فرانسه به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

فرانسه به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهد

نظامیان فرانسوی در سوریه می‌مانند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نظامیان فرانسوی در سوریه می‌مانند
وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد این کشور بر خلاف آمریکا تصمیمی برای خروج نیروهای نظامی‌اش از سوریه ندارد و معتقد است که باید به مبارزه با داعش ادامه داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وزارت دفاع فرانسه روز پنج‌شنبه اعلام کرد با وجود تصمیم دولت آمریکا برای خارج کردن نیروهایش از سوریه، نظامیان فرانسه به حضور در سوریه ادامه خواهند داد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، «فلورنس پارلی» وزیر دفاع فرانسه در بیانیه‌ای، ضمن اعلام این خبر گفت به عقیده پاریس گروه تروریستی «داعش» هنوز به طور کامل از نقشه حذف نشده و هنوز باید به مبارزه با این گروه ادامه داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است که داعش تضعیف شده، اما «هنوز نه ریشه‌های آن از بین رفته و نه از روی نقشه محو شده است. لازم است که آخرین بازمانده‌های این سازمان تروریستی به طور کامل از لحاظ نظامی شکست داده شوند.»

فرانسه از چند ماه پیش به بهانه مبارزه با داعش، چند ده نیروی نظامی به سوریه اعزام کرده است. این نیروها عمدتا در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه حضور دارند و در حال همکاری با این شبه نظامیان هستند.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته با بیان اینکه داعش در سوریه شکست خورده، دستور بازگشت نظامیان آمریکایی از سوریه را صادر کرد.

بر اساس برنامه اعلام‌شده از سوی پنتاگون، تمام نظامیان آمریکایی ظرف ۶۰ تا ۱۰۰ روز آینده به طول کامل سوریه را ترک می‌کنند. مأموریت نظامی آمریکا در سال ۲۰۱۴، به بهانه مبارزه با داعش آغاز شد و با وجود آنکه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور وقت آمریکا گفته بود قصد ندارد به سوریه نیروی زمینی اعزام کند، اما تعداد نظامیان آمریکایی مستقر در سوریه روز به روز افزایش یافت به بیش از ۲۰۰۰ نفر رسید.

علاوه بر فرانسه، انگلیس و رژیم صهیونیستی هم با این تصمیم آمریکا مخالفت کرده‌اند. وزیر دفاع انگلیس شب گذشته با بیان اینکه با ارزیابی رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر شکست داعش در سوریه «قویا مخالف» است، گفت باید به مبارزه با این گروه ادامه داد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش دمشق به خروج نظامیان آمریکایی از سوریه

فراروخبرگزاری فرارو
واکنش دمشق به خروج نظامیان آمریکایی از سوریه
تجاوزگری علیه سوریه با شکستی واقعی همراه بود که این امر بازتاب خود را بر ابزار‌ها و طرف‌های منطقه‌ای برجای گذاشت. این پایداری دولت و ملت سوریه و این شکست آمریکا بود که این کشور را وادار کرد که خروج خود از سوریه را به خاطر شکست اعلام کند، زیرا واشنگتن دیگر حتی یک کلید در جغرافیای سوریه نداشت.
واکنش دمشق به خروج نظامیان آمریکایی از سوریه - 0

دبیر مجلس مردم سوریه به خروج نیرو‌های آمریکایی از خا ک. این کشور واکنش نشان داد و آن را ناشی از شکست طرح‌های واشنگتن دانست.

به گزارش تسنیم، خالد العبود دبیر مجلس مردم سوریه در گفت: وگو با خبرگزاری اسپوتنیک درباره اعلام خروج ناگهانی نیرو‌های آمریکایی از خاک سوریه گفت: خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه در نتیجه یک معامله یا مذاکره بین سوریه و آمریکا و اروپا نبود بلکه به خاطر پایداری واستقامت دولت و کشور سوریه حاصل شد.

وی افزود: دولت سوریه با پایداری و قدرت خود در ایجاد ائتلاف منطقه‌ای و بین‌المللی و در سایه جانفشانی ملت و درایت رهبران خود توانست تجاوزگری علیه سوریه را خنثی کند.

العبود تصریح کرد: سوریه اکنون کلید ثبات در منطقه و تقویت آن است و باید توجه داشت که آمریکا شکست بزرگی در سطح منطقه و به طور مشخص در عرصه سوریه متحمل شد که باعث شد تا چرخشی در مواضع خود ایجاد کند و ما عملا اکنون اجرا شدن این چرخش را شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: تجاوزگری علیه سوریه با شکستی واقعی همراه بود که این امر بازتاب خود را بر ابزار‌ها و طرف‌های منطقه‌ای برجای گذاشت. این پایداری دولت و ملت سوریه و این شکست آمریکا بود که این کشور را وادار کرد که خروج خود از سوریه را به خاطر شکست اعلام کند، زیرا واشنگتن دیگر حتی یک کلید در جغرافیای سوریه نداشت.

العبود گفت: آمریکا نتوانست از اهرم‌های ایجاد هرج و مرج بهره برداری کند و این اهرم‌ها شکست خوردند. آمریکا همچنین نتوانست در سوریه اهرمی برای فشار بر تصمیم گیری دولت سوریه و تصمیم گیری هم پیمانان آن ایجاد کند.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا طی پیام ویدیوئی در توئیتر با ادعای مبارزه کشورش با تروریسم در سوریه گفت: پس از پیروزی‌های تاریخی که علیه داعش حاصل شد، هم اکنون زمان آن فرا رسیده است که نظامیان خود را به کشور بازگردانیم.

بیشتر بخوانید

بیانیه پنتاگون درباره خروج نیرو‌های آمریکا از سوریه

مقام آمریکایی: جدول زمانی خروج نیرو‌ها از سوریه ۶۰ تا ۱۰۰ روز است

ترامپ: زمان آن فرا رسیده که نظامیان خود را به کشور بازگردانیم

دانا وایت سخنگوی ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیرو‌های نظامی ایالات متحده از سوریه اعلام کرد: ائتلاف ضدداعش قلمرو تحت تسلط داعش را آزاد کرده است، اما مبارزه علیه داعش پایان نیافته است.

وی افزود: ما فرایند بازگرداندن نیرو‌های آمریکایی از سوریه را همزمان با انتقال به مرحله بعدی مبارزه با داعش آغاز کرده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

ترکیه: شبه نظامیان کرد سوریه در خندق‌هایشان دفن خواهند شد

انتخابخبرگزاری انتخاب
ترکیه: شبه نظامیان کرد سوریه در خندق‌هایشان دفن خواهند شد
پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد نیروهای کشورش را از سوریه خارج می‌کند، وزیر دفاع ترکیه گفت که زمانش که برسد شبه‌نظامیان کرد سوریه در شرق فرات در خندق‌هایی که خو حفر کرده‌اند دفن خواهند شد.ترکیه اعلام کرده که به زودی عملیات نظامی را علیه شبه‌نظامیان یگان‌های مدافع خلق کرد در شمال سوریه آغاز خواهند کرد.
ترکیه: شبه نظامیان کرد سوریه در خندق‌هایشان دفن خواهند شد - 0

پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد نیروهای کشورش را از سوریه خارج می‌کند، وزیر دفاع ترکیه گفت که زمانش که برسد شبه‌نظامیان کرد سوریه در شرق فرات در خندق‌هایی که خو حفر کرده‌اند دفن خواهند شد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی به نقل از خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه گزارش داد، در حال حاضر ما منبج را داریم و شرق فرات در مقابل ما قرار دارد. ما با تمام قوا و با نهایت سرعت در حال کار و تلاش روی این پروژه هستیم.

ترکیه اعلام کرده که به زودی عملیات نظامی را علیه شبه‌نظامیان یگان‌های مدافع خلق کرد در شمال سوریه آغاز خواهند کرد.

پیشتر یک مسؤول در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به شبکه آمریکایی الحره گفته بود: دو هزار و ۱۳۰ نفر از نیروهای یگان ویژه آمریکایی در روزهای آینده سوریه را ترک خواهند کرد و در شهر اربیل عراق مستقر خواهند شد.

این مسئول آمریکایی افزود: خروج از سوریه در مرحله بعدی، پایگاه التنف و منطقه ۵۵ را شامل خواهد شد و این خروج احتمالا تا ۱۰۰ روز به طول بینجامد.

خواندن خبر در سایت منبع

فرانسه به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
فرانسه به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهد
خبرگزاری میزان- خبرگزاری فرانسه به نقل از وزیر دفاع این کشور گزارش داد که این کشور همچنان به حضور نظامیانش در سوریه ادامه می‌دهد.
فرانسه به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهد - 0

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، خبرگزاری فرانسه به نقل از «فلورانس پارلی» گزارش داد که این کشور همچنان به حضور نظامیانش در سوریه ادامه می‌دهد.

فلورانس پارلی می‌گوید کشورش بر این عقیده است که داعش هنوز از روی نقشه حذف نشده و مبارزه علیه آن باید ادامه یابد.

وزیر دفاع فرانسه گفته بر خلاف تصمیم آمریکا مبنی بر خروج نیروهایش از سوریه، نیرو‌های فرانسوی در این کشور حضور خواهند داشت.

در همین حال «ناتالی لوئیس» وزیر فرانسه در امور اتحادیه اروپا گفته است: البته اکنون ما در سوریه باقی می‌مانیم.

وی در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است: مبارزه علیه تروریسم هنوز به پایان نرسیده است.

پیش از این مقامات رژیم صهیونیستی و انگلیس نیز مخالفت خود با تصمیم ترامپ مبنی بر خروج نیرو‌های آمریکا از سوریه را اعلام کرده‌اند.

شب گذشته ترامپ ضمن بیان این مطلب که داعش در سوریه شکست خورده است دستور خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه را صادر کرد.

روز گذشته پایگاه نشریه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ارتش آمریکا خود را برای خروج کامل نیروهایش از شمال شرق سوریه آماده می‌کند.

این نشریه آمریکایی نوشت: منابع مطلع روز چهارشنبه گزارش دادند که در یک چرخش ناگهانی ارتش آمریکا قصد دارد نیرو‌های خود را از شمال شرق سوریه خارج کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مقام سوری: خروج نیروهای آمریکایی نتیجه پایداری دولت و ملت سوریه است

ایرناخبرگزاری ایرنا
مقام سوری: خروج نیروهای آمریکایی نتیجه پایداری دولت و ملت سوریه است
تهران-ایرنا- 'خالد العبود' نماینده مردم دمشق و دبیر پارلمان سوریه با اشاره به شکست طرح های آمریکا در خاک کشورش، گفت: تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نتیجه پایداری دولت و مردم این کشور می باشد.

العبود امروز (پنجشنبه) در مصاحبه با خبرگزاری روسی 'اسپوتنیک'، به تصمیم ناگهانی خروج نیروهای آمریکایی از خا ک سوریه واکنش نشان داد و آن را نتیجه شکست طرح‌های واشنگتن دانست.

وی افزود: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نتیجه یک معامله یا مذاکره بین سوریه و آمریکا و اروپا نبود، بلکه به خاطر پایداری مردم و حکومت سوریه به دست آمد.

این مقام سوری ادامه داد: دولت سوریه با پایداری و قدرتش در ایجاد ائتلاف منطقه‌ ای و بین‌ المللی و نیز با فداکاری های ملت و تدبیر رهبران خود توانست تجاوزگری متجاوزان را دفع کند.

العبود اضافه کرد: سوریه اکنون کلید ثبات در منطقه و تقویت آن است و باید توجه داشت که آمریکا شکست بزرگی در سطح منطقه و به ویژه در سوریه خورده و به همین دلیل ما عملا شاهد چرخش در مواضع واشنگتن در قبال سوریه هستیم.

وی با بیان این این که تجاوزگری علیه سوریه واقعا شکست خورده است، گفت: این مسئله بازتاب خود را بر ابزارها و طرف های منطقه ای به خوبی نشان داد؛ پایداری سوریه و شکست آمریکا، نیروهای آمریکایی را وادار به اعلام خروج از سوریه کرد، زیرا واشنگتن دیگر حتی یک کلید در جغرافیایی سوریه ندارد.

این مقام سوری با بیان این که واشنگتن نتوانست در سوریه اهرمی برای فشار بر دولت سوریه و متحدانش استفاده کند، افزود: آمریکا نتوانست از ابزارهای ایجاد هرج و مرج در سوریه بهره برداری کند و این ابزارها همگی شکست خوردند.

رسانه های آمریکایی شامگاه روز گذشته (چهارشنبه) گزارش دادند که آمریکا طی 60 تا یکصد روز آینده حدود 2 هزار نیروی خود را در سوریه از این کشور خارج می کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری با انتشار توئیتی در این باره، مدعی پیروزی بر داعش در سوریه شد و آن را زمینه ساز خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خواند.

وی ادعا کرد: 'ما در سوریه بر داعش غلبه کرده‌ایم؛ این تنها دلیل من برای ماندن در آنجا در دوران ریاست‌جمهوری‌ام بود'. ادعایی که به اعتقاد کارشناسان مسایل منطقه فقط به جوک شبیه است چرا که آمریکا به کمک رژیم صهیونیستی و کشورهای انگلیس و عربستان گروه تروریستی داعش را برای براندازی حکومت سوریه و تامین امنیت رژیم صهیونیستی ایجاد کرد که با یاری خدا و فداکاری های جبهه مقاومت اسلامی، ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه، گروه تروریستی داعش سال گذشته در همین زمان در سوریه و قبل از آن در عراق شکست خورد و آمریکا نتنها هیچگونه نقشی در شکست داعش نداشته، بلکه برعکس تقویت کننده و تجهیز کننده این گروهک تروریستی بوده است.

آمریکا دارای 19 پایگاه نظامی در منطقه شرق سوریه و نزدیک مرزهای مشترک این کشور با عراق است که مهم ترین آنها پایگاه التنف (در جنوب شرق) است.

نیروهای آمریکایی بدون اجازه دولت سوریه در این کشور حضور دارند و دمشق بارها خواستار پایان تجاوز نظامی نیروهای آمریکایی در سوریه شده است.

این اقدام آمریکا در حالی صورت می گیرد که ترکیه هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد عملیات تازه ای را علیه شبه نظامیان کُرد مستقر در شمال سوریه از جمله یگان‌های مدافع خلق سوریه' (ی.پ.گ) و حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) آغاز کند.

خاورم**9329**1275

خواندن خبر در سایت منبع

طرح سناتورها برای جلوگیری از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
طرح سناتورها برای جلوگیری از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه
مجلس سنای آمریکا درصدد است طرحی را به پیش ببرد که طی آن از رئیس جمهور آمریکا خواسته شود از تصمیم خود برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه صرف نظر کند.

مجلس سنای آمریکا درصدد است طرحی را به پیش ببرد که طی آن از رئیس جمهور آمریکا خواسته شود از تصمیم خود برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه صرف نظر کند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حساب توئیتری خود نوشت دیگر دلیلی برای حضور نیروهای آمریکایی در سوریه وجود ندارد.

همچنین یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز چهارشنبه خبر داد که ترامپ تصمیم به خروج از سوریه را با توجه به تمایلش که مدت‌هاست در ذهن دارد اتخاذ کرده است.

جدول زمانی برای خروج سربازان آمریکایی از سوریه احتمالا 60 تا 100 روز خواهد بود و کاخ سفید اعلام کرده که آمریکا خروج نیروهای خود از سوریه را آغاز کرده است.

همچنین رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه طی پیام ویدیوئی در توئیتر تاکید کرد: پس از پیروزی‌های تاریخی که علیه داعش حاصل شد، هم  اکنون زمان آن فرا رسیده است که نظامیان خود را به کشور بازگردانیم.

وی در این پیام ویدیویی گفت: ما مدت زمان طولانی است که در سوریه در حال جنگ هستیم و تقریبا دو سالی که رئیس جمهور آمریکا بودم این جنگ را تشدید دادیم و طی این مدت داعش را شکست داده و سرزمین‌ها را پس گرفتیم و هم اکنون زمان آن فرا رسیده که نیروهای ما به خانه بازگردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

ویدیو/ پلوسی: این ٢ اتهام می‌تواند ترامپ را به استیضاح بکشاند/ برای رئیس جمهوری و آمریکا دعا می‌کنم!

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.

سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ ۹۰ درصد اقتصاد ایران در اواسط دهه ۸۰ دولتی و تنها ۱۰ درصد آن به تعاونی‌ها و بخش خصوصی اختصاص داشت. بازدهی پائین شرکت‌های دولتی در سال ۸۴ به ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی رهبر معظم انقلاب انجامید. چهار دولت مجری سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و ۵ دوره مجلس وظیفه قانون‎گذاری و نظارت بر اجرای این سیاست‌ها را بر عهده داشت و در همه این سال‌ها مدیران دولتی مخالف خصوصی‌سازی مقاومت کردند و همچنین بعضی از واگذاری‎های انجام شده با مشکلات متعدد همراه بود. اگر روند واگذاری شرکت‌های دولتی به خصوصی بر اساس اصول و برنامه‌ریزی انجام می‌شد، بسیاری از مشکلات که امروز گریبان‌گیر اقتصاد کشور است هرگز اتفاق نمی‌افتاد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
محمدجواد ظریف پس از دیدار با مقامات عالیرتبه پاکستان در فضای مجازی نوشت: " پس از بازدید از چابهار، بندر اقیانوسی ایران، در پاکستان با عمران خان نخست‌وزیر، باجوا فرمانده ارتش، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه و اسد قیصر رئیس پارلمان گفتگوهای مهمی داشتم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در ادامه این مطلب آمده است: تمرکز این دیدارها بر امنیت، رشد و پیوند منطقه‌ای و مکمل هم بودن دو نقطه کانونی دو کشور یعنی بنادر چابهار و گوادر بود، نخست_همسایگان"

اخبار بیشتر