استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه و خشم ترامپ از استعفای مقامات
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه و خشم ترامپ از استعفای مقامات

ترامپ استعفای مک‌گورک را امری "غیرمهم" خواند

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترامپ استعفای مک‌گورک را امری "غیرمهم" خواند
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتی برت مگ‌کورک فرستاده ویژه ریاست جمهوری آمریکا به ائتلاف جهانی مبارزه با داعش را که اخیرا تصمیم به استعفا دادن کمی زودتر از پایان ماموریتش گرفت، یک فرد "خودنما" خواند.

به گزارش ایسنا، روز شنبه شبکه سی بی اس آمریکا به نقل از منابعی گزارش کرد که برت مک‌گورک به دلیل مخالفت شدید با تصمیم دونالد ترامپ در خصوص خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه از سمتش استعفا کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، با این حال ترامپ در توییتی در واکنش به این اتفاق نوشت: برت مک‌گورک، که من شناختی از او ندارم، در سال ۲۰۱۵ توسط اوباما در این سمت منصوب شد. او قرار بود در ماه فوریه از سمتش کنار برود اما زودتر از ترک سمتش در این تاریخ اقدام به استعفا کرد. آیا او "یک آدم خودنما است"؟ رسانه‌های اخبار دروغ درباره این اتفاق ناچیز یک جنجال بزرگ راه می‌اندازند. در حالی که اصلا مساله مهمی نیست.

وی افزود: اگر کس دیگری می‌گفت می‌خواهد سربازان آمریکایی را در سلامت به کشورشان بازگرداند قهرمانی مردمی می‌شد اما چون من این را اعلام کرده‌ام در معرض حملات شدید از سوی رسانه‌های دیوانه قرار می‌گیرم.

روز چهارشنبه گذشته ترامپ اعلام کرد که نیروهای آمریکایی را به دلیل شکست خوردن گروه تروریستی داعش از سوریه خارج می‌کند.

با این حال این تصمیم او با مخالفت بسیاری از دموکرات‌ها و جمهوی خواهان در کنگره روبه‌رو شد و در ادامه جیمز ماتیس، وزیر دفاع دولت ترامپ را نیز به استعفا وا داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند
خروج نیروهای آمریکایی از شرق فرات تیتر مشترک اغلب روزنامه‌های امروز ترکیه است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزرای تسنیم، بسیاری از روزنامه‌های ترکیه، امروز در عکس و تیتر صفحه نخست، خروج نیروهای آمریکایی از شرق فرات را برجسته کرده‌اند. همچنین این روزنامه‌ها موضوعات دیگری مانند هشدار وزیر دفاع ترکیه به یونان را مورد توجه قرار دادند.

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 3

جمهوریت:

در ترکیه٬ همه بدهکارند

آمریکا خاورمیانه را به خون کشیده اما بعضی‌ها برای ماندن آمریکا در سوریه٬ امضا جمع می‌کنند

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 7

ینی شفق:

خروج آمریکا از سوریه هنوز آغاز نشده است

باغچلی: شرق فرات باید پاکسازی شود

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 11

استار:

بسیاری از سران و نیروهای پ.ک.ک از قندیل به شرق فرات رفتند

وزیر دفاع ترکیه: اقدامات تحریک‌آمیز در دریای سپید٬ تاوان سنگینی به دنبال می‌آورد

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 15

ترکیه:

کدهای عقب‌نشینی آمریکا از سوریه

پیام وزیر دفاع ترکیه به یونان

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 19

آکشام:

برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد

توطئه داعش٬ حمله به ی.پ.گ 48 ساعت بعد از اعلام تصمیم ترامپ

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 23

ینی چاغ:

ترامپ: ترکیه مساله داعش را حل کند

هشدار وزیر دفاع ترکیه به یونان

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 27

ینی آسیا:

قمار مجازی٬ تبدیل به یک بلای جهانی شده است

نیمی از صادرات ترکیه به اروپا می‌رود

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 31

سوزجو:

ترامپ در آخرین لحظه تصمیم به خروج از سوریه گرفت٬ اردوغان متعجب شد

نامزد آکپارتی در آنکارا: چرا عقب‌نشینی کنم؟

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 35

اورتا دوغو:

آمریکا برای پ.ک.ک٬ 500 تریلی ادوات زرهی فرستاد

دولت باغچلی خواهان اجرای عملیات شرق فرات

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 39

آیدینلک:

نتانیاهو از خروج آمریکا از سوریه٬ گله‌مند است

خلق٬ خواهان اجرای فوری عملیات شرق فرات

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ترامپ به استعفای مک‌گورک: او را نمی‌شناسم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واکنش ترامپ به استعفای مک‌گورک: او را نمی‌شناسم
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب کاربری‌اش در توئیتر به استعفای فرستاده ویژه آمریکا در ائتلاف اصطلاحاً ضد داعش واکنش نشان داد و ادعا کرد که او را نمی‌شناسد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد یکشنبه به استعفای «برت مک‌گورک»، فرستاده ویژه دولت این کشور در ائتلاف اصطلاحاً ضد داعش واکنش نشان داد. او نوشت که مک‌گورک توسط «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا منصوب شده و او را نمی‌شناسد.

ترامپ نوشت: «برت مک‌گورک که من نمی‌شناسمش توسط رئیس‌جمهور اوباما در سال 2015 منصوب شد. قرار بود فوریه پستش را ترک کند، ولی قبل از آن استعفا کرد.  رسانه‌های جعلی می‌خواهند از این کاه کوه بسازند.»

برت مک گورک روز گذشته (شنبه) در اعتراض به تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکا از سوریه تصمیم گرفت از سمتش کناره‌گیری کند. پیش از او «جیمز ماتیس»، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود قصد دارد سمتش را ترک کند.

دولت آمریکا چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد طبق تصمیم ترامپ نظامیان این کشور را از سوریه خارج کند. این تصمیم در حالی اعلام شده که دولت ترکیه در تدارک حمله به نیروهای کُرد هم‌پیمان آمریکا در شمال سوریه را دارد.فرستاده ترامپ در مبارزه با داعش استعفا دادخشنودی رسانه‌های ترکیه از استعفای مک گورک

خواندن خبر در سایت منبع

خشنودی رسانه‌های ترکیه از استعفای مک گورک

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خشنودی رسانه‌های ترکیه از استعفای مک گورک
بسیاری از رسانه‌های نزدیک به آکپارتی و حتی رسانه‌های مخالف دولت، از استعفای نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف مبارزه با داعش در عراق و سوریه اظهار خوشنودی کردند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ینی شفق، استعفای برت مک گورک نماینده ویژه اوباما و ترامپ در ائتلاف مبارزه با داعش در عراق و سوریه، توجه بسیاری از روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی ترکیه را به سوی خود جلب کرد. امروز بسیاری از روزنامه‌های وابسته به آکپارتی و حتی روزنامه‌های مخالف دولت، در صفحه اول از از استعفای مک گورک اظهار خوشحالی کرده و اعلام کردند که او حامی تروریست‌ها بوده است. ینی شفق با به کار بردن تیتر «فیش او را کشیدند»، از کنار رفتن مک گورک اظهار خوشنودی کرده و اعلام داشت که او در تحولات سوریه همواره بزرگترین حامی نیروهای پ.ک.ک و  ی.پ.گ بوده است.گزارش تسنیم|خروج آمریکا از سوریه و وضعیت جدید ترکیه

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، پیشتر و در دوران مسئولیت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا به سفرهای مک گورک به شمال سوریه  و گفت‌وگوهای او با مسئولین پ.ک.ک در کوبانی اعتراض کرده بود و در دوران اخیر نیز خواهان تغییر او شده بود. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توییتری در مورد استعفای مک گورک نوشته است: من او را نمی‌شناسم. ظاهراً اوباما این مسئولیت را به او داده بود و تا چند ماه دیگر کارش به پایان می‌رسید، اما شاید برای جلب توجه رسانه‌ها پیش از آن که دوران مسئولیتش به پایان برسد، استعفا داده است. رسانه‌های ترکیه همچنین استعفای جیمز متیس وزیر دفاع را به عنوان یک خبر خوب و مثبت ارزیابی کرده و اعلام کرده‌اند که متیس در دفاع از نیروهای ی.پ.گ در شمال سوریه نقش مهمی داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ترامپ به استعفای دو مقام دولتی: متیس را به طرز بدی اخراج کردم / فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضد داعش را که استعفا داده، نمی شناسم؛ اوباما او را منصوب کرده بود

انتخابخبرگزاری انتخاب
واکنش ترامپ به استعفای دو مقام دولتی: متیس را به طرز بدی اخراج کردم / فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضد داعش را که استعفا داده، نمی شناسم؛ اوباما او را منصوب کرده بود
دونالد ترامپ خود را رئیس جمهوری محبوب آمریکا نامید و ضمن دفاع دوباره از خروج نیروهایش از سوریه، به «برت مک گورک» فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضدداعش حمله لفظی کرد و گفت که این مقام دولتی را نمی شناسد.
واکنش ترامپ به استعفای دو مقام دولتی: متیس را به طرز بدی اخراج کردم / فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضد داعش را که استعفا داده، نمی شناسم؛ اوباما او را منصوب کرده بود - 0

دونالد ترامپ خود را رئیس جمهوری محبوب آمریکا نامید و ضمن دفاع دوباره از خروج نیروهایش از سوریه، به «برت مک گورک» فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضدداعش حمله لفظی کرد و گفت که این مقام دولتی را نمی شناسد.به گزارش انتخاب، ترامپ در رشته توئیتی نوشت: من در انتخاباتی که گفته می شود یکی از بزرگترین های همه دوران بوده است، به این مبنا پیروز شدم تا کشور را از جنگ های خارجی بی پایان و پرهزینه خارج کنم. همچنین بر مبنای ایجاد مرزهای قوی که کشور را امن نگه دارد پیروز شدم. ما برای مرزهای کشورهای دیگر مبارزه کردیم اما برای مرزهای خود مبارزه نمی کنیم.

تصمیم او به خروج از سوریه با انتقاد رسانه ها مواجه شد و «جیمز متیس» وزیر دفاع و «مک گورک» در اعتراض به این تصمیم استعفا دادند.

ترامپ در انتقادی شدید از مک گورک نوشت: برت مک گورک که من نمی شناسمش، سال 2015 توسط باراک اوباما منصوب شد. قرار بود که ماه فوریه سمتش را ترک کند اما پیش از ترک سمت، استعفا داد. اخبار جعلی از این مساله هیچ و پوچ مساله بزرگی ساخته است.

وی در حمایت از تصمیم خود اظهار داشت: اگر پس از نابودی داعش در سوریه، هر کسی غیر از رئیس جمهوری محبوب شما دونالد ترامپ اعلام کرد که نیروهایمان را (سالم و سرحال) به خانه برمی گردانیم آن فرد محبوبترین قهرمان در آمریکا خواهد بود.

ترامپ همچنین به استعفای متیس و روابط خود با او پرداخت و نوشت: رئیس جمهور ترامپ به طرز بدی جیمز متیس را اخراج کرد. من به او شانس دوباره دادم. برخی فکر می کردند نباید این کار را می کردم اما خودم فکر می کردم که باید این کار را بکنم. ارتباط جالبی داشتیم. اما همه منابعی را که واقعا هرگز نداشت در اختیارش گذاشتم.

رئیس جمهوری آمریکا خطاب به متحدان واشنگتن نیز هشدار داد: متحدان بسیار مهم هستند اما نه وقتی که از آمریکا بهره جویی می کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

خشم ترامپ از استعفای مقامات نظامی/ به «ماتیس» شانس دوباره دادم!

مهرخبرگزاری مهر
خشم ترامپ از استعفای مقامات نظامی/ به «ماتیس» شانس دوباره دادم!
رئیس جمهوری آمریکا در یک رشته پیام توییتری از سیاست اتخاذی در قبال سوریه دفاع کرد و استعفای اعتراض‎آمیز ۲ مقام نظامی آمریکا را به چالش کشید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با دفاع از سیاست خارجی که در قبال سوریه اتخاذ کرده است، با لحنی تحقیرآمیز از استعفای نماینده ویژه کاخ سفید در ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش انتقاد کرد.

«برت مک گورک» دومین مقام نظامی بعد از جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا است که در اعتراض به تصمیم ناگهانی ترامپ مبنی بر خروج نظامیان این کشور از سوریه، استعفا می‌دهد.

در همین رابطه، ترامپ در پیامی توییتری نوشت: برت مک گورک که من اصلاً نمی‌شناسمش، در سال ۲۰۱۵ از سوی اوباما به این سمت انتخاب شد. کار وی قرار بود در فوریه ۲۰۱۹ خاتمه یابد اما درست قبل از رفتن استعغا داد. دنبال جلب توجه بود؟ این درحالی است که رسانه‌های جعلی از موضوع به این بی‌اهمیتی چنان داستان بزرگی ساخته‌اند!

وی همچنین در توییت دیگری گفت: اگر هرکس دیگری به غیر از رئیس جمهور مورد علاقه شما (!) دونالد ترامپ این موضوع را اعلام کرده بود که بعد از شکست داعش در سوریه، نیروهایمان را به خانه برمی‌گردانیم، از وی به عنوان محبوبترین قهرمان آمریکا یاد می‌کردید. اما اسم من که می‌آید؛ رسانه‌های جعلی بدجور موضع‌گیری می‌کنند. دیوانگی است!

نهایت آنکه ترامپ نتوانست خشم خود از استعفای وزیر دفاع را مهار کند و در توییت سومی نوشت: وقتی اوباما با تحقیر ماتیس را اخراج کرد، من به وی شانس دوباره دادم. بعضی‌ها فکر می‌کردند که نباید چنین کنم اما من نظر دیگری داشتم. رابطه جالبی بود حال آنکه همه منابعی را که هیچ وقت از آن برخوردار نبود؛ در اختیارش قرار دادم. متحدین خیلی مهم هستند اما نه وقتی که به دنبال سودجویی از ایالات متحده باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه
استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه - 0

دومین مقام ارشد نظامی آمریکا در اعتراض به تصمیم ترامپ استعفا داد.

به گزارش مهر، دومین مقام ارشد نظامی آمریکا در اعتراض به تصمیم آمریکا برای خروج از سوریه، استعفای خود را اعلام کرد.

در همین ارتباط عنوان شده است که «برت مک گورک» نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش روز شنبه در اعتراض به تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره عقب نشینی نیروهای این کشور از سوریه از سمت خود استعفا داد.

استعفای مک گورک دو روز پس از استعفای جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا صورت می‌گیرد.

پیش از این «دونالد ترامپ» روز پنج شنبه با تأیید گمانه زنی ها در خصوص احتمال کناره گیری «جیمز ماتیس» از سمت وزارت دفاع آمریکا، اعلام کرد که این ژنرال سابق ارتش تا دو ماه دیگر- پایان ماه فوریه- بازنشسته خواهد شد.

چند ساعت بعد از اعلام ترامپ، وزیر دفاع آمریکا با انتشار نامه‌ای، علت این استعفا را این گونه عنوان کرد که ترامپ در برابر روسیه و چین به اندازه کافی قاطع نبوده و اینکه آمریکا باید در رویکرد خود نسبت به این دوکشور مصمم و روشن عمل کند.

از سوی دیگر استعفای ماتیس یک روز پس از آن اعلام شد که ترامپ دستور عقب نشینی و خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را صادر کرد. ترامپ علت خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را شکست داعش عنوان کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل

سیرکاران، برنده بزرگ جنگ تجاری در آمریکا

5+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، شصت و یکمین ناوگروه اطلاعاتی رزمی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن «سبلان» و ناو پشتیبانی «بندرعباس» بعد از طی پنج هزار و یکصد مایل دریایی و گذشت ۶۷ روز دریانوردی و بازدید از بنادر سلطان قابوس و صلاله عمان و شرکت در تمرین مشترک امداد و نجات دریایی ایران و عمان صبح امروز در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت. فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: یکی از مؤلفه‌های افزایش توان رزمی، ایجاد عمق راهبردی است که این دریانوردی‌ها باعث افزایش عمق راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد شد. وی ادامه داد: مأموریت دریانوردی توسط کارکنان پرتلاش نیروی دریایی راهبردی ارتش، یکی از عوامل امنیت پایدار کشورمان در منطقه است. در پایان این مراسم از فرمانده ناوگروه شصت و یکم، فرمانده ناوشکن سبلان و فرمانده ناو پشتیبانی بندرعباس و جمعی از کارکنان تجلیل شد. شصت و دومین ناوگروه اطلاعاتی رزمی نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن بایندر، ناو پشتیبانی لاوان و ناو پشتیبانی بوشهر برای انجام مأموریت دریانوردی، گشت‌های امنیتی و مقابله با دزدان دریایی طی روزهای آینده عازم دریا می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
الفالف16 ساعت قبل
عکس‌های آزار دهنده یک دادگاهگروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۸ ۳۹۸۰۳۰۱۱۳۷۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارمحسن مهدیان فعال رسانه طی توییتی درباره دادگاه محمدهادی رضوی نوشت:

اخبار بیشتر