استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه و خشم ترامپ از استعفای مقامات
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه و خشم ترامپ از استعفای مقامات

ترامپ استعفای مک‌گورک را امری "غیرمهم" خواند

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترامپ استعفای مک‌گورک را امری "غیرمهم" خواند
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتی برت مگ‌کورک فرستاده ویژه ریاست جمهوری آمریکا به ائتلاف جهانی مبارزه با داعش را که اخیرا تصمیم به استعفا دادن کمی زودتر از پایان ماموریتش گرفت، یک فرد "خودنما" خواند.

به گزارش ایسنا، روز شنبه شبکه سی بی اس آمریکا به نقل از منابعی گزارش کرد که برت مک‌گورک به دلیل مخالفت شدید با تصمیم دونالد ترامپ در خصوص خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه از سمتش استعفا کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، با این حال ترامپ در توییتی در واکنش به این اتفاق نوشت: برت مک‌گورک، که من شناختی از او ندارم، در سال ۲۰۱۵ توسط اوباما در این سمت منصوب شد. او قرار بود در ماه فوریه از سمتش کنار برود اما زودتر از ترک سمتش در این تاریخ اقدام به استعفا کرد. آیا او "یک آدم خودنما است"؟ رسانه‌های اخبار دروغ درباره این اتفاق ناچیز یک جنجال بزرگ راه می‌اندازند. در حالی که اصلا مساله مهمی نیست.

وی افزود: اگر کس دیگری می‌گفت می‌خواهد سربازان آمریکایی را در سلامت به کشورشان بازگرداند قهرمانی مردمی می‌شد اما چون من این را اعلام کرده‌ام در معرض حملات شدید از سوی رسانه‌های دیوانه قرار می‌گیرم.

روز چهارشنبه گذشته ترامپ اعلام کرد که نیروهای آمریکایی را به دلیل شکست خوردن گروه تروریستی داعش از سوریه خارج می‌کند.

با این حال این تصمیم او با مخالفت بسیاری از دموکرات‌ها و جمهوی خواهان در کنگره روبه‌رو شد و در ادامه جیمز ماتیس، وزیر دفاع دولت ترامپ را نیز به استعفا وا داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند
خروج نیروهای آمریکایی از شرق فرات تیتر مشترک اغلب روزنامه‌های امروز ترکیه است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزرای تسنیم، بسیاری از روزنامه‌های ترکیه، امروز در عکس و تیتر صفحه نخست، خروج نیروهای آمریکایی از شرق فرات را برجسته کرده‌اند. همچنین این روزنامه‌ها موضوعات دیگری مانند هشدار وزیر دفاع ترکیه به یونان را مورد توجه قرار دادند.

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 3

جمهوریت:

در ترکیه٬ همه بدهکارند

آمریکا خاورمیانه را به خون کشیده اما بعضی‌ها برای ماندن آمریکا در سوریه٬ امضا جمع می‌کنند

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 7

ینی شفق:

خروج آمریکا از سوریه هنوز آغاز نشده است

باغچلی: شرق فرات باید پاکسازی شود

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 11

استار:

بسیاری از سران و نیروهای پ.ک.ک از قندیل به شرق فرات رفتند

وزیر دفاع ترکیه: اقدامات تحریک‌آمیز در دریای سپید٬ تاوان سنگینی به دنبال می‌آورد

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 15

ترکیه:

کدهای عقب‌نشینی آمریکا از سوریه

پیام وزیر دفاع ترکیه به یونان

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 19

آکشام:

برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد

توطئه داعش٬ حمله به ی.پ.گ 48 ساعت بعد از اعلام تصمیم ترامپ

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 23

ینی چاغ:

ترامپ: ترکیه مساله داعش را حل کند

هشدار وزیر دفاع ترکیه به یونان

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 27

ینی آسیا:

قمار مجازی٬ تبدیل به یک بلای جهانی شده است

نیمی از صادرات ترکیه به اروپا می‌رود

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 31

سوزجو:

ترامپ در آخرین لحظه تصمیم به خروج از سوریه گرفت٬ اردوغان متعجب شد

نامزد آکپارتی در آنکارا: چرا عقب‌نشینی کنم؟

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 35

اورتا دوغو:

آمریکا برای پ.ک.ک٬ 500 تریلی ادوات زرهی فرستاد

دولت باغچلی خواهان اجرای عملیات شرق فرات

نشریات ترکیه در یک نگاه|برت مک گورک حامی پ.ک.ک٬ استعفا داد/در ترکیه٬ همه بدهکارند - 39

آیدینلک:

نتانیاهو از خروج آمریکا از سوریه٬ گله‌مند است

خلق٬ خواهان اجرای فوری عملیات شرق فرات

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ترامپ به استعفای مک‌گورک: او را نمی‌شناسم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واکنش ترامپ به استعفای مک‌گورک: او را نمی‌شناسم
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب کاربری‌اش در توئیتر به استعفای فرستاده ویژه آمریکا در ائتلاف اصطلاحاً ضد داعش واکنش نشان داد و ادعا کرد که او را نمی‌شناسد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد یکشنبه به استعفای «برت مک‌گورک»، فرستاده ویژه دولت این کشور در ائتلاف اصطلاحاً ضد داعش واکنش نشان داد. او نوشت که مک‌گورک توسط «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا منصوب شده و او را نمی‌شناسد.

ترامپ نوشت: «برت مک‌گورک که من نمی‌شناسمش توسط رئیس‌جمهور اوباما در سال 2015 منصوب شد. قرار بود فوریه پستش را ترک کند، ولی قبل از آن استعفا کرد.  رسانه‌های جعلی می‌خواهند از این کاه کوه بسازند.»

برت مک گورک روز گذشته (شنبه) در اعتراض به تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکا از سوریه تصمیم گرفت از سمتش کناره‌گیری کند. پیش از او «جیمز ماتیس»، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود قصد دارد سمتش را ترک کند.

دولت آمریکا چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد طبق تصمیم ترامپ نظامیان این کشور را از سوریه خارج کند. این تصمیم در حالی اعلام شده که دولت ترکیه در تدارک حمله به نیروهای کُرد هم‌پیمان آمریکا در شمال سوریه را دارد.فرستاده ترامپ در مبارزه با داعش استعفا دادخشنودی رسانه‌های ترکیه از استعفای مک گورک

خواندن خبر در سایت منبع

خشنودی رسانه‌های ترکیه از استعفای مک گورک

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خشنودی رسانه‌های ترکیه از استعفای مک گورک
بسیاری از رسانه‌های نزدیک به آکپارتی و حتی رسانه‌های مخالف دولت، از استعفای نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف مبارزه با داعش در عراق و سوریه اظهار خوشنودی کردند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ینی شفق، استعفای برت مک گورک نماینده ویژه اوباما و ترامپ در ائتلاف مبارزه با داعش در عراق و سوریه، توجه بسیاری از روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی ترکیه را به سوی خود جلب کرد. امروز بسیاری از روزنامه‌های وابسته به آکپارتی و حتی روزنامه‌های مخالف دولت، در صفحه اول از از استعفای مک گورک اظهار خوشحالی کرده و اعلام کردند که او حامی تروریست‌ها بوده است. ینی شفق با به کار بردن تیتر «فیش او را کشیدند»، از کنار رفتن مک گورک اظهار خوشنودی کرده و اعلام داشت که او در تحولات سوریه همواره بزرگترین حامی نیروهای پ.ک.ک و  ی.پ.گ بوده است.گزارش تسنیم|خروج آمریکا از سوریه و وضعیت جدید ترکیه

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، پیشتر و در دوران مسئولیت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا به سفرهای مک گورک به شمال سوریه  و گفت‌وگوهای او با مسئولین پ.ک.ک در کوبانی اعتراض کرده بود و در دوران اخیر نیز خواهان تغییر او شده بود. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توییتری در مورد استعفای مک گورک نوشته است: من او را نمی‌شناسم. ظاهراً اوباما این مسئولیت را به او داده بود و تا چند ماه دیگر کارش به پایان می‌رسید، اما شاید برای جلب توجه رسانه‌ها پیش از آن که دوران مسئولیتش به پایان برسد، استعفا داده است. رسانه‌های ترکیه همچنین استعفای جیمز متیس وزیر دفاع را به عنوان یک خبر خوب و مثبت ارزیابی کرده و اعلام کرده‌اند که متیس در دفاع از نیروهای ی.پ.گ در شمال سوریه نقش مهمی داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ترامپ به استعفای دو مقام دولتی: متیس را به طرز بدی اخراج کردم / فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضد داعش را که استعفا داده، نمی شناسم؛ اوباما او را منصوب کرده بود

انتخابخبرگزاری انتخاب
واکنش ترامپ به استعفای دو مقام دولتی: متیس را به طرز بدی اخراج کردم / فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضد داعش را که استعفا داده، نمی شناسم؛ اوباما او را منصوب کرده بود
دونالد ترامپ خود را رئیس جمهوری محبوب آمریکا نامید و ضمن دفاع دوباره از خروج نیروهایش از سوریه، به «برت مک گورک» فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضدداعش حمله لفظی کرد و گفت که این مقام دولتی را نمی شناسد.
واکنش ترامپ به استعفای دو مقام دولتی: متیس را به طرز بدی اخراج کردم / فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضد داعش را که استعفا داده، نمی شناسم؛ اوباما او را منصوب کرده بود - 0

دونالد ترامپ خود را رئیس جمهوری محبوب آمریکا نامید و ضمن دفاع دوباره از خروج نیروهایش از سوریه، به «برت مک گورک» فرستاده واشنگتن در ائتلاف ضدداعش حمله لفظی کرد و گفت که این مقام دولتی را نمی شناسد.به گزارش انتخاب، ترامپ در رشته توئیتی نوشت: من در انتخاباتی که گفته می شود یکی از بزرگترین های همه دوران بوده است، به این مبنا پیروز شدم تا کشور را از جنگ های خارجی بی پایان و پرهزینه خارج کنم. همچنین بر مبنای ایجاد مرزهای قوی که کشور را امن نگه دارد پیروز شدم. ما برای مرزهای کشورهای دیگر مبارزه کردیم اما برای مرزهای خود مبارزه نمی کنیم.

تصمیم او به خروج از سوریه با انتقاد رسانه ها مواجه شد و «جیمز متیس» وزیر دفاع و «مک گورک» در اعتراض به این تصمیم استعفا دادند.

ترامپ در انتقادی شدید از مک گورک نوشت: برت مک گورک که من نمی شناسمش، سال 2015 توسط باراک اوباما منصوب شد. قرار بود که ماه فوریه سمتش را ترک کند اما پیش از ترک سمت، استعفا داد. اخبار جعلی از این مساله هیچ و پوچ مساله بزرگی ساخته است.

وی در حمایت از تصمیم خود اظهار داشت: اگر پس از نابودی داعش در سوریه، هر کسی غیر از رئیس جمهوری محبوب شما دونالد ترامپ اعلام کرد که نیروهایمان را (سالم و سرحال) به خانه برمی گردانیم آن فرد محبوبترین قهرمان در آمریکا خواهد بود.

ترامپ همچنین به استعفای متیس و روابط خود با او پرداخت و نوشت: رئیس جمهور ترامپ به طرز بدی جیمز متیس را اخراج کرد. من به او شانس دوباره دادم. برخی فکر می کردند نباید این کار را می کردم اما خودم فکر می کردم که باید این کار را بکنم. ارتباط جالبی داشتیم. اما همه منابعی را که واقعا هرگز نداشت در اختیارش گذاشتم.

رئیس جمهوری آمریکا خطاب به متحدان واشنگتن نیز هشدار داد: متحدان بسیار مهم هستند اما نه وقتی که از آمریکا بهره جویی می کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

خشم ترامپ از استعفای مقامات نظامی/ به «ماتیس» شانس دوباره دادم!

مهرخبرگزاری مهر
خشم ترامپ از استعفای مقامات نظامی/ به «ماتیس» شانس دوباره دادم!
رئیس جمهوری آمریکا در یک رشته پیام توییتری از سیاست اتخاذی در قبال سوریه دفاع کرد و استعفای اعتراض‎آمیز ۲ مقام نظامی آمریکا را به چالش کشید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با دفاع از سیاست خارجی که در قبال سوریه اتخاذ کرده است، با لحنی تحقیرآمیز از استعفای نماینده ویژه کاخ سفید در ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش انتقاد کرد.

«برت مک گورک» دومین مقام نظامی بعد از جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا است که در اعتراض به تصمیم ناگهانی ترامپ مبنی بر خروج نظامیان این کشور از سوریه، استعفا می‌دهد.

در همین رابطه، ترامپ در پیامی توییتری نوشت: برت مک گورک که من اصلاً نمی‌شناسمش، در سال ۲۰۱۵ از سوی اوباما به این سمت انتخاب شد. کار وی قرار بود در فوریه ۲۰۱۹ خاتمه یابد اما درست قبل از رفتن استعغا داد. دنبال جلب توجه بود؟ این درحالی است که رسانه‌های جعلی از موضوع به این بی‌اهمیتی چنان داستان بزرگی ساخته‌اند!

وی همچنین در توییت دیگری گفت: اگر هرکس دیگری به غیر از رئیس جمهور مورد علاقه شما (!) دونالد ترامپ این موضوع را اعلام کرده بود که بعد از شکست داعش در سوریه، نیروهایمان را به خانه برمی‌گردانیم، از وی به عنوان محبوبترین قهرمان آمریکا یاد می‌کردید. اما اسم من که می‌آید؛ رسانه‌های جعلی بدجور موضع‌گیری می‌کنند. دیوانگی است!

نهایت آنکه ترامپ نتوانست خشم خود از استعفای وزیر دفاع را مهار کند و در توییت سومی نوشت: وقتی اوباما با تحقیر ماتیس را اخراج کرد، من به وی شانس دوباره دادم. بعضی‌ها فکر می‌کردند که نباید چنین کنم اما من نظر دیگری داشتم. رابطه جالبی بود حال آنکه همه منابعی را که هیچ وقت از آن برخوردار نبود؛ در اختیارش قرار دادم. متحدین خیلی مهم هستند اما نه وقتی که به دنبال سودجویی از ایالات متحده باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه
استعفای دومین مقام آمریکایی در اعتراض به خروج از سوریه - 0

دومین مقام ارشد نظامی آمریکا در اعتراض به تصمیم ترامپ استعفا داد.

به گزارش مهر، دومین مقام ارشد نظامی آمریکا در اعتراض به تصمیم آمریکا برای خروج از سوریه، استعفای خود را اعلام کرد.

در همین ارتباط عنوان شده است که «برت مک گورک» نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش روز شنبه در اعتراض به تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره عقب نشینی نیروهای این کشور از سوریه از سمت خود استعفا داد.

استعفای مک گورک دو روز پس از استعفای جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا صورت می‌گیرد.

پیش از این «دونالد ترامپ» روز پنج شنبه با تأیید گمانه زنی ها در خصوص احتمال کناره گیری «جیمز ماتیس» از سمت وزارت دفاع آمریکا، اعلام کرد که این ژنرال سابق ارتش تا دو ماه دیگر- پایان ماه فوریه- بازنشسته خواهد شد.

چند ساعت بعد از اعلام ترامپ، وزیر دفاع آمریکا با انتشار نامه‌ای، علت این استعفا را این گونه عنوان کرد که ترامپ در برابر روسیه و چین به اندازه کافی قاطع نبوده و اینکه آمریکا باید در رویکرد خود نسبت به این دوکشور مصمم و روشن عمل کند.

از سوی دیگر استعفای ماتیس یک روز پس از آن اعلام شد که ترامپ دستور عقب نشینی و خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را صادر کرد. ترامپ علت خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را شکست داعش عنوان کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر گفت: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. سرهنگ «هادی ایلکا» در گفت‌‎وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. وی افزود: شب گذشته (۲۷ آبان) اوضاع اسلامشهر کاملا آرام بود و امنیت در سطح شهر برقرار بود. بیشتر بخوانید: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر همچنین عنوان کرد: هیچ نیرویی از ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر در جریان ناامنی‌های روز‌های گذشته اسلامشهر به شهادت نرسیدند. انتهای پیام/

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اصلاح لایحه تجارت جهت تأمین نظر شورای نگهبان و اعلام وصول لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی از مهمترین مصوبات جلسه علنی مجلسی‌ها بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواد اعاده شده لایحه تجارت را از سوی شورای نگهبان که در ارتباط با شرایط قرارداد بانک‌ها و ضمانت‌نامه‌های صادرکنندگان است، اصلاح کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - ماموران فرماندهی انتظامی کردستان در ۲ عملیات جداگانه در شهرستان‌های کامیاران و سروآباد موفق به کشف حدود ۲۶ تن چوب و یک تن چای قاچاق شدند. فرمانده انتظامی کردستان روز دوشنبه اظهار داشت: ماموران انتظامی کامیاران در ایست بازرسی شهید میرجلیلیمحور کامیاران - کرمانشاه به ۲ دستگاه کامیون حامل بار مشکوک و آنها را طی یک عملیات متوقف کردند. سردار علی آزادی افزود: ماموران در بازرسی از خودروهای مذکور ۲۶ تن چوب گردوی قاچاق کشف کردند. وی اضافه کرد: با هماهنگی مراجع قضائی و در بازرسی از کامیون مورد نظر ۱۰۰ کارتن چای خارجی فاقد مجوز به وزن بیش از یک تن کشف شد که کارشناسان ارزش ریالی چای کشف شده را بیش یک میلیارد و۲۰۰میلیون ریال برآورد کردند. برچسب‌هاکردستان قاچاق چوب سروآباد کالای قاچاق انتظامی کامیاران
ایسناایسنا15 ساعت قبل
یک فعال سیاسی بر ضرورت گفت‌وگو و تعامل دو سویه میالن حاکمیت و ملت برای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان تاکید کرد. آذر منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با ضرورت تعامل میان مسئولین و مردم در زمان اجرایی شدن طرح اصلاح قیمت بنزین اظهار کرد: می‌شد در یک شیب ملایم‌تر و همراه با تحقق نظام جامع رفاه اجتماعی، قیمت بنزین را واقعی کرد. اعتراض حق مردم است و باید صدای اعتراضشان شنیده شود و مسئولین وظیفه دارند تا به اعتراضات آنها پاسخ قانع کننده بدهند. اگر با توضیحات مسئولین مردم قانع نشدند تصمیم‌گیری‌ها و رویه‌ها باید با رای و نظر ملت و با نظرات کارشناسی اصلاح شود. راه حل آن‌گفت‌وگو با مردم و نظر خواهی از آنان و به رسمیت شناختن خواست اکثریت ملت است.
خانه ملتخانه ملت8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیاندر نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی نتایج آراء انتخاب ناظران شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی را قرائت کرد. براین اساس سهیلا جلودار زاده عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با ۱۰۰ رأی و سیدحمایت میرزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با ۱۰۸ رأی از مجموع ۱۲۸ رأی ماخوذه به عنوان ناظران شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی انتخاب شدند. /پایان پیام

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برزیل ۳-۰ کره جنوبی؛ ادامه روز تلخ آسیایی‌ها با شکست کره در ابوظبی

نود8 دقیقه قبل

واکنش وزارت دفاع روسیه نسبت به تهدیدات ترکیه

ایسنا13 دقیقه قبل

:: معصومی نژاد - نشست مطبوعاتی سفیر ایران در رم

صدا و سیما14 دقیقه قبل

رژیم صهیونیستی، ایران را مسئول حمله به جولان اشغالی دانست

قدس آنلاین14 دقیقه قبل

سرطان پستان در مردان بیماری نادر اما کشنده

خبر فوری15 دقیقه قبل

دستان بخشنده

صدا و سیما16 دقیقه قبل