1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت‌های امروز بازار

قیمت هر متر مسکن؛ ۹٫۵ میلیون تومان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
قیمت هر متر مسکن؛ ۹٫۵ میلیون تومان

خبرگزاری مهر: گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در آذر ماه از سوی بانک مرکزی منتشر شد.

بر این اساس، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در آذر ماه سال ۱۳۹۷، ۹۵٫۵ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴٫۱ و ۹۱٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

قیمت هر متر مسکن؛ ۹٫۵ میلیون تومان - 3

همچنین تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آذر ماه سال ۱۳۹۷ به ۶٫۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰٫۶ و ۶۱٫۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گفتنی است، گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۶ ی ۹۷

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۶ ی ۹۷

قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی به شرح زیر است:

قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۶ ی ۹۷ - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مسکن ۹۱درصد افزایش یافت/ کاهش ۶۱درصدی خرید و فروش

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت مسکن ۹۱درصد افزایش یافت/ کاهش ۶۱درصدی خرید و فروش

براساس آمار بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آذر ماه سال ۱۳۹۷ به ۶٫۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰٫۶ و ۶۱٫۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در آذرماه سال ۱۳۹۷، ۹۵٫۵ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴٫۱ و ۹۱٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۲۱۸٫۱ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۴۲ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. این ارقام نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۰۵ و ۷۵ درصد افزایش نشان می‌دهند.

حجم معاملات مسکن

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در آذر ۹۷ حاکی از آن است که از مجموع ۶ هزار و ۸۱۴ واحد مسکونی معامله شده واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۳٫۴ درصد، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند، سهم مذکور در مقایسه با آذرماه سال قبل ۵٫۴ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بیش از ۱۵ سال افزوده شده است.

تحولات ۹ ماهه

تعدادمعاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در ۹ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۹۷ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی بود که که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش ۲۵٫۶ درصد کاهش نشان می‌دهد، در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران ۷۵٫۴ میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۳٫۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

تحولات اجاره‌بها

در آذرماه سال ۱۳۹۷ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۹٫۲ و ۱۶٫۴ درصد رشد داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

سایپا قیمت چهار محصول خود را گران کرد

فراروخبرگزاری فرارو
سایپا قیمت چهار محصول خود را گران کرد

فرارو- شرکت سایپا قیمت جدید ۴ خودروی سراتو ۱۶۰۰ آپشنال، سراتو ۲۰۰۰ آپشنال، چانگان و پراید ۱۵۱SE را اعلام کرد.

براساس اعلام شرکت سایپا قیمت سراتو ١٦ آپشنال از ١١٣ میلیون ٦٢ هزار تومان به ١٩٦ میلیون تومان و قیمت سراتو ٢ آپشنال از ٩٣ میلیون ٨١٣ هزار تومان به ١٧٦ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

همچنین قیمت چانگان cs۳۵ از ٧٤ میلیون و ٩٥٢ هزار تومان به ١٢٧ میلیون تومان و پراید ١٥١ SE از ٢٣ میلیون و ٤ هزار تومان به ٢٨ میلیون و ٩ هزار تومان تغییر یافته است.

سایپا قیمت چهار محصول خود را گران کرد - 5

خواندن خبر در سایت منبع

چه کسی به قیمت مرغ بال و پر می‌دهد!

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
چه کسی به قیمت مرغ بال و پر می‌دهد!

‌به گزارش اقتصاد انلاین به نقل از ایسنا، ‌ سرنخ کلاف سردرگم افزایش قیمت‌ها، از جمله افزایش قیمت مرغ با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها کلید خورد و در طی این‌سال‌ها با عناوین و دلایل مختلف ادامه داشته و حال مرغ در روزهای اخیر به بالاترین قیمت در سال‌های گذشته رسیده است.

مرغ جزو آن دسته از اقلام غذایی است که جایگاه ویژه‌ای در سبد خانوار دارد و همین جایگاه ویژه باعث شده است که از چرخه این کالای غذایی مهم به‌عنوان یکی از عجیب‌ترین چرخه‌های تولید موادغذایی در کشور یاد شود؛ چراکه اگر بخواهیم از ابتدای این چرخه و یا همان جوجه یک‌روزه به چرخه آخر که مرغ کشتار شده در مرغ‌فروشی‌ها است نیم‌نگاهی بیاندازیم، خواهیم دید که در این چرخه بسیاری از افراد از نزدیک و بسیاری دیگر از دور دستی بر آتش دارند و شاید همین پرجمعیت ‎ بودن افراد حاضر در این چرخه باعث شده است که کمتر کسی بتواند سر از کار چرخه تبدیل جوجه یک‌روزه به محصولی که در مرغ‌فروشی‌ها عرضه می‌شود، درآورد.

تهرانی‌ها قیمت مرغ زنجانی‌ها را تعیین می‌کنند

در این رابطه، نایب‌رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان، اظهار می‌کند: از ابتدای دی‌ماه توزیع گوشت مرغ گرم کاهش یافته و میزان توزیع‌ شده یک‌دهم مقدار توزیع ‌شده روزانه در سطح فروشگاه‌های عرضه‌کننده در روزهای قبل است.

سیدناصر موسوی ادامه می‌دهد: قیمت مرغ در زنجان تحت تاثیر از قیمت مرغ در کشور است ولی در روزهای اخیر با همکاری همه بخش‌های زنجیره تولید، تلاش ‌شده با وجود افزایش قیمت در بازارهای کشور، مرغ ‌گرم در حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود.

وی با بیان اینکه مرغ منجمد در اغلب فروشگاه‌های عرضه‌کننده، توزیع می‌شود، می‌گوید: مرغداری‌های استان، مرغ زنده را بیش از استان زنجان به سایر استان‌ها که با قیمت بالاتری تقاضا دارند، می‌فروشد که این مهم سبب کمبود مرغ ‌گرم در بازار شده است.

این مسئول، قیمت هر کیلو مرغ‌ گرم را بین ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ با شانه را ۱۰ هزار ۵۰۰ تومان و بدون ‌شانه را نیز ۱۱ هزار تومان عنوان می‌کند.

نظارت را از حلقه اول شروع کنید

انحصار در هر بخشی سبب افزایش قیمت برای مصرف‌کننده نهایی و ایجاد قدرت تغییر بازار برای تولیدکننده صاحب انحصار می‌شود که در بازار آزاد و یا در بازارهای رقابتی به دلیل وجود تعداد زیادی عرضه‌کننده و خریدار انحصار از بین رفته و قیمت بر اساس تعادل عرضه و تقاضا به دست می‌آید و متاسفانه این امر سبب می‌شود که تولیدکننده محصولات خود را به صورت گزینشی و به بالاترین قیمتی که تقاضا می‌شود، بفروشد.

در ادامه، رئیس اتحادیه مرغداران استان زنجان نیز می‌گوید: قیمت مرغ در زنجان تحت تاثیر قیمت مرغ در غرب تهران است و قیمت مرغ زنده در صورت پرداخت نقدی ۹۳۰۰ تومان و در صورت پرداخت نسیه ۹۶۰۰ تومان است.

جعفر حصاری ادامه می‌دهد: در حال حاضر تولید مرغ در استان کم است، به طوری که ۳۵۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی کمتر انجام شده که این مهم نیز به دلایل نامطمئن بودن بازار و مشکلات تامین نهاده است.

وی با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی قیمت نهاده‌ها، می‌افزاید: مواد اولیه گران‌ شده و متاسفانه در این افزایش قیمت‌ها زیان‌های وارده به تولیدکنندگان جبران نمی‌شود و علاوه ‌بر این در احتساب قیمت مرغ زنده هزینه‌های متفرقه نیز در نظر گرفته نشده و تلفات و تهدیدات موجود برای این صنعت و یا به عبارتی ریسک آن محاسبه و در نظر گرفته نمی‌شود.

این فعال حوزه تولید گوشت مرغ، یادآور می‌شود: قیمت تمام ‌شده مرغ زنده بین ۷۵۰۰ تا ۸۲۰۰ تومان است و باید توجه داشت که تولید مرغ یک شبه اتفاق نمی‌افتد و روندی زمان‌بر است و فعالان این حوزه بیش از سایرین علاقه‌مند به رونق این این صنعت هستند، به همین دلیل از سیستم نظارتی انتظار می‌رود که نظارت بر قیمت‌ها را از ابتدای حلقه تولید تا انتهای آن پیگیری کند.

اینجا پر مرغ را می‌کنند ولی پرواز می‌کند

به اعتقاد بسیاری، قیمت گوشت مرغ در کشتارگاه تغییرات جدی داشته و به عبارت دیگر این بخش تاثیر بسیاری در این زمینه دارند، در حالی که ناظران مدعی هستند که تغییرات قیمتی صورت‌ گرفته در این بخش کاملا بر اساس فرمول و قیمت مصوب است.

مدیر کشتارگاه طیور زنجان در این رابطه می‌گوید: کشتارگاه‌ها به هیچ وجه در کاهش و افزایش قیمت گوشت مرغ نقشی نداشته و سودی که از قبل این فعل و انفعالات دست آن‌ها را می‌گیرد بر حسب فرمولی است که از سوی مراجع ذی‌صلاح تعیین شده است و این به این معنی است که باید به دنبال مقصر بعدی بگردیم و یا کم‌کم باور کنیم که مردم زنجان مرغ را گران نمی‌خورند.

ناصر رمضانلو ادامه می‌دهد: اصل قیمت مرغ از تهران گرفته شده و شهرستان‌ها هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری آن ندارند. بر حسب فرمولی که در اختیار داریم، سود کشتارگاه در این زمینه مشخص است و به هیچ وجه نمی‌تواند تاثیر آن‌چنانی بر افزایش قیمت گوشت مرغ داشته باشد.

وی با اشاره به مازاد ۷۰ درصدی تولید گوشت مرغ در استان، اظهار می‌کند: طبق مصوبه، مرغداران باید مرغ زنده را به قیمت ۷۹۰۰ تومان عرضه کنند و ۱۱ هزار تومان قیمت تمام‌شده کشتارگاه و ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت عرضه به مصرف‌کننده باشد، در حالی که مرغداران به صورت آزاد مرغ را به قیمت ۹۳۰۰ تومان به استان‌های کردستان، تهران و البرز عرضه‌ می‌کنند و با توجه به اینکه کشتارگاه‌ها ملزم به ارائه فاکتور هستند، گران خریدن مرغ و گران فروختن آن تخلف تلقی می‌شود.

صنما جفا رها کن

همه زنجیره‌های تولید، فرآوری و یا همان کشتار و نیز توزیع مرغ، خود را مبرا از دخالت در افزایش قیمت مرغ‌ گرم می‌دانند و اما آنچه مسلم است، این است که در چرخه تولید و توزیع گوشت مرغ، ‌ یک حلقه معیوب وجود دارد که باید اصلاح شود ولی اظهارنظرها حاکی از آن است که گویی در این میان خود مرغ مقصر گرانی و افزایش قیمت است. جناب مرغ اگر شما مقصر افزایش قیمت و گرانی هستید باید به خدمت‌تان عرض کنیم که «صنما جفا رها کن». لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت ۲۳ ارز در بازار بین بانکی+جدول

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
کاهش قیمت ۲۳ ارز در بازار بین بانکی+جدول

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، ارزش ۳۹ ارز بین بانکی در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که قیمت ۲۳ ارز با کاهش مواجه شده است.

کاهش قیمت ۲۳ ارز در بازار بین بانکی+جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

ارزانترین و گرانترین دوچرخه‌ها در بازار چه قیمت است؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ارزانترین و گرانترین دوچرخه‌ها در بازار چه قیمت است؟

قیمت انواع ماکروویو در بازار چند است؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع ماکروویو در بازار چند است؟

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف6 ساعت قبل
وزیر علوم از تحریم دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های علمی در عرصه انرژی هسته‌ای از سوی کشورهای خارجی خبر داد و گفت: در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، رایزنی‌هایی در خصوص رفع این تحریم‌ها انجام دادم. وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به دلیل همین سو ظن مورد تحریم خارجی قرار گرفته‌اند که امیدوار هستیم تحریم دانشگاه‌های کشور از سوی کشورهای خارجی رفع شود. وزیر علوم خاطرنشان کرد: ما در حال رایزنی برای رفع تحریم‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف هستیم و امیدوار هستیم به زودی این تحریم‌ها رفع شوند. به طوری که در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، در این زمینه با مسئولان اروپایی صحبت کردم و توضیح دادم که دانشگاه‌های ما صرفا فعالیت علمی انجام می‌دهند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. دانشگاه‌های ما نیز دنبال فعالیت علمی برای استفاده دستاوردهای صلح آمیز انرژی هسته‌ای هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
از سوی دیگر این ابهام مطرح می‌شود که آیا به واقع افزایش حقوق کارگران می‌تواند به تشدید تورم منجر شود. «علی خدایی» اضافه می‌کند: شکاف میان دستمزد و هزینه سبد معیشت کارگران باید در قالب افزایش نقدی حقوق کارگران جبران شود. مخالفت کارفرمایان با افزایش نقدی حقوق کارگراننماینده کارفرمایی در شورای عالی کار بر این باور است که نباید حقوق کارگران به شکل نقدی افزایش پیدا کند. این فعال صنعتی می‌افزاید: افزایش نقدی حقوق کارگران به بالارفتن هزینه‌های تولید و در نتیجه گرانی مجدد کالاها منجر خواهد شد. وی تصریح می‌کند: طی سالهای اخیر حقوق کارگران همواره افزایش یافته اما سطح رفاه آنها ارتقا نیافته است؛ بنابراین نباید افزایش حقوق کارگران را تنها راه حل مشکلات این قشر دانست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
گفتنیست، موسوی لاری پیش از این طی اظهاراتی در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی مدعی شده بود نظام جمهوری اسلامی ایران در سراشیبی است …*عکس از ایلنا***اقتصاد ایران قجری است و مقام هجدهم جهان را ندارد! حسین راغفر و احسان سلطانی که مدتیست گزارش‌هایی سیاه‌نمایانه از اقتصاد ایران را تحت عنوان «گزارش اقتصادی به مردم» در برخی رسانه‌ها مثل ایلنا منتشر می‌کنند؛ به تازگی در یکی از گزارش‌های خود با تشبیه شرایط اقتصادی ایران به اقتصاد دوره قاجار نوشته‌اند: «در اقتصاد ایران مزیت‌های رانتی غالب و مزیت‌های رقابتی غایب هستند. که چرا چهره‌های نزدیک به دولت و اصلاح‌طلبان تا این اندازه، به «سیاه‌نمایی» نیاز مبرم دارند و هیچ جزء مثبتی از اقتصاد ایران نمی‌تواند نظر این افراد را به خود جلب کند. نکته اما آنجاست که تمام این سرمایه‌ها هم‌اکنون در داخل اقتصاد کشور حضور دارند، فعالیت می‌کنند و مردم نیز از آنها منتفع می‌شوند. به گزارش ایسنا، او همچنین تصریح می‌کند: از دفتر حقوقی شهرداری تهران نیز می‌خواهم که اقدام حقوقی و قضائی لازم در این خصوص انجام دهد.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا: محمد سعیدی‌کیا صبح امروز در حاشیه مراسم طرح بازآفرینی باغ وثوق‌الدوله (باغ بزرگ‌آقا) با حضور در جمع خبرنگاران در مورد هماهنگی بنیاد مستضعفان و شهرداری در راستای تحویل و حفظ باغات، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵ باغ در اختیار بنیاد مستضعفان است که دارای متراژهای مختلفی است، سیاست بنیاد مستضعفان این است که این باغات را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری هم به طور طبیعی آنها را به فضای سبز شهری و گردشگری تبدیل کند. رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان معتقدند که تعداد باغات بنیاد مستضعفان از ۱۵ بیشتر است، اضافه کرد: تعداد باغات بنیاد مستضعفان در تهران همین قدر است. سعیدی‌کیا در مورد آخرین وضعیت پلاسکو نیز با بیان این‌که گودبرداری در حال انجام است و خوشبختانه چهل‌وهشت شمع برای سازه نگهبان نصب شده است، گفت: امیدواریم قبل از سال جدید کار گودبرداری به طور کامل به اتمام برسد. رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که پلاسکو یکی از متهمان بوی بد نامتبوع تهران است، اظهار کرد: من نیز از رسانه‌ها شنیدم که عنوان کردند بوی بد تهران ناشی از فاضلاب پلاسکو است، اما با معاون وزیر تماس گرفتم و او عنوان کرد که این ادعا امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایسنا، باغ وثوق‌الدوله که لوکیشن باغ بزرگ آقا در سریال «شهرزاد» بود، صبح امروز با حضور مسئولان شهری و بنیاد مستضعفان در اختیار شهرداری قرار گرفت تا مراحل بازپیرایی آن برای تبدیل شدن این باغ به یک فضای عمومی تا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۸ انجام شود.

علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی/ بودجه چرا معیوب است، عیب آن چیست؟

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل

اخبار بیشتر