گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها

نمایندگان اصفهان از یکشنبه در جلسات مجلس شرکت می‌کنند؛ تصمیم‌گیری برای پس گرفتن استعفا به صورت جمعی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نمایندگان اصفهان از یکشنبه در جلسات مجلس شرکت می‌کنند؛ تصمیم‌گیری برای پس گرفتن استعفا به صورت جمعی
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی از حضور نمایندگان مستعفی، در جلسات مجلس و کمیسیون‌ها از روز یکشنبه خبر داد.

- اخبار استانها -

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون درخواست امام جمعه اصفهان از نمایندگان مستعفی مبنی بر ادامه ندادن مسیر استعفا و پیگیری مطالبات مردم در زمینه آب، اظهار داشت: طبیعتاً در روزهای آینده باید در این زمینه جلساتی را داشته باشیم.

وی با تشکر از مواضع آیت‌الله طباطبایی نژاد افزود: ایشان پیش از این در خطبه‌های هفته‌های گذشته نماز جمعه اصفهان از حرکت جمعی نمایندگان پشتیبانی و حمایت کرده بودند و همچنین در دفتر خود نیز جلساتی را با نمایندگان برگزار کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین باید از مردم عزیز استان نیز تشکر و قدردانی کنیم، در این مدت، تشکل‌های مختلف مردمی، صنفی، کشاورزان، سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌های فرهنگی، اجتماعی و جریان‌های مختلف سیاسی، ائمه جماعات و روحانیون نیز از این حرکت ما حمایت کرده که از آنها نیز قدردانی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه درخواست ما نمایندگان، مطالبه عمومی مردم بود، گفت: نمایندگان به نمایندگی از مردم خواسته‌ها در زمینه آب را مطرح و دنبال کردند، ما در بیانیه‌ای که خدمت همکاران خود در مجلس نیز ارائه و دلایل استعفا را عنوان کردیم گفتیم که چرا به راهکار استعفا در این زمینه رسیدیم.امام جمعه اصفهان خطاب به نمایندگان: برای جلوگیری از تضعیف مجلس استعفا را ادامه ندهیدکوهکن: استعفای نمایندگان اصفهان صوری نبود‌/براساس مسئولیت شرعی در صحن مجلس حضور یافتیماصفهان| فولادگر: نمایندگان مستعفی اتحادشکنی نکردند؛ حضور در جلسه علنی با رای اکثریت بود

فولادگر به جلسات نمایندگان با رئیس مجلس، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: تلاش نمایندگان پیرامون حل مشکل آب شرب در مسیر قابل پیگیری قرار گرفته است، به این شکل که یا به صورت ردیف مستقل یا مشارکتی، از طریق مشارکت دولت و بخش خصوصی پروژه آب شرب دنبال خواهد شد.  

وی با بیان اینکه ما نیز می‌دانیم که منابع دولتی به گونه‌ای نیست که حل مشکل آب اصفهان فقط از طریق اعتبارات دولتی به ثمر برسد، تصریح کرد: در این زمینه نیاز به مشارکت بخش خصوصی وجود دارد، اما نکته مهم توافقی است که انجام شد و دولت قبول کرد که به تناسب آورده بخش خصوصی، خود نیز در این پروژه آورده داشته باشد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی از جلسه روز شنبه شرکت آب منطقه‌ای و سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: قرار است مدل مالی برای حل مسئله آب بررسی و آماده شود، به این ترتیب مشخص خواهد شد که آورده مالی بخش خصوصی و دولتی چقدر و زمان بندی انجام کار به چه شکل خواهد بود.

فولادگر خاطرنشان کرد: مهمتر از ردیف ملی و مشارکتی، تضمینی بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه داد، در صورت جلسه‌ای که تنظیم شد نیز دولت ضمانت کرد که زمینه مشارکت بخش خصوصی در زمینه خرید آب را فراهم کند.

وی گفت: موضوع دوم نیز بحث کلی مطالبات آب زاینده رود و مصوبات شورای عالی آب و کارگروه سازگاری با کم آبی بود که در قالب تشکیل ستاد احیای زاینده رود مطرح شد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: نامه‌ای که در این زمینه نوشته شد در جلسه شورای هماهنگی سه قوه رئیس مجلس پاراف آن را از رئیس جمهور گرفت و رئیس جمهور نیز به معاون اول خود دستور پیگیری موضوع را داد، در جلسه با وزیر نیرو از ایشان خواستیم تا موضوع را در دولت پیگیری کنند و ایشان انصافاً پیگیری کرده و خبر داد که این موضوع روز چهارشنبه در دولت مطرح و رئیس جمهور، وزیر نیرو و رئیس سازمان برنامه و بودجه را موظف کرد که طرح ستاد احیای زاینده رود به دولت برسد، براساس اعلام وزیر نیرو شنبه در این زمینه جلسه‌ای برگزار می‌شود.

فولادگر با بیان اینکه نمایندگان استان‌های دیگر نباید پیرامون تشکیل ستاد احیای زاینده رود نگرانی داشته باشند، تصریح کرد: با تشکیل این ستاد بسیاری از مباحث مرتبط با آب را می‌توان حل کرد، ستاد احیا برای همه فلات مرکزی از سراب تا پایاب و همه بهره برداران از زاینده رود مفید است.

وی درباره درخواست امروز امام جمعه اصفهان از نمایندگان بیان کرد: استعفا تصمیمی جمعی بوده که تا برگزاری جلسه جمعی و رسیدن به تصمیم جمعی در این زمینه به قوت خود باقی است و اگر براساس آئین نامه مجلس، استعفای نمایندگان به صورت فردی در صحن علنی بررسی شود آنگاه افراد باید شخصاً در این باره تصمیم گیری کنند.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه مهم است پیگیری نتایج جلسات و مکاتبات است که با حضور در مجلس بهتر قابل پیگیری است، ضمن اینکه تداوم غیبت نمایندگان شبهه شرعی و قانونی دارد، بنابراین از روز یکشنبه در جلسات مجلس و کمیسیون‌ها شرکت کرده و وظایف نمایندگی خود را انجام می‌دهیم و در مورد استعفا نیز به صورت جمعی تصمیم گیری می‌کنیم، البته توصیه آیت‌الله طباطبایی نژاد برای نمایندگان مبنا خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

امام جمعه اصفهان خطاب به نمایندگان: برای جلوگیری از تضعیف مجلس استعفا را ادامه ندهید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
امام جمعه اصفهان خطاب به نمایندگان: برای جلوگیری از تضعیف مجلس استعفا را ادامه ندهید
امام جمعه اصفهان گفت: نمایندگان استان اصفهان در مجلس برای جلوگیری از تضعیف مجلس شورای اسلامی استعفا را ادامه ندهند اما همچنان پیگیر مطالبات به‌حق مردم باشند.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه امروز اصفهان با اشاره به پیگیری نمایندگان مجلس در بحث تأمین آب شرب اصفهان اظهار داشت: نمایندگان استان اقدامات خوبی در این زمینه انجام دادند، آنها صدای مردم را به گوش مسئولان رساندند و در قضیه استعفا نیز بر همین اساس ما از آنها حمایت کردیم.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر بررسی تشکیل ستاد احیای زاینده رود در هیئت دولت، افزود: استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس که به دنبال مشکلات تأمین آب برای استان، صورت گرفت اقدام درستی بود که در نهایت به دستور رئیس جمهور به معاون اولش برای بررسی طرح تشکیل ستاد احیای زاینده رود منجر شد.

امام جمعه اصفهان در ادامه با بیان اینکه نمایندگان اصفهان همچنان پیگیر دستور رئیس جمهور برای عملیاتی شدن ستاد احیای زاینده رود باشند، تصریح کرد: نمایندگان استان اصفهان در مجلس برای جلوگیری از تضعیف مجلس شورای اسلامی استعفا را ادامه ندهد، در محل کار خود حاضر شوند و پیگیر مطالبات به‌حق مردم باشند.

وی با اشاره به رتبه اصفهان در پرداخت مالیات افزود: استان اصفهان به اندازه 11 استان مالیات پرداخت می‌کند، دولت مردان نیز بدانند اگر این مالیات را می‌خواهند باید برای این استان هزینه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت عیسی (ع) بیان کرد: ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) معجزه‌ای برای خداشناسی است و خداوند متعال نیز در قرآن کریم به این موضوع اشاره کرده است.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه حضرت عیسی (ع) به مردم محبت داشت و در خدمت به آنها تأکید می‌کرد، گفت: پیامبر اکرم (ص) نیز همین آموزه‌ها را ترویج کرد، در حالی که امروز برخی از پیروان این پیامبران والامقام، در مسیری خلاف آموزه‌های ادیان اسلام و مسیحیت قدم برمی‌دارند.

وی افزود: از جمله این رفتارها، اقداماتی است که آل سعود خائن در حق مردم مظلوم یمن انجام می‌دهد، این حرکت در مسیر خواسته‌های آمریکاست اما باید دانست آمریکا کشوری ورشکسته با هزاران میلیارد دلار بدهی است.

امام جمعه اصفهان همچنان با اشاره به سالروز تشکیل یگان حفاظت هوایی بیان کرد: تشکیل یگان حفاظت هوایی به دستور امام خمینی (ره) سبب ایجاد امنیتی مطلوب در آسمان کشور شده است و این روز را گرامی‌ می‌داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها
مجلس در هفته گذشته آبستن اتفاقات مهمی بود که در گزارش مفصلی به این اتفاقات و رویدادها پرداخته شده است.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه(25، 27 و 28 آذر) جلسه علنی داشت که در مهم‌ترین بخش‌ها استعفای نمایندگان اصفهان و نیز درگیریی لفظی نماینده سراوان جلب توجه کرده است.اختصاصی: مجلس پرونده نماینده سراوان را مختومه کردگزارش: همه‌چیز درباره ماجرای جنجال نماینده سراوان"نمایندگان اصفهان استعفای خود را پس نگرفته‌اند"حاشیه: استعفاهای تو در تو در مجلس؛ این بار تهدید نمایندگان خوزستانتعیین تکلیف استعفای نمایندگان اصفهان در دفتر نوبخت

***یکشنبه، 25 آذر:

**جلسه غیرعلنی بودجه‌ای مجلس

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 5

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از جلسه غیرعلنی پارلمان برای بررسی بودجه سال 98 خبر داد.(متن کامل)

**21 نماینده‌ با تأخیر به مجلس رسیدند

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 8

احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس اسامی تأخیرکنندگان آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.(متن کامل)

**غیبت 18 نماینده مستعفی اصفهان در جلسه علنی مجلس

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 11

هجده تن از نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی به دنبال استعفای قبلی خود در جلسه علنی امروز پارلمان حضور نیافتند.(متن کامل)

**توضیحات لاریجانی درباره جلسه غیرعلنی مجلس

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 14

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره جلسه غیرعلنی بودجه‌ای پارلمان ارائه کرد.(متن کامل)

**تخلف دولت در بودجه 98 درباره واریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 17

حجت‌الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از تخلف دولت در میزان واریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی را تشریح کرد.(متن کامل)

**واکنش لاریجانی به استعفای 18 نماینده اصفهان

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 20

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قول داد موضوع استعفای 18 نماینده استان اصفهان را طبق آیین‌نامه داخلی مجلس پیگیری کند.(متن کامل)

**مصوبه جدید مجلس درباره تشکیل سامانه‌ای برای اخذ مالیات

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 23

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقررات جدیدی برای تشکیل سامانه‌ای جهت اخذ مالیات تصویب کردند.(متن کامل)

**مصوبه مجلس درباره خرده‌فروش‌ها و واحدهای صنفی

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 26

نمایندگان خرده‌فروشی‌ها و واحدهای صنفی را به استفاده از پایانه فروشگاهی مکلف کردند.(متن کامل)

**نماینده زابل از توضیحات وزیر ارشاد قانع شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 29

حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره پیاده‌روی اربعین قانع شد.(متن کامل)

**سامانه مؤدیان راه‌اندازی می‌شود

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 32

وکلای‌ ملت، سازمان امور مالیاتی را موظف کردند ظرف 15 ماه سامانه مودیان را راه‌اندازی کند.(متن کامل)

**نحوه بررسی تخلف مؤدیان مالیاتی مشخص شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 35

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه بررسی تخلف مؤدیان مالیاتی را تعیین کردند.(متن کامل)

**توضیحات وزیر ارشاد درباره اقدامات دولت برای راهپیمایی اربعین

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 38

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده از سوی دولت برای راهپیمایی اربعین ارائه کرد.(متن کامل)

**استیضاح ظریف منتفی شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 41

مهرداد فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از منتفی‌شدن طرح استیضاح ظریف وزیر امور خارجه خبر داد.(متن کامل)

**اعضای هیئت‌ مدیره خبرگزاری خانه ملت مشخص شدند

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 44

اعضای هیئت‌مدیره خبرگزاری خانه ملت با رأی اکثریت نمایندگان مجلس مشخص شدند.(متن کامل)

**کمیسیون امنیت ملی با ارجاع اظهارات ظریف به قوه قضائیه مخالفت کرد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 47

علی نجفی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: درخواست نمایندگان برای اعمال ماده 234 و ارجاع موضوع اظهارات ظریف به قوه‌قضائیه رد شد.(متن کامل)

**گزارش وزیر اقتصاد به نمایندگان در جلسه غیرعلنی

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 50

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز پیش از آغاز جلسه علنی با فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد جلسه غیرعلنی داشتند.(متن کامل)

**تعیین تکلیف استعفای نمایندگان اصفهان در دفتر نوبخت

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 53

نمایندگان استان اصفهان امروز برای بررسی و حل و فصل نهایی مشکل آب شرب این استان و تصمیم دولت در این باره در بودجه سال 98، با رئیس سازمان برنامه و بودجه دیدار کردند.(متن کامل)

**بررسی توهین نماینده سراوان در جلسه غیرعلنی

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 56

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس نشست غیرعلنی پارلمان را تشریح کرد.(متن کامل)

**لاریجانی در جلسه با نمایندگان مستعفی اصفهان چه گفت؟

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 59

جلسه نمایندگان مستعفی استان اصفهان با رئیس مجلس شورای اسلامی برای حل مشکل آب شُرب استان اصفهان برگزار شد.(متن کامل)

**درخواست لاریجانی از کمیسیون‌های مجلس درباره بودجه 98

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 62

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره زمان تشکیل کمیسیون تلفیق بودجه 98 ارائه کرد.(متن کامل)

**شرایط مراجعه مأموران مالیاتی تغییر کرد + جزئیات

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 65

نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرایط جدیدی را برای مراجعه مأموران مالیاتی به مراکز و افراد تعیین کردند.(متن کامل)

**دستور لاریجانی به پزشکیان برای پیگیری توهین «نماینده سراوان»

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 68

محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس از دستور«لاریجانی» به «پزشکیان» برای پیگیری موضوع توهین نماینده سراوان خبر داد.(متن کامل)

**بررسی آخرین وضعیت FATF با حضور دژپسند در مجلس

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 71

آخرین وضعیت FATF و تأثیر آن بر حوزه بانکی در جلسه امروز فراکسیون نمایندگان ولایی با حضور وزیر اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت.(متن کامل)

**مجلس از پاسخ‌های وزیر اطلاعات قانع شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 74

جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس از پاسخ‌های وزیر اطلاعات به سوال خود درباره تمهیدات این وزارتخانه برای رفع اقدامات مخل امنیت قانع شد.(متن کامل)

**مجازات اعلام نکردن مشخصات دستگاه‌های کارت خوان تعیین شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 77

وکلای‌ملت مجازات عدم اعلام مشخصات بهره‌برداران از دستگاه‌های کارتخوان به سازمان امور مالیاتی را مشخص کردند.(متن کامل)

**اختصاصی: مجلس پرونده نماینده سراوان را مختومه کرد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 80

محمدجواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس نتیجه آخرین‌ بررسی‌های این هیئت درباره پرونده نماینده سراوان را تشریح کرد.(متن کامل)

**جلالی از توضیحات علوی درباره دوتابعیتی‌ها قانع شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 83

کاظم جلالی نماینده مردم تهران در مجلس از توضیحات وزیر اطلاعات درباره دوتابعیتی‌‌ها قانع شد.(متن کامل)

**بیانیه 204 نماینده به روحانی درباره حقوق بازنشستگان

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 86

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه 204 نماینده به روحانی درباره بی‌توجهی به وضعیت حقوق و دستمزد بازنشستگان را قرائت کرد.(متن کامل)

**طرح "سازمان نظام روزنامه‌نگاری" اعلام وصول شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 89

علیرضا رحیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح سازمان نظام روزنامه‌نگاری را اعلام وصول کرد.(متن کامل)

**چشم‌پوشی یک نماینده از 50 درصد حقوق ماهیانه‌‌‌اش

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 92

محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز در مجلس از دریافت 50 درصد حقوق ماهیانه‌اش امتناع کرد.(متن کامل)

**نماینده سراوان از مردم عذرخواهی کرد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 95

محمدباسط درازهی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی خود از مردم ایران به دلیل حوادث اخیر عذرخواهی کرد.(متن کامل)

**نامه نمایندگان اصفهان به رئیس جمهور

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 98

نمایندگان مستعفی استان اصفهان نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشتند.(متن کامل)

***چهارشنبه؛ 28 آذر:

**نمایندگان مستعفی اصفهان برای سومین‌بار در جلسه علنی شرکت نکردند

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 102

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس از عدم حضور نمایندگان مستعفی استان اصفهان در جلسه علنی امروز پارلمان خبر داد.(متن کامل)

**فیلم مخفیانه از جلسه غیرعلنی؛ مجلس دوباره "جلسه غیرعلنی" تشکیل داد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 105

مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی پخش یک فیلم از داخل جلسه غیرعلنی مجلس، تشکیل جلسه داد.(متن کامل)

**تشکیل کمیسیون ویژه زنان و جوانان در دستورکار مجلس

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 108

 دویست و شصت و هفتمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، روز (چهارشنبه، 28  آذر) و به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس اول قوه‌مقننه برگزار  شد که تشکیل کمیسیون ویژه زنان و جوانان در دستورکار بهارستان‌نشینان قرار گرفت.(متن کامل)

**مصوبه مجلس برای مودیان و پایانه‌های فروشگاهی هنگام بروز نقص فنی

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 111

طبق مصوبه مجلس، مودیان به اعلام عدم امکان صدور صورتحساب الکترونیکی در صورت نقص فنی مکلف شدند.(متن کامل)

**لاریجانی: قاچاق زخم مزمن کشور است

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 114

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، در سخنانی با تأکید بر اینکه قاچاق زخم مزمن کشور است، گفت: باید برای گسترش شفافیت در حوزه فعالیت‌های حمل و نقل، استفاده از تکنولوژی IT و خدمات اینترنتی گسترش یابد.(متن کامل)

**درخواست یک نماینده برای آزادی کارگران گروه ملی فولاد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 117

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس خواستار آزادی کارگران بازداشت شده گروه ملی فولاد شد.(متن کامل)

**حاشیه: استعفاهای تو در تو در مجلس؛ این بار تهدید نمایندگان خوزستان

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 120

حضور نمایندگان استان اصفهان در جلسه علنی پارلمان با حاشیه‌هایی همراه بود.(متن کامل)

**مودیان مالیاتی باید تعطیلی واحد کسب را به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهند

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 123

طبق مصوبه مجلس مودیان مالیاتی باید ظرف مدت 10 روز تعطیلی واحد کسب و کار خود را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند.(متن کامل)

**نمایندگان مستعفی اصفهان پس از 2 جلسه غیبت به صحن علنی آمدند

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 126

نمایندگان مستعفی استان اصفهان در جلسه صحن علنی امروز مجلس حضور یافتند.(متن کامل)

**نحوه دریافت اطلاعات سامانه مؤدیان به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 129

وکلای‌ملت نحوه دریافت اطلاعات سامانه مودیان توسط دستگاه‌های اجرایی را برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.(متن کامل)

**مصوبه جدید مجلس برای معافیت مالیاتی مؤدیان

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 132

وکلای‌ملت پاداش و معافیت مالیاتی برای اعضای سامانه مؤدیان در نظر گرفتند.(متن کامل)

**توضیحات جلالی درباره درگیری لفظی نماینده سراوان با مامور گمرک

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 135

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس توضیحاتی درباره ماجرای درگیری لفظی نماینده سراوان ارائه کرد.(متن کامل)

**مصوبه مجلس درباره فرآیند صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 138

نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرآیند صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی بدون ثبت در سامانه مودیان را امکان‌پذیر نکردند.(متن کامل)

**تذکر "شهریاری" درباره آتش‌سوزی یکی از مدارس زاهدان

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 141

حسنیعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس طی تذکری حادثه آتش‌سوزی که در یکی از مدارس زاهدان اتفاق افتاد را حاصل بی‌مسئولیتی و بی‌نظارتی دولتمردان دانست.(متن کامل)

**تکلیف مجلس برای مودیان مالیاتی در صورت تغییر شغل

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 144

مودیان در صورت تغییر شغل باید ظرف مدت 10 روز تغییرات انجام شده را در سامانه مودیان ثبت کنند.(متن کامل)

**انتخاب عضو هیئت امناء موسسه آموزشی صنایع دفاع در مجلس

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 147

ارشیر نوریان با رأی اکثریت نمایندگان مجلس به عنوان عضو هیئت امناء موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی با رای نمایندگان انتخاب شد.(متن کامل)

**وزیر جهاد کشاورزی استیضاح می‌شود

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 150

علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس، طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی را اعلام وصول کرد.(متن کامل)

**طرح مقابله با اهانت به ادیان و اقوام ایرانی فوریتی شد

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 153

نمایندگان مجلس با یک فوریت طرحی موافقت کردند که در آن مجازات‌هایی را برای افرادی که اهانتی نسبت به ادیان و مذاهب قانونی و اقوام ایرانی داشته باشند پیش‌بینی کرده است.(متن کامل)

**"نمایندگان اصفهان استعفای خود را پس نگرفته‌اند"

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 156

محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در مجلس گفت: نمایندگان اصفهان استعفای خود را پس نگرفتند.(متن کامل)

**تذکر کواکبیان درباره نظارت بر بازار شب یلدا

گزارش مجلس: از اقدام جنجالی نماینده سراوان تا استعفای اصفهانی‌ها - 159

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس گفت: پیامک‌هایی از طرف مردم به ما می‌رسد که نشان‌ می‌دهد نظارتی بر بازار شب یلدا وجود ندارد.(متن کامل)

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: قمار خسارت بار عارف / رویاپردازی عارف برای ریاست مجلس چگونه جایگاه نائب رئیسی را از مطهری گرفت و امیدی‌ها را در موضع ضعف قرار داد؟

انتخابانتخاب18 ساعت قبل
فراکسیون امید امروز شاهد شکستی سنگین در انتخابات هیات رئیسه بود. عارف قصد ریاست مجلس را کرده بود، اما همچون سال گذشته شکست خورد، شکستی که یکی از کرسی‌های مهم نائب رئیسی را از اصلاح طلبان گرفت. به گزارش انتخاب، در ویدیوی زیر به بررسی، تحلیل و پیامدهای نتایج انتخابات امروز هیات رئیسه پرداخته‌ایم:
موجموج2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، بعد از ظهر روز گذشته پس از انجام گفت‌وگو و مذاکرات با مقام‌های عالیرتبه عراق در بغداد، به قصد زیارت عتبات عالیات راهی کربلای معلا شد. بر اساس این گزارش این دیپلمات علی رتبه کشورمان شب گذشته در هنگام حضور در حرمین مطهرین امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع) در کربلا با تعدادی از زائران ایرانی و عراقی گفت‌وگو کرد. ظریف همچنین در مراسم شب دوم احیا و شهادت حضرت امام علی (ع) شرکت کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مدیران استقلال پس از اتمام فصل به دنبال سرمربی جدید برای تیم شان هستند و از طرفی هم تصمیم دارند با ستاره‌های آبی پوش تمدید قرارداد کنند. یکی از بازیکنان مدنظر مدیران استقلال آیاندا پاتوسی است که در نیم فصل دوم و به صورت قرضی به استقلال پیوسته است. پاتوسی در همین نیم فصل عملکرد خوبی از خودش نشان داد و مدیران آبی را مجاب کرد تا به دنبال تمدید قرارداد او باشند. قرارداد پاتوسی با استقلال برای نیم فصل که از تیم کیپ تاون آفریقای جنوبی به استقلال آمده، مبلغ ۷۵ هزار دلار است و استقلالی‌ها کار سختی برای به خدمت گرفتن او دارند اما پاتوسی اعلام کرده که اگر در استقلال بخواهد بماند، یک فصل دیگر قرضی می‌ماند نه دائمی. حال از باشگاه استقلال به گوش می‌رسد که مداکرات مدیران این باشگاه با پاتوسی به بن بست خورده و حضور این بازیکن برای فصل بعد در این تیم مشخص نیست.

تعیین تکلیف کرسی‌های هیئت رئیسه

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد پس از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه، انتخابات برای تعیین هیئت رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی و ۳ فراکسیون مجلس نیز انجام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
حمایت وزارت راه از لایحه مالیات بر عایدی سرمایهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت راه و شهرسازی؛ جلسه هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی و معاونان حوزه‌های مسکن و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن، شهر‌های جدید، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعضای کمیسیون عمران مجلس در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. محمد اسلامی در جمع‌بندی این نشست با اعلام این مطلب که مسکن و رونق دادن به آن در بخش عرضه و تقاضا و همچنین ساماندهی بازار اجاره بها از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است، گفت: مسکن به لحاظ ساختاری نیمی از وزارتخانه بزرگ راه و شهرسازی است و در مورد رونق دادن به بازار مسکن، وزارتخانه با حمایت دولت و همچنین مجلس، برنامه‌های جامعی را در دستور کار دارد. وزیر راه و شهرسازی ضمن دعوت از اعضای کمیسیون عمران مجلس برای بازدید از برخی از پروژه‌های مسکنی که به بهره‌برداری رسیده‌اند از شناسایی نیاز واقعی و تقاضای واقعی استان‌های مختلف به تفکیک شهر‌ها خبر داد. وی با اعلام اینکه فراخوان مشارکت برای اجرای طرح اقدام ملی به زودی رسانه‌ای و اطلاع رسانی عمومی خواهد شد، گفت: از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم تا زمین‌های رایگان را برای اجرای طرح اقدام ملی شناسایی و معرفی کنند که اینکار انجام شده است. عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: باید فضای جامعه را به سمت تولید مسکن که جزو برنامه‌های دولت است و بخشی از آن نیز عملیاتی و اجرایی شده است، سوق دهیم و برنامه‌های دولت را برای تولید مسکن و رونق دادن به بازار مسکن با اطلاع رسانی درستی تشریح کنیم. اسلامی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا راهکار‌هایی را عملیاتی و اجرایی کنیم که نقدینگی به بخش مسکن، تزریق و در این حوزه، سرمایه گذاری بشود. وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برنامه‌های بازآفرینی شهری در خصوص احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری، همچنین برنامه شهر‌های جدید در احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید و برنامه بنیاد مسکن برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر تهیه شده‌اند و بخشی از قرارداد‌های احداث آن‌ها آماده و برخی نیز به بهره برداری رسیده‌اند. این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه امکانات دولت در خصوص تولید مسکن، یکپارچه شده است، گفت: هدف کلان ما هدف برنامه ششم توسعه است و همان را هدف قرار داده و مطمئن هستیم که بر اساس آن هدف، می‌توانیم به احداث واحد‌های مسکونی برنامه ریزی شده، دست یابیم. وزیر راه و شهرسازی از حمایت وزارتخانه راه و شهرسازی نسبت به لایحه مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد و گفت: ما امروز هم تکنولوژی روز و هم سریع سازی را داریم. به همین دلیل باید مردم را تشویق کنیم تا بیایند و با دریافت پروانه ساختمانی نسبت به احداث واحد‌های مسکونی اقدام کنند. وی افزود: هم اکنون صدور پروانه ساختمان کاهش پیدا کرده است که باید کاری کنیم تا روند صدور از حالت فوق خارج شود. اسلامی در بخشی از سخنان خود به تورم اقتصادی اشاره کرد و گفت: سقوط ارزش پول مردم را ناگزیر کرده تا پول و نقدینگی خود را به سمت تبدیل به کالا‌های مختلف ببرند. باید کاری کنیم که در برنامه رونق دادن به بازار مسکن، اقشار متوسط و افرادی که مستاجر هستند، لطمه نبینند. به همین دلیل باید صبورانه و عاقلانه رفتار کنیم. وی با یادآوری اینکه جهش‌های قیمت متاثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است، افزود: تلاش می‌کنیم از برآیند هم‌اندیشی‌های وزارتخانه راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس به نتایج خوبی برای تعادل بخشی به بازار مسکن دست یابیم.

اخبار بیشتر