1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

جدیدترین اخبار مرتبط با «داعش»

داعش مسئولیت حمله به وزارت خارجه لیبی را بر عهده گرفت/ جزئیات جدید از حمله

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
داعش مسئولیت حمله به وزارت خارجه لیبی را بر عهده گرفت/ جزئیات جدید از حمله

داعش در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی وابسته به خود منتشر کرده، اعلام کرد ۳ نیروی این گروه که کمربندهای انفجاری به خود بسته بودند وارد دفتر مرکزی وزارت خارجه دولت لیبی شدند و توانستند عملیات خود را انجام دهند.

این درحالی است که منابع امنیتی لیبی در طرابلس اعلام کردند، سه فرد مسلح که قصد داشتند به ساختمان وزارت خارجه حمله کنند، با نگهبانان ساختمان درگیر شدند و نگهبانان به سمت آن‌ها شلیک کردند که در نتیجه این تبادل‌ آتش دو تن از مهاجمان و یکی از نگهبانان کشته شدند.

یک منبع از نیروهای موسوم به «گردان انقلابی طرابلس» اعلام کرد که عبدالرحمان المزوغی، سخنگوی این گردان در این حمله کشته شده است.

طارق الدواس، سخنگوی نیروهای ویژه وابسته به وزارت کشور هم داعش را مسئول این حمله دانست و گفت: یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی ساختمان وزارت خارجه منفجر شد و نیروهای امنیتی را به سمت مکان حادثه کشاند، سپس یک عامل انتحاری وارد ساختمان وزارتخانه شد و خود را در طبقه دوم منفجر کرد، مهاجم دوم پس از انفجار کیفی که در دست داشت، کشته شد و نیروهای امنیتی سومین مهاجم را که مسلح نبود و «تنها یک جلیقه ضد گلوله داشت»، کشتند.

دستگاه‌های امنیتی و نظامی در طرابلس در حالت آماده‌باش بالایی قرار دارند و همچنین اقدامات امنیتی در مقرهای دولتی و نظامی در نزدیکی وزارت خارجه تشدید شده است.

در همین راستا، شورای ریاستی دولت توافق ملی لیبی این حملات را محکوم و آن‌ را «تروریستی و ظالمانه» توصیف کرد.

دولت قطر نیز این حملات را محکوم و آن را نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی و از بین بردن تلاش‌های سازمان ملل دانست.

وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواست به مسئولیت‌های خود عمل کند.

وزارت خارجه لیبی هم ضمن محکوم کردن این حمله، اعلام کرد: ملت لیبی وارد جنگی علیه تروریسم به نیابت از تمامی جهانیان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازداشت ۲۶۲ داعشی در میان آوارگان دیرالزور

ایسناخبرگزاری ایسنا
بازداشت ۲۶۲ داعشی در میان آوارگان دیرالزور

به گزارش ایسنا، ‌ دیده‌بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع آگاه گزارش داد، نیروهای سوریه دموکراتیک توانستند ۲۶۲ داعشی را بازداشت کنند، آنها در میان آوارگان بازگشته از مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی در شرق فرات در حومه شرقی دیرالزور پنهان شده بودند.

به گفته این منابع، اکثر داعشی‌های بازداشت شده با گزارش‌های آوارگان به نیروهای سوریه دموکراتیک شناسایی شدند. این نیروها افراد فراری از منطقه تحت کنترل داعش را به اردوگاه‌هایی در مناطق تحت کنترل خود منتقل کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد، ‌ از زمان تصمیم آمریکا برای خروج از شرق فرات، بیش از ۵۵۰۰ تن از مناطق داعش آواره شده‌اند و اکثر فراری‌ها کودکان، زنان و افراد مسن با تابعیت مختلف سوری، عراقی، سومالی، فیلیپینی و دیگر تابعیت‌های آسیایی هستند.

به گفته فعالان، نیروهای سوریه دموکراتیک در حال تفتیش گسترده اردوگاه‌های آوارگان با احتمال نفوذ نیروهای داعشی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش!

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش!

فرارو-دو توریست دانمارکی و نروژی به دست عناصر گروه تروریستی داعش در مراکش سر بریده شدند.

به گزارش فرارو، لوئیزا ویسترگر جسپرسن از دانمارک و اولاند مارین از نروژ دو دختر جوان ۲۴ و ۲۸ ساله‌ای هستند که جسد بی‌جان آنها در منطقه سیدی شمهروش در ۸۲ کیلومتری جنوب مراکش پیدا شد.

این دو گردشگر مورد تجاوز قرار گرفته و سپس به طرز وحشیانه‌ای کشته شده و سرشان از بدن جدا شد. گمان می‌رود عاملان جنایت پس از تجاوز به دو توریست خارجی، با استفاده از چاقو و تبر سر آنها را بریده‌اند.

درباره جزئیات حادثه گفته می‌شود که دو دختر جوان پس از آنکه یک شب را در یک اقامتگاه غیررسمی گذرانده‌اند، در یک نقطه دور افتاده چادر زده‌اند. سه مرد مراکشی چادر در نزدیکی چادر آنها برپا کرده و حدود ساعت ۲ تا ۳ شب به این دو زن تجاوز کرده و سر آنها را بریده و از منطقه گریخته‌اند. دوربینی که روی چادری که در آن منطقه نصب شده بود، تحرکات این سه مرد را ضبط و ثبت کرد..

سه نفر از عاملان این جنایت فجیع دستگیر شده‌اند. مقامات مراکش این اتفاق را یک حادثه تروریستی دانسته و اعلام کردند که دستگیرشدگان با داعش در ارتباط هستند.

ویدئویی از این افراد منتشر شده که نشان می‌دهد برخی از دستگیرشدگان با ابوبکر البغدادی بیعت کرده‌اند.

(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 9(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 10(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 11(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 12(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 13(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 14(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 15(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 16(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 17(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 18(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 19(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 20(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 21(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 22(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 23(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 24(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 25(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 26(تصاویر) تجاوز و سر بریدن دو دختر توریست به دست داعش! - 27

خواندن خبر در سایت منبع

ائتلاف تحت امر آمریکا مواضع داعش در سوریه را بمباران کرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ائتلاف تحت امر آمریکا مواضع داعش در سوریه را بمباران کرد

این ائتلاف تحت امر آمریکا، در کمتر از یک هفته از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی پیروزی بر گروه تروریستی داعش شده و از تصمیم خود برای خارج کردن نیروهایش از سوریه خبر داد، اعلام کرد که هفته گذشته با اجرای حملاتی هوایی تاسیسات مورد استفاده داعش را منهدم کرده است.

ائتلاف ضد داعش اعلام کرد، در حملاتی که از ۱۶ تا ۲۲ دسامبر انجام شدند و شامل حملات هوایی و توپخانه‌ای بود، تاسیسات لجستیک و نقاط تجمع داعشی‌ها منهدم شده و خسارات گسترده‌ای به صفوف داعش وارد شد.

ژنرال کریستوفر گیکا، معاون فرمانده ائتلاف ضد داعش گفت: داعش تهدیدی بسیار جدی برای ثبات طولانی مدت منطقه محسوب می‌شود و ماموریت ما همانند قبل نابودی کامل داعش است.

این اظهارات با گفته‌های هفته قبل ترامپ درباره موفقیت نیروهای آمریکایی در ماموریت خود در سوریه و شکست داعش و اینکه حضور این نیروها در سوریه دیگر توجیهی ندارد، تناقض دارند.

تصمیم ترامپ در خارج کردن نیروهای آمریکا از سوریه با انتقادات فوری برخی جمهوری‌خواهان مواجه شد، ‌ آنها می‌گویند، این اقدام دست روسیه و ایران را در سوریه باز خواهد گذاشت.

وزارت خارجه انگلیس نیز در پاسخ به این تصمیم ترامپ اعلام کرد، داعش گرچه مناطق خود را از دست داده است اما همچنان یک خطر محسوب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
وی افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است. موسوی اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست. مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شودسردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست. وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود. وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
ایرناایرنا9 ساعت قبل
امام جمعه زاهدان بیان کرد: بن سلمان در سفر اخیر خود به پاکستان نشان داد به دنبال دوری از انزوا و مشارکت دادن این کشور برای انجام کارهای ضد انسانی و جنگ طلب خود در منطقه بویژه در یمن بود. نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان از دیگر اهداف سفر بن سلمان را ایجاد تنش و جدایی بین پاکستان و ایران بر شمرد و افزود: ولیعهد عربستان سعی کرد تا با ایجاد یک هسته مقاومت و اتحاد جمعی پاکستان را در کنار خود برای ضربه زدن به ایران داشته باشد. آیت الله سلیمانی گفت: ۲۷ شهید حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان یکی از برنامه‌های سفر بن سلمان برای ایجاد تنش و ناامنی در ایران بود. نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی با مخاطب قرار دادن نسل جوان آینده و پیشرفت این نظام را در دست آنان دانستند. امام جمعه جدید زاهدان هفته آینده با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب معرفی خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران و برنده سیمرغ بلورین برای فیلم «دهلیز» در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، عکسی از سفر خود به جزیره هرمز را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. هانیه توسلی خیلی کوتاه در توضیح این عکس نوشت: «در هرمز که جان جانان است.» جزیره هرمز به دلیل داشتن خاک‌هایی به رنگ‌های قرمز، طلایی، سفید و … در جهان مشهور است.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داد آمادگی هر نوع پاسخ متقابل به اقدامات احتمالی هند را داشته باشد. در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان دهلی‌نو و اسلام‌آباد، ارتش پاکستان به دستور دولت این کشور به حالت آماده‌باش در آمد. به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داد آمادگی هر نوع پاسخ متقابل به اقدامات احتمالی هند را داشته باشد. دولت هند، پاکستان را متهم می‌کند که به این گروه‌های تروریستی فضا و امکان فعالیت داده است. دولت پاکستان همواره این اتهام را رد کرده است.

اخبار بیشتر