تظاهرات جلیقه زردهای فرانسه برای ششمین هفته متوالی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تظاهرات جلیقه زردهای فرانسه برای ششمین هفته متوالی

ششمین شنبه جلیقه زردهای فرانسوی، بی‌جان‌تر از قبل

ایسناخبرگزاری ایسنا
ششمین شنبه جلیقه زردهای فرانسوی، بی‌جان‌تر از قبل
همزمان با این‌که یک تصادف جاده‌ای مرگبار تعداد تلفات از زمان آغاز اعتراضات در فرانسه در ماه گذشته را به ۱۰ تن رساند، تنها چند روز مانده به کریسمس تعداد کمتری از جلیقه زردهای فرانسه برای ششمین شنبه اعتراضات به خیابان‌ها آمده و نقاط مرزی را هدف گرفتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت کشور فرانسه اعلام کرد: به طور کلی ۳۸ هزار و ۶۰۰ تن در سراسر کشور در اعتراضات روز شنبه شرکت داشتند که نسبت به شنبه گذشته که تعداد آنها برابر با ۶۶ هزار تن بود، شاهد کاهش چشمگیری هستیم.

این وزارتخانه افزود: به طور کلی در سراسر کشور ۲۲۰ تن بازداشت شدند که ۸۱ تن از آنها در بازداشتگاه‌های پلیس به سر می‌برند.

تعداد معترضان از اولین شنبه اعتراضات در تاریخ ۱۷ نوامبر علیه برنامه افزایش مالیات بر سوخت که برابر با ۲۸۲ تن بود سیر نزولی داشته است.

این جنبش که مشخصه آن جلیقه زرد رنگی است که توسط معترضان پوشیده می‌شود، سپس به یک اعتراضات سراسری علیه سیاست‌های امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه و سبک حکمرانی وی تغییر یافت.

انیس بوزین، وزیر بهداشت فرانسه به روزنامه لوژورنال دو دیمانش (روزنامه یکشنبه) گفت: من خواستار مذاکرات سازنده‌تر بیشتری هستم، چرا که دولت ماکرون در راستای برآورده کردن خواسته‌های معترضان جلیقه زرد قدم بر می‌دارد.

ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز به همین روزنامه گفت: روابط من با ماکرون در جریان این بحران افزایش یافته و گزارشات اعلام شده مبنی بر خدشه‌دار شدن روابط‌ ما نادرست است. ما گفت‌وگوهای بسیاری با یکدیگر داریم و یکدیگر را از مسائل مختلف مطلع می‌سازیم.

تعداد معترضان شرکت‌کننده در اعتراضات روز شنبه نسبت به هفته گذشته که ماکرون نسبت به برخی از خواسته‌های جلیقه زردها تسلیم شد، کاهش چشمگیری داشته است.

ششمین شنبه جلیقه زردهای فرانسوی، بی‌جان‌تر از قبل - 8

پلیس فرانسه اعلام کرد: در پاریس در جریان اعتراضات روز شنبه شاهد درگیری‌های شدیدی بودیم و در این اعتراضات حدود ۲۰۰۰ تن شرکت کردند، در حالی که تعداد آنها در هفته گذشته به ۴۰۰۰ تن می‌رسید.

عصر روز شنبه در خیابان معروف شانزلیزه پاریس جایی که بسیاری از مغازه‌ها چند روز مانده به کریسمس همچنان باز بودند تا کسب‌وکاری داشته باشند، درگیری‌هایی در گرفت.

پلیس برای متفرق کردن این معترضان متوسل به استفاده از آب پرفشار و شلیک گاز اشک‌آور شد.

پلیس پاریس اظهار کرد: در جریان این درگیری‌ها در پایتخت فرانسه ۱۴۲ تن بازداشت شدند که ۱۹ تن از آنها به بازداشتگاه‌های پلیس منتقل شدند که در بین آنها "اریک دروئه" یکی از رهبران جلیقه زردها نیز به چشم می‌خورد.

بنژامین گریوو، سخنگوی دولت فرانسه در توییتی نوشت: پشت این ناآرامی‌ها و خشونت‌ها تنها یک فرد بزدل، نژادپرست، ضد یهود و کودتاچی قرار دارد.

وی سرقت مجسمه ماکرون و حملات خشونت‌آمیز به پلیس پس از آنکه موتورسیکلت یکی از افسران پلیس توسط معترضان در خیابان شانزلیزه به سرقت رفت را محکوم کرد.

ششمین شنبه جلیقه زردهای فرانسوی، بی‌جان‌تر از قبل - 15

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه نیز اعلام کرد: در حالی که شاهد کاهش تعداد معترضان هستیم، اما همچنان برخی از مردم به خیابان‌ها می‌آیند و دست به اعتراض می‌زنند که نشأت گرفته از نفرت و انزجارشان نسبت به نهادهای دولتی است.

نزدیک به مرز میان فرانسه و اسپانیا نیز صدها معترض با جمع‌شدن در اطراف یکی از عوارضی‌های بزرگراه باعث ایجاد ترافیک سنگینی شدند.

به گفته خبرگزاری فرانسه پلیس برای متفرق کردن این معترضان جلیقه زرد که به طرف یک پل عقب‌نشینی کردند، متوسل به شلیک گاز اشک‌آور شد.

در همین حال فرانسه با منطقه کاتالان اسپانیا هم‌مرز است و تعدادی از فعالان حامی استقلال کاتالونیا که آنها نیز جلیقه زرد به تن داشتند به معترضان فرانسوی پیوستند.

در جریان جنبش جلیقه زردها بسیاری از معترضان خشمگین رسانه‌ها و خبرنگاران را بارها در این بین هدف گرفته‌اند و در اعتراضات روز گذشته نیز دو خبرنگار مورد حمله معترضان قرار گرفتند.

مسدود شدن راه‌ها در نزدیکی مرز فرانسه با ایتالیا و در پلی در استراسبورگ در نزدیکی مرز فرانسه با آلمان نیز گزارش شده است.

اگرچه این اعتراضات نسبت به آشوب‌های پاریس در اوایل ماه جاری عمدتا با آرامش برگزار شدند، اما نگرانی‌هایی نسبت به تاثیر آنها بر فروش قبل از کریسمس وجود دارد.

انیس پنیه روناشر، معاون وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه گفت: مغازه‌های فرانسوی به طور میانگین کاهش ۲۵ درصدی را در فروش‌های کریسمسی امسال خود نسبت به همین دوره در سال گذشته گزارش داده‌اند.

ژان ژک فانی، دادستان فرانسوی اعلام کرد: یک راننده نیمه‌شب هنگامی که خودروی‌اش با پشت یک کامیونی که برای مسدود شدن راه توسط معترضان جلیقه زرد در وسط جاده ورودی به پرپینیان در ساحل مدیترانه برخورد کرد، جان باخت.

از همین رو تعداد تلفات از زمان آغاز اعتراضات از تاریخ ۱۷ نوامبر به ۱۰ تن رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

راهپیمایی بدون مجوز "جلیقه زردها" در بروکسل

ایسناخبرگزاری ایسنا
راهپیمایی بدون مجوز "جلیقه زردها" در بروکسل
تجمع معترضان جلیقه زرد در بروکسل، بلژیک تحت شرایطی آرام برگزار شد و پلیس برای برقراری نظم و امنیت در محل حضور داشت.

به گزارش ایسنا، گروهی از معترضان جلیقه زرد در راهپیمایی خود در بروکسل حضور داشتند. دست کم ۵۰ تن خواستار یک رفراندوم مدنی دباره مسائل مهم سیاسی شده و به عابران پیاده اعلامیه می‌دادند.

اگرچه این راهپیمایی بدون مجوز برگزار شد اما پلیس بروکسل گزارشی از وقوع درگیری در جریان این راهپیمایی منتشر نکرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این راهپیمایی در بحبوحه استعفای دولت بلژیک در نتیجه ترک حزب "اتحاد فلمیش نوین"‌از ائتلاف حاکم و در اعتراض به پیمان جهانی مهاجرت سازمان ملل برگزار شد.

گزارشی در حمایت یا مخالفت با این اقدام در این راهپیمایی منتشر نشده است.

این در حالی است که در جریان تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه ۳۰۰۰ تن مجروح شده‌اند.

موجی از این اعتراضات در فرانسه از اواسط نوامبر سال ۲۰۱۸ آغاز شد پس از آنکه قیمت سوخت در این کشور قرار بود افزایش یابد. پس از چند مورد درگیری، دولت فرانسه با توقف این برنامه موافقت کرد اگرچه این راهپیمایی‌های اعتراضی همچنان ادامه دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

اعتراض "جلیقه زردها" علیه گرانی در خیابان‌های تل‌آویو

ایسناخبرگزاری ایسنا
اعتراض "جلیقه زردها" علیه گرانی در خیابان‌های تل‌آویو
صدها تن از ساکنان اراضی اشغالی در حالی که همانند معترضان فرانسوی جلیقه زرد بر تن کرده بودند، در اعتراض به افزایش بهای آب و برق تصویب شده در سال ۲۰۱۹ به خیابان‌های تل‌آویو آمدند.

به گزارش ایسنا، تظاهرکنندگان اسرائیلی در کرانه باختری اشغالی پلاکاردهایی با مضمون "دولت علیه مردم، مردم علیه دولت"، "باید علیه گرانی مبارزه کنیم" و "از هدر کردن پول برای شهرک‌ها دست بردارید" در دست داشتند.

طبق گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، تل‌آویو در ۱۴ دسامبر شاهد اولین تظاهرات با الهام گرفتن از اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه نسبت به افزایش قیمت‌ برخی مواد غذایی و نیز افزایش بهای آب و برق بود.

موشه کحلون، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در نتیجه این فشارها تصمیم گرفت برای تعویق در افزایش قیمت برخی مواد غذایی با شرکت‌های غذایی بزرگ مذاکره کند.

کحلون همچنین ابراز امیدواری کرد که افزایش بهای برق را به حداقل برساند.

رسانه‌ها اعلام کردند، تظاهرات روز شنبه کم‌جمعیت‌تر از تظاهرات قبلی‌اش بود.

در سال ۲۰۱۱ ده‌ها هزار تن از فعالان در جنبش اعتراضی بزرگ علیه گرانی‌ها شرکت کردند اما آن تظاهرات نتایج ملموسی نداشت.

دولت راست‌گرای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی امیدوار بود نرخ رشد در سال ۲۰۱۸ به سه درصد برسد و نرخ بیکاری کمتر از پنج درصد و تورم نیز کمتر از دو درصد باشد.

با این وجود، بر اساس آمارها در اراضی اشغالی، بیش از ۲۰ درصد اسرائیلی‌ها در آستانه فقر هستند و طبقه متوسط و جوانان از افزایش گسترده قیمت املاک و مستغلات رنج می‌برند.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ تظاهرات جلیقه زردها علیه نتانیاهو در تل آویو

انتخابخبرگزاری انتخاب
عکس/ تظاهرات جلیقه زردها علیه نتانیاهو در تل آویو
صدها تن از اسرائیلی ها در تظاهراتی ضد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به هزینه های بالای زندگی اعتراض کردند.

تظاهرات جدید «جلیقه زردها» در اراضی اشغالی

الفخبرگزاری الف
تظاهرات جدید «جلیقه زردها» در اراضی اشغالی
صدها اسرائیلی مجددا با پوشیدن جلیقه های زرد علیه افزایش قیمتها در اراضی اشغالی تظاهرات کردند.

به گزارش مهر به نقل از النشره، صدها اسرائیلی با حضور در خیابانهای تل آویو در حالی جلیقه های زرد به تن داشتند شعارهایی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی سر دادند.

تظاهرات کنندگان صهیونیست همچنین پلاکاردهایی حامل شعارهای «دولت علیه ملت، ملت علیه دولت» و «علیه گرانی باید بجنگیم» در دست داشتند.

قرار است تعرفه آب و برق از سال جدید میلادی افزایش یابد.

اراضی اشغالی چند روز قبل نیز شاهد برگزاری تظاهرات جلیقه زردها علیه افزایش قیمتها بوده است.

معترضان برای نخستین بار در فرانسه برای نشان دادن اعتراضشان جلیقه های زرد به تن کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

اعتراض جلیقه زردها در فرانسه از تب و تاب افتاد

ایرناخبرگزاری ایرنا
اعتراض جلیقه زردها در فرانسه از تب و تاب افتاد
تهران – ایرنا – تب اعتراض جلیقه زردها در فرانسه که پاریس را در چند هفته گذشته متشنج کرده است، روز شنبه با آغاز تعطیلات کریسمس، اندکی فرو نشست.

به گزارش شبکه خبری فرانس 24، شمار معترضان در خیابان شانزه لیزه پاریس در هفته جاری رو به کاهش است، زیرا به نظر می رسد گوش شنوایی برای فراخوان برگزاری ششمین شنبه اعتراضی در سراسر فرانسه وجود ندارد.

در قیاسی آشکار با ناآرامی های چند هفته گذشته، گردشگران توانستند روز شنبه هفته جاری در خیابان شانزه لیزه که در مجاورت طاق نصرت فرانسه قرار داد، گشتی بزنند.

چند صد معترض فرانسوی درحالی که در محاصره نیروهای پلیس قرار داشتند، در پاریس به سمت کلیسای مادلن در نزدیکی خیابان شانزه لیزه راهپیمایی کردند، اما پلیس آنها را در خیابانی کوچک متوقف کرد.

اعتراضات در فرانسه به رغم دورنمایی سودمند، همچنان از تاثیری جانبی برخوردار است.

به عنوان نمونه، کاخ ورسای در خارج از پاریس، در روز پس از فراخوان جلیقه زردها برای تظاهرات در این قصر معروف، بسته شد.

این درحالی است که تعداد کمی از معترضان جلیقه زرد در این قصر آفتابی شدند، اما اکثر معترضان به صورت مسالمت آمیز در نزدیکی کلیسای «سکره کر» واقع در منطقه «مون مارتر» پاریس گردهم آمدند.

همچنین دیگر مکان های دیدنی پاریس همچون موزه لوور و برج ایفل که در هفته های گذشته به روی گردشگران بسته بود، روز شنبه بازگشایی شد.

یکی از دلایل از تب و تاب افتادن اعتراضات در فرانسه، امتیازاتی است که «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه به معترضان داده است.

پرداخت اضافه کاری عاری از کسر مالیات و ثابت نگه داشتن قیمت برق و گاز در زمستان سال جاری از جمله این امتیازات است.

براساس این گزارش، بیشتر شهرهای فرانسه به ویژه پاریس متحمل هفته ها اعتراضات جنبشی سراسری موسوم به جلیقه زردها بوده که اعتراض شان به تدریج به خشونت گرائیده است.

از زمان آغاز این جنبش اعتراضی در اواسط ماه گذشته میلادی، 10 نفر عمدتا در سوانح ترافیکی کشته شده اند.

به گزارش رسانه های فرانسوی، فردی جمعه شب در نزدیکی یکی از شهرهای جنوبی فرانسه پس از برخورد خودرواش به عقب کامیونی که در نزدیکی گروهی از معترضان توقف کرده بود، جان سپرد.

اعتراضات در فرانسه به رشد اقتصادی در این کشور لطمه زده است. بسیاری از مغازه داران خرده فروش، مغازه هایشان را با نزدیک شدن به کریسمس و خشونت بار بودن اعتراضات بسته اند.

فرانسه در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی، تنها دو دهم درصد رشد اقتصادی داشته که از رقم چهار دهم درصد سه ماهه سوم این سال کمتر است.

مجموع رشد اقتصادی فرانسه در سال 2018، یک ونیم درصد پیش بینی می شود که از رقم یک و شش درصدی ماه اکتبر (مهر - آبان) و رقم دو و سه درصدی سال گذشته کمتر است.

در بحبوحه اعتراضات، فرانسه چندی پیش صحنه حمله و تیراندازی فردی مسلح به بازار کریسمس استراسبورگ بود که در جریان آن پنج نفر کشته شدند.

یک مقام قضایی فرانسوی روز شنبه اعلام کرد که «شریف شکات» عامل تیراندازی به این بازار، با داعش اعلام بیعت کرده بود.

مقام مزبور گفت که ماموران بازجویی ، ویدئویی از این فرد به دست آورده اند که وی در آن با گروه تروریستی داعش اعلام بیعت می کند.

'شکات' دو روز پس از حمله به بازار کریسمس استراسبورگ در روز بیستم آذرماه، در جریان تیراندازی پلیس کشته شد.

اندکی پس از مرگ وی، سایت اعماق وابسته به داعش، وی را از اعضای این گروه تروریستی نامید.

اما «کریستوف کاستانر» وزیر کشور فرانسه، ادعای داعش مبنی بر عضویت شکات در این گروه را رد کرد.

شبک**اروپام**9109**1392

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
وی ادامه داد: دربحث حقوق‌های نجومی، مجلس ورود کرد، قانون را وضع کرد و برای برخورد با حقوق‌های کلان به دستگاه‌های اجرایی دستورالعمل‌های لازم ابلاغ شده است. دادستان کل کشور گفت: بنابراین چنانچه اگر تخلفی صورت گیرد دستگاه‌های اجرایی باید ورود کنند و از آن جلوگیری کنند. مسؤولان دولتی باید خود اهتمام داشته باشند که جلوی این حقوق‌ها گرفته شود. منتظری تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی وقتی حقوق‌ها را می‌بینند اگر از حد مجاز فراتر رفت باید خودشان اقدام کنند بنابراین آنهایی که اطلاعات مستند در این رابطه دارند می‌توانند برای دادستانی بفرستند و صرف شایعه برای ما سند نیست، قطعا جایی که ببینیم تخلفی می‌شود و حقوق جامعه تضییع می‌گردد ما اقدام خواهیم کرد. دادستان کل کشور گفت: یک جرمی واقع شده است و دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی به آن ورود پیدا کرده‌اند بنابراین باید تحقیقات تکمیل شده و زمانی که به مرحله‌ای برسد که قابل انتشار باشد قطعا منتشر خواهد شد.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محسن کوهکن شامگاه سه‌شنبه با اشاره به نشست کمیته دائمی امور سیاسی مجمع مجالس آسیایی اظهار داشت: بررسی پیش‌نویس قطعنامه‌هایی که تحت عنوان حاکمیت قانون و توانمندسازی قضایی در مورد آن‌ها صحبت شده اعم مطالبی است که در این جلسه مطرح می‌شود. وی افزود: شیوه‌های پارلمانی ما از ایجاد رفاه در آسیا از طریق دوستی و همکاری و همچنین قطعنامه مجالس آسیایی و دولت برای رفاه در آسیا از جمله مطالبی به شمار می‌رود که در نشست کمیته دائمی امور سیاسی مجمع مجالس آسیایی مطرح می‌شود. دبیر اجلاس مجالس آسیایی در اصفهان پیرامون دیگر مطالب مطرح شده در این اجلاس تصریح کرد: از جمله دیگر مطالبی که در این اجلاس با حضور نمایندگانی از ۱۷ کشور آسیایی مطرح می‌شود می‌توان به پیش‌نویس قطعنامه حمایت پارلمان‌های آسیایی از مردم فلسطین اشاره کرد. به گزارش تسنیم نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی امروز به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود که در این نشست نمایندگان پارلمان‌های آسیایی با چند دستورکار و قطعنامه این نشست را برگزار می‌کنند. انتهای پیام/ح
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
آن‌طور که آمار نشان می‌دهد، تا پایان سال ۱۳۹۶، ۱۰ هزار و ۸۷ میلیارد تومان از بدهی دستگاه‌های دولتی به شهرداری شناسایی شده و در حال پیگیری برای تسویه است. از آنجا که بخشی از منابع مالی شهرداری از طریق تسهیلات بانکی تامین می‌شود و این سازمان به سیستم بانکی بابت این تسهیلات بدهکار است، دولت بدهی شهرداری به سیستم بانکی را با بدهی خودش تهاتر کرده است. آن‌طور که عبدالحمید امامی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران به تازگی گفته است؛ بدهی شهرداری تهران به بانک‌ها بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان است. تا سال ۱۳۹۶، ۲ هزار و ۵۴۶ میلیارد تومان طلب شهرداری از دولت شناسایی شده و به تایید سازمان حسابرسی رسیده است. درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده هم که البته همیشه محل مناقشه میان دولت و شهرداری‌ها بوده، بخش دیگری از مطالبات شهرداری را تشکیل می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، رای گیری امروز نمایندگان مجلس افغانستان برای انتخاب رئیس باز هم بی نتیجه ماند. اعضای مجلس نمایندگان افغانستان امروز در دومین مرحله از انتخابات ریاست مجلس رای گیری کردند، اما هیچ یک از نامزدها موفق نشدند ۵۰ درصد به علاوه یک آرا را به دست آورند. رئیس موقت مجلس نمایندگان اعلام کرد مرحله سوم انتخابات با رقابت چهره‌های جدید برگزار خواهد شد. در این مدت تنش‌ها، جنجال‌ها و حتی درگیری‌های فیزیکی میان نمایندگان برای تعیین رئیس مجلس به وقوع پیوست. مجلس نمایندگان افغانستان حدود چهل روز است که موفق نشده است برای خود رئیس برگزیند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - خانه دف ایران ۱۲ تیر امسال در کنگره بین المللی مشاهیر کرد در سنندج افتتاح می‌شود. گردهمایی پیشکسوتان دف کردستان از سری برنامه‌های کنگره مشاهیر کرد عصر امروز سه شنبه در مسجد خورشید لقاخانم شهر سنندج با حضور هنرمندان، امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر سنندج برگزار شد. بیژن کامکار، منصور مرادی، علاالدین یاسینی، احمد خاک طینت، اعضای هیئت مدیره خانه دف ایران را تشکیل دادند. عضو هیأت مدیره خانه دف ایران نیز در این مراسم گفت: ساز کوبه‌ای دف در کردستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. وی افزود: علاوه بر افتتاحیه خانه دف، المان دف هم در یکی از میادین سطح شهر سنندج رونمایی می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
­ به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ مهمترین اخبار و رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته به شرح ذیل است. وی بی توجه به اقدامات خرابکارانه آمریکا در منطقه خاورمیانه مدعی شد: محقق ساختن شکوفایی اقتصادی بخشی از روند محقق ساختن صلح در منطقه است. ما می‌خواهیم به فلسطینی‌ها با پول کمک کنیم زیرا آنها پول ندارند. // تیم کنستنتاین کارشناس و فعال رسانه‌ای آمریکایی اعلام کرد: تنها راه کاهش تنش میان ایران و آمریکا مذاکره است. (شبکه تلویزیونی الجزیره) مجلس نمایندگان آمریکا ماه آینده درباره توافقات فروش تسلیحات به عربستان به ارزش میلیاردها دلار، رای گیری می‌کند.

اخبار بیشتر