1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

جاماندگان جام ملت‌های آسیا

عزت‌اللهی جام ملت‌ها را از دست داد

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
عزت‌اللهی جام ملت‌ها را از دست داد
سعید عزت اللهی هافبک تیم فوتبال ردینگ به دلیل مصدومیت شانس حضور در جام ملت های آسیا را از دست داد.

به گزارش «ورزش سه»، سعید عزت اللهی پس از جام جهانی روسیه و در یکی از تمرینات تیم ملی دچار آسیب دیدگی شد تا هم از ترکیب ردینگ خارج شود و هم اردوهای تیم ملی را در آستانه آغاز جام ملت‌های آسیا از دست بدهد.

طی هفته‌های اخیر ابهامات زیادی در خصوص پای آسیب دیده عزت اللهی وجود داشت و آزمایشات متعددی انجام شد تا امکان حضور این بازیکن در جام ملت‌ها بررسی شود و در نهایت مشخص شد، عزت اللهی نمی‌تواند در این رقابت‌ها حضور داشته باشد و حالا کی روش مانند دیدار برابر مراکش باید چاره‌ای برای غیبت این بازیکن بیاندیشد.

بی شک این خبر برای کی روش که در جام جهانی برنامه‌های خود را مطابق با این بازیکن طرح ریزی کرده بود و عزت اللهی هم پس از غیبت برابر مراکش در دو دیدار دیگر خوب عمل کرد، نمی‌تواند خوشایند باشد ولی سرمربی پرتغالی تیم ملی در پست هافبک تدافعی بازیکنانی نظیر امید ابراهیمی، علی کریمی و احمد نوراللهی را در اختیار دارد که حالا خط خوردن عزت اللهی از لیست نهایی تیم ملی می‌تواند زمینه ساز حضور یکی از بازیکنان نامبرده در جام ملت‌ها شود؛ بازیکنی که در صورت حضور عزت اللهی نمی‌توانست راهی امارات شود.

خواندن خبر در سایت منبع

جهانبخش: هنوز نمی‌دانم به جام ملت‌ها می‌رسم یا نه

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
جهانبخش: هنوز نمی‌دانم به جام ملت‌ها می‌رسم یا نه
مهاجم تیم ملی ایران درباره مصدومیتش می گوید؛ امیدوارم به بازی‌ها برسم و بتوانم کنار تیم‌ملی باشم اما فعلا نمی‌توانم در این باره چیز زیادی بگویم.
جهانبخش: هنوز نمی‌دانم به جام ملت‌ها می‌رسم یا نه - 0

به گزارش خبرورزشی، یکی از بدشانس‌ترین بازیکنان تیم ملی، بی‌شک علیرضا جهانبخش است. مصدومیت‌های متوالی دست از سر این بازیکن بر نمی‌دارند اما با این حال علیرضا معتقد است که این اتفاق‌ها را به فال نیک می‌گیرد: «قطعا در وقوع هر اتفاقی حکمتی وجود دارد. من هم معتقدم پشت این آسیب‌دیدگی هم حکمتی است.»

جهانبخش در طول چند سال اخیر بارها از ناحیه همسترینگ دچار مصدومیت شده و این بار هم آسیب‌دیدگی او در همین بخش از پایش است. او درباره اتفاق‌هایی که برایش می‌افتد و اجازه نمی‌دهد همیشه و در طول یک فصل در زمین باشد، می‌گوید: «آخرین بار در تمرین مصدوم شدم و خیلی ابتدایی آسیب دیدم. نمی‌دانم چه شد اما یک لحظه احساس کردم که نمی‌توانم راه بروم.»

حالا شرایط چطور است؟ جهانبخش اینگونه توضیح می‌دهد: «شرایط خوب است، یعنی بهتر از قبل است. تلاش خودم این است که بتوانم در سریع‌ترین زمان ممکن برگردم و برای تیمم بازی کنم. من حتی می‌توانستم مقابل برنلی بازی کنم ولی به خاطر ترس از تشدید این آسیب‌دیدگی گفتیم بهتر است یک هفته دیگر بیرون بمانم. یعنی همه چیز کاملا خوب به نظر می‌رسید اما نمی‌دانم چرا دوباره آسیب دیدم. تازه روی پایم فشار زیادی هم نیاورده بودم.»

چرا علیرضا اینقدر مصدوم می‌شود. خودش که از حکمت حرف می‌زند و می‌گوید: «نمی‌دانم چه بگویم و چه پاسخی به این سوال شما بدهم. متأسفانه این آسیب‌دیدگی همسترینگ دوباره سراغ من آمد اما تلاش می‌کنم آن را پشت سر بگذارم و با آمادگی کامل به زمین برگردم.»

آیا ممکن است علیرضا جام ملت‌های آسیا را از دست بدهد؟ بال ایرانی برایتون پاسخ روشنی به این سوال نمی‌دهد: «فعلا چیزی مشخص نیست. امیدوارم که به بازی‌ها برسم و بتوانم کنار تیم‌ملی باشم. حالا قرار شده پزشکان جواب نهایی را بدهند و مشخص شود تست پایم چطور بوده است. فعلا نمی‌توانم در این باره چیز زیادی بگویم. این مصدومیت‌ها هم قطعا من را عقب می‌اندازد ولی خدا را شکر مربی به کارم ایمان دارد. انگیزه‌ام را از دست نمی‌دهم و تلاش می‌کنم هر چه زودتر برگردم و بتوانم بازی کنم.»

جهانبخش به جام ملت‌های آسیا می‌رسد؟

علیرضا جهانبخش دوشنبه به اردوی تیم ملی در قطر رسید و تماشاگر بازی ایران- فلسطین هم بود. او درباره این بازی کوتاه صحبت می‌کند: «بازی را دیدم و اتفاقا مسابقه خوبی هم بود. قطعا کار ما در جام ملت‌ها سخت است اما امیدواریم که بتوانیم نتایج درخشانی کسب کنیم و در نهایت با دست پر به ایران برگردیم.»

از جهانبخش درباره تیم ملی و انتظار قهرمانی سوال می‌پرسیم که او می‌گوید: «سخت است. چون واقعا هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست. درهر صورت مردم توقع دارند و ما هم تمام تلاش خودمان را می‌کنیم تا بتوانیم بهترین نتیجه که همان قهرمانی است را کسب کنیم. امیدوارم که اتفاق‌های خوبی برای تیم ملی در جام ملت‌ها بیفتد. هر چند که نباید از قدرت سایر رقبا هم غافل شویم.»

خواندن خبر در سایت منبع

چشمی - ابراهیمی؛ این زوج به جام ملت‌ها می‌رسند؟

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
چشمی - ابراهیمی؛ این زوج به جام ملت‌ها می‌رسند؟
زوج هافبک دفاعی سابق استقلال در انتظار لیست نهایی کی روش هستند تا شاید بتوانند در کنار هم بازی کنند.

به گزارش «ورزش سه»، امید ابراهیمی و روزبه چشمی دو بازیکنی هستند که در استقلال بارها در کنار هم در پست روزبه چشمی به میدان رفتند اما کی روش چشمی را در پست دفاع وسط به تیم ملی دعوت کرد تا او در استقلال هم تغییر پست بدهد.

با این حال چشمی در بازی دوستانه شب گذشته تیم ملی برابر فلسطین در پست هافبک دفاعی به زمین رفت تا این شائبه به وجود بیاید که با توجه به مصدومیت سعید عزت اللهی کی روش قصد دارد در جام ملت‌ها از او در پست هافبک دفاعی استفاده کند.

چشمی - ابراهیمی؛ این زوج به جام ملت‌ها می‌رسند؟ - 4

چشمی تا زمانی که در زمین بود دروازه تیم ملی باز نشد اما در اواسط نیمه دوم او جایش را به امید ابراهیمی داد و در نهایت فلسطین در دقیقه ۹۰ موفق شد دروازه ایران را باز کند.

امید ابراهیمی و روزبه چشمی دو ستاره تیم ملی هستند که امیدوار هستند کی روش نام آنها را در لیست نهایی تیم ملی قرار بدهد و آنها بتوانند مسافر جام ملت‌ها بشوند و دومین تورنمنت مهم فوتبالی خود را تجربه کنند.

عکس: نعیم احمدی

خواندن خبر در سایت منبع

علی الحبسی جام ملت‌های آسیا را از دست داد

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
علی الحبسی جام ملت‌های آسیا را از دست داد
فدراسیون فوتبال عمان در خبری شوکه کننده برای طرفداران این کشور از غیبت کاپیتان و سنگربان مشهور خود در جام ملت های آسیا خبر داد.

به گزارش «ورزش سه»، علی الحبسی دروازه بان ۳۶ ساله باشگاه الهلال و تیم ملی عمان به دلیل آسیب دیدگی از فهرست نهایی و ۲۳ نفره کنار گذاشته شد تا در فاصله کمتر از دو هفته شوک بزرگی به اردوی عمانی‌ها وارد شود.

فدراسیون فوتبال عمان در خبری فوری نوشت: «علی الحبسی به دلیل مصدومیت شدید عضلانی در تمرینات باشگاه الهلال و غیبت سه هفته‌ای از فهرست نهایی تیم ملی برای بازی‌های جام ملت‌های آسیا کنار گذاشته شد».

علی الحبسی جام ملت‌های آسیا را از دست داد - 4

علی الحبسی که از دو سال پیش پیراهن الهلال را برتن کرد در فصل جاری لیگ عربستان سنگربان اول تیم محبوب شهر ریاض بود و از آمادگی بسیار بالایی بهره می‌برد. این گلر مشهور حاشیه خلیج فارس بعد از سال‌ها بازی در لیگ جزیره برای ویگان آتلتیک و ردینگ یکی از امیدهای اصلی عمانی‌ها برای جام ملت‌ها قلمداد می‌شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشهورترین دروازه‌بان عرب به جام ملت‌ها دعوت نشد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مشهورترین دروازه‌بان عرب به جام ملت‌ها دعوت نشد
سنگربان سرشناس الهلال عربستان به تیم ملی فوتبال عمان برای حضور در جام ملت‌های آسیا 2019 دعوت نشد.

علی الحبسی، مشهورترین و بهترین دروازه‌بان عرب در این چند سال اخیر بوده که سابقه حضور در لیگ برتر انگلیس را در کارنامه دارد و این نخستین دروازه‌بان عرب زبان تاریخ است که چنین افتخاری را به دست آورده است.

فدراسیون فوتبال عمان اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم‌ ‌ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا را اعلام کرده است که در بین آنها نام الحبسی به چشم نمی‌خورد.

فدراسیون فوتبال عمان دلیل دعوت نشدن این سنگربان سرشناس الهلال عربستان را مصدومیت اعلام کرده است. الحبسی در بازی الهلال مقابل الاهلی در لیگ عربستان مصدوم شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱20 ساعت قبل
اختصاصی | برانکو ایوانکوویچ در نقل‌وانتقالات تابستانی به شدت به دنبال ستارۀ لژیونر فوتبال ایران است. سرمربی کروات سرخ‌پوشان در نظر دارد تا با جذب چند بازیکن در پست مدافع علاوه بر از بین بردن ضعف تیمش دیگر با کمبود بازیکن در این پست مواجه نشود. با توجه به بالا رفتن سن جلال حسینی و مصدومیت‌های پر تعداد این بازیکن و شجاع خلیل‌زاده حضور پورعلی گنجی در جمع سرخ‌پوشان کاملا ضروری می‌باشد. البته پرسپولیس در این راه با مشکل بزرگی مواجه است و آن‌هم باقی‌ماندن ۲سال از قرارداد ۳سالۀ پورعلی گنجی با العربی قطر است. پرسپولیس در فصل گذشته تا آستانۀ ثبت قرارداد با این بازیکن پیش رفت اما مصدومیت و سردرگمی این مدافع مانع از نهایی شدن قرارداد بین دو طرف شد.

هدف گیری برای کسب سهمیه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ برای سومین فصل متوالی موفق شد پرسپولیس را به رتبه نخست فوتبال باشگاهی کشور برساند. موفقیت‌های متوالی سرمربی پرسپولیس باعث شد تا وی با وجود اینکه یکسال دیگر از قراردادش با پرسپولیس باقی مانده است پیشنهادات مختلفی را از تیم‌های باشگاهی کرواسی، چین، ازبکستان و مصر دریافت کند. برانکو ایوانکوویچ به دلیل طلب حدود ۵۰۰ هزار یورویی خود از پرسپولیس می‌تواند قراردادش را به طور یکطرفه فسخ کند و به باشگاه‌هایی که خواهان او هستند نقل مکان کنند. با این حال سرمربی پرسپولیس در آخرین جلسه خود با دستیارانش به این نتیجه رسیده است فصل آینده را به طور قطعی در پرسپولیس بماند و این تیم را برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا آماده کند. موضوعی که خیال هواداران پرسپولیس را برای ماندن برانکو راحت می‌کند تا این مربی روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که از ۲۵ اردیبهشت‌ با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی «منچستر» انگلیس آغاز شده بود امشب به پایان رسید. با این نشان نقره تیم ملی تکواندو همچون دوره گذشته رقابت‌های جهانی نتوانست صاحب مدال طلا شود. گوی در نیمه‌نهایی «جواد آچاب» تکواندوکار باسابقه بلژیکی را با نتیجه ۶ بر سه شکست داد و راهی مسابقه پایانی شد. تیم ملی تکواندو با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان در این رویداد حضور پیدا کرد. به نفرات اول تا سوم رقابت‌های جهانی به ترتیب ۱۲۰، ۷۲ و ۴۳٫۲۰ امتیاز در رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
وانانیوزوانانیوز13 ساعت قبل
محمد رشید مظاهری، امیر ارسلان مطهری و کریستین اوساگونا ستاره‌های این فصل تیم اصفهانی بودند که قرارداد شان به پایان رسیده، اما مسئولان ذوب درصدد تمدید قرارداد با آن‌ها هستند. مظاهری در چند سال گذشته یکی از مهره‌های تاثیرگذار ذوب آهن بوده و از این تیم به تیم ملی هم راه پیدا کرد و شنیده می‌شود مایل به تمدید قرارداد نیست تا به پرسپولیس بیاید. پس از پایان لیگ، قرارداد این بازیکن هم به پایان رسید و گفته می‌شود بازهم از استقلال پیشنهاد دارد، اما ذوبی‌ها درصدد تمدید قرارداد او هستند تا همچنان شاگرد منصوریان در نصف جهان باشد. مهاجم نیجریه‌ای جدید ذوب آهن با قراردادی ۶ ماهه در نیم فصل به این تیم پیوست، اما عملکرد فوق العاده‌ای داشت تا ستاره تیمش لقب بگیرد. گفتنی است، قرارداد علیرضا منصوریان نیز با ذوب آهن در پایان فصل به اتمام می‌رسد و قرار است قرارداد ۲ ساله این مربی به زودی امضا شود.

اخبار بیشتر