چرا مرغ ترمز برید؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

چرا مرغ ترمز برید؟

توزیع مرغ و گوشت با نرخ دولتی در بازار بروجرد آغاز شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
توزیع مرغ و گوشت با نرخ دولتی در بازار بروجرد آغاز شد
بروجرد - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: توزیع مرغ و گوشت قرمزمنجمد، تخم مرغ و برنج با نرخ دولتی در بازار بروجرد آغاز شد.

علی شاهرودی روزسه شنبه درگفت و گو با خبرنگارایرنا اظهار داشت: درمجموع ۶۴ تن برنج تایلندی، گوشت برزیلی و مرغ منجمد و ۸۰ کارتن تخم مرغ به نرخ دولتی در بازار بروجرد عرضه خواهد شد.

وی افزود: توزیع مرغ منجمد به قیمت هرکیلوگرم ۸۹هزار ریال، گوشت قرمز برزیلی هرکیلوگرم ۲۹۰هزار ریال و برنج درجه یک و۲ هرکیلوگرم ۵۵ و۴۳هزار ریال توزیع می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد بیان کرد: عرضه کالاها با هدف تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت گوشت سفید و قرمز، تخم مرغ و برنج صورت گرفته و در نقاط مختلف بروجرد به صورت کلی جزئی و عمده انجام می‌شود.

شاهرودی اضافه کرد: امسال درمجموع ۱۵۲تن برنج، ۴۵ تن گوشت قرمز برزیلی، ۱۵ تن گوشت گرم و ۷۴ تن مرغ منجمد از طریق عوامل و فروشگاه‌های زنجیره‌ای این شهرستان توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، شهرستان بروجرد قطب بزرگ تولید مرغ دراستان و منطقه است وهم اکنون ۱۴۶ واحد پرورش مرغ گوشتی با مجموع ظرفیت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه در هر دوره ۴۵ روزه در این شهرستان فعال هستند.

۷۲۷۳/۶۰۵۲

خواندن خبر در سایت منبع

پای حرف مردم| چه کسی مسئول افزایش بی‌ضابطه و خارج از عرف گوشت مرغ در قم است؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
پای حرف مردم| چه کسی مسئول افزایش بی‌ضابطه و خارج از عرف گوشت مرغ در قم است؟
رها شدن و افسارگسیختگی قیمت گوشت مرغ ابهامات جدی در بین شهروندان قمی ایجاد و این محصول را در آستانه حذف از سید خانوارها قرار داده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، وضعیت نظارت، بازرسی و تثبیت قیمت‌ها با ادامه دامنه‌دار و خارج از قاعده و عرف افزایش قیمت کالاهای اساسی رفته‌رفته به یک مقوله لوث و بی‌فایده در افکار عمومی شهروندان تبدیل‌شده است، افزایش بی‌ضابطه برخی از کالاهای اساسی در وضعیت افسارگسیخته و بی‌نتیجه بازرسی و نظارت سازمان‌های متولی آه از دمار مردم درآورده است.

گوشت مرغ یکی از اقلامی است که قیمت و شکل عرضه آن در بازارهای قم تعجب و حیرت شهروندان را به همراه داشته است، طبق مصوبات ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو گوشت مرغ ۹ هزار و ۸۰۰ تومان است اما آن چیزی در کف بازار وجود دارد هیچ شباهتی یا قرابتی باقیمت گذاری صورت گرفته ندارد.

مرغ در سبد خانوارهای قمی کم‌رنگ شده است

قم بزرگ‌ترین قطب تولید مرغ گوشتی در کشور است و تراکم مرغداری‌های فعال استان نیز ۱۷ برابر کشور است و طبق گفته مسئولان استانی نیز امسال ظرفیت تولید تفاوتی با سال‌های قبل نکرده و این یعنی کمبودی ازنظر گوشت مرغ در قم وجود ندارد اما مسئله‌ای که ذهن شهروندان را درگیر کرده این است که چرا علیرغم فراوانی این محصول در بازار، قیمت آن مانند یک جنس نایاب هرروز رو به فزونی و افزایش می‌دهد.

علی‌رضا رحیمی از شهروندان قمی اظهار می‌دارد: ظاهرا مسئولان و دستگاه‌های متولی هیچ سازوکاری در برابر افزایش قیمت گوشت مرغ ندارند، به نظر می‌رسد بعد از گوشت قرمز و لبنیات باید به‌زودی شاهد حذف و کاهش این محصول نیز از سر سفره‌هایمان باشیم.

حمیده محمدی از دیگر شهروندان قمی نیز با ابراز تأسف از وضعیت لجام‌گسیخته و رهاشده بازار مرغ می‌گوید: در تمام رسانه‌ها قیمت مرغ ۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام‌شده و مسئولان نیز بارها نسبت به گران‌فروشی تذکر داده‌اند اما بازارهای استان شبیه ایالات خودمختاری هستند که خودشان قانون وضع و اجرا می‌کنند.پای حرف مردم| اسب لجام‌گسیخته قیمت‌ها در شرایط کمبود بازرسان در قم می‌تازد پای حرف مردم| انتقاد مردم از ‌افسارگسیختگی قیمت لبنیات در استان قم پای حرف مردم| شیر تو شیر قیمت لبنیات در قم و آشفتگی بازار خشکبار در آستانه شب یلدا

نظارتی بر عرضه گوشت گرم مرغی در قم نیست

نظارت یکی از مهم‌ترین حلقه‌های گمشده بازار و تثبیت قیمت‌ها در قم است، تعداد بازرسان و ناظران قیمت در قم به‌شدت محدود است و از طرف دیگر نیز به گفته مسئولان استان این افراد در بین دیگر نیروهای قراردادی دولت کمترین دریافت و عایدی را ندارند که همین مسئله شائبه برخی امور دیگر را زنده می‌کند.

اثر نظارت و ارائه آمارهای سر به فلک کشیده و طومار وار دستگاه‌های متولی زمانی اثربخش می‌شود که شهروندان اثر آن را در سفره‌ها و آرامش بازار احساس کنند در غیر این صورت بازرسی و ارائه آمارهای بزرگ و درشت به مقوله لوث و بی‌معنی تبدیل می‌شود چراکه آن خروجی‌هایی که باید داشته باشد را نداده است.

سید رضا موسوی یکی از شهروندان قمی بوده که از فاصله حیرت‌آور و رها شدن بازار مرغ، می‌گوید: این وضعیت و آشفتگی بازار مرغ رابطه مستقیم با برهم خوردن آرامش روانی شهروندان دارد، مگر می‌شود بازاری تا این اندازه خودسر و رهاشده باشد، اصلا معلوم نیست فلسفه وجودی بازرسی و نظارت چیست و چرا دستگاه‌های نظارتی تا این اندازه بی‌اثر و بدون تأثیر شده‌اند.

راضیه محمدی از دیگر شهروندان قمی نیز معتقد است: نکته‌ای که امروز ما به‌عنوان شهروندان به آن فکر می‌کنیم این است که نظارت‌های دستگاه‌های استان به‌هیچ‌وجه بازدارنده نیست چراکه اگر شکل کنونی بازرسی مفید و اثربخش بود امروز شاهد این نبودیم که مرغ ۹ هزار و ۸۰۰ تومانی تا ۱۵۰۰ هزار تومان به فروش برسد و کسی هم پاسخگو نباشد.

فشار بالای تقاضا عامل افزایش قیمت گوشت مرغ است

در کنار افسارگسیختگی بازار مرغ در قم افزایش تقاضا نیز در افزایش خارج از عرف و بی‌قاعده این کالا اثرگذار بوده است، وقتی پای حرف بسیاری از عرضه‌کنندگان مرغ می‌نشینیم آن‌ها قیمت کنونی مرغ را قیمت واقعی ندانسته و معتقد هستند با کاهش تقاضا قیمت مرغ پایین می‌آید.

رحیم رضایی از عرضه‌کنندگان بزرگ گوشت مرغ در قم تأکید می‌کند: آن چیزی که امروز تاثیر زیادی بر روی قیمت مرغ داشته افزایش تقاضا بوده چراکه ذخیره واحدهای تولیدی استان بسیار بالا است و اگر فشار تقاضا از بازار برداشته شود انتظار می‌رود قیمت آن تا ۱۲ هزار تومان کاهش پیدا کند، یکی از مشکلات فرهنگی مهم مردم ما این بوده که متاسفانه بدون هیچ دلیلی و تحت تاثیر جو روانی کاذب در بازار فشار تقاضا را بر یک محصول افزایش می‌دهند که این مسئله در نهایت به ضرر خود آنها تمام می‌شود.

جواد غلامحسینی زاده از تولیدکنندگان گوشت مرغ در قم نیز معتقد است: سال‌ها قیمت این محصول ثابت بوده و تولیدکنندگان باخسارت‌های فراوانی روبه‌رو شده‌اند و امروز نمی‌توان به افزایش نسبی این محصول خرده گرفت.

وی در بیان علت تفاوت نرخ مصوب دولت و قیمت بازار نیز می‌گوید: حقیقت این است که امروز بازار بهترین تصمیم را درباره قیمت گوشت مرغ می‌گیرد، چراکه بهترین روش تعادل بخشی به بازار روند عرضه و تقاضا است، امروز تقاضا به‌شدت بالا بوده و همین مسئله نیز افزایش قیمت این محصول را به همراه داشته است.

طبیعتا بهترین و منطقی‌ترین شکل نرخ‌گذاری این بوده که سود و منفعت تولیدکننده و مصرف‌کننده به‌صورت همزمان دیده‌شده و از تضعیف حقوق هر دو طرف جلوگیری شود، اما در شرایط فعلی بازار به نظر می‌رسد این مصرف‌کنندگان باشند که از این لجام‌گسیختگی قیمت مرغ و نرخ‌گذاری خودسرانه آن متضرر می‌شوند و قدرت خرید این محصول را به‌مرور از دست می‌دهند.

نکته بسیار مهم و غم باری که شهروندان از آن به‌شدت گله‌مندند اثر نظارت‌های صورت گرفته است چراکه بسیاری از شهروندان وقتی وارد بازار می‌شوند احساس می‌کنند در مسئله تثبیت قیمت و آرامش بازار از حرف تا عمل فاصله بسیار زیاد است.

گزارش از اصغر شهبازی

خواندن خبر در سایت منبع

کارتون؛ مرغ بدجوری ترمز بریده!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
کارتون؛ مرغ بدجوری ترمز بریده!
پیش‌بینی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی مرغداران ایران مبنی بر غیر منطقی شدن قیمت مرغ در روزهای پایانی سال، سوژه انتشار کارتونی از طراوت نیکی در کانال نیش‌خط شد.

روزنامه قانون: پیش‌بینی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی مرغداران ایران مبنی بر غیر منطقی شدن قیمت مرغ در روزهای پایانی سال، سوژه انتشار کارتونی از طراوت نیکی در کانال نیش‌خط شد.

کارتون؛ مرغ بدجوری ترمز بریده! - 3

خواندن خبر در سایت منبع

مرغ چگونه پر کشید؟ +اینفوگرافی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
مرغ چگونه پر کشید؟ +اینفوگرافی
خبرگزاری میزان- اینفوگرافی زیر قصد دارد تا به بررسی علل بالا رفتن قیمت مرغ در بازار بپردازد.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان،اینفوگرافی زیر قصد دارد تا به بررسی علل بالا رفتن قیمت مرغ در بازار بپردازد.

مرغ چگونه پر کشید؟ +اینفوگرافی - 3

خواندن خبر در سایت منبع

ضرورت افزایش آستانه تحمل مردم در برابر نوسان قیمت‌ها

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
تسنیم : دبیر انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ گفت: باید آستانه تحمل مدیران و مردم را در مواجهه با نوسانات قیمتی بالا برد تا مرغ قیمت خود را پیدا کند. برای دلیل افزایش قیمت مرغ نباید خیلی دنبال دلیل اقتصادی گشت.

علی صابری در پاسخ به اینکه چرا قیمت مرغ در بازار به بیش از ۱۴ هزار تومان رسیده است، و قیمت ۹۸۰۰ تومانی ستاد تنظیم بازار یا قیمت پیشنهادی ۱۲ هزار تومانی تشکل‌های مربوطه رعایت نمی‌شود، گفت: قیمت مرغ با وجود تعیین قیمت توسط دولت و پیشنهاد متفاوت مرغداران، توسط عرضه و تقاضا مشخص می‌شود؛ به‌طوری که در ماه‌های مختلفی از سال قیمت این محصول کمتر از نرخ‌های یاد شده بود و برخی از مواقع نیز بالاتر از این نرخ‌ها است. وی افزود: این طور نیست که دولت قیمت یک کالا را مشخص کند و آن کالا در بازار به همان قیمت به فروش برسد؛ در گذشته به دلیل اینکه قیمت مرغ در بازار کمتر از قیمت‌های مورد انتظار بود کسی سراغ ما نمی‌آمد و حالی از ما نمی‌پرسیدند. دبیر انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ ادامه داد: در ۴ تا ۵ سال اخیر شاهد اعتراضات و اعتصابات مرغداران بوده‌ایم ولی مسوولان آن مشکلات را پیگیری نکردند. وی تصریح کرد: میزان تولید در بازار کاهش نیافته است و بر اساس پیش‌بینی‌های وزارت جهاد کشاورزی تولید صورت گرفته است و حتی افزایش تولید داشته‌ایم. صابری در پاسخ به اینکه از صحبت‌های شما می‌توان نتیجه گرفت که صادرات این محصول، تعادل را در بازار عرضه و تقاضا بر هم زده که قیمت‌ها به این اندازه برای مصرف‌کنندگان داخلی افزایش یافته است، گفت: میزان صادرات رقم زیادی نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

فردا آغاز توزیع مرغ ۸۹۰۰ تومانی

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
فردا آغاز توزیع مرغ ۸۹۰۰ تومانی

خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از توزیع گسترده مرغ منجمد در سراسر کشور برای متعادل سازی قیمت مرغ گرم در بازار خبر داد.

توزیع مرغ منجمد برای متعادل سازی قیمت مرغ گرم در بازارمهدی یوسف خانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه امروز مرغ گرم به قیمت ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شده است افزود: این رقم قابل قبول نیست و با توزیع مرغ منجمد این محصول باید به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به مصرف کننده عرضه شود.

وی قیمت مرغ منجد را ۸ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: تخم مرغ تنظیم بازار با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان در هر شانه و گوشت منجمد گوساله نیز با قیمت ۲۹ هزار تومان در صنوف عرضه خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ گرم بی رویه بوده است ادامه داد: هیچ نوع محدودیتی برای عرضه کالاهای تعیین شده در صنوف وجود ندارد.

یوسف خانی قیمت متعادل مرغ زنده را ۸ هزار و ۵۰۰ تومان دانست و گفت: طبق اعلام ستاد تنظیم بازار مرغ آماده طبخ باید ۹ هزار و ۸۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد که به دلیل قیمت ۳ هزار تومانی جوجه یک روزه برای مرغ هایی که از هفته آینده به بازار خواهد آمد، قیمت تعیین شده از سوی ستاد تنظیم بازار به ضرر تولید کننده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

مرغداران: آستانه تحمل مردم را در برابر مرغ گران باید بالا برد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مرغداران: آستانه تحمل مردم را در برابر مرغ گران باید بالا برد
دبیر انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ گفت: باید آستانه تحمل مدیران و مردم را در مواجهه با نوسانات قیمتی بالا برد تا مرغ قیمت خود را پیدا کند.

- اخبار اقتصادی -

علی صابری دبیر انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به اینکه چرا قیمت مرغ در بازار به بیش از ۱۴ هزار تومان رسیده است، و قیمت ۹۸۰۰ تومانی کیلوگرم ستاد تنظیم بازار یا قیمت پیشنهادی ۱۲ هزار تومانی تشکلهای مربوطه رعایت نمیشود اظهار کرد: قیمت مرغ با وجود تعیین قیمت توسط دولت و پیشنهاد متفاوت مرغداران، نرخ آن توسط عرضه و تقاضا مشخص میشود؛ به طوری که در ماههای مختلفی از سال قیمت این محصول کمتر از نرخ‌های یاد شده بود و برخی از مواقع نیز بالاتر از این نرخ‌ها است.

وی افزود: این طور نیست که دولت قیمت یک کالا را مشخص کند و قیمت آن در بازار به همان قیمت به فروش برسد؛ در گذشته به دلیل اینکه قیمت مرغ در بازار کمتر از قیمت‌های مورد انتظار بود کسی سراغ ما نمیآمد و حالی از ما نمی‌پرسیدند.

دبیر انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ ادامه داد: در 4 تا 5 سال اخیر شاهد اعتراضات و اعتصابات مرغداران بوده ایم ولی مسئولان آن مشکلات را پیگیری نکرد.مرغ 14300 تومان شدقیمت هرکیلوگرم مرغ به 13600 تومان رسیدقول 2 وزارتخانه برای کاهش قیمت مرغ به 10800 تومانمدیرعامل شرکت امور دام: ممکن است مرغ 14هزار تومان هم فروش رود ولی قیمت مصوب 9800 تومان استقیمت هر کیلوگرم مرغ به 13000 تومان رسیدعضو انجمن مرغ: کفِ قیمت مرغ باید 12 هزار تومان باشدفروش مرغ منجمد 8900 تومانی آغاز شد

وی تصریح کرد: میزان تولید در بازار کاهش نیافته است و بر اساس پیش بینی های وزارت جهاد کشاورزی تولید صورت گرفته است و حتی افزایش تولید داشته ایم.

برای افزایش قیمت مرغ نباید دنبال دلیل اقتصادی گشت

صابری در پاسخ به اینکه از صحبتهای شما میتوان نتیجه گرفت که صادرات این محصول، تعادل را در بازار عرضه و تقاضا بر هم زده که قیمت‌ها به این اندازه برای مصرف کنندگان داخلی افزایش یافته است، گفت: میزان صادرات رقم زیادی نیست؛ برای دلیل افزایش قیمت مرغ نباید خیلی دنبال دلیل اقتصادی گشت.

وی با بیان اینکه بازار بازی خودش را دارد، اظهار داشت: در حال حاضر نمی‌توان هیچ پیش بینی برای قیمت خوراک مرغ، ارز و غیره داشت.

صابری گفت: وقتی قیمتهای کالاهای جایگزین مانند گوشت قرمز افزایش مییابد و مردم تقاضای خود را به این سمت میآورند، قیمت مرغ هم قرار نیست ثابت بماند.

دبیر انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ ادامه داد: با افزایش عرضه گوشت مرغ در میدان بهمن به دنبال تعادل بخشی به قیمت این محصول هستیم تا به نرخ هر کیلوکرم 11 هزار و 500 تومان تا 12 هزار تومان مورد انتظار برسد.

وی افزود: در صورتی که قیمت مرغ از رقم یاد شده (11 هزار و 500 تومان تا 12 هزار تومان)  برسد به زیان تولید کننده است و مردم نیز راضی به ضرر مرغدارن نیستند.

مردم کمتر مرغ بخرند

صابری اظهار داشت:در حال حاضر دولت برای خودش قیمتی میدهد و ما نیز قیمت خود را ارائه میکنیم، اما بازار خود تصمیم میگیرد و آن طور نیست که ما بگوییم قیمت در بازار باید یک قیمت مشخص باشد و قیمتها همان شوند.

وی پیشنهاد کرد که مردم برای تعادل بخش به بازار مرغ همکاری کنند و در صورتی که برای امشب تنها به یک عدد مرغ نیاز دارند، همان را خریداری کنند.

کمبودی برای تامین مرغ نداریم

وی افزود: هیچ کمبودی به لحاظ تامین گوشت مرغ در بازار نداریم اما فشار تقاضای بیش از اندازه به این بازار، باعث افزایش قیمت‌های میشود که دلیل این افزایش تقاضا، افزایش قیمت دیگر مواد پروتئینی است.

باید آستانه تحمل مردم را در مواجه با نواسانات قیمت مرغ بالا برد

صابری گفت: باید آستانه تحمل مدیران و مردم را در مواجه با این نوسانات قیمتی بالا برد تا مرغ قیمت خود را پیدا کند.

قیمت مرغ تا دو هفته آینده به ۱۲ هزار تومان میرسد

وی افزود: با توجه به افزایش ۱۰ تا ۱۵ میلیون تنی تولید، که گوشت آن به تدریج وارد بازار خواهد شد، پیش بینی میشود که قیمتها در بازار تعدیل و نگرانیهای موجود تا ۲ هفته آینده رفع شود و قیمت هر کیلوکرم مرغ به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۲ هزار تومان برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
فراروفرارو18 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
امروز ۲ خرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۱ میلیون۲۹۰ هزار تومان است.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.

اخبار بیشتر