آخرین اخبار کاخ سفید
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آخرین اخبار کاخ سفید

ترامپ: اردوغان گفت که باقی‌مانده‌های داعش را ریشه‌کن می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ترامپ: اردوغان گفت که باقی‌مانده‌های داعش را ریشه‌کن می‌کند
رئیس‌جمهور آمریکا گفته که همتای ترکیه‌ای او گفته باقی‌مانده‌های گروه تروریستی داعش در سوریه را ریشه‌کن خواهد کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر گفته همتای ترکیه‌ایش در گفت‌وگوی تلفنی روز گذشته به او اطلاع داده که باقی‌مانده‌های داعش در سوریه را ریشه‌کن خواهد کرد.

ترامپ نوشت: «رئیس‌جمهور ترکیه [رجب طیب] اردوغان به من اطلاع داد که آنچه از داعش در سوریه باقی مانده را ریشه‌کن خواهد کرد. او مردی است که می‌تواند این کار را انجام دهد، به علاوه اینکه ترکیه، درست در مجاورت آنها است. نظامیان ما به وطن برمی‌گردند.»

این سخنان ترامپ با آنچه رسانه‌های آمریکا از نحوه تصمیم‌گیری او برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه مطرح کرده‌اند همخوانی دارد. آسوشیتدپرس و ان‌بی‌سی‌ نیوز مدعی شده‌اند ترامپ این تصمیم را در جریان یک گفت‌وگوی تلفنی که حدود ۱۰ روز پیش با اردوغان داشت اتخاذ کرد. چند و چون خروج آمریکا از سوریه در گفت‌وگوی اردوغان و ترامپصحبتهای توییتری ترامپ درمورد خروج آمریکا از سوریه

آسوشیتدپرس گزارش داده بود اردوغان با یادآوری این نکته که داعش ۹۹ درصد از اراضی‌‌اش در سوریه را از دست داده و آمریکا از پیش اعلام کرده در صورت شکست داعش از سوریه خارج می‌شود، ترامپ را در موضع دفاع قرار داده است. ترامپ هم بعد از چک کردن صحت اظهارات اردوغان درباره داعش با «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به او قول داده نظامیان آمریکا از سوریه خارج می‌شوند.

ان‌بی‌سی نیوز هم به نقل از منابع مطلع گزارش داده بود اردوغان در جریان آن گفت‌وگوی تلفنی به ترامپ قول داده بود که ترکیه باقی‌مانده‌های داعش را از بین خواهد برد و ترامپ می‌تواند روی قول او حساب کند.

خواندن خبر در سایت منبع

دستیار ترامپ: احتمالا تعطیلی دولت تا اوایل سال ۲۰۱۹ ادامه داشته باشد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دستیار ترامپ: احتمالا تعطیلی دولت تا اوایل سال ۲۰۱۹ ادامه داشته باشد
مدیر بودجه و رئیس کارکنان کاخ سفید بر این باور است که تعطیلی بخشی از فعالیت‌های دولت آمریکا احتمالا تا روزهای نخست سال ۲۰۱۹ میلادی ادامه خواهد یافت.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، میک مولوانی مدیر دفتر بودجه و رئیس کارکنان کاخ سفید روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: این احتمال وجود دارد که تعطیلی بخشی از فعالیت‌های دولت آمریکا تا ۳ ژانویه ادامه یابد، یعنی زمانی که کنگره جدید تشکیل جلسه دهد و دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان را در دست بگیرند.

وی افزود: این مساله بسیار محتمل است که تعطیلی دولت تا پس از ۲۸ دسامبر نیز ادامه یابد و تا تشکیل کنگره جدید طول بکشد. تصور نمی‌کنم طی روزهای آینده روال امور خیلی سریع پیش برود، آن هم به خاطر تعطیلات کریسمس.

مولوانی که مدیر دفتر بودجه کاخ سفید است ۱۰ روز قبل از سوی دونالد ترامپ به عنوان رئیس موقت کارکنان کاخ سفید نیز منصوب شده است.

اعضای کنگره آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور جمعه شب نتوانستند با یکدیگر بر سر گنجاندن بندی در لایحه بودجه برای تأمین هزینه ۵ میلیاردی ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک به توافق برسند تا دولت فدرال برای سومین بار در سال جاری تعطیل شود.تعطیلی دولت آمریکا 380هزار کارمند را بیکار کردرهبر اقلیت سنا: رویکرد مخرب 2هفته‌ای ترامپ عامل اصلی تعطیلی دولت استتعطیلی دولت آمریکا احتمالاً تا بعد از کریسمس ادامه دارد

مولوانی در ادامه این مصاحبه اظهار داشت: کاخ سفید پیشنهاد جدیدی را به دموکرات‌ها برای امنیت مرزها ارائه کرده است که یک طرح بین پیشنهاد ۱٫۳ میلیارد دلاری دموکرات‌ها و درخواست ۵ میلیارد دلاری ترامپ است.

شبکه‌ای بی سی نیوز نیز به نقل از برخی منابع آگاه اعلام کرده است که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا با عقب نشینی از درخواست ۵ میلیارد دلاری ترامپ، پیشنهاد جدید ۲٫۱ میلیارد دلاری را ارائه کرده است.

یک منبع نزدیک به دموکرات‌ها نیز گفت: مذاکرات جدی و واقعی بین نمایندگان دموکرات و ریچارد شلبای سناتور جمهوریخواه و رئیس کمیته تخصیص بودجه آغاز شده است. شلبای مسئول مذاکرات نهایی با کاخ سفید است.

مولوانی سعی کرده است تا تقصیر تعطیلی دولت آمریکا را به گردن نانسی پلوسی نامزد دموکرات‌ها برای ریاست مجلس نمایندگان آمریکا بیندازد.

وی در این باره گفت: تصور می‌کنم نانسی پلوسی سعی دارد تا زمانی که به پست ریاست مجلس نمایندگان برسد، با درخواست‌های رئیس جمهور مخالفت کند.

پافشاری ترامپ بر اختصاص بودجه ۵ میلیارد دلاری برای احداث دیوار مرزی مکزیک و تقویت تدابیر امنیتی در مناطق مرزی نقش مهمی در عدم توافق با کنگره بر سر بودجه مورد نیاز دولت داشته و این مساله موجب تعطیلی ۲۵ درصد فعالیت‌های دولت آمریکا از روز شنبه شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ جایگزین ماتیس برای سرپرستی پنتاگون را معرفی کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ترامپ جایگزین ماتیس برای سرپرستی پنتاگون را معرفی کرد
رئیس‌جمهور آمریکا در پی استعفای وزیر دفاع این کشور سرپرست این وزارتخانه را معین کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در توئیتر اعلام کرد «پاتریک شاناهان»، معاون «جیمز ماتیس»، وزیر دفاع آمریکا از ۱ ژانویه ۲۰۱۹ سرپرستی وزارت دفاع آمریکا را به عهده خواهد گرفت.

ماتیس روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد از سمتش به عنوان وزیر دفاع آمریکا کناره‌گیری کند. او گفت که تا ماه فوریه در این سمت باقی می‌ماند.

ترامپ در توئیتر نوشت: «خرسندم اعلام کنم که معاون بسیار مستعد وزیر دفاع ما، پاتریک شاناهان، از اول ژانویه ۲۰۱۹ سرپرستی وزارت دفاع آمریکا را به عهده خواهد گرفت. پاتریک در سمت سرپرست و قبلا در بوئینگ فهرست طویلی از دستاوردها دارد. او عالی خواهد بود.»واکنش ترامپ به استعفای غیرمنتظره ماتیسماتیس سفر به سرزمین های اشغالی را لغو کردماتیس: استعفا می‌کنم تا ترامپ بتواند وزیر دفاع همفکر خود تعیین کندماتیس از کابینه ترامپ می‌رود

گفته می‌شود استعفای متیس در واکنش به تصمیم ترامپ برای خروج نظامیان آمریکا از سوریه صورت گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

خروج آمریکا از سوریه هدیه کریسمس ترامپ به روسیه و ایران است

رکناخبرگزاری رکنا
خروج آمریکا از سوریه هدیه کریسمس ترامپ به روسیه و ایران است
رکنا: یک سناتور دموکرات آمریکا گفت که با خروج نظامیان این کشور از منطقه، مسیر برای ایران، ترکیه و روسیه هموار می‌شود.

خروج آمریکا از سوریه هدیه کریسمس ترامپ به روسیه و ایران است - 1

به گزارش رکنا، یک سناتور دموکرات اهل ایالت «دلور» یکشنبه شب درباره تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور پیرامون عقب نشینی از سوریه گفت، ترامپ Trump در حال اهدای هدیه‌ بزرگ کریسمس به روسیه و ایران است.

به نوشته وبگاه «هیل» سناتور «کریس کونز» عضو کمیته روابط خارجی سنا با بیان این‌که ترامپ با این کار هدیه بزرگی را به ایران و روسیه اهدا می‌کند، اظهار داشت که تصمیم گیری در سیاست خارجی که از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «رند پال» سناتور ایالت کنتاکی تشویق شود، ایده‌ای وحشتناک است.

وی در بخش دیگری اظهار داشت: «نباید توپ را در خط پنجم (اشاره به مکانی مهم در فوتبال آمریکایی) از دست دهیم. ماموریت علیه داعش ISIS که آمریکا در آنجا ائتلافی متشکل از چند کشور را تشکیل داده است، در آستانه برنده شدن و نابود ساختن کامل داعش در سوریه قرار دارد.»

سناتور آمریکایی در ادامه گفت: «عقب نشینی ما در برهه کنونی و رها کردن متحدان کرد، مسیر را برای ایران، روسیه و ترکیه جهت احاطه بر سوریه هموار می‌کند.»

دونالد ترامپ در تصمیمی جنجالی در هفته گذشته از عقب نشینی نظامیان آمریکا از سوریه خبر داد. وی روز گذشته نیز در توییتی نوشت: «قرار بود سه ماه و نه هفت سال در سوریه باشیم.» (جزئیات بیشتر)

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در این بیانیه ضمن تأکید بر حق قانونی سؤال و اعتراض مسالمت آمیز مردم درباره مصوبه اخیر شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه و سایر طرح‌هایی که به طور مستقیم بر زندگی روزمره و معیشت آن‌ها تأثیر دارد، هر نوع عملکرد خلاف قانون و آسیب زدن به اموال خصوصی و عمومی و تخریب اماکن و مسدود کردن راه‌ها و هرگونه اقدامی که امنیت عمومی را به خطر انداخته و موجبات سلب آسایش عمومی می‌شود محکوم شده است. این بیانیه به امضای شورا‌های اسلامی شهر و روستای استان‌های آذربایجان غربی، ​ اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس​، قزوین، کردستان، ​کرمانشاه، گلستان، ​ گیلان، ​ مازندران، ​ مرکزی، هرمزگان، ​همدان و یزد رسیده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
به رغم آنکه برخی خدمات اینترنتی به واسطه اقدامات صورت گرفته در یکی دو روز اخیر دایر شده‌اند، کماکان دسترسی بسیاری از ایرانیان به اینترنت قطع است؛ موضوعی که سخنگوی دولت از برنامه‌ای ویژه برای رفع آن خبر می‌دهد، اما وزیر ارتباطات تأکید دارد که این گونه نیست! اینترنت استان به استان وصل می‌شودربیعی در این بارهبا این توضیحات، وی برنامه دولت برای برقراری دوباره اتصال به اینترنت در کشور را این گونه تشریح کرد: «می‌پذیرم که با قطع اینترنت خیلی‌ها دچار سختی شده‌اند، اما نگرانی بزرگتر امنیت ملی کشور است که باید به آن توجه شود. در استان‌هایی که از اینترنت سوء استفاده صورت نمی‌گیرد استان به استان اینترنت آن‌ها وصل خواهد شد و به حالت طبیعی برمی گردد.» ربیعی در این باره گفت: «مشکلات برخی مشاغل اینترنتی و بانک‌ها را حل کردیم، اما هنوز مشکل برخی کار‌های دانشجویی و مشاغل دیگر مانده است. باید همه بپذیریم در شرایطی که برخی به دنبال سوء استفاده هستند، چنین تصمیمی از سوی دولت طبیعی است. تصمیم گرفتند کاری انجام شود که از این مجرا به کشور آسیب وارد نشود.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری5 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

افشاگری یک استقلالی از شرط بندی بازیکنان و پول‌های زیرمیزی

تابناک4 دقیقه قبل

دستگیری قاتل متواری کمتر از یک هفته در تنکابن

ایسنا5 دقیقه قبل

مشکل بزرگ بارسلونا در راه جذب نیمار

همشهری8 دقیقه قبل

پیش‌بینی روند بازار ارز تا شب عید / دلار روی نرخ ۱۲ هزار تومان می‌ماند

تجارت‌نیوز8 دقیقه قبل

مهاجرت قو‌ها