آتش سوزی زاهدان سوختند و ما برای توهین به نماینده جلسه غیرعلنی می‌گذاریم

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
4 دانش آموز در آتش سوزی زاهدان سوختند و ما برای توهین به نماینده جلسه غیرعلنی می‌گذاریم

محمد قسیم عثمانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری، گفت: وقتی یک نگهبان با یکی از نمایندگان زاهدان درگیر می‌شود و به او بی‌حرمتی می‌کنند حساسیت نشان داده و جلسه غیرعلنی برگزار می‌کنیم، کمیته‌ حقیقت یاب تشکیل داده و در بوق و کرنا کرده و حتی وزیر را تهدید به استیضاح می‌کنیم. همه این کارها برای این است که به یکی از نمایندگان بی احترامی شده است.

وی افزود: همزمان با این اتفاق چهار دانش‌آموز معصوم زاهدانی در آتش سوختند. ما کدام وزیر را احضار و استیضاح کرده‌ایم؟ امام خمینی (ره) فرمود که مجلس شورای اسلامی در راس امور است اما نگفت که نمایندگان در راس امور هستند. ما عصاره ملت هستیم  ولی چقدر رفتارمان نشان می‌دهد  که عصاره‌ای از مردم می باشیم؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نماینده مردم هستیم چطور این قدر نسبت به همکارمان حساسیت نشان می‌دهیم، اما نسبت به چهار معصوم که در آتش سوختند سکوت می‌کنیم. امروز باید وزیر آموزش و پرورش را احضار می کردیم نه این که  دیروز از وزیر اقتصاد بخواهیم توضیح دهد. اگر می گوییم مجلس شورای اسلامی در راس امور است باید امور ملت در راس قرار داشته باشد.

عثمانی افزود: چهار معصوم می‌سوزند، اما ما در برابر آن سکوت می‌کنیم و از آن سو به توهین به همکارمان آن چنان موضع گیری می‌کنیم.

علی مطهری رییس جلسه در پاسخ به این تذکر، گفت: ما به هر دو موضوع می‌پردازیم و نمی‌توانیم تفکیک کنیم که کدام را بررسی کرده و کدام را بررسی نکنیم. دیروز به آن موضوع پرداختیم، امروز هم خیلی از نمایندگان تذکر دادند و در موضوع آتش سوزی مدرسه زاهدان صحبت کردند. باید عدالت را در اظهار نظرها رعایت کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

اطلاعیه گمرک درباره مشاجره نماینده سراوان

الفخبرگزاری الف
اطلاعیه گمرک درباره مشاجره نماینده سراوان

به گزارش الف، گمرک جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای در خصوص مشاجره لفظی نماینده محترم مردم شریف سراوان در مجلس شورای اسلامی و یکی از کارکنان گمرک و انتشار فیلمی کوتاه از این اتفاق در فضای مجازی ، ابراز تاسف کرد.

در اطلاعیه گمرک جمهوری اسلامی ایران آمده است : ضمن عذرخواهی از مردم شریف و بزرگوار ایران به ویژه مردم شریف و نجیب سراوان به دلیل آسیبی که به موازین اخلاقی و انسانی وارد شده ، مصمم است ضمن جلوگیری از وقوع اتفاقات مشابه ، موضوع را در مجموعه های نظارتی گمرک پیگیری و بررسی و نتایج را به اطلاع مردم شریف ایران برساند.

خواندن خبر در سایت منبع

تذکر مجلس به نماینده منتشرکننده فیلم جلسه غیرعلنی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
تذکر مجلس به نماینده منتشرکننده فیلم جلسه غیرعلنی

کاظم جلالی امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره جلسه غیرعلنی صبح و اینکه آیا درباره فیلمی که از جلسه غیرعلنی توسط یک نماینده گرفته و منتشر شده هم بحث شد، گفت: مجلس شورای اسلامی جلسات غیرعلنی هم دارد و معنای جلسه غیرعلنی این است که نمایندگان بین خود صحبت می‌کنند و نباید منتشر شود.

وی ادامه داد: کسی که این فیلم را از جلسه غیرعلنی گرفته و انتشار داده کار اشتباهی کرده و این موضوع مورد تذکر نمایندگان هم واقع شد.

نماینده مردم تهران با اشاره به نحوه پوشش خبر رسانه‌ها و از جمله صدا و سیما گفت: وقتی می‌خواهیم چیزی را در منظر مردم قرار دهیم باید موضوع را کالبد شکافی کنیم. 

جلالی تصریح کرد: جایی که نماینده می‌خواهد وارد شود اگر جلوی او را بگیرند کار اشتباهی است چرا که یکی از راهکارهای نظارتی نمایندگان حضورشان در برخی دستگاه‌ها است که باید نمایندگان بتوانند در آن محل‌ها حضور پیدا کنند، مگر اینکه کارت نمایندگی خود را ارائه ندهند. مثلا بنده بارها در فرودگاه دیده‌ام که مردم کارشان به خوبی پیش نمی‌رود که با پیگیری موضوع توانسته‌ایم مشکل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه در موضوع حواشی نماینده مردم سراوان رفتار همکار ما هم درست نبوده است، گفت: رفتار کسی که این نماینده‌ها را هم تحقیر کرده و بیرون کرده درست نبوده است. ما باید موضوع را جامع بررسی و گزارش دهیم. مثلا دیروز در مجلس از وزیر اطلاعات سوال شد اما آنچه در صدا و سیما و رسانه‌ها آمد اصلا مشخص نبود که سوال چیست و موضوع از چه قرار است فقط مشخص شد که یک نماینده سوالی کرده و وزیر هم جوابی داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

حواشی مربوط به نماینده سراوان به صورت جامع دیده شود

فارسخبرگزاری فارس
حواشی مربوط به نماینده سراوان به صورت جامع دیده شود

به  گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از  خانه ملت، کاظم جلالی  در حاشیه نشست علنی امروز (چهارشنبه، 28 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست غیرعلنی مجلس برای بررسی حاشیه پیش آمده برای نماینده سراوان اظهار داشت: این نشست غیرعلنی بود، وقتی مجلس جلسه غیرعلنی دارد به این معناست که باید حرف‌ها بین خودمان باشد و نباید بیرون منتشر شود، کسی که از جلسه غیرعلنی روز گذشته فیلم تهیه کرده است کار درستی نکرده است و انتشار آن نیز غلط بود که در جلسه غیرعلنی امروز نسبت به آن تذکر داده شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رسانه‌ها و صدا و سیما گفت: اینکه بخواهیم پدیده‌ای در منظر مردم قرار گیردباید آن را کامل کالبدشکافی کنیم، اولا رفتاری که با نماینده شد در جایی که می‌توانست از در عبور کند کار خطایی است چرا که یکی از راهکارهای نظارتی نماینده حضور خودش در محل است.

وی ادامه داد: به طور مثال در داخل فرودگاه امام خمینی (ره) شاهد بودیم با مردم رفتار درستی صورت نمی گیرد همان جا با مسئولین تماس گرفتم، صحبت کردیم تا مسئله حل شود؛ بنابراین یکی از راه‌های نظارتی نماینده مجلس این است که در محل حضور داشته باشد و یا بازرسی‌های سرزده داشته باشد.

رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر نماینده کارت نمایندگی خود را نشان ندهد، نگه داشتن او پشت در درست نیست اما اگر کارت نشان داده شد باید بتوانند از در عبور کنند.

جلالی عنوان کرد: نکته دیگر رفتار همکار ما بود که بسیار زشت بود، جملاتی که ایشان به کار برد پسندیده نبود از سوی دیگر آن کسی که رفتار تحقیرکننده با نماینده داشت و او را از سالن خارج کرد نیز غلط بود. با این حساب باید مسئله را جامع نگاه کنیم و به ماطب مسئله را جامع نشان دهیم اما صدا و سیما چنین کاری نمی‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به طور مثال روز گذشته از وزیر اطلاعات سوال کردیم اگر بخش‌های خبری صدا و سیما را نگاه کنید می‌بینید در این بخش‌ها گفته نشده چه کسی سوال کرده است و موضوع سوال چه بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تأکید کرد: ما صدا و سیما را دوست داریم، مجلس یکی از ارکان حکومتی حاکمیت کشور است اما همه داریم همدیگر را خراب می‌کنیم، این چه بساطی است، کسی مجلس را خراب کند، کسی صدا و سیما را خراب کند و از سوی دیگر دولت خراب شود، سرجمع این رفتارها این است که همه خراب می‌شویم اما چیزی باقی نمی‌ماند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر یک پدیده‌ای اتفاق افتاد آن پدیده را از زوایای مختلف بررسی کنید یعنی در مسئله نماینده مجلس باید بررسی شود آیا رفتار نماینده درست بود، آیا رفتار مراجعه کننده محترم با نماینده صحیح بود و این مسائل را در کنار هم ببینیم.

وی در این باره که نماینده سراوان بحث را قومیتی کرده است، اظهار داشت: این کار درست نیست، به نظر من آنها را به سمت قومیتی و مذهبی هول دادن کار غلطی است. در داخل مجلس چنین نگاهی نداریم. به طور مثال زمانی معارفه آقای هاشمی وزیر کشور و تودیع آقای پورمحمدی بود. من و چند نماینده دیگر نیز در این جلسه حضور داشتیم، ما در ردیف دوم و سوم نشسته بودیم اما یکی از نمایندگان اهل سنت در ردیف اول نشسته بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: میانه برنامه نماینده را از ردیف اول بلند کردند  و کس دیگری را جای او نشاندند، همه نمایندگان به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردیم، وزیر وقت کشور ما را بغل کرد و به زور داخل جلسه آورد. بحث ما این بود که به نماینده مجلس توهین شده است فارغ از قومیت و مذهب. بنابراین این هم درست نیست که حاشیه پیش آمده را به سمت و سوی غلط پیش ببریم چرا که روز گذشته همه نمایندگان اعتراض داشتند و قائل بودند به نماینده سراوان بی‌احترامی شده است.

جلالی تأکید کرد: صدا و سیما باید مدافع ارکان حمایتی کشور باشد و رفتارهای غلط نمایندگان را مورد نقد منصفانه قرار دهد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص تأثیرگذاری طرح‌های این مرکز بر لایحه بودجه سال 98 به خصوص طرح بنزین توضیح داد: در خصوص بنزین بحث و بررسی‌های زیادی وجود دارد، هفته آینده با معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای داریم تا طرح خود و طرح‌های دیگر را مورد بررسی قرار دهد اما در لایحه بودجه همچنان وضعیت بنزین به همین روال معمول است تا ارکان حاکمیتی تصمیمی برای آن بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: بحث بنزین آنقدر مهم و حساس است که باید با اجماع در مورد آن به جمع‌بندی برسیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث تحریم‌ها و تأثیر آن بر لایحه بودجه سال آینده توضیح داد: این موضوع رعایت شده است، بر روی دستور مقام معظم رهبری که باید چشم‌انداز دو ساله را مشخص کرد و ساختار بودجه اصلاح شود کار می‌شود اما در بحث ساختار نیازمند آن هستیم که زمان بیشتری اختصاص دهیم چرا که پیچیدگی‌های زیادی دارد.

وی ادامه داد: آنچه در دستور کار است همین بودجه با حذف‌هایی است که انجام شده است، از سوی دیگر دو سقف برای بودجه در نظر گرفته شده است، سقف اول هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر و ضروری است اما اگر منابع بیشتری داشته باشیم به سقف دوم می‌رویم.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این شایعه وجود دارد که دولت ظرف هفته آینده لایحه بودجه را به صحن علنی می آورد، از سوی دیگر باید گفت شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا کماکان کار خود را در راستای اجرای دستورات مقام معظم رهبری ادامه می‌دهند تا در زمان معقول به نتیجه برسند.

خواندن خبر در سایت منبع

کاظم جلالی: کسی که از جلسه غیرعلنی مجلس فیلم گرفته، کار اشتباهی انجام داده / پشت در نگه داشتن نماینده کار اشتباهی است / زمانی که کارت نمایندگی نشان داده شد، باید در به روی او باز می شد / رفتار آن نماینده مجلس نیز بسیار زشت بود

انتخابخبرگزاری انتخاب
کاظم جلالی: کسی که از جلسه غیرعلنی مجلس فیلم گرفته، کار اشتباهی انجام داده / پشت در نگه داشتن نماینده کار اشتباهی است / زمانی که کارت نمایندگی نشان داده شد، باید در به روی او باز می شد / رفتار آن نماینده مجلس نیز بسیار زشت بود
کاظم جلالی: کسی که از جلسه غیرعلنی مجلس فیلم گرفته، کار اشتباهی انجام داده / پشت در نگه داشتن نماینده کار اشتباهی است / زمانی که کارت نمایندگی نشان داده شد، باید در به روی او باز می شد / رفتار آن نماینده مجلس نیز بسیار زشت بود - 0

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار نماینده مردم سراوان بسیار زشت بود و جملاتی که ایشان به کار برد بسیار بد بود.

به گزارش مهر، در حاشیه جلسه علنی چهارشنبه مجلس شورای اسلامی کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی و انتشار فیلمی از نشست غیرعلنی مجلس در جلسه روز گذشته گفت: در جلسه غیرعلنی سه نکته مورد بررسی قرار گرفت؛ نکته اول اینکه مجلس شورای اسلامی جلسات غیرعلنی برگزار می کند و در این جلسات حرف هایی زده می شود که بین خود نمایندگان است و نباید منتشر شود. کسی که این فیلم را تهیه کرده و انتشار داده است کار اشتباهی انجام داده است.

رئیس فراکسیون مستقلان مجلس اظهار داشت: نکته دوم در مورد رسانه ها و صدا و سیما بود، صدا و سیما وقتی می خواهد پدیده ای را در منظر مردم قرار دهد باید موضوع را کاملا کالبد شکافی کند.

وی ادامه داد: پشت درب نگه داشتن نماینده مجلس کار اشتباهی است، زیرا یکی از راهکارهای نظارتی نمایندگان حضورشان در سازمان هاست. به عنوان مثال من بارها به فرودگاه امام خمینی رفته ام و دیده ام رفتار بدی با مردم پشت گیت انجام می شود و همانجا با رئیس فرودگاه صحبت کردم.

رئیس مرکز پژوهش ها اظهار داشت: نماینده برای بازرسی گمرک باید سرزده به این سازمان برود، زمانی که کارت نمایندگی نشان داده شد باید درب به روی ایشان باز می شد.

وی اظهار داشت: نکته سوم اینکه رفتار نماینده مجلس نیز بسیار زشت بود و جملاتی که ایشان به کار برد بسیار بد بود.

جلالی اظهار داشت: کسی که نماینده مردم را تحقیر کرد و به آن نحو ایشان را از سازمان بیرون کرد رفتار بدی داشت. وقتی موضوعات جامع نشان داده نمی شود، اشتباه است.

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات جلالی درباره درگیری لفظی نماینده سراوان با مامور گمرک

تسنیمخبرگزاری تسنیم
توضیحات جلالی درباره درگیری لفظی نماینده سراوان با مامور گمرک

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، در حاشیه جلسه علنی امروز چهارشنبه 28 آذر پارلمان در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات نشست غیرعلنی امروز پارلمان که پیش از جلسه علنی برگزار شد، گفت: در این جلسه فیلمی که از درگیری نماینده سراوان در گمرک منتشر شده مورد بررسی قرار گرفت. این موضوع مطرح شد که آن شخصی که این فیلم را تهیه کرده کار درستی انجام نداده و انتشار آن هم غلط بوده که مورد تذکر نمایندگان در جلسه غیرعلنی امروز قرار گرفت.

وی افزود: موضوع بعدی نشست غیرعلنی امروز مجلس درباره رسانه‌ها و به ویژه صداوسیما بود. زمانی که می‌خواهیم یک پدیده را در منظر نگاه مردم قرار دهیم، باید آن را به صورت کامل کالبدشکافی کنیم.نماینده سراوان از مردم عذرخواهی کردهیئت نظارت توهین "نماینده سراوان" را بررسی می‌کندبررسی توهین نماینده سراوان در جلسه غیرعلنیدستور لاریجانی به پزشکیان برای پیگیری توهین «نماینده سراوان»

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد: در وهله اول این رفتار با نماینده مجلس (نماینده سراوان) در جایی که می‌تواند وارد شود اما وی را پشت در نگه می‌دارند، اقدام بسیار خطایی است، زیرا یکی از راه‌های نظارتی نمایندگان حضورشان در دستگاه‌های مختلف است.

جلالی به ذکر مثالی از مواجهه خودش در فرودگاه امام‌خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: بنده بارها در داخل فرودگاه امام خمینی حضور داشتم که در آنجا مردم در پشت گیت‌های ورودی در انتظار ایستادند که متأسفانه با آنها برخورد بدی صورت می‌گیرد اما در در همان جا طی تماسی با مسئولان مربوطه مراتب اعتراض خود را اعلام کرده و تذکر دادم؛ لذا یکی از ابزارهای نظارتی نمایندگان همین اقدامات است.

وی تأکید کرد: نماینده‌ای که بخواهد گمرک را بازرسی کند، باید به صورت سرزده به آنجا وارد شود، بنابراین اگر کارت نمایندگی خود را نشان ندهد، این معطلی‌ها ایرادی ندارد اما زمانی که کارت خود را نشان داده و معرفی کرده باید در باز شود تا وی بتواند ورود کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس به بخش دیگری از جلسه غیرعلنی امروز مجلس اشاره و تصریح کرد: موضوع بعدی که در جلسه امروز صبح بررسی شد، رفتار همکار ما بود که بسیار زشت و جملاتی از سمت این نماینده به کار رفته که بسیار بد بوده است؛ البته آن شخصی هم که نماینده مجلس را در آن وضعیت تحقیر و به آن نحو از سالن بیرون کرده است، خطا بوده، بنابراین باید تمام جوانب مسئله را نگاه کرده و موضوع را به صورت جامع به مخاطب خود ارائه دهیم.

این خبر تکمیل می‌شود...

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع نماینده سراوان حل شد؛ دستور به حراست مجلس برای شناسایی فیلمبردار!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
موضوع نماینده سراوان حل شد؛ دستور به حراست مجلس برای شناسایی فیلمبردار!

ابوالفضل حسن بیگی در توضیح جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: در این جلسه موضوع فیلم منتشر شده از آقای درازهی نماینده سراوان و درگیری لفظی بین او و یکی از کارمندان گمرک مجدد مورد بررسی قرار گرفت درنهایت مقرر شد وزیر اقتصاد بررسی کامل را انجام دهد و سپس تصمیم گیری شود.

وی افزود: همچنین موضوع انتشار فیلمی از جلسه غیر علنی دیروز مجلس نیز مورد بررسی قرار گرفت و هیئت رییسه به حراست مجلس دستور بررسی داد تا مشخص شود چه کسی از جلسه فیلم‌برداری کرده و چرا آن را منتشر کرده است؟

روز دوشنبه هفته جاری کلیپی از نماینده سروان در فضای مجازی پخش شد که در آن این نماینده با یکی از کارکنان گمرک درگیری لفظی پیدا می‌کند، به دنبال آن مجلس روز گذشته جلسه غیر علنی برگزار کرد و در آن به بررسی این موضوع با حضور وزیر اقتصاد پرداخت و نماینده سراوان پشت تربیون توضیحاتی ارائه کرد.

شب گذشته فیلمی از جلسه غیرعلنی مجلس منتشر شد که در آن نماینده سراوان در حال توضیح نسبت به اتفاق رخ داده است، موضوعی که درباره آن امروز هم جلسه مجلس برای دقایقی به صورت غیرعلنی برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر16 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
الفالف13 ساعت قبل
رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: بعضی از گویندگان، نویسندگان و یا صاحب نظران و اظهارنظرکنندگان درباره سال ۹۸ اظهار نظر کردند که این سال، سال تهدیدات است. معتقدم سال ۹۸ به توفیق الهی سال فرصت‌ها، امکانات و گشایش است. گروه سیاسی الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۱۶ ۳۹۸۰۱۰۱۱۶۴همزمان با نخستین روز سال ۱۳۹۸، مراسم سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در مشهد مقدس آغاز شد. * انسان می‌بیند که بعضی از گویندگان، نویسندگان و یا صاحب نظران و اظهارنظرکنندگان درباره سال ۹۸ اظهار نظر کردند که این سال، سال تهدیدات است. معتقدم سال ۹۸ به توفیق الهی سال فرصت‌ها، امکانات و گشایش است.
فارسفارس10 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه روز پنجشنبه در اظهاراتی مداخله‌جویانه از یک مجرم محکوم‌شده در ایران دفاع کرد. «لودریان» در دفاع از «نسرین ستوده» که به ۷ سال حبس محکوم شده گفته تلاش برای حفظ توافق هسته‌‌ای به ایران در زمینه حقوق بشر چک سفید امضا نمی‌دهد. «محمد مقیسه»، قاضی رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران چند روز پیش گفت «نسرین ستوده» به دلیل اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و به دلیل توهین به مقام معظم رهبری به ۲ سال حبس محکوم شده است. به نوشته رویترز، وزیر خارجه فرانسه که در جمع نمایندگان پارلمان این کشور صحبت می‌کرد گفت: «ما با ایران تلاش‌های قابل‌توجهی کرده‌ایم تا توافق هسته‌ای را علی‌غم خروج آمریکا حفظ کنیم. اما تلاش ما برای حفظ این توافق به معنی چک سفیدامضا برای ایران و مطمئنا در زمینه حقوق بشر نیست و به همین دلیل فرانسه تمامی اقدامات لازم را برای اطمینان از آزادی ستوده انجام خواهد داد.» در حال تکمیل …

اخبار بیشتر