اخبار مرتبط با کارت سوخت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار مرتبط با کارت سوخت

مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی فردا به پایان می‌رسد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی فردا به پایان می‌رسد
مهلت ثبت‌نام برای دریافت کارت سوخت المثنی برای مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که فاقد کارت سوخت هستند، فردا، شنبه یکم دی‌ماه به پایان می‌رسد.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این‌که این مهلت تمدید نخواهد شد، به ایسنا گفت: متقاضیان تا ساعت ٢٤ فردا مهلت دارند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی افزود: طبق آخرین آمار، تاکنون دو میلیون و ٦٠٠هزار نفر برای ثبت‌نام اقدام کرده و ثبت‌نام موفق داشته‌اند که از این تعداد، ٤٠٠ هزار نفر به‌صورت حضوری مراجعه و ثبت‌نام کردند.

به گفته سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، زمان الزام استفاده از کارت سوخت هنوز مشخص نیست.

بر اساس این گزارش، مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که فاقد کارت سوخت هستند تا یکم دی‌ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.mob.gov.ir، اپلیکیشن خدمات دولت همراه و کد دستوری #۴* و خودروهای عمومی و دولتی نیز به دفاتر پلیس ۱۰+ برای ثبت درخواست کارت سوخت خود مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

آمار ثبت‌نام کارت سوخت به مرز ۲.۵ میلیون نفر رسید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
آمار ثبت‌نام کارت سوخت به مرز ۲.۵ میلیون نفر رسید
خبرگزاری میزان- سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: آمار ثبت‌نام دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی به مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید.

روش‌های بازیابی رمز کارت سوخت خودرو

زومیتخبرگزاری زومیت
روش‌های بازیابی رمز کارت سوخت خودرو
مالکان خودرو و موتورسیکلت‌هایی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند، بدون نیاز به ثبت‌نام مجدد می‌توانند از دو راه نسبت به بازیابی رمز کارت خود اقدام کنند.

باتوجه‌به نزدیک شدن زمان پایان ثبت‌نام کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌های فاقد کارت سوخت، یکی از پرسش‌های متداول مالکان خودرو مربوط‌به فراموشی رمز کارت سوخت است. بخش قابل توجهی از مالکان خودروهای دارای کارت سوخت، به‌دلیل استفاده نکردن از آن طی ماه‌ها یا سال‌های گذشته، رمز کارت خود را فراموش کرده‌اند. برخی از این افراد اقدام به ثبت‌نام دوباره کارت سوخت کرده‌اند، درحالی‌که به‌راحتی می‌توانستند رمز کارت خود را بازیابی کنند. برای بازیابی رمز کارت سوخت، دو روش در نظر گرفته شده است.

روش‌های بازیابی رمز کارت سوخت خودرو - 2

بازیابی رمز کارت در نخستین سوخت‌گیری

روش اصلی اینکه پس از الزامی شدن استفاده از کارت سوخت، شماره رمز کارت‌ها، بازیابی عمومی می‌شود و همه‌ی مالکان خودرو می‌توانند اقدام به تعیین رمز کارت جدید برای خود کنند. زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی در این‌باره گفت:

پس از آنکه زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت مشخص شد، مالکان خودرو با نخستین سوخت‌گیری در پمپ‌های بنزین مجاز به تغییر رمز کارت خود خواهند شد. زمانی‌که افراد برای نخستین بار برای سوخت‌گیری به پمپ بنزین مراجعه کرده و کارت خود را وارد دستگاه سوخت‌گیری می‌کنند، پیامی روی صفحه‌نمایش ظاهر خواهد شد که به آن‌ها اجازه می‌دهد رمز جدید کارت سوخت خود را تعیین کنند. اکنون ثبت‌نام کارت سوخت هوشمند جریان دارد؛ قرار است پس از پایان ثبت‌نام خودروهای فاقد کارت سوخت، در اطلاعیه‌ای، تاریخ الزامی شدن استفاده از کارت سوخت مشخص شود که البته زمان دقیق آن هنوز مشخص نشده است. بنابراین آن دسته از مالکان خودرو که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند، باید تا آن زمان منتظر بمانند.بازیابی رمز کارت سوخت با مراجعه به دفاتر شرکت ملی پخش

روش دیگری نیز برای بازیابی سریع‌تر رمز کارت سوخت در نظر گرفته شده است که به افراد عجول اختصاص دارد؛ این افراد برای تعریف مجدد رمز کارت سوخت می‌توانند به مراکز تعیین‌شده مراجعه کنند. سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی گفت:

این افراد می‌توانند به ۳۷ مرکز و ناحیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در سراسر کشور مراجعه کنند. این افراد باید مدارک لازم شامل کارت ملی، کارت سوخت، کارت خودرو، سند سبز خودرو و سایر مدارک را همراه خود داشته باشند. در شهرستان‌های استان تهران ۱۱ مرکز و در شهر تهران و شهر ری، پنج مرکز برای بازیابی رمز کارت سوخت تعیین شده است. پنج مرکز شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی که امکان مراجعه مالکان خودرو به آن‌ها فراهم شده است، برای مرکز تهران در میدان آرژانتین، شمال تهران در خیابان شهید عراقی (پاسداران)، جنوب تهران در میدان راه آهن و شهر ری و شرق تهران در نارمک (دردشت) قرار دارد.

روش‌های بازیابی رمز کارت سوخت خودرو - 8

مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی برای آن دسته از مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت که از مرحله نخست ثبت‌نام جا مانده‌اند، تا شنبه اول دی ماه تمدید شده است. مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت باید ازطریق دفترهای پلیس +۱۰، سامانه اینترنتی، نرم‌افزار خدمات دولت همراه و وارد کردن کد دستوری #۴* در گوشی تلفن همراه، به‌طور رایگان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف19 ساعت قبل
طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! بنا به گزارش شرکت سایپا، تولیدات این شرکت در سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است؛ در موردی عجیب شرکت سایپا اعلام کرده است که در سال ۹۷ تنها ۸ دستگاه خودروی برلیانس فروخته است! تمام این افزایش قیمت‌ها، در گزارش مالی شرکت سایپا انعکاسی نداشته و به نظر نمی‌رسد نرخ‌های اعلامی چندان با واقعیت همخوانی داشته باشد. شکی نیست که به دلیل عملکرد بسیار ضعیف، شرکت سایپا در سال گذشته زیان‌ده بوده است؛ علت این زیان‌ده بودن ضعف مدیریتی در شرکت سایپا است.
فراروفرارو22 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
چرخانچرخان20 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی افزود: طبق بر آورد‌های صورت گرفته، ​ حدود ۶۸ برنامه از این برنامه‌ها برای سال جاری قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت و زمینه به حداقل رسیدن وابستگی به خارج را فراهم می‌کند. معاون وزیر صمت ادامه داد: با توجه به در اختیار داشتن منابع مادی، انسانی و فکری این تنها گزینه ما برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود. وی در پاسخ به این سوال که آیا صنعت قطعه سازی توانایی کمک به رشد صنعت خودروسازی کشور را خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه ۸۲ درصد از خودرو‌های پر تیراژ را قطعه تشکیل می‌دهد و تنها ۱۸ درصد در داخل کمپانی‌های خودروسازی متمرکز است؛ امروز در این بازدید توان بالای صنعت قطعه سازی را مشاهده کردیم، بنابراین هرچه صنعت قطعه سازی توانمند‌تر باشد بطورحتم خودروساز‌ها نیز در شرایط بهتری می‌توانند، فعالیت کنند. وی افزود: پتانسیل‌هایی که هم اکنون در صنعت قطعه سازی مشاهده می‌کنیم؛ زاییده تحریم‌های گذشته بوده و قطعا این تحریم‌ها نیز دستاورد‌هایی در تعمیق بخشی ساخت داخل قطعات مورد نیاز کشور به همراه دارد که خود می‌تواند کشور را در مسیر دستیابی به اهداف صنعتی بیش از پیش کمک کند. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: بدون تردید این مجموعه اقدامات و توجه به این حوزه نه تنها منجربه کاهش نیروی انسانی نخواهد شد بلکه برای تامین نیاز‌های ساخت داخل، نیروی انسانی بیشتری در مدار تولید قرار خواهد گرفت و اشتغالزایی بیش از گذشته تقویت خواهد شد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

​۵ دلیل عجیب گرانی خودرو در بازار!

افتصادنیوز15 دقیقه قبل

اختلاس، به همین خوش‌مزگی!

آفتاب‌نیوز20 دقیقه قبل

موبایل بزودی گران‌تر می‌شود!

افتصادنیوز20 دقیقه قبل