ظریف در گفت‌وگو با رسانه ها
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ظریف در گفت‌وگو با رسانه ها

ظریف در گفت‌وگو با المیادین: حضور آمریکا در سوریه از ابتدا نامشروع بوده است

الفخبرگزاری الف
ظریف در گفت‌وگو با المیادین: حضور آمریکا در سوریه از ابتدا نامشروع بوده است
وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با المیادین درباره موضوعات مختلف از جمله خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به موضع گیری پرداخت.

به گزارش مهر، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با المیادین اعلام کرد: حضور آمریکا در سوریه از ابتدا هم قانونی نبوده است. ما از طرح‌های آمریکا در سوریه اطلاع نداریم تا موضع مشخصی اعلام کنیم.

وی افزود: آمریکا اصلا با داعش نجنگیده است و حضورش به نفع ملت سوریه یا معارضان حکومت نبوده است.

ظریف گفت: نگرانی ترکیه از عملیات تروریستی را درک می‌کنیم. هرگونه اقدام نظامی باید با هماهنگی دولت سوریه باشد. ما همواره به دوستان ترکیه‌ای گفته‌ایم که عملیات نظامی بدون موافقت دمشق به حل بحران کمکی نمی‌کند.

وزیر خارجه ایران بیان کرد: سعودی‌ها دهها میلیارد دلار در یمن هزینه کردند اما چه به دست آوردند؟

وی افزود: ایران آماده است که امنیت منطقه مشترک باشد و برخی از ما علیه برخی دیگر نباشیم.

ظریف گفت: اروپایی‌ها در پایبندی به التزامات خود درباره برجام تعلل می‌کنند و ما منتظر گامهای عملی از سوی آنها هستیم. ما گزینه هایی پس از خروج آمریکا از برجام داریم که در زمانی که منافع ملی اقتضا کند از آنها استفاده می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر | وزیر خارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
تصاویر | وزیر خارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد
شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، عصر امروز در محل وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این دیدار، طرفین در خصوص شماری از مسائل دوجانبه، از جمله وضعیت مرزبان ایرانی، منطقه‌ای و بین المللی به گفتگو و رایزنی پرداختند. وزرای خارجه همچنین در خصوص اهمیت ثبات، امنیت و همگرایی سازنده در منطقه بویژه بین افغانستانی‌ها در شرایط کنونی و تشریک مساعی دو کشور در این زمینه تاکید کردند.

تصاویر | وزیر خارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد - 1تصاویر | وزیر خارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد - 3تصاویر | وزیر خارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد - 5تصاویر | وزیر خارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد - 6تصاویر | وزیر خارجه پاکستان با ظریف دیدار کرد - 7

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان کند عمل می‌کنند؛ ما منتظرشان نمی‌مانیم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ظریف: اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان کند عمل می‌کنند؛ ما منتظرشان نمی‌مانیم
ظریف: اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان کند عمل می‌کنند؛ ما منتظرشان نمی‌مانیم - 0

وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اینکه گزینه‌های زیادی بعد از خروج آمریکا از برجام داریم گفت: اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان به برجام کند عمل می‌کنند، ما منتظرشان نمی‌مانیم مگر اینکه گام عملی اتخاذ کنند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت: حضور آمریکا در سوریه از همان ابتدا غیرقانونی بود، آمریکا بطور مطلق با داعش نجنگید و حضور آن به نفع ملت سوریه و یا با موافقت دولت آن کشور نبود.

وی افزود: ما اطلاعات کافی در رابطه با برنامه‌های آمریکا در سوریه نداریم به همین دلیل موضع مشخصی اتخاذ نمی‌کنیم.

وزیر امورخارجه کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد: نگرانی ترکیه از عملیات تروریستی را درک می‌کنیم و هرگونه اقدام نظامی لازم است با هماهنگی دولت سوریه اتخاذ شود. ما همیشه به دوستانمان در ترکیه گفتیم که عملیات نظامی بدون موافقت دمشق نمی‌تواند به حل بحران کمک کند.

ظریف با اشاره به اینکه ایران آماده است تا امنیت منطقه مشترک باشد و هیچ یک از کشورها برعلیه کشور دیگری نباشند افزود: سعودی‌ها ده‌ها میلیارد دلار در جنگ یمن هزینه کردند اما چه چیزی را محقق کردند؟

وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با خروج آمریکا از برجام گفت: گزینه‌های زیادی بعد از خروج آمریکا از برجام داریم و هرگاه مصلحت ملی اقتضا کند این گزینه‌ها را به کار می‌گیریم.

وی در رابطه با نقش اروپایی‌ها در برجام گفت: اروپایی‌ها در اجرای تعهداتشان به توافق هسته‌ای کند عمل می‌کنند، ما منتظرشان نخواهیم ماند مگر اینکه گام‌های عملی اتخاذ کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

دیدار و گفتگوی ظریف با همتای پاکستانی خود

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
دیدار و گفتگوی ظریف با همتای پاکستانی خود
شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، عصر امروز در محل وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در این دیدار، طرفین در خصوص شماری از مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی به گفتگو و رایزنی پرداختند.

وزرای خارجه همچنین در خصوص اهمیت ثبات، امنیت و همگرایی سازنده در منطقه بویژه بین افغانستانی‌ها در شرایط کنونی و تشریک مساعی دو کشور در این زمینه تاکید کردند.

دیدار و گفتگوی ظریف با همتای پاکستانی خود - 5

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین16 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - شهر قلعه خواجه در استان خوزستان با زلزله‌ای با قدرت ۳٫۷ ریشتر به شدت لرزید. به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۱۱:۵۷ امروز شهر قلعه خواجه در شهرستان اندیکا با زلزله‌ای با قدرت ۳٫۷ ریشتر به شدت لرزید. این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیومتری زمین رخ داد و تاکنون خبری در مورد خسارت‌های احتمالی آن مخابره نشده است. قلعه خواجه شهری تازه تأسیس و از شهرهای استان خوزستان است. قلعه خواجه مرکز شهرستان اندیکا شهر جدیدی است که در زمستان ۱۳۸۶ ایجاد شده است و در شمال استان خوزستان قرار گرفته‌است.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | اشاره پوتین به آیه قرآن هنگام صحبت از حمله اخیر به عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی گفت: آنها علاقمند به حفظ برجام به عنوان مهمترین دستاورد دیپلماتیک خود پس از جنگ جهانی دوم هستند، آنها می‌دانند که با حفظ برجام می‌توانند سطح بالاتری از امنیت خود را تامین کنند، اما تمایل صرف به انجام کاری، لزوما منجر به تحقق آن نمی‌شود تا زمانی که عزم، اراده و توان کافی برای تحقق آن امر وجود داشته باشد. کارشناس مسائل بین الملل گفت: کشورهای اروپایی باقیمانده در برجام سیاست گذرای زمان یا به اصطلاح از این ستون به آن ستون را پیش گرفتند تا ببینند در این مسیر چه پیش می‌آید. اروپایی‌ها منتظر نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا هستند تا بر اساس آن اقدام و تصمیم نهایی و قطعی خود را انجام دهند. به اطمینان می‌گویم که اگر ترامپ مجدد رئیس جمهور شود، اروپا از برجام خارج می‌شود. کارشناس مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: اینکه ما تمام تخم مرغ‌های خود را در برجام گذاشتیم بسیار کار اشتباهی بود و الان دیگر مشخص شده است که مکانیسم برجام نمی‌تواند ادامه پیدا کند.

گسترش حملات پهپادی یمن به عربستان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد ما بسیار صریح و روشن به تمامی کشور‌های متجاوز می‌گوییم که خون یمنی‌ها بی بها نیست. این حملات ادامه خواهد داشت و گسترش خواهد یافت و تاسیسات مهم‌تر و حساس‌تر رژیم سعودی را هدف قرار خواهد داد. البخیتی گفت پیام نخست این حملات از آن سعودی است و در وهله دوم، پیام این حملات برای امارات متحده عربی است. امارات متحده عربی باید به طور کامل از خاک یمن خارج شده و به دخالت‌های خود در این کشور پایان دهد. وی افزود هم اکنون معادله قدرت به هم خورده است و ما توانسته‌ایم توازن وحشت ایجاد کرده و عمق خاک سعودی را هدف قرار دهیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|محسن کوهکن عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه ایران پشت حمله پهپادی به پالایشگاه عربستان است، گفت: آمریکا ادعاهای زیادی می‌کنند، آنها هر اتفاقی در گوشه جهان می‌افتد به ویژه انگشت وزیر امور خارجه رادیکال و بی منطق آمریکا آقای پمپئو به سمت و سوی ایرن می‌آید، از روز بعد از پیروزی انقلاب هر اتفاقی که هر کجای دنیا می‌افتد به نوعی به ایران مرتبط می‌کنند. این نماینده مجلس تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند ذهنیتی که علیه او با زدن پهپادش و توقیف نفتکش انگلیسی در مردم منطقه نقش بسته است را تغییر دهد، در این قضایا آمریکا ثابت کرد کاری از دست آن بر نمی‌آید. وی بیان داشت: با توجه به عدم موفقیت آمریکا درمجامع بین المللی برای کسب رای علیه ایران، تلاش دارند با بهانه تراشی در خصوص حمله به آرامکو، شورای امنیت را علیه ایران کنند البته این کار راحتی انجام نمی‌شود، آمریکا اکنون چوپان دروغ است و اعتمادی به حرف آنها نیست. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: وزارت خارجه نباید به توئیت ظریف کفایت کند و باید سیاست تهاجمی را دنبال کند و پیشنهاد دهیم که اگر کشورها به حاکمیتی تهمت زد و ثابت نشد، مسئولیتی متوجه آن کشور باشد. منبع: خانه ملت

اخبار بیشتر