قیمت‌های روز بازار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت‌های روز بازار

قیمت آپارتمانهای نوساز در مناطق مختلف تهران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت آپارتمانهای نوساز در مناطق مختلف تهران
مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهران خبر می‌دهند عرضه‌کنندگان واحدهای نوساز، نسبت به قیمت‌های پیشنهادی نامتعارف خود عقب نشینی نمی‌کنند.

واسطه‌ها و دلالان قیمت لاستیک را ۲ برابر کرد‌اند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واسطه‌ها و دلالان قیمت لاستیک را ۲ برابر کرد‌اند
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: ضرر گرانی نرخ ارز نباید به رانندگان برسد و قیمت‌های خودرو و لاستیک از مرز ۲ میلیارد تومان گذر کرده است و یکی از مشکلات ما وجود واسطه‌ها و دلالان است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، ابراهیم نصری ظهر امروز در مراسم تجلیل از راهداران و فعالان حوزه حمل و نقل جاده‌ای، اظهار داشت: سرمایه‌گذاران، راهداران، رانندگان، مشاوران، راهنمایان، دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی و تمامی خادمان مردم در بخش‌های دولتی و خصوصی نقشی ویژه بر حفظ، امنیت و توسعه راه‌های جاده‌ای دارند و در این مراسم قدردان تلاش‌ها و زحمات سالانه و شبانه‌روزی آنان هستیم.

وی افزود: صنف راهداران استان با وجود آنکه خراسان رضوی به عنوان برترین استان کشور معرفی شده با مشکلات زیادی مواجه بوده و با این وجود در سخت‌ترین شرایط بهترین خدمت را به مردم ارائه کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه قوای 3 گانه و بخش خصوصی تلاش‌های قابل توجهی در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای داشتند، خاطرنشان کرد: باید موانع موجود بر سر راه با درایت، همت و تدبیر ویژه مسئولان از سر راه برداشته شود و وزیر راه و شهرسازی نیز در جلسه روز گذشته با مدیران ارشد کشوری و استانی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر این مهم تاکید ویژه داشت.

نصری تصریح کرد: از امروز باید نگرش دیگری بر رفتارهای کاری‌مان داشته باشیم و در جهت منافع مردم و رانندگان برترین خدمت ارائه دهیم و وقتی می‌توانیم از دیگران تقاضای خدمت صادقانه داشته باشیم که ابتدا خود چنین خدمتی را ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: ضرر گرانی نرخ ارز نباید به رانندگان برسد و قیمت‌های خودرو و لاستیک از مرز 2 میلیارد تومان گذر کرده است و یکی از مشکلات ما وجود واسطه‌ها و دلالان بوده که قیمت 1.5 میلیونی لاستیک را دو برابر کرده و به 3 میلیون رسانده است.تنها 30 درصد لاستیک مورد نیاز کامیون‌های استان کرمانشاه تأمین شده استاولویت کامیون داران حل مشکل تامین لاستیک است8 هزار حلقه لاستیک در خراسان جنوبی توزیع شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با اشاره به ما بهره‌بردار راه‌ها هستیم، بیان کرد: در دو سال اخیر هزینه نگهداری راه‌ها همانند حوزه حمل و نقل بیش از دو برابر شده است، اما با این وجود لحظه‌ای از ایمنی و امنیت جاده‌ها غافل نشده‌ایم و اولویت اول و آخر خود را ارتقاء امنیت و ایمنی جاده‌ها بوده و حق نیست که استان زائرمحور خراسان رضوی 7 میلیون تلفات جاده‌ای داشته باشد و این موضوع را باید جدی بگیریم و بیش از پیش و در مسیر حفظ جان و مال مردم به تقویت ایمنی و امنیت جاده‌ها بپردازیم.

خواندن خبر در سایت منبع

چه خبر از قیمت دلار و یورو در بازار؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
چه خبر از قیمت دلار و یورو در بازار؟
امروز در جریان معاملات بازار آزاد، نرخ نسبت به دیروز باز هم کاهش داشته است و در کف قیمتی 9 هزار و 990 تومانی معامله می شود.

سیر نزولی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز به دلیل سیاست گذاری ارزی کشور همچنان ادامه دارد و تقاضا برای خرید ارز و سکه نیز نزولی شده است.

امروز دلار در بازه قیمتی 9970تا 9990 تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی 11 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ ضمن آنکه قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها 11 هزار و 650 تومان است.

نقش بانک مرکزی در بازگشت آرامش به این بازار بر کسی پوشیده نیست. محدودیت‌های اخیر چک تضمینی و تراکنش‌های بانکی عامل مهمی است که موجب ارزانی قیمت‌ها در این بخش شده است.

بانک مرکزی هم بارها اعلام کرده که هر گونه خرید و فروش ارز خارج از سنا و صرافی های مجاز، غیرقانونی بوده و به منزله قاچاق به حساب می آید.

همین امر مردم را به سمت خرید از صرافی‌های دولتی سوق داده است و افراد با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانکی به نام خود مجاز به خرید 2 هزار دلار یا یورو هستند.

از سوی دیگر، برخی صرافان حاضر به خرید و فروش ارز از مردم نیستند. دلالانی هم که در این فضا به معامله می‌پردازند بیشتر تأمین کننده تقاضا هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مرغ 13 هزار تومان را رد کرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت مرغ 13 هزار تومان را رد کرد
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت مرغ در بازار به 13 هزار و 200 تومان رسیده که این قیمت نسبت به قبل 200 تومان افزایش داشته است.

در حالی که رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از افزایش قیمت مرغ در روزهای آینده خبر می‌دهد، رئیس اتحادیه مرغ گوشتی معتقد است به دلیل توزیع مرغ یخی توسط شرکت پشتیبانی امور دام در بازار قیمت‌ها به زودی کاهش خواهد یافت.

مهدی یوسف‌خانی افزود: قیمت مرغ زنده در مرغداری 8900 تومان، در میدان بهمن 11هزار و 600 تومان، قیمت مرغ در کشتارگاه 12 هزار تومان و تحویل درب واحدهای صنفی 12 هزار و 200 تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی دلایل این افزایش قیمت را کاهش 40 درصدی تولید دانسته و خاطرنشان کرد: دلیل این افزایش قیمت این است که تولید به شدت کاهش پیدا کرده است. مرغداران ریسک جوجه‌ریزی را نمی‌پذیرند و مطمئن نیستند که بتوانند خوراک مرغ پیدا کنند به همین دلیل مرغداری‌ها از مرغ خالی شده و 40 درصد افت تولید داشته‌ایم. در پی کاهش تولید، کاهش عرضه را خواهیم داشت که باعث برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضاشده و نهایتا قیمت را افزایش می‌دهد.

یوسف‌خانی در رابطه با افزایش قیمت مرغ تا شب یلدا اذعان داشت: متاسفانه در این چند روز افزایش روزانه داشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم در این مدت تا شب چله هم افزایش قیمت داشته باشیم.

در حالی که قیمت مرغ در درب واحدهای صنفی و خرده فروشی‌ها با افزایش 200 تومانی روبه‌رو بود اما محمد یوسفی رئیس اتحادیه مرغ گوشتی قیمت مرغ را در بازار را 12 هزار تومان اعلام  کرد و  آن را با توجه به قیمت تمام شده، منطقی دانست.

این مقام مسئول با اشاره به روند تزریق مرغ یخی توسط شرکت پشتیبانی امور دام به بازار اذعان داشت: با تزریقی که توسط پشتیبانی امور دام شده و ذخایر مرغ به بازار عرضه شده قیمت مرغ کاهش داشته و باز هم کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه مرغ گوشتی در رابطه با قیمت مرغ در غرف سطح شهر گفت: قیمت مرغ در میادین سطح شهر 10 هزار و 800 تومان و در میدان بهمن حدود 11 تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

آجیل های تزئین شده شامل قیمت گذاری نیستند/اُفت تقاضا برای خرید آجیل نسبت به سال قبل

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آجیل های تزئین شده شامل قیمت گذاری نیستند/اُفت تقاضا برای خرید آجیل نسبت به سال قبل
یک مقام مسئول گفت:برخی نشان های تجاری به دلیل تهیه آجیل به صورت سفارشی شامل قیمت گذاری نیستند.

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران درباره آخرین وضعیت بازار آجیل و خشکبار شب یلدا اظهار کرد: بنابر نرخ مصوب اتحادیه، هر کیلو آجیل شب یلدا با پوست با قیمت ۶۶ تا ۸۸ هزار تومان و آجیل چهار مغز ۸۸ تا ۱۱۰ هزار تومان در خرده فروشی ها عرضه می شود.

وی افزود: اگر فروشندگان آجیل و خشکبار اقدام به عرضه محصول با نرخ های بالاتر از قیمت مصوب در بازار کنند، مردم‌می توانند شکایت خود را از طریق تلفن ۱۲۴ یا ۳۳۱۱۲۳۱۳ اطلاع دهند تا در اسرع وقت با خاطیان امر، برخورد شود.

احمدی، از نصب اپلیکیشن بر روی تلفن‌همراه خبر داد و گفت: بازرسی نظارت اصناف، اپلیکیشنی را طراحی کرده که مردم در لحظه می توانند شکایت خود را مطرح کنند و چنانچه طراحی این اپلیکیشن تا شب یلدا به اتمام نرسد، برای شب عید حتما اجرایی خواهد شد.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در پاسخ به این سوال که علت فروش آجیل کمتر از نرخ مصوب از سوی برخی مغازه ها چیست، بیان کرد: حقیقت امر این است که این افراد به جای ترکیب ۱۳ قلم تنها ۱۰ قلم را با یکدیگر مخلوط می کنند و در برخی موارد این مغازه ها، آجیل فروشی های خلق الساعه ای هستند که شغلشان چیز دیگری است و در این ایام با ترکیب جنس کهنه، اقلام خود را کمتر از نرخ مصوب اتحادیه عرضه می کنند که به هیچ عنوان‌ مورد تایید ما نیستند.

احمدی در توصیه ای به افراد گفت: از خانوارها تقاضا داریم که اقلام‌ آجیل و خشکبار مورد نیاز خود را از آجیل فروشی های دارای پروانه کسب و کار خریداری کنند که به دلیل تازه بودن‌اجناس، ضرری برای سلامت آنها وجود ندارد.

وی از اُفت‌ چشمگیر تقاضا نسبت به مدت مشابه سال قبل در بازار خبر داد و افزود: با توجه به افزایش چشمگیر قیمت و کاهش قدرت خرید خانوار، تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد. انتظار می رود در چند روز باقی مانده وضعیت فروش کسبه بهتر شود.

این مقام مسئول در پایان در پاسخ به این سوال که آیا قیمت مصوبی برای آجیل های تزئین شده در بازار وجود دارد یا خیر؟ تصریح کرد: اگر شکایتی از سوی افراد صورت گیرد، نوع و وزن ارقام با احتساب ۱۰ درصد سود خرده فروشی مورد ملاک قرار می گیرد و در صورت تخلف با خاطیان برخورد می شود، ناگفته نماند که در هر صنفی نشان های تجاری وجود دارد که به دلیل دارا بودن مشتری خاص و تهیه آجیل به صورت سفارشی‌، شامل قیمت گذاری نیستند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع میگوی منجمد و پرورشی در غرفه تره بار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع میگوی منجمد و پرورشی در غرفه تره بار
میگوی پرورشی مخلوط (mix) کیلویی ۴۷ هزار تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

قیمت انواع میگوی منجمد و پرورشی در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است:

قیمت انواع میگوی منجمد و پرورشی در غرفه تره بار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید انواع سواری سمند در بازار تهران +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جدید انواع سواری سمند در بازار تهران +جدول
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع سواری سمند در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

بررسی تحولات ۱۰ماهه بازار ابزار و یراق آلات +جدول قیمت‌ها

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
بررسی تحولات ۱۰ماهه بازار ابزار و یراق آلات +جدول قیمت‌ها
ابزار و یراق (قفل، دستگیره، لولا) از آن دست کالاهایی است که تحت تاثیر وضعیت نابسامان ارز قیمت‌های متفاوتی را تجربه کرده اما در حال حاضر نرخ‌ها رو به کاهش است.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، از جمله اقلام بسیار پر مصرفی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد یراق آلات، قفل‌ و دستگیره است. با توجه به رکود بازار مسکن و نوسانات نرخ دلار، کالاهایی که مربوط به صنعت ساخت‌وساز است وضعیت نامناسبی را در بازار خود می‌بیند.

به گفته یکی از کارشناسان بازار یراق ، قفل و دستگیره، امروز شاهد وضعیت خوبی در این صنف نسبت به یک سال گذشته نیستیم. قیمت‌ها همچنین روند کاهشی به خود گرفته، به طور مثال: قیمت یک لولای معمولی هفته‌ گذشته 3100 اما امروز تا 2700 تومان هم فروخته می‌شود، به طوری که 10تا 15 درصد نسبت به هر کالایی افت قیمت داشته‌ایم.

 او همچنین تاکید کرد قیمت‌ها هرگز به یک سال پیش باز نخواهد گشت و در خوش بینانه‌ترین حالت تا حدودی می‌توان انتظار داشت، شاهد بازگشت قیمت‌ها به تابستان امسال باشیم که باز هم نسبت به سال گذشته گران است. او گفت کالاهای غیر ایرانی موجود در بازار مانند دستگیره‌های خارجی روند کاهش قیمت کند‌تری نسبت به اجناس تولید داخل به خود گرفته و علت آن هم واردات بسیار کم این کالاها است. کسانی که اقدام به وارد کردن دستگیره با دلار 12هزار تومانی کرده بودند اکنون هم سعی در حفظ نرخ آن دارند و حاضر به فروش آن با ارزش کم‌تر نیستند. در حال حاضر هم دستگیره‌های خارجی قیمتی حدود 115هزار تومان به بالا را دارند در حالی که برای همان دستگیره در یک سال قبل مبلغی نزدیک به 60 هزار تومان پرداخت می‌شد و این یعنی افزایش قیمتی نزدیک به 70درصد!

بررسی تحولات ۱۰ماهه بازار ابزار و یراق آلات +جدول قیمت‌ها - 5

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی یک ساله قیمت سیمان +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بررسی یک ساله قیمت سیمان +جدول
سیمان از جمله مصالح پرکاربرد درصنعت ساختمان سازی است، این محصول افزایش قیمت کم‌تری را در یک سال به خود دیده و نرخ آن با روند کندی رو به افزایش می‌باشد.

برای ارزیابی وضعیت قیمت سیمان به عنوان یکی از مصالح پرمصرف صنعت ساخت‌وساز و تفاوت آن نسبت به یک سال گذشته گفتگویی را با یکی از کارشناسان این صنف انجام دادیم.

وی معتقد است: بازار سیمان تفاوت قیمت ناچیزی را نسبت به قبل به خود دیده و در نهایت شاهد افزایش 15 درصدی نرخ‌ها هستیم.  هر کیسه سیمان در اواخر سال گذشته 7500 تومان به فروش می‌رفت اما اکنون مبلغ 9500 تومان برای خرید آن پرداخت می‌گردد. او همچنین تاکید کرد، نرخ هر کیسه آن در مناطق مختلف کشور متفاوت است. به طور مثال در منطقه فیروزکوه ارزش آن 6500، در حالی که در ساوه 7200تومان است.

او به این نکته اشاره کرد که قیمت سیمان سفید در بازار بسیار گران‌تر از نوع سیاه آن است و هر کیسه آن حدود 20 تا 25هزار تومان در تهران معامله می‌شود.

این در حالی است که نرخ سیمان سفید در اسفند گذشته از 12تا 16هزار تومان متغیر بوده و به علاوه همه مصالح فروشان بر اساس جدول تعیین شده، حداقل 10 درصد را به عنوان سود بر قیمت آن می‌افزایند

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید انواع سواری سمند در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت جدید انواع سواری سمند در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع سواری سمند در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

قیمت جدید انواع سواری سمند در بازار تهران +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

انار شب یلدا تأمین است/ قیمت ۳۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
انار شب یلدا تأمین است/ قیمت ۳۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان!
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از عرضه مناسب و ثبات قیمت انار برای شب یلدا خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو انار در میادین میوه و تره‌بار ۳۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان است.

شب یلداست و انارش" شاید این جمله بارها و بارها به گوش ایرانی‌ها در شب یلدا خورده باشد، شبی که خانواده‌های ایرانی یک دقیقه بیشتر در کنار هم بودن را جشن گرفته و برای آن آجیل و میوه خریداری می‌کنند و انار جزء جدانشدنی بلندترین شب سال به حساب می‌آید.

در ابتدای دهه ۹۰ به واسطه سرمازدگی، باغات درخت‌های میوه به ویژه انار تا حدودی از بین رفت و عرضه میوه انار به بازار با مشکل روبرو شد که کمبود انار در بازار میوه و تره‌بار را به همراه داشت، اما بررسی‌های صورت گرفته از بازار در چند روز اخیر نشان از آن دارد که عرضه میوه انار در کنار دیگر میوه‌های شب یلدا به ویژه هندوانه با هیچگونه کمبودی مواجه نیست.

در روزهای گذشته عرضه مناسب هندوانه کاهش قیمت آن‌را به همراه داشت اما عرضه مناسب انار کاهش قیمت آن‌را در بازار به همراه نداشته و تنها ثبات قیمت انار در بازار رخ داده است.

بررسی قیمت‌ها در بازار انار نشان می‌دهد که به واسطه کیفیت متفاوت، قیمت انار در میادین میوه و تره‌بار از کیلویی ۳۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان متفاوت است که البته این قیمت در سطح شهر ۶ تا ۱۰ هزار تومان است.

برخلاف هندوانه که اکثر خانواده‌ها خرید آن‌را به شب یلدا موکول کرده‌اند، برخی از افراد در خریدهای روزمره خود به تعداد اعضای خانواده انار خریداری می‌کنند اما حجم اصلی خرید انار یلدا را به شب یلدا موکول کرده‌اند.

همان‌طور که گفته شد انار در بازار دارای کیفیت‌های متفاوتی است اما با همین تفاوت کیفیت، کلیت محصول عرضه شده در بازار نشان از آن دارد که محصول انار سال جاری دارای کیفیت مناسبی است.

در رابطه با وضعیت بازار انار در شب یلدا اسدالله کارگر - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی -  به ایسنا گفت: انار دارای گونه‌های مختلفی بوده که معروف‌ترین گونه این میوه، انار یزد و شیراز و تأمین‌کننده اصلی بازار انار در شرایط فعلی انار شیراز است.

وی با بیان اینکه حجم اصلی نیاز بازار شب یلدا از طریق باغات شیراز تأمین می‌شود، افزود: تنوع کیفیت انار تفاوت قیمت از محدوده ۳۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان را به همراه داشته است.

کارگر خاطرنشان کرد: قیمت میوه انار در چند روز گذشته به دلیل عرضه مناسب با ثبات همراه بوده و خرید اصلی مردم به ساعات پایانی منتهی به شب یلدا موکول شده است.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته به واسطه سرمازدگی باغات انار حجم میوه عرضه شده به بازار با کمبود مواجه شده بود که در سال جاری این کمبود رفع شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان‌های ۸۰ متری در تهران+ جدول

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت آپارتمان‌های ۸۰ متری در تهران+ جدول
خبرگزاری میزان- برای خرید آپارتمان ۸۰ متری در منطقه سبلان با عمر ۱۵ سال باید ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت آپارتمان‌های ۸۰ متری در تهران بسته به موقعیت مکانی، منطقه‌ای، دسترسی و ... متغیر است.

قیمت برخی از آپارتمان‌های ۸۰ متری به شرح زیر است:

قیمت آپارتمان‌های ۸۰ متری در تهران+ جدول - 3

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا14 ساعت قبل
بر همین اساس قیمت نفت برنت که دیروز به کانال ۶۰ دلاری برگشته بود، امروز با ۵۵ سنت کاهش در این کانال تثبیت شد و به قیمت ۶۰ دلار و ۳۹ سنت به فروش رسید. نفت شاخص آمریکا هم با افت قیمت همراه بود و ۳۲ سنت پایین آمد. این افت قیمت سبب شد تا نفت شاخص آمریکا ۵۱ دلار و ۶۱ سنت در هر بشکه معامله شود. زنگنه همچنین از حضور برخی کشورهای خاورمیانه در دستکاری قیمت نفت سخن گفته و تاکید کرده که این تحرکات در دراز مدت به نفع هیچ تولیدکننده‌ای نیست. از سوی دیگر بروز نشانه‌های بیشتر از آسیب جنگ تجاری آمریکا و چین برای رشد اقتصاد جهانی از عوامل افت قیمت نفت به شمار می‌آید.
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
شعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۵ هزار و ۲۳۷ تومان اعلام کرده‌اند. به گزارش تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند، روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند. قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است، تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می‌توانند ارز بفروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، خدارحم امیری زاده، مدیرکل غله خوزستان اظهار کرد: محموله این کشتی در حال تخلیه و انتقال به واحد‌های نیشکری خوزستان برای تصفیه آن است. وی گفت: چند کشتی دیگر حامل شکر از کشور‌های برزیل، کوبا و هندوستان در حال رسیدن به بندر امام خمینی (ره) هستند. به گفته امیری‌زاده، از ابتدای امسال تاکنون حدود ۴۰۰ هزار تن شکر خام از بندر امام وارد کشور شده و به کارخانه‌های تصفیه شکر کشور انتقال یافته‌اند. مدیرکل غله خوزستان از برنامه شرکت بازرگانی دولتی ایران برای واردات ۱٫۲ میلیون تن شکر از بندر امام خمینی (ره) تا پایان امسال خبر داد. حدود ۲٫۴ میلیون تن کالا‌های اساسی در این بندر در حال تخلیه است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش دیلی‌میل، شرکت تجهیزات مخابراتی «اریکسون» (Ericsson) یک اختراع به ثبت رسانده که قادر است حضور جیب‌برها را شناسایی کند. اگر فردی به جز صاحب گوشی توسط این فناوری شناسایی شود، حالت اصطکاک گوشی فعال می‌شود و آن را لغزنده می‌کند تا به این ترتیب برداشتن آن از جیب سخت شود. شرکت اریکسون همچنین یک فناوری مشابه به نام «اصطکاک انطباقی» هم ابداع کرده که باعث می‌شود گوشی کاربران به زمین نیفتد و صفحه آن شکسته نشود. در این وضعیت حالت اصطکاک زیاد گوشی سبب می‌شود که صاحب گوشی به راحتی بیشتری گوشی خود را در دست بگیرد. این در حالی است که میزان گوشی‌های دزدیده شده در آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۳٫۱ میلیون دستگاه رسید.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
پس از افزایش نرخ ارز در آستانه سال ۱۳۹۷، با تصمیم دولت نرخ ارز رسمی از فروردین ماه در رقم ۴۲۰۰۰ ریال تثبیت شد. در ماه‌های بعد با راه اندازی بازار ثانویه ارز، نرخ ارز در بازار موازی ابتدا با جهش قابل ملاحظه‌ای نسبت به نرخ دولتی مواجه شد ولی پس از آن نرخ ارز اسمی در بازار ثانویه تا پایان سال ۱۳۹۷ روند باثباتی داشت. با محاسبه نرخ ارز حقیقی، ملاحظه می‌شود که پس از جهش نرخ در نیمه اول سال، نرخ ارز حقیقی در بازار ثانویه در نیمه دوم سال روندی نزولی داشته است. بنابراین، جدای از نحوه تأثیرگذاری نرخ ارز بر صادرات غیرنفتی، موانع ناشی از تحریم‌های خارجی مانع از رشد صادرات غیرنفتی شده است. طی چند دهه گذشته، چرخه مخرب تثبیت نرخ ارز اسمی و جهش نرخ ارز، در مقاطع مختلف تکرار شده است و آثار نامطلوبی بر تراز تجاری، سرمایه‌گذاری خارجی، رقابت‌پذیری بنگاه‌های تولیدی، تولیدات داخلی و رشد اقتصادی برجای گذاشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
لحظاتی که گذشت راننده تغییر مسیر داد و در برابر اعتراضم ترافیک را بهانه کرد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آنها بیفتم.

اخبار بیشتر