1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت های روز بازار

قیمت جدید ۱۴ محصول لبنی پرمصرف

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت جدید ۱۴ محصول لبنی پرمصرف
قیمت جدید ۱۴ محصول لبنی پرمصرف - 0

در پی ابلاغ قیمت جدید شیرخام توسط ستاد تنظیم بازار، بهای ۱۴ محصول لبنی پرمصرف اعلام شد.

به گزارش ایرنا، با تصمیم اعضای ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی کمتر از ۱۰۰ هزار به منظور ایجاد انگیزه حداکثری در تولید، معادل ۲ هزار تومان مصوب و برای همه دامداری‌ها لازم الاجرا شد.

برپایه این گزارش، به ازای هر یک دهم درصد افزایش یا کاهش چربی معادل ۲۰ ریال به قیمت مصوب اضافه یا کم می‌شود. این رقم بر اساس پیشنهاد سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان تعیین شده است.

بر این اساس قیمت انواع شیر بسته به نوع آن از ۲ هزار و ۶۰۰ تا پنج هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت ۹۰۰ گرم ماست از چهار هزار و ۳۵۰ تا چهار هزار و ۷۵۰ تومان تعیین شد.

این گزارش حاکیست حداکثر قیمت مصرف کننده برای هر بطری شیر کم چرب ۱.۵ درصد ۹۴۶ سی. سی چهار هزار و ۱۰۰ تومان، هر بطری شیر نیم چرب ۲ درصد ۹۴۶ سی. سی چهار هزار و ۲۰۰ تومان، هر بطری شیر سه درصد ۹۴۶ سی. سی چهار هزار و ۴۵۰ تومان.

هر بطری شیر کامل ۳.۲ درصد ۹۴۶ سی. سی چهار هزار و ۵۰۰ تومان، هر شیر نایلون ۱.۵ درصد ۹۰۰ گرمی ۲ هزار و ۶۰۰ تومان، شیر استریل یک لیتری پاکتی ۱.۵ درصد پنج هزار و ۵۰۰ تومان و شیر استریل یک لیتری پاکتی سه درصد پنج هزار و ۷۰۰ تومان مشخص شد.

همچنین حداکثر قیمت مصرف کننده برای هر ماست دبه‌ای ۲.۵ کیلوگرمی کم چرب ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان، ماست دبه‌ای ۲.۵ کیلیوگرمی پرچرب ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان، ماست لیوانی ۹۰۰ گرمی پرچرب چهار هزار و ۳۵۰ تومان و ماست لیوانی ۹۰۰ گرمی کم چرب چهار هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد.

حداکثر قیمت مصرف کننده برای پنیر ۲۱۰ گرمی تترایک چهار هزار و ۵۰۰ تومان، پنیر ۵۲۰ گرمی تترایک ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان و پنیر UF ۴۰۰ گرمی ۶ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.

جلسه ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت شیر در ۲۹ آبان امسال برگزار و قیمت شیر خام با مشخصات اعلام شده تعیین و پس از تایید وزیر صنعت، معدن و تجارت در تاریخ ۱۳ آذرماه ابلاغ شد.

در این راستا سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در تاریخ ۱۹ آذر به استناد ابلاغیه جدید قیمت شیر، قیمت ۱۴ محصول پرمصرف لبنی را ابلاغ کرد.

البته در این فاصله زمانی سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان جلسات متعددی را با نمایندگان تشکل‌ها برگزار کرد، زیرا توافق اصلی بر سر قیمت شیر حاصل نمی‌شد و تاخیر رخ داده در راستای اتخاذ تصمیمی همه جانبه با حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان در بازار بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

خودرو ارزان شد/خریداران منتظر کاهش قیمت بیشتر باشند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خودرو ارزان شد/خریداران منتظر کاهش قیمت بیشتر باشند

به گزارش خبر فوری رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به کاهش قیمت خودرو طی روز‌های اخیر افزود: خودرو‌های مونتاژی شامل سراتو، هایما و جک حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان و خودرو‌های داخلی یک تا ۳ میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند همچنین قیمت خودرو‌های وارداتی نیز ۵ تا ۸ درصد با کاهش قیمت مواجه شده است.

وی گفت: از نظر مصرف کننده قیمت خودرو بسیار بالا است و باید به قیمت منطقی برگردد و با عرضه بیشتر خودرو توسط خودروساز‌ها قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

موتمنی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به کاهش قیمت ارز و کاهش قیمت خودرو دیگر کسی بر روی این کالا سرمایه گذاری نمی‌کند و افرادی که درگذشته هیجانی معامله کردند و متضرر شدند دیگر ریسک نخواهند کرد.

اقتصادنیوز نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو گفت: بیشتر کسانی که در گذشته خودرو می‌خریدند به دنبال سود بودند و برای نیاز خرید نمی‌کردند و اکنون با توجه به شرایط موجود، وارد این بازار نمی‌شوند و خودبه‌خود قیمت‌ها کاهشی می‌شود.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد به امید افزایش قیمت، چندین خودرو خریداری کرده بودند تا سود کنند اما، اکنون که حدودا وضعیت قیمت خودروساز‌ها مشخص شده و خودروساز‌ها هم به دنبال عرضه خودرو و تحویل به صورت روز هستند کسی به سمت خرید این خودرو‌ها نمی‌رود.

موتمنی تاکید کرد: بازار خودرو در آینده بیشتر کاهش قیمت خواهد داشت و خریداران در انتظار کاهش بیشتر باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خرید دلار در بانک‎ها ۲۸ آذر ۱۳۹۷

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت خرید دلار در بانک‎ها ۲۸ آذر ۱۳۹۷
قیمت خرید دلار در بانک‎ها ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - 0

قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۰ هزار و ۹ تومان تعیین شد.

به گزارش تسنیم، بعد از شتاب ریزش قیمت ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند.

برهمین اساس شعب ارزی بانک ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می کنند. دستور بانک مرکزی به بانک ها بعد از آن صادر شد که صرافی ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال ها واگذار کرده بودند.

امروز بانک های عامل قیمت دلار را 10 هزار و 9 تومان و 1 ریال، قیمت یورو را 11 هزار و 392 تومان و قیمت پوند انگلیس را 12 هزار 667 تومان و 9 ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند.

قیمت خرید دلار در بانک های عامل نسبت به دیروز 159 تومان، قیمت یورو 216 تومان و قیمت پوند انگلیس نیز 233 تومان افزایش یافته است.

نرخ خرید ارز در بانک‌ها، از زمان اعلام تا مدتی عموما رو به افزایش بود؛ به طوری‌که نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانک‌ها در ابتدا از 9500 تومان آغاز شد و به بیش از 12 هزار و 500 تومان نیز رسید، اما از حدود یک ماه قبل بانک‌ها نرخ خرید دلار را کاهش دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو پژو در بازار+جدول

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت خودرو پژو در بازار+جدول

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد برای خرید خودرو پژو با توجه به مدل و کارکرد آن باید از حدود ۴۰ میلیون تومان تا ۲۳۵ میلیون تومان هزینه کنید.

قیمت سایر خودروهای موجود به شرح زیر است:

قیمت خودرو پژو در بازار+جدول - 3

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر صنعت: قیمت لوازم خانگی ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت

انتخابخبرگزاری انتخاب
وزیر صنعت: قیمت لوازم خانگی ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت
وزیر صنعت: قیمت لوازم خانگی ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت - 0

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: طی توافق با تولیدکنندگان لوازم خانگی قیمت‌ها حداقل ۱۰ درصد کاهش خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (شاتا نیوز)، رضا رحمانی در نشست مشترک با تولیدکنندگان و تشکلهای صنفی حوزه لوازم خانگی با اشاره به بالا رفتن قیمت مواد اولیه تولید افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده دلال‌ها حذف می‌شوند و قیمت فولاد و پتروشیمی و غیره هم حتما کاهش می‌یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:‌ تنها کسانی که دارای پروانه بهره‌برداری هستند مجاز به خرید مواد اولیه‌اند و در این زمینه روسای سازمانهای صنعت، ‌معدن و تجارت استانها نیز مسوولیت دارند.

رحمانی با اشاره به پتانسیلهای موجود در صنعت لوازم خانگی و برنامه‌ریزی برای توسعه تولیدات این صنعت، تصریح کرد: هماهنگی‌های خوبی انجام شده است و امیدوارم با کاهش قیمت‌ها شاهد رونق در بازار باشیم.

در این نشست مشترک نمایندگانی از اتحادیه لوازم خانگی و اتاق بازرگانی و همچنین تعدادی از فعالان صنعتی نیز حضور داشتند که به بیان دغدغه‌ها و مشکلات موجود در این صنعت پرداختند.

فعالان صنعتی ضمن استقبال از نشست مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت و توجه به مشکلات و چالش‌های صنعت لوازم خانگی، گزارشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تولیدکنندگان این صنعت ارایه کردند. همچنین شرکت‌کنندگان بر کاهش قیمت برای افزایش تقاضا در بازار لوازم خانگی تاکید کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

گرانی ۷۹درصدی قیمت مسکن منطقه۸ طی ۸ماه

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
گرانی ۷۹درصدی قیمت مسکن منطقه۸ طی ۸ماه

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی فروردین ماه امسال در منطقه هشت 4 میلیون و 771 هزار تومان بود که در اردیبهشت ماه به 5 میلیون و 259 هزار تومان افزایش یافت. روند افزایشی در آخرین ماه بهار امسال ادامه یافت و متوسط قیمت در این منطقه به 5 میلیون و 807 هزار تومان رسیده.

در اولین ماه تابستان متوسط قیمت به 6 میلیون و 294 هزار تومان، در مرداد به 6 میلیون و 873 هزار تومان، در شهریور به 7 میلیون و 579 هزار تومان و در مهرماه 97 به 7 میلیون و 825 هزار تومان افزایش یافت.

در نهایت طی آبان‌ماه امسال متوسط یک مترمربع واحد مسکونی به 8 میلیون و 534 هزار تومان افزایش یافت، یعنی 78.8 درصد رشد قیمت در مقایسه با فروردین امسال.

برخلاف روند افزایشی قیمت، تعداد معاملات در این منطقه نسبت عکسی را طی کرده که مهم‌ترین عامل آن را می‌توان کاهش قدرت خرید مردم دانست. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت تضمینی گندم؛ ۱۶۰۰ تومان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت تضمینی گندم؛ ۱۶۰۰ تومان

محمود حجتی که در کمیسیون کشاورزی مجلس برای پاسخ گویی به نمایندگان حضور یافته بود در جمع خبرنگاران افزود: عمده سؤال نمایندگان در خصوص قیمت تضمینی گندم بود که در دولت 1600 تومان برای هر کیلوگرم تعیین شده است.وی ادامه داد: این رقم در پنج ماه در کمیسیون شورای اقتصاد بررسی و تصویب شده است.حجتی گفت: پیشنهادی که ما اول در کمیسیون اقتصادی داده بودیم 1400 تومان برای هر کیلو گندم بود اما به 1600 تومان افزایش پیدا کرد و این رقم در حال حاضر ملاک عمل ماست.وی افزود: دولت با همین رقم بودجه را بسته و تقدیم مجلس کرده است و دولت با همین رقم نیز با مشکل روبرو است.وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه پولی که به گندم می دهیم در واقع همان یارانه نان است، گفت: شاید قیمت واقعی گندم از این رقم بیشتر باشد ولی مصوبه دولت با همین رقم به تصویب رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت فولاد و پتروشیمی کاهش می‌یاید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت فولاد و پتروشیمی کاهش می‌یاید
قیمت فولاد و پتروشیمی کاهش می‌یاید - 0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، رضا رحمانی در نشست مشترک با تولیدکنندگان و تشکل‌های صنفی حوزه لوازم خانگی با اشاره به بالا رفتن قیمت مواد اولیه تولید اظهار کرد: با برنامه ریزی انجام شده دلال‌ها حذف می‌شوند و قیمت فولاد و پتروشیمی هم حتما کاهش می‌باید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: تنها کسانی که دارای پروانه بهره برداری هستند مجاز به خرید مواد اولیه اند و در این زمینه روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها نیز مسوولیت دارند.

رحمانی با اشاره به پتاتسیل‌های موجود در صنعت لوازم خانگی و برنامه ریزی برای توسعه تولیدات این صنعت تصریح کرد: طی توافق با تولیدکنندگان لوازم خانگی قیمت ها حداقل ده درصد کاهش خواهند داشت  و امیدوارم با کاهش قیمت‌ها شاهد رونق در بازار باشیم.

در این نشست مشترک نمایندگانی از اتحادیه لوازم خانگی واتاق بازرگانی و همچنین تعدادی از فعالان صنعتی نیز حضور داشتند که به بیان دغدغه‌ها و مشکلات موجود در این صنعت پرداختند.

فعالان صنعتی ضمن استقبال از نشست مشترک با وزیرصنعت، معدن وتجارت و توجه به مشکلات و چالش‌های صنعت لوازم خانگی گزارشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تولیدکنندگان این صنعت ارایه کردند. همچنین شرکت کنندگان بر کاهش قیمت برای افزایش تقاضا در بازار لوازم خانگی تاکید کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

فارس من | قیمت مرغ طی 15 روز آینده به حالت عادی برمی‌گردد

فارسخبرگزاری فارس
فارس من | قیمت مرغ طی 15 روز آینده به حالت عادی برمی‌گردد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قیمت مرغ طی ماه‌های اخیر که روند افزایشی داشته همچنان این روند ادامه دارد به‌طوری‌که خیلی از مردم دیگر توان خرید یک مرغ را هم ندارند.

طی ماه‌های گذشته افزایش قیمت نهاده‌ها و همچنین مشکلاتی در زمینه تحویل این نهاده‌ها به مرغداران موجب شده تا تولیدکنندگان متضرر شوند و حتی به زور سرپا بایستند که در این زمینه شاهد روند افزایشی قیمت مرغ بودیم.

رئیس اتحادیه مرغ‌فروشان مرکز مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: درحال حاضر قیمت مرغ به‌صورت توزیع 11هزار و 400 تومان و فروش به‌صورت خُرده با قیمت 12هزار و 500 تومان است.

کامران هاشمی دلیل افزایش قیمت مرغ را بالا رفتن قیمت نهاده‌ها و نقدینگی دانست و افزود: از ابتدای شهریور ماه امسال تاکنون قیمت مرغ 2هزار تومان افزایش یافت.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور نیز در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: دلیل افزایش قیمت مرغ  به‌دلیل پایین بودن عرضه است.

عطاءالله حسن‌زاده اضافه کرد: کمبود نهادها، دیر رسیدن نهاده‌ها به دست مرغداران و همچنین استرس و نگرانی تولیدکنندگان موجب شد در توازن برنامه‌ریزی تولید گوشت تغییراتی صورت گیرد و این موضوع موجب بروز چالش در نظام عرضه و تقاضا شد.

وی با بیان اینکه هزینه تمام شده تولید بالاست، اضافه کرد: درست است امروز قیمت 8هزار تومانی مرغ زنده درب مرغداری، قیمت نامتعادلی نیست ولی تولیدکنندگان حدود چند ماه گذشته متضرر شدند و درحال حاضر نیز سود تولید برای آنان در حد چند درصد است که بتوانند تولید را سرپانگه دارند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور تصریح کرد: درست است چند روزی است که قیمت‌ها از حالت عادی خارج شده ولی مرغداران سه ماه گذشته متضرر شدند که در حال تلاش هستیم وضعیت تولید بهتر شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با اشاره به اینکه تقاضا برای جوجه‌ریزی بیشتر شد، افزود: طی 15 روز آینده عرضه مرغ بیشتر خواهد شد و مشکلات برطرف می‌شود در حالی‌که به‌دلیل مشکلاتی که طی ماه‌های گذشته داشتیم تولیدکنندگان نسبت به تخلیه زودتر از موعد مرغ اقدام کردند که حدود 15 روز آینده قیمت‌ها به حالت عادی برمی‌گردد.

به گزارش فارس، این سوژه با عنوان «افزایش بی‌سابقه قیمت مرغ» در سامانه فارس من به ثبت رسیده که خبرنگار خبرگزاری فارس مازندران آن را پیگیری کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم از شهادت دو مامور نیروی انتظامی توسط شوهر عصبانی

افتصادنیوزافتصادنیوز20 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مهاجم نیجریه‌ای آبی پوشان عکس هایی را از خودروی خود در صفحه اجتماعی اش انتشار داده است. منشا برای حضور در تمرینات استقلالی‌ها به زودی راهی تهران می‌شود و گفته می‌شود او به همراه خانواده خود به ایران می‌آید و خانواده او مهمان دربی ۸۹ نیز خواهند بود.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
چمدان نوشت: حرمت اله رفیعی در مورد وضعیت‌ آژانس‌های مسافرتی در سال ۹۷ گفت: شاید هیچ سالی را نداشتیم که وضعیت آژانس‌های مسافرتی در آن، مانند سال ۹۷ بد باشد. وی ادامه داد: عوامل مختلفی در به وجود آمدن این وضعیت نقش داشتند که از جمله می‌توان به شرایط بد اقتصادی برای مردم اشاره کرد که سبب می‌شود سفر گزینه آخر انتخاب مردم باشد. رفیعی نوسانات ارزی را از دیگر مشکلات آژانس‌های مسافرتی دانست و افزود: متاسفانه شاهد بودیم که افرادی خارج از صنف تصمیمات غیرکارشناسی برای ارز در حوزه سفر گرفتند. رفیعی تاکید کرد: تورهای خروجی ما کاهش بسیار چشمگیری داشته‌است و می‌توانیم بگوییم نسبت به سال گذشته ۳۵ تا ۴۰ درصد از تورهای خارجی کم شده‌اند. کاش حداقل از نزدیک‌ترین نقاط به مرز در دو کشور پروازهایی برای مردم در نظر می‌گرفتند تا هم مردم هزینه کمتری می‌پرداختند و هم ازدحام شلوغی در مرزهای زمینی کاهش پیدا می‌کرد.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. به‌عنوان مثال، سازمان ملل در گزارش وضعیت و چشم‌انداز اقتصاد ۲۰۱۹، تورم ۳۴٫۹ درصدی را برای ایران پیش‌بینی کرده است. رشد اقتصادیپیش‌بینی بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران در سال آینده منفی است. درآمدهای نفتیاکونومیست در تحلیلی که از صنایع در سال ۲۰۱۹ ارائه داده، تحریم‌های ایران را به‌عنوان یکی از ریسک‌های پیش روی صنایع در سال آینده معرفی کرده است.

جایگزین هایی برای تویوتا سوپرا؛ افسانه‌ای که به کابوس طرفدارانش بدل شد

12+
دیجیاتودیجیاتو10 ساعت قبل

بازدید سرزده رئیس کل بانک مرکزی از صرافی‌های تهران

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
درسومین روز سال ۹۸ دکتر همتی به طور سرزده از صرافی‌های منتخب بانکی در تهران بازدید کرد و ضمن تبریک سال نو به کارکنان صرافی‌ها و خریداران با خریداران ارز به گفتگو نشست.

اخبار بیشتر