آخرین اظهارات وزیر کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

آخرین اظهارات وزیر کشور

وزیر کشور: حوادث دی‌ماه گذشته و اعتراضات کامیون‌داران سازمان‌یافته نبود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
وزیر کشور: حوادث دی‌ماه گذشته و اعتراضات کامیون‌داران سازمان‌یافته نبود
وزیر کشور: حوادث دی‌ماه گذشته و اعتراضات کامیون‌داران سازمان‌یافته نبود - 0

وزیر کشور تاکید کرد که نگران تفاوت نظر و اختلافات نیستیم.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تشریح وضعیت فعلی کشور در عرصه داخلی و شرایط بین‌المللی اظهار داشت: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و انقلاب با فراز و فرودهای زیادی مواجه بوده است.

وی افزود: در طول این ۴۰ سال دو محور مهم، مستمرا در کشور پر رنگ بوده؛ اول اصرار مردم بر استمرار انقلاب اسلامی و مقاومت برابر دشمن و دیگری؛ استمرار اراده خصمانه دشمن در برابر کشور. در تقابل دشمن با انقلاب اسلامی آنچه قابل ارزیابی است اتحاد، انسجام، ثبات و استمرار مقاومت کشور و ملت در برابر دشمن است و موفقیت‌های زیادی هم در عرصه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی نصیب کشور شده است.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: آنچه مبنای داوری مردم دنیا و افکار عمومی جهان، نسبت به ایران است؛ ادبیات و مقاومت انقلابی مردم ایران و اهداف و آرمان‌هایی است که امام ترسیم کرده بودند که این مورد توجه افکار عمومی در همه دنیا است.

وزیر کشور اضافه کرد: از ابتدای انقلاب دشمنان و معاندین داخلی، به همدیگر نوید می‌دادند که انقلاب اسلامی به زودی سرنگون می‌شود. دوران جنگ تحمیلی هم همه دنیا یک‌طرف و ایران اسلامی، مظلومانه در یک‌طرف دیگر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ادبیات مقاومت در ایران عمومی شده و دشمن هم دیگر دم از فروپاشی نمی‌زند، اظهار داشت: الان همه دنیا قبول کرده‌اند که ایران کشور تاثیرگذاری است و هیچ تحولی در منطقه بدون حضور ایران نمی‌تواند عملی شود.

رحمانی‌فضلی افزود: وقتی کشورهای مسلمان منطقه، مورد تهاجمی قرار می‌گیرند، تنها کشوری که به درخواست آنان کمک می‌کند ایران است و کشورهای بسیاری سرنوشت منطقه را با ایران مشترک می‌دانند. هر چند کشورهایی که به اسلام و آینده منطقه توجهی ندارند دنبال بهره‌وری خود هستند.

وزیر کشور با اشاره به وضعیت بین‌المللی ایران با اشاره به اینکه کشورهای جهان ایران را پایبند به تعهدات بین‌المللی می‌دانند، خاطرنشان کرد: امروز آرایش جهانی به گونه‌ای شده که آمریکا درباره اقدامات علیه ایران در عرصه جهانی تنها مانده و نه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نه کشورهایی از جمله چین و روسیه و کشورهای اروپای در این زمینه آمریکا را همراهی نمی‌کنند.

رئیس شورای امنیت کشور ادامه داد: پیشرفت‌های مختلف کشور از جمله در حوزه صنایع دفاعی و نظامی هوا فضا و مسائل هسته‌ای به نحوی است که دشمنان عنوان می‌کنند ایران پیشرفت کرده و این رخدادها برخلاف نظر و خواست دشمن است.

رحمانی‌فضلی به مسائل اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: در حوزه اقتصادی ساختار نامناسب، غلط و کهنه اقتصادی که همانا وابستگی مطلق به نفت بود باید تغییر کند و تا حد زیادی هم شاهد تغییرات هستیم طوری‌که بسیاری از تجار و بازرگانان ما که دارای علم وتجربه کافی هستند، می‌توانند فعالیت‌های موفقی را در عرصه اقتصاد دنبال کنند و اگر شرایط مساوی برقرار باشد، کشور ما هم در عرصه اقتصادی پیشرفت‌های چشمگیری خواهد داشت.

وزیر کشور به بخش سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و گفت: در ۲ – ۳ سال اخیر پس از توافق برجام روشن شد سرمایه‌گذاران خارجی علاقه و اشتیاق زیادی برای حضور و سرمایه گذاری در ایران دارند چراکه ایران ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف دارد.

رئیس شورای امنیت کشور گفت: دشمنان در حوزه امنیتی باورشان این است که ایران قوی‌ترین کشور در منطقه و بلکه فرامنطقه از جهات امنیتی است، چراکه شب و روز توطئه می‌کنند و می‌بینند که هیچ تاثیرگذاری در حوزه امنیت داخلی ما نمی‌توانند داشته باشند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مردم نسبت به هدف و مسیر توسعه کشور توجیه هستند، گفت: اختلافاتی هم که در کشور هست خانوادگی است و نگران این تفاوت‌نظر و اختلافات نیستیم. دشمنان پس از خروج از برجام به دنبال این هستند که با فشار بر ایران، به اهداف خود برسند و با اتکا به کشورهایی مثل عربستان به نیابت از آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای دیگر این هدف خود را دنبال کنند اما موفق نشدند ولی نباید از این توطئه‌ها غافل شویم.

وی اصلی‌ترین مسئله در کشور را وحدت و انسجام در کشور ذکر کرد و گفت: رسانه‌های خارجی آنچنان روی مسائل کوچک در ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند تا به‌زعم خود، عدم وحدت در کشور را نمایش دهند؛ در حالی‌که، هیچ‌کدام از این موارد، امنیت ملی را تهدید نمی‌کند. البته بهتر این است که قبل از اینکه مسائلی شروع بشود که مایه موج‌سواری دشمن باشد، به آن رسیدگی و در واقع پیشگیری کنیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به تحلیل غلط دشمن از اعتراضات دی‌ماه سال گذشته خاطرنشان کرد: دشمنان همین تحلیل‌های غلط را هم سال ۸۸ انجام می‌دادند اما با اتکا به پشتوانه اصلی مشروعیت و اقتدار کشور که مردم هستند و با کاربست دقیق تدابیر سیاسی، امنیتی و انتظامی، فضای کشور مدیریت شد و در همین اتفاقات هم مردم وارد صحنه شدند و این مسائل ختم شد.

وزیر کشور با اشاره به برداشت‌های غلط دشمن از طرح برخی مطالبات و احیانا حرکات اعتراضی درون ایران تأکید کرد: نه دی‌ماه گذشته، نه در اعتراضات کامیون‌داران و بازار، نه در مسائل اقوام و اقلیت‌ها هیچ‌گونه سازمان‌یافتگی از سوی اصناف یا جریانات سیاسی و یا حضور به صورت متشکل در این وقایع مطرح نبوده است. این مسئله نشان از شعور و آگاهی مردم و علاقه به انقلاب و امنیت کشور بود.

رئیس شورای امنیت کشور خاطر نشان کرد: در حوزه مسائل امنیتی نمی‌گویم تهدید نداریم اما نگران تهدیدها نیستیم چراکه متکی به مشروعیت مردمی و امنیت مردم‌محور هستیم و مرتب شرایط را رصد و کنترل می‌کنیم. مسئله مهم کشور پس از وحدت، رضایت‌مندی مردم در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی است. لذا ما به‌عنوان بدنه مدیریتی کشور از مرکز تا عمق مناطق، باید مسائل مختلف را تسهیل‌گری کنیم و زمینه‌های فعالیت بخش خصوصی را فراهم و موانع را برداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

‌وزیر کشور: ۸۰ ‌اختیار‌ ملی به استانداران ‌واگذار شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
‌وزیر کشور: ۸۰ ‌اختیار‌ ملی به استانداران ‌واگذار شد
وزیر کشور با تاکید بر افزایش اختیار مسئولان دستگاه‌های اجرایی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از ۸۰ مورد اختیارات از سطح ملی گرفته و به استانداران و دستگاه‌های اجرایی واگذار شده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه بازدید از پروژه گردشگری دریایی در روستای عامری تنگستان با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف اظهار داشت: اجرای این طرح‌های اشتغال‌زایی و گردشگری که در این منطقه اجراء شده برای من سبب نشاط و امید شد.

وی، با بیان اینکه اجرای این پروژه‌ها نشان دهنده بالا بودن انگیزه مردم در اجرای پروژه‌های اشتغال‌زایی و گردشگری است، افزود: این برنامه و طرح، بدون مشارکت مسئولان و با تلاش بخش خصوصی و مردم منطقه اجرایی شده که جای قدردانی دارد.

وزیر کشور بیان کرد: امیدارم بتوانیم این مهربانی، لطف، شوق و ذوقی که مردم خوب این منطقه دارند حتما جبران کرده و کاری کنیم که مشکلات پیش‌روی سرمایه گذاران برطرف شود.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه این نوع مشکلات به نوعی در سایر نقاط کشور هم با آن مواجه هستیم تصریح کرد: اگر از توانمندی و ظرفیت‌های مختلف مناطق جغرافیایی ایران خوب استفاده شود و ابزار بودجه، مالیات، منابع و تسهیلاتی که در سطح ملی است به عنوان وسائل کمک به امر توسعه مناطق بکار گرفته شوند استعداد توسعه یافتگی مناطق مختلف شکوفا می‌شود.

وزیر کشور، با بیان اینکه از منظر طرح‌های توسعه‌ای و برنامه‌ریزی هیچ کدام از مولفه‌هایی که برای توسعه لازم است در استان بوشهر مفقود نیست گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای دربخش‌های مختلف دارد ولی در ترکیب، سازماندهی و نوع اختیارات و امکاناتی که باید کمک کند تا این عناصر و مولفه‌ها فعال شوند هماهنگی لازم در سطح ملی و استانی به خوبی صورت نگرفته است.

وی، افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از ۸۰ مورد اختیارات از سطح ملی گرفته و به استانداران و دستگاه‌های اجرایی واگذار شده است.

وی، با تاکید بر فعال شدن ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق خاطر نشان کرد: در وضعیت فعلی دولت اشتغالزایی مناطق مختلف کشور را به جد در دستور کار قرار داده و در بودجه سال ۱۳۹۸ در خصوص استفاده از ظرفیت منطقه‌ای و دادن اختیارات مواردی مطرح است و رئیس جمهور هم ماموریت داده که روی این موضوع کار شود.

رحمانی‌فضلی خاطر نشان کرد: استان بوشهر با داشتن مردمی با محبت و خونگرم و وجود زمینه‌های سرمایه‌گذاری در آن، زمینه لازم برای سرمایه گذاران را ایجاد می‌کند که به این طرف هدایت شوند و ما هم ضمن حمایت از این پروژه‌ها، پیگیری‌های لازم برای تحقق آن انجام خواهیم داد.پروژه توسعه گردشگری توریسم 2022 با حضور وزیر کشور در تنگستان رونمایی شد مصوبه ته‌لنجی و کالای همراه ملوان در استان بوشهر نیاز به حمایت دارد نمایشگاه توانمندی‌های روستایی استان بوشهر با حضور وزیر کشور در تنگستان گشایش یافت

وزیر کشور با بیان اینکه هنوز در برخی حوزه‌ها مشکل وجود دارد افزود: هنور در حوزه بانک‌ها، صدور مجوزها، به ویژه در استان‌ها مرزی در عرصه واردات، صادرات و تجارت مشکل داریم که می‌توان بسیاری از اختیارات را به مدیران استان‌ها واگذار کرد.

رحمانی‌فضلی با تاکید بر اعتماد به مسئولان مناطق برای تسریع اجرای طرح‌های توسعه‌ای گفت: در مناطق هم دولت مستقر است استاندار نماینده کل نظام در مناطق محسوب می‌شود و مدیران دستگاه‌ها به عنوان مسئولان بخش‌های مختلف هستند لذا باید به آنان اعتماد کرد و بگذاریم خودشان تصمیم بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور: یارانه‌‌ سه دهک جامعه حذف می‌شود

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
وزیر کشور: یارانه‌‌ سه دهک جامعه حذف می‌شود

تسنیم/ وزیر کشور با اشاره به حذف یارانه‌‌ سه دهک جامعه گفت: با حذف یارانه‌های سه دهک جامعه، اعتبارات آن برای اجرای طرح‌‌های عمرانی استان‌ها اختصاص می‌یابد.

عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز اظهار داشت: در ۴۰ سال گذشته با وجود فراز و نشیب‌های گوناگون ولی ایران اسلامی توانسته با اقتدار به پیشرفت و موفقیت‌های قابل توجهی دست یابد.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: ‌در مورد تفویض اختیارات به استان‌ها، هر‌گونه امکانی را که مدیران فکر می‌کنند به توسعه و حل مشکلات کشور کمک می‌کند، اعلام کنند.

وزیر کشور به درخواست برخی مدیران در مورد تفویض اختیار به استان‌ها گفت: یکی از این موارد، دستور رئیس جمهور مبنی بر واگذاری اعتبار یارانه‌ها برای ۳ دهک به استان‌هاست تا با هماهنگی مردم یارانه‌ها پرداخت شود، لذا با حذف یارانه‌های سه دهک جامعه، اعتبارات آن برای اجرای طرح‌‌های عمرانی استان‌ها اختصاص می‌یابد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف19 ساعت قبل
طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! بنا به گزارش شرکت سایپا، تولیدات این شرکت در سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است؛ در موردی عجیب شرکت سایپا اعلام کرده است که در سال ۹۷ تنها ۸ دستگاه خودروی برلیانس فروخته است! تمام این افزایش قیمت‌ها، در گزارش مالی شرکت سایپا انعکاسی نداشته و به نظر نمی‌رسد نرخ‌های اعلامی چندان با واقعیت همخوانی داشته باشد. شکی نیست که به دلیل عملکرد بسیار ضعیف، شرکت سایپا در سال گذشته زیان‌ده بوده است؛ علت این زیان‌ده بودن ضعف مدیریتی در شرکت سایپا است.
فراروفرارو22 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
چرخانچرخان20 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی افزود: طبق بر آورد‌های صورت گرفته، ​ حدود ۶۸ برنامه از این برنامه‌ها برای سال جاری قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت و زمینه به حداقل رسیدن وابستگی به خارج را فراهم می‌کند. معاون وزیر صمت ادامه داد: با توجه به در اختیار داشتن منابع مادی، انسانی و فکری این تنها گزینه ما برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود. وی در پاسخ به این سوال که آیا صنعت قطعه سازی توانایی کمک به رشد صنعت خودروسازی کشور را خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه ۸۲ درصد از خودرو‌های پر تیراژ را قطعه تشکیل می‌دهد و تنها ۱۸ درصد در داخل کمپانی‌های خودروسازی متمرکز است؛ امروز در این بازدید توان بالای صنعت قطعه سازی را مشاهده کردیم، بنابراین هرچه صنعت قطعه سازی توانمند‌تر باشد بطورحتم خودروساز‌ها نیز در شرایط بهتری می‌توانند، فعالیت کنند. وی افزود: پتانسیل‌هایی که هم اکنون در صنعت قطعه سازی مشاهده می‌کنیم؛ زاییده تحریم‌های گذشته بوده و قطعا این تحریم‌ها نیز دستاورد‌هایی در تعمیق بخشی ساخت داخل قطعات مورد نیاز کشور به همراه دارد که خود می‌تواند کشور را در مسیر دستیابی به اهداف صنعتی بیش از پیش کمک کند. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: بدون تردید این مجموعه اقدامات و توجه به این حوزه نه تنها منجربه کاهش نیروی انسانی نخواهد شد بلکه برای تامین نیاز‌های ساخت داخل، نیروی انسانی بیشتری در مدار تولید قرار خواهد گرفت و اشتغالزایی بیش از گذشته تقویت خواهد شد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

​۵ دلیل عجیب گرانی خودرو در بازار!

افتصادنیوز17 دقیقه قبل

اختلاس، به همین خوش‌مزگی!

آفتاب‌نیوز22 دقیقه قبل

موبایل بزودی گران‌تر می‌شود!

افتصادنیوز22 دقیقه قبل