حذف ۲۷ هزار میلیاردی از بودجه ۹۸ از کجاست؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

حذف ۲۷ هزار میلیاردی از بودجه ۹۸ از کجاست؟

فردا روحانی بودجه سال۹۸ را به مجلس می‌برد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
فردا روحانی بودجه سال۹۸ را به مجلس می‌برد
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از حضور روحانی برای ارائه لایحه بودجه در جلسه فردای مجلس خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فردا (سه‌شنبه ۴ دی) لایحه بودجه به مجلس ارائه می‌شود، گفت: طبق آخرین گفت‌وگویی که با حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور انجام شده قرار است فردا، بودجه به مجلس ارائه شود.

وی افزود: طبق آئین‌نامه رئیس‌جمهور فرصت دارد تا در صحن علنی پارلمان از لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۸ دفاع کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز فردا رئیس‌جمهور را همراهی می‌کند.

یوسف‌نژاد با ابراز اینکه بررسی استیضاح محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در دستورکار روز (چهارشنبه ۵ دی) مجلس شورای اسلامی قرار دارد، اظهار داشت: طبق آخرین مذاکره‌ای که با معاون وزیر کشاورزی داشتیم، وزیر در جلسه روز چهارشنبه مجلس حاضر می‌شود و طبق آئین‌نامه داخلی پارلمان رئیس جمهور نیز می‌تواند برای دفاع از وزیر کشاورزی در جلسه استیضاح حضور یابد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

حذف ۲۷ هزار میلیاردی بودجه از کجاست؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حذف ۲۷ هزار میلیاردی بودجه از کجاست؟
با اصلاح لایحه بودجه ۱۳۹۸ حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان از سقف اعتبارات کم شده است؛ این رقم عمدتا در بخش هزینه‌های جاری بوده اما ظاهرا آسیبی به حقوق و دستمز نزده است.

با ارسال لایحه بودجه ۱۳۹۸ به مجلس و البته در نبود نمایندگان که به تعطیلات رفته بودند، در نهایت با نظر مقام معظم رهبری و سران قوا نظر بر اصلاح بخش‌هایی از لایحه پیشنهادی دولت قرار گرفت و کاهش هزینه‌ها از بخش‌های مورد تاکید بود.

در چند روز اخیر و با توجه به اصلاحاتی که سازمان برنامه و بودجه در لایحه انجام داد، اعلام شد که حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان از سقف اعتبارات کاسته شده است که در این حالت منابع عمومی دولت که حدود ۴۲۷ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود به ۴۰۶ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

اینکه سازمان برنامه و بودجه در کدام بخش‌ها دست به کاهش هزینه زده و صرفه‌جویی کرده است، موضوعی است که پیگیری آن از مسئولان مربوطه از این حکایت داشت که عمده این کاهش در بخش اعتبارات هزینه‌ای اتفاق افتاده است.

منابع عمومی دولت در سه بخش اصلی هزینه می‌شود که اعتبارات جاری، عمرانی و تملک اوراق مالی آن را تشکیل می‌دهند. بخش جاری بیشترین سهم را همواره داشته و حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد آن به پرداخت حقوق و دستمزد اختصاص دارد و مابقی آن به سایر هزینه‌های جاری تعلق می‌گیرد. این در حالی است که در اصلاحیه‌ای که در لایحه بودجه انجام شده با توجه به اینکه دولت نمی‌تواند در حقوق و دستمزد کاهشی ایجاد کرده و رشد آن را تا ۲۰ درصد در نظر گرفته است، کاهش هزینه در بخش سایر در هزینه‌های جاری که خرید کالا و خدمات و یا اجاره از جمله آن به شمار می‌رود، انجام شده است.

همچنین در اعتبارات عمرانی هم کاهش وجود داشته ولی اندک بوده است؛ به طوری که از حدود ۶۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان کاسته شده و به ۶۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

در عین حال در تملک دارایی مالی که مربوط به پرداخت سود اوراقی است که در سال‌های قبل واگذار شده است، هر چند محدود هزینه‌ها کاهش یافته است.

به هر حال شرایط تحریمی موجود و وضعیت خاصی که دولت برای سال آینده در پیش دارد موجب شده تا بودجه ۱۳۹۸ بار دیگر بازنگری شود. آنطور که نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه - اخیرا اعلام کرده لایحه به گونه‌ای بازنگری شده که با نگرش و سالانه تدوین شده است تا بتواند با در نظر گرفتن تمامی جوانب، بودجه‌ای مقام در برابر تحریم باشد.

جزئیات کامل بودجه ۱۳۹۸ با ارائه رسمی لایحه به مجلس که احتمالا روز سه شنبه هفته جاری است مشخص خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

دو سوم بودجه کشور در اختیار دولتی‌ها/ سهم ۲ درصدی نیروهای مسلح از ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دو سوم بودجه کشور در اختیار دولتی‌ها/ سهم ۲ درصدی نیروهای مسلح از ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان
شفافیت خوب است. اما نه فقط برای نهادی مثل سپاه که تنها ۲ درصد از بودجه را در اختیار دارد. باید برای مردم شفاف سازی شود که تکلیف آن ۸۰۰ هزار میلیارد تومانی که در اختیار دولتی ها است چه می‌شود؟

چرا شرکت‌های دولتی هزینه‌های خود را شفاف سازی نمی‌کنند؟

گروه اقتصادی-رجانیوز: هر ساله زمان بررسی لایحه بودجه که فرا می‌رسد، عده‌ای نیز با اشاره به موسسات خاص و غیر دولتی که سهمی از بودجه کشور دارند، این ادعای نخ‌نما شده را پیش می‌کشند که مقصر عمده مشکلات اقتصادی کشور، نهادهای غیر دولتی‌ای هستند که از دولت بودجه‌های کلان می‌گیرند.

به گزارش رجانیوز، با بررسی میزان و درصد بودجه دریافتی نهادهای زیر مجموعه دولت و نهادهای غیر دولتی، شفاف خواهد شد که بودجه کلانی که باید هزینه مردم و کشور شود، هر ساله در اختیار کدام نهادها قرار می‌گیرد.

سهم نهادها از بودجه

بودجه مصوب سال ۱۳۹۷، حدود ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان است که جدول مشهور به ۱۷ که موسسات خاص غیر دولتی را شامل می‌شود طبیعتا سهمی از این بودجه دارند. گرچه جریان اصلاح‌طلب و حامیان دولت این نهاد‌ها و مشخصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به دریافت بخش قابل توجهی از این بودجه متهم می‌کنند، اما در واقع نه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که همه ارگان‌های نظامی تحت عنوان نیروهای مسلح تنها حدود ۴ درصد از میزان بودجه هر سال را به خود اختصاص می‌دهند. علاوه بر این، باید به این نکته نیز اشاره شود که از ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب سال جاری، سهم نهاد‌ها و شرکت‌های زیر نظر و وابسته به دولت، بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان می‌باشد.

به عبارتی دیگر دو سوم از بودجه مصوب سال ۹۷ به تبعیت از سالهای گذشته، به حساب مجموعه‌های دولتی واریز می‌شود.

البته لازم به ذکر است که ۸۰۰ هزار میلیارد تنها مربوط به شرکت‌هایی است که بیش از ۵۰ درصد سهام آنها در اختیار دولت است و این رقم مجموعه هایی که سهم دولت از آنها از ۵۰ درصد کمتر است را شامل نمی‌شود.

بودجه سپاه چقدر است؟

همانطور که ذکر شد، کل سهم نیروهای مسلح، چه ارتش و چه سپاه پاسداران از بودجه، تنها ۴ درصد است. اما از آنجایی که سپاه همیشه در مظان این اتهام بوده است که بخش قابل توجهی از منابع مالی کشور را می‌بلعد، اشاره به این نکته ضروری است که کل سهم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بودجه کشور، حدود ۲ درصد است. یعنی از ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب امسال، تنها ۲۶ هزار میلیارد آن با اهداف تامین هزینه‌های نظامی در اختیار سپاه قرار می‌گیرد.

شفافیت خوب است، اما برای همه

اینکه برخی اشخاص و جریانها دائما از عدم شفافیت در کشور، به ویژه در نهادهای غیر دولتی مانند آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی می‌نالند، اما سخنی از شرکت‌های وابسته به دولت که بیش از دو سوم بودجه هر سال را به خود اختصاص می‌دهند، به میان نمی‌آورند نشان از غرض ورزی و سیاسی کاری شان در مطالبه شفافیت دارد. کسانی که مدعی مردمی بودن دارند و خواستار شفافیت هستند، خصوصا دولت و حامیان‌اش، باید برای مردم شفاف سازی کنند که از میزان بودجه کشور، چه میزان اش برای نهادهایی مانند سپاه و آستان قدس است و چه درصدی از بودجه سهم مجموعه‌های دولتی می‌شود؟

در ثانی باید از مدعیان شفافیت که از قضا اکثرشان حامی دولت هستند، پرسید که بودجه دریافتی شرکت‌های دولتی چگونه هزینه و تکلیف سود حاصله از آن چه می‌شود؟ میزان مالیات این شرکت‌ها چه مقدار است؟

در حالی که دوسوم بودجه، بودجه‌ی شرکتهای دولتی و بانکها است، اما اصلا در بودجه به این مجموعه‌ها اشاره‌ای نمی‌شود و در نتیجه امکان هیچ نظارتی برای دستگاههای نظارتی مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی ایجاد نمی‌شود. عامل اصلی پرداخت حقوقهای نجومی نیز همین بود. وقتی در بودجه مشخص نشده باشد که درآمد حاصله از فعالیت شرکت‌های زیر نظر دولت چطور باید هزینه شود، نتیجه‌اش این می‌شود که تعدادی به عنوان هیئت مدیره شرکت به نفع خود تصمیم گیری می‌کنند که چطور می‌توان پول بیت‌المال را به تصرف شخصی خودشان در آورند.

شفافیت خوب است. اما نه فقط برای نهادی مثل سپاه که تنها ۲ درصد از بودجه را در اختیار دارد. باید برای مردم شفاف سازی شود که تکلیف آن ۸۰۰ هزار میلیارد تومانی که در اختیار دولتی‌ها است چه می‌شود؟

خواندن خبر در سایت منبع

بودجه طرح تحول سلامت در سال آینده ۳۸۰۰میلیارد تومان است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
بودجه طرح تحول سلامت در سال آینده ۳۸۰۰میلیارد تومان است
سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه سازمان برنامه اعلام نکرده است که بودجه طرح تحول سلامت در سال آینده ۳۵ هزار میلیارد تومان است، گفت: بودجه این طرح در بودجه ۹۸، ۳۸۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم صد درصد تخصیص یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سه روز بعد از انتشار گزارشی با عنوان «وزارت بهداشت آمارهای سازمان برنامه درباره بودجه طرح تحول سلامت را زیر سوال برد»، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مصاحبه با برنامه رادیو گفت‌وگو درباره این موضوع اظهار داشت: نه سازمان برنامه اعلام کرده ۳۵ هزار میلیارد تومان به طرح تحول سلامت می‌پردازد و نه ما آمار سازمان برنامه را زیر سوال برده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه یکی از خبرگزاری‌ها همچین برداشتی کرده است، گفت: ببینید خیلی مشخص است. وزارت بهداشت یک سری وظایف ذاتی دارد که از جمله بیمارستان هایی از قبل داشته است. خدمات بهداشتی ارائه می‌کند. دانشکده‌ها و دانشگاه‌های مختلفی دارد. نظارت‌های مختلف بهداشتی، درمانی و دارویی انجام می‌دهد. اینها یک بودجه‌ای دارند که قسمت عمده آن هم شامل حقوق پرسنل است. اگر مجموع این بودجه‌ها را با هم جمع کنیم به چیزی حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان می‌رسیم که بیش از بیست و چند هزار میلیارد تومان آن مربوط به حقوق کارکنان است و چند هزار میلیارد تومان آن هم دریافتی‌های غیرمستقیم کارکنان است مثل اضافه کار، حق بازنشستگی و غیره. اینها قاعدتا می‌تواند به صورت غیر مستقیم مرتبط با طرح تحول سلامت باشد ولی جزو بودجه این طرح نیست.

*بودجه طرح تحول سلامت در سال آینده ۳۸۰۰ میلیارد تومان است

حریرچی ادامه داد: بودجه طرح تحول سلامت در سال اولی که تصویب شده است، ۴۸۰۰ میلیارد تومان از هدفمندی یارانه‌ها بوده است. ۲ هزار میلیارد تومان هم دولت در سال اول برای رفع مشکلات موجود اضافه داد. ولی در سال‌های بعد همان ۴۸۰۰ میلیارد تومان و بعد ۴۰۰۰ میلیارد تومان و بعدش ۳۸۰۰ میلیارد تومان شده است یعنی تورم و افزایش بودجه سالانه که معمولا چند درصد است، شامل طرح تحول نشده است ولی ما با پایمردی مدیران‌مان که در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی هستند و با همکاری پزشکان و پرستاران و کادر بهداشتی که داریم الحمدلله تا الان هیچ کدام از بسته‌های طرح تحول را حذف نکرده‌ایم و به خدمت رسانی مشغول هستیم. بودجه طرح تحول سلامت در بودجه ۹۸، ۳۸۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم صد درصد تخصیصش را داشته باشیم تا بتوانیم به مردم خدمت بیشتری را ارائه دهیم.

*بودجه طرح تحول سلامت در قوانین بودجه معلوم است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوالی درباره تفاوت چشمگیر این رقم با رقم اعلام شده توسط سازمان برنامه درباره بودجه طرح تحول سلامت گفت: اصلا ببینید هیچ جایی سازمان برنامه این رقم را اعلام نکرده است بلکه صرفا در یک اسلایدی که ناشی از یک صفحه کاغذ پرینتی بوده، آنجا بودجه‌ها را گفته‌اند و ۳۵ هزار میلیارد تومان مربوط به وزارت بهداشت بوده که برداشت اشتباهی شده که مربوط به طرح تحول سلامت است. ببنید در قانون بودجه سال ۹۷ و ۹۸ همه اینها چاپ می‌شود و رقم‌های اختلاف یک میلیاردی و دو میلیاردی معلوم است. اختلاف ۳۵ هزار میلیارد تومان با ۳۸۰۰ میلیارد تومان چیزی نیست که کسی بتواند ادعای خلافی در این زمینه داشته باشد. یک اشتباه عنوانی بوده است. برخی از خبرگزاری‌ها هم علاقه دارند این تشدید شود و یک جذابیت هایی برای خوانندگانشان ایجاد کنند ولی این قضیه خیلی روشن است. یکشنبه صبح هم که لایحه بودجه سال ۹۸ تقدیم می‌شود، ارقامش قابل استخراج است و به روشنی معلوم است.

*بودجه ۳۵ هزار میلیارد تومانی طرح تحول سلامت، تلقی اشتباه رسانه ها بود

حریرچی در پاسخ به این سوال مجری که رقم ۳۵ هزار میلیارد تومانی بودجه طرح تحول سلامت ظاهرا در سایت سازمان برنامه و بودجه و برخی از خبرگزاری‌ها به آن اشاره شده است، ‌ گفت: بفرمایید کدام سایت سازمان برنامه؟ ضمنا عرض کردم که خبرگزاری‌ها برداشتشان نادرست بوده است. گفتم فقط یک صفحه بدون امضای تایپی که بودجه دستگاه‌های مختلف را بهش اشاره کرده است، در این صفحه به رقم ۳۵ هزار میلیارد تومان اشاره شده است که این بودجه وزارت بهداشت بوده است که اشتباها تلقی شده برای طرح تحول سلامت است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: من اصلا نمی‌دانم منشا این یک برگه از کجا هست ولی چون برخی از تصاویرش منتشر شده یا در برخی فیلم برداری‌ها در اسلایدها دیده شده است، به نظرم روز یکشنبه صبح کاملا مشخص خواهد شد که اگر جایی رقمی بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان باشد. چون این بودجه‌ای که گفته می‌شود مال وزارت بهداشت و دانشگاه هاست. این بودجه ۳۵ هزار میلیارد تومان بودجه وزارت بهداشت و کل دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر استان‌های کشور است یعنی هزینه آموزش است، هزینه پژوهش است، هزینه بهداشت است، هزینه درمان است، هزینه دانشجویی است، هزینه امور اجتماعی است، کارهای مربوط به پرستاری است. اصولا قسمت اعظم این بودجه در بهداشت است، در آموزش است. حقوق استاد و حقوق کارمند آموزش است. پول طرح‌های تحقیقاتی و حقوق پرسنل بهداشت و درمان است. پول بودجه عمرانی است. تعجب می‌کنم کسانی که با الفبای بودجه آشنا هستند می‌دانند این بودجه ۳۵ هزار میلیارد تومان یک بودجه کلی هست که برای کل اقدامات وزارت بهداشت است. ضمنا چه تغییری رخ داده است که ما سال‌های گذشته حدود ۳ هزار میلیارد یا ۳ هزار و چند صد میلیارد تومان برای طرح تحول سلامت دریافت کردیم، آیا در این شرایط اقتصادی ممکن است این بودجه ده برابر شود؟ امسال قرار است سقف بودجه مشابه سال گذشته بسته شود. می‌شود در یک بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی، ۳۰ هزار میلیارد تومان برای طرح تحول سلامت اضافه کرد و این بودجه ۳ هزار و چند صد میلیارد تومانی را به ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش داد؟ لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما17 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

انتظار مردم؛ تداوم نظارت‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ در بخش میوه و تره بار افزایش کرایه بار‌ها سبب افزایش قیمت میوه شده است لذا مردم انتظار دارند که مسئولین با تداوم نظارت‌ها و رصد بازار نگذارند بر مردم فشار مضاعفی تحمیل شود.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری6 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

ایران در سال ۹۷ چقدر برنج وارد کرد؟

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

کتاب «یک محسن عزیز» یک سفرنامه عرفانی است

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور9 دقیقه قبل

برانکو با سفیر ایران در کرواسی دیدار کرد/ آغاز مذاکرات برای بازگشت به تیم ملی؟

خبرآنلاین11 دقیقه قبل

اینترنت برای بلیت فروشی مسابقات فوتبال مشکل ندارد

مهر12 دقیقه قبل

استراماچونی قهر کرد و رفت/ تمرین بدون سرمربی انجام شد

ایمنا14 دقیقه قبل