1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار مرتبط با کارت سوخت

مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی فردا به پایان می‌رسد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی فردا به پایان می‌رسد

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این‌که این مهلت تمدید نخواهد شد، به ایسنا گفت: متقاضیان تا ساعت ٢٤ فردا مهلت دارند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی افزود: طبق آخرین آمار، تاکنون دو میلیون و ٦٠٠هزار نفر برای ثبت‌نام اقدام کرده و ثبت‌نام موفق داشته‌اند که از این تعداد، ٤٠٠ هزار نفر به‌صورت حضوری مراجعه و ثبت‌نام کردند.

به گفته سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، زمان الزام استفاده از کارت سوخت هنوز مشخص نیست.

بر اساس این گزارش، مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که فاقد کارت سوخت هستند تا یکم دی‌ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.mob.gov.ir، اپلیکیشن خدمات دولت همراه و کد دستوری #۴* و خودروهای عمومی و دولتی نیز به دفاتر پلیس ۱۰+ برای ثبت درخواست کارت سوخت خود مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

آمار ثبت‌نام کارت سوخت به مرز ۲.۵ میلیون نفر رسید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
آمار ثبت‌نام کارت سوخت به مرز ۲.۵ میلیون نفر رسید

روش‌های بازیابی رمز کارت سوخت خودرو

زومیتخبرگزاری زومیت
روش‌های بازیابی رمز کارت سوخت خودرو

باتوجه‌به نزدیک شدن زمان پایان ثبت‌نام کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌های فاقد کارت سوخت، یکی از پرسش‌های متداول مالکان خودرو مربوط‌به فراموشی رمز کارت سوخت است. بخش قابل توجهی از مالکان خودروهای دارای کارت سوخت، به‌دلیل استفاده نکردن از آن طی ماه‌ها یا سال‌های گذشته، رمز کارت خود را فراموش کرده‌اند. برخی از این افراد اقدام به ثبت‌نام دوباره کارت سوخت کرده‌اند، درحالی‌که به‌راحتی می‌توانستند رمز کارت خود را بازیابی کنند. برای بازیابی رمز کارت سوخت، دو روش در نظر گرفته شده است.

روش‌های بازیابی رمز کارت سوخت خودرو - 2

بازیابی رمز کارت در نخستین سوخت‌گیری

روش اصلی اینکه پس از الزامی شدن استفاده از کارت سوخت، شماره رمز کارت‌ها، بازیابی عمومی می‌شود و همه‌ی مالکان خودرو می‌توانند اقدام به تعیین رمز کارت جدید برای خود کنند. زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی در این‌باره گفت:

پس از آنکه زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت مشخص شد، مالکان خودرو با نخستین سوخت‌گیری در پمپ‌های بنزین مجاز به تغییر رمز کارت خود خواهند شد. زمانی‌که افراد برای نخستین بار برای سوخت‌گیری به پمپ بنزین مراجعه کرده و کارت خود را وارد دستگاه سوخت‌گیری می‌کنند، پیامی روی صفحه‌نمایش ظاهر خواهد شد که به آن‌ها اجازه می‌دهد رمز جدید کارت سوخت خود را تعیین کنند. اکنون ثبت‌نام کارت سوخت هوشمند جریان دارد؛ قرار است پس از پایان ثبت‌نام خودروهای فاقد کارت سوخت، در اطلاعیه‌ای، تاریخ الزامی شدن استفاده از کارت سوخت مشخص شود که البته زمان دقیق آن هنوز مشخص نشده است. بنابراین آن دسته از مالکان خودرو که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند، باید تا آن زمان منتظر بمانند.بازیابی رمز کارت سوخت با مراجعه به دفاتر شرکت ملی پخش

روش دیگری نیز برای بازیابی سریع‌تر رمز کارت سوخت در نظر گرفته شده است که به افراد عجول اختصاص دارد؛ این افراد برای تعریف مجدد رمز کارت سوخت می‌توانند به مراکز تعیین‌شده مراجعه کنند. سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی گفت:

این افراد می‌توانند به ۳۷ مرکز و ناحیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در سراسر کشور مراجعه کنند. این افراد باید مدارک لازم شامل کارت ملی، کارت سوخت، کارت خودرو، سند سبز خودرو و سایر مدارک را همراه خود داشته باشند. در شهرستان‌های استان تهران ۱۱ مرکز و در شهر تهران و شهر ری، پنج مرکز برای بازیابی رمز کارت سوخت تعیین شده است. پنج مرکز شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی که امکان مراجعه مالکان خودرو به آن‌ها فراهم شده است، برای مرکز تهران در میدان آرژانتین، شمال تهران در خیابان شهید عراقی (پاسداران)، جنوب تهران در میدان راه آهن و شهر ری و شرق تهران در نارمک (دردشت) قرار دارد.

روش‌های بازیابی رمز کارت سوخت خودرو - 8

مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی برای آن دسته از مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت که از مرحله نخست ثبت‌نام جا مانده‌اند، تا شنبه اول دی ماه تمدید شده است. مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت باید ازطریق دفترهای پلیس +۱۰، سامانه اینترنتی، نرم‌افزار خدمات دولت همراه و وارد کردن کد دستوری #۴* در گوشی تلفن همراه، به‌طور رایگان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
رضا سلطان محمدی در خصوص وضعیت واحدهای صنفی در شرایط گرانی مواد اولیه گفت: در جامعه امروز، همه اقشار جامعه مشکل دارند و با گرانی دست و پنجه نرم می‌کنند و افزایش قیمت مواد اولیه هم بخشی از مشکل رستوران داران است. سلطان محمدی ادامه داد: در این شرایط برخی افراد با پایین آوردن سود دریافتی خود، در حال ادامه فعالیت هستند چون اگر با همان سود قبل ادامه دهند عملا مشتری ندارند. سلطان محمدی در ادامه از فعالیت ۶۰۰ واحد صنفی در صنف پزندگان کرج خبرداد و گفت: از این ۶۰۰ واحد صنفی، متأسفانه حدود ۵۰ واحد به دلیل گرانی‌های اخیر مواد اولیه تعطیل شده است. وی در ادامه افزود: البته از لحاظ آماری مراجعه به رستوران‌ها و خرید از آنها نسبت به چند ماه گذشته کاهشی ۲۰درصدی داشته است که خود این مسئله باعث کاهش درآمد رستوران‌داران هم می‌شود. رئیس اتحادیه پزندگان درخصوص وضعیت بهداشت رستوران‌ها هم گفت: درست است که بازرسی‌های بهداشتی توسط اداره بهداشت و خود اتحادیه به صورت مستمر صورت می‌گیرد اما در نهایت مسائل مربوط به بهداشت امری مربوط به وجدن افراد است که بدانند با سلامت مردم سرو کار دارند و باید به بهترین شکل رفتار کنند.

پردرآمدترین بازیگران زن هالیوودی در سال ۲۰۱۸ (عکس)

3+
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
ایسناایسنا9 ساعت قبل
سخنگوی قوه قضاییه گفت: به صرف اینکه برای متهمان بانک سرمایه وثیقه ۱۰ میلیاردی گذاشته شده باشد، مدعی العموم وارد نمی‌شود. مثلا یک زمانی در تهران یک برج یا حتی پایین‌تر از برج هست که ۱۰ میلیارد می‌ارزد. وی افزود: به صرف اینکه ۱۰ میلیارد برای سه نفر وثیقه گذاشته شده باشد مدعی العموم وارد نمی‌شود. محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا در بین متهمان اقتصادی در دادگاه‌های ویژه و احکام صادره در این دادگاه‌ها هیچ کدام از مسولان دولتی وجود ندارند؟ گفت: در پرونده بانک سرمایه آیا مسئول بوده‌اند یا غیرمسئولند؟ یا در پرونده‌های بانک مرکزی یا پرونده کسانی که در وزارت صمت بود آیا مسئول بودند یا نیستند. کسانی هم هستند که قیمت بیشتر یا کمتر گفتند و تقلب کردند.

اخبار بیشتر