1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار تامین هزینه های توسعه حمل و نقل و قیمت واقعی بلیط مترو

لزوم هزینه کرد ۱۰۰۰ میلیاردی اوراق مشارکت برای خطوط ۶ و ۷ مترو

ایسناخبرگزاری ایسنا
لزوم هزینه کرد ۱۰۰۰ میلیاردی اوراق مشارکت برای خطوط ۶ و ۷ مترو
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به افزایش یکهزار میلیارد تومانی مجوز انتشار اوراق توسط مجلس شواری اسلامی برای شهرداری گفت: بهتر است این هزار میلیارد تومان برای خطوط ۶ و۷ متروتهران هزینه شود.

به گزارش ایسنا،  مرتضی الویری در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی کلیات طرح مجوز انتشار ۳۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی برای اجرای طرحهای حمل و نقل عمومی شهرتهران گفت: مجوز انتشار اوراق از ۲۰۰۰ میلیارد تومان توسط مجلس شورای اسلامی به ۳۰۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد؛ لذا بهتر است یکهزار میلیارد تومان اضافی در مترو هزینه شود. یکهزار میلیارد تومان اضافی هزینه خط ۶ و ۷ مترو شود تا بدین ترتیب شاهد توسعه سریعتر این خطوط باشیم. در این مصوبه برای انتشار ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت مجوز صادر شده بود که بعدا با یک تبصره تبدیل به ۳۰۰۰ میلیارد تومان شد.

وی ادامه داد: پیشنهاد شهرداری تهران برای محل هزینه ۲۰۰۰ میلیاردی تومان این بود که یکهزار میلیارد تومان آن برای مترو و یکهزار میلیارد دیگر برای حمل ونقل عمومی هزینه شود. اکنون که یکهزار میلیارد تومان اضافی است باید با توجه به اهمیت خط ۶ و ۷ آن یکهزار میلیارد تومان برای این خطوط هزینه شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خط ۶، ۳۱ کیلومتر طول دارد و از جنوب شرق به شمال غرب کشیده شده است افزود: این خط دولت آباد را به کن وصل می‌کند؛ لذا بسیار کارآمد است در حال حاضر ۱۲ کیلومتر از این خط آماده بهره برداری است اگر اعتبارات لازم تزریق شود از دولت آباد تا امام حسین در مدت سه ماه راه اندازی خواهد شد.

الویری در ادامه به وضعیت خط ۷ مترو تهران اشاره کرد و افزود: اگرچه این طرح در زمان آقای قالیباف راه اندازی شد وبه دلیل نبود ایمنی متوقف شد تا کمبودهای آن برطرف شود، این خط از میدان کتاب سعادت آباد تا میدان تختی در جنوب تهران کشیده شده لذا پیشنهاد ما این است که هزار میلیارد تومان اضافه شده در خطوط ۶ و ۷ هزینه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

خطوط مترو کامل نیست/به جز مترو به سایر وسایل حمل و نقل توجه شود

فارسخبرگزاری فارس
خطوط مترو کامل نیست/به جز مترو به سایر وسایل حمل و نقل توجه شود
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر با بیان اینکه خطوط مترو تکمیل نیست، گفت: به جز مترو به سایر وسایل حمل و نقل عمومی هم توجه شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، زهرا صدراعظم نوری در جلسه علنی امروز شورای شهر در خصوص حمل و نقل عمومی گفت:‌باید به موضوع حمل و نقل عمومی به صورت شبکه‌ای نگاه کرد و تمام ابزارها را درنظر گرفت و در تأمین منابع به صورت هماهنگی عمل کنیم. 

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر گفت: اینکه مترو نقش مهمی در حمل و نقل شهری دارد و به عنوان یک وسیله پاک دیده می‌شود، بر کسی پوشیده نیست اما هنوز خطوط مترو کامل نیست و در برخی از نقاط شهروندان از اتوبوس، مینی‌بوس و ون استفاده می‌کنند. 

وی با تأکید بر این موضوع که نمی‌توانیم تمام توجه خود را به سمت یک سیستم حمل و نقلی ببریم و از سایر سیستم‌های غافل شویم، گفت: آقای هاشمی! فکر می‌کنم سایر دوستان به سخنان من گوش نمی‌دهند و هاشمی از اعضای شورای شهر خواست که در جای خود بنشینند. 

صدراعظم نوری سخنانش را ادامه داد و گفت: عرض کردم در واقع اتوبوسرانی و شبکه حمل و نقل عمومی مکمل مترو هستند و نمی‌توانیم تسهیلات را صددرصد به مترو اختصاص دهیم و از ظرفیت سایر قسمت‌ها غافل شویم.

وی با تأکید بر این موضوع که بخش خصوصی آمادگی مشارکت دارد، گفت: اگر از تسهیلات اوراق مشارکت استفاده می‌کنیم، می‌توانیم معادل این تسهیلات را  توسط بخش خصوصی تامین کرد.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر گفت: خواهش من این است که در اوراق مشارکت بخشی را هم به سیستم اتوبوسرانی اختصاص دهیم که وضعیت نابسامانی دارد. 

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش سخنگوی دولت اصلاحات به بلیت ۱۰ هزار تومانی مترو

فارسخبرگزاری فارس
واکنش سخنگوی دولت اصلاحات به بلیت ۱۰ هزار تومانی مترو
عضو شورای شهر معتقد است که قیمت واقعی بلیت مترو ۱۰ هزار تومان است و مردم باید هزینه زندگی در تهران را پرداخت کنند. سخنگوی دولت اصلاحات در واکنش به این سخنان گفت: شما بروید به اصلاح ساختار بپردازید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرده است، کسانی که می‌خواهند در تهران زندگی کنند باید هزینه‌اش را پرداخت کند. قیمت واقعی بلیط مترو 10 هزار تومان است.

بعد از این سخنان کاربران در فضای مجازی واکنش‌های مختلفی نشان دادند اما عبدالله رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات در واکنش به اظهارات این عضو شورای شهر گفت به جای سخن گفتن از بلیط 10 هزار تومانی مترو به اصلاح ساختار شهرداری بپردازید و شهرداری را هوشمند و چالاک کنید.

واکنش سخنگوی دولت اصلاحات به بلیت ۱۰ هزار تومانی مترو - 3

همچنین یکی دیگر از کاربران در فضای مجازی از میرلوحی خواسته بود که به جای رسیدگی به موضوع حمل‌ونقل شهری به مسائل انتصابات رسیدگی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت واقعی بلیط مترو ۱۰ هزار تومان است/ کسی که در تهران زندگی می‌کند باید هزینه‌اش را بپردازد

اسکانخبرگزاری اسکان
قیمت واقعی بلیط مترو ۱۰ هزار تومان است/ کسی که در تهران زندگی می‌کند باید هزینه‌اش را بپردازد
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه الان متاسفانه مترو تهران قیمت واقعی بلیط را ندارد گفت: من فکر میکنم بر اساس آنچه در دنیا مرسوم است قیمت واقعی بلیط مترو در تهران در حدود 10 هزار تومان تمام می شود.

اسکان نيوز:  محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران  اظهارداشت: طبق قانون باید یک سوم هزینه تمام شده بلیط مترو را مصرف کننده، یک سوم دیگر را شهرداری و یک سوم را دولت تامین کند.وی در خصوص تامین هزینه های توسعه حمل و نقل و قیمت واقعی بلیط مترو گفت: با توجه به تخصیص یارانه بلیط برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل ، میبایست قیمت تمام شده بلیط محاسبه شود و مابه التفاوت آن با قیمت تعیین شده بلیط مترو توسط دولت به حساب شهرداری برگردد که متاسفانه در این سالها کسی سراغ آن نرفته است.میرلوحی با بیان اینکه مترو تهران قیمت واقعی بلیط را ندارد افزود: در حال حاضر تنها با توجه به هزینه های بهره برداری و آن هم تنها هزینه های جاری عدد اعلامی 2300 تومان است که بر اساس آنچه در دنیا مرسوم است قیمت بلیط در تهران چیزی در حدود 10 هزار تومان تمام می شود.عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با اظهار اینکه هیچ جای دنیا در حمل و نقل اینطور عمل نمی شود اعلام کرد: این روشی که شهرداری پیاده می کند نتیجه اش 56 هزار میلیارد تومان بدهی است که البته در این مدت 5 تا 6هزار میلیارد آن را پرداختیم وگرنه این رقم الان بیشتر از این بود و این شیوه قابل دوام نیست.وی تاکید کرد: قرار بود 30 درصد بار حمل و نقل امروز تهران با مترو باشد اما الان حدود 11 درصد است و در اتوبوس رانی هم همینطور. اگر مشارکت بخش خصوصی عملی شده بود الان مترو تهران 3هزار واگن داشت به جای هزار واگن و به جای 2 میلیون نفری که الان جابجا می شود می توانستیم 7 میلیون مسافر را جابجا کنیم.میرلوحی با اعلام اینکه الان 4 میلیون خودرو در تهران در حال تردد است و روزانه حدود یک چهارم بنزین مصرفی کشور یعنی در حدود 25 میلیون لیتر بنزین مصرف می شود گفت: اگر نصف این عدد را بتوانیم صرفه جویی کنیم همه این مشکلات حل می شود.وی با گلایه از اینکه ما نمی گوییم زندگی در تهران باید گران بشود افزود: باید کسی که در تهران زندگی می کند هزینه های زندگی در تهران را بپردازد وحمل و نقل عمومی همزمان با این حجم خودرو و مصرف روزانه بنزین خودروهای شخصی که اتفاق نمی افتد.عضو شورای شهر تهران گفت: اگر ما امروز سرمایه گذاری کنیم و 2 هزار واگن یکسال بعد آمد روی ریل ها قرار گرفت، آن وقت می شود طرح زوج و فرد را تا درب خانه ها گسترش داد و یا همین 25 میلیون لیتر بنزین مصرفی را با نرخ متفاوت با شهرهای دیگر فروخت و برای اینکه مردم از مترو استفاده کنند، عوارض خاص سوخت شهر تهران را برقرار کرد تا مردم ماشین شخصی تک سرنشین استفاده نکنند.میرلوحی درباره نقش دولت در گسترش زیرساخت های حمل و نقل شهری اظهار کرد: خب دولت دارد شرایط را می بینید و می داند اگر این کارها انجام بشود به نفع وزارت نفت است. البته الان شرایط هماهنگی شورا و دولت و مجلس وجود دارد.وی بحث حمل و نقل و زیرساخت های آن را یک بسته بهم پیوسته دانست و گفت: اگر اینها تامین بشود آن وقت می شود سراغ محدودیت های تردد رفت. آن وقت پارکینگ های حاشیه خیابان ها منظم می شود و وقتی هزینه ش را بالا ببرند، آن وقت دیگر روزی که بارانی است کسی نمی گوید که امروز اگر خودروی خودم را نبرم نمی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

متروی کرج ماهانه ۷ میلیاردتومان نیاز دارد

مهرخبرگزاری مهر
متروی کرج ماهانه ۷ میلیاردتومان نیاز دارد
کرج - عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه پروژه متروی کرج ماهانه به شش یا هفت میلیارد تومان نیاز دارد، گفت: مصوب شده مجتمعی ایستگاهی در جهانشهر احداث شود.

محمدحسین خلیلی اردکانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح آخرین وضعیت پروژه متروی کرج، اظهار کرد: امورات اجرایی این پروژه در حال انجام بوده ولی به لحاظ تأمین منابع مالی با مشکلاتی مواجه است.

وی با اشاره به اهمیت تزریق مالی به پروژه متروی کرج، گفت: برای تأمین منابع مالی پیشنهاد فروش اوراق مشارکت مطرح شد امیدواریم این مهم ظرف پانزده روز آینده عملیاتی شود.

عضو شورای شهر کرج و ناظر شورا در سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری با تأکید بر اینکه پروژه مترو ماهانه نیازمند ۶ تا ۷ میلیارد تومان است، گفت: به‌یقین تأمین چنین منابع مالی کمی زمان‌بر است اما با جدیت این مهم دنبال می‌شود.

خلیلی اردکانی بابیان اینکه درگذشته ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق انتشار و فروش اوراق مشارکت برای پروژه مترو دریافت و باوجود پرداخت بهره آن خرج نشده بود، افزود: این اقدام عملیاتی شده و از این امتیاز برای پیشبرد بهتر پروژه بهره‌برداری می‌شود.

متروی کرج ماهانه ۷ میلیاردتومان نیاز دارد - 5

احداث مجتمع ایستگاهی در جهانشهر

وی درباره تأثیر فروش ۲۵۰میلیارد تومان اوراق مشارکت به‌منظور تزریق منابع مالی به پروژه مترو، گفت: از این محل می‌توانیم بخش قابل‌توجهی از مشکلات مالی را حل کنیم، برای مثال در پروژه قطار شهری مشهد حدود ۸ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت محقق شده است.

عضو شورای شهر کرج در خصوص بودجه اختصاصی به پروژه متروی کرج که در جریان سفر رئیس‌جمهور به البرز منظور شده بود، گفت: تاکنون پیگیری کافی در این خصوص صورت نگرفته است.

خلیلی اردکانی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه احداث یک مجتمع ایستگاهی در جهانشهر توسط شورا مصوب شده است، گفت: از منابع درآمدی این مجتمع ایستگاهی برای تزریق به پروژه قطار شهری استفاده خواهد شد اما این اقدامات هم به‌یقین زمان‌بر است.

متروی کرج ماهانه ۷ میلیاردتومان نیاز دارد - 10

پرداخت بخشی از طلب پیمانکار مترو به صورت تهاتر

وی در ادامه بابیان اینکه پیمانکار پروژه قطار شهری پذیرفته است که پرداخت بخشی از طلب آن از طریق تهاتر باشد، گفت: واگذاری بخشی از املاک شهرداری کرج برای تحقق این مهم بررسی می‌شود.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه حدود ۷۰۰ نفر روزانه در پروژه قطار شهری کرج کار می‌کنند، گفت: برای فراهم کردن کابل قطار شهری و واگن‌های موردنیاز آن به شهر ابهر سفری داشته‌ایم، در جریان این سفر از امکانات کارخانه‌ای و صنایع ریلی آنجا بازید داشته و برآورد کلی کار را انجام داده‌ایم.

خلیلی اردکانی افزود: هماهنگی‌های لازم با مدیران اجرایی کارخانه‌های صنایع ریلی در شهر ابهر انجام‌شده است و هر زمان که تزریق منابع مالی کافی به پروژه قطار شهری کرج صورت گیرد آن‌ها برای انجام امورات لازم ازجمله تخصیص واگن‌ها اقدام خواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

عضو شورای شهر تهران:قیمت واقعی بلیط مترو 10 هزار تومان است/ کسی که در تهران زندگی می کند باید هزینه های زندگی در تهران را بپردازد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
عضو شورای شهر تهران:قیمت واقعی بلیط مترو 10 هزار تومان است/ کسی که در تهران زندگی می کند باید هزینه های زندگی در تهران را بپردازد
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه الان متاسفانه مترو تهران قیمت واقعی بلیط را ندارد گفت: من فکر میکنم بر اساس آنچه در دنیا مرسوم است قیمت واقعی بلیط مترو در تهران در حدود 10 هزار تومان تمام می شود.

محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی دانااظهارداشت: طبق قانون باید یک سوم هزینه تمام شده بلیط مترو را مصرف کننده، یک سوم دیگر را شهرداری و یک سوم را دولت تامین کند.

وی در خصوص تامین هزینه های توسعه حمل و نقل و قیمت واقعی بلیط مترو گفت: با توجه به تخصیص یارانه بلیط برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل ، میبایست قیمت تمام شده بلیط محاسبه شود و مابه التفاوت آن با قیمت تعیین شده بلیط مترو توسط دولت به حساب شهرداری برگردد که متاسفانه در این سالها کسی سراغ آن نرفته است.

میرلوحی با بیان اینکه مترو تهران قیمت واقعی بلیط را ندارد افزود: در حال حاضر تنها با توجه به هزینه های بهره برداری و آن هم تنها هزینه های جاری عدد اعلامی 2300 تومان است که بر اساس آنچه در دنیا مرسوم است قیمت بلیط در تهران چیزی در حدود 10 هزار تومان تمام می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با اظهار اینکه هیچ جای دنیا در حمل و نقل اینطور عمل نمی شود اعلام کرد: این روشی که شهرداری پیاده می کند نتیجه اش 56 هزار میلیارد تومان بدهی است که البته در این مدت 5 تا 6هزار میلیارد آن را پرداختیم وگرنه این رقم الان بیشتر از این بود و این شیوه قابل دوام نیست.

وی تاکید کرد: قرار بود 30 درصد بار حمل و نقل امروز تهران با مترو باشد اما الان حدود 11 درصد است و در اتوبوس رانی هم همینطور. اگر مشارکت بخش خصوصی عملی شده بود الان مترو تهران 3هزار واگن داشت به جای هزار واگن و به جای 2 میلیون نفری که الان جابجا می شود می توانستیم 7 میلیون مسافر را جابجا کنیم.

میرلوحی با اعلام اینکه الان 4 میلیون خودرو در تهران در حال تردد است و روزانه حدود یک چهارم بنزین مصرفی کشور یعنی در حدود 25 میلیون لیتر بنزین مصرف می شود گفت: اگر نصف این عدد را بتوانیم صرفه جویی کنیم همه این مشکلات حل می شود.

وی با گلایه از اینکه ما نمی گوییم زندگی در تهران باید گران بشود افزود: باید کسی که در تهران زندگی می کند هزینه های زندگی در تهران را بپردازد وحمل و نقل عمومی همزمان با این حجم خودرو و مصرف روزانه بنزین خودروهای شخصی که اتفاق نمی افتد.

عضو شورای شهر تهران گفت: اگر ما امروز سرمایه گذاری کنیم و 2 هزار واگن یکسال بعد آمد روی ریل ها قرار گرفت، آن وقت می شود طرح زوج و فرد را تا درب خانه ها گسترش داد و یا همین 25 میلیون لیتر بنزین مصرفی را با نرخ متفاوت با شهرهای دیگر فروخت و برای اینکه مردم از مترو استفاده کنند، عوارض خاص سوخت شهر تهران را برقرار کرد تا مردم ماشین شخصی تک سرنشین استفاده نکنند.

میرلوحی درباره نقش دولت در گسترش زیرساخت های حمل و نقل شهری اظهار کرد: خب دولت دارد شرایط را می بینید و می داند اگر این کارها انجام بشود به نفع وزارت نفت است. البته الان شرایط هماهنگی شورا و دولت و مجلس وجود دارد.

وی بحث حمل و نقل و زیرساخت های آن را یک بسته بهم پیوسته دانست و گفت: اگر اینها تامین بشود آن وقت می شود سراغ محدودیت های تردد رفت. آن وقت پارکینگ های حاشیه خیابان ها منظم می شود و وقتی هزینه ش را بالا ببرند، آن وقت دیگر روزی که بارانی است کسی نمی گوید که امروز اگر خودروی خودم را نبرم نمی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد از فرود اضطراری یک فروند بوئینگ ۷۷۷ ترکیش ایرلاینز که از دهلی نو عازم استانبول بود به دلیل اعلام خلبان مبنی برحضور مریض بدحال در فرودگاه مهرآباد در ساعت ۱۳:۲۲ دقیقه امروز خبر داد. میرسعید صفی نیا گفت: با اعلام خلبان قبل از فرود در فرودگاه مهرآباد، اورژانس با آمادگی کامل در پای پرواز حاضر بود، اما متاسفانه طبق اعلام اورژانس مستقر در فرودگاه، مسافر نیم ساعت قبل از فرود درگذشته بود. وی افزود: تمام مسافران این پرواز در سلامت کامل به سر می‌برند و بعد از طی مراحل قانونی، این پرواز به مسیر خود ادامه خواهد داد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با مسئولان مرتبط با اقتصاد خارجی کشور به منظور رفع موانع و مشکلات همکاری مشترک خواهند داشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حشمت الله فلاحت پیشه پس از جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره فرصت‌ها و تهدید‌های وزارت خارجه در رونق تولید، با اشاره به تشکیل کمیته امنیت اقتصادی در این کمیسیون افزود: این نشست با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزیر امور خارجه، معاون بانک مرکزی و روسای اتاق‌های تعاون و ایران برگزار شد. وی گفت: با توجه به لزوم تحقق شعار سال و رفع دغدغه ذهنی مردم در زمینه امنیت اقتصادی نیاز به برگزاری چنین جلساتی احساس شد. فلاحت پیشه گفتگو‌ها را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: بنا شد اعضای کمیسیون امنیت ملی به صورت مشترک با مسئولان مرتبط با اقتصاد خارجی کشور به منظور رفع موانع و مشکلات همکاری کنند.

اخبار بیشتر