1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

جدیدترین اظهارنظرها حول تحریم‌های ایران

ایران قابل تحریم نیست/ دشمن می‌خواهد مردم را مقابل نظام قرار دهد

مهرخبرگزاری مهر
ایران قابل تحریم نیست/ دشمن می‌خواهد مردم را مقابل نظام قرار دهد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس این شهر برگزار شد طی سخنانی به در پیش بودن شب یلدا و تبلیغات سنگین صدا و سیما در این زمینه اشاره کرد و گفت: به دلیل باورهای اعتقادی که در بین مردم ما وجود دارد همواره در سنت‌های ملی از باورهای دینی استفاده شده است.

وی به صله رحم در شب یلدا اشاره کرد و ابراز داشت: احادیث و روایات فراوانی در این زمینه وجود دارد و بهتر است در این شب که بسیاری از افراد به دیدن بزرگ‌ترها می‌روند جمع‌های خانوادگی به محلی برای از بین بردن کینه و دشمنی در جهت رضایت خداوند تبدیل شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور در ادامه با تأکید بر اینکه باید به مناسبات سنتی و ملی رنگ و بوی دینی داد بر لزوم توجه به فقرا در این شب اشاره کرد و ابراز داشت: ما به عنوان مؤمن باید از تمامی سوژه‌ها برای رضایت خداوند استفاده کنیم.

وی در ادامه به در پیش بودن میلاد حضرت مسیح(ع) اشاره و ضمن تبریک این میلاد به تمامی پیروان حضرت مسیح، عنوان کرد: ایشان فردی بود که اصل وجود خلقت و همچنین سرانجام زندگی‌اش با معجزه همراه بود و در قرآن کریم هم با تعابیری همچون، روح الله و عبدالله از این پیامبر یاد شده است.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: حضرت مسیح پیام آور محبت و مبارزه با ظلم و فساد بود اما شاهدیم که امروز برخی از کشورها در لوای پیروی از مسیحیت در دیگر کشورها جنگ به پا کرده و مشغول کشورگشایی هستند که نمونه آن را در یمن شاهد هستیم.

وی تأکید کرد: ما از تمامی مسیحیان واقعی می‌خواهیم که علیه جبهه استکبار و ستمگران فریاد بکشند و متفکران عالم مسیحیت هم باید وارد صحنه شده و روشنگری کنند که آنچه تعالیم مسیح بود با آنچه که امروز سردمداران کفر انجام می‌دهند متفاوت است.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به کتاب انجیل اشاره و بیان کرد: در این کتاب بشارت پیامبر آخرالزمان داده شده است و این بدان معنا است که حضرت مسیح بر این نکته اشاره داشته که بعد من پیامبر آخرالزمان می‌آید و وظیفه همگان پیروی از پیامبر اسلام(ص) است.

وی در ادامه به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم اشاره و عنوان کرد: دشمنان در این زمینه جنگی تمام عیار علیه کشور ما آغاز کرده‌ است تا با ایجاد تحریم و گرانی انقلاب را به شکست بکشاند و از سوی دیگر مردم را مقابل نظام و انقلاب قرار دهد.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: دشمن طی ۴۰ سال گذشته شیوه‌های مختلفی را برای ضربه زدن به انقلاب از جنگ تا مسائل دیگر را تجربه کرده و امروز بر روی تحریم‌های اقتصادی متمرکز شده است.

وی با بیان اینکه دشمن در پیشبرد فشارهای خود از تهدید و تشویق استفاده می‌کند، افزود: نمونه تشویق را در برجام مشاهده کردیم که کشور را با تشویق به سمت برجام بردند و در نهایت برجام به جایی رسید که عده‌ای از آن خارج شده‌اند و عده باقی مانده هم ما را به وعده‌های خود دلخوش کرده‌اند، این تجربه نشان داد که نباید به دشمن اعتماد کرد و دچار ساده انگاری شد.

امام جمعه قم در ادامه با اشاره به تلاش‌های مسئولان در رفع مشکلات اقتصادی با تأکید بر اینکه این تلاش‌ها کافی نیست، ابراز داشت: ما برای مواجه شدن با نقشه‌های طراحی شده دشمنان نیازمند نقشه راه و افقی برای آینده هستیم.

وی بیان کرد: کشور در زمینه نیروی انسانی، استعداد و ذخایر شرایط بسیار خوبی دارد و انتظار ما این است که دولت با طراحی و برنامه‌ریزی از ظرفیت‌های داخلی استفاده کند و در عین حال دیپلماسی را هم پیش ببرد.

آیت الله حسینی بوشهری با تأکید بر این مطلب که ملت ما با وجود چنین ظرفیت، استعداد و رهبری قابل تحریم نیست، تأکید کرد: نکته مهم در این زمینه این است که مردم و ظرفیت آنها را بشناسیم و از این ظرفیت و توانمندی‌ها به خوبی استفاده کنیم.

وی به نقش مردم در مبارزه با تحریم‌ها هم اشاره کرد و گفت: مردم هم باید به خوبی نظارت کنند و افرادی که دارای اقتصاد قوی هستند نباید در میدان دشمن بازی کرده و از شرایط اقتصادی به وجود آمده به نفع خود بهره ببرند.

امام جمعه قم در ادامه بیان کرد: در کنار انسجام بین مردم و مسئولان و مردم با مردم آنچه که مهم است توکل بر خداوند است که باید در سایه این توکل و با تدبر جلوی دشمنان ایستادگی کرد.

وی همچنین به مسئله سوریه اشاره و بیان کرد: شاهدیم قضایای سوریه به جایی رسید که رؤسای جمهوری که این کشور را تحریم کرده بودند امروز آرام آرام اجازه ورود به این کشور را می‌خواهند که این در سایه مقاومت مردم و جبهه مقاومت و همراهی کشورهای حامی سوریه شکل گرفته است.

آیت الله حسینی بوشهری به اعلام آمریکا در خروج نظامیانش از سوریه هم اشاره و بیان کرد: آمریکا نمی‌خواهد بیش از این شکست مفتضحانه داشته باشد پس از ضربه زدن و آسیب‌های فراوانی که زده است برای پرهیز از شکست بیشتر می‌خواهد از سوریه خارج شود و این ماهیت واقعی دشمن است.

وی به مسئله یمن هم اشاره کرد و گفت: چنانچه همه به مذاکرات پایبند باشند به نفع مردم یمن است.

خواندن خبر در سایت منبع

اردوغان: تهدید تحریم را به فرصت تقویت روابط با ایران تبدیل می‌کنیم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
اردوغان: تهدید تحریم را به فرصت تقویت روابط با ایران تبدیل می‌کنیم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه شامگاه پنجشنبه در جمع انجمن تجاری ایران-ترکیه گفت که تحریم‌های آمریکا نمی‌توانند به روابط تهران و آنکارا صدمه بزنند.

اردوغان در این نشست با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی آمریکا نمی‌تواند مانع روابط تجاری دو کشور شود، توضیح داد: «ما باید مانع آن شویم که تصمیم آمریکا برای احیا تحریم‌ها علیه ایران، مانع رسیدن دو کشور به اهدافشان شود».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی ضمن تاکید بر اینکه ترکیه آماده است سهم خود را در رسیدن به سطح دلخواه روابط دوجانبه با ایران انجام دهد، افزود: «کسی نباید از ما انتظار داشته باشد که به‌دلیل تحریم‌ها، روابط اقتصادی و تجاری خود با ایران پایان دهیم».

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به اینکه دلیلی ندارد آنکارا از تحریم‌های یک کشور دیگر علیه همسایه و شریک خود یعنی تهران تبعیت کند، خاطر نشان کرد که قویا معتقد است که می‌توانند تهدید تحریم‌ها را به  فرصتی برای دو کشور جهت بهبود روابط دوجانبه تبدیل کنند.

اردوغان ضمن بیان اینکه سفر «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران به این ترکیه، نقطه عطفی در مذاکرات برای گسترش توافقات تجاری ممتاز بین دو کشور است، از تمایل دو طرف برای افزایش سطح معاملات دوجانبه به 30 میلیارد دلار خبر داد.

وی با بیان اینکه بار تامین امنیت منطقه به دوش ترکیه و ایران افتاده است، تاکید کرد: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که امنیت منطقه‌ای حفظ شود تا از توسعه امنیت اقتصادی خود نیز خاطر جمع باشیم».

روحانی روز چهارشنبه به دعوت اردوغان برای تشکیل پنجمین دور از نشست شورای راهبردی دو کشور به آنکارا سفر کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا اما اردیبهشت ماه امسال با متهم کردن ایران به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی، مخفی کردن «ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای» و دخالت در امور کشورهای منطقه، خروج آمریکا را از برجام اعلام کرد. وی همچنین گفت که تحریم‌های پیشین هسته‌ای و تحریم‌های سخت‌تر در بازه 90 روزه (14 مرداد) تا 180 روزه (14 آبان) علیه ایران باز خواهند گشت.

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال 1394 به توافقی دست یافتند که قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش‌هایی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، همه تحریم‌های بین‌المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را رفع کند.

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

ایران،⁧ ترکیه و روسیه می‌توانند کمر تحریم‌ها را بشکنند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ایران،⁧ ترکیه و روسیه می‌توانند کمر تحریم‌ها را بشکنند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

«‌⁧ ایران،⁧ ترکیه ⁩ و ⁧ روسیه ⁩ می توانند کمر ⁧ تحریم ⁩ ها را بشکنند؛ وقتی شکست، ⁧ اروپا ⁩ اعتماد به نفس پیدا می کند و می تواند مرحله جدید حیات سیاسی خود را با اتکای کمتر به آمریکا آغاز کند. باید با استفاده از فرصت جدید، ترتیبات و بازی جدید در سیاست بین الملل ایجاد کرد.» لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 ساعت قبل
«جعفر صفری» کارشناس مسائل پاکستان در یادداشتی به واکاوی جریان‌های اخیر و دخیل در عملیات تروریستی سیستان و بلوچستان پرداخت. یکی دیگر از امتیازگیری‌های پاکستان بوسیله تروریست‌ها، در سال‌های بعد از یازده سپتامبر بود. بنا بر اسناد فاش شده آمریکا میلیارد‌ها دلار در ازای همکاری به دولت پاکستان پرداخت اما نتیجه در خور توجهی برای آمریکا در بر نداشت. با سابقه‌ای که از سرویس اطلاعاتی پاکستان موجود است، روش وسبک و سیاق اطلاعاتی آن برگرفته از سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسرائیل بوده که در واقع با بومی‌سازی هوشمندانه‌ای به نقش‌آفرینی در سطوح بین‌المللی می‌پردازد. لذا دادن لقب «قویترین سازمان اطلاعاتی جهان در سال ۲۰۱۳» به این سازمان از سوی سازمان سیا، خالی از برخی واقعتیها نیست.
مهرمهر2 ساعت قبل
به همت سپاه قدس و نیروی زمینی سپاه شب گذشته در عملیاتی سریع، چند خانه تیمی در خاش که عوامل جنایت اخیر در آنها مستقر بودند متلاشی شده و ۳ نفر از تروریست‌ها دستگیر شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن به دنبال یک انتقال صلح آمیز قدرت در ونزوئلاست اگرچه به این مساله نیز اشاره کرده که تمامی گزینه‌ها هنوز هم روی میز است. ترامپ همچنین مدعی شده که افسران ارتش ونزوئلا که از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا حمایت می‌کنند، زندگی و آینده خود را به «خطر» می‌اندازند. رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی‌اش برای جامعه ونزوئلایی آمریکایی گفت: تعدادی از اعضای ارتش ونزوئلا هنوز هم از این «دیکتاتوری شکست خورده» حمایت می‌کنند. وی خطاب به نظامیان ونزوئلا ادامه داد: "اگر شما این راه را در حمایت از مادورو انتخاب کنید، هیچ محل امنی، خروج آسان و راهی به بیرون نخواهید داشت. اخیرا خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را «رئیس جمهوری خودخوانده» این کشور اعلام کرد و مورد حمایت ۵۰ کشور آمریکای لاتین، ایالات متحده و کشورهای اروپایی قرار گرفت.
آخرین خبرآخرین خبر5 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ حمید رسایی با انتشار فیلمی در کانال تلگرامی اش و کنایه سنگین به رشیدپور نوشت: همه چالش ده ساله از خودشان منتشر می‌کنند اما از آقای رشیدپور چالش پنج ساله منتشر شده رشیدپور سال ۹۲ را در برابر رشیدپور ۹۷ ببینید، علی برکت الله …

اخبار بیشتر