1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

با آلودگی هوای تهران و کلانشهرها چه کنیم؟

سهم ۶۵ درصدی خودرو‌های فرسوده در آلودگی هوای تهران

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سهم ۶۵ درصدی خودرو‌های فرسوده در آلودگی هوای تهران
بررسی‌های دقیق کارشناسی نشان می‌دهد که وسایل نقلیه بزرگ‌ترین منبع انتشار ذرات آلاینده هوای تهران هستند.

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم ، خودروی فرسوده خودرویی است که به لحاظ مصرف سوخت، آلایندگی و ایمنی استاندارد لازم را ندارد و موجب آلودگی هوای سطح شهر‌ها می‌شود.

بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهند که وسایل نقلیه به‌عنوان بزرگ‌ترین منبع انتشار ذرات معلق کوچک‌تر از ۲٫۵ میکرون، حدود ۶۵ درصد در انتشار آلاینده اصلی هوای تهران نقش دارند. با توجه به اینکه خودرو‌های کاربراتوری حدود ۲۰ برابر خودرو‌های یورو ۴ آلودگی ایجاد می‌کنند، سهم خودرو‌های کاربراتوری در آلودگی هوا که تنها ۹ درصد از کل خودرو‌های سواری را تشکیل می‌دهد، ۵۰ درصد است.

خودروهای فرسوده ۲۵ برابر خودروهای معمولی آلودگی ایجاد می‌کنند

شاعری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به نقش خودرو‌های فرسوده در آلودگی هوای پایتخت می‌گوید: ۵ میلیون خودرو در تهران وجود دارد که حدود ۴۰۰ هزار از این تعداد فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه یک و نیم الی دو میلیون وسائط نقلیه موتوری غیراستاندارد و آلاینده در سطح پایتخت تردد می‌کنند؛ می‌افزاید: موتورسیلکت‌ها ۵ برابر خودرو آلودگی ایجاد می‌کند و علاوه بر این خودرو‌های فرسوده بیشترین سهم را در آلایندگی هوای دارند.

شاعری با بیان اینکه خودرو‌ها عامل ۸۰ درصد آلایندگی هوای پایتخت هستند، تصریح می‌کند: ۲۰ درصد مابقی مربوط به صنایع آلاینده، مصارف خانگی و فعالیت‌های معدنی در سطح پایتخت است.

این عضو عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه خودرو‌های فرسوده ۲۵ برابر خودرو‌های معمولی آلودگی ایجاد می‌کنند، ادامه می‌دهد: متاسفانه به دلیل عدم اختصاص بودجه کافی روند خروج خودرو‌های فرسوده از سوی دولت به کندی پیش می‌رود و به این ترتیب شاهد تردد خودرو‌هایی با عمر بالای ۱۵ سال در تهران هستیم.

عمرفرسودگی خودرو‌ها

سن، معیار چندان خوبی برای فرسودگی خودرو‌ها نیست، بلکه معاینه‌فنی باید مشخص کند که خودرویی فرسوده است یا خیر. برخی کارشناسان هم تعیین سن را معیار مناسبی برای فرسوده بودن یا نبودن خودرو‌ها نمی‌دانند. آن‌ها معتقدند آزمایش‌هایی که در معاینه‌فنی انجام می‌شوند، می‌توانند میزان فرسودگی خودرو‌ها را بهتر تعیین کنند، چرا که ممکن است خودرویی با عمر ۵ سال بسیار فرسوده‌تر از خودرویی با عمر ۱۰ سال باشد.

هیات وزیران بنابر پیشنهاد سازمان‌های مسئول از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد و بیمه مرکزی ایران و به استناد قانون هوای پاک همچینن، سن فرسودگی خودرو‌های عمومی را تعیین کرد. این تعیین سن شامل سواری تاکسی و استیشن ون و سواری کار را بر حسب بنزینی و دو گانه سوز بودن ۱۰ سال، پایه گازسوزبودن ۱۲ سال و برقی و هیبریدی بودن ۱۵ سال را شامل کرد.

همچنین سن تاکسی‌هایی که بنابر پیشنهاد وزارت کشور یا وزارت راه و شهرسازی و تایید سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد کماکان کیفیت ارایه خدمات مناسبی را دارند ۱۵ سال تعیین شد. بر این اساس سن فرسودگی وانت پایه گاز سوز ۱۵ سال و بنزینی و دو گانه سوز دیزلی ۱۴سال تعیین شد.

همچنین بر اساس این مصوبه سن فرسودگی اتوبوس درون شهری نیز بر حسب دیزلی بودن ۱۰ سال، پایه گاز سوزبودن ۱۲ سال و اتوبوس برقی منوط به بازسازی و رعایت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ۲۰ سال در نظر گرفته شده است. با ابلاغ این مصوبه سن فرسودگی مینی بوس و میدل باس درون شهری و برون شهری دیزلی ۱۰، پایه گازسوز ۱۲ و برقی منوط به بازسازی و رعایت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ۲۰ سال مقرر شده است.

بر مبنای این مصوبه سن فرسودگی اتوبوس برون شهری ۱۵ سال و کشنده، کامیون و کامیونت ۲۲ سال، موتور سیکلت بنزینی کاربراتوری ۶ سال، بنزینی انژکتوری ۸ سال، برقی ۱۲ سال و سواری دولتی ۱۵ سال خواهد بود. علیرضا چلویی مدیر عامل مراکز اسقاط و بازیافت خودروی کشور می‌گوید که میانگین مصرف سوخت خودرو‌های سبک در کشور ۷٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر است، اما خودرو‌های فرسوده به طور میانگین ۱۶ لیتر سوخت مصرف می‌کنند.

اطلاع از قیمت خودرو‌های فرسوده

جهت استعلام قیمت خودرو فرسوده با ورود به سایت رسمی طرح جایگزین خودرو فرسوده و با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز (استان، شهر، نوع خودرو، کاربری خودرو، مدل خودرو، وضعیت خودرو، شماره موبایل) در ظرف مدت ۲۴ ساعت قیمت خودروی فرسوده شما برایتان پیامک خواهد شد.

کارت‌های طلایی خودرو‌های فرسوده

با توجه به شعار حمایت از کالای ایرانی، طرح جدید کارت‌های طلایی خودرو‌های زیر مدل ۸۵ به جهت هدایت مالکان به سمت طرح‌های جایگزین و نقدی طراحی و آماده ارائه خدمات شده است. این طرح شامل کلیه خودرو‌های مدل ۸۵ به پائین است و طرحی بی‌نظیر و سرمایه‌ای ماندگار جهت رفاه مالکان خودرو‌های فرسوده می‌باشد. گفتنی است؛ این طرح شامل خودرو‌های سبک و سنگین نیز می‌شود و ظرفیت کارت‌های طلایی در سال ۹۷ به میزان ۲۵۰۰۰ دستگاه است.

مشمولان کارت‌های طلایی خودرو‌های فرسوده

خودرو‌های فرسوده سواری از مدل ۱۳۶۱ تا مدل ۱۳۸۵ شمسی و معادل میلادی آن و پایین‌تر و همچنین خودرو‌های فرسوده باری از مدل مبنا تا مدل ۱۳۸۵ شمسی و پایین‌تر و معادل میلادی آن مشمول طرح هستند. خودرو‌های فرسوده مینی بوس از مدل ۱۳۷۰ شمسی و پایین‌تر و معادل میلادی آن و خودرو‌های فرسوده کامیون از مدل ۱۳۷۰ شمسی و پایین‌تر و معادل میلادی آن هم می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

مزایای استفاده از طرح کارت طلائی نوسازی

به محض ثبت نام شما در لیست خودرو‌های جایگزین سال ۹۷ (۲۵ هزار دستگاه) قرار خواهید گرفت و به محض بازگشائی از طرف مراکز با شما تماس گرفته می‌شود. ارزش کارت طلایی نوسازی که درب منزل شما تحویل داده می‌شود به میزان ۷٫۲ درضد ارزش لاشه است و متقاضیان با ارائه کارت به مراکز ضمن دریافت ارزش لاشه به میزان درصد مشخص شده از ۱۵ درصد تخفیف حمل بهره‌مند می‌شوند.

هم اکنون که آلودگی هوا در جامعه امروز ما به دغدغه‌ی اصلی مردم و مسئولان تبدیل شده است بهتر است تا شهروندانی که خودرو‌های فرسوده دارند هر چه زودتر برای نوسازی خودروی خود اقدام کنند.

همچنین مسئولان مربوطه با تصویب چنین قوانینی به افرادی که توانایی مالی زیادی برای نوسازی خودرو‌های فرسوده خود ندارند، کمک کنند تا هوای تهران و دیگر کلانشهرها روز به روز به سمت پاک شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

«آلودگی هوا» جان ۴۵۷۳ نفر را گرفت / افتتاح ۳ ایستگاه از خط ۶ مترو تهران

اسکانخبرگزاری اسکان
«آلودگی هوا» جان ۴۵۷۳ نفر را گرفت / افتتاح ۳ ایستگاه از خط ۶ مترو تهران
شهردار تهران در حاشیه جلسه روند تکمیل خط ۶ مترو گفت که تکمیل خطوط مترو در دستور کارش قرار دارد.

اسکان نيوز: پیروز حناچی صبح امروز (سه‌شنبه) در جلسه با پیمانکاران خط ۶ مترو - که بعد از بازدید صبحگاهی از روند احداث این خط انجام شد - با اشاره به این که کار بزرگی در خط ۶ مترو که طولانی‌ترین خط متروی تهران است، انجام شده است، گفت: به طور قطع احداث خط ۶ مترو تاثیر زیادی بر تهران دارد و از دوستانمان در معاونت حمل و نقل نیز تشکر می‌کنیم که به طور جد پیگیر احداث مترو هستند.

شهردار تهران با بیان این که تکمیل خطوط مترو در دستور یک کار ما قرار دارد و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا به نتیجه‌ برسد، خاطر نشان کرد: خط ۶ مترو پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد دارد، اما در حوزه تجهیزات عقب هستیم، چرا که عمده تجهیزات ارزی هستند.

وی با اشاره به این که حتما تلاش خواهیم کرد تا مشکلات بانک شهر را به عنوان تامین کننده خط ۶ رفع کنیم تا پروژه‌ ادامه‌ یابد، در این باره توضیح داد: آمارها نشان می‌دهد که حتما باید تغییر وضعیتی در شهر تهران داشته باشیم که مهم‌ترین عامل تغییر وضعیت نیز، توسعه مترو است.

حناچی در ادامه و با بیان این که بر اساس آمارها ۵۷ هزار نفر سالیانه در تهران فوت می‌کنند که از این میان ۱۲۰۰ نفر فوتشان ناشی از سوانح و حوادث است، گفت: عمده این افراد مردان در سنین کار و کودکان بالای پنج سال هستند و ۴۰۰ نفر نیز به علت عدم رعایت مسائل ایمنی جان خود را از دست می‌دهند.

شهردار تهران با اشاره به این که ۹٫۳ درصد تهرانی‌ها دیابت دارند که ۵۳ درصد از دیابت نوع ۲ خود خبر ندارند، در این باره خاطر نشان کرد: متاسفانه سطح کنترل زیست سالمندان در تهران پایین است و ۵۰ درصد از تهرانی‌ها کلسترول بالا دارند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، با اشاره به این که در حوزه ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون ۴۵۷۳ نفر از دنیا رفته‌اند و ۱۴۹۴ نفر به علت بیماری تنفسی ناشی از آلودگی به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

حناچی با بیان این که ذرات معلق نسبت به سال ۹۴ کاهش یافته است، اما با این حال حدود سه برابر استانداردهای جهانی است، بیان‌ کرد: سال گذشته ۲۳۹ روز ذرات معلق بیشتر از حد استاندارد بود و ۱۰۲ روز هوا برای گروه‌های حساس ناسالم و ۹ روز در حالت اضطرار قرار داشت.

وی با اشاره به این که ۱۹ درصد از تهرانی‌ها چاق هستند و بیش از ۳۵ درصد از افراد بالای ۵۵ سال نیز درگیر چاقی هستند، در این باره خاطر نشان کرد: ۵۰ درصد از تهرانی‌ها کمتر از حد استاندارد میوه و سبزیجات مصرف می‌کنند و از هر پنج تهرانی تنها یک نفر واحد کافی میوه و سبزیجاتش را دریافت می‌کند.

شهردار تهران در ادامه‌ خطاب به پیمانکاران، گفت: کار شما مهندسی است، اما ارتباط مستقیمی با سلامت شهروندان دارد و باید هر چه‌ سریع‌تر خط ۶ و ۷ مترو به بهره‌برداری برسد و از درخشنده، سرپرست بانک شهر نیز قول گرفته‌ایم که مشکلاتش را حل کنیم و آنها نیز به تعهداتشان ادامه دهند و امیدواریم که متروی خط ۶ از میدان شهدا تا دولت آباد تا آخر سال به بهره‌برداری برسد و جنوب تهران به شبکه حمل و نقل ریلی متصل شود.

حناچی با بیان این که افتتاح دولت آباد تا شهدا ۹ کیلومتر با سه ایستگاه بعثت، شهدا و دولت آباد خواهد بود که در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: در این فاصله تلاش خواهیم کرد که ایستگاه میدان شهدا را به امام حسین (ع) نیز برسانیم.

وی با اشاره به این که افتتاح خط ۶ بیشترین مزیت را برای شهر ری که هسته تاریخی تهران است، دارد، گفت: ری قدمت چند هزار ساله دارد و مترو می‌تواند موتور محرک توسعه گردشگری زیارتی فرهنگی باشد و ان‌شاء‌الله یکی از تاثیرات خط ۶ کم کردن بار خط یک است که متاسفانه مردم در این خط از فشار رنج می‌برند.

شهردار تهران افزود: به عنوان شهردار تهران قول می‌دهم که پیگیر مشکلات خط مترو باشم.

به‌ گزارش ‌ایسنا، در این دیدار پیمانکاران خط شش مترو به بیان مشکلات خود پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

هوا گرمتر می‌شود/ افزایش آلودگی هوا در کلان‌شهرها

مهرخبرگزاری مهر
طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، در چند روز آینده شاهد گرمای هوا و افزایش آلاینده‌ها در کلان‌شهرها خواهیم بود. موج جدید بارشی از آخر هفته از سمت غرب وارد کشور می‌شود.

آلودگی هوا چه مضراتی برای جنین دارد؟

انتخابخبرگزاری انتخاب
آلودگی هوا چه مضراتی برای جنین دارد؟
آلودگی هوا مخاطراتی جدی برای جنین دارد. این موضوع را بانوان باردار بهتر از هر شخص دیگری می دانند و شاید علت نگرانی بسیاری از بانوان در دوران بارداری همین باشد که در هوای آلوده شهرهای بزرگ چه اتفاقی برای جنین که در رحم دارند رخ می دهد.
آلودگی هوا چه مضراتی برای جنین دارد؟ - 0

آلودگی هوا مخاطراتی جدی برای جنین دارد. این موضوع را بانوان باردار بهتر از هر شخص دیگری می‌دانند و شاید علت نگرانی بسیاری از بانوان در دوران بارداری همین باشد که در هوای آلوده شهرهای بزرگ چه اتفاقی برای جنین که در رحم دارند رخ می‌دهد.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، زندگی در شهرهای بزرگ مزایای متعددی مثل دسترسی به امکانات رفاهی بیشتر را دارد اما همین شهرنشینی مضراتی مثل آلودگی هوا و معضلات بیماری‌های تنفسی، قلبی عروقی و … را نیز در پی دارد.

متاسفانه یکی از آسیب پذیرترین اعضای جامعه در برابر آلودگی هوا جنین است. جنین انسان از همان دوران جنینی می‌تواند تحت تاثیر آلودگی هوا قرار گرفته و با مشکلاتی رو به رو شود. متاسفانه برخی از جنین‌ها تحت تاثیر آلودگی مستمر و شدید هوا مشکلاتی مثل موادرد زیر را خواهند داشت:

_مشکلات ریه

_زایمان زودرس مادر

_تشکیل نشدن یا ناقص بودن برخی اندامها

_کم وزن بودن و ضعیف بودن در هنگام تولد

_مشکلات سلولی

آلودگی هوا چه مضراتی برای جنین دارد؟ - 11

البته در صورتی که مادر برخی نکات را رعایت کند این مشکلات کاهش می‌یابند:

_در هوای بسیار آلوده به خرید و قدم زدن در خیابانهای شلوغ نپردازید

_در خانه گل و گیاه پرورش دهید

_از دستگاه‌های بخور در خانه استفاده کنید

_در ساعات اوج ترافیک و شلوغی از خانه خارج نشوید

_سعی کنید در صورت امکان چند روزی از شهر خارج شوید

_به جای تنش و استرس با آرامش روزها را در خانه و دور از آلودگی هوا به مطالعه، برنامه ریزی، یوگا و ورزشهای سبک بپردازدید

_بیشتر غذاهای سالم و میوه و سبزیجات مصرف کنید

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش بروز آلزایمر در کودکان با آلودگی هوای کلانشهرها

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
افزایش بروز آلزایمر در کودکان با آلودگی هوای کلانشهرها
یک پژوهش تازه نگرانی‌ها را درباره تأثیرات آلودگی هوای کلانشهرها بر افزایش میزان ابتلا به آلزایمر در میان شهروندان جوان را بیشتر کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، یک پژوهش تازه که با همکاری چند دانشگاه مختلف انجام شده نگرانی‌ها درباره افزایش ابتلا به آلزایمر در میان شهروندان جوان ساکن کلانشهر مکزیکوسیتی را تشدید کرده است.

کودکان ساکن مکزیکو سیتی در تمام طول عمر خود در معرض آلاینده‌های هوا از جمله ذرات معلق زیر ۲٫۵ میکرون فراتر از حدود مجاز قرار دارند. مکزیکو سیتی نمونه رشد شهری و آلودگی جدی محیط زیست است و میلیون‌ها کودک ناگزیر هر روز در معرض ذرات معلق زیر ۲٫۵ میکرون و آسیب‌های ناشی از آن هستند.

این پژوهش بر ۵۰۷ فرد نمونه شامل کودکان، نوجوانان و بزرگسالانی از مکزیکو سیتی که در مجموع میانگین سنی حدود ۱۳ سال را داشتند متمرکز شده و آنان را با افراد مشابهی از شهرهای دیگر با میزان آلودگی کمتر مقایسه کرده است.

بر اساس نتایج این پژوهش یکی از نشانگرهای زیستی آلزایمر در میان شهروندان مکزیکو زیستی در مقایسه با شهرهای دیگر افزایش قابل ملاحظه‌ای را نشان داده است. یافته مهمی که در میان جمعیت جوان خبر از تغییرات آکسونی و رشد پایدار علایم آلزایمر در دو دهه نخست زندگی می‌دهد.

دکتر لیلیان کالدرون گارسیدونا در این باره گفت: آلودگی هوا یک معضل جدی برای سلامت عمومی است و در معرض آلاینده‌های فراتر از حد مجاز قرار گرفتن منجر به التهاب عصبی و ریسک بالای آلزایمر می‌شود. پژوهش دیگری در سال ۲۰۱۵ نیز نشان داده بود که افزایش ۴٫۳۴ میکروگرم بر مترمکعب ذرات معلق زیر ۲٫۵ میکرون منجر به افزایش ۱۳۸ درصدی خطر ابتلا به آلزایمر می‌شود.

بر این اساس، قرار گرفتن در معرض ذرات معلق زیر ۲٫۵ میکرون یا ازن فراتر از حدود مجاز در طولانی‌مدت با افزایش خطر ابتلا به آلزایمر مرتبط است.

تنها در آمریکا ۲۰۰ میلیون نفر در مناطقی زندگی می‌کنند که آلاینده‌هایی همچون ازن و ذرات معلق در هوای آن فراتر از حدود مجاز است.

پژوهشگران تأکید کرده‌اند که تلاش‌های بیشتری باید تشخیص و مهار عوامل زیست محیطی مؤثر بر رشد آلزایمر را هدف قرار دهد و حفاظت از دستگاه عصبی کودکان و جوانان باید در اولویت سلامت عمومی قرار بگیرد تا رشد و بروز آلزایمر در دو دهه نخست زندگی مهار شود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

مردم و مسئولان درخصوص کاهش آلودگی هوا نقش موثر ایفا کنند

مهرخبرگزاری مهر
مردم و مسئولان درخصوص کاهش آلودگی هوا نقش موثر ایفا کنند
تبریز- معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مردم و مسئولان درخصوص کاهش آلودگی هوا نقش موثر ایفا کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد رحمتی ظهر امروز یک شنبه در جلسه شورای ترافیک آذربایجان شرقی در تبریز اظهار داشت: فصل سرد سال را در پیش داریم و وارونگی هوا در پیش است پس باید به فکر کاهش آلودگی هوا در تبریز باشیم.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم موضوع کنترل محدوده طرح کاهش آلودگی هوا به ‌خوبی اجرا شود، ادامه داد: مردم باید با رعایت حداقل تردد در شهر، برای کاهش آلودگی همکاری کنند.

رحمتی سپس گفت: امیدواریم در راستای کاهش آلودگی کلانشهر تبریز، مردم از ترددهای غیرضروری توسط خودروهای شخصی و تک سرنشین در شهر خودداری کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه هدف ما در بحث شورای ترافیک استان تأمین آرامش و آسایش مردم است، افزود: تصمیم هایی که در شورای ترافیک استان اتخاذ می‌شود می‌‌شود برای ایمن ‌سازی بوده هرچند شاید برخی مقاطع مشکلات کوچکی را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه شورای ترافیک شهرستان تبریز باید فعال شود، گفت: در استان‌‌های دیگر اختیارت موردنیاز به شورای ترافیک شهرستان تفویض شده و باید در خصوص مسائل جزئی در شورای ترافیک تبریز تصمیم‌ گیری شود. مسائل کوچک نباید به شورای ترافیک استان ارجاع شود. ما در شورای ترافیک سیاست‌های کلان را بررسی می‌کنیم.

رحمتی همچنین با تاکید بر اینکه با اجرای طرح «L. E. Z» در مناطقی که آلودگی هوا بالاست، از ورود خودروهایی با آلایندگی بالا جلوگیری می‌شود، گفت: با همکاری مردم موضوع تردد خودروها به محدوده طرح کاهش آلودگی کنترل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

زنده ماندن راننده موتور پس از تصادف وحشتناک با خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در تایلند در سر پیچ با دیواره کنار جاده برخورد کرد و پس از آن به وسط اتوبان منحرف و پس از برخورد با یک موتورسیکلت چپ کرد. در این حادثه راننده موتور جان سالم به در برد. بیشتر بخوانید: عاقبت قرار گرفتن در نقطه کور تریلی + فیلمانتهای پیام/چپ کردن خودرو پس از تصادف با موتور + فیلم

اقدام فوری پدر مانع از آسیب دیدن کودک شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پدر یک بچه با اقدامی قهرمانانه توانست از آسیب رسیدن به سر فرزند خود جلوگیری کند. هنگامی که کودک خردسال این پدر مشغول بازی و پایین آمدن از مبل بود، ناگهان تعادل خود را از دست داد ولی قبل از اینکه با سر فرود بیاید، پدرش او را نجات داد. بیشتر بخوانید: سقوط دختربچه دو ساله از طبقه دوم ساختمان بر اثر اقدام دیوانه وار مربی مهد کودکانتهای پیام/

راننده پورشه کورس مرگ در اصفهان در زندان! / آنها خواهر و برادر بودند! + فیلم

رکنارکنا15 ساعت قبل
همچنین موضوع برخورد با مقصران تصادف جنجالی در خیابان کارگر اصفهان یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «درخواست اشد مجازات برای دختر و پسر پورشه‌سوار اصفهانی» بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: پسر جوان راننده پورشه که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. محمدرضا خدادوست اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دوردور کردن و کورس گذاشتن در خیابان‌ها نظم جامعه را به هم بریزند. وی با بیان این که پرونده راننده خاطی تحویل مراجع قضایی شده، ادامه داد: پسر جوان که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. خدادوست خاطرنشان کرد: خانمی که در تصویر حضور دارد خواهر راننده بوده و در رابطه با برخورد با وی منتظر دستور قضایی هستیم.

(ویدئو) اقدام وحشیانه زن ۲۵ ساله، جان پیرمرد را گرفت!

فراروفرارو19 ساعت قبل
در لاس وگاس آمریکا، پیرمردی بر اثر جراحات ناشی از یک درگیری جان باخت. بر اساس تصاویری که پلیس لاس وگاس از صحنه نزاع منتشر کرده، زن جوان ۲۵ ساله‌ای پس از جر و بحث با سایر مسافران، پیرمردی که او به آرامش دعوت کرده بود را به بیرون پرتاب کرد. پیرمرد پس از یک ماه در بیمارستان جان خود را از دست داد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
او با اشاره به این که جمعیت، عامل سرمایه انسانی است: جمعیت دهان هایی برای خوردن نیستند بلکه دست هایی هستند برای کار کردن و مغزهایی هستند برای فکر کرد و جمعیت یکی از عوامل قدرت است و جمعیت از مبانی حفظ پرستیژ بین المللی و قدرت کشور است البته جمعیت باکیفیت. مشفق با اشاره به رابطه معکوس سطع توسعه با نرخ جمعیت گفت: اکنون مهاجرت هم نقش به سزایی در کاهش جمعیت دارد که باید به آن هم توجه کرد. این کارشناس گفت: باید بدون شتابزدگی و با گفتمان سازی مسائل جمعیتی را حل کنیم. محزون گفت: میزان رشد جمعیت به ۱٫۴ درصد رسیده است و با این روند در سال ۱۴۰۰ سهم جمعیت بالای ۶۰ سال از مرز ۱۰ درصد عبور خواهد کرد و با همین روند در سال ۱۴۳۰ به ۲۶ درصد خواهد رسید. مروتی گفت: باید فرهنگ سازی کنیم مردم الان بیشتر از ۲ فرزند نمی‌خواهند حتی اگر وضع اقتصادی شان بهتر شود.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای رفع محرومیت‌ها و‌کمک به مردم محروم و آسیب دیده از سیل فروردین ۹۸ و جدیت در جبران خسارت وارده به خانواده‌های ضعیف و به منظور مساعدت در بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده در روستا‌ها و شهر‌های آسیب دیده در استان‌های سیل زده، تفاهم نامه‌ای بین ستاد اجرایی فرمان امام به نمایندگی رئیس ستاد اجرای فرمان امام محمد مخبر و رئیس بنیاد مسکن امضا شد. موضوع این تفاهم نامه؛ کمک در تامین بخشی از نیاز‌های مالی مورد نیاز بازسازی جهت تکمیل و تعمیر واحد‌های مسکونی آسیب دیده در سکونتگاه‌های شهری و روستایی مناطق سیل زده است.

اخبار بیشتر