آخرین اظهارات وزیر کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

آخرین اظهارات وزیر کشور

وزیر کشور: حوادث دی‌ماه گذشته و اعتراضات کامیون‌داران سازمان‌یافته نبود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
وزیر کشور: حوادث دی‌ماه گذشته و اعتراضات کامیون‌داران سازمان‌یافته نبود
وزیر کشور: حوادث دی‌ماه گذشته و اعتراضات کامیون‌داران سازمان‌یافته نبود - 0

وزیر کشور تاکید کرد که نگران تفاوت نظر و اختلافات نیستیم.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تشریح وضعیت فعلی کشور در عرصه داخلی و شرایط بین‌المللی اظهار داشت: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و انقلاب با فراز و فرودهای زیادی مواجه بوده است.

وی افزود: در طول این ۴۰ سال دو محور مهم، مستمرا در کشور پر رنگ بوده؛ اول اصرار مردم بر استمرار انقلاب اسلامی و مقاومت برابر دشمن و دیگری؛ استمرار اراده خصمانه دشمن در برابر کشور. در تقابل دشمن با انقلاب اسلامی آنچه قابل ارزیابی است اتحاد، انسجام، ثبات و استمرار مقاومت کشور و ملت در برابر دشمن است و موفقیت‌های زیادی هم در عرصه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی نصیب کشور شده است.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: آنچه مبنای داوری مردم دنیا و افکار عمومی جهان، نسبت به ایران است؛ ادبیات و مقاومت انقلابی مردم ایران و اهداف و آرمان‌هایی است که امام ترسیم کرده بودند که این مورد توجه افکار عمومی در همه دنیا است.

وزیر کشور اضافه کرد: از ابتدای انقلاب دشمنان و معاندین داخلی، به همدیگر نوید می‌دادند که انقلاب اسلامی به زودی سرنگون می‌شود. دوران جنگ تحمیلی هم همه دنیا یک‌طرف و ایران اسلامی، مظلومانه در یک‌طرف دیگر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ادبیات مقاومت در ایران عمومی شده و دشمن هم دیگر دم از فروپاشی نمی‌زند، اظهار داشت: الان همه دنیا قبول کرده‌اند که ایران کشور تاثیرگذاری است و هیچ تحولی در منطقه بدون حضور ایران نمی‌تواند عملی شود.

رحمانی‌فضلی افزود: وقتی کشورهای مسلمان منطقه، مورد تهاجمی قرار می‌گیرند، تنها کشوری که به درخواست آنان کمک می‌کند ایران است و کشورهای بسیاری سرنوشت منطقه را با ایران مشترک می‌دانند. هر چند کشورهایی که به اسلام و آینده منطقه توجهی ندارند دنبال بهره‌وری خود هستند.

وزیر کشور با اشاره به وضعیت بین‌المللی ایران با اشاره به اینکه کشورهای جهان ایران را پایبند به تعهدات بین‌المللی می‌دانند، خاطرنشان کرد: امروز آرایش جهانی به گونه‌ای شده که آمریکا درباره اقدامات علیه ایران در عرصه جهانی تنها مانده و نه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نه کشورهایی از جمله چین و روسیه و کشورهای اروپای در این زمینه آمریکا را همراهی نمی‌کنند.

رئیس شورای امنیت کشور ادامه داد: پیشرفت‌های مختلف کشور از جمله در حوزه صنایع دفاعی و نظامی هوا فضا و مسائل هسته‌ای به نحوی است که دشمنان عنوان می‌کنند ایران پیشرفت کرده و این رخدادها برخلاف نظر و خواست دشمن است.

رحمانی‌فضلی به مسائل اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: در حوزه اقتصادی ساختار نامناسب، غلط و کهنه اقتصادی که همانا وابستگی مطلق به نفت بود باید تغییر کند و تا حد زیادی هم شاهد تغییرات هستیم طوری‌که بسیاری از تجار و بازرگانان ما که دارای علم وتجربه کافی هستند، می‌توانند فعالیت‌های موفقی را در عرصه اقتصاد دنبال کنند و اگر شرایط مساوی برقرار باشد، کشور ما هم در عرصه اقتصادی پیشرفت‌های چشمگیری خواهد داشت.

وزیر کشور به بخش سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و گفت: در ۲ – ۳ سال اخیر پس از توافق برجام روشن شد سرمایه‌گذاران خارجی علاقه و اشتیاق زیادی برای حضور و سرمایه گذاری در ایران دارند چراکه ایران ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف دارد.

رئیس شورای امنیت کشور گفت: دشمنان در حوزه امنیتی باورشان این است که ایران قوی‌ترین کشور در منطقه و بلکه فرامنطقه از جهات امنیتی است، چراکه شب و روز توطئه می‌کنند و می‌بینند که هیچ تاثیرگذاری در حوزه امنیت داخلی ما نمی‌توانند داشته باشند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مردم نسبت به هدف و مسیر توسعه کشور توجیه هستند، گفت: اختلافاتی هم که در کشور هست خانوادگی است و نگران این تفاوت‌نظر و اختلافات نیستیم. دشمنان پس از خروج از برجام به دنبال این هستند که با فشار بر ایران، به اهداف خود برسند و با اتکا به کشورهایی مثل عربستان به نیابت از آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای دیگر این هدف خود را دنبال کنند اما موفق نشدند ولی نباید از این توطئه‌ها غافل شویم.

وی اصلی‌ترین مسئله در کشور را وحدت و انسجام در کشور ذکر کرد و گفت: رسانه‌های خارجی آنچنان روی مسائل کوچک در ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند تا به‌زعم خود، عدم وحدت در کشور را نمایش دهند؛ در حالی‌که، هیچ‌کدام از این موارد، امنیت ملی را تهدید نمی‌کند. البته بهتر این است که قبل از اینکه مسائلی شروع بشود که مایه موج‌سواری دشمن باشد، به آن رسیدگی و در واقع پیشگیری کنیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به تحلیل غلط دشمن از اعتراضات دی‌ماه سال گذشته خاطرنشان کرد: دشمنان همین تحلیل‌های غلط را هم سال ۸۸ انجام می‌دادند اما با اتکا به پشتوانه اصلی مشروعیت و اقتدار کشور که مردم هستند و با کاربست دقیق تدابیر سیاسی، امنیتی و انتظامی، فضای کشور مدیریت شد و در همین اتفاقات هم مردم وارد صحنه شدند و این مسائل ختم شد.

وزیر کشور با اشاره به برداشت‌های غلط دشمن از طرح برخی مطالبات و احیانا حرکات اعتراضی درون ایران تأکید کرد: نه دی‌ماه گذشته، نه در اعتراضات کامیون‌داران و بازار، نه در مسائل اقوام و اقلیت‌ها هیچ‌گونه سازمان‌یافتگی از سوی اصناف یا جریانات سیاسی و یا حضور به صورت متشکل در این وقایع مطرح نبوده است. این مسئله نشان از شعور و آگاهی مردم و علاقه به انقلاب و امنیت کشور بود.

رئیس شورای امنیت کشور خاطر نشان کرد: در حوزه مسائل امنیتی نمی‌گویم تهدید نداریم اما نگران تهدیدها نیستیم چراکه متکی به مشروعیت مردمی و امنیت مردم‌محور هستیم و مرتب شرایط را رصد و کنترل می‌کنیم. مسئله مهم کشور پس از وحدت، رضایت‌مندی مردم در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی است. لذا ما به‌عنوان بدنه مدیریتی کشور از مرکز تا عمق مناطق، باید مسائل مختلف را تسهیل‌گری کنیم و زمینه‌های فعالیت بخش خصوصی را فراهم و موانع را برداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

‌وزیر کشور: ۸۰ ‌اختیار‌ ملی به استانداران ‌واگذار شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
‌وزیر کشور: ۸۰ ‌اختیار‌ ملی به استانداران ‌واگذار شد
وزیر کشور با تاکید بر افزایش اختیار مسئولان دستگاه‌های اجرایی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از ۸۰ مورد اختیارات از سطح ملی گرفته و به استانداران و دستگاه‌های اجرایی واگذار شده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه بازدید از پروژه گردشگری دریایی در روستای عامری تنگستان با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف اظهار داشت: اجرای این طرح‌های اشتغال‌زایی و گردشگری که در این منطقه اجراء شده برای من سبب نشاط و امید شد.

وی، با بیان اینکه اجرای این پروژه‌ها نشان دهنده بالا بودن انگیزه مردم در اجرای پروژه‌های اشتغال‌زایی و گردشگری است، افزود: این برنامه و طرح، بدون مشارکت مسئولان و با تلاش بخش خصوصی و مردم منطقه اجرایی شده که جای قدردانی دارد.

وزیر کشور بیان کرد: امیدارم بتوانیم این مهربانی، لطف، شوق و ذوقی که مردم خوب این منطقه دارند حتما جبران کرده و کاری کنیم که مشکلات پیش‌روی سرمایه گذاران برطرف شود.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه این نوع مشکلات به نوعی در سایر نقاط کشور هم با آن مواجه هستیم تصریح کرد: اگر از توانمندی و ظرفیت‌های مختلف مناطق جغرافیایی ایران خوب استفاده شود و ابزار بودجه، مالیات، منابع و تسهیلاتی که در سطح ملی است به عنوان وسائل کمک به امر توسعه مناطق بکار گرفته شوند استعداد توسعه یافتگی مناطق مختلف شکوفا می‌شود.

وزیر کشور، با بیان اینکه از منظر طرح‌های توسعه‌ای و برنامه‌ریزی هیچ کدام از مولفه‌هایی که برای توسعه لازم است در استان بوشهر مفقود نیست گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای دربخش‌های مختلف دارد ولی در ترکیب، سازماندهی و نوع اختیارات و امکاناتی که باید کمک کند تا این عناصر و مولفه‌ها فعال شوند هماهنگی لازم در سطح ملی و استانی به خوبی صورت نگرفته است.

وی، افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از ۸۰ مورد اختیارات از سطح ملی گرفته و به استانداران و دستگاه‌های اجرایی واگذار شده است.

وی، با تاکید بر فعال شدن ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق خاطر نشان کرد: در وضعیت فعلی دولت اشتغالزایی مناطق مختلف کشور را به جد در دستور کار قرار داده و در بودجه سال ۱۳۹۸ در خصوص استفاده از ظرفیت منطقه‌ای و دادن اختیارات مواردی مطرح است و رئیس جمهور هم ماموریت داده که روی این موضوع کار شود.

رحمانی‌فضلی خاطر نشان کرد: استان بوشهر با داشتن مردمی با محبت و خونگرم و وجود زمینه‌های سرمایه‌گذاری در آن، زمینه لازم برای سرمایه گذاران را ایجاد می‌کند که به این طرف هدایت شوند و ما هم ضمن حمایت از این پروژه‌ها، پیگیری‌های لازم برای تحقق آن انجام خواهیم داد.پروژه توسعه گردشگری توریسم 2022 با حضور وزیر کشور در تنگستان رونمایی شد مصوبه ته‌لنجی و کالای همراه ملوان در استان بوشهر نیاز به حمایت دارد نمایشگاه توانمندی‌های روستایی استان بوشهر با حضور وزیر کشور در تنگستان گشایش یافت

وزیر کشور با بیان اینکه هنوز در برخی حوزه‌ها مشکل وجود دارد افزود: هنور در حوزه بانک‌ها، صدور مجوزها، به ویژه در استان‌ها مرزی در عرصه واردات، صادرات و تجارت مشکل داریم که می‌توان بسیاری از اختیارات را به مدیران استان‌ها واگذار کرد.

رحمانی‌فضلی با تاکید بر اعتماد به مسئولان مناطق برای تسریع اجرای طرح‌های توسعه‌ای گفت: در مناطق هم دولت مستقر است استاندار نماینده کل نظام در مناطق محسوب می‌شود و مدیران دستگاه‌ها به عنوان مسئولان بخش‌های مختلف هستند لذا باید به آنان اعتماد کرد و بگذاریم خودشان تصمیم بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور: یارانه‌‌ سه دهک جامعه حذف می‌شود

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
وزیر کشور: یارانه‌‌ سه دهک جامعه حذف می‌شود

تسنیم/ وزیر کشور با اشاره به حذف یارانه‌‌ سه دهک جامعه گفت: با حذف یارانه‌های سه دهک جامعه، اعتبارات آن برای اجرای طرح‌‌های عمرانی استان‌ها اختصاص می‌یابد.

عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز اظهار داشت: در ۴۰ سال گذشته با وجود فراز و نشیب‌های گوناگون ولی ایران اسلامی توانسته با اقتدار به پیشرفت و موفقیت‌های قابل توجهی دست یابد.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: ‌در مورد تفویض اختیارات به استان‌ها، هر‌گونه امکانی را که مدیران فکر می‌کنند به توسعه و حل مشکلات کشور کمک می‌کند، اعلام کنند.

وزیر کشور به درخواست برخی مدیران در مورد تفویض اختیار به استان‌ها گفت: یکی از این موارد، دستور رئیس جمهور مبنی بر واگذاری اعتبار یارانه‌ها برای ۳ دهک به استان‌هاست تا با هماهنگی مردم یارانه‌ها پرداخت شود، لذا با حذف یارانه‌های سه دهک جامعه، اعتبارات آن برای اجرای طرح‌‌های عمرانی استان‌ها اختصاص می‌یابد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهمترین محورهای گفتگوی آقای ظریف با رسانه‌های اروپایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در سفر به چند کشور اروپایی با رسانه مطرح فرانسوی گفتگوی اختصاصی داشت که مهمترین محورهای آن به شرح زیر است. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ما حالا هم در حال جنگ هستیم. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ما همچنان برای پیشرفت به مردم خود متکی خواهیم بود و من اطمینان دارم به نتیجه خواهیم رسید. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴امانوئل مکرون و حسن روحانی به مدت چند هفته با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴آدریان دریا هیچ قانونی را نقض نکرده است و طبق قوانین بین المللی عمل می‌کند.

تولید کیف مدرسه با طرح‌های ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ماه مهر از راه می‌رسد و خرید وسایل مدرسه، کیف و مداد و دفتر شروع شده است. در بازار کیف مدرسه با گردش مالی ۳۲۰ میلیارد تومانی فقط پنجاه صدم درصد سهم کیف‌های با طرح‌های داخلی و منطبق با فرهنگ کشورمان و باقی سهم طرح‌های خارجی است.
جام نیوزجام نیوز10 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین که عصر دیروز در محل این تشکل برگزار شد، با اشاره به خبرهایی که در هفته‌های اخیر در خصوص مبارزه با فساد منتشر شده است، اظهار داشت: مبارزه با فساد و رانت خواری جزء اصول اساسی کشور است اما در ادبیات اقتصاد سیاسی کشور هم حیف داریم و هم میل ولی جریانات سیاسی به میل‌ها توجه می‌کنند ولی به حیف‌ها توجه نمی‌کنند. دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: مثلا سالی ۱۰۰ میلیارد دلار انرژی را بی ربط مصرف می‌کنیم که تبدیل به رفاه، ثروت و توسعه نمی‌شود. اما رئیس سازمان خصوصی سازی را می‌گیرند بعد می‌روند سراغ اینکه ببینند چه شده است؟ وی گفت: دولت دوازدهم اراده کرده که بانکها بنگاهداری نکنند؛ رهبر معظم انقلاب تاکید کرده است که نیروهای مسلح وارد فعالیت‌های اقتصادی نشوند؛ رئیس جمهور می‌گوید شرکت‌های زیرمجموعه شستا باید واگذار شوند؛ اما در این شرایط کدام آدم بی عقلی است که این شرکت‌ها را بخرد یا کدام آدم جرأتمندی هست که آنها را واگذار کند؟ باهنر تصریح کرد: کسی که می‌خواهد در میدان اقتصاد بجنگد هم باید چشم پاک باشد، هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد. پوری حسینی آدم عاقل و چیزفهمی بود. یا این نماینده‌های مجلس که گرفته‌اند و من در جریان جزئیات آنها نیستم؛ آیا فردی که بنگاه‌ها را واگذار کرده باید تا آخر عمر به دادگاه برود؟ تسنیم۲۰۲۵
جام نیوزجام نیوز12 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، مصطفی خان کرمی گفت: تمامی اطلاعات مربوط به فرآیند فروش و هر آنچه که لازم باشد در سیستم‌های شرکت موجود است و در‌ صورت نیاز در اختیار مراجع ذی ربط و قوه قضاییه قرار خواهیم داد. وی در خصوص جزییات دستگیری مدیرعامل ایران خودرو و ارتباط آن با حوزه فروش گفت: بعید می‌دانم این دستگیری ارتباطی با حوزه فروش داشته باشد و در‌ مورد افزایش قیمتی هم که چند هفته پیش اعمال شده بود، در سیستم نرخ تمامی خودرو‌ها به قیمت‌های قبلی اصلاح و ما به التفاوت دریافتی از تمامی ۵۸۰ مشتری به حسابشان واریز شد و موضوع به سازمان بازرسی کل کشور نیز اطلاع داده شد. قائم مقام ایران خودرو ادامه داد: قرار بود آقای یکه زارع بعد از مجمع سالیانه کناره‌گیری و مدیرعامل جدیدی معرفی شود، اما این اتفاق نیافتاد. خان کرمی در خصوص برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها در مورد تخلفات مختلف شرکت‌های خودروساز گفت: برخی شایعات مانع فعالیت شرکت‌های خودرویی می‌شود و تمرکز مدیران در این شرکت‌ها را بهم زده است. گسترش نیوز۲۰۲۵

تفاوت ماهوی بودجه ۹۹ با سال‌های قبل

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای محمد باقر نوبخت در چهارمین جلسه ستاد بودجه سال ۹۹، افزود: در روند اصلاح ساختار بودجه سال ۹۹ کل کشور، اصل شفافیت و مشخص بودن همه روند‌های ارایه شده را رعایت می‌کنیم؛ و‌ی اضافه کرد: بدون تردید هیچ چیزی از پیش تعیین شده نخواهیم داشت و در همه جلساتی که در سازمان برنامه و بودجه برگزار می‌کنیم کار جمعی، تیمی و اتکا به خرد جمعی را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم. آقای نوبخت گفت: از نظر ماهوی و ماهیتی بودجه سال ۹۹، ​ با بودجه سال‌های قبل متفاوت خواهد بود و آن لحاظ کردن اصلاحات ساختاری در بودجه است.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
گوشت؛ بالاترین هزینه خوراکی ایرانی‌هااز هزینه‌ کل سالانه‌ خانوار شهری حدود ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به هزینه‌های خوراکی و دخانی و ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به هزینه‌های غیرخوراکی اختصاص دارد. دربین هزینه‌های خوراکی و دخانی، نیز بیشترین سهم با ۲۱ درصد مربوط به گوشت و در بین هزینه‌های غیرخوراکی بیشترین سهم با ٤٥ درصد مربوط به مسکن، سوخت و روشنایی بوده است. هزینه ۲۱ میلیونی خانوارهای روستایی در سالدر رابطه با وضعیت درآمد و هزینه خانوار روستایی نیز آمار از این حکایت دارد که متوسط هزینه‌ کل خالص سالانه‌ یک خانوار روستایی حدود ۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که ۲۰ درصد رشد داشته است. از این هزینه هشت میلیون مربوط به هزینه‌های خوراکی و دخانی و۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به هزینه‌های غیرخوراکی بوده است. بر این اساس در خانوارهای روستایی درآمد سالانه حدود دو میلیون بیشتر از هزینه آنهاست.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سقوط دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت

خبری13 ساعت قبل

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری1 روز قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«۷۰ خوان تولید» |قاچاق، بزرگترین تهدید صنعت لوازم خانگی/ مگر می‌شود دولت از ورود کانتینری کالای قاچاق بی‌خبر باشد؟

تسنیمچند ثانیه قبل

حدادی‌فر: دلیری بهترین تیم تاریخ ذوب‌آهن را ساخت و وقتی رفت به اشتباه سکوت کردیم/ از غیبت در بین برترین‌‌ها افسوس خوردم

تسنیمچند ثانیه قبل

روزبهانی: شرایط تیم بوکس در حال حاضر خوب است اما در آینده عالی می‌شود/ امیدوارم در توکیو با دست پر از بوکس خداحافظی کنم

تسنیمچند ثانیه قبل

فیلم | رئیس فدراسیون فوتبال تهدید کرد؛ سوال بی ربط بپرسید ۴سال محروم ‌می‌شوید!

خبرآنلاین8 دقیقه قبل

هشدار حریری به پمپئو درباره ماجراجویی صهیونیست‌ها

خبرآنلاین8 دقیقه قبل

مراجع به مدارس طبیعت ورود نکرده‌اند/ تنها ۱۶ خانوار در باستی‌هیلز زندگی می‌کنند/ حضور زنان در ورزشگاه آزادی از بازی ایران-کامبوج/ هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟ / واکنش علی نصیریان به درگذشت داریوش اسدزاده/ ظریف به اجلاس سران گروه هفت رفت

اعتمادآنلاین8 دقیقه قبل