پاسخ مسی به درخواست رونالدو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

پاسخ مسی به درخواست رونالدو

انتقال لئو به سیتی؟ /مسی: دوست دارم با گواردیولا کارکنم

تابناکخبرگزاری تابناک
انتقال لئو به سیتی؟ /مسی: دوست دارم با گواردیولا کارکنم
کریستیانو در هر تیمی که بوده و بعد از آن تیم رفته جای خالی‌اش احساس شده. چون او هر فصل گلهای زیادی برای تیمش می‌زد و علاوه بر آن گلها، کمک های زیادی به تیم می‌کرد، کمک هایی که حالا جای خالی‌شان احساس می‌شود. من از اینکه دل رئال برای رونالدو تنگ شده تعجب نمی‌کنم

لیونل مسی، کاپیتان بارسلونا در مصاحبه‌ای اختصاصی و مفصل با مارکا، راجع به موضوعات بسیاری صحبت کرد؛ از آکادمی بارسا تا اینیستا و البته رونالدو

به گزارش تابناک ورزشی، در فصل جاری، او در صدر جدول آمار گلزنی، پاس گل، شوت، دریبل، ضربه به تیرک و … قرار گرفته است و عملکردی عالی داشته ولی برای او دو فاکتور بزرگ در زندگی وجود دارد: خانواده و فوتبال

یک سال دیگر، پنجمین کفش طلا. چه احساسی داری؟ از بردن خسته نمی‌شوی؟

به نظرم این عنوان به خاطر اهمیتش در دنیای فوتبال، عنوان خیلی خوبی است البته که یک عنوان گروهی است. درست مثل وقتی یک گلر جایزه زامورا را می‌برد که یک جایزه تیمی است. من هم خوشحالم که این عنوان را بردم.

پنج توپ طلا، پنج کفش طلا. آیا جای پنجمین چمپیونزلیگ در کارنامه خالی است؟

خیلی خوب می‌شود. همانطور که در ابتدای فصل گفتیم، چمپیونزلیگ همیشه ویژه است و ما هم دوست داریم دوباره در آن به قهرمانی برسیم. این رویا را در سر داریم.

کدام را بیشتر دوست داری، داشتن هم تیمی های جوان و با استعدادی مثل لروی سانه یا همکاری دوباره با پپ گواردیولا؟

همیشه کار کردن با بازیکنان بزرگ لذتبخش است، هر چند که کار سختی است. دوست دارم با گواردیولا دوباره همکاری کنم. او یکی از بهترین مربیان جهان است. این چیزی ست که در مورد او دوست دارم ولی به شما می‌گویم که خیلی انتخاب پیچیده‌ای است.

در هلند صحبت از ده لیخت و دی یونگ و پیوستنشان به بارسلونا خیلی شنیده می‌شود. آیا بازی آنها را دیده ای؟ آیا به نظرت آنها مناسب بارسلونا هستند؟           

آنها از مدرسه فوتبالی آمده‌اند که خیلی شبیه به ماست. تقریبا شبیه به ما کار می‌کنند. با توپ شبیه به ما کار می‌کنند، مالکیت توپ و لمس توپ و …. آنها بازیکنانی جوان و خوش آتیه هستند.

رویای غیرممکن لئو مسی چیست؟ کاری که دوست دارد انجام دهد ولی می‌داند نشدنی است؟

هیچ چیز غیرممکن نیست. ما سعی می‌کنیم تمام تلاش مان را انجام دهیم تا بزرگترین دستاوردها را کسب کنیم. با این رویکرد، هیچ چیز غیرممکن نیست.

اینکه در تمرینات شرط بندی می‌کنید حقیقت دارد؟ شنیده ام که پس از پایان تمرین کلی، برخی بازیکنان می‌مانند و بر سر انجام برخی تمرینات شرط می‌بندند.

اینکه پس از پایان تمرینات، ما می‌مانیم و به شوت زدن و ضربه کاشته زدن ادامه می‌دهیم، حقیقت دارد. نه فقط شوت‌های از راه نزدیک، بلکه از راه دور. همه چیز در تمرین کردن خلاصه می‌شود.

اخیرا در زدن ضربات پنالتی پیشرفت چشمگیری داشتی. برای این پیشرفت چه کار می‌کنی؟ ویدیو گلرها را تماشا می‌کنی؟ روی ضربات خودت کار می‌کنی؟

تمرین و تماشا. امروزه همه چیز با تحقیق قابل حل است: خطاها، پنالتی‌ها، کل بازی …. همه چیز قابل آنالیز است و هیچ چیز شانسی نیست. باید تمرین کرد و همیشه به دنبال بیشتر بود.

با این حال، ضربات کاشته نصف پنالتی شانس گل شدن دارند. آیا تفاوتی در زدن آنها حس می‌کنی؟

بله قطعا. در ضربات کاشته، فاصله مطرح است و نوع ضربه زدن فرق می‌کند. فشاری روی خود احساس نمی‌کنید زیرا اگر گل نشود هم اتفاقی نمی‌افتد. یک ضربه کاشته ممکن است گل شود و ممکن است نشود. در ضربات پنالتی، خطر بیشتری شما را تهدید می‌کند. روی ضربه پنالتی گلر احساس راحتی بیشتری می‌کند. اگر گل شود طبیعی است و اگر بگیرند عالی ست. فشار در این رابطه بیشتر بر زننده است تا گیرنده.

انتقال لئو به سیتی؟ /مسی: دوست دارم با گواردیولا کارکنم - 19

سال گذشته که با هم صحبت کردیم، بارسا در حال شکستن رکوردهای دفاعی بود تا هجومی. تو به ما گفتی که با جدایی نیمار، تمرکز ما در خط میانی جمع شده است. امسال اوضاع چگونه است؟ چه اتفاقی افتاده که انقدر گل خورده اید؟

امسال ما باز هم ۳-۳-۴ بازی می‌کنیم. فصل گذشته ما دو خط ۴ بازیکنی داشتیم و فضای کمی بین خطوط وجود داشت. گل ساختن برایمان سخت‌تر بود. حالا با سیستم ۳-۳-۴، مالکیت توپ بیشتری داریم، بازی بهتری ارائه می‌کنیم ولی در دفاع کارمان دشوارتر است. حریفان خیلی راحت فواصل بین خطوط ما را پیدا می‌کنند ولی ما باید با توپ احساس راحتی کنیم، دفاع کنیم و سپس به طرف جلو به حریف فشار بیاوریم. این کاریست که انجام می‌دهیم. در بازی‌های اخیر، ما پیشرفت خوبی در دفاعمان حس کرده‌ایم و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

تو همیشه از سیستم رشد بازیکن در بارسا تعریف کرده ای. ما می‌بینیم بازیکنانی مثل آلنا، میراندا و ریکی پویچ در تیم رشد کرده اند. آیا از کیفیت این بازیکنان شگفت زده می‌شوی؟

در ابتدا بله ولی آنها مدتی است که با ما تمرین می‌کنند و متوجه می‌شوی که بازیکنان متفاوتی هستند. باشگاه در رشد دادن این بازیکنان و اینکه آنها را با تمرین می‌دهد، بهترین تصمیم گیری را می‌کند. بدین ترتیب، هم ما بیشتر رشد می‌کنیم و هم آنها. به نظرم این مدل برای روند رشد باشگاه بسیار مهم است.

فکر می‌کنم رشد بازیکنان امروزه پیچیده‌تر شده باشد. به نظرم از اولین فرصتی که به آنها داده می‌شود، سرمایه گذاری رویشان موضوع مهمی است. اینکه آنها ببینند رشد کردن و رسیدن به تیم اصلی بارسلونا غیرممکن نیست. فکر می‌کنم در آینده می‌توانیم ۱۱ بازیکن اصلی تیم را از تیم پایه داشته باشیم.

بوسکتس چند روز پیش گفته بود که بازیکنان جوان عجله دارند که به بالاترین درجات برسند و انتقاداتی از آنها به عمل آورده بود. آیا با او موافقی؟

ما از یک دوره دیگر هستیم. امروز ما در شرایطی متفاوت هستیم و باید با آن هماهنگ شویم. بازیکنان جوان پیشنهادات وسوسه برانگیزی دریافت می‌کنند. تصمیم گیری در این رابطه کار راحتی نیست زیرا برخی باشگاه‌ها، هم پول به شما پیشنهاد می‌کنند و هم شرایط ورزشی عالی. برخی در تیم‌های پایه، سختی رشد کردن و رسیدن به تیم اصلی را دیده و شانس پیوستن به باشگاه‌های دیگر و بازی کردن برای پول و فوتبال را دارند. به همین علت، ماندن بازیکنان خوب تیم‌های پایه اتفاق مثبتی است. باید به آنها فرصت داده شود تا به جایگاهی که استحقاقش را دارند برسند.

یوردی آلبا هیچ جانشینی ندارد، دینیه و اومتیتی مصدوم هستند و رافینیا هم مشکل دارد. با وجود جذب موریو، به نظرت تیم در زمستان به تقویت نیاز دارد؟

این موضوعی برای مربی و مدیریت است. شخصا فکر می‌کنم که ما تیم خیلی خوبی هستیم. بازیکنانی از تیم‌های پایه هستند که با آنها صحبت شده تا فرصت در اختیارشان قرار بگیرد. میراندا، ریکی یا آلنا از جمله آنها هستند.

انتقال لئو به سیتی؟ /مسی: دوست دارم با گواردیولا کارکنم - 29

دلت برای اینیستا تنگ نشده؟

حتما اینطور است. هم داخل زمین و هم خارج آن، دلتنگ او هستم. من و آندرس سالها باهم هم تیمی بودیم. سال‌ها در تمرینات و بازی‌ها با هم گذراندیم. البته که دلم برایش تنگ شده است.

امسال رقابت در لالیگا از همه سال‌ها نزدیکتر است. به نظرت تیم ها قوی شده اند یا ابرقدرت ها ضعیف تر؟

امروزه کسب پیروزی مقابل هر تیمی دشوارتر است. ما امتیازات زیادی از دست داده‌ایم، اتفاقی که در سال‌های اخیر کمتر رخ داده است. تکلیف لیگ اصلا مشخص نیست و بردن آن بسیار دشوار.

به نظرت اینکه کاندیداهای قهرمانی بیشتری اضافه شده اند و دیگر قهرمانی بین رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو نمی‌چرخد، اتفاق خوبی است؟

لیگ اسپانیا همیشه اینطور بوده ست. واقعیت این است که رقابت‌های زیادی در آن وجود دارد و اتفاقی که می‌افتد این است: دو یا سه تیم فاصله خود را زیاد می‌کنند و دیگر تیم‌ها برای سهمیه چمپیونزلیگ می‌جنگند. رقابت خیلی خوبی است و هواداران همگی پشت هم هستند تا تیمشان به هدف برسد، به اروپا برسد و یا از سقوطش به دسته پایین‌تر جلوگیری شود. "

درباره این موضوع زیاد صحبت شده. وقتی در رده‌بندی فهرست نامزدهای توپ طلا پنجم شدی تعجب کردی؟

راستش را بخواهی با اینکه جایزه مهمی است ولی من به آن خیلی اهمیت نمی‌دهم. می‌دانستم که این فصل شانس بردنش را ندارم. وقتی به اسمهایی که خوانده می‌شد گوش می‌کردم می‌دانستم که اسم من را به زبان نخواهند آورد. بعد از اینکه دیدم اول نیستم دیگر گوش نکردم که ببینم سوم شده‌ام، چهارم یا پنجم. بنابراین شگفت‌زده نشدم چون هیچ انتظاری نداشتم.

انتقال لئو به سیتی؟ /مسی: دوست دارم با گواردیولا کارکنم - 39

 بارسلونا امسال در چمپیونزلیگ بازی‌های درخشانی انجام داده. به نظرت بارسا برای لیگ قهرمانان انگیزه‌ خاصی دارد؟

ما هر سال برای قهرمانی در چمپیونزلیگ انگیزه زیادی داریم. چمپیونزلیگ یک رقابت خاص و منحصربفرد است، زیباترین رقابتی که من در سطح باشگاهی تجربه کرده‌ام. این رقابت با رقابتهای دیگر کاملا فرق دارد و ما همه می‌خواهیم در آن قهرمان شویم.

گلی که دمبله مقابل تاتنهام به ثمر رساند واقعاً خارق‌العاده بود. دمبله در زمین چمن بی‌نظیر است ولی به نظر می‌رسد به خاطر سن و سال کمی که دارد بیرون از زمین هنوز کاملاً پخته نیست...

دمبله در زمین فوتبال یک پدیده است. او هر چیزی که لازم دارد در اختیارش است و می‌تواند فوتبالش را هر جا که دوست داشته باشد دنبال کند. دمبله بدون شک به خاطر شرایط و استعدادهایش یکی از بهترینهای دنیا است. از طرف دیگر دمبله جوانی است که مشغول سازگار شدن با شرایط شهر و باشگاه است. هر چه کمتر راجع به حواشی صحبت کنیم بهتر است. او باید به حال خودش گذاشته شود تا آرامش داشته باشد. او متوجه اشتباهاتی که کرده شده و مشغول جبران است. او الان دوباره همان دمبله‌ای شده که وقتی تازه به بارسا وارد شده بود می‌شناختیم و این همان چیزی است که همه ما می‌خواهیم. دمبله پسر خیلی خوبی است و ما همه با هم به او کمک می‌کنیم تا بیشتر و بیشتر روی فوتبال تمرکز کند

اینکه جای خالی کریستیانو در رئال مادرید این قدر احساس می‌شود به نظر شما تعجب برانگیز است؟

من در شروع فصل هم گفتم که رئال مادرید باشگاه بزرگی است. یکی از بزرگترین باشگاه‌های دنیا. ولی کریستیانو در هر تیمی که بوده و بعد از آن تیم رفته جای خالی‌اش احساس شده. چون او هر فصل گلهای زیادی برای تیمش می‌زد و علاوه بر آن گلها، کمک‌های زیادی به تیم می‌کرد، کمک هایی که حالا جای خالی‌شان احساس می‌شود. من از اینکه دل رئال برای رونالدو تنگ شده تعجب نمی‌کنم ولی این باعث نمی‌شود که رئال مادرید یکی از بزرگترین تیم‌های دنیا نباشد.

انتقال لئو به سیتی؟ /مسی: دوست دارم با گواردیولا کارکنم - 46

دلت برای دوئل بزرگی که سالها در اسپانیا با کریستیانو داشتی تنگ می‌شود؟ چه برای کسب قهرمانی‌ها و چه برای کسب افتخارات شخصی و رکوردها؟

روزهایی که با هم در یک لیگ بازی می‌کردیم و برای پیروزی بر هم تلاش می‌کردیم روزهای خیلی زیبایی بود. کریستیانو برای مادرید و لالیگا بازیکن بزرگی بود و دوئل‌های ما خیلی زیبا بود. ولی حالا چه رونالدو باشد یا نباشد من مثل همیشه باید حواسم به تیم خودم باشد و به موفقیت بارسا فکر کنم.

رونالدو می‌دانست که اگر از مادرید برود دوئل‌های شما دیگر تکرار نخواهد شد؟

من نمی‌دانم که این را می‌دانست یا نه. ولی رقابت ما رقابت خیلی سالمی بود. ما هر دو، هر روز می‌خواستیم فوتبالیست‌های بهتری بشویم تا از همدیگر سبقت بگیریم. به نظرم رقابت ما برای بیننده‌ها هم خیلی شیرین و جذاب بوده.

مرحله‌ گروهی لیگ قهرمانان به پایان رسید. شما کدام تیم را بیشتر دوست داشتید: یوونتوس، سیتی، پی اس جی ؟

بازی‌های پاری سن ژرمن را زیاد ندیدم چون بازی‌های شان با ما در یک روز بود. من بازیکنان PSG را می‌شناسم چون بازی‌های شان در لیگ فرانسه را دنبال می‌کنم. یوونتوس تیم خیلی قوی‌ای است. آنها قبلا هم قوی بودند و الان هم که با ورود کریستیانو قوی‌تر شده‌اند. یوونتوس شانس زیادی برای قهرمانی دارد. سیتی هم تیم خیلی خوش رنگ و لعابی است که خوب فوتبال بازی می‌کند و بازیکنان خیلی باکیفیتی دارد. بایرن هم دوباره بیدار شده است. اسم بردن از یک تیم خیلی سخت است. برای همین است که این رقابتها تا این حد زیبا است.

 به نظر شما احتمال بازگشت نیمار به بارسلونا وجود دارد؟

به نظر من این قضیه پیچیده است. ما خیلی دوست داریم نیمار برگردد چه به خاطر ویژگی‌هایش به عنوان یک فوتبالیست و چه به خاطر تاثیری که در رختکن می‌گذارد. ما با هم دوست هستیم و روزهای خیلی زیبایی را با هم تجربه کرده‌ایم. ما با هم خیلی وقت گذرانده‌ایم. ولی به نظر من ترک کردن پاریس برای نیمار خیلی دشوار خواهد بود. چون پاری سن ژرمن اجازه نخواهد داد که نیمار از آنجا برود.

نظرتان درباره پذیرش دعوت کریستیانو رونالدو برای رفتن به فوتبال ایتالیا برای ادامه دوئل‌های تان چیست؟ از چالش رونالدو خوش‌تان آمد؟

من به تغییر نیازی ندارم. من در بهترین تیم دنیا بازی می‌کنم و هر سال با چالش‌های نویی روبرو می‌شوم. من برای رسیدن به هدف‌های جدید نیازی به تغییر تیم یا تغییر لیگ ندارم. من اینجا در بهترین باشگاه دنیا در خانه خودم هستم و نیازی به تغییر ندارم.

نظرتان درباره استفاده از وی ای آر چیست؟ آیا با حضور این تکنولوژی اوضاع بهتر شده ؟

اوایل زیاد از این تکنولوژی خوشم نمی‌آمد ولی امروز معتقدم وی ای آر وسیله خیلی خوبی است که وجودش به نفع فوتبال و لالیگا تمام می‌شود. امروز چه هواداران و چه بازیکنان این تکنولوژی را به خوبی پذیرفته‌اند. همه خیلی سریع با این فناوری سازگار شدند. به نظر من که فناوری خیلی خوبی است.

 در این سن و سال آیا فوتبال همچنان اولویت اول شما است یا رسیدگی به خانواده؟

از وقتی بچه دار شدم اولویت اولم همیشه خانواده بوده. مهمترین چیز زندگی من خانواده‌ام است. البته شکی نیست که عاشق فوتبالم و با فوتبال و برای فوتبال زندگی می‌کنم ولی خانواده از همه چیز مهمتر است.

 سه فرزند به نظرتان کافی است یا به دنبال دختردار شدن هستید؟

سیرو تازه روی پاهایش ایستاده. من و آنتونلا دوست داریم یک دختر هم داشته باشیم. باید ببینیم بعدا چه پیش می‌آید. فعلا که خیلی زود است.

 شما بارها با پسرتان تیاگو دیده شده‌اید چه در نوکمپ و چه در فینال لیبرتادورس در برنابئو. تیاگو در استادیوم از شما چه می‌پرسد؟ چه چیزهایی توجهش را جلب می‌کند؟

هر دو پسر من فوتبال را خیلی دوست دارند. تیاگو البته بیشتر می‌فهمد چون بزرگتر است. او راجع به بازی با من صحبت می‌کند، درباره همه اتفاق‌هایی که در جریان بازی می‌افتد. بله، تیاگو بازی‌ها را خیلی دقیق دنبال می‌کند.

تیاگو نسبت به بازی‌های پدرش سخت‌گیر است؟

بله بله … چند بار حسابی از من انتقاد کرده (خنده) چه بعد از بازیهای بارسا در لالیگا و چه در چمپیونزلیگ. وقتی تیم خوب نتیجه نمی‌گیرد تیاگو ناراحت می‌شود و نظرش را راحت به من می‌گوید.

این درست است که می‌گویند وقتی بارسا می‌بازد در خانه شما کسی راجع به فوتبال صحبت نمی‌کند؟

قبلا اینطور بود ولی الان دیگر نه. هضم کردن شکست‌ها و نتایج بد همیشه دشوار است. ولی تیاگو من را مجبور می‌کند درباره اتفاقات بازی برایش توضیح بدهم و بگویم چرا نتوانستیم بازی را ببریم. بله، الان خیلی بیشتر از قبل در خانه راجع به فوتبال صحبت می‌کنیم.

انتقال لئو به سیتی؟ /مسی: دوست دارم با گواردیولا کارکنم - 69

تیاگو الان با بقیه خانواده شما برای تعطیلات به آرژانتین رفته. شما تعطیلات کریسمس را چگونه می‌گذرانید؟

ما هر وقت بتوانیم کریسمس را در آرژانتین می‌گذرانیم. آنجا کریسمس خیلی خوش می‌گذرد و بچه‌ها از جشن‌های کریسمس آنجا بیشتر خوش‌شان می‌آید. آنها البته بیشتر از هر چیز دیگری عاشق بابانوئل و هدیه هایش هستند.

اگر امروز ناگهان فرشته‌ای از آسمان نازل شود و به شما بگوید که پسرتان بهترین فوتبالیست تاریخ خواهد شد ولی به شرط اینکه در رئال مادرید بازی کند چه می‌گویید؟

نمی‌دانم تیاگو در آینده چکار خواهد کرد و آیا اصلا می‌خواهد فوتبال بازی کند یا نه. او هنوز خیلی بچه است. من به آنها می‌گویم فقط می‌خواهم هر کاری که از آن لذت می‌برید را انجام دهید و راه زندگی‌تان را خودتان پیدا کنید. برای من مهم نیست که چون خودم فوتبالیست هستم او هم حتما فوتبالیست شود. من فقط می‌خواهم در هر کاری که می‌کند راضی و خوشحال باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ مسی به درخواست رونالدو: تمایلی به ترک بهترین باشگاه دنیا را ندارم

انتخابخبرگزاری انتخاب
پاسخ مسی به درخواست رونالدو: تمایلی به ترک بهترین باشگاه دنیا را ندارم
مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا گفت: در شرایط کنونی اصلا قصد تغییر تیمم را ندارم. من در بهترین باشگاه دنیا هستم. هر سال آرزوهایم را تجدید می کنم و نمی خواهم تیم و لیگی که در آن بازی می کنم را به خاطر اهداف جدید تغییر دهم.من در خانه خودم یعنی بهترین باشگاه دنیا هستم و تمایلی به رفتن به ایتالیا و یا لیگ دیگری ندارم.
پاسخ مسی به درخواست رونالدو: تمایلی به ترک بهترین باشگاه دنیا را ندارم - 0

ستاره آرژانتینی بارسلونا به درخواست ستاره پرتغالی یوونتوس پاسخ دندان شکنی داد.

به گزارش فارس، لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا پاسخ درخواست رونالدو، ستاره پرتغالی یوونتوس به آمدنش به ایتالیا را داد.

مسی در مصاحبه با روزنامه مارکا اسپانیا گفت: در شرایط کنونی اصلا قصد تغییر تیمم را ندارم. من در بهترین باشگاه دنیا هستم. هر سال آرزوهایم را تجدید می‌کنم و نمی‌خواهم تیم و لیگی که در آن بازی می‌کنم را به خاطر اهداف جدید تغییر دهم. من در خانه خودم یعنی بهترین باشگاه دنیا هستم و تمایلی به رفتن به ایتالیا و یا لیگ دیگری ندارم.

وی درباره تاثیر جدایی رونالدو بر رئال گفت: در ابتدای فصل گفتم که رئال باشگاه بزرگی است و بازیکنان بزرگی دارد ولی رونالدو بر هر تیمی تاثیر می‌گذارد. او گل‌های زیادی به ثمر می‌رساند و کارهای زیادی را در داخل زمین انجام می‌دهد. از اینکه رئال او را از دست داد غافلگیر نشدم اما باشگاه رئال همیشه یکی از بهترین باشگاه‌ها بوده است.

ستاره آرژانتینی درباره زمان رقابتش با رونالدو در لالیگا گفت: واقعا زمان خوبی بود. هر کدام از ما تلاش می‌کرد تا تیمش سود ببرد. رونالدو بازیکن خوبی برای لالیگا و رئال مادرید بود اما من مثل همیشه به موفقیت تیمم فکر می‌کنم و می‌خواهم به چیزهای که در ذهنم دارم برسم چه با رونالدو باشد و چه بدون او.

خواندن خبر در سایت منبع

مسی: می‌دانستم توپ طلا را نمی‌برم

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
مسی: می‌دانستم توپ طلا را نمی‌برم
لیونل مسی ابرستاره آرژانتینی بارسلونا که در رقابت برای کسب توپ طلای امسال رتبه پنجم جدول را بدست آورد می‌گوید می‌دانسته که امسال برنده توپ طلا نخواهد شد.

به گزارش «ورزش سه»، لیونل مسی ابرستاره بزرگ بارسلونا فاش کرد که می‌دانسته امسال جایزه توپ طلا به او تعلق نخواهد گرفت. مسی ۳۱ساله امسال در مراسم اهدای جوایز توپ طلا در رتبه پنجم قرار گرفت تا هوادارانش را شگفت‌زده کند. جایزه‌ای که به لوکا مودریچ ستاره رئال مادرید و تیم ملی کرواسی تعلق گرفت. مسی که در فصل جاری در ۱۵ مسابقه‌ای که در لالیگا برای بارسا به میدان رفته ۱۵ گل به ثمر رسانده و ۱۰ پاس گل داده حالا فاش کرد که از قبل می‌دانسته امسال توپ طلا به او داده نخواهد شد.

مسی: می‌دانستم توپ طلا را نمی‌برم - 2

مسی در گفتگو با روزنامه اسپانیایی مارکا گفت: «وقتی نامزدهای دریافت توپ طلا را شنیدم می‌دانستم که من در رقابت اصلی برای فتح توپ طلا قرار ندارم».

با اینکه رقیب دیرین مسی، کریستیانو رونالدو امسال دیگر در لالیگا حضور ندارد و امسال کمتر شاهد رویارویی‌های مستقیم این دو ابرستاره فوتبال دنیا خواهیم بود ولی مسی در فصل جاری بار دیگر برای بارسلونا بسیار درخشان ظاهر شده است. مسی در ادامه گفت و گویش با روزنامه اسپانیایی مارکا گفت زمانی که رونالدو در اسپانیا و در رئال مادرید حضور داشته از نبرد با او لذت می‌برده. مسی در این باره به مارکا گفت: «رقابت من و کریستیانو خیلی سالم بود و کسانی که از بیرون تماشایش می‌کردند از زیبایی‌اش لذت می‌بردند».

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ گل روز باشگاه رئال مادرید - زین الدین زیدان به وایادولید (۲۰۰۳/۰۴)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

ماجرای عصبانیت شدید سرمربی استقلال پس از باخت چه بود؟

مهرمهر1 روز قبل

استراماچونی در نخستین بازی بدون مترجم ماند

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
خارج از گود این هفته به موضوعاتی چون سامانه جدید جدید ورود تماشاگران و عصبانیت استراماچونی ایتالیایی از نداشتن مترجم در کنار زمین پرداخته استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در خارج از گود این هفته خواهید دید: >> آغاز لیگ برتر فوتبال و سامانه جدید ورود تماشاگران>> استراماچونی در نخستین بازی بدون مترجم ماند>> توپ مسابقات لیگ برتر فوتبال مشکل ساز شد>> بدرقه تیم ملی بسکتبال برای حضور در جام جهانی بدون حضور مسئولی از وزارت ورزش>> نوجوانان کشتی گیر از مسابقات جهانی با جام برگشتند، ولی فردی به استقبالشان نیامد

یزله آبادانی‌ها در فولاد آرنا بعد از برد شیرین مقابل فولاد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در ادامه هفته نخست لیگ برتر ایران، فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان، دو تیم هم‌استانی از ساعت ۲۰:۱۵ ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان به میدان رفتند. این دیدار حساس در نهایت با برتری یک بر صفر آبادانی‌ها خاتمه یافت. در این دیدار، عقیل کعبی با شوت محکم و از راه دور در دقیقه ۵۲ دروازه شاگردان نکونام را گشود و سه امتیاز این بازی را به حساب صنعت نفت واریز کرد. با این برد، صنعت نفت به جمع تیم‌های سه امتیازی مانند شهرخودرو، پرسپولیس، سایپا و ماشین سازی ملحق شد و نکونام و شاگردانش در کنار استقلال قرار گرفتند. آخرین بازی هفته نخست لیگ برتر فردا شب در بوشهر با مصاف شاهین و سپاهان برگزار می‌شود.

فیلم | پشت پرده نداشتن مترجم و خشم استراماچونی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کارلوس کارواخال بعد از پیروزی ۵ بر یک تیم ریوآوه برابر آوس در لیگ پرتغال از مهدی طارمی مهاجم ایرانی خود تمجید کرد. وی درباره حضور طارمی در ریوآوه گفت: این بازیکن بعد از فشارهای من من تیم آمد. وی افزود: طارمی برای حضور در ریوآوه از پول زیادی گذشته است. طارمی پیشنهاد ۱۰ میلیون یورویی داشت ولی از آن گذشت و با ۱٫۵ میلیون یورو به تیم ما آمد. تیم ریوآوه در حالی برابر آوس با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد که مهدی طارمی در این مسابقه به تنهایی سه گل برای ریوآوه به ثمر رساند و ستاره تیمش در این مسابقه بود.

اخبار بیشتر