1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

برانکو: تیم من بهترین پرسپولیس تاریخ است

عکس| دیدار صمیمانه برانکو با بهترین بازیکن جهان

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
عکس| دیدار صمیمانه برانکو با بهترین بازیکن جهان

به گزارش خبرورزشی، لوکا مودریچ موفق شد با پشت سر گذاشتن کریس رونالدو و محمد صلاح، برای اولین بار عنوان بهترین بازیکن سال جهان را از آن خود کند. شب گذشته برانکو ایوانکوویچ در دیدار صمیمانه‌ای که با لوکا مودریچ داشت انتخاب او را به عنوان بهترین بازیکن جهان تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد.

عکس| دیدار صمیمانه برانکو با بهترین بازیکن جهان - 2

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو شبیه استانکو؛ رنسانس اول و دوم در تاریخ پرسپولیس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
برانکو شبیه استانکو؛ رنسانس اول و دوم در تاریخ پرسپولیس

به گزارش خبر فوری؛ نقش سرمربی‌های کروات در پیشرفت فوتبال ایران قابل کتمان نیست. لوکا بوناچیچ، یکی از سرمربیان جوان کرواسی در فوتبال ایران بود که سپاهان را به فینال لیگ قهرمانان آسیا رساند. زلاتکو کرانچار علاوه بر هدایت پرسپولیس، با سپاهان به قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی رسید. از تاثیرگذار‌ترین سرمربی‌های فوتبال کرواسی در ایران می‌توان به دراگان اسکوچیچ اشاره کرد. او عملکرد فوق العاده‌ای در ملوان داشت تا راهی فولاد خوزستان شود. اما مهم‌ترین سرمربی‌های کروات فوتبال ایران، برانکو ایوانکوویچ و استانکو پوکله‌کوویچ هستند. در ادامه به بررسی عملکرد این دو سرمربی کروات در فوتبال ایران می‌پردازیم.

استانکو پوکله‌کوویچ؛ تغییر مسیر فوتبال ایران

اولین مربی کروات که حضور کوتاهی را در تیم ملی ایران تجربه کرد، استانکو پوکله پوویچ بود. او که در سالهای ۷۲ و ۷۳ سرمربی تیم ملی بود، پس از ۵ بازی که حاصل آن یک برد، دو مساوی و دو باخت بود از تیم ملی خداحافظی کرد تا به پرسپولیس بپیوندد. حضور او در پرسپولیس، آغازگر دورانی بود که پیش‌تر توسط راجرز آغاز شده بود و بعد‌ها توسط برانکو تکرار شد.

پوکله پوویچ پیش از آنکه به ایران بیاید سر مربی تیم ملی کرواسی بود. او در شرایطی هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت که از تیم ملی کنار رفته بود، اتفاقی مشابه که برای برانکو هم رخ داد. استانکو به دو قهرمانی متوالی با پرسپولیس دست پیدا کرد. او در سال‌های ۷۴ و ۷۵ قهرمان لیگ ایران شد تا پرسپولیس پر ستاره دهه هفتاد را با افتخارات شیرینی هدایت کرده باشد. اگرچه او پس از دو سال دیوانه وار در پرسپولیس این تیم را ترک کرد، اما دو صعود پیاپی به نیمه نهایی جام باشگاه‌های آسیا خاطرات بی سابقه‌ای را برای پرسپولیسی‌ها ساخته بود.

چند سال بعد او دوباره به فوتبال ایران بازگشت و در نخستین دوره لیگ برتر خلیج فارس هدایت سپاهان را برعهده گرفت. او در پایان آن فصل جایگاهی بهتر از نهمی با سپاهان به دست نیاورد. او در نیم فصل لیگ چهارم دوباره به اصفهان بازگشت و در شرایطی که تیم را در رده دهم تحویل گرفته بود، فصل را با همان رتبه به پایان رساند. او دوباره فوتبال ایران را ترک کرد تا چهار سال بعد برای هدایت داماش گیلان بازگردد. اما پگاه سابق گیلان آن قدر بحران داشت که حضور سرمربی قهرمان سابق فوتبال ایران هم کمکی به این تیم نکند. داماشی‌ها در پایان لیگ هشتم به لیگ یک سقوط کردند و استانکو هم فوتبال ایران را برای همیشه ترک کرد. او پس از داماش، پنج سال هدایت هایدوک اسپلیت را در کشور خودش برعهده داشت. استانکو در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۸ در شرایطی که هشتاد ساله بود، چشم از جهان فرو بست.

شرایط برانکو با استانکو متفاوت است. او ابتدا یک دوره کوتاه در ابتدای دهه هشتاد سرمربی ایران بود. پس از از یک سال، او دوباره هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت. برانکو از مهر ۱۳۸۲ تا خرداد ۱۳۸۵ تیم ملی ایران را سرمربی‌گری می‌کرد. صعود به جام جهانی ۲۰۰۶ و کسب مدال برنز جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۰۴ از مهم‌ترین افتخارات او در تیم ملی ایران بود. او با تیم امید ایران به قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ هم رسید اما خروج او از تیم ملی ایران، راه را برای بازگشت او به کشور سخت کرد. برانکو سال‌ها از ایران دور بود تا در نهایت و پس از سال ۹ سال دوباره به ایران بازگردد. او هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت و تیم را «ارتش سرخ ۳۰ میلیون نفری» معرفی کرد. دوران فوق العاده برانکو در پرسپولیس، در تاریخ پرسپولیس بی سابقه است. او در شرایطی وارد چهارمین سال حضورش در پرسپولیس خواهد شد که بیش از بیست رکورد را به نام باشگاه سرخ‌پوش ثبت کرده است.

برانکو پس از نایب قهرمانی در نخستین فصل حضورش در پرسپولیس، دو فصل پیاپی به قهرمانی لیگ برتر ایران رسید. اتفاقی که پرسپولیس را صاحب یازده قهرمانی کرد. پرسپولیس هر دو سوپرجامی که در دوران برانکو در آن حضور داشت را به تالار افتخاراتش اضافه کرد و دو سال پیاپی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرد. اتفاقی که شبیه به عملکرد همکار قدیمی‌اش در پرسپولیس بود. اما او در نهایت به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم صعود کرد اما رویای قهرمانی پرسپولیس در آسیا باز هم به تعویق افتاد. هرچند برانکو ارزشمندترین افتخار تاریخ پرسپولیس را کسب کرد؛ نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا.

با این حال اگر استانکو پرسپولیس را وارد روز‌های خوب کرد، برانکو سرخ پوشان را به اوج رسانده است. نقش سرمربی مرحوم تیم ملی شاید به چشم نیاید، اما افتخارات او در پرسپولیس قابل چشم پوشی نیست. این در شرایطی است که برانکو تنها سرمربی خارجی فوتبال ایران است که علاوه بر عملکرد درخشان در تیم ملی، در یک باشگاه ایرانی هم جام‌ها را به خانه برده است.

خواندن خبر در سایت منبع

رکورد جدید برانکو در پرسپولیس

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
رکورد جدید برانکو در پرسپولیس

رکورد جدید برانکو در پرسپولیس - 1

به گزارش خبرورزشی، پرسپولیس در مسیر ثبت بهترین خط دفاع لیگ، یک رکورد جالب و جدید را هم رقم زده که دریافت نهایتا یک گل در هر بازی است. پرسپولیس لیگ هجدهم، خوردن دو گل یا بیشتر را مقابل هیچ تیمی تجربه نکرده و تنها در بازی‌هایی که دروازه‌اش باز شده یک گل خورده است. پرسپولیس برانکو در حالی بازی با دو گل خورده را تجربه نکرد که فصول گذشته زیر نظر برانکو بازی‌هایی با دو گل خورده یا بیشتر را تجربه کرده بود. در ادامه، تقابل‌هایی که پرسپولیس تحت هدایت برانکو دریافت دو گل یا بیشتر را تجربه کرده را بررسی می‌کنیم.

خط دفاع تحمیلی

برانکو لیگ چهاردهم به پرسپولیس آمد تا این تیم را از سقوط نجات دهد. او مجبور بود با تیمی کار کند که نه در دفاع خوب بود و نه در حمله. برانکو که نقشی در بسته شدن تیم نداشت کارش را در این تیم با یک تساوی و یک شکست آغاز کرد و تنها در ۶ بازی ۳ بار دریافت ۲ گل را تجربه کرد.

فستیوال دریافت گل‌های متنوع

پرسپولیس لیگ پانزدهم تغییرات زیادی داشت و خط حمله این تیم به بهترین خط حمله لیگ برتر تبدیل شد، اما تغییرات در دفاع جواب نداد و تیم برانکو انواع و اقسام گل خوردن را تجربه کرد. دریافت ۲ گل در ۱۱ بازی که حاصل آن ۳ برد، ۴ تساوی و ۴ شکست بود، نشان می‌دهد خط دفاع سرخپوشان اتوبان محبوب تیم‌های لیگ برتری بود و این خط دفاع حتی دریافت ۴ گل از سپاهان را هم تجربه کرد تا بدترین شکست برانکو در لیگ برتر رقم بخورد.

مأموریتی که به پایان نرسید

پرسپولیس لیگ شانزدهم با تغییر در دفاع و دروازه، خط دفاع قدرتمندی را تشکیل داد و نیم‌فصل اول لیگ شانزدهم از هیچ تیمی دو گل یا بیشتر را تجربه نکرد، اما مأموریت برانکو در پرسپولیس تکمیل نشد و آن‌ها نیم‌فصل دوم مقابل استقلال و ذوب‌آهن ۳ گل خورده در یک بازی را تجربه کردند.

ادامه روند صعودی

پرسپولیس روند خوب دفاعی‌اش را در لیگ هفدهم ادامه داد و این بار خبری از ۳ یا ۴ تایی شدن دیگر نبود، اما آن‌ها در تقابل با سپاهان، سایپا و ذو‌ب‌آهن دریافت دو گل را تجربه کردند که هر سه بازی خارج از خانه بود.

بازی‌هایی که پرسپولیس تحت هدایت برانکو بیش از یک گل خورده را تجربه کرد

لیگ چهاردهم

پرسپولیس یک – سپاهان ۲

سایپا ۲- پرسپولیس ۲

گسترش فولاد ۲- پرسپولیس یک

لیگ پانزدهم

پرسپولیس ۲- پدیده ۲

استقلال خوزستان ۲- پرسپولیس یک

سپاهان ۴- پرسپولیس ۲

پرسپولیس یک – ذوب‌آهن ۲

پرسپولیس یک- سایپا ۲

پدیده ۲- پرسپولیس ۲

پرسپولیس ۲- سپاهان ۲

ذوب‌آهن ۲- پرسپولیس ۲

پرسپولیس ۳- سیاه‌جامگان۲

پرسپولیس ۴- استقلال ۲

پرسپولیس صفر- نفت تهران ۲

گسترش ۲- پرسپولیس ۴

لیگ شانزدهم

پرسپولیس ۲- استقلال ۳

پرسپولیس ۳- ذوب‌آهن ۳

لیگ هفدهم

سپاهان ۲- پرسپولیس ۲

سایپا ۲- پرسپولیس یک

ذوب‌آهن ۲- پرسپولیس یک

پرسپولیس برای کامل کردن این رکورد باید همین روند را ادامه دهد و مثل لیگ شانزدهم در قدم‌های آخر کم نیاورد.

خواندن خبر در سایت منبع

هدیه کریسمس برانکو برای پرسپولیس از کرواسی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
هدیه کریسمس برانکو برای پرسپولیس از کرواسی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، یک مهاجم کروات در اندیشه‌های برانکو قرار دارد و سرمربی پرسپولیس به دنبال این است تا این بازیکن را با خود به تهران بیاورد.

برانکو که سفری به کرواسی داشته تا سال نوی مسیحی را در کنار خانواده باشد قصد دارد با این بازیکن هم مذاکراتی انجام دهد تا در صورت رسیدن به توافقات اولیه، مذاکرات نهایی در تهران انجام شود.

در صورتی که مذاکرات اولیه خوب پیش برود، شاید این بازیکن به زودی راهی تهران شود تا اگر توافقات نهایی به دست آمد قرارداد یک فصل و نیم خود را با سرخ‌پوشان امضا کند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو: تیم من بهترین پرسپولیس تاریخ است

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
برانکو: تیم من بهترین پرسپولیس تاریخ است
برانکو: تیم من بهترین پرسپولیس تاریخ است - 0

سرمربی پرسپولیس از شرایط خودش و تیمش در طول سال گذشته میلادی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا و نقل از سایت sportske. jutarnji کرواسی، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس گفت: برای گذراندن روزهای سال نوی میلادی به کرواسی بازگشتم و روز دوم ماه ژانویه به ایران باز می‌گردم، زیرا یک روز پس از آن مهیای نیم‌فصل دوم لیگ برتر می‌شویم. از جنبه شخصی بهترین فصل مربیگری‌ام را پشت‌سر گذاشتم و برای تیم پرسپولیس نیز در طول تاریخش بهترین بود. برای دومین فصل متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شدیم. سوپرجام ایران را فتح کردیم و به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتیم. اکنون نیز به همراه دو تیم دیگر لیگ برتری ایران جایگاه نخست جدول رده‌بندی را میان هم تقسیم کردیم و هر سه تیم ۳۱ امتیازی هستیم. البته به عنوان بهترین مربی سال ایران انتخاب شدم و واقعا دلایل بسیار خوبی برای خوشایند بودن سال اخیر دارم، به ویژه اینکه می‌دانیم در چه شرایطی این موفقیت‌ها را کسب کردیم. در طول دو پنجره نقل‌وانتقالاتی اخیر به دلیل محرومیت از سوی فیفا حق جذب هیچ بازیکنی را نداشتیم. در این زمان نیز پنج بازیکن تیم پرسپولیس را ترک کردند و باید با ۱۳ بازیکن کارمان را پیش می‌بردیم، مسئله‌ای که باعث شد کارهای بیشتری انجام دهیم که فوق‌العاده بودند. به همین خاطر به بازیکنانم افتخار می‌کنم.

سرمربی تیم پرسپولیس در رابطه با موفقیت‌های دیگر مربیان کروات نیز خاطرنشان کرد: البته، واقعا سال حرفه‌ای برای فوتبال کرواسی بود و فقط چیزهایی به شما گفتم که در طول یک سال اخیر تجربه کردم. مربیان بهترین بخش فوتبال کرواسی هستند! البته رؤسا و مدیران باشگاه‌های کرواسی از این حرف‌های من آزرده‌خاطر می‌شوند، اما چه کسی مقصر این گناه آنها است؟! مربیان مهمترین بخش فوتبال هستند. فکر می‌کنم به اشتباه نیست که مربیان را تحسین می‌کنم و نقش‌شان را مهم می‌دانم. این یک حقیقت است که مربی خوب با کارش ضعف‌ها و مشکلات تیمش را کشف می‌کند. در تیم همواره نتایج خوب نکته‌های منفی را پوشش می‌دهد. مربیان کروات از بازیکنان خود نهایت بهره را می‌برند. تیم‌هایی در رده ششم یا هفتم دارند و آنها را به رده‌های دوم یا سوم می‌رسانند. ما در آکادمی مربیان خود خوب و جدی کار می‌کنیم. این مسئله‌ای که سال‌هاست در آموزشگاه مربیگری کرواسی به خوبی اثبات شده است. البته مربیان جوان کروات خیلی خوب روی خودشان کار می‌کنند. آنها عالی هستند و محدودیتی ندارند. این مربیان انعطاف‌پذیر و آماده انطباق با هر شرایط کاری هستند. یک نمونه برای شما می‌گویم. من یک استاد فوتبال هستم و دلیل اثبات آن هم تلاش برای بهبود کارم و رسیدن به آن است. من در ایران کار کردم و سپس به کرواسی بازگشتم. پس از آن در چین، عربستان و امارات کار کردم. در هر کدام از این کشورها فرهنگ، شرایط متفاوت کاری و عادت‌های زندگی را شناختم.

برانکو در واکنش به این پرسش که آیا در سن ۶۵ سالگی به بلوغ در دوران مربیگری‌اش رسیده است، اظهار داشت: بله! اکنون در شرایط مطلوبی هستم و خودم را به عنوان یک مربی کامل پذیرفتم. ۱۵ سال قبل یک مربی خوب بودم و موفقیت‌های زیادی را به دست آوردم. اکنون که به آن دوره زمانی فکر می‌کنم تقریبا خجالت می‌کشم. دانش حقیقی و تجربه بزرگ‌ترین ثروت است. کمبود تجربه در واقع مهمترین مشکل مربیگری است، اما زمان را نمی‌شود خرید و باید خودش بیاید.

سرمربی کروات تیم پرسپولیس در خاتمه گفت: در دو جام جهانی فوتبال به همراه تیم‌های ملی کرواسی و ایران حضور داشتم. قهرمان المپیک و عنوان سوم آسیا را کسب کردم. مربیان تیم‌هایی از سه کشور کرواسی، ایران و چین بودم. نمی‌دانم چه تعداد مربی در جهان این موفقیت‌ها را کسب کردند. خیلی‌ها در این کشورها کار کردند، اما قهرمان نبودند

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان و عملکرد شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این مسابقه اظهار داشت: در نیمه اول این بازی برخلاف تصور استقلال خوزستان به دفاع مطلق روی نیاورد و بعضا در چند صحنه نیز روی دروازه پرسپولیس خطرساز شد. اتفاقی که در استقلال خوزستان رخ داد و پرسپولیس هم توانست به آنچه می‌خواست برسد. شاید پرسپولیس باید ممنون سیدجلال حسینی باشد که با ضربه سر خوبش قفل دروازه استقلال خوزستان را باز کرد و به داد تیمش رسید. در واقع این بازی زنگ خطری برای پرسپولیس بود که هیچ بازی راحتی ندارد و برای تکرار موفقیت‌هایش باید هوشمندانه‌تر باشد. قطعا اگر شجاع خلیل‌زاده مشابه چنین اعتراض‌هایی را در بازی‌های بین‌المللی انجام دهد از داور بازی کارت قرمز دریافت خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
این دوازدهمین پنالتی مسی در لالیگا بود که از دست می‌رفت. از ۶۲ پنالتی ای که مسی در لالیگا زده، ۱۲ تای آنها به گل تبدیل نشده‌اند؛ به عبارتی از هر ۵ پنالتی مسی در لالیگا یکی از دست رفته است. از ۸۶ پنالتی مسی برای بارسا در همه رقابت‌ها نیز ۲۰ پنالتی او راهی به دروازه پیدا نکرده‌اند. با احتساب بازی‌های ملی، تعداد پنالتی‌های از دست رفته مسی به ۲۵ می‌رسد: ۱۰۷ پنالتی؛ ۸۲ ضربه تبدیل به گل و ۲۵ ضربه از دست رفته. پیش از بازی امشب، مسی در جام جهانی برابر ایسلند بود که پنالتی خود را از دست داده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شنیده می‌شود باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در بحث میزبانی با پرداخت هزینه‌های نجومی روبرو می‌شوند. سرخابی‌ها برای برگزاری بازی با نماینده‌های عربستان در کشور ثالث باید چیزی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که هزینه شامل تهیه زمین، رزرو هتل و دیگر موارد می‌شود. به این ترتیب با شرایط مالی و اوضاع این روزهای سرخابی‌ها آن‌ها باید برای مقدمات میزبانی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که البته حریفان استقلال و پرسپولیس نیز برای میزبانی باید چنین هزینه‌ای را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
منتهی سوال مهم این است ‌که چرا علیرضا بیرانوند، سردار آزمون، وحید امیری و سامان قدوس کی‌روش را فالو نکرده‌اند. ولی این‌که کی‌روش آنها را دنبال می‌‌کند و توجهی به این مسأله نداشته‌اند در نوع خود قابل توجه است. یک اتفاق جالب دیگر اینجاست که چرا کی‌روش چند نفر از شاگردان خود را فالو کرده و بقیه را فالو نکرده است. البته این انتظار می‌رود که با مرور زمان تعدادی از بازیکنان فوتبال کلمبیا هم توسط این مربی فالو شوند. با این حال، احتمال آنفالو شدن بازیکنانی چون سیدجلال حسینی و رضا قوچان‌نژاد توسط کی‌روش هم وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر