کشتی تجاری نارگل در دریای خزر به گل نشست
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

کشتی تجاری نارگل در دریای خزر به گل نشست

سانحه برای کشتی ایرانی در دریای خزر /خدمه "نارگل" سالم هستند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سانحه برای کشتی ایرانی در دریای خزر /خدمه "نارگل" سالم هستند
معاون امور دریایی سازمان بنادر با تایید خبر سانحه برای کشتی نارگل در دریای خزر غرق شدن این کشتی را تکذیب کرد و گفت:‌ خدمه کشتی در سلامت کامل به سر می برند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، هادی حق شناس با بیان این‌که اینکه کشتی 88 متری نارگل با 2000 تن بار سرامیک از آستارا به سمت بندر هوسان باکو در حال حرکت بود، اظهار کرد: حدود ساعت 14 به دلیل مشکل فنی که در هنگام خروج از دهانه بندر ایجاد شد از پاشنه کشتی دچار آب گرفتگی شد.

وی ادامه داد: این مدل کشتی ها هرگز در داخل بندر غرق نمی شوند چرا که میزان آب داخل حوضچه به دلیل کم بودن عمق به حدی نیست که چنین کشتی هایی در درون بندر غرق شوند و مسائلی که در خصوص غرق شدن آن شنیده می‌شود بی معناست.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بلافاصله پس از این سانحه یک کشتی از بندر انزلی از طریق دریا و پمپ تخلیه آب از طریق خشکی به آستارا اعزام شدند، گفت: در حال حاضر هم عملیات غواصی برای شناسایی میزان آب کشتی در پاشنه و هم تخلیه آب از پاشنه کشتی ادامه دارد.

حق‌شناس با تاکید بر این‌که هیچ یک از خدمه کشتی دچار مشکل نشده اند و همگی در سلامت کامل به سر می‌برند، افزود:‌ کشتی مربوطه متعلق به کشتیرانی دریای خزر است و حدود 30 سال سن دارد و امیدواریم تا چند ساعت آینده به اسکله بازگردانده شود.کشتی کریستال مقصر سانحه نفتکش سانچی شناخته شد + جزئیات

خواندن خبر در سایت منبع

امکان غرق شدن کشتی نارگل صفر‌ است/سلامت کامل تمامی خدمه‌ کشتی

فارسخبرگزاری فارس
امکان غرق شدن کشتی نارگل صفر‌ است/سلامت کامل تمامی خدمه‌ کشتی
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه غرق شدن کشتی تجاری نارگل در آب‌های خزر شایعه‌ای بیش نیست گفت: این مدل کشتی‌ها هرگز در داخل بندر غرق نمی‌شود، زیرا میزان آب داخل حوضچه به دلیل کم بودن عمق به حدی نیست که باعث عرق شدن این دست از کشتی‌ها شود.

هادی حق‌شناس دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: کشتی تجاری نارگل با حدود بیش از 88 متر طول دوهزار تن بار سرامیک از بندر آستارا به سمت بندر هوسان باکو در حال حرکت بود که حدود ساعت 14 ظهر به دلیل مشکل فنی در هنگام خروج از دهانه بندر از پاشنه کشتی دچار آبگرفتی می‌شود.

وی با بیان اینکه غرق شدن کشتی تجاری نارگل در آب‌های خزر شایعه‌ای بیش نیست تصریح کرد: این مدل کشتی‌ها هرگز در داخل بندر غرق نمی‌شود، زیرا میزان آب داخل حوضچه به دلیل کم بودن عمق به حدی نیست که باعث عرق شدن این دست از کشتی‌ها شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به اینکه بلافاصله پس از وقوع حادثه یک فروند یدک‌کش کشتی بندر انزلی به سمت محل حادثه اعزام شد افزود: در حال حاضر عملیات غواصی جهت شناسایی میزان آب داخل کشتی و تخلیه آب از پاشنه کشتی ادامه دارد.

حق‌شناس با بیان اینکه هیچ یک از خدمه کشتی دچار مشکل‌نشده و همگی در سلامت کامل به سر می‌برند گفت: با تلاش‌های نیروهای امداد و نجات حاضر در محل حادثه کشتی تجاری نارگل تا ساعاتی دیگر جهت انجام هرگونه اقدام فنی و امدادی به اسکله بازگرانده می‌شود.

به گزارش فارس، کشتی تجاری نارگل با دوهزار تن بار کاشی شامگاه پنج‌شنبه از بندر آستارا به بندر باکوی جمهوری آذربایجان در حال حرکت بود که به دلیل ایجاد حفره بزرگ در بدنه و آب‌گرفتگی شدید در آب‌های خزر دچار سانحه جدی‌شده و تلاش برای رهاسازی و هدایت کشتی به اسکله تداوم دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

عملیات رهاسازی کشتی تجاری نارگل (+عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
عملیات رهاسازی کشتی تجاری نارگل (+عکس)

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: تا ساعاتی دیگر عملیات رهاسازی و هدایت کشتی تجاری نارگل به سمت اسکله به پایان می‌رسد.

حسین چراغی دقایقی پیش در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: تیم امداد و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان پس از اطلاع وقوع حادثه در سریع‌ترین زمان ممکن در محل حادثه حاضر شده و هم‌اکنون در حال کمک به این کشتی هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان به حضور تیم امداد و نجات دریایی اداره کل و شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه در محل حادثه اشاره کرد و افزود: دو یدک‌کش از بندر انزلی جهت بیرون کشیدن کشتی تجاری نارگل از گل و هدایت آن به سمت ساحل به بندر آستارا اعزام‌ شده‌اند.

وی با بیان اینکه تا ساعاتی دیگر عملیات رهاسازی و هدایت کشتی تجاری نارگل به سمت اسکله به پایان می‌رسد بیان کرد: پس از رهاسازی و هدایت کشتی به سمت اسکله اقدامات فنی و امدادی جهت تعمیر شکاف ایجادشده در بدنه کشتی آغاز می‌شود.

چراغی زمان وقوع حادثه در کشتی تجاری نارگل را شامگاه پنج‌شنبه عنوان کرد و گفت: به دلیل طوفانی بودن دریا و انحراف کشتی از کانال دسترسی بندر آستارا یک حفره در کف این کشتی ایجاد شده است که علت وقوع حادثه پس از بررسی کارشناسان در سریع‌ترین زمان ممکن اعلام می‌شود.

کشتی تجاری نارگل با دوهزار تن بار کاشی شامگاه پنج‌شنبه از بندر آستارا به بندر باکوی جمهوری آذربایجان در حال حرکت بود که به دلیل ایجاد حفره بزرگ در بدنه و آب‌گرفتگی شدید در آب‌های خزر دچار سانحه جدی‌شده و تلاش برای رهاسازی و هدایت کشتی به اسکله ادامه دارد.

عملیات رهاسازی کشتی تجاری نارگل (+عکس) - 7عملیات رهاسازی کشتی تجاری نارگل (+عکس) - 8

خواندن خبر در سایت منبع

کشتی تجاری نارگل در دریای خزر به گل نشست

فارسخبرگزاری فارس
کشتی تجاری نارگل در دریای خزر به گل نشست
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان آستارا از به گل نشستن کشتی تجاری نارگل در دریای خزر خبر داد.

سامان ساسانیان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا ضمن تأیید حادثه در کشتی تجاری نارگل اظهار کرد: این کشتی تجاری هنگام خروج از اسکلنه در اثر برخورد با دهانه اسکله و ایجاد شکاف در بدنه شده که هم اکنون در دهانه اسکله به گل نشسته است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان آستارا با بیان اینکه تیم های امداد و نجات نیروی دریایی ارتش در محل حادثه حضور دارند تصریح کرد: برای آوردن کشتی به اسکله نیاز به دو فروند یدک کش داریم که یک یدکش همینک در محل حضور دارد و یدک کش بعدی نیز از بندر انزلی به سمت آستارا حرکت کرده است.

در حال بروزرسانی ...

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف19 ساعت قبل
طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! بنا به گزارش شرکت سایپا، تولیدات این شرکت در سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است؛ در موردی عجیب شرکت سایپا اعلام کرده است که در سال ۹۷ تنها ۸ دستگاه خودروی برلیانس فروخته است! تمام این افزایش قیمت‌ها، در گزارش مالی شرکت سایپا انعکاسی نداشته و به نظر نمی‌رسد نرخ‌های اعلامی چندان با واقعیت همخوانی داشته باشد. شکی نیست که به دلیل عملکرد بسیار ضعیف، شرکت سایپا در سال گذشته زیان‌ده بوده است؛ علت این زیان‌ده بودن ضعف مدیریتی در شرکت سایپا است.

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
فراروفرارو22 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی افزود: طبق بر آورد‌های صورت گرفته، ​ حدود ۶۸ برنامه از این برنامه‌ها برای سال جاری قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت و زمینه به حداقل رسیدن وابستگی به خارج را فراهم می‌کند. معاون وزیر صمت ادامه داد: با توجه به در اختیار داشتن منابع مادی، انسانی و فکری این تنها گزینه ما برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود. وی در پاسخ به این سوال که آیا صنعت قطعه سازی توانایی کمک به رشد صنعت خودروسازی کشور را خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه ۸۲ درصد از خودرو‌های پر تیراژ را قطعه تشکیل می‌دهد و تنها ۱۸ درصد در داخل کمپانی‌های خودروسازی متمرکز است؛ امروز در این بازدید توان بالای صنعت قطعه سازی را مشاهده کردیم، بنابراین هرچه صنعت قطعه سازی توانمند‌تر باشد بطورحتم خودروساز‌ها نیز در شرایط بهتری می‌توانند، فعالیت کنند. وی افزود: پتانسیل‌هایی که هم اکنون در صنعت قطعه سازی مشاهده می‌کنیم؛ زاییده تحریم‌های گذشته بوده و قطعا این تحریم‌ها نیز دستاورد‌هایی در تعمیق بخشی ساخت داخل قطعات مورد نیاز کشور به همراه دارد که خود می‌تواند کشور را در مسیر دستیابی به اهداف صنعتی بیش از پیش کمک کند. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: بدون تردید این مجموعه اقدامات و توجه به این حوزه نه تنها منجربه کاهش نیروی انسانی نخواهد شد بلکه برای تامین نیاز‌های ساخت داخل، نیروی انسانی بیشتری در مدار تولید قرار خواهد گرفت و اشتغالزایی بیش از گذشته تقویت خواهد شد.

اخبار بیشتر