1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت های روز بازار

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۴

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
قیمت نفت خام از ترس رکود اقتصادی بیش از ۶درصد کاهش یافت و به پایین ترین حد در یک سال گذشته رسید.

قیمت نفت خام از ترس رکود اقتصادی بیش از ۶ درصد کاهش یافت به پایین‌ترین حد در یک سال گذشته رسید. قیمت نفت خام آمریکا و شاخص نفت برنت طی این فصل به پایین‌ترین حد از سال ۲۰۱۷ رسیدند و ۴۰ درصد در سه ماهه چهارم سال ارزش خود را از دست دادند.

فیل فلین، یک تحلیلگر نفتی در شیکاگو گفت: «اتفاقی که در بازار سهام می‌افتد، ترس از رکود اقتصادی را بالا برده که تقاضای نفت در آینده را از بین میبرد».

وی گفت: «کاهش قیمت نفت در سه ماهه چهارم احتمالا باعث می‌شود تولید کنندگان تولید خود را کاهش دهند».

قیمت نفت آمریکا به پایین‌ترین حد از ژوئن ۲۰۱۷ رسید. نگرانی در مورد تاثیر درگیری فزاینده تجاری بین آمریکا و چین بر رشد اقتصادی و تقاضای نفت می‌تواند دلیل این کاهش باشد. نفت خام برنت در پایین‌ترین حد خود از ۱۷ اوت ۲۰۱۷ معامله شد.

بازارهای سرمایه با تعطیلی دولت آمریکا در نیمه شب شنبه تحت فشار قرار گرفتند و نگرانی درمورد رکود اقتصادی را بالا بردند. سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های ایمنی مثل طلا روی آورده‌اند.

قیمت نفت خام آمریکا ۴۲٫۵۳ دلار در هر بشکه تثبیت شد که ۳٫۰۶ دلار معادل ۶٫۷ درصد کاهش داشت. نفت خام برنت هم با ۳٫۳۵ دلار معادل ۶٫۲ درصد کاهش، بشکه‌ای ۵۰٫۴۷ و هفت دلار معامله شد.

نفت برنت هفته گذشته ۱۱ درصد کاهش داشت و به پایین‌ترین حد از سپتامبر ۲۰۱۷ رسید، در حالی که قیمت نفت آمریکا به کمترین حد خود از جولای ۲۰۱۷ رسیده است. کاهش قیمت نفت در سه ماهه چهارم ۳۵ درصد بود.

تصویر اقتصاد کلان و تاثیر آن بر تقاضای نفت قیمت را تحت فشار قرار داده است. ارزش سهام جهانی حدود ۹٫۵ درصد در دسامبر کاهش یافت که بیشترین کاهش از سپتامبر ۲۰۱۱ بود.

درگیری تجاری آمریکا و چین و دورنمای افزایش سریع نرخ بهره در آمریکا ارزش سهام جهانی را کاهش داده و نگرانی در مورد تقاضای نفت را بالا برده است.

اوپک و متحدانش در این ماه توافق کردند تولید نفت را ۱٫۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. اگر این کار برای بالا بردن قیمت نفت کافی نباشد، یک نشست فوق العاده برگزار خواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۲۰ درصدی قیمت گازوئیل

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش ۲۰ درصدی قیمت گازوئیل
دولت درآمد حاصل از افزایش ۲۰ درصدی قیمت هر لیتر نفت‌گاز در سال ۹۸ را ۱۰ هزار و ۷۸۹ میلیارد ریال پیش‌بینی کرده است.

دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ که امروز به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده در بخش جدول شماره ۵ (درآمدها، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و واگذاری دارایی‌های مالی بر حسب قسمت، بخش، بند، اجزا ۱۳۹۸) در ماده واحده لایحه بودجه، خواستار افزایش ۲۰ درصدی قیمت هر لیتر نفت‌گاز (گازوئیل) شده است.

در این بند از لایحه بودجه، درآمد حاصل از افزایش ۲۰ درصد به قیمت هر لیتر نفت‌گاز، ۱۰ هزار و ۷۸۹ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

۱۴ قلم از محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری/کسری تحویل شیرخام به کارخانه‌های لبنی همچنان بر قوت خود باقی است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۱۴ قلم از محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری/کسری تحویل شیرخام به کارخانه‌های لبنی همچنان بر قوت خود باقی است
دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، ۱۴ قلم از محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری شده اند.

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی از اجرای محصولات لبنی با نرخ‌های جدید به بازار خبر داد و گفت: بنابر مصوبه ستاد تنظیم بازار، از هفته گذشته محصولات لبنی با قیمت‌های جدید، به بازار توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی کارخانه‌های لبنی ملزم به اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار هستند، افزود: براین اساس پیش بینی می‌شود که ۹۹ درصد نشان‌های تجاری لبنی تن به اجرای مصوبه داده باشند.

باکری با اشاره به اینکه نمی‌توان زمان دقیقی را برای پابرجایی این مصوبه اعلام کرد، بیان کرد: با توجه به آنکه قیمت لبنیات تابع عواملی نظیر نوسان نرخ ارز، تغییر نرخ ارز در بودجه سال آینده و مقررات صادرات و واردات است، از این رو تا زمانیکه که دولت برنامه‌ای برای تغییر دستورالعمل‌ها نداشته باشد، قیمت‌های فعلی حفظ خواهد شد.

این مقام مسئول، تمکین کارخانه‌های لبنی و دامداران به وضعیت موجود را یکی از عوامل موثر استمرار قیمت‌های فعلی در بازار برشمرد و گفت: با توجه به آنکه ۷۰ درصد مواد اولیه لبنیات را شیر خام تشکیل می‌دهد، بنابراین تمکین دامداران‌ به تحویل هر کیلو شیر با نرخ ۲ هزار تومان به کارخانه‌های لبنی امری موثر در ثبات قیمت‌های فعلی لبنیات در بازار است.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل عدم تغییر قیمت برخی محصولات لبنی در بازار چیست، بیان کرد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، ۱۴ قلم از محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری شده‌اند و از آنجا که مابقی اقلام لبنی مشمول قیمت گذاری نیستند، از این رو کاهش یا عدم تغییر نرخ این‌ محصولات در اختیار بنگاه‌های تولیدی است.

دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه تاکنون خبری از تمکین دامداران مبنی بر فروش شیرخام به نرخ ۲ هزار تومان در استان‌های مختلف نیست، بیان کرد: البته وزارت جهاد کشاورزی و تشکل‌های دامداری در پی متقاعد کردن دامداران برای تمکین فروش با نرخ مصوب هستند.

باکری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه کارخانه‌های لبنی همچنان با مشکل کمبود شیرخام روبرو هستند، اظهار کرد: با توجه به آنکه مشکل کمبود تحویل شیرخام به کارخانه‌های لبنی همانند ماه‌های گذشته همچنان بر قوت خود پابرجاست، وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید، با روش‌های معقول و منطقی باید کسری دریافت شیر خام کارخانه‌ها را تامین کند.

وی با اشاره به اینکه کسری دریافت شیرخام کارخانه‌های لبنی نسبت به تابستان تغییر کرده است، افزود: هم اکنون کسری دریافت شیرخامکارخانه‌های لبنی به ۱۵ درصد رسیده که این میزان، کارخانه‌های لبنی را با مشکلاتی روبرو کرده است.

دبیر انجمن صنایع لبنی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا امکان تامین کسری شیرخام کارخانه‌های لبنی از طریق واردات وجود دارد، تصریح کرد: اگر وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید نتواند کمبود شیرخام مورد نیاز کارخانه‌های لبنی را تامین کند، بنابراین خود باید نسبت به تامین کسری از طریق واردات تصمیم گیری کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع سبزی خشک در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع سبزی خشک در بازار
سبزی قورمه خشک (۱۰۰ گرمی) سبزان با مبلغ ۷ هزار و ۷۵۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قیمت انواع سبزی خشک در بازار به شرح زیر است:

قیمت انواع سبزی خشک در بازار - 3

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمانهای کمتر از ۵سال ساخت در تهران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت آپارتمانهای کمتر از ۵سال ساخت در تهران
بازار آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز با سن بنای حداکثر ۵ ساله اگرچه تحت تاثیر تورم ملکی در ماه‌های اخیر با کاهش تقاضا همراه بود اما حتی در اوج رکود مسکن نیز بیشترین معاملات ماهانه در این گروه سنی انجام می‌شود

این در حالی است که هیچ راهنمای قیمتی مطمئنی برای ارزش‌گذاری املاک نوساز در بازار کنونی وجود ندارد.

قیمت آپارتمانهای کمتر از ۵سال ساخت در تهران - 3

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد

زومیتخبرگزاری زومیت
قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد
شرکت ایران‌ خودرو به‌تازگی اقدام به اعلام قیمت جدید برای پنج محصول، شامل پژو 207i دنده‌ای، پارس LX اتومات، دنا پلاس، هایما S5 و H30 کراس کرده است.

این روزها با صدور مجوز افزایش قیمت خودرو با فرمول ۵ درصد زیر حاشیه‌ی قیمت بازار، روند اعلام قیمت‌های جدید توسط خودروسازان ادامه دارد. درحالی‌که طی چند ماه گذشته هیچ طرحی (با بهانه‌ی نبود قطعه و تحریم) برای فروش فوری اعلام نمی‌شد، با صدور مجوز افزایش قیمت شاهد هستیم که ناگهان اوضاع به‌حدی تغییر می‌کند که محصولات زیادی بدون محدودیت ثبت‌نام به‌صورت فروش فوری و با قیمت قطعی برای خریداران ارائه می‌شود.

قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد - 2

براین اساس ایران‌ خودرو طی بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های فروش خود، ‌قیمت‌ پژو 207i دنده‌ای را ۷۰میلیون تومان، دانگ‌فنگ H۳۰ کراس اتوماتیک را ۷۵میلیون تومان، دنا پلاس (با ۲ کیسه هوا) را ۷۶میلیون تومان، هایما S5 توربو را ۱۳۸میلیون تومان و پژو پارس LX اتوماتیک را ۷۶میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد - 4

اعلام این قیمت‌ها ازسوی ایران‌ خودرو حاوی نکاتی است؛ نکته‌ی اول اینکه پیش از این ایران‌ خودرو دوبار اقدام به اعلام قیمت‌های جدید برای برخی از محصولات خود کرده بود. البته در دو دوره‌ی گذشته اعلام قیمت‌های جدید با فروش فوری و تحویل ۳۰ و ۱۵ روزه همراه بود. درحالی‌که در این دوره تنها اقدام به اعلام قیمت کرده و فروش فوری برای محصولاتی که قیمت‌های آن‌ها را اعلام کرده، در نظر نگرفته است.

قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد - 6

نکته‌ی دیگر اینکه در دور اول فروش فوری این شرکت، محصولاتی با افزایش قیمت روبه‌رو شدند که به‌گفته‌ی مسئولان ایران‌ خودرو تعهدات معوق نداشتند و عرضه‌ی این خودروها با قیمت‌های جدید در راستای تنظیم و کنترل بازار صورت گرفته بود. این در حالی است که این بار ایران‌ خودرو قیمت جدید محصولاتی را اعلام کرده است که در ارتباط با آن‌ها تعهدات معوق دارد. بنابراین به‌نظر می‌رسد این اقدام ایران‌ خودرو در راستای اعلام قیمت‌های جدید برای محصولاتی است که در گذشته پیش‌فروش شده و همچنان به مشتریان تحویل نشده است.

قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد - 9

نکته‌ی سوم اینکه در میان ۵ محصولی که برای آن‌ها قیمت جدید اعلام شده، مشاهده می‌شود که پژو پارس با جعبه‌دنده اتوماتیک بار دیگر با کاهش قیمت روبه‌رو بوده است. این خودرو در اولین دور فروش فوری که در اواسط آبان‌ ماه صورت گرفت، با قیمت ۸۳ میلیون به متقاضیان فروخته شد. پژو پارس LX اتوماتیک در پیش‌فروش دوم این شرکت با قیمت ۷۹ میلیون تومان عرضه شد. حال ایران‌ خودرو قیمت ۷۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را برای آن در نظر گرفته است. به نظر می‌رسد این کاهش قیمت در راستای فرمول وزارت صنعت است. براساس این فرمول قیمت خودروها توسط خودروساز ۵ درصد زیر قیمت حاشیه‌ی بازار تعیین می‌شود و هر هفته ۵ درصد کاهش می‌یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه آپارتمان نوساز در تهرانپارس+ جدول قیمت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
مظنه آپارتمان نوساز در تهرانپارس+ جدول قیمت
خبرگزاری میزان- برای خرید واحد ۱۰۰ متری نوساز در تهرانپارس به سرمایه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان نوساز در محدوده تهرانپارس باید از متری ۱۳ میلیون تا حدود ۱۸ میلیون تومان هزینه کرد که با توجه به موقعیت دسترسی متفاوت است.

مظنه آپارتمان نوساز در تهرانپارس+ جدول قیمت - 3

خواندن خبر در سایت منبع

اختلاف ۱۸ میلیون تومانی قیمت مسکن در گرانترین و ارزان‌ترین منطقه تهران

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اختلاف ۱۸ میلیون تومانی قیمت مسکن در گرانترین و ارزان‌ترین منطقه تهران
بررسی آمار وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که اختلاف قیمت مسکن در گرانترین و ارزان‌ترین منطقه پایتخت متری ۱۸ میلیون و ۱۱۵ هزار تومان است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در فروردین ماه امسال متوسط قیمت هر کمترمربع واحد مسکونی در منطقه یک تهران ۱۱ میلیون و ۷۷۳ هزار تومان بود که در ماه بعدی یعنی اردیبهشت به ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافت. این رشد قیمت در ماه‌ بعدی بهار و تابستان ۹۷ همچنان ادامه داشت به طوریکه در شهریور امسال متوسط قیمت به ۱۷ میلیون و ۷۷۱ هزار تومان افزایش یافت.

در پاییز نیز این روند تدام یافت و طی آذرماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک با ثبت یک رکورد جدید به ۲۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان رسید. حدود ۸۹ درصد افزایش قیمت نسبت به اولین ماه بهار امسال.

از سوی دیگر قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۱۸ به‌عنوان ارزان‌ترین منطقه تهران بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی طی فروردین امسال ۲ میلیون و ۶۳۸ هزار تومان بود. افزایش قیمت مسکن در این منطقه به صورت آرام و پیوسته در بهار و تابستان ادامه داشت و در شهریورماه به ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان رسید.

در ماه‌های مهر، آبان و آذر متوسط قیمت به ترتیب به ۳ میلیون و ۶۳۵ هزار تومان، ۴ میلیون و ۷۹ هزار تومان و ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت. حدود ۵۴٫۴ درصد رشد نسبت به فروردین امسال.

مقایسه قیمت این دو منطقه حاکی از آن است که اختلاف نرخ هر مترمربع واحد مسکونی ۱۸ میلیون و ۱۵۵ هزار تومان است. با این مبلغ می‌توان ۴٫۴ متر واحد مسکونی در منطقه ۱۸ خریداری کرد.افزایش 4.8 درصدی قیمت مسکن در آذرماه/کاهش 63 درصدی معاملات

خواندن خبر در سایت منبع

فقدان «راهنمای قیمتی» در بازار نوساز‌ها

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
فقدان «راهنمای قیمتی» در بازار نوساز‌ها
دنیای اقتصاد : بازار آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز با سن بنای حداکثر ۵ ساله اگرچه تحت تاثیر تورم ملکی در ماه‌های اخیر با کاهش تقاضا همراه بود اما حتی در اوج رکود مسکن نیز بیشترین معاملات ماهانه در این گروه سنی انجام می‌شود؛ این در حالی است که هیچ راهنمای قیمتی مطمئنی برای ارزش‌گذاری املاک نوساز در بازار کنونی وجود ندارد.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، در بازه زمانی کوتاه مدت رونق بازار مسکن، قیمت‌گذاری در بازار آپارتمان‌های نوساز تا ۵ سال ساخت از قاعده و فرمول خاصی تبعیت نمی‌کرد و مالکان و سازنده‌ها هیچ پایبندی به آخرین قیمت ثبت شده در معاملات نداشته و حتی مکررا در طول روزهای پیاپی قیمت پیشنهادی خود را تغییر و افزایش می‌دادند.

بی‌اطلاعی از ارزش واقعی آپارتمان نوساز در هر محله، مهم‌ترین چالش پیش‌روی خریداران مسکن محسوب می‌شود. آنها ناگزیر هستند به اظهارات واسطه‌ها و فروشنده‌ها اعتماد کنند و این در حالی است که برخی از واسطه‌ها قیمت فایل‌های عرضه شده را به‌عنوان قیمت قطعی منطقه به متقاضیان خرید اعلام می‌کنند. فروشنده‌ها نیز از آنجا که خود از قیمت‌گذاری بالاتر منتفع می‌شوند، مرجع مناسبی برای اطلاع از ارزش واقعی ملک نیستند و در این میان تنها نقطه امید متقاضیان خرید مسکن، سامانه اطلاعات بازار املاک است که در آن جزئیات قیمتی تمام معاملات مسکن ثبت شده و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

اما از آنجا که در سامانه مذکور اطلاعات کامل ملک نظیر آدرس دقیق با قید معبر فرعی، برخورداری از امکاناتی از قبیل پارکینگ و آسانسور و دیگر مواردی که روی قیمت ملک اثرگذار است، درج نمی‌شود، این ابزار نیز حداقل کارآیی را به‌عنوان راهنمای قیمتی دارد. مجموعه موارد مذکور سبب شده قیمت‌گذاری در بازار آپارتمان‌های نوساز بیشترین هرج و مرج را در مقایسه با دیگر گروه‌های سنی آپارتمان‌ها داشته باشد.

هر چند در هفته‌های اخیر رفته رفته تغییرات لحظه‌ای قیمتی در گروه‌ نوسازها کاهش یافته و حرکت به سمت ثبات قیمت‌ها سرعت گرفته است، اما چالش فقدان راهنمای قیمتی کاملا مطمئن در بازار مسکن این گروه سنی که مبنای قیمت‌گذاری سایر گروه‌های سنی املاک نیز محسوب می‌شوند، همچنان وجود دارد و رفع نشده است. به نظر می‌رسد اصلاحات و تکمیل اطلاعات عرضه شده از طریق سامانه املاک بهترین و موثرترین روش برای رفع این چالش باشد.

فقدان «راهنمای قیمتی» در بازار نوساز‌ها - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.

کاهش سرمایه گذاری‌ها در صنعت برق

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
پیام باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت دریافتی برق از مردم وجود ندارد، افزود: این موضوع سبب بروز مشکل در ترازمنفی مالی صنعت برق شده که این رویه علت اصلی بدهی‌های سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است. وی بابیان اینکه پول دریافتی از مردم به درستی به صنعت برق بازگشت داده نمی‌شود، گفت: بخشی از این پول به بصورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود که البته به دلیل نظام نامناسب تعرفه‌ها هرمشترکی که مصرف بیشتری دارد یارانه بیشتر و هر مشترکی مصرف کمتری داشته باشد یارانه کمتری دریافت می‌کند. نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب شده در نیروگاه‌های کشور به ۱۰۰ هزار مگاوات برسد، ادامه داد: برای دستیابی به این ظرفیت باید سالانه ۵ هزارمگاوات نیروگاه با سرمایه ۵ میلیارد دلاری نصب شود که این موضوع ممکن نیست، و این رویه خاموشی‌ها را در پی دارد. باقری افزود: برق نیز مانند هر کالایی دارای قیمت تمام شده دارد که پیشنهاد ما به دولت پرداخت نرخ واقعی برق از طرف مشترکین پر مصرف است.

اخبار بیشتر