اخبار قیمت‌های روز بازار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار

قیمت عوارض خروج زائران حج و عتبات اعلام شد

مهرخبرگزاری مهر
قیمت عوارض خروج زائران حج و عتبات اعلام شد
عوارض خروج زائران حج تمتع در سال ۹۸ بالغ بر ۱۱۰ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس لایحه پیشنهادی بودجه ۹۸ عوارض خروج از کشور برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که در همین رابطه عواض خروج از کشور برای زائران عتبات در ایام عادی سال به دو شکل تعیین شده است.

بر این اساس، کسانی که به صورت زمینی و دریایی به عتبات عالیات مشرف شوند، ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و کسانی که به صورت هوایی عازم کشور عراق شوند، مبلغ ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت خواهند کرد.

بر اساس این لایحه، عوارض خروج زائران عتبات عالیات (زائران اربعین) که از تاریخ ۲۴ شهریور ۹۸ تا ۱۲ آبان ۹۸ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج شوند از پرداخت عوارض خروج معاف می‌شوند.

همچنین اعزام‌شوندگان به حج تمتع و عمره معادل ۱۱۰ هزار تومان، عوارض خروج از کشور پرداخت خواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

مخالفت تولیدکنندگان با کاهش قیمت تخم مرغ

ایرناخبرگزاری ایرنا
مخالفت تولیدکنندگان با کاهش قیمت تخم مرغ
تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار گفت: تولیدکنندگان در نامه ای به وزارت جهادکشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام ممنوعیت واردات تخم مرغ را خواستار شدند تا تولید به سبب کاهش قیمت، آسیب نبیند.

'رضا ترکاشوند' عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در پی ورود شرکت پشتیبانی امور دام کشور به موضوع عرضه تخم مرغ وارداتی با قیمت‌های مصوب تنظیم بازاری، قیمت این محصول در مرغداری‌های کشور به کمتر از هفت هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده است.

ترکاشوند تصریح کرد: ادامه عرضه تخم مرغ وارداتی و کاهش قیمت، می‌تواند تولیدکنندگان را در حاشیه زیان قرار دهد و با حذف گله‌های مرغ تخمگذار آسیب جدی به این صنعت وارد کند که این امر، موجب نگرانی تولیدکنندگان شده است.

** توافق تولیدکنندگان تخم مرغ برای تامین نیاز داخلی

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار گفت: خوشبختانه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کنترل شده است و در واحدهای تولیدی مشکلی نداریم؛ به طوری که واحدهای خسارت دیده پارسال نیز به چرخه تولید بازگشته است.

به گفته وی، با توجه به افزایش هزینه‌های تولید قیمت منطقی هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری‌های کشور ۷۲۰۰ تومان است که برای مصرف کننده به ازای هر شانه ۳۰ تایی، ۱۶ هزار تا ۱۷ هزار تومان تمام می‌شود.

وی افزایش قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ به بیش از ۱۰ هزار تومان را اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دانست و افزود: در بدترین شرایط، قیمت تخم مرغ در مرغداری‌های کشور بیش از ۸۵۰۰ تومان نرسیده است.

ترکاشوند اعلام کرد: در تفاهمی با تولیدکنندگان قرار است در صورت قطع واردات تخم مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، ماهانه ۲ هزار تن تولید داخلی به بازار عرضه شود تا تولیدکنندگان متضرر نشوند.

به گزارش ایرنا، سالیانه نزدیک ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ و ۹۳۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود و کشور در تولید این محصولات خودکفاست اما پارسال به دلیل بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، واردات تخم مرغ کلید خورد.

چندی پیش قیمت هر شانه ۳۰ تایی تخم مرغ به ۲۴ هزار تومان رسید که شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تنظیم بازار به عرضه تخم مرغ‌های وارداتی با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور امروز به ایرنا گفت: این شرکت با عرضه نامحدود تخم مرغ وارداتی به قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان توانست قیمت هر شانه ۳۰ تایی تخم مرغ را به کمتر از ۱۶ هزار تومان در بازار برساند.

«حمید ورناصری» اضافه کرد: با وجود انتقاد تولیدکنندگان تخم مرغ، روند توزیع این محصول تا متعادل شدن قیمت‌ها ادامه می‌یابد.

اقتصام**۹۱۸۶*۱۹۶۱*

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو سمند در بازار/ افت ارزش ۱۶ ارز در بازار بین‌بانکی/شاخص ۱۴۹۳ واحد رشد کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت خودرو سمند در بازار/ افت ارزش ۱۶ ارز در بازار بین‌بانکی/شاخص ۱۴۹۳ واحد رشد کرد
خبرگزاری میزان- طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص ارز بین بانکی، قیمت مسکن و شاخص بورس در خبرگزاری میزان منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان، طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص ارز بین بانکی، قیمت مسکن و شاخص بورس در خبرگزاری میزان منتشر شده است.برای خرید خودروی تیبا چقدر باید هزینه کرد؟

برای خرید خودروی تیبا در بازار بسته به مدل موردنظر و میزان کارکرد آن باید حداقل ۲۹ میلیون تومان پرداخت کرد.

قیمت خودرو سمند در بازار/ افت ارزش ۱۶ ارز در بازار بین‌بانکی/شاخص ۱۴۹۳ واحد رشد کرد - 3

افت قیمت ۱۶ ارز در بازار بین بانکی

قیمت ارز در بازار بین بانکی امروز در حالی اعلام شد که قیمت ۱۶ ارز با روند نزولی آغاز به کار کرد.

قیمت خودرو سمند در بازار/ افت ارزش ۱۶ ارز در بازار بین‌بانکی/شاخص ۱۴۹۳ واحد رشد کرد - 6

برای خرید شور و ترشی چقدر باید هزینه کرد؟

بر اساس نرخنامه سازمان مدیریت میادین میوه‌وتره‌بار شهرداری تهران قیمت هر کیلو ترشی آلبالو ۱۰ هزار تومان است.

قیمت خودرو سمند در بازار/ افت ارزش ۱۶ ارز در بازار بین‌بانکی/شاخص ۱۴۹۳ واحد رشد کرد - 10

برای خرید سمند چقدر باید هزینه کرد؟

برای خرید خودروی سمند در بازار بسته به مدل موردنظر و میزان کارکرد آن باید حداقل ۳۲ میلیون تومان پرداخت کرد.

قیمت خودرو سمند در بازار/ افت ارزش ۱۶ ارز در بازار بین‌بانکی/شاخص ۱۴۹۳ واحد رشد کرد - 13

شاخص ۱۴۹۳ واحد رشد کرد

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات پنجمین روز از دی ماه با رشد بیش از هزار و ۴۹۳ واحدی به پله ۱۵۸ هزار و ۴۴۳ واحدی صعود کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ارزان‌قیمت‌ترین خودرو‌ها در بازار

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
ارزان‌قیمت‌ترین خودرو‌ها در بازار
اقتصاد آنلاین در گزارشی قیمت انواع خودروهای ارزان قیمت در بازار را اعلام کرد.

اقتصاد آنلاین در گزارشی قیمت انواع خودروهای ارزان قیمت در بازار را اعلام کرد.

ارزان‌قیمت‌ترین خودرو‌ها در بازار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت روز ارز مسافرتی/ یورو ۱۲۶۸۰ تومان شد

انتخابخبرگزاری انتخاب
قیمت روز ارز مسافرتی/ یورو ۱۲۶۸۰ تومان شد
شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روز‌های قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۶۸۰ تومان و ۶ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان می‌رسد. قیمت فروش ارز مسافرتی در نظام بانکی نسبت به دیروز ۵۷۵ تومان افزایش یافته است.
قیمت روز ارز مسافرتی/ یورو ۱۲۶۸۰ تومان شد - 0

شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۲ هزار و ۶۸۰ تومان اعلام کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است، تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می‌توانند ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روز‌های قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۶۸۰ تومان و ۶ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان می‌رسد. قیمت فروش ارز مسافرتی در نظام بانکی نسبت به دیروز ۵۷۵ تومان افزایش یافته است.

گفتنی است، امروز در صرافی‌های دولتی، قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی با ۳۵۰ تومان افزایش نسبت به صبح دیروز ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در صرافی‌های دولتی ۱۲ هزار و ۵۰ تومان اعلام شده است.

با اعلام قیمت امروز فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانکی و البته آغاز معاملات صرافی‌های دولتی، مشخص شد که امروز قیمت فروش یورو مسافرتی بدون کارمزد گران‌تر از فروش یورو در صرافی‌های دولتی است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشور‌ها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارز‌های خریداری شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل: گذرنامه معتبر، بلیط مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد در مورد کشور‌هایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت واقعی هرکیلوگرم مرغ ۱۰ هزار تومان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت واقعی هرکیلوگرم مرغ ۱۰ هزار تومان
خبرگزاری میزان- وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت واقعی هرکیلوگرم مرغ برای مصرف کنندگان ۱۰ هزار تومان است عنوان کرد: عرضه این محصول با قیمت‌های بالاتر اجحاف در حق مصرف کنندگان است.
قیمت واقعی هرکیلوگرم مرغ ۱۰ هزار تومان - 0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه نشست هیات دولت با بیان این که وضعیت تولید گوشت مرغ از شرایط خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: تشدید نظارت‌ها از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان می‌تواند موجب کاهش قیمت این محصول در بازار مصرف شود.

وی افزود: در هفته گذشته نظارت هایی که در بازار انجام شد که کاهش قیمت یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومانی قیمت در هرکیلوگرم گوشت مرغ را به دنبال داشت.

وزیر جهادکشاورزی اظهار کرد: اگر قیمت‌های تعیین شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان در بازار رعایت شود، به طور حتم پایداری تولید برای تولیدکنندگان و جلوگیری از اجحاف به مصرف کنندگان را در پی خواهد داشت.

حجتی در پاسخ به این پرسش که «با عرضه گوشت‌های منجمد در بازار می‌توان شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز باشیم؟» گفت: اکنون وضعیت تولید گوشت قرمز نیز از شرایط خوبی برخوردار است اما باید بر روی قیمت گذاری و عرضه این محصولات نظارت داشته باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

کمبودی برای تنظیم بازار میوه شب عید نداریم/پیش بینی ثبات قیمت طی ۴ ماه آینده

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
کمبودی برای تنظیم بازار میوه شب عید نداریم/پیش بینی ثبات قیمت طی ۴ ماه آینده
خبرگزاری میزان- رئیس اتحادیه باغداران استان تهران گفت: براساس اقداماتی که در خصوص تنظیم بازار عید نوروز توسط کارشناسان این حوزه صورت گرفته است پیش بینی می‌شود که قیمت‌ها در سه الی چهار ماه آینده افزایش پیدا نکند.
کمبودی برای تنظیم بازار میوه شب عید نداریم/پیش بینی ثبات قیمت طی ۴ ماه آینده - 0

مجتبی شادلو در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص بازار میوه شب عید بیان کرد: هر ساله از اوایط زمستان تا اواسط بهار به دلیل شرایط اقلیمی و آب وهوا، چند نوع میوه محدودی در بازار به فروش می‌رسد در همین راستا به دلیل کم بودن تنوع میوه، کشاورزان بر کمیت این اقلام تمرکز داشته‌اند در نتیجه هر ساله شاهد بودیم که هیچ کمبودی در بازار شب عید احساس نشده است.

وی افزود: این میوه‌ها عبارت اند از سیب، پرتقال، کیوی، خیار و چند نوع دیگر که بر اساس سلیقه‌ی افراد در بازار خریداری می‌شود.

رئیس اتحادیه باغداران استان تهران با ذکر این مطلب که بر اساس تولید بیش ازحد پرتقال هیچ کمبودی در بازار نخواهم داشت، تصریح کرد: خوشبختانه میزان پرتقال در بازار بیش از نیاز است و همچنین سیب با وجود اینکه طی یک ماه گذشته شاهد افزایش قیمت آن بودیم، اما بازار سیب را تا عید نوروز تنظیم خواهیم کرد.

شادلو خاطر نشان کرد: بر خلاف تصورات مردم که دلیل گرانی سیب را صادرات بیش از حد می‌دانستند، اولین و بزرگترین دلیل افزایش چشم گیر قیمت میوه به خصوص سیب کاهش تولید در کشور بود و پس از آن افزایش هزینه‌های تولید، بر افزایش قیمت‌ها دامن زد.

وی با بیان اینکه تنها دلیلی که باعث شده است در کشور مشکلات زیادی در حوزه کشاورزی داشته باشیم کشت محصول بر اساس عرضه و تقاضا است، اظهار کرد: در همین راستا مهمترین اقدامی که می‌تواند کار کشاورزان را کنترل کند و به آن‌ها در امور کشاورزی یاری دهد این است که بر اساس الگو‌های کشاورزی و به اصطلاح کشاورزی کارشناسانه کار خود را انجام دهند.

رئیس اتحادیه باغداران در رابطه با مشکلات کشاورزان گفت: کشاورزان در سال جاری متحمل ضرر بسیاری شدند و خسارات سنگی به آن‌ها وارد شد، اما از تلاش دست نکشیدند و همواره سعی داشتند تا کمبود میوه در میادین احساس نشود در نتیجه امیدواریم در سال آینده به مشکلات کشاورزان رسیدگی شود تا این قشر زحمت کش نیز تلاش خود را برای بازار میوه در کشور و همچنین برای صادرات، بیشتر کنند و رغبت خود را برای کشاورزی از دست ندهد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جعبه با نرخ شیرینی حساب می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جعبه با نرخ شیرینی حساب می‌شود
رئیس اتحادیه فروشندگان قنادی گفت: باتوجه به افزایش نرخ کاغذ از چند ماه گذشته، قیمت جعبه در قنادی‌ها همراه با شیرینی لحاظ می‌شود.

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه فروشندگان قنادی درباره وضعیت جعبه شیرینی در شیرینی فروشی‌ها اظهار کرد: باتوجه به افزایش نرخ کاغذ از چند ماه گذشته، مقرر شد، قیمت جعبه در قنادی‌ها همراه با شیرینی لحاظ شود.

وی تصریح کرد: با توجه به آنکه برخی قنادان به دلیل افزایش نرخ کاغذ مرتکب تخلف افزایش قیمت می‌شوند و ما هم به علت کمبود امکانات توانایی نظارت مداوم را نداریم، بنابراین تصمیم گرفتیم قیمت جعبه در قنادی‌ها همراه با شیرینی منظور شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان قنادی با بیان اینکه تمام قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها تحت نظارت و بازرسی بهداشتی سازمان تعزیرات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف و اتحادیه قنادان در سراسر کشور قرار دارند، تصریح کرد: تمام قنادی‌ها آمادگی کامل برای عرضه شیرینی شب عید را دارند.

بهره مند با بیان اینکه هیچ کمبودی برای تأمین شیرینی در نوروز نداریم، گفت: کمبود مواد اولیه تا حدی تأثیرگذار بر عرضه شیرینی بوده، اما خوشبختانه نتوانسته مشکلی را در این زمینه به‌وجود آورد.

خواندن خبر در سایت منبع

ارزان‌ قیمت‌ترین خودروهای بازار را اینجا ببینید

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
ارزان‌ قیمت‌ترین خودروهای بازار را اینجا ببینید

اقتصاد آنلاین/ انواع خودروهای ارزان قیمت در بازار را در تصویر این خبر می‌بینید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت لبنیات کاهش نیافت!

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
قیمت لبنیات کاهش نیافت!

مهر/ درحالی که قرار بود قیمت فرآورده‌های لبنی در بازار کاهش یابد و نرخ‌های مصوب جایگزین شود، بعد از حدود دو هفته نرخ فروش محصولات لبنی هنوز کاهش نیافته است.

پس از مصوبه سازمان حمایت بود که رضا باکری، دبیرانجمن لبنی کشور بیستم آذرماه، درباره تغییر نرخ لبنیات و عدم اعمال نرخ‌های جدید تا آن زمان، گفته بود: همه کارخانجات مصوبه جدید سازمان حمایت را اجرا می‌کنند و طی حدود یک هفته آینده قیمت گذاری‌های جدید روی محصولات جدیدی که وارد بازار می‌شود، اعمال و درج خواهد شد.

وی افزوده بود: به عنوان مثال محصولاتی که در کارخانجات تاریخ تولید ۹۷٫۰۹٫۲۰ می‌خورند، با قیمت گذاری‌های جدید وارد بازار می‌شوند.

با گذشت حدود ۱۵ روز از آن زمان، این وعده کاملا محقق نشده و تنها برخی برندهای لبنی قیمت برخی از محصولات خود را کاهش داده‌اند.

بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر نشان می‌دهد: برندهای دولتی کاهش قیمت نداشته‌اند و معدود کاهش قیمت‌ها، مربوط به برندهای خصوصی بوده است.

همچنین فراورده هایی مانند پنیر پاکتی و شیر کاهش قیمت داشته‌اند اما ماست بدون تغییر بوده است. براین اساس قیمت شیر حدود ٣٠٠تومان، پنیرهای پاکتی بزرگ حدود دو هزار تومان و پنیرهای پاکتی کوچک ١٥٠٠ کاهش داشته‌اند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع دوچرخه بچگانه در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع دوچرخه بچگانه در بازار؟ +جدول
اقتصادآنلاین - سمانه باقری : آنچه در زیر می آید جدول قیمت پرفروش‌ترین انواع دوچرخه بچگانه دربازار تهران است؛شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

قیمت انواع دوچرخه بچگانه در بازار؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌های «مدیران‌خودرو و کرمان‌موتور» گرانتر از بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت‌های «مدیران‌خودرو و کرمان‌موتور» گرانتر از بازار
در اتفاقی جالب توجه قیمت‌های رسمی اعلام شده برای برخی خودروهای دو شرکت کرمان موتور و مدیران خودرو گران‌تر از قیمت این محصولات در بازار آزاد تعیین شده است.

در اقدامی جالب توجه این‌ روزها شاهد این هستیم که برخی خودروهای صفر کیلومتر در بازار آزاد، ارزان‌تر از قیمت رسمی اعلام شده توسط کارخانه و شرکت‌ها، به فروش می‌رسند. بر این اساس برای خودرو جک s۳، شرکت کرمان موتور قیمت رسمی ۱۶۱ میلیون تومان را اعلام کرده است در حالیکه در بازار آزاد این خودرو با قیمت ۱۵۳ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

همچنین خودرو جک s۵ نیز با قیمت ۲۰۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد در حالیکه قیمت رسمی اعلام شده توسط شرکت، ۲۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

همچنین در شرکت مدیران خودرو نیز داستان به همین شیوه برای برخی خودروها پیش می‌رود. به طور مثال خودروی ام‌وی‌ام x۲۲ اتومات اکسلنت اسپورت نیز توسط این شرکت ۱۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده در حالیکه در بازار آزاد قیمت آن در حدود ۱۲۰ میلیون تومان است و مدل اتوماتیک LX آن در شرکت ۱۵۲ میلیون و صد هزار تومان و در بازار آزاد حدود ۱۳۲ میلیون تومان قیمت دارد.

خودروی چری تیگو ۷ اکسلنت مدیران خودرو، در بازار به قیمتی در حدود ۲۷۲ میلیون تومان گذاشته شده در حالیکه شرکت آنرا به قیمت ۳۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است. همچنین خودروی چری تیگو ۵ نیز با اختلاف هرچند کم در بازار آزاد به قیمت ۲۳۵ میلیون تومان عرضه شده در حالیکه قیمت رسمی اعلام شده توسط شرکت، ۲۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

از همین شرکت خودروی ام‌وی‌ام x۳۳ نیز در در بازار آزاد با قیمت نزدیک به ۱۷۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد اما شرکت قیمت آنرا ۱۸۳ میلیون و ۶۰۰ تومان تعیین کرده است.

در این شرایط از نهادهای نظارتی مسوول به‌ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خبری نیست و مشخص نیست که اصولا چرا باید قیمت یک خودرو در کارخانه عرضه‌کننده آن گران‌تر از بازار آزاد باشد!؟ /

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع میوه در غرفه تره بار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع میوه در غرفه تره بار
نارنج کیلویی یک هزار و ۸۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است:

قیمت انواع میوه در غرفه تره بار - 1قیمت انواع میوه در غرفه تره بار - 4قیمت انواع میوه در غرفه تره بار - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان‌های کم‌تر از ۵ سال ساخت در تهران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت آپارتمان‌های کم‌تر از ۵ سال ساخت در تهران
ازار آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز با سن بنای حداکثر ۵ ساله اگرچه تحت تاثیر تورم ملکی در ماه‌های اخیر با کاهش تقاضا همراه بود اما حتی در اوج رکود مسکن نیز بیشترین معاملات ماهانه در این گروه سنی انجام می‌شود.

این در حالی است که هیچ راهنمای قیمتی مطمئنی برای ارزش‌گذاری املاک نوساز در بازار کنونی وجود ندارد.

قیمت آپارتمان‌های کم‌تر از ۵ سال ساخت در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت بنزین در سال آینده چقدر است؟

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
قیمت بنزین در سال آینده چقدر است؟

ایسنا/ رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین توضیحاتی داد.

محمدباقر نوبخت که در یک برنامه زنده تلویزیونی شرکت کرده بود، در سخنانی درباره اینکه آیا قرار است قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین افزایش یابد؟ گفت: الان ما در بودجه هیچ پیش‌بینی‌ای برای این کار نکردیم. یعنی یک ریال از این ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی که برای منابع‌مان دیدیم یا آن ۱۴۲ هزار میلیارد تومانی که در تبصره ۱۴ برای هدفمندی یارانه‌ها دیدیم مرتبط با افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیست. ولی این مطالبه‌ای است که یک عده برای اینکه جلوی قاچاق گرفته شود دارند. چون الان به طور متوسط قیمت هر لیتر بنزین حدود ۵۲ تا ۵۴ سنت است ولی ما در ۱۲ سنت عمل می‌کنیم. مردم می‌گویند اگر قرار است با قیمت منطقه‌ای بنزین را قیمت‌گذاری کنید حقوق ما را هم با آن نسبت دهید که حرف درستی است و ما باید بپذیریم به همین علت آسان نیست که ما بخواهیم در این مورد تصمیم بگیریم.

وی افزود: اگر بخواهیم این ۵۲ سنت را قایل شویم چه براساس نرخ دلار ۴۲۰۰ چه براساس نرخ ارز نیمایی بین ۷ تا ۸ هزار تومان ما این مطالبه را از اقتصاددان‌ها داریم. مجوزش در قانون برنامه وجود دارد ولی ما الان در بودجه حتی یک ریال هم بابت ما به تفاوت‌ها ندیدیم. یارانه پنهان الان ۹۳۴ هزار میلیارد تومان است. یکی از بخش‌هایش هم همین است.

وی در پاسخ به مجری برنامه که گفت چطور ممکن است در چینین شرایطی که شما دنبال منابع جدید هستید؟ گفت: اگر شما اصرار دارید که ما قیمت بنزین را گران کنیم چشم!

نوبخت در پاسخ به اینکه چرا در لایحه بودجه حقوق و دستمزد ۲۰ درصد افزایش پیدا کند در حالی که تورم ۵۰ درصد افزایش داشته گفت: برای تورم نرخ تعیین نکنید. قیمت‌ها خود را تخلیه کردند قرار نیست سال آینده هم به مقدار امسال نسبت به سال گذشته، قیمت‌ها افزایش پیدا کند ما سعی کردیم کاهش قدرت خرید را کم کنیم. البته الان فشاری به سبد مصرف خانوارها آمده و ما باید به طرق مختلف آنها را جبران کنیم.

وی افزود: ما با ۱۴ میلیارد دلار قرار است با ارز ۴۲۰۰ تومان نیازهای معیشتی مردم را برای ۲۵ قلم کالا تامین کنیم. اگر این گونه حساب کنیم ما بیش از ۵۰ درصد داریم این را انجام می‌دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به اینکه در لایحه چه اقداماتی برای کنترل تورم خواهید کرد؟ گفت: ما باید نظارت را بیشتر کنیم از همان سه مسیری که تورم در اقتصاد ما ظاهر می‌شود آن را کنترل می‌کنیم، یک بخش افزایش نقدینگی است. دولت بدهی‌هایش را به بانک‌ها بتواند پرداخت کند. بخشی دیگر فشار هزینه را از عوامل تولید کم می‌کنیم تا بتوانیم به صورت وام‌های بلاعوض یا ارزان‌قیمت به واحدهای تولیدی کمک می‌کنیم. ما سعی می‌کنیم انتظارات تورمی را مورد توجه قرار دهیم.

وی در پاسخ به اینکه چرا امسال ۱۵ آذر بودجه را به مجلس ندادید؟ گفت: ما همان روز هم لایحه بودجه را با پیوست‌هاش تقدیم مجلس کردیم. ما با توجه به محدودیت منابع به‌گونه‌ای بودجه را طراحی کردیم که بتوانیم که یک دوازدهم از ارزی که به صندوق توسعه واریز می‌کنیم؛ برداشت کنیم به طوری که کف صندوق ۱۰ درصد شود.

نوبخت ادامه داد: بودجه دو ساله دیده شود هر چه ما به صندوق توسعه ملی بیشتر واریزی داشته باشیم شرایط بهتر خواهد بود ما ۲۷ هزار میلیارد تومان اضافه واریزی داشتیم که برای سال ۱۳۹۹ دیده شده است. ما نقشه راه تعیین کردیم، در سال جاری ما با واریزی به صندوق وابستگی به نفت را کم کردیم.

وی تاکید کرد: ما برای افق دو ساله هم اصلاحاتی را انجام دادیم گفتن اصلاحات آسان است ولی اجرا سخت است وقتی به سراغ جاهای مختلف می‌رویم با مقاومت‌هایی رو به رو می‌شویم.

صحبت کردن از اصلاح ساختاری آسان است ولی باید گفت از کجا؟ آموزش و پرورش؟ بهداشت و درمان؟ دفاعی؟ از کجا؟

وی اضافه کرد: گفته شد که بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد باشد یعنی بگویید شما چه ماموریتی قرار است انجام دهید و قیمت تمام‌شده فعالیت‌ها چقدر است. برای آموزش و پرورش این کار را کردیم. من برای آموزش و پرورش را می‌گویم به ازای هر دانش‌آموز یک میلیون باید باشد اما الان ۳ تا ۴ میلیون تومان است ولی وقتی رییس‌جمهور این موضوع را در مجلس گفت عزیزی به آن انتقاد کرد. همه باید کمک کنند که این اصلاح ساختاری انجام شود.

وی افزود: سال جاری ما ۲۷ میلیارد دلار درآمدهای نفتی را در بودجه آوردیم سال بعد ۲۱ میلیارد دلار است. یعنی ۲۸ درصد وابستگی را به نفت کم کردیم این اراده ما نبود اجباریست که شده است.

نوبخت افزود: ما باید برای تقویت بودجه دفاعی ۵ درصد از بودجه عمومی را ببینیم یعنی منابع عمومی به علاوه درآمدهای اختصاصی. بودجه ما دو سقفی است و در سقف دوم ما این را دیده‌ایم. اگر تحریم‌ها برطرف شود اگر از بابت فروش نفت یا روش‌های دیگر منابعی داشته باشیم سقف دیگری دیده‌ایم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره اشتغال و تولید نیز گفت: در سال جاری ۶۵ هزار میلیارد تومان برای اشتغال و تولید منبع قایل شدیم این عدد را برای سال آینده هم در نظر گرفتیم ولی قرار نیست که همینطور پول دهیم. ما با وزارای مختلف تفاهمنامه امضا کردیم که فرصت‌های شغل‌هایی را به وجود آورند. برای یک میلیون و ۷۷ هزار فرصت شغلی برای سال آینده برنامه‌ریزی کردیم.

نوبخت تاکید کرد: دولت به دنبال افرایش قیمت و به دست آوردن درآمد به هر قیمت نیست. ما می‌توانیم آنچه که از مردم می‌گیریم به مردم برمی‌گردانیم ما یک بسته جبرانی انجام دادیم و یک ریال از بودجه استفاده نکردیم. همه این‌ها باید با رعایت حال معیشت مردم باشد.

نوبخت در پاسخ به اینکه سقف معافیت مالیاتی در سال آینده چقدر تعیین شده؟ اظهار کرد: ما این رقم را در حد دو میلیون و ۷۶۰ هزار تومان تعیین کرده‌ایم. همان چیزی که برای سال جاری است برای سال آینده هم لحاظ کردیم. درآمدهای مالیاتی ۱۲۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال جاری که ۱۱۴ میلیارد تومان است چیزی حدود ۱۱ درصد رشد دارد.

وی در پاسخ شما چطور می‌خواهید در حالی که بیم رکود می‌رود افزایش ۱۱ درصدی مالیات را هم داشته باشید؟ اظهار کرد: به اندازه نرخ تورم عدد مالیاتی را ۱۱ درصد افزایش دادیم وقتی می‌گویید از نفت وابستگی را قطع کنیم تنها چیزی که می‌ماند مالیات است و اقتصاد مقاومتی هم همین را می‌گوید شما باید هزینه‌ها را از مالیات‌ها بدهید. دولت رعایت حال تولیدکنندگان خود را می‌کند و هیچ وقت راضی نیست برای افزایش درآمد مالیات را بالا ببرد. ما باید رعایت حال تولیدکنندگان را داشته باشیم. همیشه باید نرخ تورم به علاوه رشد اقتصادی را در نظر بگیریم که می‌شود یک کوشش مالیاتی که باید انجام شود.

وی ادامه داد: یکی از روش‌هایی که جلوی رشد نقدینگی را بگیریم این است که اموال مازاد مدیریت کنیم ولی اینکه چقدر امکان فروش باشد بحث‌های بعدی است.

نوبخت در پاسخ به اینکه آیا در سال آینده با کسری بودجه روبه‌رو خواهیم بود؟ گفت: آیا از سال ۹۲ تا الان ما یک ریال از بودجه را از طریق استقراض از بانک مرکزی کرده‌ایم؟ اوراق مشارکت و اسناد خزانه از بانک مرکزی نیست.

وی افزود: من قول به فرهنگیان دادم که تا پایان شهریورماه ۳۴۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگان را دهیم. تلاشمان این است که به‌گونه‌ای عمل کنیم که هیچ شوکی از این جهت نداشته باشیم و به نظم پرداخت‌ها را انجام دهیم من متعهد میشم با همین عدد ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی که الان هست این موضوع را انجام دهیم. همیشه پیش‌بینی دولت قرین به صحت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: من از بابت تمام مشکلاتی که ناشی از مسایل اقتصادی به مردم وارد شده واقعا شرمنده‌ام و عذرخواهی می‌کنم ولی هیچ‌یک از اینها ناشی از بی‌توجهی کارگزاران مردم در دولت نیست. ما همه تجربه را استفاده می‌کنیم که کمترین زحمت برای مردم ایجاد شود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا سردار علی قاسمی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در حسینیه جماران بیرجند افزود: وقتی خرمشهر پیروز شد نام ایران عزیز درخشید. وی گفت: حضرت امام خمینی (ره) شروطی را فرمودند که متجاوز باید در سازمان ملل متحد مشخص و خسارات ایران جبران شود، بعد ما حاضر به مذاکره هستیم. سردار قاسمی افزود: خرمشهر نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اهمیت ویژه‌ای دارد و روزی که پیروزی خرمشهر حاصل شد نام ایران در سراسر جهان مطرح شد، امروز هم نام ایران در صدر اخبار و رسانه‌ها و سایت‌ها است. **رونمایی از مستند «خرمشهرها در پیش است» همچنین در این آیین با حضور استاندار خراسان جنوبی و فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)، مستند خرمشهرها در پیش است، رونمایی شد. این مستند روایت شهادت «بی بی معصومه محمودی سرتنگی» تنها شهیده خراسان جنوبی و اولین شهید زن خرمشهر است که در آستانه سوم خرداد در بیرجند رونمایی شد.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ادامه داد: تمامی فرایند‌های دریافت وام بر روی سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران و به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود و باید با تکمیل وب‌سرویس مشترک وزارت مسکن و شهرسازی و بانک‌های عامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به تسهیل بیشتر این فرایند برای دریافت تسهیلات مسکن ایثارگران اقدام شود. نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین تعداد واگذاری زمین و مسکن به ایثارگران در سال ۱۳۹۷ را ۶ هزار و ۵۴ مورد عنوان کرد. معاون رییس جمهور در خصوص مناسب‌سازی مسکن ایثارگران نیز گفت: با توجه به افزایش سن والدین معظم شهدا و جانبازان گران‌قدر، مناسب‌سازی مسکن این عزیزان در دستور کار بنیاد قرار دارد که در این راستا در سال ۱۳۹۷ حدود ۵۰۰ مورد مناسب‌سازی مسکن صورت گرفته است. وی در ادامه با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام گفت: امام حسن (ع) از ابتدای زندگی به امام ایثار و بخشش و الگوی کرامت مشهور شدند. امروز نیز با توجه به شرایط اقتصادی اجتماعی توجه به سیره این امام و ترویج فرهنگ اکرام و ایثار اجتماعی برای ایجاد همبستگی و فقرزدایی ضروری است.

اخبار بیشتر