1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

بازداشت مدیر و معلم مدرسه دبستان اسوه حسنه زاهدان

ویدئو / درد دل‌های مادر مونا خسروپرست یکی از ۴ دانش‌آموز قربانی حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه‌حسنه

انتخابخبرگزاری انتخاب
ویدئو / درد دل‌های مادر مونا خسروپرست یکی از ۴ دانش‌آموز قربانی حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه‌حسنه - 1

در این ویدئو درد دل‌های مادر مونا خسروپرست یکی از ۴ دانش‌آموز قربانی حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه‌حسنه در زاهدان با وزیر آموزش و پرورش را مشاهده می‌کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

بازداشت ٤نفر در رابطه با حادثه دبستان اسوه حسنه زاهدان

ایسناخبرگزاری ایسنا
بازداشت ٤نفر در رابطه با حادثه دبستان اسوه حسنه زاهدان

‌به گزارش ایسنا- ‌حجت الاسلام موحدی راد گفت: علاوه بر مدیر و معلم این مدرسه، دو کارشناس آموزش و پرورش که در ماه های اخیر از این مدرسه بازدید کرده اند نیز در بازداشت به سر می برند.

وی ادامه داد: این مدرسه بدون اطلاع آموزش و پرورش نسبت به جابجایی مکان اقدام کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

تقدیر از تامین سیستم گرمایشی دبستان های سیستان و بلوچستان

مهرخبرگزاری مهر
تقدیر از تامین سیستم گرمایشی دبستان های سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه ای مشترک با جمعیت هلال احمر، استانداری و نمایندگان مردم در استان سیستان و بلوچستان، گفت: جمعیت هلال احمر در زمینه تامین سیستم های گرمایشی پیش دبستانی ها و دبستان ها پیشنهادی مطرح کرد که بسیار از آن استقبال می کنیم. امیدوارم کار پر خیر و برکتی که جمعیت هلال احمر آغاز کرده است در سراسر کشور تسری پیدا کند.

وی درباره پیشنهاد جمعیت هلال احمر مبنی بر تامین سیستم های گرمایشی مدارس دبستان و پیش دبستانی، افزود: پیشنهاد جمعیت هلال احمر برای تامین سیستم های گرمایشی، پیشنهاد خداپسندانه ای است که امیدواریم با مشارکت سایر دستگاه ها برای تمامی کشور این مهم تحقق یابد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه امکان بروز حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه در زاهدان در تمامی مدارسی که سیستم گرمایشی استاندارد ندارند، وجود دارد، ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش آماده امضای تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر برای تامین سیستم های گرمایشی استاندارد هستیم و برای انجام این کار خیر از جمعیت هلال احمر سپاسگزاریم.

به گفته وی، علاوه بر پیش دبستانی ها و دبستان ها که هلال احمر پیشنهاد تقبل هزینه سیستم گرمایشی آن را مطرح کرد، وزارت آموزش و پرورش نیز برای سایر مدارس که بیش از ۲ هزار کلاس درس است، مکانیزمی طراحی می‌کند تا در ۲ سال آینده در سیستان و بلوچستان مشکل سیستم گرمایشی مدارس به صورت کامل مرتفع شود و دانش آموزان از این خطر بسیار جدی، رهایی یابند.

بطحایی به اختصاص ساعاتی از وقت کلاسی دانش آموزش برای آموزش همگانی اشاره کرد و یادآور شد: دو ساعت در هفته از وقت کلاسی دانش آموزان خالی است تا معلمان به تشخیص و صلاحدید خود نسبت به آموزش مباحثی که در کتب آموزشی جایی نداشتند، استفاده کنند، می توان از این ظرفیت برای ارائه آموزش های همگانی از سوی هلال احمر استفاده کرد.

در ادامه این جلسه دکتر محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به حادثه دردناک آتش سوزی در مدرسه اسوه حسنه زاهدان و کشته شدن تعدادی از دانش آموزان، گفت: همه ما باید برای حل این‌ مشکل تلاش کنیم و باید این تلاش سریع تر به نتیجه برسد،چراکه همین‌حالا هم در فصل سرما قرار داریم و عدم وجود سیستم گرمایشی استاندارد می تواند خطرات بیشتری را برای دانش آموزان رقم بزند. وظیفه ماست تا کمک کنیم این اقدام بشردوستانه به نتایج خوبی برسد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به آموزش همگانی که موضوع بسیار مهمی است، افزود: با ۲۴ ساعت آموزش همگانی در مدارس نمی توان راهی از پیش برد و لازم است باید یک واحد درسی به این موضوع اختصاص یابد، کما اینک در کشور ژاپن این موضوع وجود دارد و مردم خود مدیریت می‌کنند.

به گفته وی، این موضوع را باید با عمق بخشی به جامعه از پیش دبستانی آغاز کنیم؛ چرا که مسئله حوادث غیر مترقبه فقط زلزله نیست بلکه سیل، آتش سوزی هم هست.اگر کودکان از ابتدا آموزش ها را فرا بگیرند در زمان وقوع حوادث امکان دفاع و حفاظت از خود را دارند.

این‌ پیشنهاد دبیرکل جمعیت، با استقابل وزیر آموزش و پرورش همراه شد و وزیر آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرد در تفاهم‌نامه ای که برای فراهم سازی زمینه مشارکت هلال احمر در حل مشکل گرمایش مدارس منعقد می شود، موضوع آموزش نیز گنجانده شود.

احمدعلی کیخا نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از مسئولان برای دلجویی از خانواده های داغدار، گفت: حضور مسئولان در کنار خانواده های داغدار دانش آموزان حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه نشان می دهد که مسئولان به فکر مردم هستند و همین موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه هنوز در زمینه تامین سیستم های گرمایشی مدارس مشکلاتی وجود دارد و امیدواریم این موضوع جدی گرفته شود، افزود: مجلس در زمینه تامین بودجه کمک های لازم را ارائه خواهد کرد تا همراه با وزارت آموزش و پرورش و هلال احمر، یک اقدام اساسی برای مردم سیستان و بلوچستان و در ادامه برای کل کشور انجام شود.

در پایان این جلسه هم مرعشی معاون سیاسی،امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان از آمادگی کامل این استانداری برای همکاری و حمایت از اجرای طرح تامین سیستم های گرمایشی مدارس خبر داد.

در پایان این جلسه قرار شد جلسه هماهنگی برای امضا تفاهم نامه و نهایی کردن شیوه مشارکت و پیشبرد موضوع در هفته آینده تشکیل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش حادثه دبستان «اسوه حسنه» زاهدان در کمیسیون آموزش مجلس قرائت می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
گزارش حادثه  دبستان «اسوه حسنه» زاهدان در کمیسیون آموزش مجلس قرائت می‌شود

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، دستورکار کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده اعلام شد. 

بر این اساس، حادثه دبستان «اسوه حسنه» زاهدان با حضور معاونان مربوطه وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی و گزارش آن‌ها در این باره برای اعضای کمیسیون قرائت می‌شود. 

مطالعه متن کامل دستورکار کمیسیون‌های تخصصی مجلس را اینجا ( 

گزارش حادثه  دبستان «اسوه حسنه» زاهدان در کمیسیون آموزش مجلس قرائت می‌شود - 4

 ) بخوانید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
مرد عاشق پیشه با ضربات متعدد چاقو بر گردن و دست نامزدش، او را کشت و گوش‌هایش را هم برید. بنابر منابع خبری از کارولینا شمالی آمریکا، پلیس در طی گزارشی از دستگیری و بازداشت قاتل یک زن پس از سه روز تعقیب و جستجو خبر داد. گزارش‌ها حاکی از آن است که مأموران پس از کشف و پیدا کردن جسد یک زن که بر اثر ضربات متعدد چاقو بر گردن و دستش، فوت کرده بود و حتی گوش هایش به طرز فجیعی بریده شده بودند، برای ردیابی و شناسایی قاتل او بلافاصله وارد عمل شدند که توانستند با تحقیقات و بررسی‌های خود مظنون اصلی این حادثه را که نامزد عاشق پیشه او بود، دستگیر و بازداشت کنند. طبق آخرین خبر‌ها این متهم هم اکنون به جرم قتل عمد و حمل سلاح غیر مجاز در زندان به سر می‌برد و جلسه دادگاه وی در روز‌های آتی برگزار خواهد شد.
فراروفرارو6 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری از کشف یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم گوشت سهمیه خارج از شبکه توزیع خبر داد و گفت: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل شد که توسط بازپرس مربوط در دست رسیدگی قرار دارد. به گزارش میزان، عبدالرضا علیمحمدی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری در خصوص کشف یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم گوشت سهمیه خارج از شبکه توزیع اظهار کرد: این میزان گوشت هنگام بازدید از رستورانی در شهرکرد کشف و در بررسی‌ها مشخص شد یک تن آن متعلق به یکی از استان‌های همجوار بوده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه رستوران مذکور پلمب شد، اظهار کرد: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل شد که توسط بازپرس مربوطه در حال رسیدگی است
رکنارکنا2 ساعت قبل
او دچار اختلالات روانی بودلیدی گاگا پس از این که مورد آزار جنسی قرار گرفت، دچار اختلالات روانی شد. لیدی گاگا می‌گوید: «من از مردمی که این بیماری را درک نمی‌کنم، واقعا عصبانی می‌شوم. دلیل اصلی بر هم خوردن نامزدی آنها مشغله زیاد لیدی گاگا بود. لیدی گاگا نه تنها تیلور، بلکه مردهای دیگر زندگی اش را هم به دلیل مشغله‌های کاری اش از دست داد. او اعتیاد شدید داشتدر نتیجه اختلالات روانی که لیدی گاگا از آن رنج می‌برد، او به سمت مواد مخدر کشیده شد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ماموران پلیس آگاهی استان با انجام کار اطلاعاتی، یک سارق موتورسیکلت را شناسایی و دستگیر کردند. به گزارش ایسنا، سرهنگ «محمدرضا حناساب» با اشار ه به اقدامات انجام شده و در دستور کار پلیس آگاهی استان، اظهار کرد: در پی سرقت‌های متعدد موتورسیکلت در شهرستان یزد و همچنین شهرستان‌های همجوار بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت. رئیس پلیس آگاهی استان یزد گفت: مأموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی تردد و رفت و آمدهای متهم را تحت نظر قرار داده و پس از کسب اطمینان از موضوع، وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند. سرهنگ حناساب تصریح کرد: متهم در بازجویی انجام شده به ۱۳ فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستان یزد و چند شهرستان دیگر اعتراف کرد و با تکمیل پرونده مربوطه به دادسرا معرفی شد. وی در پایان با بیان این‌که متهم بیشتر موتورسیکلت‌های فاقد قفل و تجهیزات را سرقت می‌کردند، خاطرنشان کرد: شهروندان ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیس وسایل نقلیه خود را به تجهیزات و وسایل ایمنی ضد سرقت مجهز کنند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم

اخبار بیشتر