جدیدترین اخبار واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

جدیدترین اخبار واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد

واکنش مهراب قاسم‌خانی به واژگونی اتوبوس دانشجویان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش مهراب قاسم‌خانی به واژگونی اتوبوس دانشجویان
"مهراب قاسم‌خانی" به حادثه دلخراش دانشگاه علوم تحقیقات واکنش نشان داد و کنایه تندی هم به انتصابات فامیلی در مسئولیت‌های کلیدی کشور زد.

فکر می‌کنم ما تنها کشوری باشیم که کسب دانش توش، جزو مشاغل پر خطر محسوب می‌شه

پ ن: اول هر دفعه هم بعد از این اتفاقا می‌گن پی‌گیری می‌شه و با مقصر برخورد می‌شه؛ هر دفعه هم تهش ما نمی‌فهمیم چی شد

پ ن دوم: به جاش اونا هم که هیچ وقت نمی‌فهمن، تا وقتی همه پست‌های مدیریتی رو بین یه سری اهلی و خودی و آقازاده و داماد و پسرخاله تقسیم کنن، اوضاع همینه

پ ن سوم: البته شایدم می‌فهمن، ولی براشون مهم نیست

واکنش مهراب قاسم‌خانی به واژگونی اتوبوس دانشجویان - 5

خواندن خبر در سایت منبع

تایید نقص فنی اتوبوس مرگ

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
تایید نقص فنی اتوبوس مرگ
دنياي اقتصاد : تعداد کشته‌شدگان واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات به ۱۰ نفر افزایش یافت و حال ۳ نفر نیز وخیم گزارش شده است. جدیدترین گزارش‌ها از جزئیات حادثه نشان می‌دهد آغاز به کار راننده فوت‌شده اتوبوس ۲۰ روز قبل از حادثه بوده و از وی معاینه فنی و کارت سلامت خودرو دریافت نشده بود. مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام کرد: اتوبوس معاینه فنی نداشته است. اما مهم‌ترین خبر بعد از بازدید سه نماینده مجلس اعلام شد؛ اتوبوس نقص فنی داشته است.

تعداد کشته‌شدگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات به ۱۰ نفر افزایش یافت. براساس گزارش‌ها نقص فنی اتوبوس محرز شده است. روز سه‌شنبه واژگونی یک دستگاه اتوبوس دردانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران ۹کشته و ۲۷ مجروح برجا گذاشت. اما به‌دلیل شدت حادثه یکی دیگر از دانشجویان که در بیمارستان بستری بود روز گذشته درگذشت و به این ترتیب تعداد کشته‌شدگان حادثه (تا لحظه انتشار این گزارش) به ۱۰ تن رسید. همچنین اجساد ۱۰ نفر از جانباختگان این حادثه پس از بررسی‌های تخصصی به بستگانشان تحویل داده شد. این حادثه حوالی ساعت ۱۲ روزسه‌شنبه در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران واقع در بلوار سیمون بولیوار روی داد. به‌دنبال این حادثه ۷ نفراز ۳۵ سرنشین این اتوبوس در دم جان باختند، اما سه نفر دیگر به‌دلیل صدمات ناشی از حادثه در بیمارستان جان باختند.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور نیز روز گذشته از وخامت حال ۳ نفر از دانشجویان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد خبر داد. وی افزود: در حال حاضر وضعیت ۶ نفر از این دانشجویان نامناسب است و از این بین حال ۳ نفر که در بیمارستان‌های حضرت رسول اکرم (ص)، امام خمینی (ص) و عرفان نیایش بستری هستند، وخیم است. خالدی در ادامه گفت: تعداد کل مصدومان این حادثه که در بیمارستان بستری هستند ۲۵ نفر است که به جز ۱۱ مصدوم در بخش مراقبت‌های ویژه بقیه که بیشتر دچار شکستگی هستند در بخش عادی بستری شده‌اند. احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور نیز در گفت‌وگو با «ایسنا» از امکان اضافه شدن به کشته‌شدگان این حادثه خبر داد. براساس خبرها ظاهرا دوتن از جان‌باختگان (سارا ابوالفتحی‌راد و محمدعلی ابوالفتحی‌راد) پدر و دختر بوده‌اند.

مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، به بیما‌رستان‌های فیاض‌بخش، شریعتی، امام خمینی (ره)، رسول اکرم (ص) و عرفان۲ و جان‌باختگان این حادثه نیز به بیمارستان فرهیختگان منتقل شدند. به‌دنبال این حادثه روز گذشته آیت‌الله املی لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه با صدور پیامی ضمن تسلیت به خانواده دانشجویان جان‌باخته از دادستان کل کشور خواست تا نظارت لازم را در رسیدگی سریع به پرونده حادثه به‌عمل آورده و نتیجه را اعلام کند. حسن روحانی رئیس‌جمهور نیز سه‌شنبه شب در پی حادثه دردناک واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، از مسوولان امر خواست ضمن بررسی دقیق علت این سانحه، تمام راهکارهای لازم برای عدم تکرار اینگونه حوادث را تمهید و اجرا کنند و رسیدگی‌های پزشکی و درمانی لازم برای بهبود هر چه سریع‌تر آسیب‌دیدگان مورد توجه قرار گیرد. روحانی روز گذشته در جلسه هیات دولت نیز تصریح کرد: آنهایی که در این حادثه قصور و تقصیری داشتند باید مشخص و به مردم اعلام شود. او افزود: اینگونه مسائل از موضوعاتی است که حتما باید مورد رسیدگی قرار بگیرد و نباید بگذاریم که چنین حوادثی تکرار شود. در همین راستا جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران سه‌شنبه شب از بازداشت پیمانکار و مسوول تاسیسات در راستای بررسی ابعاد حادثه تصادف اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد خبر داد. وی روز گذشته در گفت‌وگو با میزان گفت: از ۲ متهمی که بازداشت شده‌اند نیز تحقیقات مفصلی صورت گرفته است. محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هم در پی وقوع حادثه ناگوار واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تهران، دستور تشکیل کمیته ویژه پیگیری این حادثه را صادر کرد.

ورود مجلس به حادثه

مجلس نیز پس از این حادثه بررسی این موضوع را در دستور کار قرار داد. در همین ارتباط روز گذشته محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید به همراه فاطمه سعیدی، سخنگوی فراکسیون امید و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، محسن علیجانی عضو دیگر فراکسیون امید و عضو کمیسیون بهداشت و درمان، در بیمارستان امام خمینی (ره) حضوریافته و در جریان روند درمان دانشجویان حادثه‌دیده دانشگاه آزاد قرار گرفتند. ازسوی دیگر میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اعزام هیاتی از کمیسیون آموزش برای بررسی محل حادثه و بازدید و عیادت دانشجویان زخمی گفت: قرار است روز یکشنبه‌ گزارش هیات اعزامی در کمیسیون آموزش با حضور مسوولان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی سکته راننده

از آنجا که پس از بروز حادثه برخی از سکته راننده به‌عنوان دلیل اصلی واژگونی اتوبوس یاد کردند، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد که سکته راننده اتوبوس در حادثه علوم تحقیقات هنوز مشخص نشده است. مسعود قادی‌پاشا در گفت‌وگو با «ایسنا» گفت: بررسی کارشناسی و کارهای تخصصی توسط پزشکی قانونی انجام گرفت و نمونه‌های لازم برای بخش پاتولوژی اخذ شد و باید نتیجه آزمایش بیاید و بعد از جواب پاتولوژی می‌توان اظهارنظر قطعی کرد.

وی با بیان اینکه مدت زمان بیشتری برای این کار نیاز است، افزود: البته ما سعی می‌کنیم در اسرع وقت جواب را از آزمایشگاه بگیریم و درخصوص سکته اظهار نظر قطعی کنیم. قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: پزشکی قانونی علائمی که نشان‌دهنده سکته قلبی یا مغزی راننده اتوبوس باشد را تشخیص نداده و نمونه‌ قلب و مغز جهت انجام آزمایش پاتولوژی به آزمایشگاه فرستاده شده است. وی افزود: نتیجه آزمایش پاتولوژی ظرف دو تا سه هفته آینده اعلام خواهد شد.

عدم معاینه فنی و فرسودگی اتوبوس

ازسوی دیگر نواب حسینی‌منش، مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام کرد: اتوبوس حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات، معاینه فنی نداشته است. وی در گفت‌وگو با «ایسنا» گفت: این اتوبوس به سن فرسودگی رسیده بود و به‌رغم مشکلاتی که در نوسازی ناوگان وجود دارد و با اینکه ۱۶ سال از سال تولیدش گذشته بود متاسفانه معاینه فنی نداشته است. همچنین به گزارش خبرگزاری فارس، وی گفت که این وسیله نقلیه ۶ سال پیش از رده خارج شده بود. انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران نیز بر غیر‌استاندارد بودن مسیردانشگاه تاکید کرد. همچنین سردار مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفت‌و‌گو با میزان در توضیح علت حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: این اتوبوس از سال ۹۰ فرسوده محسوب می‌شد. برخی به نقل از راننده در هنگام وقوع حادثه گفته‌اند که راننده اظهار کرده اتوبوس ترمز بریده است. در همین حال به گزارش «ایرنا» در بازدید سه تن از نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس از محل حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد مشخص شد نقص فنی اتوبوس محرز بوده و راننده فوت شده نیز تنها ۲۰ روز است در دانشگاه به کار گرفته شده و از وی معاینه فنی و کارت سلامت خودرو دریافت نشده بود. ازسوی دیگر طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد، با حضور در برنامه «پارک شهر» رادیو تهران گفت: مساله حمل‌ونقل دانشجویان به شرکت‌هایی که در مناقصه برنده می‌شوند، سپرده می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی ادامه داد: یک سال و نیم پیش این پیمانکار در مناقصه‌ای انتخاب و با قراردادی که بسته شد، مسوولیت حمل‌ونقل بر عهده وی قرار داده شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مرگ پدر و دختر در حادثه اتوبوس علوم تحقیقات (عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مرگ پدر و دختر در حادثه اتوبوس علوم تحقیقات (عکس)

سارا ابوالفتحی‌راد دانشجوی ترم آخر ارشد معماری و پدرش سوار اتوبوس مرگ بودند؛ پدر برای جلسه دفاع پایان‌نامه دختر خود در واحد علوم تحقیقات حضور داشت و متاسفانه هر دو نفر در این حادثه فوت کردند.

مرگ پدر و دختر در حادثه اتوبوس علوم تحقیقات (عکس) - 2

منبع: کانال مولاوردی

خواندن خبر در سایت منبع

فکر نمی‌کردم اتوبوس، اتوبوس مرگ باشد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
فکر نمی‌کردم اتوبوس، اتوبوس مرگ باشد
یکی از دانشجویان سانحه دیده با بیان اینکه یکی از هم‌کلاسی‌ها و دوستانم در حادثه روز گذشته فوت شد، گفت: تصور نمی‌کردم اتوبوسی که قرار بود دانشجویان را به کلاس درس برساند اتوبوس مرگ باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، خدیجه وکیلیبا بیان این مطلب به تشریح جزئیات سانحه اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم وتحقیقات پرداخت و اظهار کرد: حدود ۴۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه روز گذشته سوار اتوبوس شدیم که در مسیر منتهی به دانشگاه سرعت اتوبوس بیش از حد و غیرمجاز شد و تنها چیزی که به خاطر دارم این است که راننده در عین رانندگی فریاد می‌زد که ترمز خالی کردم، لطفا محکم بشینید و دیگر چیزی از حادثه در ذهنم نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل شکستگی پا و درد و لخته خون در مغزم در ای سی یو بستری هستم و پزشکان اعلام کرده‌اند تا زمانی که لخته خونم رفع نشود امکان جراحی وجود ندارد.

وکیلی که یکی از دانشجویان بستری شده در بیمارستان امام‌خمینی (ره) است گفت: هیچ وقت تصور نمی‌کردم سوار اتوبوسی می‌شوم که پایانش مرگ یا مصدومیت باشد. اینکه اتوبوسی وابسته به دانشگاه، دانشجویان را منتقل می‌کند اما استانداردهای لازم را برای حمل نداشته باشد جای سوال است که باید مسولان دانشگاه پاسخگوی افکار عمومی باشند.

این دانشجوی رشته هوا وفضا با بیان اینکه یکی از دوستان من که ورودی سال ۹۵ است در این اتوبوس فوت شد، به ابراز نگرانی از وضعیت سایر دوستان خود و دانشجویان این دانشگاه پرداخت و گفت: از حال مابقی دانشجویان هیچ خبری ندارم.

وی با تاکید بر اینکه نگران درس وامتحاناتم هستم، گفت: ترم دیگر فارغ التحصیل می‌شوم. امیدوارم شرایط عمومی من امکان ادامه تحصیل و زندگی عادی را به من بدهد.

این دانشجوی حادثه دیده سانحه اتوبوس دانشگاه آزاد در پایان خاطر نشان کرد: از رسیدگی مسئولان بیمارستان امام‌خمینی (ره) به وضعیتم بسیار راضی هستم، چرا که تیم پزشکی و بخصوص پرستاران این مجموعه با نهایت صبر و ملاطفت با بیماران همکاری می‌کنند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سازمان محیط زیست در واکنش به فیلم کشتن سگ‌ها اعلام کرد که این فیلم مربوط به سال ۱۳۹۶ است و مجوز فعالیت پیمانکار نیز در همان زمان لغو شده است. سازمان محیط زیست در کانال تلگرامی خود در این باره نوشت: «متاسفانه، اتاق فکری که ماهیت و اهدافش کاملا مشخص است هر چند هفته یکبار مبادرت به انتشار شایعات، اخبار کذب یا فیلم‌هایی مربوط به سال‌های قبل در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های تلفن همراه می‌کند تا فعالیت‌ها و عملکرد کارکنان سازمان محیط زیست را زیر سوال ببرد. بر این مبنا و با تقدیر از هوشیاری مخاطبان ارجمند، به اطلاع می‌رساند که فیلم کشتن سگ‌ها در کهریزک که مجددا منتشر شده است مربوط به سال ۱۳۹۶ است و مجوز فعالیت پیمانکار در همان زمان لغو شد». برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سیل و رانش زمین در هندوستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

میترا استاد با اسلحه نجفی به قتل نرسید! +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

تاکید دستگاه قضا بر مطالبه خسارت توقیف نفتکش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رکن ولایت علوی، اجرای عدالت استرئیس قوه قضاییه گفت: امروز رکن اول در تمسک به سیره ولایت علوی برای ما، اجرای عدالت است. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای عالی قضایی افزود: اجرای عدالت در مجلس شورای اسلامی در قالب قانونگذاری عادلانه و در دستگاه قضایی هم در قالب صدور حکم عادلانه متجلی می‌شود. اجرای عدالت برای همه راضی کننده استرئیس قوه قضاییه گفت: اجرای عدالت برای همه راضی کننده است. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: اجرای عدالت هم رضای خدا و هم رضای خلق را به دنبال دارد و اگر عده‌ای ناراضی شدند، نباید به آن‌ها توجهی کرد، ناراضی شدن عده‌ای خاصی نمی‌تواند تعیین کننده باشد. رئیس قوه قضاییه افزود: از خداوند می‌خواهیم که به برکت غدیر به همه ما تفضل کند تا عادلانه بیندیشیم و عادلانه عمل کنیم.

پرش خطرناک موتور از روی هواپیما + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک موتورسوار حرفه‌ای پس از یکسال تمرین سرانجام توانست از روی یک هواپیما بپرد. بیشتر بخوانید: برف پاک کن مخصوص کلاه ایمنیانتهای پیام/حرکت خطرناک موتورسوار + فیلم

اعطای نشان به مجاهدان جبهه مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ برای برگزاری جشن اعطای نشان به مجاهدان جبهه مقاومت، فرماندهان یکی پس از دیگری می‌آمدند؛ فرقی نمی‌کرد در کدام نیرو و لباس بودند. در این مراسم دو نشان اعطا می‌شد، نشان فتح و دیگری نشان نصر؛ این نشان‌ها به افرادی داده می‌شود که در دفاع از حریم کشور موفق بوده‌اند و کسانی که حامیان این افراد بوده‌اند.

اخبار بیشتر