1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آخرین اخبار حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد

واکنش دادستان تهران به دستگیری ۲ مسئول در رابطه با تصادف اتوبوس دانشجویان

رکناخبرگزاری رکنا
واکنش دادستان تهران به دستگیری ۲ مسئول در رابطه با تصادف اتوبوس دانشجویان
رکنا: دادستان تهران از بازداشت پیمانکار و مسئول تأسیسات در راستای بررسی ابعاد حادثه تصادف اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد خبر داد.

واکنش دادستان تهران به دستگیری ۲ مسئول در رابطه با تصادف اتوبوس دانشجویان - 1

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در رابطه با بررسی قضایی آخرین وضعیت حادثه تصادف دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات گفت: دو نفر از معاونین بنده پیگیر این موضوع هستند.

وی افزود: بر اساس اعلام بازپرس، هیات ۷ نفره‌ای پیگیر این موضوع هستند و ابعاد مختلف را بررسی می‌کنند.

دولت آبادی از بازداشت چندین نفر در رابطه با این حادثه خبر داد وگفت: پیمانکار و مسئول تاسیسات بازداشت شدندو ۲ نفر از مسولان دانشگاه هم احضار شدند و قرار است تا فردا مراجعه کنند.

دادستان تهران تصریح کرد: قرار است بررسی شود که آیا اتوبوس بیمه بوده و اینکه چه مشکلاتی وجود داشته است. حادثه وقتی تشدید می‌شود که اتوبوس به مخل تاسیسات آب برخورد می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بررسی ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش
میرحمایت میرزاده با ابراز تاسف از حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد و فوت 8 نفر از آنها، گفت: در تماسی که با مسئولان مربوطه داشتیم بحث بریدن ترمز و ایست قلبی راننده مطرح است.

میرحمایت میرزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ضمن تشریح دستور کار جلسه امروز (سه شنبه، ۴ دی‌ماه) این کمیسیون، با ابراز تاسف از حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد و فوت ۸ نفر از آنها، گفت: در تماسی که با مسئولان مربوطه داشتیم بحث بریدن ترمز و ایست قلبی راننده مطرح است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت سایر دانشجویان گفت: سایر دانشجویان در چندین بیمارستان بستری هستند که به فوریت کمیته‌ای در کمیسیون تشکیل و کوچکی نژاد از هیئت‌رئیسه و دهمرده به عنوان رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون مامور شدند بازدید میدانی از محل حادثه واژگونی و همچنین وضعیت دانشجویان آسیب دیده در بیمارستان‌ها داشته باشند. یکشنبه آتی اولین دستور کار کمیسیون نیز بررسی این موضوع است.

وی با بیان اینکه در نشست امروز گزارش حادثه زاهدان با حضور معاون وزیر، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و معاون پارلمانی بررسی شد، گفت: سه عضو کمیسیون آموزش سفری به زاهدان برای بررسی زوایای پنهان این حادثه داشتند که فیلم و تصاویری از حادثه در اختیار کمیسیون قرار گرفت بر اساس این گزارش مدرسه به طور قطع غیراستاندارد بوده است.

میرزاده یادآور شد: مدرسه قبلی که دانش آموزان در آن تحصیل می‌کردند، دارای مجوز نوسازی آموزش و پرورش بوده که به دلیل اجاره‌ای بودن این مکان و پایان مهلت آن، دانش آموزان به مکان جدید منتقل می‌شوند، البته مدیران مدرسه طی نامه‌ای به آموزش و پرورش عنوان می‌کنند که قصد تغییر مکان مدرسه را دارند اما منتظر تایید بازرسان نمی‌شوند و در تاریخ ۱۵ آبان به مکان جدید نقل مکان می‌کنند که حدود ۳۲۰ متر با اداره ۲ ناحیه زاهدان فاصله داشته است.

نماینده مردم گرمی تصریح کرد: نیمی از کلاسی که دچار حریق شد با پارتیشن چوبی از دفتر مدیر جدا شده بود و نیمی دیگر از آن نیز به دفتر مدیر اختصاص داشت از سویی هر فردی برای ورود به کلاس حتما باید کج می‌شد. همچنین کفپوش و موکت‌های آن نیز مندرس بوده است.

وی افزود: در زمان حادثه مربی کلاس نیز وجود نداشت و بر اساس برخی گزارشات که مراجع قضایی باید صحت و سقم آن را تایید کنند مربی دارای شغل دوم یعنی آرایشگر بوده است و در حال حاضر مربی و مدیرمدرسه بازداشت هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: پس از اینکه سه دانش آموز پایه اول و یکی از بچه‌های پیش دبستانی برای برداشت خوراکی خود از کیفشان وارد کلاس می‎شوند، پای یکی از دانش آموزان به این دلیل که چراغ نفتی در مقابل همان در ۳۰ سانتیمتری قرار داده شده است، به چراغ می‌خورد و چراغ جابه‌جا شده و آتش‌سوزی انجام می‌شود که در نهایت اقدام به نجات دانش آموزان می‌کنند که ۴ دانش آموز را از آتش خارج و متاسفانه هر ۴ نفر در این حادثه فوت می‌کنند.

وی افزود: بر اساس این گزارش مدرسه صد در صد غیراستاندارد بوده و سهل انگاری مسئولان، مربی و نیروهای خدماتی به روشنی مشهود و قطعی و همچین عدم نظارت ناحیه آموزش و پرورش نیز مشخص و نقش نظارتی آنها بسیار ضعیف بوده است.

میرزاده ادامه داد: در نهایت مقرر شد روز یک شنبه مسئولان آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه گزارش اقدامات انجام شده بعد از حادثه را به کمیسیون ارائه کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی از حضور مسئولان دانشگاه جامعه‌المصطفی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه به کمیسیون ارائه شد؛ مسئولان انتقاد داشتند که دانشگاه را در ردیف بودجه زیر نظر بخش فرهنگی قرار داده‌اند در حالی که باید زیر نظر وزارت علوم باشد که مقرر شد این موضوع را بررسی کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

روایت دانشجوی مصدوم از سانحه واژگونی اتوبوس +فیلم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- ویدئویی از روایت دانشجوی مصدوم سانحه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد را مشاهده می کنید.

کد ویدیو دانلود

روایت دانشجوی مصدوم از سانحه واژگونی اتوبوس +فیلم - 3

خواندن خبر در سایت منبع

پسر پزشک معروف در میان حادثه دیده‌های اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات+عکس

رکناخبرگزاری رکنا
پسر پزشک معروف در میان حادثه دیده‌های اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات+عکس
رکنا: پزشک تیم فوتبال پرسپولیس از هواداران این تیم خواست برای بهبودی پسرش دعا کنند.

پسر پزشک معروف در میان حادثه دیده‌های اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات+عکس - 2

در پی واژگونی اتوبوسی در دانشگاه علوم و تحقیقات، چند جوان جان خود را از دست داده و تعداد زیادی هم به شدت آسیب دیده‌اند. در بین این مصدومین پسر دکتر حقیقت هم دیده شده است.

پزشک پرسپولیس با تایید این خبر گفت: متاسفانه پسر ۲۰ ساله‌ام به شدت آسیب دیده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است. او در حال حاضر در ICU بستری است و برای بهبودی نیاز به دعای هواداران دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ صحبت‌های راننده پورشه جنجالی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

الفالف12 ساعت قبل
آنطور که در فضای مجازی گفته شده در ادامه پورشه متوقف نمیشود و چند متر جلوتر به پراید دیگری که گوشه‌ی خیابان پارک بوده می‌خورد و آسیب شدیدی نیز به آن پراید وارده شده و بر اثر این برخورد یک دستگاه ۲۰۶ دیگر نیز ضربه می‌بیند. اما نکته تاسف‌بار و قابل‌تامل این حادثه کجاست؟! پلیس: داد نکش آدم کشتیندختر: کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود و سر منشا این نگاه را در کجا می‌توان پیدا کرد؟! شما می‌توانید نظرات خود را با الف درمیان گذاشته و واکنش خود را به این فیلم و رفتار نشان دهید.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۳ و ۲۱ دقیقه ظهر امروز حادثه آتش سوزی در خیابان اشرفی اصفهانی نرسیده به جلال آل احمد اطلاع رسانی شد که متاسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست دادجلال ملکی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با اطلاع به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی چهارطبقه بود که در حیاط جنوبی آن یک مغازه حدود ۲۵ متری وجود داشت که کاربری آن تعمیرات خودرو و تعویض روغن است. ملکی افزود: همچنین در بخشی از حیاط لوازم یدکی نیز نگهداری می‌شد که با رسیدن ماموران سازمان آتش نشانی محل کاملا شعله ور و تخریب شده بود و در محل حادثه یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید وجود داشت. وی گفت: با ایمن سازی محل سریعا آتش نشانان کار را آغاز کردند و بعد از دقایقی آتش خاموش شد. ملکی گفت: کار آواربرداری همچنان ادامه دارد.

مجری صدا و سیما به دنبال پدر زن پولدار!

برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
عصرایران: مجری برنامه «سلام صبح بخیر» در شبکه سه دارد مثلا گزارش ماجرای دو پسر و دختر پورشه سوار اصفهانی که یک بی نوای پراید سوار را کشتند تعریف می‌کند، به پورشه و دختر جوان که می‌رسد انگار که آب از لب و لوچه‌اش آویزان شده باشد می‌گوید از این دخترهای پورشه سوار اگر غلامی چیزی می‌خواهند من در خدمتم. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

اخبار بیشتر