1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

آخرین اخبار بارش برف در استان‌های کشور

بارش برف در 11 استان‌/ امواج 3 متری در خیلج فارس

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
بارش برف در 11 استان‌/ امواج 3 متری در خیلج فارس
بارش برف در 11 استان‌/ امواج 3 متری در خیلج فارس - 0

سازمان هواشناسی در پی فعالیت سامانه بارشی در کشور، با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به بارش برف در مناطق سرد سیر کشور و مواج شدن خلیج فارس هشدار داده است.

در این اطلاعیه آمده است:

«براساس نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، با تقویت سامانه بارشی فعال در غرب و شمال غرب کشور، گستره فعالیت آن به جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل قزوین، البرز، تهران و سواحل دریای خزر می رسد. براین اساس وضعیت هوا در استان‌های تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

امروز (۳۰ آذر) بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه (اول دی) بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر شرق مازندران، گلستان، شمال خراسان شمالی، جنوب خراسان رضوی، ارتفاعات شمال شرق سمنان و شمال خراسان جنوبی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بنابراین درجاده‌های کوهستانی مناطق ذکر شده، لغزندگی معابر و کاهش دید پیش بینی می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم هموطنان با خودروی مجهز به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مسافرت کنند و سازمان‌ها و نهادهای مسئول اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین طی فردا (اول دی) خلیج فارس مواج است و ارتفاع موج بین دو تا سه متر پیش بینی می‌شود.»

خواندن خبر در سایت منبع

۴۰ راه روستایی شهرستان هشترود در اثر بارش برف مسدود شد

مهرخبرگزاری مهر
۴۰ راه روستایی شهرستان هشترود در اثر بارش برف مسدود شد

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر فرمانی صبح امروز جمعه در جمع خبرنگاران از عملیات برف روبی و نمک پاشی راه های ارتباطی شهرستان هشترود خبر داد.

وی گفت:۴۰ راه روستایی شهرستان هشترود در اثر بارش برف همراه با کولاک مسدود شده است.

وی در ادامه افزود : راهداران شهرستان هشترود از شروع بارش برف در محورهای از قبل تعیین شده حضور یافتند و اقدام به عملیات برف روبی و نمک‌پاشی راه های حوزه استحفاظی شهرستان کردند.

فرمانی ادامه داد : با تلاش راهداران راه های اصلی و فرعی باز بوده و تردد در آن در جریان است. تمام اکیپ های راهداری شهرستان هشترود نیز هم اکنون در راه های روستایی مشغول انجام عملیات مسیرگشائی هستند.

فرمانی خاطرنشان کرد : رانندگان برای تردد در محورهای مواصلاتی باید وسیله نقلیه خود را به زنجیر چرخ، سوخت کافی و لباس گرم مجهز کرده و از سالم بودن خودروی خود اطمینان حاصل نمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، این روزها دومین موج بارشی برف مهمان آسمان کردستان شد و به تبع آن خیابان‌های شهرهای استان را سفیدپوش کرد؛ نکته حائز اهمیت در این شرایط کم‌رنگ شده ارائه خدمات شهری از سوی تاکسی‌داران بود. همزمان با سخنان «مجید شاه‌اویسی» عضو شورای شهر سنندج که در سی‌وهشتمین نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد و ورزش و اقتصاد هنر اتاق سنندج اعلام کرده بود معتقد است «ساماندهی حمل‌ونقل همگانی نیازمند همکاری تمامی شهروندان است» شاهد خلق تصویری در سطح شهر سنندج هستیم که نه تنها ردی از توسعه بر مبنای TOD (که این عضو شورای شهر سنندج به دنبال اجرایی ساختن آن در سطح شهر سنندج است) را با خود به همراه نداشت، بلکه داد مردم را در ایام پایانی پاییز و تب و تاب خرید شب یلدا در آورد.

یکی از مواردی که این عضو شورای شهر سنندج برآن تأکید داشت ایجاد شبکه حمل‌ونقل همگانی انبوه بود که متأسفانه این حمل و نقل در روزهای سخت و بارشی محلی از اعراب نداشته و با وجود اینکه شهرداری ملزم به ارائه خدمات شهری در تمام ساعات شبانه‌روز است، اما شاهد هستیم که تاکسی‌داران در این روز ماندن در منزل را به خدمت به شهروندان ترجیح می‌دهند.

«سحر» یکی از شهروندان سنندجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با ابراز تأسف از اینکه یکی از موضوعاتی که باید حقوق مصرف‌کننده در آنها رعایت شود، بحث قیمت‌گذاری است، اظهار داشت: اگر امروز که روز بارش برفی در سنندج است، بخواهید از سرویس‌ تاکسی‌ها استفاده کنید، شاهد خواهید بود که برخی از تاکسی‌ها تنها به شرط دربستی حاضر به مسافرکشی هستند.

وی افزود: رانندگان مسافرکش به بهانه بارش برف و لغزنده بودن خیابان‌ها از تردد خودداری کرده و در این ایام که اوج تردد مردم در سطح شهر برای خریدهای پیش از شب یلدا است، به شهروندان ارائه خدمت نمی‌کنند.

این شهروند سنندجی با بیان اینکه البته رانندگانی هم هستند که جانب انصاف را رعایت کرده و باز به تعهدات کاری خود پایبند هستند، گفت: حساب این افراد از رانندگان دیگر جداست، بحث بر سر رانندگانی است که در روزهای عادی بر سر یک مسافر دعوا می‌کنند اما امروز که وفور مسافر است، خبری از آنها نیست.

وی ادامه داد: ملاحظه خواهید کرد که تعداد مسافران درون شهری به حدی زیاد است که در صورت توقف یک تاکسی یا خودرو مسافرکش، مردم به سوی آن هجوم می‌برند.

شهروند سنندجی گرفتار شده در برف این نحوه رفتاری را در شأن شهروندان نداسته و خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر شهرداری و متولیان سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج به وضعیت پیش‎آمده شد.

«حسن.ک» یکی از چندین مسافری است که به دلیل برودت هوا و بارش برف و دوری از خانه نمی‌تواند مسیر میدان تا خانه را پیاده‌روی کند و به همین خاطر در صف طولانی تاکسی منتظر مانده است، وی با ابراز تأسف از نحوه خدمات‌رسانی بخش حمل و نقل عمومی در روزهای برفی، اظهار داشت: همزمان با بارش برف، بعضی از تاکسی‌های گردشی از سوار کردن مسافران خودداری کرده و یا به دنبال مسافران دربستی هستند.

این شهروند سنندجی با اعلام اینکه در روزهای برفی، «تاکسی» به تعداد کافی در سطح شهر وجود ندارد، گفت: به‌دلیل لغزندگی معابر تردد به کندی صورت می‌گیرد و به همین خاطر بسیاری از شهروندان نیز خودرو شخصی را بیرون نیاورده و درخواست برای تاکسی افزایش می‌یابد.

وی با تأکید بر اینکه در این وضعیت می‌طلبد که شهرداری تدابیر لازم را پیش از بروز این شرایط لحاظ می‌کرد، افزود: متأسفانه نظارتی بر فعالیت تاکسی‌ها در این ایام نیست و هر کس بنا به میل شخصی خود تصمیم می‌گیرد که آیا سرویس‌دهی را داشته باشد یا خیر.

«ملیحه جوانمردی» نیز با اشاره به اینکه با آغاز بارش برف عملیات نمک‌پاشی در سطح معابر آغاز شده است، گفت: همان‌گونه که ملاحظه می‌کنید برف چندانی به‌دلیل تردد بالای مردم در سطح خیابان باقی نمانده و خیابان‌ها نمک‌پاشی شده‌اند.

وی افزود: اگر قرار بر لغزندگی خیابان‌ها باشد نبایستی هیچ خودرو شخصی نیز تردد می‌کرد، اما خودتان شاهد هستید خودروهای شخصی در حال رفت و آمد هستند و این در حالی است که پیدا کردن تاکسی در میان آنان همانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه است.

این شهروند سنندجی با ابراز ناراحتی از وضعیت پیش آمده، گفت: متأسفانه در ایام بارش برف، علاوه بر کم شدن تعداد خودروهای مسافرکش، زمینه سودجویی برخی افراد که از درماندگی مردم از شرایط سوءاستفاده کرده و با اخذ کرایه‌های چند برابر موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم ساخته‌اند.

«محمد سعید» دیگر شهروند سنندجی است که به‌دلیل کهولت سن در کناری ایستاده و به گفته خودش بالغ بر نیم ساعت چشم به راه تاکسی برای رفتن به خانه مانده است. وی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: متأسفانه بیکاری در این شهر بیداد می‌کند و به همین خاطر هر کس که مقداری سرمایه داشته باشد با ارائه درخواست، یک دستگاه تاکسی را به این شهر اضافه می‌کند.

وی افزود: بارها از رادیو و تلویزیون شنیده‌ایم که گفته‌اند میزان تاکسی‌های سنندج نسبت به جمعیت آن بسیار فراوان است اما در شرایطی مثل امروز نه تنها خبری از آن تاکسی‌های فراوان نیست بلکه آنانی هم که هستند قادر به تأمین نیاز شهروندان نیستند.

این شهروند سنندجی دلیل این آشفتگی را عدم تعهد به «کار» و «مردم» از سوی برخی رانندگان دانست و ادامه داد: زمانی که به‌صورت فله‌ای و در حجم بالا بدون در نظر گرفتن شاخصه‌های شهروندی به افراد تاکسی واگذار می‌شود نتیجه همان است که می‌بینید، چراکه در این شرایط افراد حفظ سرمایه و حفاظت از خودروشان را به نفع جمعی ترجیح می‌دهند.

«شیما» نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم گفت: پس از بارش چند روز پیش نیز، وضعیت به همین شکل بود و مسافران بی‌شماری چشم به راه تاکسی مانده بودند.

وی افزود: در بارش قبلی که از غروب آغاز شد مردم چندان آمادگی نداشتند و به همین خاطر به سرعت از تعداد خودروها و حتی خودروهای شخصی کاسته شد.

این شهروند سنندجی با بیان اینکه به خاطر شرکت در کلاس درس مجبور به تردد با خودرو است، گفت: خوشبختانه امروز شیف صبح بوده و حداقل امید آن است که تا وقتی هوا روشن باشد می‌توان به منزل بازگردد.

وی ادامه داد: از شهردار مدعی سنندج باید این سئوال را پرسید که در روزهایی که بارش به این صورت است دانش‌آموزانی که تنها پول توجیبی آنان در حد کرایه تاکسی و خوراکی است چگونه می‌توانند کرایه دربستی خودروها و تاکسی‌ها را پرداخت کنند؟

شیما با ابراز امیدواری از اینکه امید است شهرداری فکری به حال این روزها کند، خواستار توجه بیشتر متولیان امر به این موضوع شد.

یکی از رانندگان تاکسی سنندج که در این شرایط مشغول به مسافرکشی است در پاسخ به این پرسش که چرا در این هوا مبادرت به مسافرکشی کرده است؟ گفت: اولویت کاری یک راننده تاکسی مسافرانش است.

وی با اشاره به اینکه شرایط سخت برفی برای تمامی شهروندان مشکل‌آفرین است، افزود: یکی از تدابیری که برای روزهای برفی در نظر گرفته شده است، استفاده از زنجیر چرخ است.

این راننده تاکسی سنندجی با بیان اینکه مردم در این روز که نزدیک به شب چله است بیشتر در بازار حضور دارند، تصریح کرد: کار یک راننده تاکسی مسافرکشی است و این خدمت در تمامی ایام سال، باید با رعایت اصل اخلاق دنبال گردد.

وی با تأکید بر اینکه نباید مسافرین را مجبور به پرداخت کرایه بیشتر کرد، خاطرنشان کرد: وجدان کاری حکم می‌کند که آنچه که به عنوان مصوب نرخ کرایه برای ما تعیین شده از مسافرین اخذ شود.

این راننده تاکسی سنندجی با اذعان به اینکه رانندگان از اقشار آسیب‌پذیر و گاه فقیر جامعه هستند، یادآور شد: سختی این کار نسبت به بسیاری از مشاغل بالاست و فرسودگی در آن به سرعت بروز می‌یابد اما یک راننده تاکسی زمانی که تصمیم می‌گیرد به این شغل بپردازد ابتدا به این اصل باید پایبند باشد که در هر شرایطی ملزم به ادای تعهد خود است.

گفتنی است، در آخرین روزهای پاییز که مزین به برف زمستانی شده است، تاکسی به تعداد کافی در سطح شهر سنندج وجود نداشته و به‌دلیل لغزندگی معابر تردد به کندی صورت می‌گیرد، ملاحظه مسافران بلاتکلیف و شنیدن شکوه‌های آنان، خبرنگار تسنیم را بر آن داشت تا این موضوع را از سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج پیگیری کند که چگونه می‌شود بر اساس اعلام قبلی آنان مبنی بر «وجود سه هزار و 179 تاکسی در سنندج» در چنین روزهایی پیدا کردن تاکسی به سختی صورت می‌گیرد؟ اما جناب آقای «امیر جمشیدنژاد» همچون شهردار که در خواب زمستانی به سر می‌برد، از پاسخ‌گویی امتناع کردند!

حال با این اوضاع درهم‌وبرهم و بی‌اعتنایی شهردار به مشکلات شهروندان، موضوع از طریق روابط عمومی شهرداری سنندج پیگیری شد و «صلاح وکیلی» روابط عمومی شهرداری سنندج در پاسخ به خبرنگار تسنیم اعلام کرد: در حال حاضر خودروهای تاکسی در تمامی ایستگاه‌ها مستقر شده‌اند و تنها در ساعاتی از روز به‌دلیل برودت هوا ریزش در تعداد تاکسی روی داده که امری طبیعی است.

وی افزود: تاکسی‌ها برخلاف اتوبوس‌های خط شهری، خودروهای شخصی بوده و تاکسیرانی نمی‌تواند ساعات مشخصی را برای الزام صاحبان تاکسی جهت مسافرکشی مشخص کند.

وکیلی با اشاره به اینکه امروز تنها در ایستگاه خط شهرک سعدی تاکسی نبوده، خاطرنشان کرد: تاکسی‌های سطح شهر بجز در ایامی که راننده در مرخصی است، در اختیار مردم و شهروندان هستند.

لازم به ذکر است، امید آن می‌رود که با استناد به سخنان مسئول روابط عمومی شهرداری سنندج شهروندان در شرایطی قرار داشته باشند که خدمات حمل‌ونقل عمومی شایسته‌ای به آنان ارائه شود، در این بین اگر جانب انصاف را رعایت کنیم باید گفت اتوبوس‌های سطح شهر هم‌چون دیگر ایام سال در صحنه حضور داشته و اهتمام خود را برای جابجایی مسافران به کار بسته‌اند اما با توجه به مستندات ارائه شده در خصوص ارائه خدمت از سوی صاحبان تاکسی بایستی واقع بینانه‌تر با این موضوع برخورد کرد تا از بروز نارضایتی شهروندان جلوگیری به عمل آورد.

آن‌چه در ادامه مشاهده می‌کنید، تصاویری از بلاتکلیفی شهروندان سنندجی در این روزهای برفی است.

خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 42خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 43خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 44خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 45خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 46خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 47خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 48خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 49خوابِ زمستانیِ شهردار سنندج در روزهای برفی+تصاویر - 50

خواندن خبر در سایت منبع

امدادرسانی هلال احمر استان قزوین به ۱۹۲ مسافر در برف و کولاک

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امدادرسانی هلال احمر استان قزوین به ۱۹۲ مسافر در برف و کولاک

- اخبار استانها -

حکمت‌الله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، اظهار داشت: شامگاه گذشته شاهد بارش برف در گردنه‌های استان قزوین بودیم که عملیات برف و کولاک در گردنه آوج-آبگرم با تلاش نیروهای هلال احمر انجام شد.برف و کولاک در 8 استان کشور/امدادرسانی به 1267 نفرامدادرسانی هلال‌احمر به مردم گرفتار در برف محورهای مواصلاتی کردستان به روایت تصویرامدادرسانی به 270 خودرو گرفتار در برف توسط هلال احمر زنجان

وی بیان کرد: در این عملیات به 192 نفر از مسافران امدادرسانی صورت گرفت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین تصریح کرد: طی شبانه روزگذشته 6 تیم شامل 21 نفر از نجاتگران جمعیت استان اقدام به امدادرسانی  193 نفر و در مان سرپایی 2 نفر در 3 عملیات نموده‌اند.

هاشمی گفت: 1 عملیات جاده ای، 1 مورد عملیات برف و کولاک و 1 مورد مراجعه حضوری توسط جمعیت هلال احمر انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش سنگین برف در همدان

ایسناخبرگزاری ایسنا
بارش سنگین برف در همدان

(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال

پیست اسکی توچال با بارش برف های پاییزی، باز هم پررونق شده است. طول پیست ایستگاه هفتم که از پایین قله توچال آغاز شده و در هتل به پایان می رسد ۱۲۰۰ متر است و با توجه به ارتفاع پیست (بیش از ۳۵۰۰ متر از سطح دریا)، به همراه پیست اسکی سبلان در استان اردبیل، نخستین پیست‌ های اسکی برف‌گیر کشور هستند که بیش از هشت ماه در سال قابل بهره‌برداری است.

(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 1(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 3(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 4(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 5(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 6(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 7(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 8(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 9(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 10(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 11(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 12(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 13(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 14(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 15(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 16(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 17(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 18(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 19(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 20(تصاویر) لذت اسکی در برف‌های پاییزی توچال - 21

عکس ها: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

225مسافر گرفتار در برف در دلفان امدادرسانی شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
225مسافر گرفتار در برف در دلفان امدادرسانی شدند

حشمت بهمنی روز جمعه در گفت و با ایرنا بیان کرد: بارش نخستین برف در این شهرستان از بعدازظهر پنجشنبه آغاز و تا شب گذشته ادامه داشت.

وی اظهار داشت: این بارش علاوه بر کاهش شدید دمای هوا موجب کندی تردد در جاده ها به ویژه در گردنه های برف گیر این شهرستان شد.

بهمنی ادامه داد: با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر این شهرستان تعداد 100خودرو با 255 سرنشین در گردنه گشور رهاسازی شد و اقلام مواد غذایی و آب معدنی بین 51 خانوار و 65 تک سرنشین توزیع شد.

فرماندار دلفان همچنین با اشاره به اینکه امدادرسانی به 90 نفر در گردنه گاماسیاب این شهرستان و رهاسازی 32 خودرو انجام شد ، گفت: با توجه به کوهستانی بودن این شهرستان رانندگانی که قصد عبور ازاین شهرستان را دارند حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.

شهرستان دلفان با 2 هزار و 740 کیلومتر مربع مساحت در شمال غربی لرستان و در همسایگی استان کرمانشاه و همدان قرار دارد.

7270/7274/6060

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم بارش برف در هراز

مهرخبرگزاری مهر
تداوم بارش برف در هراز

سرهنگ سیاوش محبی در گفتگو با خبرنگار مهر از ترافیک روان و عادی در تمام محورهای مواصلاتی شرق استان تهران از جمله محورهای فیروزکوه و هراز خبر داد و افزود: در ارتفاعات محورهای فیروزکوه و هراز هماکنون شاهد بارش برف هستیم.

وی گفت: از رانندگان تقاضا داریم، در هنگام عبور از محورهای کوهستانی، لغزنده و برف گیر، حتما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و همچنین منبع سوخت خودروهای خود را پر کنند.

رییس پلیس راه شرق استان تهران اضافه کرد: همچنین لازم است، رانندگان قبل از ورود به این محورها از وضعیت راه ها با خبر بوده و سپس اقدام به سفر کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف5 ساعت قبل
فارس نوشت: دخترخاله آزاده به یک مهمانی دوستانه دعوت شده بود که از من هم خواست همراهش بروم. به خیال اینکه تولد یا سالگرد ازدواج و یا چیزی در همین قالب و محتواست، هدیه کوچکی تهیه کردم و با او همراه شدم. مدعوین همگی خانم‌های جوان هستند و مهمانی سراسر شادی و شور است و همه بگو و بخند دارند. تا اینکه وقت آوردن کیک می‌رسد و مهناز خانم پشت کیک می‌نشیند تا عکس یادگاری بگیرد. تصمیم گرفتم با او یک روز دیگر و در یک شرایط دیگر دیداری داشته باشم که مهناز هم می‌پذیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حسین نحوینژاد درباره زمان واریز عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور، اظهار کرد: با توجه به آخرین پیگیری‌های صورت گرفته قرار است عیدی مددجویان اعم زنان سرپرست خانوار و معلولان تحت پوشش بهزیستی در اسفندماه واریز شود. وی در ارتباط با میزان عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی بیان کرد: رقم در نظر گرفته شده برای عیدی این افراد به میزان یک ماه مستمری خواهد بود. بر همین اساس تمام مددجویان تحت پوشش بهزیستی که مستمری دریافت می‌کنند، عیدی خود را در اسفندماه دریافت خواهند کرد. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که قانون حمایت از حقوق معلولان در سال آینده چند درصد اجرا خواهد شد، گفت: در این بخش نمی‌توان درصدی را تعیین کرد ولی امیدواریم با همکاری بخش‌های مختلف شرایط خوبی را برای اجرای قانون ایجاد کنیم. وی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی در قبال جامعه هدفش و به ویژه معلولان، حمایت از آنهاست که در همین زمینه سازمان بهزیستی تامین وسال کمک توانبخشی معلولان را اعم از عصا، واکر و ولیچر را به عهده گرفته و در قابل طرح تامین تجهیزات توانبخشی انجام می‌دهد.

چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ از آقا شبنم تا چالش عروسی!

28+
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
عیدی بازنشستگان شرکت‌های دولتی با حقوق بهمن‌ماه به حساب‌شان واریز می‌شود. به گزارش فارس، عیدی بازنشستگان کشوری، در تاریخ ۲۱ بهمن ماه توسط صندوق بازنشستگی کشوری به حسابشان واریز شده است. مبلغ عیدی امسال برای یک میلیون و ۴۲۱ هزار نفر از بازنشستگان کشوری براساس تصمیم دولت، حدود یک میلیون تومان بوده است. اما در این میان بازنشستگان شرکتهای دولتی و وابسته به دولت مانند شرکت پست یا بازنشستگان شهرداری‌ها در این تاریخ عیدی خود را دریافت نکردند. با پیگیری انجام شده مشخص شد که برخی از این دسته شرکتها و دستگاهها تمایل داشته عیدی با حقوق بهمن ماه به حساب مستمری‌بگیرانشان پرداخت شود.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم

اخبار بیشتر