پیام جدید کی‌روش قبل بازی با فلسطین
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

پیام جدید کی‌روش قبل بازی با فلسطین

پیام جدید کی‌روش قبل بازی با فلسطین

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پیام جدید کی‌روش قبل بازی با فلسطین
در آستانه شروع جام ملت‌های آسیا سرمربی تیم ملی پیام جدیدی در اینستاگرام خود منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تنها دوازده روز تا آغاز جام ملت‌های آسیا زمان باقی مانده و تیم ملی ایران در قطر مشغول آماده‌سازی است. در این میان کی‌روش سرمربی تیم ملی در جدیدترین پیام خود در اینستاگرام نوشت:

متاسفانه، مجبور هستم از طرف کسانی که نمی‌توانند صدای خود را بالا ببرند، قلبم را بالا ببرم. دردناک است که نسبت به کارمندان و بازیکنان Team Melli برخوردی بدون احترام، عزت و افتخار را شاهد هستیم. آن‌ها سخت‌کوشانی صادق هستند و کاملا در خدمت تیم ملی، که با افتخار به وظایف حرفه‌ای خود متعهد هستند. اما آن‌ها هم انسان اند؛ افرادی محترم با تعهدات خانوادگی، انتظارات شخصی برحق و حقوق قانونی. پس از فداکاری‌ها و تلاش‌های بسیار و همه کارهایی که برای موفقیت تیم ملی انجام داده‌اند، از این‌که می‌بینم با همکاران و بازیکنانم همانند بی‌خانمان‌هایی سیاه‌بخت رفتار می‌شود، بسیار خسته و آزرده‌ام.

پیام جدید کی‌روش قبل بازی با فلسطین - 4

خواندن خبر در سایت منبع

ذره‌بین ویتنامی‌ها روی تیم ملی فوتبال ایران و کی‌روش

مهرخبرگزاری مهر
ذره‌بین ویتنامی‌ها روی تیم ملی فوتبال ایران و کی‌روش
رسانه‌های ویتنام که یکی از حریفان تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا است اتفاقات مربوط به تیم کشورمان را با دقت رصد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا با تیم‌های ویتنام، یمن و عراق همگروه است. ویتنام باوجود اینکه در فوتبال حریف کمتر شناخته شده‌ای است اما رسانه‌های این کشور به شدت اخبار مربوط به تیم ملی کشورمان را رصد و پیگیری می‌کنند.

سایت «دان‌تری» ویتنام و یکی دو رسانه دیگر این کشور به انتقادات اخیر کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال ایران از کارلوس کی روش به خاطر اظهاراتش درباره «رویای تیم ملی» پرداخته‌اند.

این سایت نوشت: «کارلوس کی روش بعد از تعیین هدف تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا مورد انتقاد کارشناسان داخلی قرار گرفت. ایران اولین تیم آسیایی در رنکینگ فیفا است و کارشناسان به این تیم به عنوان گزینه اصلی قهرمانی آسیا نگاه می‌کنند اما صحبت‌های اخیر کی روش مبنی بر اینکه ژاپن، کره جنوبی و استرالیا شانس‌های اصلی قهرمانی هستند و حضور ایران در نیمه نهایی رویا است، انتقادات شدیدی را در پی داشته است.

ذره‌بین ویتنامی‌ها روی تیم ملی فوتبال ایران و کی‌روش - 5

کارشناسان ایران معتقدند کی روش قدرت فوتبال این کشور را دست کم پرفته است بخصوص اینکه این تیم به دنبال پایان دادن به ناکامی ۴۳ ساله در قهرمانی است. خداداد عزیزی بازیکن سابق تیم ملی ایران به شدت از کی روش انتقاد کرد و گفت: آقای کی روش ما خنگ نیستیم! حضور در جمع چهار تیم جام ملت‌ها رویای کی روش است نه ما. ایران در جام ملت‌های ۱۹۹۶ بدون انجام هر مسابقه تدارکاتی به عنوان سوم رسید اما رویای کی روش حالا رسیدن به نیمه نهایی است. او هشت سال مربی تیم ملی بود و بالاترین حقوق و دستمزد را داشت.»

این سایت ویتنامی همچنین اعلام کرد که تیم ملی ایران امروز در دیداری تدارکاتی در قطر به مصاف فلسطین می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

دلایل لغو مراسم بدرقه تیم ملی/ نمی‌توانستیم مزاحم کی‌روش شویم!

مهرخبرگزاری مهر
دلایل لغو مراسم بدرقه تیم ملی/ نمی‌توانستیم مزاحم کی‌روش شویم!
فدراسیون فوتبال برای بدرقه تیم ملی برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته بود اما مشکل اصلی از جایی بوجود آمد که برای برگزاری این مراسم هیچ هماهنگی با کارلوس کی روش صورت نگرفته بود!

خبرگزاری مهر - گروه ورزش:«تجمع در یک کشتی تفریحی»، «اسکورت جت‌ها»، «گلباران بر روی خلیج فارس»، «رونمایی از سرود ویژه جام ملت‌های آسیا و فوتبال» و ….. بخشی از مراسم پیش بینی شده فدراسیون فوتبال برای بدرقه لاکچری اعضای تیم ملی فوتبال بود که قرار بود بعد از بازگشت آنها از قطر و پیش از اعزام به محل برگزاری جام ملت‌های آسیا در امارات، به صورت باشکوه و برای نخستین بار در جزیره کیش برگزار شود.

این برنامه مفصل اما به خاطر فرصت کوتاهی که بازیکنان و مربیان تیم ملی فوتبال برای حضور در کیش دارند و در کل برخی ناهماهنگی‌ها منتفی شد تا این تیم حضور در رویداد مهمی که خیلی‌ها منتظر طلسم شکنی ۴۲ ساله در آن هستند را بدون مراسم بدرقه آغاز کند.

برگزار نشدن چنین مراسمی پیش از اعزام تیم ملی فوتبال به قطر و آغاز اردوی تدارکاتی در این کشور، انتقاداتی تلویحی از سوی کارلوس کی روش و یکی دو نفر از ملی پوشان را موجب شده بود. به همین دلیل این سوال مطرح است که «چرا برنامه مفصلی که فدراسیون فوتبال برای بدرقه ملی پوشان در نظر گرفته بود، هفته پیش و قبل از اعزام آنها به قطر اجرا نشد؟»، اصلا «چطور ممکن چنین برنامه مفصلی در نظر گرفته شود اما در مورد زمان برگزاری آن در آخرین مرحله تصمیم گیری شود؟» و اینکه «بهتر نبود در این زمینه و قبل از هر اقدامی با سرمربی تیم ملی که تصمیم گیرنده اصلی در برنامه‌های این تیم است، هماهنگی‌های لازم صورت می‌گرفت؟»

غلامحسین زمان آبادی مشاور رئیس فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر به این سوالات پاسخ داد. وی در این گفتگو تاکید کرد که ما بر حسب وظیفه خود اقدام به طراحی برنامه در خور شان برای بدرقه تیم ملی کردیم اما اینکه این مراسم برگزار نمی‌شود به خاطر صلاحدید کادر فنی است و کوتاهی متوجه ما نیست، ضمن اینکه نمی‌توانیم برای هر مسئله‌ای از کی روش مشورت بگیریم. وی مشغله‌های خود را دارد.

* خبرگزاری مهر: مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال که برای آن برنامه ریزی زیادی هم شده بود، لغو شده است؟

- غلامحسین زمان آبادی: ما هماهنگی و برنامه ریزی‌های لازم را برای اجرای مراسم بدرقه، آنگونه که در خور شان ملی پوشان ایران باشد، انجام دادیم اما به خاطر صلاحدید اعضای کادر فنی اجرای آن منتفی شده است وگرنه همین حالا هم بگویند می‌توانیم برنامه بدرقه را اجرا کنیم. یعنی تا این حد هماهنگی لازم انجام شده و آماده‌ایم.

* دلیل مخالفت با برگزاری مراسم بدرقه چه بود؟ مگر نه اینکه برخی ملی پوشان نسبت به برگزار نشدن آن پیش از سفر به قطر انتقاد کرده بودند؟

- طبق برنامه قرار است تیم ملی فوتبال ساعت ۱۱ روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه از قطر وارد جزیره کیش شود. برای ساعت ۱۶ همین روز هم در امارات جلسه تمرینی پیش بینی شده است. قصد داشتیم در این فاصله زمانی مراسم بدرقه را برگزار کنیم اما این موضوع به هماهنگی با کادر فنی نیاز داشت چون احتمالا تغییر ساعت جلسه تمرینی را موجب می‌شد. در این رابطه و بعد از نشست روز گذشته، موضوع را با عوامل تیم ملی در میان گذاشتیم اما از پاسخ آنها اینگونه برداشت شد که حضور در مراسم بدرقه جزو اولویت شان نیست.

* دلیل کادر فنی برای مخالفت در حضور در مراسم بدرقه چه بود؟

- نظر اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال این است که حضور بازیکنان و عوامل این تیم در مراسمی اینچنینی، آنهم چهار روز قبل از آغاز مسابقات به صلاح نیست چون ممکن است مسائل تیمی را تحت الشعاع قرار دهد. در کل نظرها بر این بود که عوامل تیم ملی فوتبال در هیچ برنامه‌ای حضور نداشته باشند تا مبادا هیجان زده شوند. علاوه بر این موضوع زمان و فاصله کوتاهی که ملی پوشان از زمان رسیدن به کیش تا زمان اعزام به امارات داشتند هم مطرح بود. مجموع این عوامل باعث شد که اینگونه اعلام شود که حضور در مراسم بدرقه به صلاح نیست. همین موضوع را به مهدی تاج منتقل کردیم. نظر وی هم این بود که تشخیص و تصمیم اعضای کادر فنی اولویت باشد. هر تصمیمی آنها گرفتند، ملاک عمل باشد.

* به نظر شما دلیل مخالفت برای حضور در مراسم بدرقه منطقی بود؟

- به هر حال این نظر و تشخیص عوامل تیم ملی بود. ما اعلام کردیم که برای برگزاری مراسم بدرقه آمادگی کامل داریم اما آنها اولویت شان موضوعات دیگری بود. برایشان مهمتر این بود که طبق برنامه جلسات تمرینی شان را برگزار کنند. در کل موظف بودیم مراسم بدرقه را برای ملی پوشان مان هماهنگ کنیم، اینکه به هر دلیلی نمی‌خواهند در مراسم حضور داشتند را خودشان می‌دانند.

* چرا پیش از اعزام تیم ملی فوتبال به قطر مراسم بدرقه برگزار نشد؟

- ماهیت مراسم بدرقه مشخص است؛ زمانی برگزار می‌شود که تیم ملی یا کاروان ورزش در آستانه اعزام به رویداد است. تیم ملی فوتبال هم برای اردوی تدارکاتی عازم قطر شد نه حضور در مسابقات رسمی؛ چرا باید پیش از اعزام به قطر مراسم بدرقه را برگزار می‌کردیم. با این حال وقتی دیدیم سرمربی تیم ملی و یکی دو نفر از بازیکنان گفته بودند که‌ای کاش مراسم بدرقه برگزار می‌شد، در جهت خواست آنها حرکت کردیم.

* یعنی اگر این انتقادات مطرح نمی‌شد، اصلا برای برگزاری مراسم بدرقه برنامه ریزی صورت نمی‌گرفت؟

- کمیته فرهنگی تقویم اجرایی دارد و برای همه تیم‌های که در آستانه اعزام به مسابقات قرار دارند، مراسم بدرقه برگزار می‌کند. قطعا بدرقه ملی پوشان پیش از جام ملت‌ها هم در برنامه بود اما وقتی با این صحبت‌ها مواجه شدیم، آن را گسترش دادیم و سعی کردیم تا خیلی باشکوه‌تر برنامه ریزی شود. البته برای توسعه و باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم بدرقه، وقتی تصمیم گیری اصلی را داشتیم که حضور تیم ملی در کیش قطعی شد چراکه این احتمال وجود داشت تیم ملی در بازگشت از قطر، به تهران بیاید و از اینجا راهی امارات شود. این را در نظر داشته باشید که تلاش رئیس فدراسیون فوتبال مهیا کردن هر چه بهتر شرایط برای تیم ملی بود. او خود را سپر بلا کرد تا تیم ملی در بهترین شرایط آماده مسابقات شود.

* موضوع مهمتر این است که چرا برای مراسم بدرقه و زمان آن با کادر فنی تیم ملی فوتبال و به خصوص کارلوس کی روش هماهنگی‌های لازم انجام نشد؟

- ما در کمیته فرهنگی وظایف خودمان را انجام می‌دهیم. موظف بودیم برای مراسم بدرقه برنامه ریزی کنیم که این کار را هم انجام دادیم اما تصمیم در مورد اینکه در مراسم حضور داشته باشند، با خودشان است.

* اما احتمال اینکه در صورت هماهنگی با کی روش، تیم ملی در مراسم بدرقه شرکت می‌کرد، زیاد بود. اینگونه برنامه ریزی‌های شما هم سرانجامی داشت.

- کارلوس کی روش و همکارانش در کادر فنی مشغله‌های خاص خود را دارند. قرار نیست ما مدام مزاحم آنها باشیم و در مورد هر مسئله‌ای مثل مراسم بدرقه و زمانش از آنها مشورت بگیریم. کمیته فرهنگی باید در این زمینه اقدام می‌کرد و این کار را هم انجام می‌داد. حالا آنها صلاح دانسته‌اند که نیایند.

* در هر صورت تیم ملی بدون مراسم بدرقه در جام ملت‌های آسیا شرکت می‌کند. فکر می‌کنید این موضوع چطور قابل جبران باشد؟

- قطعا برای بازگشت تیم ملی از مسابقات که امیدواریم با کاپ قهرمانی همراه باشد، مراسم استقبال و تجلیل ویژه‌ای در نظر خواهیم گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

لطفا همین امروز کی روش را برکنار کنید!

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
لطفا همین امروز کی روش را برکنار کنید!
12 روز دیگر دیدار افتتاحیه جام ملت ها در امارات متحده عربی برگزار خواهد شد اما منتقدان طوری به کی روش حمله می کنند که انگار فدراسیون فوتبال باید او را همین امروز برکنار کند.
لطفا همین امروز کی روش را برکنار کنید! - 0

خبرورزشی/ آرتین زهرابی: این که منتقدان تیم ملی (به هر دلیلی که فکرش را می‌کنید) کی روش را دوست ندارند یا کارنامه، عملکرد و وجاهت او را نمی‌پسندند یک بحث مجزاست.

سلیقه، نظر و رای آنها این است و نمی‌شود به زورد کسی را بابت نوع تفکرش ملامت کرد. دعوایی با منتقدان نداریم اما بحث اصلی این است؛

در کمتر از دو هفته که تا آغاز جام ملت‌های آسیا فرصت باقی است، باید چه کنیم؟ راه حل شما عاقلان چیست؟ کی روش در چنین شرایطی برکنار شود از نظر شما خوب است؟ این راه حل جدی و عاقلانه شماست؟

دست زدن به شکل و شمایل تیم ملی در این مقطع مهم زمانی، باعث آرامش شما خواهد شد؟ اگر پاسخ منفی است پس لطفا بگویید دلیل حمله‌های بی وقفه شما به تیم ملی چیست؟

۱۲ روز دیگر دیدار افتتاحیه جام ملت‌ها در امارات متحده عربی برگزار خواهد شد اما منتقدان طوری به کی روش حمله می‌کنند که انگار فدراسیون فوتبال باید او را همین امروز برکنار کند. کدام عقل سلیمی حکم به به تار و مار کردن تیم ملی می‌دهد؟

منتقدان اگر دلشان به حال تیم ملی می‌سوزد چرا این چند روز را دندان روی جگر نمی‌گذارند و کی روش و تیم ملی فوتبال کشور ما - و البته خودشان- را تحمل نمی‌کنند؟

بازیکنانی که خود روزگاری در تیم ملی توپ زده‌اند طبعا باید بیشتر از مردم عادی، حس و حال امروز این تیم را درک کنند اما آنها در شرایطی به آقای سرمربی می‌توپند که فرصتی برای تغییرات فانتزی و دلخواهشان نیست.

مگر این دوستان به جز کله پا شدن کی روش در تیم ملی چه می‌خواهند؟ جز این است که برای شکست تیم ملی در جام ملت‌های آسیا لحظه شماری می‌کنند؟

اگر این بار پاسخ مثبت است چرا این همین یکی، دو هفته حساسی که در پیش داریم را صبر نمی‌کنند؟ صبر کردن در این بازه زمانی اندک کار سختی نیست، هست؟

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فرصتی که کالدرون به باشگاه پرسپولیس داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

استرلینگ با انگلیس تمرین کرد (فیلم)

ایلناایلنا19 ساعت قبل
رحیم استرلینگ، هافبک منچسترسیتی در تمرین امروز تیم ملی انگلیس حضور داشت. به گزارش ایلنا، رحیم استرلینگ، هافبک تیم فوتبال منچسترسیتی در دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس مقابل لیورپول با جو گومز، بازیکن لیورپول درگیر شد. این بازیکن روز گذشته در جریان تمرینات تیم ملی فوتبال انگلیس برای رویارویی با مونته نگرو و کوزو در رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ دوباره با گومز درگیر شد و زخمی که او روی صورت هم تیمی‌اش برجای گذاشت سبب شد تا گرت ساوتگیت او را از لیست کنار بگذارد. بدین ترتیب او در دو مسابقه پیش رو سه شیرها را همراهی نخواهد کرد اما با این وجود در جلسه تمرینی که به تازگی تصاویر آن توسط رسانه‌های انگلیسی منتشر شده است حضور داشت و بدون مشکل برنامه‌های تاکتیکی را دنبال کرد. لحظاتی از تمرین امروز را که شبکه اسکای نیوز منتشر کرده است تماشا می‌کنید:

فیلم/ کنترل توپ تماشایی ستارگان فوتبال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

تمرینات بانوان ملی پوش اسکی

صدا و سیماصدا و سیما38 دقیقه قبل
بانوان ملی پوش اسکی خود را برای حضور در مسابقات مهمی همچون المپیک جوانان در لوزان سوئیس و قهرمانی جوانان آسیا در پیست بین المللی دیزین آماده می‌کنند. برای حضور در المپیک جوانان و قهرمانی جوانان آسیابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیست اسکی توچال، شرایط تمرینی را برای ملی پوشان اسکی فراهم کرده است. اسکی بازان کشورمان که هر ساله در تابستان اردوی خود را به یخچال‌های طبیعی اتریش می‌برند امسال به علت افزایش هزینه‌ها این برنامه را حذف کرده بودند. با توجه به اینکه ورزشکاران تمرینات بدنسازی منظمی را پشت سر گذاشتند با آمادگی کامل وارد اردو شدند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در ۹ ماه اول سال میلادی تعداد ۳۰ نمونه از ۸۷۰ آزمایش ورزشکاران ایران را مثبت اعلام کرد. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ میلادی و در این بازه زمانی (۹ ماه نخست) مجموع ۷۹۱ آزمایش دوپینگ از ورزشکاران رشته‌های مختلف گرفته شد که ۳۵ نمونه مثبت بود. بیشترین تعداد آزمایش‌ها مربوط به فوتبال با ۲۶۱ آزمایش و چهار نمونه مثبت بوده و کمترین نیز مربوط به پاورلیفتیگ با سه آزمایش و ۲ نمونه مثبت بوده است. همچنین بیشترین نمونه مثبت مربوط به رشته وزنه برداری است که با ۱۷۵ آزمایش هشت ورزشکار دوپینگی بودند. ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در پایان هر سال میلادی عملکرد سالیانه خود در حوزه مبارزه با دوپینگ را به وادا (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ) گزارش می‌دهد.

پاسخ تاج به یک شایعه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ خبری درباره دستمزد مارک ویلموتس سرمربی تیم فوتبال ایران منتشر شد که رقم قرارداد وی را ۳ میلیون دلار در سال اعلام کرده بود و مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال به این شایعه پاسخ داد.

اخبار بیشتر