1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

آخرین اخبار نقل‌وانتقالات پرسپولیس

خانم بازیگر این بازیکن را به پرسپولیس می‌آورد

رکناخبرگزاری رکنا
خانم بازیگر این بازیکن را به پرسپولیس می‌آورد

طارمی تا یک‌قدمی پرسپولیس رسید و برگشت!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
طارمی تا یک‌قدمی پرسپولیس رسید و برگشت!

شاید این موضوع باعث تعجب شما شود، اما مهدی طارمی تا سه‌شنبه‌شب هفته گذشته تمام مراحل شفاهی و پیش‌زمینه‌های ممکن برای حضور در پرسپولیس را گذرانده بود و می‌توانست بدون هیچ دغدغه‌ای، بازیکن جدید سرخپوشان لقب بگیرد، اما از آن به بعد، یکسری اتفاقات افتاد که مهدی را از خواسته‌اش دور کرد.

***

اتفاق اول، رسانه‌ای شدن بازگشت طارمی به پرسپولیس بود. به محض اینکه برانکو ایوانکویچ به صورت تلویحی، خبر بازگشت این بازیکن را لو داد، رسانه‌های داخل کشور ده‌ها مطلب، گزارش و مصاحبه در این رابطه منتشر کردند تا موضوع به سوژه اول فوتبال ایران در حوزه خبر پرسپولیسی‌ها بدل شود و با اولین ترجمه این اخبار به زبان عربی و انگلیسی، مدیران باشگاه الغرافه تا انتهای ماجرا را فهمیدند.

***

تا قبل از آن، مدیران الغرافه حاضر بودند بدون دریافت پول، رضایتنامه طارمی را صادر کرده و او را بازیکن آزاد اعلام کنند زیرا به شدت تحت فشار منتقدان بودند. اوضاع به حدی علیه طارمی بود که نه تنها رسانه‌ها و کارشناسان فوتبال در شبکه‌های ورزشی قطر بلکه هواداران الغرافه و پیشکسوتان باشگاه نیز از این بازیکن انتقاد داشتند. مدیران الغرافه هم براساس همین اتفاقات قصد خداحافظی با طارمی را در سر می‌پروراندند آن هم با فسخ قرارداد یک طرفه از سوی باشگاه قطری، اما همین که فهمیدند پرسپولیس به دنبال این بازیکن است، برای دادن رضایتنامه به طارمی، برایش شرط گذاشتند که باید فسخ قراردادش را فعال کند که آن هم رقمی عجیب و غریب و بیش از ۸ میلیارد تومان خواهد بود که نه پرسپولیس توان پرداختش را دارد و نه شخص طارمی.

***

از سوی دیگر، طارمی برای آن‌که تعصب خود به تیم ملی را نشان بدهد، مصاحبه تندی علیه پیشکسوتان فوتبال ایران انجام داد و اعلام کرد: «اگر قهرمانی در آسیا آسان بود، مربیان دیگر می‌توانستند قهرمان آسیا شوند.» با اینکه دوستان صمیمی طارمی اعتقاد دارند منظورش به محمود یاوری، سرمربی پیشین تیم ملی ایران بوده، اما برانکو این موضوع را به خودش مرتبط دانست که نتوانسته پرسپولیس را قهرمان لیگ قهرمانان آسیا کند و از این رو، ناخواسته رابطه طرفین شکراب شد تا حدی که برانکو نیز جواب طارمی را داد و گفت: «نمی‌دانم طارمی چه‌ها گفته و توجه هم نخواهم کرد. بازیکنانی که جذب کردیم، مهدی شیری، مهدی شریفی، مهدی ترابی و سروش رفیعی هستند. درباره بازیکنان بعدی که بخواهند جذب شوند، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. هنوز سه بازیکن دیگر می‌خواهیم، اما بستگی به شرایط مختلفی نظیر بودجه ما، شرایط باشگاه‌های آن‌ها و مسائل دیگر دارد. ما فعلا گروه اول بازیکنانی که می‌خواستیم را جذب کردیم.»

***

سومین اتفاق که باعث از بین رفتن شانس بازگشت طارمی شد، حمله دوباره هواداران پرسپولیس به صفحه شخصی این بازیکن است. طرفداران تیم سرخپوش پایتخت پس از ناراحتی برانکو از صحبت‌های طارمی، به صفحه شخصی این بازیکن در اینستاگرام حمله کرده و او را به باد انتقاد گرفتند تا به طور کلی، شانسی برای دیدن دوباره طارمی در پیراهن پرسپولیس نباشد. حداقل فعلا که اوضاع به این شکل است، اما در فوتبال ایران این‌طور است که اگر منافع مشترک در میان باشد، همه با یکدیگر آشتی می‌کنند و اوضاع گل و بلبل می‌شود!

خواندن خبر در سایت منبع

اگر علاقه باشگاه پرسپولیس جدی باشد؛ آپوئل نیکوزیا در مورد جدایی قوچان نژاد مقاومت نمی‌کند

طرفداریخبرگزاری طرفداری
اگر علاقه باشگاه پرسپولیس جدی باشد؛ آپوئل نیکوزیا در مورد جدایی قوچان نژاد مقاومت نمی‌کند

طرفداری - پرسپولیس به دنبال تقویت در نیم فصل دوم است و پس از سپری شدن دوران سخت محرومیت از نقل و انتقالات، هواداران سرخ در انتظار تشکیل تیمی قدرتمندتر از همیشه و البته با تیغی بران‌تر در خط آتش هستند.

موضوع خرید رضا قوچان نژاد توسط پرسپولیس از هفته‌ها پیش مطرح شده اما سیاست پرسپولیس در قبال موضوع خرید مهاجم آپوئل نیکوزیا سکوت بوده است. با این وجود، مطرح نشدن نام هیچ مهاجم دیگری به جز رضا قوچان نژاد، نشان می‌دهد موضوع جذب او توسط پرسپولیس ممکن است جدی‌تر از حدی باشد که قابل تصور بوده است.

حتی پس از پایان دیدار سپاهان و پرسپولیس در اصفهان، زمانی که از گرشاسبی مدیر عامل وقت باشگاه پرسپولیس مستقیما در مورد خرید قوچان نژاد سؤال شد، گرشاسبی با وجود اصرار بر نام نبردن از بازیکنان فهرست خرید پرسپولیس، با لحنی سؤالی در مورد قوچان نژاد پاسخ داد که بیشتر شبیه به تأیید بود تا تکذیب.

رضا قوچان نژاد با آپوئل قرارداد دارد اما نمایش او در این فصل آن قدر خیره کننده نبوده که آپوئل درهای خروج را به روی او ببندد به خصوص این که او در بازی‌های اخیر آپوئل نه تنها در ترکیب اصلی آپوئل نبوده بلکه به عنوان بازیکن جانشین نیز به میدان نرفته است و این به معنای تمایل احتمالی آپوئل به فروش قوچان نژاد یا فسخ قرارداد او و جذب بازیکن دیگری است.

آپوئل برای خرید قوچان نژاد هزینه‌ای نکرد و با قراردادی آزاد مهاجم ایرانی را به خدمت گرفت. این موضوع ممکن است آپوئل را به صدور رضایت نامه قوچان نژاد ترغیب کند زیرا آن‌ها برای خرید قوچان نژاد هزینه‌ای نکرده‌اند و یک توافق دو جانبه بین قوچان نژاد و آپوئل محتمل است.

در این شرایط جذب قوچان نژاد برای پرسپولیس چندان دشوار به نظر نمی‌رسد و قرمزها در صورتی که عزم جدی برای جذب قوچان نژاد داشته باشند به این هدف نزدیک هستند و تنها توافق دو جانبه با مهاجم سابق تیم ملی تعیین کننده خواهد بود با این حال، پنجره نقل و انتقالات همانند یک هندوانه دربسته است که تا آخرین لحظه باید منتظر هر اتفاقی در مورد آن بود.

خواندن خبر در سایت منبع

پشت صحنه موفقیت‌های پرسپولیس؛ دستیارانی به قیمت طلا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پشت صحنه موفقیت‌های پرسپولیس؛ دستیارانی به قیمت طلا

پرسپولیس با برانکو در همان سال اول انقدر خوب کار کرد که حتی این تیم را با به بارسلونای آسیا تشبیه کردند. هرچند که این تیم در پایان فصل تنها به خاطر تفاضل گل عنوان قهرمانی را از دست داد اما تیم برانکو در دو سال بعد توانست کاملا مقتدرانه قهرمان شود. سرخپوشان در این فصل هم با وجود محرومیت توانستند در پایان نیم فصل در جمع مدعیان اصلی قهرمانی قرار بگیرند و در لیگ قهرمانان آسیا هم نایب قهرمان قاره کهن شوند. اما در پرسپولیس رویایی هواداران، برانکو تنها نیست. او دستیارانی دارد که ارزشی بیشتر از طلا برایش دارند.

کریم بدون ادعا مسئول دفع حواشی

از همان سال اول حضور برانکو در پرسپولیس کریم باقری به عنوان دستیار ایرانی او مشخص شد. کریم باقری به عنوان اسطوره سرخپوشان همیشه اعلام کرده که به سرمربیگری علاقه‌ای ندارد و از سمت خود کاملا راضی است. این در حالی است که در طول سالهای اخیر کسانی مانند: «افشین پیروانی، مرزبان، استیلی، حسین عبدی و …..» هر کدام با ادعای سرمربیگری وارد پرسپولیس شدند و هر کدام در زمانی هرچند کوتاه نیز سرمربیگری پرسپولیس را بر عهده گرفتند. اما بزرگترین مسئولیت کریم مدیریت حواشی درون تیم و حتی بیرون تیم بوده است. حضور کریم با بیش از ۱۰۰ بازی ملی و حضور در یکی از معتبرترین لیگ‌های اروپایی و سال‌ها کاپیتانی در پرسپولیس به کمتر بازیکنی جرات خودبزرگ‌بینی در این تیم می‌دهد. باقری در اتفاقاتی مانند داستان پیام صادقیان و درگیری علیپور و رامین رضائیان و همچنین در چند مورد در خصوص اعتراض بازیکنان درباره شرایط مالی تیم نشان داد که هنر مدیریت کردن نیمکت را به خوبی بلد است. مهم‌تر از همه اینها این است که برانکو می‌داند کسی روی نیمکت سودای سرمربیگری و زیرابی رفتن ندارد. چی از این بهتر؟

این پسر ترسناک پرسپولیس

زمانی که برانکو به پرسپولیس پیوست با خودش تی هو میر را به عنوان مربی بدنساز پرسپولیس معرفی کرد. مرد یخی کروات اما در سال اول از پرسپولیس جدا شد و جای خود را به مارکو داد. جالب اینکه بعدها مشخص شد مربی بدنساز جوان سرخپوشان با همین سن و سال کم در واقع استاد مربی قبلی، یعنی تی هو میر بوده. مارکو که به جز حرفه خود مربی اسکی هم است در طول این سالها انقدر خوب کار کرده که شاید باید یک سوم از موفقیت تیم را به نام او نوشت. مارکو در شرایط توانست نشان دهد که چقدر در کار خودش استاد است که پرسپولیس با محرومیت از نقل و انتقالات تنها با ۱۲ بازیکن در لیگ و لیگ قهرمانان حاضر شد اما با همین موجودی اندک طوری کار کرد که بازیکنان پرسپولیس در هر بازی تا اخرین دقایق به لحاظ بدنی کم نیاورند.

آنالیزور ايراني در قواره‌های ایتالیایی

در فوتبال روز دنیا تمام مربیان بزرگ با خودشان آنالیزورهای حرفه‌ای دارند. برانکو نیز در چند سال اخیر از فرزاد حبیب اللهی به عنوان آنالیزور استفاده کرده است. آنالیزور پرسپولیس که مدتی را در ایتالیا تحصیل کرده و مسلط به زبان این کشور است، بعد از پیوستن به جمع سرخپوشان توانست آخرین متدهای آنالیز روز فوتبال دنیا را با خودش به پرسپولیس بیاورد. آنالیزور سرخپوشان همچنین در تابستانی که گذشت با شرکت در یک کلاس حرفه‌ای آنالیز در ایتالیا توانست اطلاعات خودش را به‌روز کند تا مثل همیشه یکی از مردان مورد اعتماد و وثوق برانکو باشد.

ایگور دوست داشتنی

مربی دروازه بانان پرسپولیس یکی از یاران باوفای برانکو در طول این سالها بوده است. ایگور در کنار مربیگری دروازه بانان پرسپولیس، رفاقت بسیار خوبی هم با سرخپوشان دارد و گاهی حتی پیش از تمرین با بازیکنان کشتی می‌گیرد که البته در بیشتر این مبارزات هم پیروز شده است. این موضوع از او مرد محبوبی نزد بازیکنان پرسپولیس ساخته است. ایگور در سالهای حضور در پرسپولیس در کنار رفاقت با بازیکنان نشان داده که به خوبی از دروازه بانان تیمش حمایت می‌کند.

دست راست، تنها پاشنه آشیل برانکو

می‌گویند دستیار اول مانند دست راست سرمربی است اما برانکو در طول این سالها هر چقدر که خوب نتیجه گرفته از دستیار شانس نیاورده است. برانکو زمانی که به ایران آمد آندره پانادیچ را به عنوان دستیار اول معرفی کرد اما درست سال بعد پانادیچ به خاطر بیماری پدرش راهی کرواسی شد و به همین دلیل سرمربی سرخپوشان از سرتن چوک رونمایی کرد. چوک در کنار دستاری برانکو نشان داد آنالیزور بزرگی هم است.

با این وجود در ابتدای سال گذشته چوک هم با پیشنهاد فدراسیون کرواسی از پرسپولیس جدا شد و اینبار برانکو از برادرش برای حضور در کنار خودش دعوت کرد. زلاتکو ایوانکوویچ، با چهره‌ای ثابت و عوض‌نشدنی!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ گادوین منشا مهاجم سابق پرسپولیس که به تازگی استقلالی شده و لباس آبی‌های تهران را به تن می‌کند در مصاحبه‌ای از این گفته که به پرسپولیس بیشتر از استقلال توجه می‌شود. منشا در مصاحبه قابل توجهی گفته: واقعا امکانات پرسپولیس خیلی بیشتر از استقلال بود و برای من سوال است که چرا به پرسپولیس می‌رسند اما به استقلال نمی‌رسند؟ به هر حال استقلال هم تیم بزرگ و پر طرفداری است و من فکر می‌کردم امکانات این تیم هم زیاد باشد اما متاسفانه ما حتی یک زمین تمرین خوب اختصاصی در اختیار نداریم. قطعا اگر امکانات و رسیدگی به استقلال هم مثل پرسپولیس باشد، شرایط این تیم خیلی بهتر از این هم خواهد شد.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
داور بین‌المللی فوتبال ایران روز عجیبی را در ورزشگاه امام رضا تجربه کرد. به گزارش ایلنا، تیم‌های پدیده شهر خودرو و سپیدرود رشت در مشهد رودروی یکدیگر قرار گرفتند که این مسابقه با برتری پدیده شهر خودرو به پایان رسید. اتفاق جالب توجه این مسابقه اما به تیم داوری آن بر می‌گشت جایی که علیرضا فغانی داور پرآوازه و بین‌المللی کشورمان به عنوان یکی از داور‌های پشت دروازه فعالیت کرد و یکی از عجیب‌ترین روزهای خود را پشت سر گذاشت. فغانی که در کارنامه پربار خود سابقه قضاوت در فینال المپیک، فینال جام ملت‌های آسیا، فینال جام باشگاه‌های جهان و رده بندی جام جهانی دیده می‌شود در این مسابقه به عنوان یکی از داوران اضافه، علی صفایی داور وسط این مسابقه را در امر قضاوت یاری کرد که این موضوع در نوع خود جالب توجه بود.
خبر ورزشیخبر ورزشی8 ساعت قبل
به گزارش خبرورزشی، شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم فوتبال پرسپولیس در تمرین امروز (جمعه) تیمش از ناحیه پا دچار مصدومیت شد و به همین دلیل نمی‌تواند سرخپوشان را در سفر به مسجدسلیمان در هفته نوزدهم همراهی کند. با مصدومیت خلیل‌زاده و با توجه به غیبت سیدجلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا یا احمد نوراللهی زوج محمد نادری در قلب دفاع پرسپولیسی‌ها را تشکیل خواهند داد تا به این ترتیب شاهد ترکیب جدیدی از تیم برانکو در دیدار با نفت باشیم. تیم پرسپولیس از ساعت ۱۶ فردا (شنبه) در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
سرمربی تیم صنعت نفت آبادان در نشست خبری پس از بازی با استقلال خوزستان حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. به گزارش ایلنا، پائولو سرجیو در نشست خبری بعد از تساوی یک بر یک مقابل استقلال خوزستان، گفت: نمی‌خواهم در مورد این بازی زشت صحبت کنم. برای استقلال خوزستان، کادرفنی و هواداران آنها احترام قائل هستم. می‌دانم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند اما اتفاقی که امروز رخ داد اشتباه استقلال خوزستان نبود. سرجیو در ادامه اعلام کرد قصد ندارد بیشتر صحبت کند چرا که در صورت اینکه حرف بزند ممکن است جریمه شود به همین خاطر او نشست خبری را ترک کرد.
خبر ورزشیخبر ورزشی2 ساعت قبل
مدیر برنامه‌های بشار رسن، درباره روند مذاکرات بشار رسن با مسئولان باشگاه پرسپولیس برای تمدید قرارداد گفت: با وجود اینکه امروز جمعه بود ما مذاکرات خوبی را با آقای ایرج عرب انجام دادیم و در خصوص بحث تمدید قرارداد رسن با یکدیگر صحبت کردیم. وی ادامه داد: روند مذاکرات برای تمدید قرارداد رسن با پرسپولیس مثبت بود و پیشرفت خوبی در مذاکرات به دست آمد.

اخبار بیشتر