1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

پوشش خبری ویژه یلدا «۲»

شادی شب یلدا با کودکان کار/ لبخند سهم کودکان غمگین

مهرخبرگزاری مهر
شادی شب یلدا با کودکان کار/ لبخند سهم کودکان غمگین

به گزارش خبرنگار مهر، تعدادی از کودکان کاری که جمعیت امام علی (ع) در اهواز آنها را شناسایی کرده به مناسبت شب یلدا در تالار مطهری این شهر گرد هم آمدند تا شبی به یاد ماندنی را رقم بزنند.

به کودکان کار حاضر در این مراسم هدایا و بسته های تغذیه ای با لوگوی هندوانه و تم یلدا اهدا شد؛ همچنین اجرای موسیقی زنده و برنامه های شاد از جمله برنامه های جانبی این جشن بود.

محسن خطیبی نماینده جمعیت امام علی (ع) در اهواز در این مراسم اظهار کرد: این جمعیت بالغ بر ۳۰ سال است که کار رسمی خود را برای کودکان مناطق محروم و کودکان کار شروع کرده که اکثر داوطلبان آن نیز دانشجو هستند.

وی با اشاره به فعالیت سه ساله شعبه اهواز و انجام فعالیت های متعدد افزود: بیشتر فعالیت های شعبه اهواز برای کودکان کوی مندلی و سلیم آباد است که در این مناطق حضور مستمری داریم و تیم ورزشی را برای آنها راه اندازی کردیم.

نماینده جمعیت امام علی (ع) در اهواز با اشاره به انجام فعالیت های مختلف از جمله آموزشی، فرهنگی و مددکاری برای کودکان گفت: شهرداری هم فرهنگسرای کوی علوی را برای انجام این فعالیت ها در اختیارمان قرار داده است.

خطیبی با گلایه از اینکه متأسفانه مناطق پایین شهر از مناطق بالای شهر دور افتاده و در تضاد با هم هستند، ادامه داد: ولی قصد داریم که آنها را به هم نزدیک کنیم.

وی یادآور شد: طی سال های اخیر طرح های اجتماعی متعددی بر پایه آیین های ملی و مذهبی تدارک دیدیم که از آن جمله می توان به برنامه شب یلدا اشاره کرد؛ دو سال اول جشن را در خیابان و کنار کودکان کار برپا و به آنها هدایایی را اهدا می کردیم ولی امسال جشن را در یک سالن برپا کردیم.

نماینده جمعیت امام علی (ع) در اهواز با اشاره به توزیع بسته های غذایی در ماه مبارک رمضان بیان کرد: از عاشورا تا اربعین نیز طرح طفلان مسلم را برای نوجوانان بزهکار اجرا می کنیم.

شادی شب یلدا با کودکان کار/ لبخند سهم کودکان غمگین - 9

خطیبی با بیان اینکه شب یلدا را پایان سیاهی شب و شروع روزی با روشنایی و سفیدی بیشتر می دانیم، عنوان کرد: یکی از مسائلی که ناراحت کننده بود این بود که برخی خانواده ها به خاطر نان آور بودن فرزندانشان اجازه حضور در این جشن را به آنها ندادند و اعلام کردند که باید هزینه ای بابت کار نکردن به خاطر حضور در جشن به ما پرداخت کنید؛ سال های قبل چون در محلات حضور پیدا می کردیم چنین مشکلاتی نداشتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعیت امام علی (ع) از سال ۱۳۷۹ توسط جمعی از دانشجویان در دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی و سپس در شهرهای مختلف کشور نمایندگی های بسیاری را فعال کرد.

این جمعیت با تکیه بر حمایت های مادی و معنوی مردم و حضور پررنگ نیروهای داوطلب به ویژه دانشجویان و اقشار فرهیخته در کنار افراد دردمند به ویژه در مناطق معظل خیز اجتماع، الگوی جدیدی ازمسئولیت پذیری دینی و اجتماعی را ارائه داده است.

کودکان مورد حمایت در خانه های ایرانی از خدمات آموزشی تحصیلی، هنری، ورزشی، خدمات پزشکی، مشاوره و تغذیه مناسب بهره مند می شوند و تمامی این خدمات به صورت رایگان ارائه می شود.

یکی از مهمترین طرح های کلیدی این جمعیت کودکان بی کتاب هست که بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ کودک محروم از تحصیل را مورد حمایت تحصیلی قرار داده است.

طرح کوچه گردان عاشق با هدف شناسایی خانواده های نیازمند در محلات حاشیه و تأمین مایحتاج غذایی یک ماهه، طرح کعبه کریمان با هدف برآورده کردن کودکان دردمند همزمان با تولد امام علی (ع)، طرح یلدا در کوچه های فقر با هدف حضور در کنار کودکان کار و افراد بی خانمان شهر در شب یلدا و همچنین طرح طفلان مسلم در روز تاسوعا و اربعین برای آزادسازی کودکان معارض قانون از کانون اصلاح و تربیت و حمایت پس از خروج آنان نمونه های از طرح های اجرایی جمعیت امام علی (ع) است.

خواندن خبر در سایت منبع

شب یلدایی عروس

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
شب یلدایی عروس

خبرگزاری فارس: در ایران و سرزمین‌های هم‌فرهنگ مجاور، از شب آغاز زمستان با نام «شب چله» یا «شب یلدا» نام می‌برند. فال حافظ، بازگویی خاطرات و قصه‌گویی پدر بزرگها و مادر بزرگها نیز یکی از مواردی است که یلدا را برای خانواده‌ها دلپذیرتر می‌کند. یکی دیگر از سنت‌های کهن شب یلدا، چله بردن برای خانواده عروس است.

رسم بر این است که در بلند ترین شب سال خانواده هایی که تازه وصلت کرده اند، دور هم جمع شوند و خوشحالی و شادی را به شیوه دیگری جشن بگیرند. در این میان هدایایی هم از طرف خانواده داماد به عروس تقدیم می شود که لبخند پر رنگ تری را روی چهره عروس خانم می نشاند تا شادی و نشاط این شب بلند بیشتر شود.

شب یلدایی عروس - 3شب یلدایی عروس - 4شب یلدایی عروس - 5شب یلدایی عروس - 6شب یلدایی عروس - 7شب یلدایی عروس - 8شب یلدایی عروس - 9شب یلدایی عروس - 10شب یلدایی عروس - 11شب یلدایی عروس - 12شب یلدایی عروس - 13شب یلدایی عروس - 14شب یلدایی عروس - 15شب یلدایی عروس - 16

خواندن خبر در سایت منبع

سفره شب یلدا در عهد قاجار

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
سفره شب یلدا در عهد قاجار

وبسایت مشرق: ایرانی ها قرن هاست که شب یلدا را به عنوان بلندترین شب سال جشن می گیرند. جشنی که کمابیش سر و شکل و آداب و رسومش بدون تغییر باقی مانده و هر سال خانواده ها را دور هم جمع می کند. در تصویر زیر مراسم شب یلدای مردم در عهد قاجار را می‌بینید که آن زمان هم مثل امروز هندوانه و آجیل و خشکبار پای ثابت سفره شب چله بودند.

سفره شب یلدا در عهد قاجار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

دورهمی شب نشین در شب یلدا

دورهمی شب نشین در شب یلدا

ویژه برنامه شب نشین با اجرای حمید گودرزی و به تهیه کنندگی محمد حسین رضوی کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که از ساعت ۲۱ شب جمعه ۳۰ آذر ماه اجرا شد. این برنامه به مدت سه شب در آخرین شب‌های پاییز با مخاطبان همراه می‌شود.

دورهمی شب نشین در شب یلدا - 1دورهمی شب نشین در شب یلدا - 3دورهمی شب نشین در شب یلدا - 4دورهمی شب نشین در شب یلدا - 5دورهمی شب نشین در شب یلدا - 6دورهمی شب نشین در شب یلدا - 7دورهمی شب نشین در شب یلدا - 8دورهمی شب نشین در شب یلدا - 9دورهمی شب نشین در شب یلدا - 10دورهمی شب نشین در شب یلدا - 11دورهمی شب نشین در شب یلدا - 12دورهمی شب نشین در شب یلدا - 13دورهمی شب نشین در شب یلدا - 14دورهمی شب نشین در شب یلدا - 15دورهمی شب نشین در شب یلدا - 16دورهمی شب نشین در شب یلدا - 17دورهمی شب نشین در شب یلدا - 18دورهمی شب نشین در شب یلدا - 19دورهمی شب نشین در شب یلدا - 20دورهمی شب نشین در شب یلدا - 21دورهمی شب نشین در شب یلدا - 22دورهمی شب نشین در شب یلدا - 23دورهمی شب نشین در شب یلدا - 24دورهمی شب نشین در شب یلدا - 25دورهمی شب نشین در شب یلدا - 26دورهمی شب نشین در شب یلدا - 27دورهمی شب نشین در شب یلدا - 28دورهمی شب نشین در شب یلدا - 29دورهمی شب نشین در شب یلدا - 30دورهمی شب نشین در شب یلدا - 31

خواندن خبر در سایت منبع

برگزاری مراسم شب یلدا در اردوی تیم ملی فوتبال

الفخبرگزاری الف
برگزاری مراسم شب یلدا در اردوی تیم ملی فوتبال

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، مراسم بلندترین شب سال 1397 با حضور بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی برگزار شد.

به مناسبت مراسم شب یلدای 1397 بازیکنان و اعضای تیم ملی طی مراسمی دورهم جمع شدند و به رسم دیرین، این شب را برای دقایقی با هم سپری کردند.

در مراسم شب یلدای امشب، که در سالن محل جلسات تیم ملی برگزار شد، به رسم دیرپای ایرانی، بازیکنان در مراسمی به همین منظور تدارک دیده شده بود حضور یافته و بلندترین شب سال را در اردوی تیم ملی با هم گذراندند.

در این مراسم رامین رضاییان و مسعود شجاعی – کاپیتان تیم ملی تفالی بر دیوان حافظ زده و در نهایت، این مراسم با آرزوی بازیکنان تیم ملی برای مسابقات جام ملتهای آسیا و آرزوی سلامت و موفقیت برای هم میهنان عزیز و با ذکر این نکته که چشم انتظار دعای خیر همه مردم ایران هستند به پایان رسید.

برگزاری مراسم شب یلدا در اردوی تیم ملی فوتبال - 5

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدئو | تصاویری عجیب از سیل در شیراز؛ خودروها واژگون شدند

همشهریهمشهری9 ساعت قبل

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

ویدیو/ شاهکار جدید در سریال نوروزی شبکه دو/ خواستگاری یک زن مسن از حمید گودرزی!

انتخابانتخاب12 ساعت قبل

(ویدئو) خواستگاری در «برنامه عصر جدید» احسان علیخانی!

فراروفرارو14 ساعت قبل
ویدیوی خواستگاری پسر افغان در برنامه عصر جدید را می‌بینید: علیرضا یعقوبی، شرکت‌کننده «عصر جدید» که با برادرش در این مسابقه شرکت کرد و توانست نظر مثبت داوران را جلب کند، از یکی از آشنایانش که با پدر و مادرش در استودیو حضور داشت، خواستگاری کرد. نکته دیگر سن پایین دختر و پسر بود که مصداق کودک همسری بود بعد از حواشی سریال «بچه مهندس». و نکته سوم رواج خواستگاری غربی بود که پسر با زانو زدن در مقابل دختر حلقه‌ای به او داد که با تشویق تماشاگران حاضر در استودیو همراه شد. انتشار ویدئویی از یک خواستگاری وسط یک پاساژ، کار دست این دختر و پسر داد و کارشان به دادسرا و بازداشت رسید. در زمان درخواست خواستگاری، احسان علیخانی با اشاره به ویدئوی معروف وایرال شده از کشیده‌ای که یک مجری تلویزیونی زن به خاطر خواستگاری همکارش روی آنتن به او زده بود، گفت: «مطمئنی کتک‌مان نمی‌زند؟»

طغیان اروندرود و نهرهای‌ آن (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اخبار بیشتر