جدیدترین اخبار مرتبط با «داعش»
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

جدیدترین اخبار مرتبط با «داعش»

داعش مسئولیت حمله به وزارت خارجه لیبی را بر عهده گرفت/ جزئیات جدید از حمله

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
داعش مسئولیت حمله به وزارت خارجه لیبی را بر عهده گرفت/ جزئیات جدید از حمله
گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به ساختمان وزارت خارجه لیبی را که به کشته شدن سه تن و زخمی شدن ۲۱ تن یگر منجر شد بر عهده گرفت.

داعش در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی وابسته به خود منتشر کرده، اعلام کرد ۳ نیروی این گروه که کمربندهای انفجاری به خود بسته بودند وارد دفتر مرکزی وزارت خارجه دولت لیبی شدند و توانستند عملیات خود را انجام دهند.

این درحالی است که منابع امنیتی لیبی در طرابلس اعلام کردند، سه فرد مسلح که قصد داشتند به ساختمان وزارت خارجه حمله کنند، با نگهبانان ساختمان درگیر شدند و نگهبانان به سمت آن‌ها شلیک کردند که در نتیجه این تبادل‌ آتش دو تن از مهاجمان و یکی از نگهبانان کشته شدند.

یک منبع از نیروهای موسوم به «گردان انقلابی طرابلس» اعلام کرد که عبدالرحمان المزوغی، سخنگوی این گردان در این حمله کشته شده است.

طارق الدواس، سخنگوی نیروهای ویژه وابسته به وزارت کشور هم داعش را مسئول این حمله دانست و گفت: یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی ساختمان وزارت خارجه منفجر شد و نیروهای امنیتی را به سمت مکان حادثه کشاند، سپس یک عامل انتحاری وارد ساختمان وزارتخانه شد و خود را در طبقه دوم منفجر کرد، مهاجم دوم پس از انفجار کیفی که در دست داشت، کشته شد و نیروهای امنیتی سومین مهاجم را که مسلح نبود و «تنها یک جلیقه ضد گلوله داشت»، کشتند.

دستگاه‌های امنیتی و نظامی در طرابلس در حالت آماده‌باش بالایی قرار دارند و همچنین اقدامات امنیتی در مقرهای دولتی و نظامی در نزدیکی وزارت خارجه تشدید شده است.

در همین راستا، شورای ریاستی دولت توافق ملی لیبی این حملات را محکوم و آن‌ را «تروریستی و ظالمانه» توصیف کرد.

دولت قطر نیز این حملات را محکوم و آن را نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی و از بین بردن تلاش‌های سازمان ملل دانست.

وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواست به مسئولیت‌های خود عمل کند.

وزارت خارجه لیبی هم ضمن محکوم کردن این حمله، اعلام کرد: ملت لیبی وارد جنگی علیه تروریسم به نیابت از تمامی جهانیان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازداشت ۲۶۲ داعشی در میان آوارگان دیرالزور

ایسناخبرگزاری ایسنا
بازداشت ۲۶۲ داعشی در میان آوارگان دیرالزور
فعالان اعلام کردند، نیروهای سوریه دموکراتیک بیش از ۲۶۰ داعشی را بازداشت کردند که در بین آوارگان بازگشته از مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی پنهان شده‌ بودند.

به گزارش ایسنا، ‌ دیده‌بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع آگاه گزارش داد، نیروهای سوریه دموکراتیک توانستند ۲۶۲ داعشی را بازداشت کنند، آنها در میان آوارگان بازگشته از مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی در شرق فرات در حومه شرقی دیرالزور پنهان شده بودند.

به گفته این منابع، اکثر داعشی‌های بازداشت شده با گزارش‌های آوارگان به نیروهای سوریه دموکراتیک شناسایی شدند. این نیروها افراد فراری از منطقه تحت کنترل داعش را به اردوگاه‌هایی در مناطق تحت کنترل خود منتقل کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد، ‌ از زمان تصمیم آمریکا برای خروج از شرق فرات، بیش از ۵۵۰۰ تن از مناطق داعش آواره شده‌اند و اکثر فراری‌ها کودکان، زنان و افراد مسن با تابعیت مختلف سوری، عراقی، سومالی، فیلیپینی و دیگر تابعیت‌های آسیایی هستند.

به گفته فعالان، نیروهای سوریه دموکراتیک در حال تفتیش گسترده اردوگاه‌های آوارگان با احتمال نفوذ نیروهای داعشی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش!

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش!
عاملان جنایت پس از تجاوز به دو توریست خارجی، با استفاده از اسلحه‌های سرد سر آنها را بریده‌اند.

فرارو-دو توریست دانمارکی و نروژی به دست عناصر گروه تروریستی داعش در مراکش سر بریده شدند.

به گزارش فرارو، لوئیزا ویسترگر جسپرسن از دانمارک و اولاند مارین از نروژ دو دختر جوان ۲۴ و ۲۸ ساله‌ای هستند که جسد بی‌جان آنها در منطقه سیدی شمهروش در ۸۲ کیلومتری جنوب مراکش پیدا شد.

این دو گردشگر مورد تجاوز قرار گرفته و سپس به طرز وحشیانه‌ای کشته شده و سرشان از بدن جدا شد. گمان می‌رود عاملان جنایت پس از تجاوز به دو توریست خارجی، با استفاده از چاقو و تبر سر آنها را بریده‌اند.

درباره جزئیات حادثه گفته می‌شود که دو دختر جوان پس از آنکه یک شب را در یک اقامتگاه غیررسمی گذرانده‌اند، در یک نقطه دور افتاده چادر زده‌اند. سه مرد مراکشی چادر در نزدیکی چادر آنها برپا کرده و حدود ساعت ۲ تا ۳ شب به این دو زن تجاوز کرده و سر آنها را بریده و از منطقه گریخته‌اند. دوربینی که روی چادری که در آن منطقه نصب شده بود، تحرکات این سه مرد را ضبط و ثبت کرد..

سه نفر از عاملان این جنایت فجیع دستگیر شده‌اند. مقامات مراکش این اتفاق را یک حادثه تروریستی دانسته و اعلام کردند که دستگیرشدگان با داعش در ارتباط هستند.

ویدئویی از این افراد منتشر شده که نشان می‌دهد برخی از دستگیرشدگان با ابوبکر البغدادی بیعت کرده‌اند.

(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 9(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 10(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 11(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 12(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 13(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 14(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 15(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 16(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 17(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 18(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 19(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 20(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 21(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 22(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 23(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 24(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 25(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 26(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 27

خواندن خبر در سایت منبع

ائتلاف تحت امر آمریکا مواضع داعش در سوریه را بمباران کرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ائتلاف تحت امر آمریکا مواضع داعش در سوریه را بمباران کرد
ائتلاف ضد داعش از هدف قرار گرفتن پایگاه‌های گروه تروریستی داعش در سوریه در چند روز اخیر خبر داد.

این ائتلاف تحت امر آمریکا، در کمتر از یک هفته از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی پیروزی بر گروه تروریستی داعش شده و از تصمیم خود برای خارج کردن نیروهایش از سوریه خبر داد، اعلام کرد که هفته گذشته با اجرای حملاتی هوایی تاسیسات مورد استفاده داعش را منهدم کرده است.

ائتلاف ضد داعش اعلام کرد، در حملاتی که از ۱۶ تا ۲۲ دسامبر انجام شدند و شامل حملات هوایی و توپخانه‌ای بود، تاسیسات لجستیک و نقاط تجمع داعشی‌ها منهدم شده و خسارات گسترده‌ای به صفوف داعش وارد شد.

ژنرال کریستوفر گیکا، معاون فرمانده ائتلاف ضد داعش گفت: داعش تهدیدی بسیار جدی برای ثبات طولانی مدت منطقه محسوب می‌شود و ماموریت ما همانند قبل نابودی کامل داعش است.

این اظهارات با گفته‌های هفته قبل ترامپ درباره موفقیت نیروهای آمریکایی در ماموریت خود در سوریه و شکست داعش و اینکه حضور این نیروها در سوریه دیگر توجیهی ندارد، تناقض دارند.

تصمیم ترامپ در خارج کردن نیروهای آمریکا از سوریه با انتقادات فوری برخی جمهوری‌خواهان مواجه شد، ‌ آنها می‌گویند، این اقدام دست روسیه و ایران را در سوریه باز خواهد گذاشت.

وزارت خارجه انگلیس نیز در پاسخ به این تصمیم ترامپ اعلام کرد، داعش گرچه مناطق خود را از دست داده است اما همچنان یک خطر محسوب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نظر شما درباره این سخنان روحانی چیست: در ماشین از چهره مردم نظرسنجی می‌کنم!

فردا نیوزفردا نیوز11 ساعت قبل

دو جمله روحانی که کاربران مجازی را عصبانی کرد

برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
پاسخ روحانی به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه دیدار اصحاب رسانه با رئیس جمهور، حسابی خبرساز شده تا آنجا که با واکنش منفی کاربران فضای مجازی مواجه شده است. برترین‌ها: پاسخ روحانی به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه دیدار اصحاب رسانه با رئیس جمهور، حسابی خبرساز شده تا آنجا که با واکنش منفی کاربران فضای مجازی مواجه شده است. از روی اینکه چند نفر می‌خندن، چند نفر عصبانی هستن، چند نفر قیافه شون گرفته است! ویدئویی از اظهارات رئیس جمهور در این رابطه را ببینید: در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید. پاسخ روحانی درباره مشکلات اقتصادی مردم موجی از انتقادات کابران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت که در ادامه می‌خوانید:

فیلم | گل‌زنی داور فوتبال در لیگ هلند

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
همزمان شاهد اجرایی شدن مراحل نخست معامله قرن هستیم که از بحرین کلید می‌خورد و در قالب نشست یا کارگاه اقتصادی به دنبال این هستند که آنچه می‌خواهند را پیاده کنند. -هشدار درباره حذف حق بازگشت آوارگان فلسطینی و توطئه‌ای که آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آن هستند. - مرحله نخست معامله قرن از طریق نشست منامه آغاز می‌شود. -توصیه به مسئولان لبنانی و فلسطینی برای ارائه طرح‌هایی برای مقابله با حذف حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری شأن. دوم، اصرار آمریکا-غرب و کشورهای حوزه خلیج فارس بر عدم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان قبل از انتخابات ریاست جمهوری.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشنتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی اروپا در فرانسه حکایت از شکست حزب امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه دارد. بر اساس شمارش اولیه، جوردن باردلا سرفهرست حزب جبهه ملی مارین لوپن با ۲۴ درصد در صدر قرار گرفته و پس از آن لوآزو سر فهرست حزب جمهوری به پیش امانوئل مکرون با ۲۲ درصد در رتبه بعدی قرار گرفته است. در همین حال حزب سبز‌ها (طرفداران محیط زیست) برخلاف پیش بینی‌ها با جهش بسیار خوبی با پشت سرگذاشتن احزاب سنتی راست و چپ رتبه سوم را کسب کرده است. انتخابات پارلمان اروپا پایان هفته گذشته آغاز شد و امروز آخرین روز برگزاری آن بود. هرچند پارلمان اروپا از اختیار اجرایی اندکی برخودار است، اما ترکیب پارلمان عمدتا نشان‌دهنده آینده وضعیت دولت‌ها در اتحادیه اروپاست.

اخبار بیشتر