1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

آخرین جزییات و واکنش‌ها به واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد

زشت‌ترین کار در خصوص حادثه دانشگاه آزاد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
زشت‌ترین کار در خصوص حادثه دانشگاه آزاد

برترین‌ها: عباس عبدی درباره حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات توئیتی انتقادی منتشر کرد.

زشت‌ترین کار در خصوص حادثه دانشگاه آزاد - 2

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین جزئیات درباره اتوبوس مرگ دانشگاه آزاد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
آخرین جزئیات درباره اتوبوس مرگ دانشگاه آزاد

به گزارش خبرآنلاین، ظهر دیروز، حوالی ظهر اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات واژگون شد و ۸ دانشجو کشته و تعداد زیادی مصدوم شدند. تعداد کشته‌ها بعد از چند ساعت به ۹ نفر و بامداد امروز نیز یکی دیگر از مصدومان به نام محمدرضا فضیلتی‌نیا ۲۳ ساله جانش را از دست داد و این تعداد به ۱۰ نفر رسید.

حال ۳ دانشجوی دیگر نیز وخیم است

در همین میان سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: حال ۳ نفر از دانشجویان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد وخیم است. مجتبی خالدی درباره آخرین وضعیت دانشجویان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس که روز گذشته اتفاق افتاد، افزود: در حال حاضر وضعیت ۶ نفر از این دانشجویان نامناسب است و از این بین حال ۳ نفر که در بیمارستان‌های حضرت رسول اکرم (ص)، امام خمینی و عرفان نیایش بستری هستند، وخیم است. هستند.

او ادامه داد: از بین دانشجویان مصدوم این حادثه ۱۱ نفر در بخش ICU بستری هستند که از این تعداد دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شریعتی، ۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی (ره)، دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه حضرت رسول اکرم (ص) و دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه عرفان نیایش بستری هستند. خالدی گفت: تعداد کل مصدومان این حادثه که در بیمارستان بستری هستند ۲۵ نفر است که به جز ۱۱مصدوم در بخش مراقبت‌های ویژه بقیه که بیشتر دچار شکستگی هستند در بخش عادی بستری هستند.

راننده اتوبوس سکته نکرده است

در ساعات ابتدایی وقوع این حادثه شایعاتی مبنی بر سکته‌کردن راننده موقع رانندگی منتشر شد که قاضی شهریاری معاون دادستان تهران آن را تکذیب کرد و گفت: علائمی که نشان‌دهنده سکته قلبی یا مغزی راننده اتوبوس باشد، یافت نشد.

قاضی شهریاری معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای جنایی پیرامون خبری مبنی بر سکته راننده اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات، اظهار کرد: مطابق کالبدشکافی که امروز با حضور پزشکان قانونی در محل پزشکی قانونی کهریزک صورت گرفت، علائمی که نشان‌دهنده سکته قلبی یا مغزی راننده اتوبوس باشد، یافت نشد، گرچه نمونه‌ی قلب و مغز جهت انجام آزمایش پاتولوژی (آسیب شناسی) به آزمایشگاه ارسال گردید. در پی سقوط اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات که منجر به فوت و مجروح شدن تعدادی شد، به گفته دادستان تهران ۲ نفر از افراد از جمله پیمانکار حمل و نقل و مسئول تاسیسات دانشگاه بازداشت و همچنین ۲ نفر از مسئولان دانشگاه برای ارائه توضیحات به دادستانی احضار شدند.

هنوز علت فوت راننده اتوبوس نهایی نشده است

مسعود قادی پاشا نیز در خصوص آخرین وضعیت بررسی علت فوت راننده حادثه دیروز دانشگاه آزاد به مهر گفت: کار کارشناسی تخصصی اولیه توسط متخصصان پزشکی قانونی انجام و جهت اظهار نظر درباره سکته قلبی به عنوان علت فوت، نمونه‌های لازم اخذ شد. او با بیان اینکه هنوز نتیجه آزمایش‌های تخصصی لازم در این رابطه واصل نشده است، گفت: جهت بررسی‌های بیشتر نمونه‌های اخذ شده در حال بررسی است. پس از اینکه نتیجه آزمایش‌های اخذ شده، واصل شود به همراه بررسی معاینات اولیه در رابطه با کالبدشکافی نظر نهایی در رابطه با سکته قلبی به عنوان عامل فوت راننده اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اعلام می‌شود.

مدیر پزشکی قانونی تهران در رابطه با روند احراز هویت جانباختگان حادثه روز گذشته دانشگاه آزاد گفت: ۷ پیکر احراز هویت قطعی شده و به خانواده‌ها تحویل داده شدند، دو پیکر نیز هنوز خانواده هایشان جهت تحویل مراجعه نکرده‌اند. به گفته قادی پاشامحمدعلی ابوالفتحی راد، سارا ابوالفتحی راد دو جان باخته‌ای هستند که هنوز خانواده‌های آنها برای تحویل پیکرشان به پزشکی قانونی مراجعه نکرده‌اند.

چرا بیمارستان فوق‌ تخصصی نزدیک دانشگاه تعطیل بود؟

علاوه بر این به گزارش میزان، رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با اشاره به بسته بودن در بیمارستان روبه روی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات گفت: چرا مسیر اتوبوس دانشگاه آزاد گاردریل و سرعت گیر نداشته است؟ شهربانو امانی گفت: متاسفانه هنوز فرهنگ ایمنی در کشورمان نهادینه نشده و بر همین اساس شاهد آن هستیم که اتفافات ناگواری همچون این حادثه رخ می‌دهد و دستگاه‌ها با هزینه‌های چند برابری زخم بر زمین مانده را تیمار می‌کند.

امانی با اشاره به شیب تند مسیر دانشگاه گفت: پلیس باید بررسی کند، اما برای من جای سوال است که چرا مسیر ایمن نبود؛ چرا گاردریل نداشتند؟ چرا سرعت گیر نبود؟ او با بیان اینکه آیا صرف اینکه سرویس دانشجویان به شرکت پیمانکاری تحویل داده شود کار تمام می‌شود، افزود: این مسیر باید ایمن می‌شد و همچنین ایمنی خودرو نیز باید لحاظ می‌شد. امانی در سوالی دیگر عنوان کرد: درست روبه روی در دانشگاه بیمارستان فوق تخصصی فرهنگیان وجود دارد، اما در آن بسته بود و مجبور شدند که بیماران را به سایر مراکز درمانی اعزام کنند و حالا چه کسی جوابگوی این حادثه است؟

تشکیل کمیته ویژه پیگیری حادثه

در همین میان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پی وقوع حادثه ناگوار واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تهران، دستور تشکیل کمیته ویژه پیگیری این حادثه را صادر کرد. محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با ابراز تأسف از وقوع حادثه تلخ واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان، به آقایان مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع، رضا مسعودی سرپرست واحد علوم و تحقیقات، عنایت الله ملکی تبار رئیس مرکز نظارت، بازرسی و رسیدگی به شکایات، سیدحسین طباطبایی مدیرکل حقوقی و مهندس موسوی رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی ماموریت داد تا موارد ذیل را با فوریت مورد بررسی قرار داده و گزارش کنند:

بررسی دقیق علت بروز حادثه در واحد علوم و تحقیقات و معرفی مسببان آن و رسیدگی دقیق به وضعیت مصدومان این حادثه. همچنین به اعضای این کمیته ویژه دستور داده شد تا با همکاری کارشناسان مجرب و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های محترم قضایی، انتظامی و امنیتی، نسبت به بررسی تمامی جوانب حادثه مذکور با قید فوریت اقدام و هرچه سریعتر گزارش مشروحی از آن را به رئیس دانشگاه و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کنند.

**

براساس روایت سازمان اوژانس تهران، حوالی ساعت ١٢ دیروز واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران واقع در بلوار سیمون بولیوار به سازمان اورژانس اعلام شد که در پی آن یک بالگرد اورژانس، ۱۵ دستگاه آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس، دو دستگاه موتورلانس به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته پیمان صابریان رییس اورژانس تهران، متاسفانه در این حادثه هفت نفر- دو خانم و پنج آقا - جان باختند و ۲۸ نفر مجروح شدند که پس از اقدامات اولیه توسط تکنسین‌های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند. در همین رابطه، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی نیز در این باره گفت: در ساعت ۱۲ و ۲۲ دیروز حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس در انتهای سیمون بولیوار به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن، ستاد فرماندهی آتش نشانان چهار ایستگاه را به محل حادثه که در یک مجتمع آموزشی قرار داشت اعزام کرد.

او با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل سقوط اتوبوس که ۳۰ سرنشین داشت، ادامه داد: پس از حضور آتش‌نشانان تعدادی از آنان از داخل کابین خارج شده بودند و هم اکنون عملیات نجات این افراد ادامه دارد. ملکی با بیان اینکه تعداد زیادی از سرنشینان این اتوبوس مصدوم شده‌اند، گفت: عوامل امدادی در محل حضور داشته و تعداد قطعی مصدومان اعلام خواهد شد. مصدومان پس از انجام اقدامات اولیه درمانی توسط تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان‌های نیایش، عرفان، حضرت رسول، امام خمینی (ره) و شریعتی انتقال یافتند.

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع دوستان و همکلاسان در دانشگاه برای همدردی با خانواده‌های حادثه دیده

رکناخبرگزاری رکنا
تجمع دوستان و همکلاسان در دانشگاه برای همدردی با خانواده‌های حادثه دیده

حال وخیم ۳ دانشجو از میان ۶ دانشجوی بستری حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
حال وخیم ۳ دانشجو از میان ۶ دانشجوی بستری حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

به گزارش اصلاحات پرس، مجتبی خالدی درباره آخرین وضعیت دانشجویان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس که روز گذشته اتفاق افتاد، افزود: در حال حاضر وضعیت ۶ نفر از این دانشجویان نامناسب است و از این بین حال ۳ نفر که در بیمارستان‌های حضرت رسول اکرم (ص)، امام خمینی و عرفان نیایش بستری هستند، وخیم است. هستند.

وی ادامه داد: از بین دانشجویان مصدوم این حادثه ۱۱ نفر در بخش ICU بستری هستند که از این تعداد دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شریعتی، ۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی (ره)، دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه حضرت رسول اکرم (ص) و دو نفر در بخش مراقبت‌های ویژه عرفان نیایش بستری هستند.

خالدی گفت: تعداد کل مصدومان این حادثه که در بیمارستان بستری هستند ۲۵ نفر است که به جز ۱۱ مصدوم در بخش مراقبت‌های ویژه بقیه که بیشتر دچار شکستگی هستند در بخش عادی بستری هستند.

خالدی درباره تعداد فوتی‌ها بیان کرد: تعداد فوتی‌های این حادثه تا امروز صبح با فوت یک دانشجو به نام رضا فضیلتی، ۲۳ ساله به ۱۰ نفر رسید.

منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

ظرفیت تله کابین دانشگاه علوم و تحقیقات سه برابر اتوبوس است

مهرخبرگزاری مهر
ظرفیت تله کابین دانشگاه علوم و تحقیقات سه برابر اتوبوس است

محمدعلی کرونی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه پروژه تله کابین دانشگاه علوم و تحقیقات ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: تمامی تجهیزات لازم برای تکمیل این پروژه خریداری و وارد کشور شده بود، همچنین دو ایستگاه به طور کامل آماده بهره برداری و دو ایستگاه دیگر نیز بخش سازه‌ای آن تکمیل و در مرحله نازک کاری بود. همچنین تمام تجهیزات وارد شده به کارگاه‌ها منتقل شده و در مجموع یک ماه برای تکمیل این پروژه زمان لازم بود.

وی با بیان اینکه ۷۲ کابین ۸ نفره در زمان ۱۱ دقیقه امکان جابه جایی دانشجویان را داشتند، گفت: این در حالی است که در حال حاضر ۱۵ دستگاه اتوبوس فرسوده که امکان جابه جایی ۴۰ نفر را دارند در حال تردد هستند، بنابراین در عمل تله کابین سه برابر اتوبوس ظرفیت جابه جایی دارد.

وی تأکید کرد: چهار ایستگاه تله کابین تمام دانشکده‌ها را پوشش می‌داد و دانشکده‌های ابتدایی نیز نه نیاز به ماشین دارند و نه اتوبوس.

به گزارش مهر، رضا مسعودی رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد صبح امروز در گفتگویی اعلام کرده بود تله کابین واحد علوم و تحقیقات یک مسیر مستقیم را طی می‌کند، بنابراین امکان پوشش تمامی ساختمان‌ها را ندارد و علاوه بر فعالیت تله کابین، باز هم نیازمند استفاده از اتوبوس بوده و این اتفاق ممکن بود برای تله کابین نیز رخ دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازدید نمایندگان از محل واژگونی اتوبوس دانشگاه «علوم و تحقیقات» /مسئولان بی‌تدبیری کردند

فارسخبرگزاری فارس
بازدید نمایندگان از محل واژگونی اتوبوس دانشگاه «علوم و تحقیقات» /مسئولان بی‌تدبیری کردند

فریده اولادقباد نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: روز گذشته با آقای دهمرده و کوچکی نژاد جهت بررسی شرایط مصدومان به بیمارستان‌های امام (ره)، رسول اکرم (ص) و شریعتی رفتیم.

وی با اعلام اینکه امروز از محل حادثه بازدیدی از سوی اعضای کمیسیون آموزش صورت می‌گیرد، ‌ افزود: قرار است طی این بازدید به واکاوی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه واحد علوم و تحقیقات تهران پرداخته و علت آن بررسی شود.

اولاد قباد ادامه داد: قرار است پس از بررسی‌های صورت گرفته و بازدید از محلی حادثه، ‌ گزارشی از حادثه تهیه شده و علل اصلی آن واکاوی و به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز تاسف از بروز حادثه مزبور، عنوان کرد: حادثه بسیار غم انگیز و تاسف باری بود که باعث شد با بی تدبیری مسئولان سرمایه‌های انسانی و جوان کشور را از دست بدهیم.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
الفالف2 ساعت قبل
در نشست ورشو، نتانیاهو نقش‌آفرین اصلی بود و مشارکت کنندگان کشورهای عربی که بیشترشان در سطح وزیر خارجه حضور داشتند، سیاهی لشگر بودند. دردناک بود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن «خالد الیمانی» در کنار نتانیاهو بنشیند و با او خوش و بش کند و دردناک‌تر از آن دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو بود. این اولین بار است که وزیر خارجه یک کشور عربی به شکل رسمی و روبروی لنز دوربین‌ها با وزیر خارجه اسرائیل دیدار می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که به خاطر مواضع بیطرفانه و خویشتن دارانه نسبت به اختلافات کشورهای عرب، مورد تقدیر اکثر عرب‌ها بود. در حالی که وزرای خارجه کشورهای عربی تلاش می‌کنند تا با رهبری اسرائیل و آمریکا علیه ایران جنگی به راه بیاندازند که بسیار تراژیک، نهایت پستی و بی حیایی است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
آرتمیسیای یکم؛ ملکه شهر هالیکارناس در سرزمین کاریا. حالا می‌خواست در جنوب آتن به مصاف نیروی دریایی یونان برود که در تنگه سالامیس گرفتار بود. او دختر لیگدامیس نخستین فرمانروای منسوب هخامنشیان در سرزمین کاریا بود و می‌دانست که خود و پدرش تخت پادشاهی را به لطف هخامنشیان به دست آورده‌اند. تنگه‌ای که در آن نیروی دریایی ایران وادار شد تا صفوف منظم خود را به هم زده و به ستون وارد آن شوند. نیروی دریایی ایران توان مقابله نداشت و راهی جز فرار برای آن‌ها باقی نمانده بود.
فراروفرارو9 ساعت قبل
فرارو- در مراسم وداع با پیکر شهدای حادثه تروریستی زاهدان، برخی افراد حاضر در مراسم خطاب به علاءالدین بروجردی (رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس): این نتیجه برجام شما بود که نشستید و در مجلس تصویب کردید/شما باید برای خدا کار کنید نه برای قدرت/بروجردی: برجام تصمیم نظام بود! شما بیخود فرافکنی نکنید.

نظرها

اخبار بیشتر