آیت الله هاشمی شاهرودی در دیدگاه علما
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آیت الله هاشمی شاهرودی در دیدگاه علما

تصویری از محل دفن آیت‌الله هاشمی شاهرودی در حرم حضرت معصومه (س)

انتخابخبرگزاری انتخاب
تصویری از محل دفن آیت‌الله هاشمی شاهرودی در حرم حضرت معصومه (س)
تصویری از آماده‌سازی محل دفن آیت‌الله هاشمی شاهرودی در حرم حضرت معصومه (س) در قم را مشاهده می کنید.

مقتدا صدر: آیت الله شاهرودی پرچمدار مکتب شهید صدر بود

مهرخبرگزاری مهر
مقتدا صدر: آیت الله شاهرودی پرچمدار مکتب شهید صدر بود
رهبر جریان صدر عراق با صدور بیانیه ای درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، مقتدا صدر، درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت.

وی در بیانیه‌ای که دفتر رسانه‌ای وی منتشر کرده، اعلام کرد: با نهات اندوه خبر درگذشت آیت الله شاهرودی را دریافت کردیم. درگذشت ایشان را به ساحت بقیة الله الاعظم (عج) و حوزه‌های علمیه و عموم مومنان تسلیت عرض می‌کنیم.

در ادامه آمده است: شکی نیست که در غیاب این عالم گرانقدر ما یکی از بارزترین پرچمداران مدرسه و مکتب شهید محمد باقر صدر که مناره علم و جهاد بود را از دست دادیم. حوزه عملیه استاد و فقیه برجسته را از دست داد و فقدانش خلاء بزرگی است. برای ایشان از خداوند رحمت طلب می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم که ایشان را در بهشت جای دهد و برای خانواده ایشان صبر طلب می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

علمای بحرین: آیت الله شاهرودی از فرماندهان صف اول بیداری اسلامی بود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
علمای بحرین: آیت الله شاهرودی از فرماندهان صف اول بیداری اسلامی بود
جمعیت علمای بحرین درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

متن بیانیه جمعیت علمای بحرین به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

(إنا لله وإنا إلیه راجعون) البقرة ١٥٦

ضایعه دردناک درگذشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی را به حضرت صاحب الزمان عجل الله فرجه الشریف، مراجع عالی قدر دین و خصوصا آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تسلیت می‌گوییم.

همچنین این مصیبت را به تمام مومنین و مریدان ایشان و خصوصا خانوده مکرم و شاگردان فقیه ش و در راس آنها رهبرمان شیخ عیسی قاسم تسلیت می‌گوییم.

عمر ایشان در راه جهاد، علم و حمایت از حق و مستضعفین پایان یافت، وی در مقدمه مدافعان دین و مقابله با طاغوت و استکبار و همچنین از فرماندهان صف اول بیداری اسلامی که به دست امام خمینی (ره) و شهید صدر به وجد آمد قرار داشت.

ملت بحرین مدیون این مرجع ربانی و مواضع مشهور او در حمایت از ملت و مساله عدالت است. درگذشت ایشان ما را بسیار اندوهگین کرد و حقیقتا در اسلام ثلمه‌ای ایجاد شد که هیچ چیزی جای آنرا پر نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز سید عمار حکیم، رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق در پیامی با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: جامعه اسلامی شخصیت بزرگی که در تمام دوره‌های زندگی‌اش برای گسترش و علو دین اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکرد را از دست داد.

همچنین همام حمودی، رئیس مجلس اعلای عراق در پیامی با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: وی بارزترین شاگرد شهید صدر بود که فقه مدرسه او را فراگرفت و در راه دفاع از استاد و مربی خود شدیدترین انواع شکنجه را از سوی نظام بعث صدامی متحمل شد و به تلاش و جهاد خود برای دفاع از مظلومیت ملت عراق ادامه داد.

از سوی دیگر، حزب دعوت اسلامی عراق در بیانیه‌ای جداگانه با تسلیت درگذشت آیت الله شاهرودی اعلام کرد: آیت الله شاهرودی از بزرگترین اساتید بحث خارج در حوزه‌های علمیه، حامی حزب دعوت اسلامی، شخصیت مورد اعتماد شهید سید محمدباقر صدر و از برجسته‌ترین شاگردان وی بود که در جهاد علیه نظام بعث مشارکت داشت و شدیدترین شکنجه‌ها را در سلول‌های نظام سابق عراق متحمل شد. مرحوم شاهرودی، اولین رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق بود سپس سخنگوی رسانه‌ای این مجلس شد و بعد از آن مسولیت‌های بزرگی در جمهوری اسلامی ایران را برعهده گرفت.

جنبش عصائب اهل الحق عراق نیز با تسلیت درگذشت آیت الله شاهرودی اعلام کرد: ایشان استاد، پژوهشگر و راهنمای بزرگی است که بسیاری از افراد از علم او بهرمند شدند. وی در سرزمین علم و حوزه‌های علمیه یعنی نجف اشرف به دنیا آمد، بزرگ شد و دانش آموخت و از راهنمایی‌های شهید آیت الله سید محمدباقر صدر و دیگر علمای بزرگ بهره برد.

جمعیت علمای عراق نیز در بیانیه‌ای درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت.

براساس این گزارش، مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که به‌دلیل بیماری در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود، شامگاه دوشنبه دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها