1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تلاش‌ها برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری

۴۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایمن در قزوین ایجاد شده است

مهرخبرگزاری مهر
۴۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایمن در قزوین ایجاد شده است
قزوین- شهردار قزوین گفت: برای ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه از سوی شهرداری تاکنون ۴۰ کیلومتر مسیر ایمن دوچرخه سواری و ۱۱ کیلومتر جاده سلامت در شهر قزوین ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در طرح سه شنبه‌های بدون خودرو امروز جمعی از علاقمندان به دوچرخه صبح روز سه شنبه مسیر میرعماد تا چهار راه ولیعصر را رکاب زدند.

این حرکت فرهنگی ورزشی به همت انجمن دوستداران دوچرخه استان قزوین و با همکاری شهرداری قزوین و هیئت ورزشهای همگانی هر هفته روزهای سه شنبه برگزار می‌شود.

۴۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایمن در قزوین ایجاد شده است - 3

علی صفری شهردار قزوین در این مراسم گفت: استفاده از دوچرخه برای کاهش ترافیک شهری از موضوعات جدیدی است که می‌تواند به سالم سازی محیط زیست و سلامت انسان هم کمک کند.

وی بیان کرد: تحقیقات وزارت بهداشت نشان می‌دهد اضافه وزن کودکان زیر ۱۲ سال در حال حاضر دو برابر شده و بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان سالانه هزینه بیماری‌های قلبی، عروقی، دیابت و فشار خون است که به دولت تحمیل می‌شود و در کنارآن شاهد افزایش بیابانی شدن اطراف شهرها هستیم که نشان می‌دهد باید برای سلامت مردم تدبیر کنیم.

شهردار قزوین تصریح کرد: باید از رویکرد خودرو محوری در شهرها به سمت انسان محوری برویم زیرا هسته مرکزی شهر قزوین دیگر ظرفیت خودرو را ندارد و ما در شرایطی که برای خرید یک اتوبوس حدود ۱۲ میلیارد تومان هزینه می‌کنیم و تعداد کمی استفاده می‌کنند و باید هزینه‌های سنگینی را متحمل شویم حرکتی را آغاز کرده‌ایم تا سلامت مردم تضمین شود.

۴۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایمن در قزوین ایجاد شده است - 7

وی افزود: باید فرهنگ استفاده از دوچرخه و پیاده روی را در شهر توسعه دهیم تا ازافسردگی و بیمار‌های مردم کم کنیم به همین دلیل مجموعه شورای شهر و شهرداری با برنامه جلو رفته‌ایم و تاکنون بیش از ۴۰ کیلومتر مسیر ایمن سازی دوچرخه ایجاد شده است.

صفری بیان کرد: ایجاد زیرگذر دوچرخه و شش کیلومتر جاده سلامت و ۱۱ کیلومتر کمربند سبز از برنامه‌های اجرا شده است و در کمیسیون ماده ۵ قرار شد بلوار ایت الله خامنه‌ای در ورودی شهر در فاز اول محدوده‌ای برای مسیر دوچرخه سواری ایجاد شودتا مردم ازفضای باغستانها هم استفاده کنند.

وی با تشکر از فعالیت انجمن دوستداران دوچرخه در قزوین تصریح کرد: انجمن دوچرخه سواری استان بسیار فعال است ولی سرانه شهروندان در سواری سه دهم مانند شهر لندن است و به ازای هر سه شهروند یک خودرو داریم که باید این روند تغییرکند و به ازای هر سه نفر یک دوچرخه داشته باشیم.

۴۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایمن در قزوین ایجاد شده است - 12

شهردار قزوین در ادامه اظهارداشت: یکی از مدیران خوب استان که همیشه با دوچرخه سر کار می‌رود آقای پیرمرادی مدیرکل دفتر فنی استانداری است که امیدواریم سایر مدیران هم این رویه را پیش بگیرند.

سعید دقیقی عضو شورای شهر هم گفت: از شهردار درخواست داریم روز سه شنبه کارکنان شهرداری با دوچرخه سر کار بیایند و این فرهنگ نهادینه شود.

۴۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایمن در قزوین ایجاد شده است - 15

در این مراسم از سید محمود شیوایی پیش کسوت ورزش دوچرخه سواری و حبیبه ناظر زاده دبیر انجمن دوستدار دوچرخه قزوین تجلیل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترویج فرهنگ دوچرخه سواری بدون مشارکت مدیران امکان پذیر نیست

ایرناخبرگزاری ایرنا
ترویج فرهنگ دوچرخه سواری بدون مشارکت مدیران امکان پذیر نیست
قزوین - ایرنا - مسئول کمیته دوچرخه سواری فدراسیون ورزش های همگانی گفت: ترویج فرهنگ دوچرخه سواری بدون مشارکت و حمایت مدیران امکان پذیر نیست.

آلن پطروسیان روز سه شنبه در حاشیه برگزاری یکصد و چهلمین سه شنبه بدون خودرو در قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدیران و چهره‌های شاخص هنری، فرهنگی و ورزشی باید حداقل یک روز در هفته با دوچرخه در محل کارشان حضور پیدا کنند تا این موضوع به یک رویه و فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی اظهار داشت: رشد روزافزون خودرو و آلودگی‌های زیست محیطی مشکلات زیادی را در شهرهای بزرگ پدید آورده است از این رو ترویج فرهنگ دوچرخه سواری می‌تواند تا حدودی این معضلات را از میان بردارد.

این مسئول فدراسیون ورزش‌های همگانی همچنین گفت: از آثار مثبت روحی و جسمی ترویج ورزش صبحگاهی و دوچرخه سواری در بین شهروندان نیز نباید به سادگی عبور کرد.

پظروسیان افزود: قزوین از استان‌های پیشرو کشور در ترویج ورزش همگانی از جمله در رشته دوچرخه سواری است و مدیریت شهری این شهر اقدامات ارزنده‌ای در این خصوص انجام داده که می‌تواند برای سایر شهرهای کشور به عنوان یک الگو مطرح باشد.

۴۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در استان قزوین ایجاد شده است.

۹۹۲۵*۳۰۱۳

خواندن خبر در سایت منبع

حناچی سه‌شنبه این هفته هم با دوچرخه و اتوبوس به سرکار رفت

ایسناخبرگزاری ایسنا
حناچی سه‌شنبه این هفته هم با دوچرخه و اتوبوس به سرکار رفت
شهردار تهران در سه‌شنبه این هفته هم همچون چهار هفته گذشته، با استفاده از حمل و نقل عمومی به سرکار رفت.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز در پنجمین «سه‌شنبه بدون‌خودرو» با دوچرخه به ایستگاه مترو نواب رفته و بعد از آن با مترو به ایستگاه امام حسین (ع) رفت.

حناچی که قصد بازدید از خط ۶ مترو را داشت، با حضور در کارگاه مترو در ایستگاه امام حسین (ع) با استفاده از درزین به ایستگاه در حال ساخت دولت‌آباد آمد و در طول مسیر نیز از روند احداث این خط بازدید کرد.

حناچی بعد از جلسه روند احداث خط ۶ با اتوبوس شرکت واحد به محله زمان‌آباد که مراسم افتتاح مرکز جدید معاینه فنی بود، رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

اقدام پلیس راهور برای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری

مهرخبرگزاری مهر
اقدام پلیس راهور برای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری
کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری، اقلام مرتبط را در بین تعدادی از شهروندان دوچرخه‌سوار توزیع کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری، اقلام مرتبط را در بین تعدادی از شهروندان دوچرخه‌سوار توزیع کردند.

عوامل این پلیس با توزیع کلاه و دستکش مخصوص دوچرخه‌سواری در بین تعدادی از دوچرخه‌سواران، ضمن تشویق این افراد، نسبت به توجیه آن‌ها در رابطه با تأثیر دوچرخه‌سواری بر کاهش معضلات ترافیکی اقدام کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

الفالف13 ساعت قبل
آنطور که در فضای مجازی گفته شده در ادامه پورشه متوقف نمیشود و چند متر جلوتر به پراید دیگری که گوشه‌ی خیابان پارک بوده می‌خورد و آسیب شدیدی نیز به آن پراید وارده شده و بر اثر این برخورد یک دستگاه ۲۰۶ دیگر نیز ضربه می‌بیند. اما نکته تاسف‌بار و قابل‌تامل این حادثه کجاست؟! پلیس: داد نکش آدم کشتیندختر: کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود و سر منشا این نگاه را در کجا می‌توان پیدا کرد؟! شما می‌توانید نظرات خود را با الف درمیان گذاشته و واکنش خود را به این فیلم و رفتار نشان دهید.

مجری صدا و سیما به دنبال پدر زن پولدار!

برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
عصرایران: مجری برنامه «سلام صبح بخیر» در شبکه سه دارد مثلا گزارش ماجرای دو پسر و دختر پورشه سوار اصفهانی که یک بی نوای پراید سوار را کشتند تعریف می‌کند، به پورشه و دختر جوان که می‌رسد انگار که آب از لب و لوچه‌اش آویزان شده باشد می‌گوید از این دخترهای پورشه سوار اگر غلامی چیزی می‌خواهند من در خدمتم. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۳ و ۲۱ دقیقه ظهر امروز حادثه آتش سوزی در خیابان اشرفی اصفهانی نرسیده به جلال آل احمد اطلاع رسانی شد که متاسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست دادجلال ملکی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با اطلاع به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی چهارطبقه بود که در حیاط جنوبی آن یک مغازه حدود ۲۵ متری وجود داشت که کاربری آن تعمیرات خودرو و تعویض روغن است. ملکی افزود: همچنین در بخشی از حیاط لوازم یدکی نیز نگهداری می‌شد که با رسیدن ماموران سازمان آتش نشانی محل کاملا شعله ور و تخریب شده بود و در محل حادثه یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید وجود داشت. وی گفت: با ایمن سازی محل سریعا آتش نشانان کار را آغاز کردند و بعد از دقایقی آتش خاموش شد. ملکی گفت: کار آواربرداری همچنان ادامه دارد.

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما52 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

اخبار بیشتر