آخرین اخبار نقل‌وانتقالات پرسپولیس
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

آخرین اخبار نقل‌وانتقالات پرسپولیس

خانم بازیگر این بازیکن را به پرسپولیس می‌آورد

رکناخبرگزاری رکنا
خانم بازیگر این بازیکن را به پرسپولیس می‌آورد
رکنا: رضا قوچان نژاد به نفر اول بازار نقل‌ و انتقالات زمستانی فوتبال ایران تبدیل شده و تقریباً هر روز خبرهای تازه‌ای درباره توافق او با تیم‌های مختلف به‌گوش می‌رسد.

طارمی تا یک‌قدمی پرسپولیس رسید و برگشت!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
طارمی تا یک‌قدمی پرسپولیس رسید و برگشت!
مهاجم سابق پرسپولیس تا یک قدمی بازگشت به جمع سرخپوشان رفت، ولی در نهایت این اتفاق به سرانجام نرسید.

شاید این موضوع باعث تعجب شما شود، اما مهدی طارمی تا سه‌شنبه‌شب هفته گذشته تمام مراحل شفاهی و پیش‌زمینه‌های ممکن برای حضور در پرسپولیس را گذرانده بود و می‌توانست بدون هیچ دغدغه‌ای، بازیکن جدید سرخپوشان لقب بگیرد، اما از آن به بعد، یکسری اتفاقات افتاد که مهدی را از خواسته‌اش دور کرد.

***

اتفاق اول، رسانه‌ای شدن بازگشت طارمی به پرسپولیس بود. به محض اینکه برانکو ایوانکویچ به صورت تلویحی، خبر بازگشت این بازیکن را لو داد، رسانه‌های داخل کشور ده‌ها مطلب، گزارش و مصاحبه در این رابطه منتشر کردند تا موضوع به سوژه اول فوتبال ایران در حوزه خبر پرسپولیسی‌ها بدل شود و با اولین ترجمه این اخبار به زبان عربی و انگلیسی، مدیران باشگاه الغرافه تا انتهای ماجرا را فهمیدند.

***

تا قبل از آن، مدیران الغرافه حاضر بودند بدون دریافت پول، رضایتنامه طارمی را صادر کرده و او را بازیکن آزاد اعلام کنند زیرا به شدت تحت فشار منتقدان بودند. اوضاع به حدی علیه طارمی بود که نه تنها رسانه‌ها و کارشناسان فوتبال در شبکه‌های ورزشی قطر بلکه هواداران الغرافه و پیشکسوتان باشگاه نیز از این بازیکن انتقاد داشتند. مدیران الغرافه هم براساس همین اتفاقات قصد خداحافظی با طارمی را در سر می‌پروراندند آن هم با فسخ قرارداد یک طرفه از سوی باشگاه قطری، اما همین که فهمیدند پرسپولیس به دنبال این بازیکن است، برای دادن رضایتنامه به طارمی، برایش شرط گذاشتند که باید فسخ قراردادش را فعال کند که آن هم رقمی عجیب و غریب و بیش از ۸ میلیارد تومان خواهد بود که نه پرسپولیس توان پرداختش را دارد و نه شخص طارمی.

***

از سوی دیگر، طارمی برای آن‌که تعصب خود به تیم ملی را نشان بدهد، مصاحبه تندی علیه پیشکسوتان فوتبال ایران انجام داد و اعلام کرد: «اگر قهرمانی در آسیا آسان بود، مربیان دیگر می‌توانستند قهرمان آسیا شوند.» با اینکه دوستان صمیمی طارمی اعتقاد دارند منظورش به محمود یاوری، سرمربی پیشین تیم ملی ایران بوده، اما برانکو این موضوع را به خودش مرتبط دانست که نتوانسته پرسپولیس را قهرمان لیگ قهرمانان آسیا کند و از این رو، ناخواسته رابطه طرفین شکراب شد تا حدی که برانکو نیز جواب طارمی را داد و گفت: «نمی‌دانم طارمی چه‌ها گفته و توجه هم نخواهم کرد. بازیکنانی که جذب کردیم، مهدی شیری، مهدی شریفی، مهدی ترابی و سروش رفیعی هستند. درباره بازیکنان بعدی که بخواهند جذب شوند، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. هنوز سه بازیکن دیگر می‌خواهیم، اما بستگی به شرایط مختلفی نظیر بودجه ما، شرایط باشگاه‌های آن‌ها و مسائل دیگر دارد. ما فعلا گروه اول بازیکنانی که می‌خواستیم را جذب کردیم.»

***

سومین اتفاق که باعث از بین رفتن شانس بازگشت طارمی شد، حمله دوباره هواداران پرسپولیس به صفحه شخصی این بازیکن است. طرفداران تیم سرخپوش پایتخت پس از ناراحتی برانکو از صحبت‌های طارمی، به صفحه شخصی این بازیکن در اینستاگرام حمله کرده و او را به باد انتقاد گرفتند تا به طور کلی، شانسی برای دیدن دوباره طارمی در پیراهن پرسپولیس نباشد. حداقل فعلا که اوضاع به این شکل است، اما در فوتبال ایران این‌طور است که اگر منافع مشترک در میان باشد، همه با یکدیگر آشتی می‌کنند و اوضاع گل و بلبل می‌شود!

خواندن خبر در سایت منبع

اگر علاقه باشگاه پرسپولیس جدی باشد؛ آپوئل نیکوزیا در مورد جدایی قوچان نژاد مقاومت نمی‌کند

طرفداریخبرگزاری طرفداری
اگر علاقه باشگاه پرسپولیس جدی باشد؛ آپوئل نیکوزیا در مورد جدایی قوچان نژاد مقاومت نمی‌کند
گرچه باشگاه پرسپولیس هرگز پروژه جذب رضا قوچان نژاد را تایید نکرده اما به نظر می رسد مهاجم آپوئل یک گزینه جدی و مهم برای پرسپولیس به شمار می رود. موضوع دیگر این است که با توجه به جایگاه فعلی مهاجم سابق هیرنفین ، آپوئل در مورد جدایی قوچان نژاد مقاومت نمی‌کند.

طرفداری - پرسپولیس به دنبال تقویت در نیم فصل دوم است و پس از سپری شدن دوران سخت محرومیت از نقل و انتقالات، هواداران سرخ در انتظار تشکیل تیمی قدرتمندتر از همیشه و البته با تیغی بران‌تر در خط آتش هستند.

موضوع خرید رضا قوچان نژاد توسط پرسپولیس از هفته‌ها پیش مطرح شده اما سیاست پرسپولیس در قبال موضوع خرید مهاجم آپوئل نیکوزیا سکوت بوده است. با این وجود، مطرح نشدن نام هیچ مهاجم دیگری به جز رضا قوچان نژاد، نشان می‌دهد موضوع جذب او توسط پرسپولیس ممکن است جدی‌تر از حدی باشد که قابل تصور بوده است.

حتی پس از پایان دیدار سپاهان و پرسپولیس در اصفهان، زمانی که از گرشاسبی مدیر عامل وقت باشگاه پرسپولیس مستقیما در مورد خرید قوچان نژاد سؤال شد، گرشاسبی با وجود اصرار بر نام نبردن از بازیکنان فهرست خرید پرسپولیس، با لحنی سؤالی در مورد قوچان نژاد پاسخ داد که بیشتر شبیه به تأیید بود تا تکذیب.

رضا قوچان نژاد با آپوئل قرارداد دارد اما نمایش او در این فصل آن قدر خیره کننده نبوده که آپوئل درهای خروج را به روی او ببندد به خصوص این که او در بازی‌های اخیر آپوئل نه تنها در ترکیب اصلی آپوئل نبوده بلکه به عنوان بازیکن جانشین نیز به میدان نرفته است و این به معنای تمایل احتمالی آپوئل به فروش قوچان نژاد یا فسخ قرارداد او و جذب بازیکن دیگری است.

آپوئل برای خرید قوچان نژاد هزینه‌ای نکرد و با قراردادی آزاد مهاجم ایرانی را به خدمت گرفت. این موضوع ممکن است آپوئل را به صدور رضایت نامه قوچان نژاد ترغیب کند زیرا آن‌ها برای خرید قوچان نژاد هزینه‌ای نکرده‌اند و یک توافق دو جانبه بین قوچان نژاد و آپوئل محتمل است.

در این شرایط جذب قوچان نژاد برای پرسپولیس چندان دشوار به نظر نمی‌رسد و قرمزها در صورتی که عزم جدی برای جذب قوچان نژاد داشته باشند به این هدف نزدیک هستند و تنها توافق دو جانبه با مهاجم سابق تیم ملی تعیین کننده خواهد بود با این حال، پنجره نقل و انتقالات همانند یک هندوانه دربسته است که تا آخرین لحظه باید منتظر هر اتفاقی در مورد آن بود.

خواندن خبر در سایت منبع

پشت صحنه موفقیت‌های پرسپولیس؛ دستیارانی به قیمت طلا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پشت صحنه موفقیت‌های پرسپولیس؛ دستیارانی به قیمت طلا
پرسپولیس برای سال‌ها عادت کرده بود که که نه برای قهرمانی و نه حتی برای مدعی بودن بلکه برای نیفتادن بجنگد اما نژاد فلاح مدیرعامل وقت پرسپولیس با تغییر کادر فنی سرخپوشان دست به انقلاب بزرگی در تیم زد.

پرسپولیس با برانکو در همان سال اول انقدر خوب کار کرد که حتی این تیم را با به بارسلونای آسیا تشبیه کردند. هرچند که این تیم در پایان فصل تنها به خاطر تفاضل گل عنوان قهرمانی را از دست داد اما تیم برانکو در دو سال بعد توانست کاملا مقتدرانه قهرمان شود. سرخپوشان در این فصل هم با وجود محرومیت توانستند در پایان نیم فصل در جمع مدعیان اصلی قهرمانی قرار بگیرند و در لیگ قهرمانان آسیا هم نایب قهرمان قاره کهن شوند. اما در پرسپولیس رویایی هواداران، برانکو تنها نیست. او دستیارانی دارد که ارزشی بیشتر از طلا برایش دارند.

کریم بدون ادعا مسئول دفع حواشی

از همان سال اول حضور برانکو در پرسپولیس کریم باقری به عنوان دستیار ایرانی او مشخص شد. کریم باقری به عنوان اسطوره سرخپوشان همیشه اعلام کرده که به سرمربیگری علاقه‌ای ندارد و از سمت خود کاملا راضی است. این در حالی است که در طول سالهای اخیر کسانی مانند: «افشین پیروانی، مرزبان، استیلی، حسین عبدی و …..» هر کدام با ادعای سرمربیگری وارد پرسپولیس شدند و هر کدام در زمانی هرچند کوتاه نیز سرمربیگری پرسپولیس را بر عهده گرفتند. اما بزرگترین مسئولیت کریم مدیریت حواشی درون تیم و حتی بیرون تیم بوده است. حضور کریم با بیش از ۱۰۰ بازی ملی و حضور در یکی از معتبرترین لیگ‌های اروپایی و سال‌ها کاپیتانی در پرسپولیس به کمتر بازیکنی جرات خودبزرگ‌بینی در این تیم می‌دهد. باقری در اتفاقاتی مانند داستان پیام صادقیان و درگیری علیپور و رامین رضائیان و همچنین در چند مورد در خصوص اعتراض بازیکنان درباره شرایط مالی تیم نشان داد که هنر مدیریت کردن نیمکت را به خوبی بلد است. مهم‌تر از همه اینها این است که برانکو می‌داند کسی روی نیمکت سودای سرمربیگری و زیرابی رفتن ندارد. چی از این بهتر؟

این پسر ترسناک پرسپولیس

زمانی که برانکو به پرسپولیس پیوست با خودش تی هو میر را به عنوان مربی بدنساز پرسپولیس معرفی کرد. مرد یخی کروات اما در سال اول از پرسپولیس جدا شد و جای خود را به مارکو داد. جالب اینکه بعدها مشخص شد مربی بدنساز جوان سرخپوشان با همین سن و سال کم در واقع استاد مربی قبلی، یعنی تی هو میر بوده. مارکو که به جز حرفه خود مربی اسکی هم است در طول این سالها انقدر خوب کار کرده که شاید باید یک سوم از موفقیت تیم را به نام او نوشت. مارکو در شرایط توانست نشان دهد که چقدر در کار خودش استاد است که پرسپولیس با محرومیت از نقل و انتقالات تنها با ۱۲ بازیکن در لیگ و لیگ قهرمانان حاضر شد اما با همین موجودی اندک طوری کار کرد که بازیکنان پرسپولیس در هر بازی تا اخرین دقایق به لحاظ بدنی کم نیاورند.

آنالیزور ايراني در قواره‌های ایتالیایی

در فوتبال روز دنیا تمام مربیان بزرگ با خودشان آنالیزورهای حرفه‌ای دارند. برانکو نیز در چند سال اخیر از فرزاد حبیب اللهی به عنوان آنالیزور استفاده کرده است. آنالیزور پرسپولیس که مدتی را در ایتالیا تحصیل کرده و مسلط به زبان این کشور است، بعد از پیوستن به جمع سرخپوشان توانست آخرین متدهای آنالیز روز فوتبال دنیا را با خودش به پرسپولیس بیاورد. آنالیزور سرخپوشان همچنین در تابستانی که گذشت با شرکت در یک کلاس حرفه‌ای آنالیز در ایتالیا توانست اطلاعات خودش را به‌روز کند تا مثل همیشه یکی از مردان مورد اعتماد و وثوق برانکو باشد.

ایگور دوست داشتنی

مربی دروازه بانان پرسپولیس یکی از یاران باوفای برانکو در طول این سالها بوده است. ایگور در کنار مربیگری دروازه بانان پرسپولیس، رفاقت بسیار خوبی هم با سرخپوشان دارد و گاهی حتی پیش از تمرین با بازیکنان کشتی می‌گیرد که البته در بیشتر این مبارزات هم پیروز شده است. این موضوع از او مرد محبوبی نزد بازیکنان پرسپولیس ساخته است. ایگور در سالهای حضور در پرسپولیس در کنار رفاقت با بازیکنان نشان داده که به خوبی از دروازه بانان تیمش حمایت می‌کند.

دست راست، تنها پاشنه آشیل برانکو

می‌گویند دستیار اول مانند دست راست سرمربی است اما برانکو در طول این سالها هر چقدر که خوب نتیجه گرفته از دستیار شانس نیاورده است. برانکو زمانی که به ایران آمد آندره پانادیچ را به عنوان دستیار اول معرفی کرد اما درست سال بعد پانادیچ به خاطر بیماری پدرش راهی کرواسی شد و به همین دلیل سرمربی سرخپوشان از سرتن چوک رونمایی کرد. چوک در کنار دستاری برانکو نشان داد آنالیزور بزرگی هم است.

با این وجود در ابتدای سال گذشته چوک هم با پیشنهاد فدراسیون کرواسی از پرسپولیس جدا شد و اینبار برانکو از برادرش برای حضور در کنار خودش دعوت کرد. زلاتکو ایوانکوویچ، با چهره‌ای ثابت و عوض‌نشدنی!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو21 ساعت قبل
بنابر شنیده‌ها برانکو علاقۀ زیادی به ستاره ایرانی تیم العربی قطر دارد. به گزارش ورزش ۱۱، مدت زیادی تا آغاز نقل‌وانتقالات تابستانی نمانده است و این روزها نام‌ ستاره‌های زیادی حول باشگاه‌های پرطرفدار پایتخت شنیده می‌شود. بنابر شنیده‌ها، برانکو ایوانکوویچ علاقۀ زیادی به مرتضی پورعلی‌گنجی، ستاره ملی‌پوش تیم العربی قطر دارد و از فصل گذشته خواهان جذب این مدافع بوده است. با توجه به احتمال جدایی ستاره خط دفاعی تیم ملی ایران از باشگاه قطری، بعید نیست او را برای فصل آینده در پیراهن سرخ‌های پایتخت ببینیم. ظاهرا شجاع خلیل‌زاده و کمال کامیابی‌نیا ناخواسته اولین خرید برانکو در نقل‌ونتقالات تابستانی را لو دادند!

خلاصه بازی اسطوره‌های منچستریونایتد ۵-۰ اسطوره‌های بایرن مونیخ

طرفداریطرفداری20 ساعت قبل
خداییش یه نگاه به استام بندازین با این سن و سال و تو یه بازی دوستانه چقد جدی و محکم بازی میکنه مقایسه کنید با بازیکنان فعلی تیم. اسکولز و بکهام هنوزم که هنوزه کیفیت پاس هاشون بهتر از بازیکنای فعلی منچستره

کلیپ احساسی و جذاب رمی‌ها به مناسبت وداع با دروسی

الفالف16 ساعت قبل
کلیپ احساسی و جذاب رمی‌ها به مناسبت وداع با دروسیگروه ورزشی الف، ۶ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۴۱ ۳۹۸۰۳۰۶۰۰۵باشگاه رم با انتشار کلیپی به صورت با کاپیتان وفادار گرگ‌ها دروسی وداع کرد.
روزنوروزنو18 ساعت قبل
پیمان رنجبری، علی دشتی، محمدرضا حسینی، رضا اسدی و آرش رضاوند گزینه‌های ورودی استقلال هستند. رنجبری با استقلال مذاکرات خوبی داشته و در آستانه پیوستن به استقلال قرار دارد، در مورد سایر بازیکنان اما هنوز مذاکرات شکل جدی به خود نگرفته است. بیشترین دغدغه استقلال در حال حاضر انتخاب سرمربی فصل آینده است و مسئولان باشگاه عنوان کرده‌اند تا سه‌شنبه تکلیف سرمربی روشن می‌شود. بعد از انتخاب سرمربی، آبی‌پوشان به شکل جدی‌تری به دنبال جذب بازیکن جدید و خروج برخی بازیکنان از فهرست خود خواهند بود.
روزنوروزنو21 ساعت قبل
پرسپولیس قهرمان رقابت‌های لیگ برتر خود را آماده دیدار حساس برابر سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی می‌کند. یکی از بازیکنان کلیدی پرسپولیس که خبرهای درباره احتمال غیبت او در این دیدار حساس به گوش می‌رسید علیرضا بیرانوند بود. از یک طرف حاشیه سازی اخیر بیرانوند و از طرف دیگر آسیب دیدگی که او داشت باعث شده بوده تا احتمال غیبت او در دیدار برابر سپاهان وجود داشته باشد. نگرانی سرخ پوشان پایتخت برطرف شد و کادر پزشکی این باشگاه به برانکو چراغ سبز داد که بیرانوند مشکلی برای دیدار برابر سپاهان نخواهد داشت و می‌تواند تیمش را در این دیدار حساس همراهی کند. بیرانوند در دیدار برابر السد قطر عملکرد درخشانی از خود نشان داد و یکی از بهترین بازی‌های خود را با سرخ پوشان پایتخت به نمایش گذاشت تا نشان دهد که از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است.

اخبار بیشتر