1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دولت آمریکا تعطیل شد

پیامدهای تعطیلی دولت آمریکا بر اقتصاد این کشور

ایسناخبرگزاری ایسنا
پیامدهای تعطیلی دولت آمریکا بر اقتصاد این کشور

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ با انتشار یک فایل ویدیوئی در شبکه اجتماعی توئیتر ابراز امیدواری کرد که تعطیلی دولت فدرال مدت زیادی به طول نکشد. هم‌چنین مقامات دولت گفته‌اند که نهادهای حساس نظیر ارتش آمریکا به کار خود ادامه خواهند داد و حقوق بازنشستگان و بودجه نهادهای خدماتی ضروری نظیر کنترل ترافیک هوایی به مانند گذشته پرداخت خواهد شد.

با این حال به گفته بیزینس اینسایدر، تعطیلی محدود دولت آمریکا دارای تبعات گسترده‌ای بر بازار کار و اقتصاد این کشور خواهد بود به گونه‌ای که از ۱۲ ردیف بودجه‌ای آمریکا، تنها بودجه برای ۵ ردیف دفاعی، سلامت و خدمات انسانی، آموزش، امور کهنه سربازان و انرژی پرداخت شد و بودجه سایر نهادها از جمله نهادهای مرتبط با کشاورزی، بازرگانی، حمل و نقل و توسعه شهری تا زمان بازگشایی دولت به حال تعلیق در خواهد آمد.

در زمان تعطیلی دولت فدرال، ۴۲۰ هزار کارمند دولتی باید بدون پرداخت حقوق به کار خود ادامه دهند و یا به مرخصی بدون حقوق بروند که در این میان، پرداخت حقوق و مزایا به ۹۵ درصد کارکنان ناسا، ۸۶ درصد کارمندان اتاق بازرگانی و ۸۳ درصد کارکنان وزارت خزانه‌داری آمریکا به حالت تعلیق در خواهد آمد.

تنها در طی سال جاری میلادی، دولت فدرال آمریکا ۲ بار تعطیل شده بود که در ماه ژانویه ۳ روز و در ماه فوریه یک روز به طول انجامید. این برای نخستین بار از سال ۱۹۷۹ میلادی است که دولت آمریکا در نیمه شب تعطیل می‌شود. طولانی ترین مدت تعطیلی دولت آمریکا مربوط به تعطیلی ۲۱ روزه در دسامبر ۱۹۹۵ و تعطیلی ۱۸ روزه سپتامبر ۲۰۱۳ بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

درگیری بر سر دیوار مرزی مکزیک دولت آمریکا را تعطیل کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
درگیری بر سر دیوار مرزی مکزیک دولت آمریکا را تعطیل کرد

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت ترامپ در اولین ساعات روز شنبه در درگیری شدیدی بر سر خواسته های دونالد ترامپ تا حدی بسته شد. ترامپ درخواست داده که کنگره 5 میلیارد دلار برای ساخت دیواری در طول مرز با مکزیک تخصیص دهد . پس از شکست در رسیدن به یک توافق در مورد بودجه در روز جمعه، رهبران کنگره و کاخ سفید تا آخر هفته به مذاکرات ادامه می‌دهند تا قبل از تعطیلات کریسمس به توافق برسند و به این بسته بودن دولت پایان دهند . این وضع دشوار پس از آن به وجود آمد که ترامپ با قرارداد بودجه کوتاه مدتی که سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه تصویب کرده بودند موافقت نکرد چون این بودجه شامل دیوار مرزی 5 میلیارد دلاری نمی شد . مجلس نمایندگان آمریکا جایی که جمهوری‌خواهان تا سوم ژانویه حداکثر اعضا را دارند، پس از آن لایحه ای تصویب کرد که این 5 میلیارد دلار را در برداشت ولی در سنا پذیرفته نشد و دولت در نیمه شب جمعه بسته شد . پس از آنکه مشخص شد لایحه مجلس رای نیاورده، رهبران سنا به صورت خصوصی با مایک پنس، معاون رئیس جمهوری و سایر مقامات کاخ سفید گفتگو کردند تا راه حلی پیدا کنند . این گفتگو ها هم شکست خورد و قانونگذاران هر دو حزب مجلس به خانه فرستاده شدند . ترامپ سعی کرد دموکرات ها را سرزنش کند . 2 ساعت قبل از مهلت نیمه شب، ترامپ در توییتر گفت:« ما به سوی بسته شدن دولت پیش می‌رویم. کاری نمی‌توانیم در این باره انجام دهیم. چون نیاز به رای دموکرات‌ها داریم ». دموکرات ها بارها به ترامپ و رای دهندگان یادآوری کرده اند که او هفته پیش گفته بود افتخار می‌کند دولت را ببندد تا بودجه دیوار مرزی را بگیرد. حدود سه چهارم برنامه های دولت فدرال تا 30 سپتامبر سال آینده تامین هزینه می‌شود ولی مهلت تعیین تامین مالی سایر بخشها مثل وزارت دادگستری و کشاورزی در نیمه شب پایان یافت . پارک های فدرال بسته می شوند و بیش از 400 هزار کارمند فدرال تا پایان درگیری بدون حقوق کار خواهند کرد. به 380 هزار نفر دیگر هم مرخصی میدهند یعنی موقتاً از کار بیکار می‌شوند . برای پایان بسته شدن دولت، هم مجلس و هم سنا باید تمام قراردادهای مورد مذاکره بین تیم ترامپ و رهبران جمهوری‌خواه و دموکرات را تایید کنند . این شرایط می‌تواند حداقل تا سوم ژانویه ادامه یابد، بعد دموکرات ها کنترل مجلس را از جمهوری‌خواهان می‌گیرند. البته این لزوماً بدان معنا نیست که ترامپ سازش می کند . گرچه ترامپ در کمپین انتخاباتی 2016 قول داده بود که این دیوار مرزی را بسازد ولی این کار اولویت اصلی اکثر آمریکایی ها نیست .نگرانی ترامپ از تاثیر سقوط وال استریت بر نتیجه انتخابات 2020ماتیس از کابینه ترامپ می‌رود

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: تعطیلی دولت طولانی نخواهد بود

مهرخبرگزاری مهر
ترامپ: تعطیلی دولت طولانی نخواهد بود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بار مسئولیت تعطیلی موقت بخش‌هایی از دولت فدرال را به دوش حزب دموکرات انداخت.

وی در پیامی ویدئویی اعلام کرد: بگویید تعطیلی دموکرات‌ها، هر نامی که می‌خواهید روی آن بگذارید.

با این حال، وی ادامه داد: بیایید با هم کار کنیم. بیایید فراحزبی باشیم و این کار را به سرانجام برسانیم. امید دارم که این تعطیلی دوام چندانی نخواهد داشت.

گفتنی است با آغاز نخستین دقایق روز شنبه به وقت محلی واشنگتن، بخشهایی از دولت آمریکا به طور موقت تعطیل شد.

این رویداد حاصل عدم تفاهم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کنگره این کشور برای تامین بودجه سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت واشنگتن از جمله دیوار حائل در مرز مکزیک است.

۹ وزارتخانه و دهها اداره دولتی تا زمان تصویب بودجه تعطیل خواهند بود و کارکنان آنها هم حقوق دریافت نخواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

دولت فدرال آمریکا تعطیل شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
دولت فدرال آمریکا تعطیل شد

به گزارش آسوشیتدپرس، با آغاز نخستین دقایق روز شنبه به وقت محلی واشنگتن، بخش‎هایی از دولت آمریکا به طور موقت تعطیل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این رویداد حاصل عدم تفاهم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کنگره این کشور برای تامین بودجه سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت واشنگتن ازجمله دیوار حائل در مرز مکزیک است.

۹ وزارتخانه و دهها اداره دولتی تا زمان تصویب بودجه تعطیل خواهند بود و کارکنان آن‌ها هم حقوق دریافت نخواهند کرد.

«مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا، «جرد کوشنر» داماد و مشاور ترامپ و همچنین «مایک مالونی» رئیس بودجه کاخ سفید هنگام ترک کنگره اعلام کردند: توافقی حاصل نشد اما همچنان مذاکره می‌‌کنیم.

به این ترتیب، کنگره آمریکا در اقدامی غیرمعمول، امروز شنبه هم جلسه تشکیل خواهد داد.

از ۸۰۰ هزار کارمندی که از تعطیلی دولت فدرال متاثر می‌شوند؛ حدود ۴۲۰ هزار نفر از آنها تا فرا رسیدن کریسمس، بدون دریافت حقوق کار خواهند کرد حال آنکه ۳۸۰ هزار نفر دیگر بالاجبار در منزل خواهند ماند.

در این میان، بودجه پنتاگون و وزارت کهنه سربازان و خدمات درمانی پیشتر مشخص شده و آنها همچنان به فعالیت خود ادامه می ‌دهند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

کنایه‌های سنگین جناب خان به روحانی!

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب شیراز با حضور در منطقه دروازه قرآن از متولیان توضیح خواست اما شهردار شیراز نیست. علی صالحی در حاشیه حضور در مناطق سیل زده شیراز گفت: کشته و مجروح شدن تعدادی از هم وطنان در سیلاب شیراز ناشی از سهل انگاری دستگاه‌های متولی است. وی ادامه داد: بر این اساس بنده شخصا در محل سیلاب از متولیان امر توضیح خواستم و اظهاراتشان گرفته شد. دادستان شیراز با اشاره به اینکه با مدیران سهل انگار برخورد می‌شود، اظهار کرد: پرونده‌ای در این خصوص در دادستانی شیراز گشوده و تحت بررسی است. وی در رابطه با عدم حضور شهردار شیراز افزود: شهردار در شیراز نیست اما تلفنی با او صحبت شده و قرار است برگردد.

تصاویر هوایی از حمله به تل‌آویو / ۷ صهیونیست زخمی شدند

مهرمهر12 ساعت قبل

استودیو عصر جدید، مجلس «بله برون» شد/علی‌خانی مدیران سیما خوش‌شانس‌تر از زوج اراکی!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علیرضا یعقوبی شرکت‌کننده عصر جدید که با برادرش در این مسابقه شرکت کرد و توانست نظر مثبت داوران را جلب کند، از یکی از آشنایانش که با پدر و مادرش در استودیو حضور داشت، خواستگاری کرد. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴خواستگاری که با جواب مثبت دختر و پدرومادرش همراه شد و پس از آن پسر با زانو زدن در مقابل دختر حلقه‌ای به او داد. اتفاق جالبی که با تشویق تماشاگران حاضر در استودیو همراه شد. انتشار ویدئویی از یک خواستگاری وسط یک پاساژ کار دست این دختر و پسر داد و کارشان به دادسرا و بازداشت رسید. البته در رسانه ملی که این روزها برنامه عصر جدید مدام اصلاحیه می‌خورد، این تصاویر خواستگاری که به سرعت وایرال می‌شوند احتمالا کار دست علیخانی نمی‌دهد و کارش همراه این زوج افغانستانی احتمالا به کلانتری نمی‌کشد.
الفالف11 ساعت قبل
برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده! گروه سیاسی الف، ۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۱۲ ۳۹۸۰۱۰۵۰۳۳۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارنماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی است در راستای اعمال فشار حداکثری بر ایران، درآمدهای نفتی این کشور هدف قرار گرفته و این تازه شروع ماجرا است.

اخبار بیشتر