کری‌خوانی شفر برای برانکو و مجری پرسپولیسی در شب یلدا!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

کری‌خوانی شفر برای برانکو و مجری پرسپولیسی در شب یلدا!

شفر: دربی را ببرم به برانکو قرمه سبزی می دهم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
شفر: دربی را ببرم به برانکو قرمه سبزی می دهم
شفر: دربی را ببرم به برانکو قرمه سبزی می دهم - 0

سرمربی تیم فوتبال استقلال در گفت و گوی جالبی در برنامه شب یلدا صحبت‌های جالبی را مطرح کرد.

به گزارش فارس، وینفرد شفر با حضور در برنامه فرمول یک شبکه اول سیما در خصوص اینکه آیا می‌داند شب یلدا چیست گفت: فقط می‌دانم یلدا طولانی‌ترین شب است و ایرانیان هم در این شب جشن می‌گیرند.

وی در خصوص اینکه قبل از حضورش در ایران وقتی اسم وی را در گوگل سرچ می‌کردند هیچ خبری از او نبود اما حالا که اسم او را سرچ می‌کنیم بیش از ۱۰ هزار اطلاعات از وی بالا می‌آید گفت: فقط ۱۰ هزار تا؟ (با خنده). من در کشورهای دیگری هم مثل کامرون و جامائیکا بودم. همیشه فوتبال ایران را می‌دیدم و وضعیت بازیکنان خوب شما در آلمان را هم دنبال می‌کردم. خودم هم ۲ بازیکن خوب ایرانی در امارات داشتم. خیلی مواقع از تیم‌های خوب ایران در لیگ قهرمانان غافلگیر می‌شدم. وقتی به اهواز رفتیم ایمان مبعلی را دیدم که قبلا در النصر بازی می‌کرد. امیدوارم وقتی اسم من را در گوگل سرچ می‌کنید نکات مثبت هم از من بیشتر باشد.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه او از آلمان آمده ولی در فوتبال ما انضباط فکری وجود ندارد و آیا این موضوع کار او را سخت نکرده است گفت: من وقتی هفته اول به تمرینات آمدم نظم را دیدم. شاید یک بازیکن اوایل کمی دیر به تمرینات می‌آمد و می‌خواست به بقیه نشان بدهد که او بزرگتر است. اما در ادامه اگر بازیکنی دیر می‌آمد باید آواز می‌خواند و یا برای بقیه نهار می‌خرید! بعد از آن دیگر آن اتفاقات رخ نداد و همه متوجه شدند ما نظم خوبی داریم. شاید حتی یک بازیکن از این کار خوشحال نشد ولی من او را بیرون گذاشتم. من او را به تیم زیر ۲۱ سال فرستادم و بقیه هم متوجه شدند اگر از این کار خوشحال نیستند می‌توانند بروند!

شفر در خصوص اینکه سیستم مدیریتی در ایران او را اذیت نکرده است گفت: طبیعی است وقتی شما از آلمان آمده باشید کمی سخت است. در آلمان همه چیز خوب پیش می‌رود. البته من می‌دانستم که آمده‌ام که باید کمک کنم. صحبت‌های زیادی با مدیریت کنونی و قبلی باشگاه داشتم. به آنها گفتم چه زمانی باید با اتوبوس و یا هواپیما به سفر برویم و یا کی تمرین کنیم. من موفقیت را می‌خواهم و تنها نیستم، اگر من در باشگاه موفق باشم قطعا همه موفق هستند. من با فتحی ارتباط بسیار خوبی دارم. امروز هم جلسه بسیار خوبی با هم داشتیم و من هم ۵۰ سال تجربه در فوتبال دارم و همه اینها را به استقلال آورده‌ام.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه دغدغه کی روش همیشه مشکلات مدیریتی در ایران بوده است اما الان شفر در مورد مدیریت مثبت صحبت می‌کند گفت: شرایط تیم ملی با باشگاه کاملا متفاوت است. من خیلی وقت‌ها شنیدم تا چند روز آینده فلان اتفاق می‌افتد. این چند روز می‌تواند یک روز باشد تا یک هفته اما بعضی وقتها باید سختگیرتر باشیم تا به چیزی برسیم. به نظرم بزرگترین مشکلات باشگاه‌های ما مالی است. خوب نیست برای گرفتن همه چیز دعوا کنیم. مثلا پزشک باید به بازیکنان برسد. اینها حق بازیکنان است.

وی در خصوص اینکه آیا نسبت به استقلال تبعیض ایجاد شده است گفت: منظورتان مسائل مالی است؟ من در ۲۰۰۲ سرمربی تیم ملی کامرون بودم. وقتی در این کشور کار کنید متوجه می‌شوید مشکل یعنی چه. آنجا وزیر ورزش رئیس همه کارها بود و بارها با او صحبت کردم و چیزهایی در مورد تیم ملی از او خواستم. بعدها متوجه شد حرفی که مربی زده درست بوده است. ما اولین تیمی در آفریقا بودیم که به فینال رسیدیم و حتی برزیل را شکست دادیم. در فینال یک بر صفر به فرانسه باختیم اما این برای وزیر ورزش آن کشور خوب شد که برای دفعه بعد چیزهایی که از وی خواستم را تامین کند. (در این لحظه مجری برنامه به شفر گفت نمی‌دانم این صحبت شما چه ربطی به سوال من دارد!)

شفر در خصوص اینکه بازیکنان استقلال اعتقاد دارند شرایط برای بقیه تیم‌ها مهیا است ولی برای این تیم نه گفت: من شرایط بقیه باشگاه‌ها را نمی‌دانم. من حدود یک هفته با برانکو در چین بودم و در خصوص مشکلات زیاد حرف زدیم. مثلا تراکتورسازی یک مالک شخصی دارد که می‌تواند پول بیشتری برای خرید یک بازیکن بدهد. ما در کل مشکل خاصی نداریم و من و مدیرعامل باید برای هم کار کنیم. خیلی‌ها در مورد استقلال در رسانه‌ها حرف می‌زنند در حالی که کارشان این نیست. مثلا منشا حدود ۱۰ بازی روی نیمکت نشست ولی نشنیدم کسی بگوید او بازیکن بدی است. چرا کسی این حرف را نزد؟ او بازی کرد و گل زد و السد را بردند و به فینال رفتند ولی گرو یک بازی برای استقلال بازی کرد و گفتند او بازیکن خوبی نیست. اینها مرتب اتفاق می‌افتد، سال قبل هم به مدیرعامل باشگاه گفتم در مورد تیم فقط باید مدیرعامل و سرمربی تیم حرف بزنند.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه احساس می‌شود یکسری مسائل به سود این تیم رخ نمی‌دهد گفت: ما ۲ بازیکن مصدوم داشتیم، شجاعیان در لیگ قهرمانان از ناحیه رباط مصدوم شد و کریمی هم در تمرین آسیب دید. هر ۲ بازیکن برگشتند و خیلی از این بابت خوشحالم. این را هم بگویم شجاعیان خیلی به جام جهانی نزدیک بود و حتی کی روش با من در این باره حرف زد ولی او مصدوم شد.

وی در خصوص اینکه غذای مورد علاقه‌اش در ایران چیست گفت: اولین بار که آمدم غذای مورد علاقه‌ام کباب بود. ولی نمی‌شود مرتب کباب خورد. من یک بار غذایی در منزل بیژن طاهری خوردیم که بسیار خوشمزه بود. همسر طاهری آشپزی خوبی دارد و غذای خوبی پخته بود ولی اسم آن را نمی‌دانم و باید اسم آن را بپرسم.

شفر در خصوص اینکه چند سال با همسرش زندگی کرده است گفت: من ۴۶ سال با همسرم زندگی کرده‌ام ولی زندگی با یک مربی خیلی سخت است. خیلی وقت‌ها او در حال صحبت است اما من در حال فکر کردن به برنامه تمرینات فردا هستم. به همین دلیل به حرفش گوش نمی‌کنم و دچار مشکل می‌شویم (با خنده). من در کامرون و جامائیکا و تایلند هم بوده‌ام. بعد از ۸ سال دوباره مربی باشگاهی شدم و این بسیار خوشحال کننده است.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه وی خوشتیپ است و حتی می‌توانست بازیگر شود گفت: بعد از بازی آخر استقلال زمان دارم که بنشینیم ودر مورد بازیگری من هم صحبت کنیم. چرا که نه!

وی در خصوص اینکه حواشی در مورد پسرش ساشا وجود دارد و مثلا می‌گویند او کاری انجام نمی‌دهد و خود شفر همه کارها را انجام می‌دهد یا بالعکس گفت: خیلی این مسائل را گفته‌ام. ایران بهترین فرش‌ها، بهترین غذاها و … را دارد و البته بهترین شایعات را. این را بدانید استقلال دشمنان زیادی در اطراف باشگاه دارد. من سرمربی هستم و بیژن طاهری و میگوئل و نامداری و ساشا را دارم. بازیکنانی مثل منتظری، حیدری و رحمتی را دارم که با آنها در مورد تیم حرف می‌زنم. وقتی کولی عقیده خوبی داشته باشد از نظر او خوشحال می‌شوم. در مورد ساشا هم همینطور. من چیزی را که بهترین باشد برای تیم می‌خواهم. در آخر هم حرف نهایی را من می‌زنم.

شفر در خصوص اینکه ظاهرا قرارداد وی یک میلیون دلار است گفت: من شایعات را دوست دارم! (با خنده). در آلمان در مورد پول قرارداد حرف نمی‌زنیم. قرارداد من هم برای باشگاه خوب است و هم برای خودم. ببینید چند بازیکن در چام جهانی داشتیم، روزبه چشمی و ابراهیمی زمانی که من آمده بودم در تیم ملی بودند ولی بعد از حضور من ۵ ملی پوش داشتیم. این حاصل زحمت و تلاش من است. حتما می‌دانید که اگر باشگاهی در تیم ملی بازیکنان بیشتری داشته باشد فیفا به آن باشگاه بیشتر پول می‌دهد.

وی در خصوص کشف استعدادها در استقلال گفت: این نکته مهم است. من متوجه شدم یک شبکه تلویزیونی اعلام کرد ما استقلال تهران هستیم ول ما استقلال ایران نه بلکه الان استقلال جهان هستیم. شاید آنها نگران بودند که استقلال برگشته است! استقلال نه فقط در اروپا بلکه در کانادا، آمریکا، هامبورگ و … طرفدار دارد. اولین باشگاه من مونشن گلادباخ بود. اولین مربی من علاقه زیادی به جوان‌ها داشت. مثلا برتی فوگتس، ایشتلیکه و …. من در آن زمان ۱۸ سال داشتم و او ما را به لیگ قهرمانان برد. این یادگیری از آن زمان در خون من است و حالا همان کار را انجام می‌دهم. البته این کار احتیاج به زمان دارد. نمی‌شود امروز صیادمنش را بیاورید و فردا او را بازیکن خیلی بزرگی کنید.

به گزارش فارس، شفر در پاسخ به این سوال که آیا می‌تواند با کلمه برانکو، ورزشگاه آزادی و قرمه سبزی جمله‌ای بسازد با کمی فکر گفت: زمانی که دربی بعدی را در ورزشگاه آزادی بردیم با برانکو بیرون می‌رویم و به او قرمه سبزی می‌دهم تا بخورد!

وی در خصوص اینکه با کلمات استادیوم، جام باشگاه‌های آسیا و همسر چه جمله‌ای می‌تواند بسازد گفت: وقتی در جام باشگاه‌های آسیا بازی داشته باشیم (مثلا با العین) اگر وزیر ورزش بتواند شرایط را فراهم کند همسر و دختر من هم به استادیوم خواهند آمد.

در این گفت و گو که سرمربی استقلال با مجری برنامه شوخی می‌کرد در خصوص اینکه آیا می‌تواند با ۳ کلمه کی روش، استقلال و رئال مادرید جمله دیگری بسازد گفت: شهرتی که استقلال در آسیا دارد مثل شهرتی است که رئال مادرید در اروپا دارد. کی روش مربی رئال مادرید بوده ولی هیچ شانسی برای هدایت استقلال ندارد (باخنده) البته کی روش مربی خوبی است و او تیم بسیار خوبی دارد. او ۵ بازیکن از استقلال دارد و ۲ بازیکن از پرسپولیس ضمن آنکه بازیکنان خوبی از لیگ ایران در تیم ملی داریم. امیدوارم که تیم ملی در آسیا قهرمان شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دو بازیکن باید زودتر از استقلال می رفتند/ امیدواریم شفر درس بگیرد

مهرخبرگزاری مهر
دو بازیکن باید زودتر از استقلال می رفتند/ امیدواریم شفر درس بگیرد
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال ابراز امیدواری کرد سرمربی این تیم در جذب بازیکنان باکیفیت درس گرفته باشد و دیگر بازیکنانی مثل دو خارجی نیم فصل اول را جذب نکند.

حسین ترابپور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در ارزیابی عملکرد تیم ها در نیم فصل اول لیگ هجدهم اظهار داشت: خوشبختانه لیگ امسال نسبت به فصل گذشته روند بهتری داشت، تیم‌ها با قدرت کارشان را شروع کردند، برنامه‌ریزی دقیقی داشتند و اعتقاد دارم پس از سال‌ها شاهد تماشای یک لیگ خوب بودیم.

وی تأکید کرد: حضور بالای جدول تیم‌هایی چون پدیده، سپاهان و تراکتورسازی نشان‌دهنده آن است که لیگ ما پیشرفت داشته و وقتی مشاهده می‌کنیم سه تیم بالای جدول، همگی هم‌امتیاز هستند، این مسئله بر آن تأکید می‌کند که قدرت لیگ بین تیم‌ها تقسیم شده و همه به دنبال کسب قهرمانی هستند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: تفاضل گل باعث شده تا سه تیم در رده‌های اول تا سوم جدول قرار بگیرند و امیدوارم این حساسیت تا پایان فصل ادامه داشته باشد تا شاهد لیگ جذاب‌تری در فوتبال کشورمان باشیم.

ترابپور در مورد عملکرد استقلال در نیم فصل اول افزود: در ابتدای فصل آبی‌پوشان شرایط خوبی نداشتند، رفتن چند بازیکن و مصدوم شدن تعدادی دیگر و عدم هماهنگی بازیکنان با هم باعث شد تا استقلال امتیازات زیادی را از دست بدهد اما خوشبختانه بالاخره وینفرد شفر در اواخر فصل ترکیب اصلی خود را شناخت و توانست با ترکیب اصلی، چند بازی پیاپی را با پیروزی به پایان برساند و اگر اشتباه فاحش داور دیدار پدیده برابر استقلال نبود، مطمئناً آبی‌پوشان در حال حاضر باید یک رتبه در جدول بالاتر می‌بودند.

وی درباره اعتراض تیم‌ها به قضاوت داوران در هفته‌های اخیر گفت: متأسفانه در این هفته‌های اخیر هیچ تیمی به اندازه استقلال از داوری متضرر نشد، البته سایر تیم‌ها هم به این مشکل برخوردند و همگی نسبت به این مسئله اعتراض داشتند چه تیم‌هایی که پیروز می‌شدند و چه تیم‌هایی که شکست می‌خوردند اما به قول معروف مگر می‌شود یک اشتباه را چند بار تکرار کرد؟ ولی متأسفانه داوری برای استقلال تکرار اشتباهات بود و اعتقاد دارم آبی‌پوشان ۱۰ امتیاز را به راحتی به دلیل قضاوت‌های اشتباه داوران از دست دادند؛ دیدار برابر سپاهان، پدیده، پیکان و سایپا، شاهکار اشتباهات داوری برای استقلال بود.

ترابپور با انتقاد از عملکرد کمیته داوران تصریح کرد: برنامه کمیته داوران برای داورانی که اشتباه می‌کنند، چیست؟ آیا تنها با یک جریمه و یک محرومیت، می‌توان همه چیز را تمام شده تلقی کرد؟ حالا چه کسی جوابگوی امتیازات از دست رفته‌ی استقلال خواهد بود و آیا کمیته داوران این امتیازات را به آبی‌پوشان بازخواهد گرداند؟ مطمئناً چنین اتفاقی رخ نخواهد داد ولی این استقلال است که از این بابت متضرر شده و مشخص نیست که چه کسی باید تاوان این اشتباهات را پس بدهد.

وی درباره فسخ قرارداد دو بازیکن خارجی استقلال افزود: نیومایر و الحاجی‌گرو باید زودتر از اینها از استقلال جدا می‌شدند، سطح فوتبال آنها در اندازه‌های فوتبال ما و تیم استقلال نبود؛ البته این دو با نظر شفر آمدند اما عملکرد خوبی نداشتند و امیدوارم سرمربی استقلال از این اشتباه درس گرفته باشد و برای جذب بازیکنان خارجی، وسواس بیشتری به خرج داده تا این‌چنین پول استقلال از بین نرود.

ترابپور در پایان در پاسخ به این سؤال که ارزیابی شما از نیم فصل دوم لیگ چه خواهد بود؟ خاطرنشان کرد: با رشدی که لیگ هجدهم داشته، امیدوارم شاهد دیدارهایی جذاب، تماشاگرپسند و از لحاظ فنی، بسیار خوب باشیم زیرا با این سیستم فوتبال، هواداران بیشتری به ورزشگاه می‌آیند و بر جذابیت‌های بازی بیشتر افزوده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دردسرهای شیرین شفر در نیم فصل دوم/ خیالی آسوده از خط دفاعی

مهرخبرگزاری مهر
دردسرهای شیرین شفر در نیم فصل دوم/ خیالی آسوده از خط دفاعی
تیم فوتبال استقلال در حالی نیم فصل نخست هجدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر را پشت سر گذاشت که با ۶ گل خورده به همراه پرسپولیس بهترین خط دفاعی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم استقلال در این فصل در هرکجای زمین هم که مشکل داشت، در خط دفاعی نه تنها مشکلی احساس نکرد، بلکه دارای بهترین عملکرد بود. آبی پوشان در یک نیم فصل تنها ۶ گل خوردند و در ۱۰ بازی کلین شیت کردند تا به این ترتیب دارای بهترین سازمان دفاعی باشند.

آبی ها در ساختار دفاعی شان بازیکنان باتجربه‌ای مثل منتظری، حیدری، غفوری، چشمی، دانشگر، سهرابیان، زکی‌پور، محمدی‌مهر و تیموری را در اختیار دارند و همه این بازیکنان به تناوب در بازی‌های متعددی برای این تیم به میدان رفتند.

در این میان روزبه چشمی که بازیکن مورد علاقه کارلوس کی روش نیز در تیم ملی هست، ثابت ترین عنصر دفاعی استقلال بود که در اکثر بازیهای این تیم بعنوان مدافع میانی حضوری ثابت داشت.

پژمان منتظری نیز پیش از مصدومیت ثابت ترین بازیکن استقلال در خط دفاعی بود و بعد از طی کردن دوران آسیب دیدگی بار دیگر به ترکیب استقلال بازگشت.

محمد دانشگر بعد از چشمی و منتظری سومین بازیکن ثابت در خط دفاعی استقلال بود. دانشگر بعد از بازی قابل انتقادی که مقابل السد انجام داد چند هفته‌ای دور از ترکیب بود که با مصدومیت منتظری بار دیگر به ترکیب آبیها بازگشت و در بازگشت دوباره اش عملکرد درخشانی داشت.

زکی پور هم از جمله مدافعان استقلال بود که بازیهای زیادی فرصت پیدا کرد و عملکردش هم قابل قبول بود. وریا غفوری تنها در صورتی در ترکیب استقلال حضور نخواهد داشت که یا محروم باشد و یا مصدوم. در غیر اینصورت او بازیکنی غیر قابل گذشت برای هر مربی از جمله شفر است.

اما پست بازی کردن غفوری در استقلال مدام تغییر می‌کرد و او بین مدافع راست و وینگر راست تاحدودی سرگردان بود.

آرمین سهرابیان که چند هفته پایانی را به دلیل شکستگی دست کاملا از دست داد، گاها در دفاع چپ و گاها در دفاع وسط به بازی گرفته می‌شد و همواره هم عملکرد این بازیکن مثبت و قابل دفاع بود.

فرشاد محمدی مهر دیگر مدافع استقلال بود که به نسبت چند مدافعی که در بالا یاد کردیم کمتر بازی کرد اما هرگاه در زمین حضور داشت عملکرد قابل دفاعی از خود نشان داد.

خسرو حیدری دیگر مدافع باتجربه استقلال که در نیمه نخست نیم فصل اول گاها فرصت بازی پیدا می کرد اما از هفته هشتم تا پایان نیم فصل مورد استفاده قرار نگرفت.

میثم تیموری کمترین دقایق بازی را در صف مدافعان استقلال دارد. او همپست سهرابیان و زکی پور است و کار سختی برای رسیدن به ترکیب آبی پوشان دارد. 

حضور این بازیکنان در خط دفاعی استقلال جنس آبیها را در ساختار دفاعی کاملا جور کرده است. منتظری و سهرابیان به جز دفاع میانی قابلیت قرار گرفتن در پست مدافع چپ و راست را هم دارند. چشمی می تواند هافبک دفاعی هم بازی کند، غفوری و زکی پور به جز مدافعان کناری، وینگرهای خوبی هم هستند.

این نشان می دهد شفر کمترین دغدغه را برای نیم فصل دوم در خط دفاعی تیمش خواهد داشت. با انسجامی که خط دفاعی استقلال دارد، شفر می تواند با خیالی آسوده از این منطقه برای نیم فصل دوم به فکر ترمیم خطوط میانی و حمله تیمش باشد. 

خواندن خبر در سایت منبع

کری‌خوانی شفر برای برانکو و مجری پرسپولیسی در شب یلدا!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کری‌خوانی شفر برای برانکو و مجری پرسپولیسی در شب یلدا!
ورزش سه نوشت: سرمربی استقلال با حضور در برنامه یلدایی علی ضیا درباره برداشتش از بازیکنان، مدیران و کشور ایران، مشکلات مالی تیم، مبلغ قراردادش، شایعات درباره پسرش و همچنین غذای مورد علاقه و زندگی شخصی‌اش سخن گفت.

سیدعلی ضیا جمعه شب در ویژه برنامه شب یلدای شبکه یک میزبان وینفرد شفر سرمربی تیم استقلال بود. شفر در ابتدا با بیان اینکه یلدا طولانی ترین شب هست و همه در کنار اقوام و دوستان جشن می گیرند، درباره اطلاعاتی که از بازیکنان ایرانی پیش از حضور در استقلال داشته گفت: بازیکنان خوب ایرانی در آلمان داشیم، دو بازیکن ایرانی در امارات داشتم، خیلی وقت ها غافلگیر می شدم و می دیدم تیم های خیلی خوبی در لیگ قهرمانان داریم. بسیار خوشحالم که در ایران هستم. در سفری که به خوزستان داشتیم ایمان مبعلی را دیدم. وی در پاسخ به ضیا با اشاره به اینکه خوشحالم که اسم مرا در گوگل سرچ می کنید و امیدوارم چیزی که می بینید مثبت باشد، در این باره که آیا نارضایتی از نبود انضباط در ایران دارد، تاکید کرد: اینطور نبود و این درست نیست. به این خاطر که هفته اولی که به تیم آمدم نظم را در تمرینات دیدم. شاید یک بازیکن دیرتر به تمرین می آمد و می خواست نشان دهد بازیکن بزرگتری است. اگر بازیکنی دیر بیاید باید برای بقیه ناهار بخرد یا آواز بخواند. همه متوجه شدند باید ذهنیت خوب و نظم داشته باشیم و بعد از آن همه چیز درست شد. شاید بازیکنی بود که از این کار خوشحال هم نشد. من برای تیم زیر 21 سال فرستادم و باقی بازیکنان فهمیدند اگر با کاری که در تیم انجام می شود خوشحال نیستند می توانند بروند. سرمربی استقلال تصریح کرد: طبیعی است که وقتی از آلمان آمده باشید، آنجا همه چیز برای شما مشخص است که مسیر پیش رویتان چیست و باید چه کنید. اما اکنون من در آلمان کار نمی کنم و اینجا آمده ام که به فوتبال ایران کمک کنم. صحبت های زیادی با مدیرعامل های فعلی و سابق باشگاه استقلال برای کارهایی که باید برای موفقیت انجام بدهیم داشتم. مثلا اینکه چه زمانی باید با هواپیما یا اتوبوس برویم و چه زمانی تمرین کنیم. چیزی که من می خواهم موفقیت است و اگر من موفق باشم همه موفق هستند. من با مدیرعامل جدید باشگاه ارتباط خوبی دارم امروز جلسه بسیار خوبی با هم داشتیم 50 سال است در فوتبال حرفه ای هستم و تجربه زیادی دارم. همه این چیزها را به استقلال می آورم و امیدوارم با کمکی که می کنم پیشرفت کنیم. ضیا در ادامه به گلایه کیروش از عبارت "ان شاءالله" که از زبان مدیران بیرون می آید، اشاره کرد و نظر شفر را پرسید که اینگونه پاسخ می داد: البته شرایط تیم ملی متفاوت است. گاهی می گویند تا چند روز آینده مشکلی حل می شود و گاهی ممکن است تا یک هفته هم طول بکشد. باید سخت گیرتر باشیم تا مشکل حل شود. من فکر می کنم بزرگترین مشکل باشگاه ها مالی است و چیزهایی که کادر فنی و پزشکی لازم دارند و این خوب نیست که برای گرفتن این چیزها دعوا کنیم. بازیکنان باید همه این چیزها را داشته باشند و چیزهایی که برای موفقیت لازم دارند در اختیارشان باشد. وی یادآور شد: من در 2002 سرمربی تیم ملی کامرون بودم وقتی شما در این کشور کار کنید می دانید مشکل فوتبال چیست. آنجا بارها صحبت کردم و درباره چیزهایی که برای موفقیت نیاز داریم صحبت کردم تا فهمیدند حرفی که مربی می زند درست است. برزیل را شکست دادیم و یک بر صفر در دیدار نهایی مقابل فرانسه متوقف شدیم. آن زمان وزیر ورزش فهمید باید حرفهایی که مربی می زند را گوش بدهند. این برای وزیر ورزش و باقی کافی بود که بفهمند مشکل چیست. سرمربی استقلال اذعان کرد: درباره مشکلات زیاد صحبت کرده ایم باشگاهی مثل تراکتور یک مالک شخصی دارد می تواند پول بیشتری برای گرفتن بازیکن تهیه کند. ولی ما مشکل خاصی نداریم و من و مدیرعامل باشگاه باید با هم کار کنیم. خیلی ها درباره استقلال صحبت می کنند در حالی که کارشان این نیست. دیروز هم گفتم منشا بازیکن پرسپولیس حدود 10 بازی روی نیمکت نشسته بود ولی نشنیدم که کسی بگوید او بازیکن بدی است. او بازی کرد و گل خیلی خوبی زد السد را بردند و به فینال رسیدند. اما یک بازیکن یک بازی انجام داد و خیلی ها گفتند خوب نیست. این موضوع برای هواداران خوب نیست که این مطلب را می خوانند. این نکته بسیار مهم است و سال گذشته این را به مدیرعامل قبلی گفتم.

شفر همچنین خطاب به ضیا که به احترام او مچ بند آبی استقلال را به دست داشت، گفت: مچ بند شما خیلی زیبا است و ما یک هوادار جدید در استقلال داریم!

ضیا هم تاکید کرد: نه من پرسپولیسی می مانم!

شفر در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما دو بازیکن مصدوم داشتیم و در بازی با ذوب آهن خطایی رخ داد اما هر دو الان برگشته اند و خیلی از این بابت خوشحالم.

وی درباره غذای مورد علاقه اش گفت: آقای بیژن طاهری مرا دعوت کرد و همسر ایشان آشپز بسیار خوبی است. من وقتی به ایران آمدم مدام کباب خوردم اما حالا نمی خواهم دیگر کباب را ببینم. مشکلی ندارم و خوب غذا می خورم.

سرمربی استقلال در این باره که آیا به خاطر غذاهای ایران دچار اضافه وزن شده یا خیر، گفت: فردا همسرم را می بینم و شاید به خاطر این موضوع با من خشن باشد باید قدری ورزش کنم! به او می گویم زمان کافی برای ورزش ندارم و امیدوارم متوجه بشود.

وی درباره زندگی شخصی اش اظهار کرد: 46 سال است ازدواج کرده ام و بله زندگی با یک مربی سخت است. من مدام دارم به این فکر می کنم که برای تمرین بعدی باید چه کنیم و او با من حرف می زند اما من متوجه نمی شوم و این باعث مشکلمان می شود. در خانه مدام به کار فوتبال فکر می کنم و همسرم وقتی می بیند در آشپزخانه وسایل را جابجا می کنم و عصبی ام متوجه می شود زمان آن رسیده که دوباره به فوتبال برگردم. من با استقلال بعد از 8 سال دوباره به مربی گری باشگاه برگشتم و هر روز سر تمرین هستم.

شفر درباره نگاهی که به ایران دارد تصریح کرد: من به دوستانم گفته ام که لطفا چیزهایی که در رسانه ها درباره ایران می گویند باور نکنید؛ ایران کشور بسیار زیبایی است مردم خوبی دارد و همه می خواهند کمک کنند.

وی ادامه داد: دوستی دارم که دکتر روانشناس است. او به ایران آمد و در آپارتمان من بود. او به تاریخ علاقه زیادی دارد و ما همسایه ای داشتیم که به خاطر کارش خیلی با مردم در ارتباط است و برای دوست من جالب بود که اینقدر خانواده ها با هم صمیمی و نزدیک باشند. او در نیم فصل دوم که در پیش داریم دوباره می خواهد به ایران بیاید.

سرمربی استقلال افزود: من کاملا مثبت درباره ایران حرف می زنم فقط یک مشکل کوچک هست آن هم ترافیک! بعضی ها نمی دانند خیابان یک طرفه چیست؟ گاهی سوال می کنم چرا چراغ راهنمایی داریم چون احتیاجی به آن نداریم و خیلی راحت رد می شویم! محمد اسم راننده ام است و مشکلی از این بابت ندارم.

شفر در پاسخ به این سوال ضیا که آیا درست است همه کاره تیم پسرش است و او کاری نمی کند، گفت: درباره شایعات درباره پسرم چند بار گفته ام ایران بهترین فرش ها، بهترین خاویار و بهترین شایعات را دارد! معمولا من درباره شایعات پاسخ نمی دهم و شما باید بدانید که استقلال دشمنان زیادی اطراف باشگاه دارد، خیلی ها بد درباره این تیم حرف می زنند. من سرمربی هستم و میگوئل را دستیار خود گذاشته ام و اشکان نامداری و ساشا را دارم. با بازیکنان باسابقه ای مثل اشکان حیدری درباره فوتبال حرف می زنیم، یکی دو روز قبل از بازی برای شام می رویم و با هم صحبت می کنیم که در بازی باید چه کنیم. من چیزی را که برای تیم بهترین باشد می خواهم. در پایان می گویم ما این کار را انجام می دهیم من اگر به حرف دکتر نوروزی یا حرف کادرم گوش ندهم نمی توانیم موفقیت داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر ضیا مبنی بر اینکه درست است که قراردادتان 300 هزار دلار بوده و قرار بوده اگر قهرمان شوید 600 هزار دلار شود اما اکنون 1 میلیون دلار دستمزد می گیرید، تاکید کرد: شایعات را دوست دارم! در آلمان ما درباره پول قرارداد حرف نمی زنیم. ما پول را درمی آوریم. قرارداد من هم برای باشگاه هم خودم خوب است و ما موفقیت را زمانی می بینیم که چند بازیکنمان در جام جهانی بودند. از جمله روزبه چشمی و امید ابراهیمی اول که به استقلال آمدم در تیم ملی بودند و درپایان 4، 5 بازیکن از ما به جام جهانی رفتند این ثمره کار سختی بود که انجام شد. زمانی که بازیکنان به جام جهانی می روند فیفا به تعداد بازیکنان به باشگاه پول می دهد و این برای باشگاه خوب است.

سرمربی استقلال درباره رویکردی که نسبت به کشف استعدادهای تازه و پرورش آنها دارد، گفت: درباره استقلال دیدم که شبکه تلویزیونی گفته بود استقلال تهران نماینده ایران در آسیا است آنها نگران بودند ما برگردیم. اصلش استقلال ایران است و من اصلا می گویم استقلال جهان. چون ما هواداران زیادی در دنیا داریم که از طریق رسانه های اجتماعی به من پیام می دهند. نه فقط در اروپا بلکه در کانادا، آمریکا و ... استقلال را دوست دارند.

وی اضافه کرد: بازیکنان جدید و بازیکنان باتجربه ای داریم که زمانی که آمدم به خاطر مصدومیت بیرون بودند و حالا بازیکن تیم ملی هستند و این برای فوتبال ایران است. آینده از آن بازیکنان باتجربه نیست بلکه برای بازیکنان جوان است.

در بخش بعدی برنامه ضیا از شفر خواست با کلمات مختلف جمله بسازد. جمله سازی شفر با قورمه سبزی، ورزشگاه آزادی و برانکو اینطور از آب درآمد: زمانی که ما دربی بعدی را در ورزشگاه آزادی ببریم من با برانکو به رستوران می روم و قورمه سبزی میدهم که ایشان میل کنند!

علی ضیا هم پاسخ داد: امیدوارم بعد از برد پرسپولیس شما قورمه سبزی بخورید!

شفر هم این طور به کری خوانی ادامه داد: وقتی می بینم یک هواداری برای انتخاب تیمش اشتباه کرده عیبی ندارد اما مطمئنم شب با همین مچبند آبی می خوابید!

وی در جمله سازی دیگری گفت: وقتی بازیهای دوره بعدی قهرمانان آسیا را در ورزشگاه آزادی مقابل العین داشته باشیم و وزیر محترم ورزش سلطانی فر اگر بتوانند شرایطی را فراهم کنند که بانوان به ورزشگاه بیایند همسر و دختر من هم خواهند آمد.

وقتی بنا شد سرمربی استقلال با کیروش، رئال مادرید و استقلال جمله بسازد، این چنین گفت: شهرتی که استقلال در آسیا دارد مثل شهرت رئال مادرید در اروپا است کیروش هم مربی رئال مادرید بوده اما شانسی برای استقلال ندارد!

شفر ادامه داد: کیروش تیم بسیار خوبی دارد بازیکنانی که در لیگ خودمان بازی می کنند بسیار خوب هستند 5 بازیکن از استقلال و چند بازیکن از پرسپولیس دارند و کاندیدای اصلی قهرمانی آسیا هستند. گرچه در آخر فصل همه ما عضوی از لیگ فوتبال ایران هستیم.

وی در پایان گفت: ممنون از دعوتتان. اینجا بسیار خوب است و فضای قشنگ، ادویه های خوب و میوه های زیبایی اینجا است

در انتها شفر یک فال حافظ برای خود برداشت که این بیت « راهی است راه عشق که هیچش کناره نیست آنجا جز آنکه جان بسپارند چاره نیست» مطلع آن بود و علی ضیا این فال را اینطور برای شفر تعبیر کرد: باید جانتان را برای استقلال بدهید!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/گل‌هاومهارت‌های مهاجم مدنظر پرسپولیس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/گل دیدنی رامین رضاییان برای الشحانیه از روی ضربه ایستگاهی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز19 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتورنمنت جام شهدا ۱۳۹۸ درحالی قرار است از ۲ مرداد در ورزشگاه شهدای شهرقدس برگزار شود که طبق برنامه در نخستین بازی، ماشین سازی تبریز تبریزبه مصاف فولاد خوزستان می‌رود و پرسپولیس و سایپا رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. هنوز ساعت برگزاری رقابت‌ها مشخص نیست و اتحادیه باشگاه‌های فوتبال ایران قرار است ساعت آن را اعلام کند. در آخرین دوره‌ای که در سال ۱۳۹۶ برگزار شد، تراکتور با هدایت یحیی گل محمدی به قهرمانی رسید و اکنون چهار تیم شانس دارند تا عنوان قهرمانی جام شهدا را از آن خود کنند. خبر دیگر اینکه کادرفنی پرسپولیس درصدد است در این رقابت‌ها با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه حضور یابد تا شناخت کامل‌تری از بازیکنان داشته باشد. قرار است کالدرون آرژانتینی به برخی ستاره‌ها و ملی پوشان استراحت دهد تا بازیکنان جوان در شرایط مسابقه محک بخورند.
نودنود1 روز قبل
جناح چپ استقلال در این سال‌ها، مرحله برو و بیا بوده و گزینه‌های زیادی در آن امتحان شده‌اند. به گزارش وب‌سایت نود، شایان مصلح بعد از حضور در لیست مازاد کالدرون اعلام کرد که شاید به تیم رقیب سنتی قرمزها برود. اما آیا این انتقال انجام خواهد شد؟ حضور مصلح در استقلال شاید برای بازیکن مازاد پرسپولیسی‌ها یک انتقال خوب به حساب بیاید اما برای استقلال شاید یک مهره دیگر به مهره‌های ناموفق استقلال در دفاع چپ اضافه کند. بعد از رفتن نیکبخت، استقلال برخلاف جناح راست در جناح چپ همواره از نداشتن یک دفاع چپ تخصصی ضربه خورد. استقلال در این سال‌ها گزینه‌های مختلفی را برای این پست امتحان کرده است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، بعد از شنیده شدن احتمال پیوستن محسن فروزان به استقلال تهران و جانشینی مهدی رحمتی اکنون مهدی نوراللهی در آستانۀ ترک آبی‌پوشان قرار دارد. نوراللهی که با جدایی رحمتی به دروازه‌بان دوم استقلال بدل شد یکی از دروازه‌بانان با استعداد و آینده‌دار فوتبال ایران به حساب می‌آید. اما گویا اکنون نوراللهی از تصمیم مدیران تیمش مبنی بر جذب فروزان ناراحت است و قصد دارد آیندۀ فوتبالی خود را در تیمی دیگر سپری کند تا با حضور در میادین رسمی با کسب تجربه بتواند به ردۀ ملی راه یابد و در فوتبال خود پیشرفت چشمگیری را رقم بزند. این پدیدۀ جوان با انتشار پیامی از تصمیم خود برای رفتن از استقلال خبر داد و باید دید که فصل آینده در چه تیمی به میدان خواهد رفت.
وانانیوزوانانیوز12 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، تیم فوتبال استقلال تهران در حالی برای کسب مجوز حرفه‌ای برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تلاش می‌کرد که طبق خواسته مدیران باشگاه طلب کاران با حضور در دفتر باشگاه چک و یا پول‌های مطالبات خود را با دریافت یک برگه تسویه می‌رفتند تا آبی‌ها مشکلی برای حضور در این مسابقات نداشته باشد. آندو تیموریان نیز جزو شاکیاتی بود که رقم ۱۶۰ میلیون تومان از استقلالی‌ها خواستار بود تا اینکه در نشست با مدیران آبی پوش نیمی از طلب خود را دریافت کرد و قرار بود مابقی طی چکی به او تحویل داده شود. اما در این میان توافقات میان آندو و مدیران استقلال بازیکن خارجی سابق آبی‌ها بابت پولی که دریافت می‌کند و قرار می‌شود در آینده بگیرد برگه تسویه به استقلالی‌ها می‌دهد تا آن‌ها منعی برای حضور در رقابت‌های آسیایی نداشته باشند. البته این بازیکن با توجه به توافقات حاصل شده باز هم می‌تواند با در اختیار دادن برگه تسویه به مدیران استقلال باز هم پیگیر طلبش از آبی پوشان شود و با شکایت دردسر جدیدی را برای آن‌ها رقم بزند.

اخبار بیشتر