سریع‌تر برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنید
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

سریع‌تر برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنید

اگر کارت ملی‌تان قدیمی است، از شنبه باطل می‌شود

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
اگر کارت ملی‌تان قدیمی است، از شنبه باطل می‌شود
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از روز شنبه ۸ دی ماه سریال کارت‌های ملی قدیمی که اعتبارشان تا پایان سال ۹۶ بوده است ابطال خواهد شد.

به گزارش اصلاحات پرس، سیف‌الله ابوترابی گفت: براساس تصمیم سازمان ثبت‌احوال از روز شنبه (۸ دی ماه ۹۷) کارت ملی قدیمی که اعتبار آن تا پایان سال ۹۶ بوده است و این افراد نسبت به اخذ کارت ملی جدید خود اقدام کرده‌اند اما تا به امروز اقدامی برای دریافت کارت خود نکرده‌اند، سریال کارت ملی قدیمی آنها ابطال خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس تصمیم سازمان ثبت‌احوال هیچ تغییری نخواهد کرد ضمن اینکه در روزهای گذشته نیز اعلام شد این افراد به دفاتر پیشخوان یا اداره پست و یا ثبت احوال مراجعه و نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

ابوترابی گفت: کارت‌های ملی قدیمی این افراد از روز شنبه (۸ دی ماه) فاقد اعتبار خواهد بود و هیچ دستگاه و سازمانی نمی‌تواند نسبت به کارت ملی قدیمی آنها استعلامات لازم را اخذ کند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر ۱۲ الی ۱۵ میلیون نفر واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند در کشور هستند که انتظار می‌رود این افراد طی ۳ ماه پایانی سال ۹۷، نسبت به پیش ثبت‌نام و تکمیل مشخصات خود برای اخذ کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

وی گفت: فرآیند ثبت‌نام این افراد در سامانه ثبت احوال به گونه‌ای طراحی شده است که با اقدام جهت ثبت‌نام مشکلی را در آینده درخصوص مراجعه به سازمان‌ها و دستگاه‌ها علیرغم نداشتن کارت ملی هوشمند نخواهند داشت.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

۲۰ درصد از جمعیت خلخال کارت ملی هوشمند ندارند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۲۰ درصد از جمعیت خلخال کارت ملی هوشمند ندارند
اردبیل - ایرنا - رییس اداره ثبت احوال خلخال گفت: از آغاز اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند در کشور تاکنون برای 80 درصد از جمعیت این شهرستان این نوع کارت صادر شده و 20 درصد باقی مانده واجد شرایط ، کارت ملی هوشمند ندارند.

سید عیسی کریم پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس سرشماری سال ۹۵ از ۸۶ هزار و ۷۳۱ نفر جمعیت فعلی خلخال ۶۹ هزار و ۳۸۴ نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه همکاری مردم منطقه سبب شده تا این شهرستان در اخذ کارت ملی هوشمند جزو شهرستان‌های برتر استان باشد، اظهار داشت: پنج دفتر ثابت پیشخوان دولت در خلخال، هشجین و کلور و ۲ دفتر سیار در ثبت نام افراد برای دریافت کارت ملی فعالیت می‌کنند.

او گفت: خدمات دولت با استفاده از کارت ملی هوشمند در ادارات دولتی و سازمان ‌ها ارائه خواهد شد و همه باید با استفاده از فرصت باقیمانده نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند تا پایان امسال اقدام کنند.

کریم پور با اشاره به قدمت خلخال اظهار کرد: در این شهرستان نخستین سند هویتی به نام سید هادی خان علوی ۲۷ فروردین سال ۱۳۰۷ تنظیم و ثبت شده است.

وی همچنین به افزایش ازدواج و کاهش میزان طلاق در سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: در این مدت پنج درصد ازدواج نسبت به سال افزایش و واقعه طلاق نیز ۶٫۶ درصد کاهش یافته است.

کریم پور افزود: گنجینه اسناد هویتی مشاهیر و مفاخر منطقه در نمایشگاه اداره ثبت احوال دایر شده و برای بازدید عموم آزاد است.

وی گفت: در این نمایشگاه اسناد هویتی شهدای هشت سال دفاع مقدس، علمای برجسته و روحانیون منطقه و نمایندگان مجلس از اولین دوره تاکنون بهمراه اسناد قدیمی در معرض دید قرار دارد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد، از جمعیت ۸۶ هزار و ۷۳۱ نفری شهرستان خلخال ۴۳ هزار و ۷۹۱ نفر مرد و ۴۲ هزار و ۹۴۰ نفر زن هستند.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

خواندن خبر در سایت منبع

۸۳ هزار خاشی کارت هوشمند ملی دریافت کردند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۸۳ هزار خاشی کارت هوشمند ملی دریافت کردند
زاهدان - ایرنا - رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: در سالهای اخیر از جمعیت حدود 113 هزار نفری بالای 15 سال این شهرستان حدود 83 هزار نفر کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند.

به گزارش ایرنا موسی شاولی بر روز سه شنبه در دیدار با فرماندار خاش بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار ۹۲۶ مورد ولادت، ۲۸۹ مورد وفات، ۷۱۶ مورد ازدواج، ۱۱۶ مورد طلاق، حدود چهار هزار و ۸۰۰ تعویض شناسنامه و حدود ۱۵ هزار و ۷۰۰ کارت هوشمند ملی در ثبت احوال این شهرستان ثبت شده است.

وی بیان کرد: نام‌های محمد و محمدعمر، فاطمه و عایشه از ابتدای امسال تاکنون مورد توجه خانواده‌های خاشی بوده است.

رئیس ثبت احوال خاش گفت: ۳۹ درصد از جمعیت این شهرستان را افراد صفر تا ۱۴ سال، ۲۸٫۴ درصد را افراد ۱۵ تا ۲۹ سال، حدود ۳۰ درصد افراد ۳۰ تا ۶۴ سال و ۳٫۲ درصد را افراد بالای ۶۵ سال تشکیل می‌دهند.

به گفته وی از ابتدای امسال تاکنون به پرونده حدود ۲۲۴ افراد فاقد شناسنامه در خاش رسیدگی شده است.

فرماندار شهرستان خاش نیز گفت: کار ثبت احوال هویت بخشی و حفظ حقوق شهروندی و حاکمیتی است.

حمیدالدین یوسفی بیان کرد: در ثبت احوال کارها با دقت و حساسیت بالا اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: آمارهای به ثبت رسیده در ثبت احوال معیار و شاخص برتر در برنامه ریزی‌ها و در نهایت ارائه خدمات شایسته‌تر به مردم است.

فرماندار خاش گفت: بروز و کارآمد بودن اطلاعات و آمار در ثبت احوال به رشد شاخص‌های خدمت رسانی کمک می‌کند.

وی اهمیت همکاری اقشار مختلف مردم و دستگاههای اجرایی، علما، شوراها و دهیاران را برای ثبت به موقع و قانونی وقایع چهارگانه حیاتی خواستار شد.

یوسفی اظهار داشت: از مسئولان استانی و کشوری تقاضا داریم در مباحث تامین نیرو و تجهیزات سخت افزاری از ثبت احوال خاش حمایت کنند.

به گزارش ایرنا خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

۷۳۱۰**۳۲۱۳

خواندن خبر در سایت منبع

صدور کارت ملی هوشمند فقط تا پایان سال مهلت دارد

زومیتخبرگزاری زومیت
صدور کارت ملی هوشمند فقط تا پایان سال مهلت دارد
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرده است صدور کارت ملی هوشمند تنها تا پایان امسال مهلت دارد و اعتبار کارت‌های نمونه قدیم تمدید نمی‌شود.

سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد طرح صدور کارت ملی هوشمند باید تا پایان سال ۹۷ براساس مصوبه‌ی هیأت وزیران به سرانجام رسیده و تعیین تکلیف شود. همچنین افرادی که در سال ۹۶ برای به دریافت کارت ملی هوشمند تقاضا داده‌اند و سازمان ثبت احوال نیز کارت آن‌ها را صادر کرده، باید نسبت به دریافت آن سریعا اقدام کنند.

به‌گفته‌ی وی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هنوز کارت‌هایشان را دریافت نکرده‌اند. این افراد باید با مراجعه به مراکز ثبت احوال، دفاتر پست یا پیشخوان نسبت به دریافت کارت هوشمند خود اقدام کنند؛ چراکه سریال کارت نمونه قدیم این افراد در هفته‌ی آینده از سامانه حذف خواهد شد. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت:

کارت‌های ملی نمونه قدیم که تاریخ اعتبارشان ماقبل سال ۹۷ است، براساس مصوبه‌ی هیأت وزیران تا پایان سال اعتبار دارد و از اوایل فروردین ۹۸ فاقد اعتبار خواهند شد. ساز و کار ثبت‌نام نیز به‌گونه‌ای پیش‌بینی شده است که در این سه ماهه‌ی پایانی سال ظرفیت تکمیل ثبت‌نام برای حدود ۱۲ میلیون نفر مهیا شود تا این افراد فروردین ماه سال ۹۸ دچار مشکل نشوند.

به گفته‌ی وی، سازمان ثبت احوال کارت‌های نمونه قدیمی را تمدید نخواهد کرد. همچنین در سامانه‌ی استعلام نیز به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که وقتی فردی تکمیل ثبت‌نام انجام داد، در زمره‌ی کسانی باشد که کارت هوشمند دریافت کرده است؛ درنتیجه این افراد از فروردین ۹۸ به بعد با مراجعه به ۲۰۰ هزار نقطه‌ای که به صورت برخط از سازمان ثبت احوال احراز هویت می‌کنند، مشکلی نخواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

کارت ملی ۳۰ هزار کرمانشاهی آماده تحویل است

ایرناخبرگزاری ایرنا
کارت ملی ۳۰ هزار کرمانشاهی آماده تحویل است
کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال کرمانشاه با اعلام اینکه اکنون 30 هزار و 12 فقره کارت ملی مردم استان که سال 96 درخواست داده بودند، آماده تحویل است، گفت: مردم برای دریافت کارت ملی خود به ادارات ثبت احوال و پست و دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

علیرضا قبادی روز سه شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنا مرکز کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگاران این مرکز اعلام کرد: سازمان ثبت احوال یک هفته فرصت برای دریافت کارت ملی به افرادی که سال ۹۶ درخواست صدور کارت ملی داده‌اند، گذاشته است.

او تاکید کرد که ادارات ثبت احوال، پست و دفاتر پیشخوان آمادگی تحویل کارت ملی را دارند و درخواست ما از مردم مراجعه هرچه سریعتر برای دریافت کارت هایشان است.

او این فرصت یک هفته‌ای برای تحویل کارت‌ها را به این معنی ندانست که بعد از یک هفته تحویل نمی‌شود اما توضیح داد که اگر افراد در این یک هفته کارت خود را دریافت نکنند، اطلاعات کارت قبلی آنها در سامانه ثبت احوال حذف می‌شود و سریال کارت قبلی که در دست افراد است و دستگاه‌های بهره بردار از آن استفاده می‌کنند حذف می‌شود و وقتی این سریال حذف شود هیچ دستگاهی به آنها خدمت نمی‌دهد.

او از متقاضیانی که کارت ملی خود را تاکنون دریافت نکرده‌اند خواست قبل از اینکه به مشکلی برخورد کنند، کارت‌ها را تحویل بگیرند.

وی اظهار داشت که به محض تحویل گرفتن کارت‌های جدید، سریال این کارت‌ها جایگزین سریال قبلی می‌شود و تا این سریال نباشد هیچ دستگاهی به آنها خدمت ارائه نمی‌دهد.

مدیرکل ثبت احوال کرمانشاه در ادامه این گفت و گو آماری هم در زمینه ثبت درخواست صدور کارت ملی در استان ارائه داد و گفت: تا پایان آبان امسال درخواست یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۸۹۸ نفر برای دریافت کارت ملی در سامانه ثبت احوال ثبت شده است.

به گفته قبادی، از این تعداد درخواست ثبت شده تا پایان آبان، یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۲۲۴ مورد کارت صادر شده که از این تعداد نیز یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۲۱۲ مورد کارت به مردم تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد که ۷۱ هزار و ۶۷۴ فقره کارت ملی نیز در انتظار صدور است به این معنا که ثبت نام آنها تکمیل شده و در مرحله صدور کارت می‌باشد.

او به نکته‌ای در این ارتباط نیز اشاره کرد و گفت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی در استان کرمانشاه هستند که تاکنون یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۸۹۸ نفر تکمیل ثبت نام کرده‌اند و درخواست آنها در سامانه ثبت شده اما جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر تاکنون مراجعه‌ای برای ثبت نام کارت ملی نداشته‌اند.

قبادی، از افرادی که تاکنون مراجعه‌ای برای ثبت نام دریافت کارت ملی در استان نداشته‌اند خواست هرچه سریعتر با مراجعه به دفاتر پیشخوان استان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی به فعالیت ۳۵ دفتر پیشخوان شهری و روستایی در استان کرمانشاه برای ثبت نام کارت ملی اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۵ دفتر در شهر کرمانشاه فعال است.

وی یادآوری کرد که دفاتر پیشخوان در استان ظرفیت ثبت نام روزانه چهار هزار نفر از متقاضیان کارت ملی را دارند.

** شناسنامه و کارت ملی را ودیعه نگذارید

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه در ادامه این گفت و گو به شهروندان هشدار داد از ودیعه گذاشتن شناسنامه و کارت شناسایی ملی تحت هر عنوان و به هر منظوری، خودداری کنند.

قبادی با یادآوری اینکه مطابق قانون، ودیعه گذاشتن اسناد هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی در هر مکانی برای صاحب شناسنامه و گیرنده آن جرم محسوب می‌شود، افزود: شهروندان موظف به حفظ اسناد هویتی هستند که سازمان و ادارات ثبت احوال کشور به عنوان سازمان و ارگانی حاکمیتی برای آنها صادر می‌کند.

وی گفت: بسیار دیده شده است که ودیعه گذاری این اسناد تابعیتی برای دارنده شناسنامه یا کارت ملی مشکلات زیادی به وجود آورده و مورد جعل و سوء استفاده قرار گرفته است به همین دلیل مردم باید نسبت به نگهداری، حفظ و حراست از اسناد هویتی خود نهایت دقت را داشته باشند تا هویت آنان توسط افراد سودجو مورد سرقت و سوء استفاده قرار نگیرد.

او با بیان اینکه اسناد هویتی وسیله شناسایی افراد هستند که به وسیله آنها می‌توانند هویت و تابعیت خود را ثابت و از حق خود دفاع کنند، تأکید کرد: برای حفظ این سند حاکمیتی مهم، مردم باید از ودیعه گذاشتن آن نزد دیگران اکیدا خودداری نمایند و کسبه و افراد نیز از گرو گرفتن شناسنامه یا کارت شناسایی ملی افراد به عنوان ودیعه جدا بپرهیزند.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه تصریح کرد: دستکاری در شناسنامه نیز جرم تلقی می‌شود و به منزله سعی در مخدوش نمودن هویت فردی و جعل سازی سند قانونی و رسمی است.

وی در مورد مفقودشدن اسناد هویتی نظیر شناسنامه گفت: افرادی که شناسنامه شان مفقود شده است، باید با در دست داشتن مدارکی که تعلق شناسنامه به آنها را احراز کند، به دفاتر پیشخوان و درصورت نبود دفاتر پیشخوان به ادارات ثبت احوال مراجعه و فرم اعلام فقدان را پر کرده همراه با مدارک تحویل دهند.

قبادی افزود: پس از گذشت یک ماه انتظار در صورت پیدا نشدن شناسنامه مفقودی، شناسنامه جدید صادر می‌شود.

وی تأکید کرد: کسانیکه یکی از اسناد هویتی شناسنامه یا کارت ملی خود را گم کرده‌اند، ابتدا به ادارات پست مراجعه و از آن طریق پیگیری نمایند سپس شماره ملی خود را به سیستم پیامک ثبت احوال به شماره ۰۹۳۸۱۰۰۱۰۰۰ ارسال کنند تا درصورتیکه یابنده، شناسنامه را به این اداره تحویل داد فورا به صاحب آن برگردانده شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.

۳۰۳۳/۸۰۶۶

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.

تخریب ویلای دختر وزیر سابق به کجا رسید؟ + فیلم

الفالف10 ساعت قبل
سخنگوی شهرداری لواسان با رد شایعه توقف عملیات تخریب ویلای جنجالی شبنم نعمت‌زاده در لواسان از جزئیات عملیات تخریب سازه غیرمجاز آن خبر داد. سخنگوی شهرداری لواسان تصریح کرد: از اول اردیبهشت که مهلت تخریب مالک طبق تعهد کتبی به پایان رسید، مجددا شهرداری لواسان تخریب را با ابعاد جدیدتری آغاز کرد. به گزارش فارس در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها در روزهای اخیر ادعا کرده بودند عملیات تخریب متوقف شده است. تخریب ویلای شبنم نعمت‌زاده در دوازدهم اسفند ماه ۹۷ با حکم قضایی توسط شهرداری این شهر آغاز شد. که به علت درخواست مالک عملیات تخریب به خودش واگذار شد.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: گشت مداخلات ویژه سازمان تعزیرات با حضور مدیرکل نظارت و هماهنگی گشت‌های مشترک تعزیرات، رئیس مجتمع گشت‌های تعزیرات تهران، بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، اتاق اصناف، اتحادیه بنکداران و نیروی انتظامی به یک فروشگاه زنجیره‌ای معروف واقع در میدان آرژانتین اعزام شدند. وی افزود: پس از بررسی‌های به عمل آمده روی ۲ برند به نام‌های برنج چاپار و برنج هاشمی کریمی مشخص شد بیش از ۷۰ درصد برنج‌ها پاکستانی و ۳۰ درصد آن برنج ایرانی با کیفیت پایین مخلوط شده و محموله ۶۰ تن موجود در فروشگاه به قیمت هر کیلو ۲۶۵ هزار ریال عرضه و به فروش می‌رسد. رایگانی تصریح کرد: با اظهارنظر کارشناسان صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان، اتاق اصناف و اتحادیه بنکداران در مورد احراز تخلف تقلب، موضوع صورتجلسه و بلافاصله با هماهنگی به عمل آمده با مدیرکل استان مازندران تیم گشت استان به محل کارخانه تولید برنج‌های مذکور در استان مراجعه و ضمن دستور توقیف توزیع و فروش ۳۰ تن برنج موجود در کارخانه، نمونه برداری برای آزمایش به آزمایشگاه ارسال شد. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: با موافقت و رضایت کامل مدیرعامل و دست اندرکاران فروشگاه مرکزی شهروند، موجودی انبار به میزان ۶۰ تن به طور کامل در محل فروشگاه عرضه و به قیمت یک میلیون ریال معادل هر کیسه ۱۰ کیلویی صد هزار تومان عرضه و به مردم به فروش رسید که موضوع مورد استقبال مردم قرار گرفته است. وی خاطر نشان کرد: با هماهنگی مقام قضایی و نیز مدیرعامل این فروشگاه به تمامی شعب دستور توزیع برنج‌های موجود در انبارهای تمامی شعب به قیمت کارشناسی هر کیسه یک میلیون ریال صادر شده است.

اخبار بیشتر