1. خبری
 2. حوادث
پوشش خبری

سونامی مرگبار بعد از فوران آتشفشان در اندونزی

ویدئو/لحظه وقوع سونامی هنگام اجرای کنسرت در اندونزی!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری

تصاویر : سونامی مرگبار در اندونزی

انتخابخبرگزاری انتخاب
تصاویر : سونامی مرگبار در اندونزی

سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت

فارسخبرگزاری فارس
سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  آخرین آمار قربانیان سونامی در اندونزی که به دنبال فوران آتش‌فشان ایجاد شد، دست‌کم 62نفر اعلام شده است.

سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت - 1

محل وقوع سونامی

سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت - 3سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت - 4

بنابر گزارش  روزنامه انگلیسی دیلی‌میل، در پی انتشار هشدار سونامی، افرادی که در مناطق پایین زندگی می‌کردند به نواحی بلندتر گریختند. حدود ساعت 21:30 دقیقه به وقت محلی روز شنبه سونامی  به سواحل تنگه سوندا بین جزیره «جاوه» و جزیره «سوماترا» اصابت کرد  و بنابر آماری که تا این لحظه منتشر شده،  430 خانه، نه هتل و 10 کشتی تخریب شده‌اند.

سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت - 7سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت - 8

آژانس مقابله با حوادث در اندونزی تاکید کرد که  حادثه دیشب، حدود 600 نفر زخمی  و 20  مفقود برجای گذاشته است.

سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت - 10سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت - 11سونامی در اندونزی 62 کشته، 600 مجروح و 20 مفقود برجای گذاشت - 12

مقامات اندونزی معتقدند که این سونامی در پی فوران آتش‌نشان رخ داد و وقوع آتشفشان، باعث شد تا ابری از خاکستر منطقه را فرا گیرد از این رو اداره هواشناسی استرالیا برای هواپیماهایی که در منطقه پرواز می‌کردند هم  هشدار صادر کرده است.

اندونزی که بر روی خط آتشفشان و کمربند زلزله جنوب شرق آسیا قرار دارد همواره کانون حوادث متعدد زیست محیطی است. سپتامبر گذشته به دنبال زمین‌لرزه و سونامی در جزیره «سولاوسی» در غرب «برونو»، دست‌کم 832 نفر کشته شدند. برخی آمارها تعداد جانباختگان را تا 2 هزار نفر هم اعلام کرده‌اند.

انتهای‌پیام/م

خواندن خبر در سایت منبع

(ویدئو) سونامی مرگبار در اندونزی

فراروخبرگزاری فرارو

فرارو-مقام‌های دولتی اندونزی می‌گویند بر اثروقوع سونامی در نزدیکی تنکه «سوندا» دست‌کم ۴۳ نفر جان باخته‌اند.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند این سونامی که بر اثر فوران آتش‌فشان ایجاد شده بود به سواحل تنگه سوندا بین جزیره «جاوه» و جزیره «سوماترا» اصابت کرد.

نهادهای دولتی اندونزی گزارش داده‌اند بیش از ۵۰۰ نفر هم بر اثر این حادثه مجروح شده‌اند و دو نفر هم مفقود هستند.

مقام‌های دولتی گفته‌اند این موج سهمگین احتمالاْ بر اثر فوران آتش‌فشان «کراکاتوآ» در تنگه سوندا و رانش زیردریایی زمین ایجاد شده است.

(ویدئو) سونامی مرگبار در اندونزی - 6

فیلم زیر که مدیر سازمان مدیریت حوادث طبیعی اندونزی در توئیتر آن را منتشر کرده، تبعات این حادثه را نشان می‌دهد.تعداد بازدید : 3کد ویدیو دانلود

اندونزی که بر روی خط آتشفشان و کمربند زلزله جنوب شرق آسیا قرار دارد همواره کانون حوادث متعدد زیست محیطی است. مهرماه سال جاری وقوع زلزله شدید و سونامی ناشی از آن به کشته شدن بیش از ۲۰۰۰ نفر منجر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

سونامی بعد از فوران آتشفشان در اندونزی+فیلم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین

تلفات سونامی اندونزی؛62 قربانی و صدها مجروح و مفقود

ایرناخبرگزاری ایرنا
تلفات سونامی اندونزی؛62 قربانی و صدها مجروح و مفقود

به گزارش ایرنا از جاکارتا پست،امواج سونامی در آبهای تنگه سوندا (واقع در بین دو جزیره جاوه در شرق و سوماترا در غرب) اوایل صبح روز یکشنبه بوقوع پیوست که درپی آن بسیاری از بومیان منطقه غافلگیرشدند و بسیاری از خانه ها در حالی زیر آب فرورفت که بسیاری از مردم در خواب بودند.

طبق این گزارش امواج سونامی در سواحل منطقه در پی فعالیت آتشفشانی کوه Anak Krakatau بوقوع پیوست.

سازمان مقابله با بلایای طبیعی اندونزی در نخستین گزارش از وضعیت کنونی منطقه اعلام کرد به علت شدت سونامی صدها خانه و ساختمان های مختلف در جزیره سوماترا تخریب شده اند.

طبق این گزارش،امواج بسیار مرتفع و چند متری سونامی ناشی از فعالیت آتشفشانی و لرزش لایه های زمین و همچنین جزر و مد شدید دریا همزمان با ماه نو تولید شده و در دل شب بوقوع پیوسته و به همین دلیل مسئولان محلی همچنان درحال بررسی وضعیت خسارات و تلفات هستند.

براین اساس تعداد زیادی از افراد نیز در این منطقه درپی بروز امواج هولناک سونامی در دل تاریکی مفقود شده اند.

این حادثه درحالی بوقوع پیوسته است که اندونزی در آستانه تعطیلات سال نو میلادی قرار دارد و جزایر مختلف آن شاهد ورود روزانه هزاران گردشگر خارجی و داخلی است.

مردم اندونزی در سال 2018 حوادث و زلزله های مرگبار زیادی را شاهد بودند.

زلزله پرقدرت 7.5 ریشتری و پس لرزه های بالای 5 ریشتری آن در سپتامبر ( شهریور) سال جاری در شهر پالو جزیره سولاوسی 2 هزار و 200 کشته و یک هزار نفر مفقود و هزاران نفر بی خانمان برجای گذاشت.

مجمع الجزایر اندونزی که محصور در آبهای اقیانوس آرام است، همچنین در مرداد سال جاری شاهد زلزله پرقدرت بالای شش ریشتر در جزیره لومبوک در شرق این کشور بود که بیش از 550 کشته و هزاران بی خانمان برجای گذاشت.

این کشور با بیش از 17 هزار جزیره در کمربند آتش و زلزله در اقیانوس آرام واقع شده که وقوع فجایع طبیعی متعدد و مهیب اعم از زلزله، آتشفشان و سونامی هر ساله شمار زیادی قربانی و خسارات بسیار زیادی برجای می گذارد.

زلزله سال 2004 در جزیره سوماترا موجب بروز سونامی سهمگین در سراسر اقیانوس هند شد که 226 هزار تن را در 13 کشور، از جمله بیش از 120 هزار شهروند در اندونزی را قربانی کرد.

آساق **1599 **1600

خواندن خبر در سایت منبع

سونامی در اندونزی 20 قربانی گرفت

ایرناخبرگزاری ایرنا
سونامی در اندونزی 20 قربانی گرفت

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دولتی در جاکارتا، به دنبال وقوع سونامی در تنگه سوندا (واقع در بین دو جزیره جاوه در شرق و سوماترا در غرب) اندونزی دستکم 20 نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش، در پی وقوع این سونامی دستکم 165 نفر نیز زخمی شدند.

مردم اندونزی در ماه های اخیر زلزله های مرگبار زیادی را تجربه کردند. زلزله پرقدرت 7.5 ریشتری و پس لرزه های بالای 5 ریشتری آن در ماه سپتامبر ( شهریور) سال جاری در شهر پالو جزیره سولاوسی 2 هزار و 200 کشته و یک هزار نفر مفقود و هزاران نفر بی خانمان برجای گذاشت.

مجمع الجزایر اندونزی که محصور در آبهای اقیانوس آرام است، همچنین در مرداد سال جاری شاهد زلزله پرقدرت بالای 6 ریشتر در جزیره لومبوک در شرق این کشور بود که بیش از 550 کشته و هزاران بی خانمان برجای گذاشت.

این کشور با بیش از 17 هزار جزیره در کمربند آتش و زلزله در اقیانوس آرام واقع شده که وقوع فجایع طبیعی متعدد و مهیب اعم از زلزله، آتشفشان و سونامی هر ساله شمار زیادی قربانی و خسارات بسیار زیادی برجای می گذارد.

زلزله سال 2004 در جزیره سوماترا موجب بروز سونامی سهمگین در سراسر اقیانوس هند شد که 226 هزار تن را در 13 کشور، از جمله بیش از 120 هزار شهروند در اندونزی را قربانی کرد.

شبک**9365**1908

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
پیرزنی ۷۹ ساله در آفریقای جنوبی هنگام آب دادن به درختان حیاط خانه‌اش توسط مردی غریبه مورد تعرض قرار گرفت. زنی ۷۹ ساله، در شهر پترماریزبرگ واقع در آفریقای جنوبی، در حیاط منزلش توسط مردی غریبه موردتعرض جنسی قرار گرفت. زن به حیاط منزلش آمده تا به درختان و گیاهان آب بدهد که متوجه حضور مرد شد و سعی کرد او را از حیاط خانه‌اش بیرون کند. مرد پس از تجاوز به وی و بستن دست و پا و دهان پیرزن سه تلفن همراه و تلویزیون منزل وی را نیز دزدید. یکی از همسایگان جان زن را نجات داد و گزارش این جرم را به پلیس داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
یک لاستیک بزرگ کامیون که دچار آتش سوزی شده بود، در حینی این که کارگری در حال خاموش کردن آن بود، به دلیل نشت سوخت به داخل لاستیک و همچنین فشرده شدن هوای داخل آن، به شدت منفجر شد.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
منابع خبری روز جمعه گزارش دادند: یک گور دسته جمعی با سه هزار و ۵۰۰ جسد در اطراف شهر رقه در شمال شرق سوریه کشف شده است. اجساد این گور دسته جمعی متعلق به عناصر گروه تروریستی داعش است که پیش‌تر کنترل شهر رقه را در اختیار داشتند. تاکنون ۱۲۰ جسد از این گور دسته جمعی به دست نیرو‌های واکنش سریع وابسته به دفاع مردمی رقه خارج شده است. این گزارش می‌افزاید: نیرو‌های محلی همچنین هشت گور دسته جمعی دیگر در اطراف شهر رقه شناسایی کرده‌اند. شهر رقه در سال ۲۰۱۴ بدست داعش افتاد و مرکز اصلی این گروه تروریستی در سوریه به شمار می‌رفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
زلزله‌ای به قدرت ۷/۵ ریشتر منطقه مورونا سانتیاگوی در اکوادور را به لرزه درآورد. اعتمادآنلاین| زلزله‌ای به بزرگی ۷/۵ ریشتر روز جمعه شهرهای کشور اکوادور در آمریکای لاتین را به شدت لرزاند. به گزارش اعتمادآنلاین، مرکز این زلزله، در جنوب شرق اکوادور و در عمق ۱۳۲ کیلومتری زمین بوده است. زلزله بزرگ اکوادور در کشورهای همسایه از جمله پرو نیز احساس شده است، هرچند هنوز گزارشی از تلفات و خرابی‌های احتمالی این زلزله منتشر نشده است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
بیش از ۷۰ سال معما و هویت مرد مرده استرالیایی همچنان برای پلیس استرالیا حل نشده است. کالبدشکافی اعضای بدن نشان داد که او مسموم شده است، اما هیچ نشانه‌ای از باقی مانده سم در بدن یافت نشد. چهار ماه بعد از پیدا شدن جسد و در پی تحقیقات جدی‌تر پلیس، معما کمی پیچیده‌تر شد. کتاب پیدا شده، فاقد کلمه «تمام شد» در آخرین صفحه‌اش بود و آزمایش‌ها نشان می‌داد کاغذ، از همین کتاب بوده‌است. زن در ادعایی به پلیس گفت که در طول جنگ جهانی دوم در بیمارستانی در سیدنی کار می‌کرد و یک نسخه کتاب رباعیات را به یک ستوان به نام «Alfred Boxall» داده است. بعد از بیش از ۷۰ سال این معما و هویت مرد مرده همچنان برای پلیس استرالیا حل نشده است.

اخبار بیشتر