گمانه زنی لیست ۲۳ نفره تیم ملی برای جام ملت‌ها
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

گمانه زنی لیست ۲۳ نفره تیم ملی برای جام ملت‌ها

آخرین تلاش مصدومان برای حضور در لیست نهایی

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
آخرین تلاش مصدومان برای حضور در لیست نهایی
مصدومان حاضر در اردوی تیم ملی با حضور در تمرینات ریکاوری، آخرین تلاش های خود برای حضور در لیست نهایی به کار بستند.

به گزارش «ورزش سه»، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد، علی قلی زاده، علی کریمی، پورعلی گنجی و … بازیکنان هستند که امیدها روی آنها برای حضور در جام ملت‌های آسیا فراوان بود اما مصدومیت این بازیکنان، این روزها همه فوتبالی‌ها را نگران حضور آنها در این دیدارها کرده است.

در حالی که قرار است امروز کارلوس کی روش لیست نهایی خود را برای حضور در بازی‌های امارات کند تمامی بازیکنان در تمرین ریکاوری حضور یافتند. مصدومان تیم ملی نیز از جمله نفراتی بودند که با حضور در سالن وزنه آخرین تلاش‌های خود برای حضور در لیست نهایی را به کار بستند.

در بحث انتخاب بازیکنان نهایی، کارلوس کی روش جلسه‌ای طولانی با پزشکان خواهد داشت تا درباره احتمال بهبودی برخی از بازیکنان مصدوم حاضر در اردو تصمیم گیری نهایی شود.

آخرین تلاش مصدومان برای حضور در لیست نهایی - 5آخرین تلاش مصدومان برای حضور در لیست نهایی - 6آخرین تلاش مصدومان برای حضور در لیست نهایی - 7

خواندن خبر در سایت منبع

شاگردان کی‌روش ریکاوری کردند

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
شاگردان کی‌روش ریکاوری کردند
صبح امروز بازیکنان تیم ملی تمرینات ریکاوری خود را زیر نظر کادر فنی پیگیری کردند.
شاگردان کی‌روش ریکاوری کردند - 0

به گزارش خبرورزشی، بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان صبح امروز با حضور در سالن کمپ اسپایر تمرینات ریکاوری خود را زیر نظر کادرفنی پیگیری کردند.

در تمرین صبح امروز مرتضی پورعلی‌گنجی، وحید امیری و سیدمجید حسینی هم که شب گذشته به تیم ملی ملحق شدند، حضور داشته و با بازیکنان تمرین کردند.

لازم به توضیح است که تنها امیر عابدزاده که صبح امروز به اردوی تیم ملی ملحق شده است در این تمرین حضور نداشت.

تیم ملی فوتبال کشورمان دیروز (دوشنبه) در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی فوتبال فلسطین قرار گرفت که این دیدار با نتیجه تساوی یک - یک به پایان رسید.

شاگردان کی‌روش ریکاوری کردند - 7شاگردان کی‌روش ریکاوری کردند - 8شاگردان کی‌روش ریکاوری کردند - 9

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال ۴ حذف خبرساز توسط کی‌روش

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
احتمال ۴ حذف خبرساز توسط کی‌روش
وضعیت مصدومان تیم ملی کار کی‌روش را برای انتخاب لیست 23 نفره سخت کرده است؛ شاید او مجبور شود علیرضا جهانبخش، سعید عزت اللهی، کاوه رضایی و علی قلی زاده را خط بزند.

به گزارش «ورزش‌سه»، در تصاویری که این روزها از کارلوس کی روش در اردوی قطر مخابره می‌شود لبخند ضمیمه صورت او است و طوری وانمود می‌کند که در اگرچه برای کسب موفقیت در جام ملت‌ها مصمم است اما روحیه بالایی نیز دارد. او اما دغدغه‌های زیادی را در روزهای منتهی به مهم‌ترین تورنمنت ملی فوتبال آسیا در ذهن دارد. دغدغه هایی که مهم ترینش در کوتاه مدت به انتخاب لیست نهایی برای حضور در جام ملت‌های آسیا است.

کی روش در حالی طبق گفته خودش فردا فهرست لیست نهایی را اعلام می‌کند که حالت‌های عجیبی برای شاگردانش پیش آمده و کار او را سخت‌تر کرده است. مصدومیت چند بازیکن کلیدی و تعدد حضور ستاره‌ها در برخی پست‌ها شرایط عجیبی برای سرمربی تیم ملی ایجاد کرده و او حالا باید یکی از حساس‌ترین تصمیمات دوران مربیگری خود را بگیرد. خصوصا حالا که همه از تیم ملی انتظار قهرمانی در آسیا دارند و کی روش می‌داند فرصتی برای اشتباه کردن ندارد.

در ادامه به بررسی شرایط بازیکنانی پرداخته‌ایم که شانس حضور در تیم ملی را دارند و البته به صورت پست به پست وضعیت نفرات مورد ارزیابی قرار گرفته است.

دروازه‌بان؛ یکی قطعی است، یکی حذف می‌شود

گزینه ها: علیرضا بیرانوند، سیدحسین حسینی، امیرعابدزاده و پیام نیازمند.

گمانه‌زنی‌ها: اگرچه در حال حاضر علیرضا بیرانوند، سیدحسین حسینی و پیام نیازمند در اردوی قطر حضور دارند، اما امیرعابدزاده که با ماریتیمو درگیر مسابقات داخلی لیگ پرتغال است نیز در بین ۴ دروازه بان مورد نظر کارلوس کی روش قرار دارند. در این بین حضور علیرضا بیرانوند در جام ملت‌ها با توجه به سابقه‌ای که این دروازه بان در ماه‌های گذشته داشته و عملکرد خوبش در جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا قطعی است و یک نفر خط خواهد خورد. به عبارت بهتر از بین حسینی، نیازمند و عابدزاده یک نفر به جام ملت‌ها نمی‌روند.

احتمال ۴ حذف خبرساز توسط کی‌روش - 7

خط دفاع؛ ۲ مدافع مسافر امارات نمی‌شوند

گزینه ها: رامین رضاییان، وریا غفوری، مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، محمدرضا خانزاده، سیدمجید حسینی، روزبه چشمی، حسین کنعانی زادگان، احسان حاج صفی، میلاد محمدی.

گمانه‌زنی‌ها: طبق عرف کی روش در خط دفاعی احتمالا دو مدافع راست، دو مدافع چپ و ۴ مدافع وسط را به جام ملت‌های آسیا می‌برد. در دفاع راست با توجه به اینکه صادق محرمی به اردوی قطر نرفته حضور وریا غفوری و رامین رضاییان تقریبا قطعی است. در دفاع چپ هم تقریبا می‌شود حدس زد که احسان حاج صفی و میلاد محمدی در جام ملت‌ها قطعی است.

اما در پست دفاع وسط بازیکنان بیشتری زیادی حضور دارند؛ مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، محمدرضا خانزاده، سیدمجید حسینی، روزبه چشمی و حسین کنعانی زادگان ۶ مدافع وسط مد نظر کی‌روش برای جام ملت‌ها هستند که از بین آنها ۲ نفر باید قید سفر به امارات را بزنند.

به طور کلی ۱۰ بازیکن در خط دفاعی شانس حضور در جام ملت‌ها را دارند که ۲ نفر از از آنها نمی‌توانند با توجه به محدودیت اعلام لیست ۲۳ نفره نهایی در این فهرست قرار بگیرند.

خط هافبک؛ لشگر مصدومان و کار سخت کی روش

گزینه ها: سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی، احمد نوراللهی، سامان قدوس، اشکان دژاگه، علی کریمی، وحید امیری، مسعود شجاعی وعلیرضا جهانبخش، علی قلی زاده و مهدی ترابی.

مصدومان: سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، علی کریمی و علی قلی زاده.

گمانه‌زنی‌ها: با توجه به سیستمی که کارلوس کی روش برای تیم ملی در نظر می‌گیرد احتمالا ۳ یا ۴ هافبک تدافعی به امارات سفر خواهند کرد. در حال حاضر سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی و علی کریمی هافبک‌های تدافعی حاضر در اردو هستند و از سوی دیگر احمد نوراللهی نیز توانایی بازی در این پست را دارد. ضمن اینکه روزبه چشمی نیز اگرچه در تیم کی روش همواره دفاع وسط بوده اما در برخی مسابقات از جمله بازی دیروز مقابل فلسطین به عنوان هافبک تدافعی به میدان رفته است. از سوی دیگر احتمالا کی روش ۸ یا ۹ بازیکن را در خط هافبک به جام ملت‌ها می‌برد که در این شرایط پیش بینی می‌شود ۳ نفر از آنها هافبک دفاعی باشند. یعنی از میان عزت اللهی، ابراهیمی و کریمی اگر مصدومیت عزت اللهی و کریمی دردسر ساز نشود و بتوانند تیم را همراهی کنند هر سه نفرشان به جام ملت‌ها می‌روند.

از سوی دیگر کی روش مجبور خواهد بود ساز بین سامان قدوس، اشکان دژاگه، وحید امیری، مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده و مهدی ترابی حداقل دو یا سه نفر را خط بزند. اتفاقی که با توجه به مصدومیت جهانبخش و قلی زاده شاید کار کی روش را سخت‌تر کند.

احتمال ۴ حذف خبرساز توسط کی‌روش - 19

خط حمله؛ دغدغه شیرین آقای سرمربی

گزینه ها: سردار آزمون، مهدی طارمی، علی علیپور، کریم انصاری فرد و کاوه رضایی.

مصدوم: کاوه رضایی.

گمانه زنی ها: کی روش در حال حاضر ۵ مهاجم خوب دارد که می‌تواند از آنها در ترکیبش استفاده کند. اگرچه او در گذشته نشان داده به طارمی، آزمون و انصاری فرد بیشتر از علیپور و کاوه رضایی اعتقاد دارد اما احتمالا برای جام ملت‌ها علاوه بر ۳ مهاجم مذکور از بین علیپور و رضایی نیز یکی را به جام ملت‌ها ببرد تا در مواقع لزوم از آنها در خط حمله استفاده کند.

مصدومان، دغدغه اصلی

از جمع بازیکنانی که نام شان برده شدعلیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، سعید عزت اللهی و کاوه رضایی مصدوم هستند و احتمال اینکه حداقل دور گروهی جام ملت‌ها را از دست بدهند هم هست. با توجه به اینکه هر ۴ بازیکن جزو لژیونرها هستند و البته در پست‌های حساسی نیز حضور دارند، کی‌روش نمی‌داند چه تصمیمی را باید در قبال آنها اتخاذ کند. دغدغه اصلی نیز درباره جهانبخش و عزت اللهی است که حضورشان بسیار ارزشمند محسوب می‌شود و سرمربی تیم ملی به راحتی نمی‌تواند قید آنها را بزند.

احتمال ۴ حذف خبرساز توسط کی‌روش - 26

کدام بازیکنان حذف می‌شوند؟

با بررسی همه شرایط درباره لیست تیم ملی در حال حاضر ۳۰ بازیکن شانس حضور در جام ملت‌های آسیا را دارند که کی روش مجبور است ۷ نفر از آنها را خط بزند. قطعا یکی از خط خورده‌ها دروازه بان خواهد چراکه بیشتر از ۳ دروازه بان به هیچ تورنمنتی نمی‌روند. در خط دفاعی ۲ بازیکن خط خواهند خورد و ۳ نفر از هافبک‌ها نیز احتمالا شانس حضور در جام ملت‌ها را از دست می‌دهند. یکی از ۵ مهاجم کی روش نیز به نظر می‌رسد نتواند بلیت حضور در امارات را رزرو کند تا ۸ خط خورده بزرگ معرفی و فهرست ۲۳ نفره نهایی تیم ملی تکمیل شود.

*به نظر شما کدام بازیکنان از لیست نهایی تیم ملی برای جام ملت های آسیا خط می خورند؟

خواندن خبر در سایت منبع

عزت اللهی کی‌روش را دو به شک کرد

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
عزت اللهی کی‌روش را دو به شک کرد
بدشانسی های ستاره کلیدی تیم ملی تمام شدنی نیست تا جایی که ممکن است کی روش در غیاب او تیمش را در مرحله گروهی به مصاف رقبا بفرستد.

به گزارش «ورزش سه»، سعید عزت الهی بعد از مصدومیتی که در اردوی دو ماه گذشته تیم ملی در تهران گریبانگیرش شد هنوز نتوانسته مجوز بازگشت به تمرینات گروهی و بازی‌های باشگاهی را دریافت کند. این بازیکن جوان که در میانه میدان ایران نقش کلیدی برعهده دارد با وجود این که ابراز امیدواری کرده در آخرین روزهای سال ۲۰۱۸ تمریناتش را آغاز کند در شرایطی به اردوی ایران در دوحه پیوست که هنوز مجوز تمرین ندارد.

شرایط مبهم این بازیکن تا جایی پیش رفت که گفته شد نتایج آخرین آزمایشات و تست‌های پزشکی از پای مصدوم این بازیکن نشان داد دو تا سه هفته دیگر زمان نیاز است تا این بازیکن شرایط تمرین را پیدا کند و به زمین چمن بازگردد. اتفاقی که شوک بزرگی به اردوی تیم ملی و کارلوس کی روش وارد کرد چون به این ترتیب عزت الهی عملا هر سه بازی مرحله گروهی برابر یمن، ویتنام و عراق را از دست خواهد داد.

با این تفاسیر زمان بازگشت سعید عزت الهی به کارهای تیمی و گروهی درست زمانی است که اگر در فهرست مرد پرتغالی قرار بگیرد، هیچ کمکی به ایران در سه بازی اول نخواهد کرد و باید از روی سکوها شاهد تلاش سایر ملی پوشان ایران باشد. اتفاقی که ممکن است زمینه کنار رفتن او از فهرست نهایی تیم ملی را نیز فراهم کند چون ریسک سرمایه گذاری روی این بازیکن مصدوم آن هم در تورنمنتی فشرده مثل جام ملت‌ها که هفت بازی متوالی تا قهرمانی زمان می‌برد کمی برای کی روش سنگین خواهد بود.

سعید عزت اللهی خود در ارتباط با آخرین وضعیتش به خبرگزاری فارس گفت: «هشت هفته مداوم تحت درمان بودم و تمرینات زیادی برای بهبودی انجام دادم. در این مدت در باشگاه ردینگ به درمان پرداختم و حالا هم در اردوی تیم ملی حضور دارم. در این ۸ هفته خیلی کار کردم ولی تاندون هایم هنوز شل است و سخت می‌توانم شوت بزنم، ۲ هفته دیگر هم باید کار کنم و شاید اگر بخواهم به بازی‌ها برسم ممکن است ۲ بازی اول را از دست بدهم. البته همه چیز با نظر کی روش خواهد بود».

این اتفاق در حالی علنی شد که تا ۲۴ ساعت آینده کارلوس کی روش و دستیارانش در کادر فنی تیم ملی ایران باید فهرست نهایی و ۲۳ نفره خود را انتخاب و معرفی کنند. ساعات و دقایقی دشوار و تعیین کننده برای مرد پرتغالی که نه تنها با بحران مصدومیت عزت الهی که با شرایطی مشابه برای جهانبخش و قلی زاده نیز روبرو است. کی روش که خوب می‌داند در جام ملت‌های آسیا نیاز به بازیکنانی آماده و سرحال دارد نه مصدوم برای انتخاب سه ستاره مصدوم در فهرست نهایی خود با تردیدهای زیادی روبرو است و برای بسیاری این سئوال پیش آمده که کارلوس چگونه از این پیچ انتخابی سرنوشت ساز عبور خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، در طول ۴سال حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس همواره این مربی اخلاق‌گرا در فصل نقل‌وانتقالات با خط زدن و کنار گذاشتن مهره‌هایی اسم و رسم‌دار باعث تعجب تمامی اهالی فوتبال شده است از طارمی، مسلمان و رضاییان گرفته تا آخرین این نام‌های بزرگ که گادوین منشا بود. اکنون بازهم شاهد چنین تصمیماتی از سوی سرمربی موفق قهرمان لیگ برتر ایران و لیگ قهرمانان آسیا خواهیم بود. برانکو در فهرست بازیکنانی که برای فصل آینده مدنظر دارد بر روی نام ۳ستارۀ بزرگ و نامدار خود خط قرمز کشیده است تا برای چندمین بار باعث سورپرایز همگان شود. هنوز به طور مشخص نام این ۳ستاره رسانه‌ای نشده است اما گویا این بازیکنان از باتجربه‌ها و بازیکنان معروف باشگاه به حساب می‌آیند که در طول فصل گذشته حاشیه‌هایی را برای تیم وجود آورده‌اند. باید منتظر ماند و دید که با وجود این اخبار، این‌بار کدام ستاره‌ها با غضب این مربی قاطع روبرو می‌شوند و در نهایت نیز مجبو به ترک سرخ‌پوشان خواهند شد.
جام نیوزجام نیوز16 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، بعد از انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت استقلال، مدیران این تیم به دنبال جانشین خارجی برای شفر هستند تا در کنار مجیدی لیگ نوزدهم را برای قهرمانی آغاز کنند. یکی از این گزینه‌ها مامیچ سرمربی سابق الهلال می‌باشد که به گفته برخی‌ها به شدت به نیمکت آبی‌ها نزدیک است. لازم به ذکر است در صورتی که مامیچ هدایت استقلال را بر عهده بگیرد، عمر خربین مهاجم سابق آبی‌های عربستانی نیز، صید بزرگ بعدی مدیران استقلال خواهد بود. گفتنی است خربین تا کنون چندین بار با پیشنهاد آبی‌های تهرانی روبه‌رو شده است ولی پیوستن او در این تابستان به استقلال با حضور مامیچ در تهران، دور از ذهن نخواهد بود.
روزنوروزنو17 ساعت قبل
استقلال عصر دیروز راهی امارات شد تا آخرین بازی خودش در این فصل فوتبالی را برگزار کند. این بازی تشریفاتی بوده و تمام ذهن مدیران و مربیان باشگاه معطوف به یارگیری برای فصل آینده است. در این میان قبل از حضور کاروان استقلال در فرودگاه امام (ره) و پرواز به دبی اتفاقات خاصی پیرامون پرونده یارگیری تیم در لیگ نوزدهم رخ داد. این‌طور که خبر رسیده جدایی گادوین منشا از استقلال قطعی شده و این بازیکن پس از پایان مسابقه با العین دیگر عضوی از آبی‌پوشان پایتخت نخواهد بود. طبق آخرین شنیده‌ها، جدایی منشا صبح دیروز تا حدود ۹۹ درصد قطعی شد و فرهاد مجیدی بنا بر دلایل فنی و… ترجیح می‌دهد دیگر با او در فصل آینده کار نکند.
وانانیوزوانانیوز18 ساعت قبل
استقلال نیاز دارد که ۴، ۵ مهره کلیدی فصل گذشته را حفظ کند و در کنار آن حتما ۳، ۴ خرید خوب هم انجام دهد. کسانی که تأثیرگذار باشند و به قول معروف در بازی‌های بزرگ بازی را برای استقلال درآوردند. از طرفی امکان بازگشت امثال تیام و امید ابراهیمی خیلی کم است، چون پول زیادی می‌خواهند، ولی به هر حال گزینه‌هایی در ذهن کادر فنی استقلال هست که شاید با ارقامی به مراتب پایین‌تر جذب شوند. نکته مهم در مورد نقل و انتقالات استقلال این است که خود سرمربی باید بازیکن بگیرد تا خودش هم جوابگو باشد. در آن صورت فرهاد لیست موردنظرش را به فتحی تحویل می‌دهد، اما در شرایط فعلی نمی‌خواهد بی‌گدار به آب بزند.
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، گادوین منشا در نقل‌وانتقالات نیم فصل و با جنجال‌ها و سر و صدای فراوان با جدایی از پرسپولیس به استقلال پیوست اما هیچ‌گاه نتوانست در این تیم مثمر ثمر باشد و حتی در مقطعی از سوی فرهاد مجیدی کنار گذاشته شد و در نهایت نیز با نظر باشگاه استقلال از این تیم جدا شد. اکنون و به فاصلۀ چند ساعت از جدایی این مهاجم نیجریه‌ای از جمع آبی‌پوشان، منشا با انتشار تصویری تمسخرآمیز از خودش در اینستاگرام به یکی از شخصیت‌های هالیوودی اشاره کرده است تا به این شکل نشان دهد خبر جدایی از تیمش تاثیری روی او و روحیه‌اش نگذاشته است. منشا با این حرکت باید منتظر واکنش منفی هواداران متعصب استقلال در فضای مجازی باشد و خود را آمادۀ یک جنجال بزرگ دیگر کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت فدراسیون تیراندازی با کمان، اردوی تیم ریکرو و کامپوند از ۳۱ اردیبهشت ماه در سایت آزادی آغاز شده و تا ١٥ خرداد ادامه خواهد داشت. قرار بود از بین ٥ کماندار دعوت شده در اردوی مردان ریکرو، پس از رکوردگیری‌ها و برگزاری مسابقات انتخابی سه نفر برتر راهی هلند شوند. مسابقات انتخابی درون اردویی برگزار شد و در نهایت میلاد وزیری، صادق اشرفی و رضا شبانی توانستند مجوز حضور در رقابت‌های جهانی هلند را کسب کنند. به این ترتیب تیم ریکرو بانوان با ترکیب زهرا نعمتب، شیوا شجاع‌مهر و نیلوفر علیپور و تیم ریکرو مردان با ترکیب میلاد وزیری، صادق اشرفی و رضا شبانی در رقابت‌های جهانی هلند شرکت خواهند کرد. کمانداران کشورمان ۱۸ خردادماه راهی هلند می‌شوند تا در مسابقات جهانی و کسب سهمیه حضور داشته باشند.

اخبار بیشتر