آخرین جزییات و واکنش‌ها به واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آخرین جزییات و واکنش‌ها به واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد

زشت‌ترین کار در خصوص حادثه دانشگاه آزاد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
زشت‌ترین کار در خصوص حادثه دانشگاه آزاد
عباس عبدی درباره حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات توئیتی انتقادی منتشر کرد.

برترین‌ها: عباس عبدی درباره حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات توئیتی انتقادی منتشر کرد.

زشت‌ترین کار در خصوص حادثه دانشگاه آزاد - 2

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین جزئیات درباره اتوبوس مرگ دانشگاه آزاد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
آخرین جزئیات درباره اتوبوس مرگ دانشگاه آزاد
بامداد امروز نیز یکی دیگر از مصدومان این حادثه به نام محمدرضا فضیلتی نیا جان خود را از دست داد و تعداد قربانیان حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات ۱۰ نفر شدند.

به گزارش خبرآنلاین، ظهر دیروز، حوالی ظهر اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات واژگون شد و ۸ دانشجو کشته و تعداد زیادی مصدوم شدند. تعداد کشته‌ها بعد از چند ساعت به ۹ نفر و بامداد امروز نیز یکی دیگر از مصدومان به نام محمدرضا فضیلتی‌نیا ۲۳ ساله جانش را از دست داد و این تعداد به ۱۰ نفر رسید.

حال ۳ دانشجوی دیگر نیز وخیم است

در همین میان سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: حال ۳ نفر از دانشجویان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد وخیم است. مجتبی خالدی درباره آخرین وضعیت دانشجویان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس که روز گذشته اتفاق افتاد، افزود: در حال حاضر وضعیت ۶ نفر از این دانشجویان نامناسب است و از این بین حال ۳ نفر که در بیمارستان‌های حضرت رسول اکرم (ص)، امام خمینی و عرفان نیایش بستری هستند، وخیم است. هستند.

او ادامه داد: از بین دانشجویان مصدوم این حادثه ۱۱ نفر در بخش ICU بستری هستند که از این تعداد دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شریعتی، ۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی (ره)، دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه حضرت رسول اکرم (ص) و دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه عرفان نیایش بستری هستند. خالدی گفت: تعداد کل مصدومان این حادثه که در بیمارستان بستری هستند ۲۵ نفر است که به جز ۱۱مصدوم در بخش مراقبت‌های ویژه بقیه که بیشتر دچار شکستگی هستند در بخش عادی بستری هستند.

راننده اتوبوس سکته نکرده است

در ساعات ابتدایی وقوع این حادثه شایعاتی مبنی بر سکته‌کردن راننده موقع رانندگی منتشر شد که قاضی شهریاری معاون دادستان تهران آن را تکذیب کرد و گفت: علائمی که نشان‌دهنده سکته قلبی یا مغزی راننده اتوبوس باشد، یافت نشد.

قاضی شهریاری معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای جنایی پیرامون خبری مبنی بر سکته راننده اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات، اظهار کرد: مطابق کالبدشکافی که امروز با حضور پزشکان قانونی در محل پزشکی قانونی کهریزک صورت گرفت، علائمی که نشان‌دهنده سکته قلبی یا مغزی راننده اتوبوس باشد، یافت نشد، گرچه نمونه‌ی قلب و مغز جهت انجام آزمایش پاتولوژی (آسیب شناسی) به آزمایشگاه ارسال گردید. در پی سقوط اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات که منجر به فوت و مجروح شدن تعدادی شد، به گفته دادستان تهران ۲ نفر از افراد از جمله پیمانکار حمل و نقل و مسئول تاسیسات دانشگاه بازداشت و همچنین ۲ نفر از مسئولان دانشگاه برای ارائه توضیحات به دادستانی احضار شدند.

هنوز علت فوت راننده اتوبوس نهایی نشده است

مسعود قادی پاشا نیز در خصوص آخرین وضعیت بررسی علت فوت راننده حادثه دیروز دانشگاه آزاد به مهر گفت: کار کارشناسی تخصصی اولیه توسط متخصصان پزشکی قانونی انجام و جهت اظهار نظر درباره سکته قلبی به عنوان علت فوت، نمونه‌های لازم اخذ شد. او با بیان اینکه هنوز نتیجه آزمایش‌های تخصصی لازم در این رابطه واصل نشده است، گفت: جهت بررسی‌های بیشتر نمونه‌های اخذ شده در حال بررسی است. پس از اینکه نتیجه آزمایش‌های اخذ شده، واصل شود به همراه بررسی معاینات اولیه در رابطه با کالبدشکافی نظر نهایی در رابطه با سکته قلبی به عنوان عامل فوت راننده اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اعلام می‌شود.

مدیر پزشکی قانونی تهران در رابطه با روند احراز هویت جانباختگان حادثه روز گذشته دانشگاه آزاد گفت: ۷ پیکر احراز هویت قطعی شده و به خانواده‌ها تحویل داده شدند، دو پیکر نیز هنوز خانواده هایشان جهت تحویل مراجعه نکرده‌اند. به گفته قادی پاشامحمدعلی ابوالفتحی راد، سارا ابوالفتحی راد دو جان باخته‌ای هستند که هنوز خانواده‌های آنها برای تحویل پیکرشان به پزشکی قانونی مراجعه نکرده‌اند.

چرا بیمارستان فوق‌ تخصصی نزدیک دانشگاه تعطیل بود؟

علاوه بر این به گزارش میزان، رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با اشاره به بسته بودن در بیمارستان روبه روی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات گفت: چرا مسیر اتوبوس دانشگاه آزاد گاردریل و سرعت گیر نداشته است؟ شهربانو امانی گفت: متاسفانه هنوز فرهنگ ایمنی در کشورمان نهادینه نشده و بر همین اساس شاهد آن هستیم که اتفافات ناگواری همچون این حادثه رخ می‌دهد و دستگاه‌ها با هزینه‌های چند برابری زخم بر زمین مانده را تیمار می‌کند.

امانی با اشاره به شیب تند مسیر دانشگاه گفت: پلیس باید بررسی کند، اما برای من جای سوال است که چرا مسیر ایمن نبود؛ چرا گاردریل نداشتند؟ چرا سرعت گیر نبود؟ او با بیان اینکه آیا صرف اینکه سرویس دانشجویان به شرکت پیمانکاری تحویل داده شود کار تمام می‌شود، افزود: این مسیر باید ایمن می‌شد و همچنین ایمنی خودرو نیز باید لحاظ می‌شد. امانی در سوالی دیگر عنوان کرد: درست روبه روی در دانشگاه بیمارستان فوق تخصصی فرهنگیان وجود دارد، اما در آن بسته بود و مجبور شدند که بیماران را به سایر مراکز درمانی اعزام کنند و حالا چه کسی جوابگوی این حادثه است؟

تشکیل کمیته ویژه پیگیری حادثه

در همین میان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پی وقوع حادثه ناگوار واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تهران، دستور تشکیل کمیته ویژه پیگیری این حادثه را صادر کرد. محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با ابراز تأسف از وقوع حادثه تلخ واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان، به آقایان مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع، رضا مسعودی سرپرست واحد علوم و تحقیقات، عنایت الله ملکی تبار رئیس مرکز نظارت، بازرسی و رسیدگی به شکایات، سیدحسین طباطبایی مدیرکل حقوقی و مهندس موسوی رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی ماموریت داد تا موارد ذیل را با فوریت مورد بررسی قرار داده و گزارش کنند:

بررسی دقیق علت بروز حادثه در واحد علوم و تحقیقات و معرفی مسببان آن و رسیدگی دقیق به وضعیت مصدومان این حادثه. همچنین به اعضای این کمیته ویژه دستور داده شد تا با همکاری کارشناسان مجرب و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های محترم قضایی، انتظامی و امنیتی، نسبت به بررسی تمامی جوانب حادثه مذکور با قید فوریت اقدام و هرچه سریعتر گزارش مشروحی از آن را به رئیس دانشگاه و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کنند.

**

براساس روایت سازمان اوژانس تهران، حوالی ساعت ١٢ دیروز واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران واقع در بلوار سیمون بولیوار به سازمان اورژانس اعلام شد که در پی آن یک بالگرد اورژانس، ۱۵ دستگاه آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس، دو دستگاه موتورلانس به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته پیمان صابریان رییس اورژانس تهران، متاسفانه در این حادثه هفت نفر- دو خانم و پنج آقا - جان باختند و ۲۸ نفر مجروح شدند که پس از اقدامات اولیه توسط تکنسین‌های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند. در همین رابطه، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی نیز در این باره گفت: در ساعت ۱۲ و ۲۲ دیروز حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس در انتهای سیمون بولیوار به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن، ستاد فرماندهی آتش نشانان چهار ایستگاه را به محل حادثه که در یک مجتمع آموزشی قرار داشت اعزام کرد.

او با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل سقوط اتوبوس که ۳۰ سرنشین داشت، ادامه داد: پس از حضور آتش‌نشانان تعدادی از آنان از داخل کابین خارج شده بودند و هم اکنون عملیات نجات این افراد ادامه دارد. ملکی با بیان اینکه تعداد زیادی از سرنشینان این اتوبوس مصدوم شده‌اند، گفت: عوامل امدادی در محل حضور داشته و تعداد قطعی مصدومان اعلام خواهد شد. مصدومان پس از انجام اقدامات اولیه درمانی توسط تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان‌های نیایش، عرفان، حضرت رسول، امام خمینی (ره) و شریعتی انتقال یافتند.

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع دوستان و همکلاسان در دانشگاه برای همدردی با خانواده‌های حادثه دیده

رکناخبرگزاری رکنا
تجمع دوستان و همکلاسان در دانشگاه برای همدردی با خانواده‌های حادثه دیده
رکنا: جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد علوم تحقیقات صبح امروز با روشن کردن شمع جلوی درب این دانشگاه با خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی کردند.

حال وخیم ۳ دانشجو از میان ۶ دانشجوی بستری حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
حال وخیم ۳ دانشجو از میان ۶ دانشجوی بستری حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: حال ۳ نفر از دانشجویان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد وخیم است.

به گزارش اصلاحات پرس، مجتبی خالدی درباره آخرین وضعیت دانشجویان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس که روز گذشته اتفاق افتاد، افزود: در حال حاضر وضعیت ۶ نفر از این دانشجویان نامناسب است و از این بین حال ۳ نفر که در بیمارستان‌های حضرت رسول اکرم (ص)، امام خمینی و عرفان نیایش بستری هستند، وخیم است. هستند.

وی ادامه داد: از بین دانشجویان مصدوم این حادثه ۱۱ نفر در بخش ICU بستری هستند که از این تعداد دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شریعتی، ۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی (ره)، دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه حضرت رسول اکرم (ص) و دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه عرفان نیایش بستری هستند.

خالدی گفت: تعداد کل مصدومان این حادثه که در بیمارستان بستری هستند ۲۵ نفر است که به جز ۱۱ مصدوم در بخش مراقبت‌های ویژه بقیه که بیشتر دچار شکستگی هستند در بخش عادی بستری هستند.

خالدی درباره تعداد فوتی‌ها بیان کرد: تعداد فوتی‌های این حادثه تا امروز صبح با فوت یک دانشجو به نام رضا فضیلتی، ۲۳ ساله به ۱۰ نفر رسید.

منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

ظرفیت تله کابین دانشگاه علوم و تحقیقات سه برابر اتوبوس است

مهرخبرگزاری مهر
ظرفیت تله کابین دانشگاه علوم و تحقیقات سه برابر اتوبوس است
مدیر سابق کنترل پروژه ها سامانه حمل و نقل کابلی علوم و تحقیقات گفت: اگر پروژه تله کابین واحد علوم و تحقیقات تکمیل می شدt سه برابر ناوگان اتوبوسرانی ظرفیت جابه جایی داشت.

محمدعلی کرونی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه پروژه تله کابین دانشگاه علوم و تحقیقات ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: تمامی تجهیزات لازم برای تکمیل این پروژه خریداری و وارد کشور شده بود، همچنین دو ایستگاه به طور کامل آماده بهره برداری و دو ایستگاه دیگر نیز بخش سازه‌ای آن تکمیل و در مرحله نازک کاری بود. همچنین تمام تجهیزات وارد شده به کارگاه‌ها منتقل شده و در مجموع یک ماه برای تکمیل این پروژه زمان لازم بود.

وی با بیان اینکه ۷۲ کابین ۸ نفره در زمان ۱۱ دقیقه امکان جابه جایی دانشجویان را داشتند، گفت: این در حالی است که در حال حاضر ۱۵ دستگاه اتوبوس فرسوده که امکان جابه جایی ۴۰ نفر را دارند در حال تردد هستند، بنابراین در عمل تله کابین سه برابر اتوبوس ظرفیت جابه جایی دارد.

وی تأکید کرد: چهار ایستگاه تله کابین تمام دانشکده‌ها را پوشش می‌داد و دانشکده‌های ابتدایی نیز نه نیاز به ماشین دارند و نه اتوبوس.

به گزارش مهر، رضا مسعودی رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد صبح امروز در گفتگویی اعلام کرده بود تله کابین واحد علوم و تحقیقات یک مسیر مستقیم را طی می‌کند، بنابراین امکان پوشش تمامی ساختمان‌ها را ندارد و علاوه بر فعالیت تله کابین، باز هم نیازمند استفاده از اتوبوس بوده و این اتفاق ممکن بود برای تله کابین نیز رخ دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازدید نمایندگان از محل واژگونی اتوبوس دانشگاه «علوم و تحقیقات» /مسئولان بی‌تدبیری کردند

فارسخبرگزاری فارس
بازدید نمایندگان از محل واژگونی اتوبوس دانشگاه «علوم و تحقیقات» /مسئولان بی‌تدبیری کردند
عضو کمیسیون آموزش مجلس از بازدید اعضای کمیسیون متبوعش از محل حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات خبر داد.

فریده اولادقباد نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: روز گذشته با آقای دهمرده و کوچکی نژاد جهت بررسی شرایط مصدومان به بیمارستان‌های امام (ره)، رسول اکرم (ص) و شریعتی رفتیم.

وی با اعلام اینکه امروز از محل حادثه بازدیدی از سوی اعضای کمیسیون آموزش صورت می‌گیرد، ‌ افزود: قرار است طی این بازدید به واکاوی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه واحد علوم و تحقیقات تهران پرداخته و علت آن بررسی شود.

اولاد قباد ادامه داد: قرار است پس از بررسی‌های صورت گرفته و بازدید از محلی حادثه، ‌ گزارشی از حادثه تهیه شده و علل اصلی آن واکاوی و به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز تاسف از بروز حادثه مزبور، عنوان کرد: حادثه بسیار غم انگیز و تاسف باری بود که باعث شد با بی تدبیری مسئولان سرمایه‌های انسانی و جوان کشور را از دست بدهیم.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.

سیرکاران، برنده بزرگ جنگ تجاری در آمریکا

5+
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: عملیات غرورانگیز بیت‌المقدس به لحاظ وسعت منطقه نبرد، حجم تلفات و خسارات وارده به دشمن و به کارگیری تاکتیک‌های خلاق و بومی و تدابیر عملیاتی بی‌نظیر همچون عبور از رودخانه کارون و در نهایت آزادسازی خرمشهر از جمله موفقیت‌ها و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی بود که پس از آن، سرنوشت ادامه جنگ را به نفع ایران تغییر داد. بر اساس این بیانیه؛ مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام و اعتماد به نفس و باور به امداد الهی و اتکا به نیروی ایمان و اراده ملی از جمله مولفه‌های پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که حیرت جهانیان و یاس و ناامیدی ابرقدرت‌ها و حامیان صدام حسین را به دنبال داشت. ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: مقاومت و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی با تاسی و الگوگیری از مقاومت هشت ساله برابر دشمن تا بن دندان مسلح رمز پایداری و صلابت ملتی است که توانسته است دستاوردهای دفاعی و علمی بی‌نظیری را به ‌رغم تحریم‌ها و محرومیت‌های بی‌شمار که همواره از سوی قدرت‌های استکباری با محوریت آمریکا رقم خورده است به منصه ظهور رسانیده و ایران را به نقطه‌ای ممتاز و خیره کننده در تراز جهانی برساند. ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: تحولات چهار دهه انقلاب اسلامی و خصومت‌ها و بحران آفرینی‌ها علیه کشور ما تاثیری نداشته است و به همین دلیل همواره در سیاست‌ها و راهبردهایی که طراحی کرده است شکست خورده و به دنبال جبران حقارت‌ها و شکست‌های مفتضحانه خود، سعی در ایجاد ناامنی در منطقه، ایران هراسی و چپاول منابع و ثروت عظیم کشورهای مرتجع داشته است. این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و به ویژه شهدای آزادسازی خرمشهر و ایثارگران و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی، به ملت غیور ایران اسلامی اطمینان می‌دهد که فرزندان آنان در نیروهای مسلح همواره تحت فرماندهی مدبرانه فرمانده معظم کل قوا با هوشیاری و بصیرت روزافزون تمامی تحرکات و شیطنت‌های نظام سلطه و نیروهای فرامنطقه‌ای را رصد کرده و زیر نظر دارد و ضمن حفظ اقتدار و آمادگی کامل در برابر هرگونه زیاده خواهی و مطامع دشمنان به ویژه آمریکای ورشکسته در جهان پاسخ کوبنده و شکست‌های ویرانگری به آنان تحمیل خواهند کرد.

اخبار بیشتر