بازداشت مدیر و معلم مدرسه دبستان اسوه حسنه زاهدان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

بازداشت مدیر و معلم مدرسه دبستان اسوه حسنه زاهدان

ویدئو / درد دل‌های مادر مونا خسروپرست یکی از ۴ دانش‌آموز قربانی حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه‌حسنه

انتخابخبرگزاری انتخاب
در این ویدئو درد دل‌های مادر مونا خسروپرست یکی از ۴ دانش‌آموز قربانی حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه‌حسنه در زاهدان با وزیر آموزش و پرورش را مشاهده می‌کنید.
ویدئو / درد دل‌های مادر مونا خسروپرست یکی از ۴ دانش‌آموز قربانی حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه‌حسنه - 1

در این ویدئو درد دل‌های مادر مونا خسروپرست یکی از ۴ دانش‌آموز قربانی حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه‌حسنه در زاهدان با وزیر آموزش و پرورش را مشاهده می‌کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

بازداشت ٤نفر در رابطه با حادثه دبستان اسوه حسنه زاهدان

ایسناخبرگزاری ایسنا
بازداشت ٤نفر در رابطه با حادثه دبستان اسوه حسنه زاهدان
دادستان زاهدان از بازداشت ٤ نفر در رابطه با پرونده آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان خبر داد.

‌به گزارش ایسنا- ‌حجت الاسلام موحدی راد گفت: علاوه بر مدیر و معلم این مدرسه، دو کارشناس آموزش و پرورش که در ماه های اخیر از این مدرسه بازدید کرده اند نیز در بازداشت به سر می برند.

وی ادامه داد: این مدرسه بدون اطلاع آموزش و پرورش نسبت به جابجایی مکان اقدام کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

تقدیر از تامین سیستم گرمایشی دبستان های سیستان و بلوچستان

مهرخبرگزاری مهر
تقدیر از تامین سیستم گرمایشی دبستان های سیستان و بلوچستان
وزیر آموزش و پرورش، از جمعیت هلال احمر در زمینه پیشنهاد طرحی برای تامین سیستم های گرمایشی دبستان ها تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه ای مشترک با جمعیت هلال احمر، استانداری و نمایندگان مردم در استان سیستان و بلوچستان، گفت: جمعیت هلال احمر در زمینه تامین سیستم های گرمایشی پیش دبستانی ها و دبستان ها پیشنهادی مطرح کرد که بسیار از آن استقبال می کنیم. امیدوارم کار پر خیر و برکتی که جمعیت هلال احمر آغاز کرده است در سراسر کشور تسری پیدا کند.

وی درباره پیشنهاد جمعیت هلال احمر مبنی بر تامین سیستم های گرمایشی مدارس دبستان و پیش دبستانی، افزود: پیشنهاد جمعیت هلال احمر برای تامین سیستم های گرمایشی، پیشنهاد خداپسندانه ای است که امیدواریم با مشارکت سایر دستگاه ها برای تمامی کشور این مهم تحقق یابد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه امکان بروز حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه در زاهدان در تمامی مدارسی که سیستم گرمایشی استاندارد ندارند، وجود دارد، ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش آماده امضای تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر برای تامین سیستم های گرمایشی استاندارد هستیم و برای انجام این کار خیر از جمعیت هلال احمر سپاسگزاریم.

به گفته وی، علاوه بر پیش دبستانی ها و دبستان ها که هلال احمر پیشنهاد تقبل هزینه سیستم گرمایشی آن را مطرح کرد، وزارت آموزش و پرورش نیز برای سایر مدارس که بیش از ۲ هزار کلاس درس است، مکانیزمی طراحی می‌کند تا در ۲ سال آینده در سیستان و بلوچستان مشکل سیستم گرمایشی مدارس به صورت کامل مرتفع شود و دانش آموزان از این خطر بسیار جدی، رهایی یابند.

بطحایی به اختصاص ساعاتی از وقت کلاسی دانش آموزش برای آموزش همگانی اشاره کرد و یادآور شد: دو ساعت در هفته از وقت کلاسی دانش آموزان خالی است تا معلمان به تشخیص و صلاحدید خود نسبت به آموزش مباحثی که در کتب آموزشی جایی نداشتند، استفاده کنند، می توان از این ظرفیت برای ارائه آموزش های همگانی از سوی هلال احمر استفاده کرد.

در ادامه این جلسه دکتر محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به حادثه دردناک آتش سوزی در مدرسه اسوه حسنه زاهدان و کشته شدن تعدادی از دانش آموزان، گفت: همه ما باید برای حل این‌ مشکل تلاش کنیم و باید این تلاش سریع تر به نتیجه برسد،چراکه همین‌حالا هم در فصل سرما قرار داریم و عدم وجود سیستم گرمایشی استاندارد می تواند خطرات بیشتری را برای دانش آموزان رقم بزند. وظیفه ماست تا کمک کنیم این اقدام بشردوستانه به نتایج خوبی برسد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به آموزش همگانی که موضوع بسیار مهمی است، افزود: با ۲۴ ساعت آموزش همگانی در مدارس نمی توان راهی از پیش برد و لازم است باید یک واحد درسی به این موضوع اختصاص یابد، کما اینک در کشور ژاپن این موضوع وجود دارد و مردم خود مدیریت می‌کنند.

به گفته وی، این موضوع را باید با عمق بخشی به جامعه از پیش دبستانی آغاز کنیم؛ چرا که مسئله حوادث غیر مترقبه فقط زلزله نیست بلکه سیل، آتش سوزی هم هست.اگر کودکان از ابتدا آموزش ها را فرا بگیرند در زمان وقوع حوادث امکان دفاع و حفاظت از خود را دارند.

این‌ پیشنهاد دبیرکل جمعیت، با استقابل وزیر آموزش و پرورش همراه شد و وزیر آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرد در تفاهم‌نامه ای که برای فراهم سازی زمینه مشارکت هلال احمر در حل مشکل گرمایش مدارس منعقد می شود، موضوع آموزش نیز گنجانده شود.

احمدعلی کیخا نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از مسئولان برای دلجویی از خانواده های داغدار، گفت: حضور مسئولان در کنار خانواده های داغدار دانش آموزان حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه نشان می دهد که مسئولان به فکر مردم هستند و همین موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه هنوز در زمینه تامین سیستم های گرمایشی مدارس مشکلاتی وجود دارد و امیدواریم این موضوع جدی گرفته شود، افزود: مجلس در زمینه تامین بودجه کمک های لازم را ارائه خواهد کرد تا همراه با وزارت آموزش و پرورش و هلال احمر، یک اقدام اساسی برای مردم سیستان و بلوچستان و در ادامه برای کل کشور انجام شود.

در پایان این جلسه هم مرعشی معاون سیاسی،امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان از آمادگی کامل این استانداری برای همکاری و حمایت از اجرای طرح تامین سیستم های گرمایشی مدارس خبر داد.

در پایان این جلسه قرار شد جلسه هماهنگی برای امضا تفاهم نامه و نهایی کردن شیوه مشارکت و پیشبرد موضوع در هفته آینده تشکیل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش حادثه دبستان «اسوه حسنه» زاهدان در کمیسیون آموزش مجلس قرائت می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
گزارش حادثه  دبستان «اسوه حسنه» زاهدان در کمیسیون آموزش مجلس قرائت می‌شود
حادثه دبستان «اسوه حسنه» زاهدان هفته آینده با حضور معاونان مربوطه وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی و گزارش بازدید انجام‌شده قرائت می‌شود.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، دستورکار کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده اعلام شد. 

بر این اساس، حادثه دبستان «اسوه حسنه» زاهدان با حضور معاونان مربوطه وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی و گزارش آن‌ها در این باره برای اعضای کمیسیون قرائت می‌شود. 

مطالعه متن کامل دستورکار کمیسیون‌های تخصصی مجلس را اینجا ( 

گزارش حادثه  دبستان «اسوه حسنه» زاهدان در کمیسیون آموزش مجلس قرائت می‌شود - 4

 ) بخوانید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار محمود معین‌‎پور امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مشکل سیل خوزستان همچنان بر روی دوش مردم بوده و در رنج و سختی به سر می‌برند. وی با اشاره به این‌که برخی روستاهای استان خوزستان همچنان زیر آب است ادامه داد: اگر آب از برخی مناطق استان تخلیه شده باشند اما منازل سیل‌زدگان غیرقابل سکونت است و نیازمند بازسازی و تعمیر هستند. جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به حساسیت منطقه سیل‌زده مگران از توابع شهرستان شوش ادامه داد: با توجه به گرمای طاقت فرسا، زندگی مردم در چادر بسیار سخت و استفاده از منازلشان نیز امکان‌پذیر نیست که در همین راستا با هماهنگی با استاندار و فرماندهی سپاه استان خوزستان برای آنها کانکس تهیه شد. وی با اشاره به تأمین کانکس و کولر توسط سپاه، بسیج و برخی دستگاه‌های استان خوزستان خاطرنشان کرد: بخشی از مردم منطقه مگران شوش در کانکس‌ها مستقر هستند و مابقی نیز بعد از تأمین کانکس اسکان پیدا می‌کنند. جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به آماده‌سازی گروه‌‌های جهادی و آغاز فعالیت‌ها همزمان با اجرای تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها، افزود: فعالیت‌های جهادی به صورت خودجوش در بسیاری از مناطق شروع شده است و در این راه افراد خیر را نیز مشارکت داده‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
نجار با اشاره به اینکه سیل اخیر خسارات سنگینی را بر کشور تحمیل کرده است، گفت: بر اساس برآورد اولیه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان خسارت تخریب زیرساخت هاست و ۹ هزار میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض باید به مردم پرداخت شود و بانک‌ها هم حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان باید تسهیلات پرداخت کنند. وی افزود: در مرحله اول قرار بود حدود ۳ هزار میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض به مردم و بانک‌ها ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنند به ویژه اینکه بخش کشاورزی و مسکن باید در اولویت قرار گیرند. در یکی از استان‌ها مجموع دریافت‌های ما از محل صندوق توسعه بیمه کشاورزی، ۱۶ میلیارد و پرداخت‌ها ۱۶۰ میلیارد تومان بود. نجار گفت: بر اساس برآورد کلی خسارت در بخش کشاورزی، کمک‌های بلاعوضی که باید باشد بیش از ۵ هزار میلیارد تومان و تملک حدود ۷۰۰ میلیارد و حدود ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات باید پرداخت شود. از ۱۶۲ میلیارد تومان واریز شده به حساب استان، تاکنون حدود ۱۴ میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده است.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: با استفاده از دانش فضایی، برآورد دقیقی از خسارات وارده بر محصولات کشاورزی در سیل اخیر صورت گرفت و به وزارت کشور ارسال شد. وی تاکید کرد: با جدیت وزیر کشور در استفاده از این اطلاعات، تفاوت چند هزار میلیارد تومانی در برآورد سنتی خسارات نسبت به برآورد علمی پژوهشگاه فضایی ایران، اثبات شد. وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: امسال مطابق برنامه فرآیند تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» به اتمام می‌رسد و جهش دیگری در رشد علوم فضایی کشور به همت و غیرت دانشمندان جوان ایرانی ثبت خواهد شد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

​۵ دلیل عجیب گرانی خودرو در بازار!

افتصادنیوز11 دقیقه قبل

اختلاس، به همین خوش‌مزگی!

آفتاب‌نیوز16 دقیقه قبل

موبایل بزودی گران‌تر می‌شود!

افتصادنیوز16 دقیقه قبل