قیمت‌های روز بازار ارز و طلا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت‌های روز بازار ارز و طلا

چرا با کاهش دلار قیمت‌ها در بازار پایین نمی‌آید؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
چرا با کاهش دلار قیمت‌ها در بازار پایین نمی‌آید؟
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان کرمانشاه پایین نیامدن قیمت‌ها در بازار بعد از ارزان شدن دلار را ناشی از ضعف دستگاه‌های نظارتی دانست.

عبدالرضا یاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه طی چند ماه اخیر و با گران شدن دلار قیمت تمامی اجناس حتی آنهایی که وارداتی نبودند هم بالا رفت، افزود: افزایش قیمتی که در بازار شاهد بودیم چندان با بالا رفتن قیمت دلار متناسب نبود و قیمت برخی کالاها بسیار بیشتر از حد انتظار بالا رفت.

وی افزود: در آن زمان بهانه همه برای افزایش قیمت‌ها گرانی دلار بود و اکنون مردم توقع دارند با کاهش قیمت دلار، دوباره قیمت کالاها پایین بیاید.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه درباره دلیل پایین نیامدن قیمت‌ها اظهار کرد: تولیدکنندگان و فروشندگان طبیعتا در چنین شرایطی در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند. در این شرایط دستگاه‌های نظارتی باید پای کار بیایند و برخورد با گرانفروشی را در دستور کار داشته باشند.

وی از ضعف دستگاه‌های نظارتی در این زمینه یاد کرد و ادامه داد: متاسفانه این دستگاه‌ها هیچ کار کارشناسی بر روی قیمت اجناس در بازار ندارند که ببینند تاثیر گرانی دلار بر بالا رفتن قیمت‌ها تا چه اندازه بوده و اکنون قیمت‌ها باید چقدر پایین بیاید.

به گفته رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه، تا زمانی که چنین کارشناسی روی قیمت‌ها در بازار صورت نگیرد، امکان تشخیص گرانفروشی وجود ندارد و برخوردهای موردی و مقطعی نیز پاسخگو نخواهد بود. در این شرایط مصرف کنندگان که باید پول بیشتری بابت خرید اقلام مورد نیاز خود بپردازند، ضرر اصلی را می‌بینند.

وی خواستار ورود جدی دستگاه‌های نظارتی جهت بررسی قیمت‌ها در بازار شد و اظهار کرد: ورود به بازار باید بر اساس کار کارشناسی و نه برخورد قهری باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۷/۱۰/۰۳| یورو ۱۱۷۳۳ تومان شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۷/۱۰/۰۳| یورو ۱۱۷۳۳ تومان شد
شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۱ هزار و ۷۳۳ تومان اعلام کرده اند.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است، تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می‌توانند ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۱ هزار و ۷۳۳ تومان و ۹ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان می‌رسد. قیمت فروش ارز مسافرتی در نظام بانکی نسبت به دیروز ۱۴۲ تومان افزایش یافته است.

گفتنی است، امروز در صرافی‌های دولتی، قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی با ۱۱۰ تومان افزایش نسبت به صبح دیروز ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو در صرافی‌های دولتی ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است.

با اعلام قیمت امروز فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانکی و البته آغاز معاملات صرافی‌های دولتی، مشخص شد که امروز قیمت فروش یورو مسافرتی بدون کارمزد ارزان‌تر از فروش یورو در صرافی‌های دولتی است ولی با احتساب کارمزد قیمت ارز مسافرتی هم برابر با ارز صرافی‌های دولتی می‌شود.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.قیمت خرید دلار در بانک‎ها 97/10/03| قیمت خرید تمام ارزها بالا رفتقیمت روز ارزهای دولتی 97/10/03| نرخ 18 ارز صعودی شد3 اثر مثبت ماه شمار شدن نرخ سود سپرده های بانکیقیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/10/03| دلار 10100 تومان شد

براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌ شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد‌ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش مجدد قیمت طلا

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
افزایش مجدد قیمت طلا
ایسنا نوشت: قیمت طلا روز دوشنبه که سرمایه‌گذاران نسبت به ابهامات سیاسی در آمریکا و کندی اقتصاد جهانی نگران بودند صعود کرد و نزدیک به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته قرار گرفت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۱۲۶۳٫۹۱ دلار رسید. این فلز روز پنج‌شنبه تا رکورد ۱۲۶۶٫۴۰ دلار که بالاترین حد در پنج ماه گذشته بود صعود کرده بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با ۰٫۷ درصد افزایش، به ۱۲۶۷٫۴ دلار رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته حدود ۱٫۴ درصد رشد قیمت داشت.

افزایش مجدد قیمت طلا - 3

پس از این‌که جلسه سنای آمریکا بدون شکستن بن‌بست بر سر تقاضای دونالد ترامپ برای تامین مالی ساخت دیوار مرزی به وقت دیگری موکول شد، تعطیلی بخشی از دولت‌ آمریکا تا تعطیلات کریسمس قطعی شد.

نشانه‌های بی‌ثباتی سیاسی در آمریکا همزمان با ضعیف شدن اقتصاد جهانی، بازارهای سهام را دچار ریزش کرده و تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی مطمئن را تقویت کرده است.

به گفته تحلیلگران، قیمت‌ها احتمالا بالا خواهد ماند و سرمایه‌ گذاران برخی از دارایی خود را با توجه به چشم‌انداز اقتصاد جهانی و ضعف عملکرد بازارهای سهام، به طلا اختصاص خواهند داد.

ین ژاپن و فرانک سوئیس که در شرایط آشفتگی اقتصادی و سیاسی یک دارایی مطمئن به حساب می‌آیند، در معاملات روز دوشنبه صعود کردند.

عامل دیگری که از قیمت طلا پشتیبانی کرد انتظار برای آهسته شدن روند تحکیم سیاست پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا بود.

جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته اظهار کرد: در بحبوحه انتظارات برای آهسته شدن رشد اقتصادی و پایین ماندن تورم، سیاست‌گذاران در تعیین روند افزایش نرخ‌های بهره صبور خواهند بود.

نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه نگهداری طلا که سوددهی ندارد را کمتر کرده و به دلار ضربه می‌زند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد افزایش، به ۱۲۳۳ دلار رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰٫۹ درصد افزایش یافت و به ۱۴٫۷۳ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و ۷۹۱٫۷۰ دلار معامله شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.

گزارش باکس آفیس: از گمانه‌زنی درباره فروش دنباله احتمالی Joker تا پیش‌بینی افتتاحیه Frozen ۲

3+
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/هرمزگان ساکنین و مسافران حاضر در جزیره کیش، ۲۰ آبان را که به نام روز کیش نامگذاری شده است، جشن گرفتند. در روزهای ۱۹ و ۲۰ آبان جشن‌ها، مراسم رونمایی، افتتاح و کلنگ زنی و نشست‌های مختلفی در کیش برگزار شد. حضورصمیمانه مدیرعامل، معاون فرهنگی و اجتماعی و دیگر مسئولین سازمان منطقه آزاد کیش در جمع عاشقان کیش از نکات بارز و زیبای این مراسم بود. افتتاح مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان در کیشنخستین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان در جزیره کیش آغاز گردید. جشنواره نام آوران ماندگار کیشانتخاب چهره‌های ماندگار و تاثیرگذار جزیره کیش در جشنواره نام آوران ماندگار کیش یکی از آخرین برنامه‌های روز ۲۰ آبان بود که با حضور دکتر بانک، دکتر مظفری و مسئولان در مرکز همایش‌های بین المللی جزیره کیش برگزار شد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ایبناایبنا3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «چهارشنبه بیست و دوم آبان ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۴۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۳ هزار و ۹۶۵ ریال و هر یورو نیز با ۸۵ ریال افت نسبت به روز گذشته ۴۶ هزار و ۲۶۰ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۳۷۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۸۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۹۱ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۵۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۳۸ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۵۱۲ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۶۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۷۰۸ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۸۶۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۱۳ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۲۷۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۷ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۷۴۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۸۲۵ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۴۰ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۳۱ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۳۶ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۸۲ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۸۳۰ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۸۵ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۵۳۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۱۳ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۹۴۵ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۷۸۸ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۱۸۰ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۸۳ ریال، افغانی افغانستان ۵۳۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۴۴۸ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۶۴ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۵۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
روحانی با صراحت گفت برای اداره کشور دست کم ۴۵۰۰ هزارمیلیاردتومان منابع لازم است که تنها ۱۵۰ هزار میلیارد تومان آن از مالیت قابل تحقق است و معلوم نیست ۳۰۰ هزار میلیارد تومان دیگر از کجا باید به دست آید. او در توصیف دشواری شرایط اقتصادی حاضر تصریح کرد که برای نمونه در جریان جنگ هشت سالۀ ایران و عراق، صادرات نفت ایران تنها دو هفته در سال ١۳۶۴ متوقف شد. روحانی گفت که «بالاترین درآمد مالیاتی کشور برای سال آینده ١۵۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است». "روحانی گفت که در شرایط عادی درآمد نفتی ایران سالانه ٦۰ میلیارد دلار بود که درآمد ریالی معادل ٦۰۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت می‌گذاشت. «با این حال، حسن روحانی بار دیگر مدعی شد که» خوشبختانه اقتصاد عمومی جامعه به طور نسبی خوب است. "

اخبار بیشتر